Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oryginały-Piraty


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1306 odpowiedzi na ten temat

#121 Gość__* Napisany 29 maja 2004 - 10:25

Gość__*
  • Goście
Jak będą tańsze to kupie i się przekonam.

Ale nie mów że chodzi tu o sumienie...
  • 0

#122 Gość__* Napisany 29 maja 2004 - 10:42

Gość__*
  • Goście
A ja grałem i na orginałach i na piratach i nie widzę różnicy!!!!
A pisanie o lepszym samopoczuciu jest:
1.Usprawiedliwianiem swojego wyboru poprzez odwołanie się do wyższych ideałów, a tym samym próbą zniesienia swoich wahań co do decyzji wydania większej ilośći kasy.
2.Próbą szpanu orginałami.
3.Ściemą mającą na celu wciągnięcie mnie do procederu kupowania orginałów i podzielania waszego bólu z powodu wysokich cen.
  • 0

#123 luck1985 Napisany 29 maja 2004 - 11:12

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Dokladnie kup :D Poczujesz ze zrobiles cos dobrego i wogole :D i jak wydasz ciezko zarobiona kase na orginala docenisz , i gre i tych co ja zrobili tych co nam przetlumaczyli instrukcje chociaz i jak nie bedziesz mogl przejsc czegos to nie powiesz " #$$$%$#$#^%$&$@^$#" wicsniesz guzik , tacka sie wysunie i plyta poleci przez pol chaty , tylko ladnie bedziesz ja meczyl az wymeczysz cala ,sa dwa minusy ze kupisz nowosc za 200 zl (chociaz na aukcjach nowki we folii nowosci sa juz kolo 170 ) to jeden minus i drugi ze jak ja przejdziesz i bedziez chcial sprzedac nie dostaniesz tyle co za nia dales tylko stracisz , i to sa dwa minusy , mniej wiecej podobna sytuacja jak przy kupnie nowego auta , jak wyjedziesz nowka autem poza salon to juz sporo tracisz :D
I nie ma roznicy w grafice i wogole hehhe w FFx jeden z bohaterow nazywa sie Tidus w piracie sie tez nazywa Tidus , to nie odziesz ze adidas z 4 paskami hehehe , jedynie jak bedziesz mial gre bedzie okrojona i moze sie tnac , bo sie z tym spotkalem w Tenchu 3 ze sie tnela i wolno chodzila bo mialem na cd a powinna byc na dvd , ale roznia jest taka ze jak na gre wydasz 20 zl to nie to samo co 100 zl i gre za 20 zl w razie czego mozesz wywalic , bo ja tak mialem z GT2 na psx ,cd przelecial caly dom po nie zdanej licencji , a jak mialem orginala GT3 to do konca az zdalem :D To co my piszemy to nie da Wam tego obrazu trzeba sie samemu przekonac , ale glownym powodem z ktorego kazdy sobie zdaje sprawe to CENA .
  • 0

#124 Gość__* Napisany 29 maja 2004 - 11:15

Gość__*
  • Goście
Moje płyty choćby nie były orginałami to i tak nie latają przez "pół chaty"...
  • 0

#125 Gość__* Napisany 29 maja 2004 - 11:48

Gość__*
  • Goście
No właśnie, a jak poleci taki orginał to ból większy...
  • 0

#126 Gość__* Napisany 29 maja 2004 - 11:49

Gość__*
  • Goście
Widze że masz doświadczenia,yasioum...
  • 0

#127 Gość__* Napisany 29 maja 2004 - 11:50

Gość__*
  • Goście
no ja mam ponad 600 gier na PS2.
Z checia sie wymienie:]

http://www.consolecenter.z.pl
  • 0

#128 Blizzard Beast Napisany 29 maja 2004 - 12:04

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
No i prosze. Szpanuje oryginalami. To ci dopiero nowosc. Obiadem tez szpanuje, jak tylko ktos jest glodny. Boze, widzisz, i nie grzmisz.
  • 0

#129 luck1985 Napisany 29 maja 2004 - 12:14

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
A struna ma 600 gier sciaga z netu i placi za plytki ( po takiej ilosci ma znizki na bank :D ) i co i ma 600 gier , i go to wynioslo (hmmmmm jezeli placil za plytki dvd-r to liczmy po 7 zl czyli 4 tysiacze i 200 zl za to by kupil 21 orginalow za 200 zl albo 42 gry w platynie za 119 zl hehehe a tak ma 600 gier , taki ktos kto gra na orginalach nie zna polowy gier , on zna ma gry ktorych nie ktorzy nie ujrza na oczy i zanim dojdziemy do takiego licznika 600 to stracimy tyle kasy zebysmy se kupi nowe audi A3 hehe
  • 0

#130 Gość__* Napisany 29 maja 2004 - 12:16

Gość__*
  • Goście
Może jak ci nie odpowiada punkt 2 to piszesz się na 1 lub 3 :lol: , ale jak inaczej nazwać wypowiedzi w stylu:"Ten kto nie zagrał w orginały nie może czuć się prawdziwym graczem". Kasa świadczy o wielkości. Tak jak szpanuje się butami Adidasa, tak szpanuje się orginałami. Jedziecie na pseudohardcorów, którzy chwalą się swoją kolekcją, a sami ze swoimi orginałami stawiacie się ponad innych. Jak to nazwać??
  • 0

#131 Blizzard Beast Napisany 29 maja 2004 - 12:20

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Punkt 3 mam gleboko, rob sobie co chcesz. A punkt 1? Czy ja wiem... Nie, po prostu juz do tego doroslem. Baterii piratow na PSXa sie nie wypre.

luck: Czy ty myslisz, ze ja mam czas grac we wszystkie dostepne mi oryginaly? Czeka na mnie jakies 15, a ja siedzie i gram w jakies szmaty, zeby jak najwiecej gier pokonczyc. To na psi rympal mi te 600 gier, jesli mialbym poswiecic im po godzince. Wole poswiecic 200 FFX i 100 GTA: VC.
  • 0

#132 luck1985 Napisany 29 maja 2004 - 12:25

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Tu juz lezy rola gustu o ktorym sie nie rozmawia , wiele gier nie wychodzi poza granie KKW , generalnie problem lezy w cenie i pieniedzy , a z tym jest problem dla wielu .
  • 0

#133 gruby Napisany 29 maja 2004 - 12:37

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

1.Usprawiedliwianiem swojego wyboru poprzez odwołanie się do wyższych ideałów, a tym samym próbą zniesienia swoich wahań co do decyzji wydania większej ilośći kasy.
2.Próbą szpanu orginałami.
3.Ściemą mającą na celu wciągnięcie mnie do procederu kupowania orginałów i podzielania waszego bólu z powodu wysokich cen.

W życiu (a troche juz żyję) nie czytałem wiekszych pierdół. Sorry, ale twoja retoryka mnie po prostu zabija (już nie mówiąc o zwrocie "próbą zniesienia swoich wahań" LOL :D ). Dość powiedzieć dwie rzeczy, z którymi nie da się polemizować:
1. piraty sa nielegalne.
2. kupując piraty przykładasz rękę do pogorszenia się kondycji branzy konsolowej.
O na co mi 600 gier (w tym 3/4 ruskiego badziewia), to naprawdę nie wiem. I nie imponuje mi że ktoś ma 600 piratów. Wręcz przeciwnie. Uważam, że trzeba być conajmniej dziwnym ludkiem, żeby chwalic się że się ma kradziony towar, w dodatku w ilościach, które są zbędne i służą tylko zaspokojeniu swoich kompletksów. Ale oczywiście, na pewno znajdzie się zaraz tłum orędowników prawdziwej drogi! Piraty są gites! W ogóle jak mnie nie stać na oryginały, to muszę kupować piraty. Dzeiki piratom mam 100 gier, a tak miałbym 10. Taaa... Bzdury, bzdury, bzdury... :D Jak już kupujecie piraty, to przynajmniej nie starajcie się przewartośiowac wartości i wmawiać, że to WY robicie dobrze, z ludzi nabywających legalny soft robiąc jakieś cnotki niewydymki. Przyznajcie, że to wy robicie źle. A nie będzie mi tu jeden z drugim wmawiał, że kupowanie piratów jest lepsze niż kupowanie oryginałów. dzieki takiemu mysleniu mamy tyle sexi dresiarzy co okradają staruszki.
  • 0

#134 marioo Napisany 29 maja 2004 - 12:46

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Zrozumcie ludzie że dopóki średnia krajowa pensja nie wyniesie 2000 zeta, to piractwo będzie....my możemy tylko ubolewac nad tym że żyjemy w takim kraju a nie innym :evil: I denerwuje mnie gadanie " nie masz kasy nie graj" to durne gadanie!!! Dlaczego ktoś kogo nie stac ma odejść od czegoś co lubi? Ja naszczęscie pracuje, zarabiam więc nie mam tego problemu, ale wiem że 80% graczy ma ten problem- brak kasy, i dlatego gra tylko i wyłacznie na piratach. Gdyby nasz kraj nie był biedny to napewno i piractwie nie było by tu mowy.
I jakieś wasze ideologie, manifesty, co do tego tematy są TERAZ niepotrzebne. To jest studnia bez dna, więc po co się bardziej zagłębiac.
Ja też od czasu do czasu zakupię pirata, ale jestem temu przeciwny! marzy mi sie dobrobyt wszystkich, aby niikomu nic nie brakowało, jednak to jest niemozliwe:(

W sumie wczoraj dostałem wezwanie do MON :evil: , i za co ja mam bronić ten kraj, taki kraj w którym rośnie bieda i bezrobocie ja mam głęboko w du....
naszczęscie idę się dalej uczyć więc, tak łatwo mnie nie wezmą :P
  • 0

#135 gruby Napisany 29 maja 2004 - 12:52

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

Zrozumcie ludzie że dopóki średnia krajowa pensja nie wyniesie 2000 zeta, to piractwo będzie....my możemy tylko ubolewac nad tym że żyjemy w takim kraju a nie innym :evil: I denerwuje mnie gadanie " nie masz kasy nie graj" to durne gadanie!!! Dlaczego ktoś kogo nie stac ma odejść od czegoś co lubi? Ja naszczęscie pracuje, zarabiam więc nie mam tego problemu, ale wiem że 80% graczy ma ten problem- brak kasy, i dlatego gra tylko i wyłacznie na piratach. Gdyby nasz kraj nie był biedny to napewno i piractwie nie było by tu mowy.

W sumie wczoraj dostałem wezwanie do MON :evil: , i za co ja mam bronić ten kraj, taki kraj w którym rośnie bieda i bezrobocie ja mam głęboko w du....
naszczęscie idę się dalej uczyć więc, tak łatwo mnie nie wezmą :P

Marioo zgadzam się w 100% że piractwo w Polsce będzie. Tyle, że nie zgadzam się z tym że jest fajne i nie zgadzam się z tym że jest w porządku. Kradzieże na ulicach też zawsze będą i co? I mamy napisać że to w porządku, a ci co nie kradną to lamusy? No chyba nie o to w tym chodzi. A oryginały kupuję nie dla Posli tylko dla twórców gier. Dzięki którym dostaję cudowne szpile.
  • 0

#136 luck1985 Napisany 29 maja 2004 - 12:53

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Dokladnie ten txt jest tez dla mnie bzdura nie masz kasy nie graj ......... A widze wyrzej ze powstal konflikt miedzy nowymi forumowiczami a starszymi lol hehehe kazdy sobie z tego zdaje sprawe ze piraty sa nielegalne i wogole badziewie , chlopaki nie maja kasy i juz ( chociaz te 600 gier to smieszna dla mnie liczba :P ) bo kumple co maja pc od 5 lat maja gora po 300 cd ale 600 gier na ps2 :? Nie uwierze poki nie zobacze .

Przyklad z dresem wydaje mi sie trfiony , bo taki typ ucieka z torebka bo potrzebuje na przyjemnosc jak to sie mowi " siano na balety musza byc i na suchara nie mozna isc jakies tablety czy cos " hehhe i dla niego to przyejemnosc , dla graczy przyejmnosc to granie i okradaja producentow .
I gruby ma tez racje nie ma sie co chwalic ze ma sie piraty i mowic ze jest to ok (mozna sie zgodzic ze jest to tansze i tutaj sie kazdy zgodzi bo to logiczne wrecz) , ok nie mam kasy ale chce grac to mam te piraty , ale temat tego typu zawsze nalezal do ostrych sporow wsrod ludzi na forum jak temat PCvs Konsola
  • 0

#137 marioo Napisany 29 maja 2004 - 13:00

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Heh.. kradzieże sa tez wszędzie. Ale co my na to poradzimy. Powiedz mi czy w krajach wysoko rozwiniętych piractwo istnieje? Może i tak jednak jest znikome. U nas w Polsce ta rzecz ma aprobatę społeczeństwa( szczególnie u graczy Pc-towych) Co my zwykli zjadacze chleba możemy na to poradzić? Zapewne nic! Żyjemy w takich czasach a nie innych, moze kiedyś bede tylko wspominał piractwo gdy daj Boze będe kupywał gry swoim dzieciom tylko originały, bo piraci wygina. A kazdego z nas bedzie stać tylko na legalne kupowanie gier...MOŻE kiedyś takie dni nadejdą? Ale napewno nie w najbliższych kilku latach :?
  • 0

#138 luck1985 Napisany 29 maja 2004 - 13:07

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Pamietam rozmowe z kolesiem ktory mieszka w Niemczech , jak mi napisal ze ma Game Cube to sie spytalem ile kosztuje u nich gra , a on mowi ze tutaj ( w Niemczech) sie gra na piratach i sa piraty na GC , w Polsce nikt nie slyszal o piractwie wtedy na GC oczywiscie, nie liczmy KKW bo u nich gry sa wydawane i produkowane wiec koszty sporo maleja ( tak mi sie wydaje , nie bylei nie wiem , tutaj musial by ktos si wypowiedziec kto sie zna jak wyglada syt w Japonii) konsole tez sa u nich robione wiec maleje cena .........u nich kompuer jest w pracy szkole wszedzie gdzie ma byc , u nas konsola dla dzieci i komputer musi byc , zamiast tego jeden azjata z drugim kupi w cenie PC wszytkie konsole :D a zeby ja zdobyc bedzie spal 2 dni przed premiera pod sklepem .
  • 0

#139 gruby Napisany 29 maja 2004 - 13:10

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

Heh.. kradzieże sa tez wszędzie. Ale co my na to poradzimy. Powiedz mi czy w krajach wysoko rozwiniętych piractwo istnieje? Może i tak jednak jest znikome. U nas w Polsce ta rzecz ma aprobatę społeczeństwa( szczególnie u graczy Pc-towych) Co my zwykli zjadacze chleba możemy na to poradzić? Zapewne nic! Żyjemy w takich czasach a nie innych, moze kiedyś bede tylko wspominał piractwo gdy daj Boze będe kupywał gry swoim dzieciom tylko originały, bo piraci wygina. A kazdego z nas bedzie stać tylko na legalne kupowanie gier...MOŻE kiedyś takie dni nadejdą? Ale napewno nie w najbliższych kilku latach :?

MOżemy coś zrobić. Możemy nie dawać na to takiego społecznego przyzwolenia...
  • 0

#140 marioo Napisany 29 maja 2004 - 13:20

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Nie nie rozumiesz....Gruby 8) co z tego że nie damy przyzwolenia skoro Polaków nie stać na przyjemnośći. To nie nasza wina!! To wina panów z ul. Wiejskiej. To ich trzeba za to winić, nie nas. Oni tak rządzą :/

Bo cio ludzie w garniturkach zamiast bawić się w głosowania w sprawie raportu Rywina, i robić sbie z tego cały dzien"jaja"( jak to miało miejsce wczoraj), powinni zająć się sprawami powazniejszymi;...

Luck co do tej rozmowy z tym kolesiem- to był Polak? jesli tak to już nic nie musisz więcej mówić:P
  • 0

#141 luck1985 Napisany 29 maja 2004 - 13:28

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
buahahahaahahahahaahhahhahaahhah Ale sie nasmialem tym razem hehehe Polak Polaka rozume " Luck czy to byl Polak ........... hhaahhahaha rzecz jasna Polak :D posiadal x-boxa (na ktorego porzyczal gry i wgrywal na dysk) ps2 wiadomo nie musze pisac i GC hehhe No to teraz mi sie nasunela mysl ze gdyby nie nasi rodacy poza granicami naszego panstwa na swiecie by wogole nie bylo piractwa hehehehe Oczywiscie taka mysl sie nasunela dla jaj hehehe W biedniejszych krajach sa kradzieze i piractwo , najlepszy byl komentraz w gazecie pod zdjeciem na ktorym w dniu premiery ps2 konsole sie nie miescily w sklepie wiec staly za sklepem na dworze a ludzie (azjaci normalnie sobie kolo tego chodzili) i podpis byl the best " Wyobrazacie sobie taka sytuacje pod sklepem w naszym kraju" hahaha
  • 0

#142 marioo Napisany 29 maja 2004 - 13:33

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
O taak pamiętam takie zdjęcie :o ....jednak nie wypowiem się w tym temacie:P Bo nie chce aby to CBŚ wkroczył i wywali mnie z kraju jak tego Araba:) W sumie Polska to fajny kraj, zaczyna mi się tutaj coraz bardziej podobać. Musze tylko załozyć bardziej różowe okulary 8)
  • 0

#143 luck1985 Napisany 29 maja 2004 - 13:42

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Dokladnie gdybym zarabial 4 kola na reke , wspolmalzonka z 2 kola !!!!!!! Ludzie zyc nie umierac ! Pojedziesz sobie nad Baltyk i co ! ok mozesz dostac trypla jakiegos od syfu no ale nie musisz sie obawiac ze zachwile jakis 3 metrowy zarlacz nie odgryzie Ci reki czy innej konczyny 8) Pojdziesz do lasu i jedynym jadowitym wezem jest zmija ......... zadne gowna scorpiony Ci nie lataja pod nogami zaden BOA nie zwisa z debu ......... hjehehe malina nasz kraj ! do tego pyszne zarcie ! Jeszcze nie ma takiego syfu ze wiara chodziz klamkami strzelaja do siebie na srodku ulicy , zadne swirusy nie biegaja i nie wysadzaja sie ( moze byly przypadki ale nie to co w USA np )
  • 0

#144 Gość__* Napisany 31 maja 2004 - 10:54

Gość__*
  • Goście
O, zrobiło się osrto...
Zacznijmy od tego, że co niektórzy mają dziwną tendencję do uogólniania. Czy ja napisałem, że wszyscy którzy mają oryginały to są tacy i owacy? Zwróciłem uwagę na to, że coś takiego istnieje, bo sam się z tym zetknąłem. Jak ktoś mi pluje w twarz to nie będę mówił, że pada deszcz.
Poza tym nikt nie pisze, że piractwo jest dobre, chociaż co do odwoływania się do prawa to bym podyskutował. Ono robi dla mnie dokładnie to samo (czyt. okrada mnie).
Że niby dobijam branżę? Zgoda, ale kiedy wybieram między kupnem pirata a oryginałem. A co gdy wybieram między graniem a niegraniem?
-kupuję pirata - producent na mnie nie zarabia
-nie kupuję nic - też na mnie nie zarabia
Przede wszystkim chciałbym poruszyć jeden problem i oczekuję rzeczowych odpowiedzi:
"Czy dla osoby kupującej oryginały, koleś kupujący piraty, nie dla szpanu czy kolekcji, jest równouprawnionym graczem, który zasługuje na taki sam szacunek jak inni?"
Aha, jak zacznę zarabiać to z przyjemnością zacznę wspierać finansowo producentów, narazie nie ma sensu o tym gadać...
Do Grubego:
A co do mojej retoryki...hmm... ja się twojej nie czepiam, a przynajmniej jest bardziej kulturalna :lol:
  • 0

#145 Gość__* Napisany 31 maja 2004 - 10:58

Gość__*
  • Goście
hehe lucke...moze wiara nie napierd**a sie klamkami...ale popatrz na to co robi nasza milicja/policja(poznań,łódz)...Gnoje..Wsztystkich bym rytualnie spalił na stosie!hehe Albo służba zdrowia w łodzi(łowcy skór)..pabulon ludzią wstrzykiwali i sprzedawali trupy....coś jest nie tak...
  • 0

#146 Gość__* Napisany 31 maja 2004 - 11:08

Gość__*
  • Goście

"Czy dla osoby kupującej oryginały, koleś kupujący piraty, nie dla szpanu czy kolekcji, jest równouprawnionym graczem, który zasługuje na taki sam szacunek jak inni?"

Mi sie wydaje,ze takim PRAWDZIWYM graczem nie jest..i nie pisze tego dlatego,że ja kupuje orginały..Po prostu kupując pirata nic nie robisz dla rynku gier...dajesz zarobić tylko złodziejowi...I nie możesz nazywać siebie GRAZCEM...możesz sie nazwać conajwyzej "graczem"..
GRACZEM jest dla mnie osoba grająca na orginałach,sr*jaca na piratów,jest to osoba z pasją,wydająca ciężko uzbieraną stówe,czy dwie na upragnioną gre..Finito!
  • 0

#147 luck1985 Napisany 31 maja 2004 - 11:18

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Policja ? hmmmm lodz to pomylka tych tam na gorze a nie tych co tylko wykonywali rozkar , a poznan to inna historia w histori wkorej zginal ten 19 latek w tym aucie to moj kumpel z ktorym chodzilme teraz do technikum :? Tzn on nie chodzil wogole do szkoly ale nic 19 lat i do domu juz nie wrocil , tutaj inna historia i nie znamy prawdy wiec nie ma co gdbywac .
A co do gier to nie wazne pirat czy orginal hardcore gracz to dla mnie taki ktory zyje grami , kazda gre zna prawie na pamiec , lize sciany w grach ,i ogolnie zyje i ma styl taki growy :D to jest HCgracz :D A nie ze ktos ma 600 piratow albo ma orginaly to o niczym nie swiadczy oprocz posiadanego hajsu .
  • 0

#148 gruby Napisany 31 maja 2004 - 11:20

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

O, zrobiło się osrto...
Zacznijmy od tego, że co niektórzy mają dziwną tendencję do uogólniania. Czy ja napisałem, że wszyscy którzy mają oryginały to są tacy i owacy? Zwróciłem uwagę na to, że coś takiego istnieje, bo sam się z tym zetknąłem. Jak ktoś mi pluje w twarz to nie będę mówił, że pada deszcz.

Nikt tu nikomu nie pluje w twarz. Niw wiem, czy ktoś Ci wytknął co robisz. Rozmawiamy o problemie, a nie o Tobie. trochę mniej egocentryzmu.

Poza tym nikt nie pisze, że piractwo jest dobre, chociaż co do odwoływania się do prawa to bym podyskutował. Ono robi dla mnie dokładnie to samo (czyt. okrada mnie).

Prawo niczego z Ciebie nie robi. A już na pewno Cię nie okrada. Ponieważ... Nia ma rączek.

Że niby dobijam branżę? Zgoda, ale kiedy wybieram między kupnem pirata a oryginałem. A co gdy wybieram między graniem a niegraniem?
-kupuję pirata - producent na mnie nie zarabia
-nie kupuję nic - też na mnie nie zarabia

Tutaj faktycznie masz z pozoru rację. ALe nie do końca. Kupując pirata boweim, dajesz zarobić osobie, która okrada firmę konsolową. tworzysz w ten sposób miejsce pracy. Jest popyt jest podaż. I dzięki temu, że to i im się opłaca, piractwo kwitnie i wiele osób kupi piraty bo sa tańsze, chociaż być może kupiliby oryginał.

Przede wszystkim chciałbym poruszyć jeden problem i oczekuję rzeczowych odpowiedzi:
"Czy dla osoby kupującej oryginały, koleś kupujący piraty, nie dla szpanu czy kolekcji, jest równouprawnionym graczem, który zasługuje na taki sam szacunek jak inni?"

Szacunek jest uczuciem, które skądś się bierze. Sam prywatnie nie mam nic do osób kupujących piraty i znam takich dużo, szanuję ich bo niejednokrotnie maja wielką wiedzę w tym temacie. Ale nie oczekuj, że będę pochwalał to że jadą na piratach.

Aha, jak zacznę zarabiać to z przyjemnością zacznę wspierać finansowo producentów, narazie nie ma sensu o tym gadać...

No i wracamy do punktu wyjścia. czyli jak grać/mieć coś na co się nie ma pieniędzy. Można zawsze kupić nielegalny towar duzo taniej. Nie osądzam.

Do Grubego:
A co do mojej retoryki...hmm... ja się twojej nie czepiam, a przynajmniej jest bardziej kulturalna :lol:

Dzieki za wyrozumiałość i masz 100% racji.
  • 0

#149 Gość__* Napisany 31 maja 2004 - 11:30

Gość__*
  • Goście

Szacunek jest uczuciem, które skądś się bierze. Sam prywatnie nie mam nic do osób kupujących piraty i znam takich dużo, szanuję ich bo niejednokrotnie maja wielką wiedzę w tym temacie. Ale nie oczekuj, że będę pochwalał to że jadą na piratach.


krótko,zwięźle i na temat.Sam lepiej bym tego nie napisał:)
  • 0

#150 Gość__* Napisany 31 maja 2004 - 13:48

Gość__*
  • Goście

Szacunek jest uczuciem, które skądś się bierze. Sam prywatnie nie mam nic do osób kupujących piraty i znam takich dużo, szanuję ich bo niejednokrotnie maja wielką wiedzę w tym temacie. Ale nie oczekuj, że będę pochwalał to że jadą na piratach.


Możesz nie pochwalać piractwa ale spróbuj zrozumieć ludzi grających na piratach.Wole grać na piratach niż nie grać wcale.Gdyby ceny orginałów kręciły by się w okolicach 40-50 złotych kupował bym je.Nawet gdyby piraty w tym momencie kosztowały by 5 zeta.Narazie nie zarabiam i nie mam za dużo kasy,a chcę grać.
  • 0