Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wii - Pogadanki


  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
2051 odpowiedzi na ten temat

#1 PTR Napisany 07 lutego 2006 - 10:01

PTR

    Pikachu

  • Narybek
  • 56 Postów:

Nintendo...Każdy chyba wie o jaką firmę chodzi. Cechuje się ona tym, że postępuje zupełnie inaczej niż jej konkurenci. Stawia raczej na nowe (raczej orginalne) rozwiązania niż full wypas grafikę. Tak też będzie (prawdopodobnie) z Revolution. Czy to dobrze?


Jak dla mnie N wybrało dobrą drogę, jesli nie chce walczyć o prymat na rynku.
Jeśli zalezy im na graczach, którzy nie mają czasu na długie rozgrywki i którzy wolą szybką partyjkę w np. walki na miecze przez 15 min dla relaksu, a nie długie godziny na odkrywaniu światów, to dobrze robi.
  • 0

#2 Texz Napisany 07 lutego 2006 - 13:22

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Niny dobrze wie co robi. Widać to po wynikach przychodów ze sprzedaży konsol i gier. O ile taki M$ i Sony rwie się na prawo i lewo tracąc kasę na konsolach, sprzedając za grube miliony sprzęt na którym traci miliony dolarów zielonych papierków, wydaje z kolei miliony na reklamę, które potem znowu jeszcze traci wypuszczając nowy system. ooo... Niny spokojnie wie co ma robić. Najwidoczniej ich taktyka zapoczątkowana w latach 80 ma się dobrze i nic tego nie zmieni. Nawet ps3 i x360.
  • 0

#3 gruby Napisany 09 lutego 2006 - 09:48

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Hmmm. Dorzucę swoje trzy grosze, chociaż i tak każdy chyba wie co napiszę, sądząc chociażby po moim podpisie.
Ostatnio coraz bardziej zagłębiam się w temat Revo i nie robię w zasadzie nic innego jak wgryzanie się w każdy możliwy strzępek informacji i nastepnej konsoli Nintendo. W związku z tym mam parę przemyśleń.
Po pierwsze mam nie odparte wrażenie, że tym razem Nintendo wie co robi. Z całym szacunkiem dla powoli konającej kostki pod względem marketingowym nie był to strzał w dziesiątkę. Przez pierwszy okres życia stosunki z developerami były zaniedbane (Yamauchi) dopiero Iwata wniósł tu powiew świeżości ze swoim nowym podejściem: developero-centrycznym. Poza tym Gacek był pełen sprzeczności. Chociażby ze względu na swój wizerunek. Próby Nintendo zdobycia gier tytpowo dorosłych w sensie mainstreamowym w połączeniu z samym designem kostki było dość niecodzienne. Jasne, niektórzy nie widzą problemu kiedy grają w Eternal darkness na fioletowym tosterze. Ale dla cassual gamerów wizerunek konsoli był zdecyowanie negatywny. Z jednej strony mocny sprzęt z drugiej dziwaczny nośnik. Dołóżmy do tego średniackie i nieliczne tytuły startowe. Dodajmy do tego brak DVD. Zdecydowane potępienie online'u. Spadkowa forma Mario w SMS. Brak nowych IP. Dojenie Maria na tysiąc sposobów. Idiotyczne przekonanie, że połączenie GBA z NGC jest lepsze niż online. Szczerze mówiąc nie mogło się to dobrze skończyć. Jedynym co w moim przekonaniu Gackowi się udało, to pozyskanie straconych developerów. Może nie do końca wyszło to tak jak miało, ale sam fakt, że na NGC mieliśmy okazję zobaczyć gry Square, przygody Snake'a, czy mnóstwo gier od Capcomu o czymś świadczy. Poza tym z tego co pamiętam Namco zrobiło na N64 dosłownie parę gier- w ogóle na mysl przychodzi mi tylko RR64, ale zakładam, że jeszcze jakieś pomniejsze gry mogły się na niego ukazać. A NGC? Star Fox (marny, bo marny, ale zawsze), Baten Kaitos, Tales of Symphonia, Soul Calibur. Nie wspominając PacManów [bo nie ma czego ;) ].
A teraz wracając do Revolution. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Nintendo naprawia wszystkie błędy przeszłości i daje nam konsolę totalną. Jak będzie na końcu- nie wiem, ale jestem megapozytywnie nastawiony.
Po pierwsze odzew developerów świadczy o tym, że pomysł z nowym kontrolerem jest naprawdę dobry. N-Sider zrobił listę developerów i wydawcó wraz z oficjalnymi wypowiedziami. Szczerze mówiąc tyle dobrego z ust developerów nie słyszałem od dawna. Oczywiscie nie wszyscy są zachwyceni, a niektórzy nawet jawnie wysmiewają się z pomysłu Tendo (Dave Perry- Shiny i fenomenalny Matrix). Ale zdecydowana większość to głosy pozytywne.
Podoba mi się też to, że na zagranicznych forach powstają wątki na temat "zróbmy grę". Mnówsto osób wkręca się obmyslając nowe możliwości kontrolera. Paru małych developerów chce tworzyć gry na Revo i to oni mogą tchnąć trochę świeżego powietrza w skostniały rynek. Chiciaż Saunder okazał się jednym wielkim fakiem to wystarczy wejść na dowolne forum poświęcone Revo i zobaczyć tematy odnośnie pomysłów na gry (Orb, raid over the River, swoją drogą od polskiego studia i konspekty fanowskie) itd. I mi taka świeża, twórcza atmosfera niezwykle się podoba. Mam nadzieję, że zobaczymy dużo softu od małych developerów. Sam Iwata potwerdził, że Revolution ma być platformą, na którą tworzenie nie bedzie musiało się opierać na mega budżecie, ale ważny będzie pomysł. Ile w tym demagogii- nie wiem. Ale na mnie to działa.
Nintendo zaczęło słuchać graczy. Chcecie realistycznej Zeldy? Proszę bardzo. Chcecie online'u? Nie ma sprawy. Filmy DVD- spoko, ale za cenę zewnętrznej przystawki. Dobry line-up startowy? Proszę- SSB:R (kontynuacja najlepiej sprzedajacej się gry z NGC z onlinem, ale rozumiem, nie dla każdego ;)), Mario128 (być może, bo tu nigdy nic nie wiadomo), Metroid Prime 3 i nowa gra Miyamoto. A to tylko 1st party. Kompatybilność wsteczna? Spoko, dla fanów retro będzie Virtual Console z wielkim katalogiem starych gier. Grafika HD? Nie... Jednak nie.
Jeżeli miałbym wymienić trzy rzeczy za jakie obrywa się Nintendo, to na pierwszym miejscu zdecydowanie byłoby odrzucenie trybu HD (za to dwa pozostałe zostałyby puste ;) ). Tyle, że póki co jest to problem wirtualny. Nikt z nas nie widział grafiki gier Revolution. Iwata powiedział, że patrzac na gry powiemy "wow" i chociaż należy tą wypowiedź traktować z przymrużeniem oka- bo co niby miał powiedzieć- to ostateczny werdykt będzie można wydać dopiero po prezentacji tytułów. Nie spodziewam się cudów na miarę renderów z Killzone. Nie spodziewam sie, że w jakiś magiczny sposób Nintendo z dużo gorszą specyfikacją osiągnie poziom Xboxa360. Nie spodziewam się i mam to w d***. Spodziewam się natomiast Zeldy ładniejszej od Ninja Gaiden Black, Mario Kart piekniejszych od RSC2, Metroida, który przebije graficznie Dooma3, H-L2 i Riddicka. SSM:R zjadającego na sniadanie DoA:U i Maria, który wciąga nosem Conkera z Xboxa. Wtedy powiem wow. Może jestem mało wymagający. Trudno.

Reasumując wydaje mi się że nowa polityka Revolution to strzał w dziesiątkę. Nintendo dorosło. I szczerze mówiąc ta cała propagandowa gadka o tym, że nie chcą konkurować z Sony i Microsoftem jest, no właśnie- tylko propagandą. Bo mi się wydaje, że Nintendo chce znokautować konkurencję. Sporo osób, które wcześniej w ogóle nie patrzyły na Nintendo przychylnie, zaczyna czekac co pokaże Nintendo. Duże grono graczy przyznaje, że jesli cena będzie niska to zafunduje sobie Revo.
  • 0

#4 Texz Napisany 09 lutego 2006 - 10:19

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Całkiem ciekawe przemyślenia. Jednak nie zgadzam się z jedną rzeczą. Wg. mnie odrzucenie możliwości jakie daje HD-TV jest błędem, za które Revo będzie płacić dużą cenę. Rozumiem tu zaangażowanie developerów w stronę merytoryczną gier, powoływanie się na całkiem nowe możliwości jakie daje kontroler. Lecz nie zapominajmy, że o sukcesie danej, czy innej gry zależy to jak się gracz zżyje z daną postacią/kuleczką/statkiem itp. A to jeżeli możliwości wyświetlania środowiska są ograniczone na poziomie obecnych TV, a dodatkowo Niny proponuje całkowicie nowy rodzaj interakcji z grą, boję się że właśnie zangażowanie w daną grę będzie problematyczne. Wiadomo że możliwości kontrolera wybiegają poza standardowe 2d i najprawdopodobniej pełnię jego możliwości można by poznać dopiero przy sporej części ekranie, wypełniającym obszar odpowiedni, żeby bez trudu operować kontrolerem. Nie ma tu czegoś takiego że siedzimy w fotelu i jedynie palcami walimy w przyciski pada. Wzrok podąża w jedno miejsce, nie ma problemu żeby się skupić. Revo proponuje trochę więcej możliwości. Przedewszystkim pracuje cała ręka, łącznie z ramionami. Głowa, chcąc niechcąc też chodzi na boki. W momencie kiedy mamy zwykły TV to:
a). albo jest wielkości <25 cali tzn. albo siedzimy bardzo blisko niego prawie nic nie widząc (rozdziałka| męczymy wzrok)
b). jesteśmy oddaleni od niego >25 cali; Lecz występuje ten sam problem co wyżej z uwagi na to iż musimy trzymać wzrok w jednym punkcie, ruszając reką i lekko chodząc głową na boki.
Na TV wielkości HDTV problem już przestaje isnieć bo obszar działań jest większy, a i monitor niczego sobie. Lecz w takim razie Revo wyświetla obraz w rozdziałce zwykłego TV co będzie budzić niemiły efekt. Proponuję wykonać ćwiczenia w domu. Spróbować pomachać przed TV ręką na boki. Bardzo trudno jest się skupić. A w przypadku TV o mniejszej niż 25 cali wielkości, nie ma szans żeby się skupić przy nowych przygodach Link'a - wsiąknąć w grę jak to ma miejsce np: na gacku.
  • 0

#5 gruby Napisany 09 lutego 2006 - 12:59

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Wg. mnie odrzucenie możliwości jakie daje HD-TV jest błędem, za które Revo będzie płacić dużą cenę.

Oczywiście może tak być. Nie mam zamiaru forsować żadnej spiskowej teorii, że SP jest lepsze od HD. Jednak póki co różnicę pomiedzy tymi systemami oceniamy patrząc na current-genowe gry i porównując do next-genowych gier na X360. Czyli porównujemy jakość grafiki konsol starych z nową. Wydaje mi się, że nie jest to do końca uczciwe. Wiadomo, że Revolution będzie działało w niższej rozdzielczości, ale wiadomo, że jakością grafiki przebije wszystko co widzimy teraz na telewizorach. Jeżeli tylko tekstury będą tak ostre jak w SP:CT na Xboxa i zobaczymy dużo animowanych wysoko-poligonowych obiektów itd, itd, to ta różnica może okazać się nie aż tak wielka, ale to tylko moje spekulacje i nie są najprawdopodobniej wiele warte. Co do kwestii motorycznych, jakie poruszyłeś- to naprawdę nie wiem. trzeba będzie spróbować żeby zobaczyć. Ale ciężko mi sobie wyobrazić, żeby taki weteran jak Nintendo dało nam niegrywalny system. OD każdego bym się tego spodziewał, ale nie od firmy, która de facto stoi za tym biznesem od początku. Jednak są to tylko moje słowa, przeciw twoim ;) zobaczymy. :mrgreen:
  • 0

#6 BeSOS Napisany 10 lutego 2006 - 11:37

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
IMO jesli to całe HDefinition sie przyjmie to może to byc niezły kopniak dla N....coś na miare olania gry przez internet na GCN :) I tego nie będą mieli jak naprawić :)

Natomiast moge Cie gruby już w tej chwili zapewnic, że te wszystkie tekstury napakowane najnowszymi efektami będą wygladac nadal rewelacyjnie an zwykłym TV :) Takie kafelki czy chropowate ściany w PDZ na moim zwykłym tv (i to bez kabla rgb) wygladaja poprostu O____O

Więc wszystko zalezy już od podejścia do sprawy. Ja bankowo biorę Revo w dniu premiery - konsolka jest poprostu na maxa sexy, a ja takie rzeczy lubię 8) A o gry sie nie martwię i dam se rękę uciąc, że tym razem lineup też bedzie porządny. IMO Nowy Mario to wiecej niż pewniak - gra bedzie imo odpowiednikiem SM64 - pod względem inowacji i przykładem co można wyczyniac z nowym padzikiem :) N poprostu nie może go nie wydać w dniu premiery, za wiele by ich to kosztowało. Nie licze na Metroida 3, ale jeśli by go wydali to pozdro szacun X360 :mrgreen:

A to czy wybrali dobrą drogę to się dopiero zobaczy. W tej chwili imo zrobili dobrze nie pchając się do bezpośredniej konfrontacji z Sony i microsoftem. Konsolka wyjdzie pod koniec tego roku /tak dziś czytałem na ign :cry:/ wiec mają jeszcze dużo czasu na dopiecie wszystkiego na ostatni guzik. Do tego dochodzi cena i odmienność konsoli - nawet jesli 90% graczy bedzie miało w domu PS3, to revo kupią jako dodatkową konsolę, bo takich bajerków PS3 oferować nie bedzie :)....tzn do czasu aż Sony skopiuje te pomysły ;):)

Acha i do tego jeszcze dochodzi virtual console - ja od poczatku nie byłem jakos pozytywnie do tego pomysłu nastawiony, ale jesli usługa bedzie porównywalna z Xbox live arcade to juz skaczę z radości :)
  • 0

#7 Mani Napisany 10 lutego 2006 - 11:55

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Muszę się zgodzić z Grubym jeśli chodzi o "nowych" piszących gry.Mianowicie w poprzednim numerze N+ była wypowiedź kolesia jakoby gry na Revo można by pisać na DEVkitach od Kostki.Co to oznacza ? Oznacza to, że firmy z małym budżetem mogłyby kupić sobie DEV od Kostki i na nim pisać soft na Revo...napewno wyjdzie ich to taniej niż devy od PS3/X360.Myśle, że może być to coś na miare posunięcia, które swego czasu (czytałem w N+ ale dawno temu) zaserwowało mniejszym firmom MS,wydając Devkity z podstawowymi aplikacjami na Xboxa i jeśli pomysł się spodobał MS to dawał firmie pełnego Deva a potem niby wydawał grę pokrywając koszty ze swojej kieszeni.Coś mi sie wydaje że i tak devy od Revo bedą znacznie tańsze od devów od PS3/X360, wiec mniejsze firmy (z masą swoich pomysłów) chcące zaistniec na rynku skusi się na konsolę N.
  • 0

#8 gruby Napisany 12 lutego 2006 - 11:45

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

IMO jesli to całe HDefinition sie przyjmie to może to byc niezły kopniak dla N....coś na miare olania gry przez internet na GCN I tego nie będą mieli jak naprawić

Szczerze mówiąc.... Nie byłbym taki pewny. Różnica w grafice pomiędzy PSP i NDS jest miażdżąca. Ale NDS broni się samo. Nie wiem czy da się przenieść sukces NDS na grunt konsol stacjonarnych, ale eksperyment z trzecim filarem na pewno jest udany. Może się okazać, że bardziej next-genowe będzie nowe sterowanie niż lepsza grafika. Wszystko zależy od prasy i promocji IMHO... Tak czy siak, już nie mogę się doczekać prezentacjio gierek na Revo. Pomyśl- nowy Metroid na zupełnie nowej generacji konsol... czy to nie piękne :D
  • 0

#9 Orange Napisany 12 lutego 2006 - 12:04

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:
Analogicznie do tematów w pozostałych next-genach: luźne rozmowy nt. Revolution, opinie, komentarze.
  • 0

#10 BeSOS Napisany 12 lutego 2006 - 12:23

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Pomyśl- nowy Metroid na zupełnie nowej generacji konsol... czy to nie piękne


no ba 8)

Metroid to szczyt artyzmu na GCN, więc ciężko jest mi sobie wyobrazić MP3 z jeszcze lepszą grafiką no i tym nowym sterowaniem, które imo sprawdzi się rewelacyjnie :)

Wiesz, po części masz racje z ta grafiką, imo w pewnym momencie zaczną bardziej liczyć sie pomysły, bo za ten rok, dwa grafika naprawdę bedzie na takim poziomie, że ludzie /a na pewno ja/ zaczną szukac czegoś wiecej :) Poprostu trzeba zobaczyć jak to wszystko się potoczy - czy ludzie rzuca sie na nowatorstwo, czy zachłysna sie normalnymi grami ubranymi w szatki HD ;)
  • 0

#11 Ganon Napisany 12 lutego 2006 - 12:24

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:
Powiem moze cos oczywistego, ale waznego. Pozostale next-genowe maszynki moga jedynie zaprezentowac nam lepsze grafike, wypasione wizualia, tysiace trojkacikow, etc, itd. Revolution natomiast bedzie mialo do zaoferowania cos innego, jeszcze do konca nie wiadomo co, aczkolwiek kazdego to emocjonuje. Ale trzeba sie zastanowic, co bedzie po premierze. Konsole nowej generacji nie kosztuja tyle, co dwie gruszki, wiec staniemy przed dosyc powaznym wyborem. Czy podazymy droga "techniczna", niustajacego postepu graficznego, czy wybierzemy powiew swiezosci, acz kosztem wysmakowanych wizualiow? No i tu kwestia tego, czy rzeczywiscie uda sie Ninny przeciagnac na ich strone hardcore gamerow, czy raczej tych nowych w temacie. No i odczuwam pewien dysonans, czy aby ci "nowi" nie chcieliby ujrzec kosmicznej grafiki, a nie machanie mieczykiem, tudziez krojenie, czy inne kucharzenie. ;]
  • 0

#12 Orange Napisany 12 lutego 2006 - 12:34

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:
@Ganon: Nie zgodzę się, że moc nie jest gwarantem innowacji. Nie można mocy przekładać wyłącznie na grafikę (tak robią tylko nieliczni... Dodany obrazek ). Wzrost mocy obliczeniowej to być może zrealizowane w perspektywie dwóch, trzech lat szumne zapowiedzi żywego Londynu w Getaway PS3 (pamiętacie jeszcze prezentację z E3?). To także, miejmy nadzieję, tym razem niezwykle rozbudowany świat Fable 2 itd. Pomyślcie o tych możliwościach - każdy z nas marzy, aby gry wyrwały się ze swoich skostniałych ram, schematów, aby ich rozbudowanie powalało na kolana. Nie mówię że Revo tego nie zaoferuje (byłby to absurd nie mając żadnego pojęcia o specyfikacji konsoli) btw.
Z chęcią pobawię sie w rycerza, powygłupiam w dobrym party game, sprawdzę Metroida... Ale wszystko trzeba różnicować - na pewno będę też miał ochotę na tego wielkiego, rozbudowanego rpga leżącego w pudełku obok (Shenmue 3! :mrgreen: )...
  • 0

#13 Ganon Napisany 12 lutego 2006 - 12:43

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:

chęcią pobawię sie w rycerza, powygłupiam w dobrym party game, sprawdzę Metroida... Ale wszystko trzeba różnicować - na pewno będę też miał ochotę na tego wielkiego, rozbudowanego rpga leżącego w pudełku obok (Shenmue 3! )...

Wlasnie to mnie martwi, taki pewien dysonans, ze kazdy ma taki krzywdzacy obraz, stereotyp Revo i o tym, jaka funkcje ma pelnic - ze pogramy sobie w party games, w Metroida, ale juz w rozbudowanego RPGa, to na X360, czy PS3. A czemu na nowej maszynce Ninny ma nie byc "rozbudowanych, wielkich PRGow"? Wiem, moze jeszcze Rewolucja nie ma za duzego wsparcia od developerow, ktorzy tworza te "rozbudowane rpgi", ale to moze sie z czasem zmienic, a nawet teraz sie zmienia.
  • 0

#14 Orange Napisany 12 lutego 2006 - 12:58

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:
Nic takiego nie powiedziałem ;)
Nie jestem prorokiem i nie będę pisał, jakie gry na pewno będą, a jakie nie mają szans ujrzeć światła dziennego na Revo... Po prostu kontroler kojarzy mi się z party games :D
Co nie znaczy, że Sillicon Knights nie wydadzą jakiegoś masakrycznego horroru z elementami przygodówki i rpg, przez który nie będziemy wyłączać tv przez tydzień :) Czekam na konkrety najpierw ze strony Ninny, potem opinie developerów - i zobaczymy jak będzie się sprawa rozwijać. IMO może ona pójść jedną z dwóch dróg - albo rzeczywiście innowacyjności, poniekąd "rewolucji", dzięki której średnio co kwartał będzie wychodziło coś, co nas absolutnie zaskoczy i zajmie na długi czas, albo - niestety absolutnej niszowości i tony infantylnych gierek kierowanych do japońskich nastolatków. Po prostu milczenie Nintendo mnie momentami przeraża... I myślę, że developerów także, jesli mają świeżo w pamięci Gamecube - kiepska sprzedaż (do tego stopnia, iż niektóre gry "multiplatformowe" były w ostatnim momencie kasowane dla Gacka), przewaga młodszej grupy graczy nad starszymi jeśli chodzi o posiadanie konsoli (lub - większość nie posiadała wyłącznie Gamecube, więc po co wydawać na niego, skoro taka osoba może sobie nabyć ten tytuł na PS2?), kiepski support Ninny itd. itp.
Zobaczymy. Mam nadzieję, że nie tylko kasa, ale również pewna doza optymizmu i kreatywności także kierują tym biznesem.
  • 0

#15 MaxVarEmreis Napisany 12 lutego 2006 - 13:59

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

IMO jesli to całe HDefinition sie przyjmie to może to byc niezły kopniak dla N....coś na miare olania gry przez internet na GCN I tego nie będą mieli jak naprawić

Szczerze mówiąc.... Nie byłbym taki pewny. Różnica w grafice pomiędzy PSP i NDS jest miażdżąca. Ale NDS broni się samo. Nie wiem czy da się przenieść sukces NDS na grunt konsol stacjonarnych, ale eksperyment z trzecim filarem na pewno jest udany. Może się okazać, że bardziej next-genowe będzie nowe sterowanie niż lepsza grafika. Wszystko zależy od prasy i promocji IMHO... Tak czy siak, już nie mogę się doczekać prezentacjio gierek na Revo. Pomyśl- nowy Metroid na zupełnie nowej generacji konsol... czy to nie piękne :D

Oczywiście że NDS broni się samo w konfrontacji z PSP. Sam mam ochote wielka na NDS. Jednak wydaje mi się że konsole stacjonarne żadzą sie troche innymi prawami. Poprostu od konsol przenośnych oczekujemy czego innnego. Grafika w takim przypadku, spada na drugi plan. Przecierz w przenosnych konsolkach grafika zawsze była duuuuzo gorsza od grafiki na stacjonarnych. Nikomu to jednak nie przeszkadzało, bo nie po to kupujemy te konsolki. PSP troche tą sytuacje zmieniło, ale jednak mentalności ludzi nie zdołało ruszyć. Grafika ciagle spada na drugi plan. A w konsolach stacjonarnych?? Każdy mówi niby, że grafika takżę się nie liczy, ale sytuacja jest zgoła odmiena. Co chwila tylko przepychanki pomiędzy rożnymi obozami i wytykanie słabości w grafice, nie w gameplay'u tylko w grafice!!!! Stad wniosek, że jednak w segmencie stacjonarnych konsol grafika gra pierwsze skrzypce. Idac dalej tym tropem, jeśli Revo zostanie za bardzo w tyle na tym polu, to nawet świetne gry, ze świetnym gameplay'em nie pomoga. Poprostu stanie się to samo co z N64 i GC, konsola niszowa, dla pasjonatów. Niestety HD jest dzisiaj bardzo promowana i brak tego w Revo nie jest czyms dobrym. To jest atut ( Sony i 1080p) którego Revo nie będzie miec ( chociaż Sonowskie 1080p to troche bujda na resorach, ale to nic, wazne ze jest na papierku :) ).
  • 0

#16 gruby Napisany 12 lutego 2006 - 14:24

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
NIe jest tak do końca. Podczas tej generacji to Xbox oferował najlepszą grafikę. A przecież PS2 zarządziła rynkiem niepodzieline. Na pewno jest tak, że w konsolach stacjonarncyh grafika wysuwa się na pierwszy plan. Tu się zgadzam w 100%. taki RE4 na pewno nie byłby aż tak kozacko wypasioną grą, gdyby nie miał takiej grafiki. W końcu to obraz i dzwięk są łącznikiem między graczem a wykreowanymi światami. Ja tylko mówię, że być może (byc może, nie na pewno) grafika osiągnęła poziom w którym mozna jeszcze zrobić dużo bez znacznego wzrostu mocy i przeskoczenia na HD. Moim zdaniem HD era to falstart, co w jakimś stopniu potwierdził Gulash w ostatnim Neo. Wydaje mi się, że konsole maja nam narzucić coś, co oprócz konsol nie ma wielkiego zastosowania. Ale może się mylę. Dlatego podoba mi się postawa Nintendo. Oni mówią tylko o grach. nie walce formatów odtwarzaczy, nie hd erze. Konsola służy do gier. 3 player DVD =nie jest mi potrzebny. Szczególnie że mam w domu tylko 2 telewizory :D
Właśnie przyciąłem rundkę w metroid Prime 2 (przed chwilą znowu skończyłem :D) i nawet po obejrzeniu trailerów w HD Fight Night 3 grafika w MP robi na mnie gigantyczne wrażenie. Tak samo wymiękam patrząc na grafikę w RE4, albo Wind Wakerze.
Trzeba tez opamiętać że Revo będzie sporo mocniejsze od NGC. To nie jest tak że dostaniemy Gacka + jakiś nowy kontroler. Jestem przekonany, że Revo wprowadzi nas w nową generację grafiki. Oczywiście "tylko" SD, ale jednak. Nowe efekty, bardziej skomplikowana architektura i ostrzejsze tekstury. Ja jestem optymistą. Wiem, że wiadomość o wycofaniu się z HD była szokiem, ale ja po tym szoku trochę odtaiłem. Jak będzie -zobaczymy. Ju się doczekac nie mogę.
  • 0

#17 MaxVarEmreis Napisany 12 lutego 2006 - 16:35

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

NIe jest tak do końca. Podczas tej generacji to Xbox oferował najlepszą grafikę. A przecież PS2 zarządziła rynkiem niepodzieline.


Tak, ale nie nalezy zapominać, że na taka sytuacje złożył się szereg czynników. Xbox był nową konsolą dodatkowo od znienawidzonego MS wiec już na samym starcie miał przerąbane.

Moim zdaniem HD era to falstart, co w jakimś stopniu potwierdził Gulash w ostatnim Neo.

Falstart?? Jak możemy mówić o falstarcie kiedy na dniach mają sie pojawić dwa formaty HD ?? Wszystkie nowy filmy będą teraz wydawane w tym, każda gra na X360 obsługuje HD, jedyny problem narazie stanowi zwykła TV. Choć i to zmiania się z dnia na dzień. To co najpierw mieli wprowadzić kanały nadawane w HD, płyty HD-DVD i Blue-Ray ?? Bez sensu. Wiadomo, że etap wprowadzania i wymiany musi troche potrwac. IMO to zaden falstart, jakbyśmy tak podchodzili do Tego jak Ty to gralibyśmy nadal na Rubinach :D. ( A tak swoja droga jak Ty sobie to wyobrazasz?? Chodzi mi o to kiedy i jak miało by być wprowadzone HD ??)

Oni mówią tylko o grach. nie walce formatów odtwarzaczy, nie hd erze. Konsola służy do gier. 3 player DVD =nie jest mi potrzebny. Szczególnie że mam w domu tylko 2 telewizory :D

Tylo, że era "jednej specjalizacji" dawno mineła. Teraz wszytko ma wiele zastosowań. Nawet TV mają HDD, sloty na róznego rodzaju karty pamięci, można podpiąc kompa do nich, posiadają zintegrowane dekodery dzwieku przestrzennego i wiele innych rzeczy. I to nie dotyczy tylko i wyłacznie TV. Praktycznie każde urzadzenie ma wiecej jak jedno zastosowanie. Oczywiscie jest to "głowne" i najważniejsze, ale to już dawno przestało wystarczać. Czy to nam sie podoba czy nie, tak jest. I nie da się od tego juz odciać, bo ludzie własnie oczekuja kombajnów i jeśli ktoś będzie próbował sie temu "sprzeciwić" może żle skonczyć.

Właśnie przyciąłem rundkę w metroid Prime 2 (przed chwilą znowu skończyłem :D) i nawet po obejrzeniu trailerów w HD Fight Night 3 grafika w MP robi na mnie gigantyczne wrażenie. Tak samo wymiękam patrząc na grafikę w RE4, albo Wind Wakerze.
Trzeba tez opamiętać że Revo będzie sporo mocniejsze od NGC. To nie jest tak że dostaniemy Gacka + jakiś nowy kontroler. Jestem przekonany, że Revo wprowadzi nas w nową generację grafiki. Oczywiście "tylko" SD, ale jednak. Nowe efekty, bardziej skomplikowana architektura i ostrzejsze tekstury. Ja jestem optymistą. Wiem, że wiadomość o wycofaniu się z HD była szokiem, ale ja po tym szoku trochę odtaiłem. Jak będzie -zobaczymy. Ju się doczekac nie mogę.

Wiesz za rok bedziesz moze mówił inaczej. Stanieją TV HD, będzie Cie stać na coś takiego i wtedy dopiero okaże się ze Nintendo popełniło bład. Bo konsole mają to do siebie, że muszą wytrzymac na rynku bez dopałek jekies 5 lat. Obraz HD pomoże w tym bardzo. Czy brak HD w Revo, spowoduje ze konsola szyciej sie zestarzeje i zejdzie z rynku?? Nie wiem. To sie okaze za 5 lat :D. Ale trzeba myslec przyszłościowo. Nintendo na tym polu w pewnym aspekcie zawiodło....
  • 0

#18 Gość__* Napisany 12 lutego 2006 - 17:29

Gość__*
  • Goście

Tak, ale nie nalezy zapominać, że na taka sytuacje złożył się szereg czynników. Xbox był nową konsolą dodatkowo od znienawidzonego MS wiec już na samym starcie miał przerąbane.

No tak a teraz wszyscy juz poznali marke X-Box i 360 w Japonii sprzedaje sie gorzej niz pierwsza konsola Billa kilka miesiecy po swojej premierze.
  • 0

#19 MaxVarEmreis Napisany 12 lutego 2006 - 18:08

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:



Tak, ale nie nalezy zapominać, że na taka sytuacje złożył się szereg czynników. Xbox był nową konsolą dodatkowo od znienawidzonego MS wiec już na samym starcie miał przerąbane.

No tak a teraz wszyscy juz poznali marke X-Box i 360 w Japonii sprzedaje sie gorzej niz pierwsza konsola Billa kilka miesiecy po swojej premierze.

Daj spokój, Japonie tutaj przywołujesz. Gadasz jakbyś nie wiedział jak tam jest. Nawet jakby Xbox był miliard razy lepszy od PS3 czy Revo, to tam ta konsola sie nie sprzeda. Japończycy są ksenofobami i taka jest prawda. Druga sprawa, że ich gust jest całkowicie inny niż nasz, i nie zaprzeczysz temu. My ( chodzi mi o Europeiczyków i Amerykanów) nigdy byśmy sie nie zagrywali w jakieś durnowate gry, których na tamtejszym rynku jest cała masa. Japonie (jako rynek zbytu gier) trzeba traktować jako pewną ciekawostke i tyle. Papatrzmy na ichnie liste najlepiej sprzedajacych sie gier i wszystko bedzie jasne.
  • 0

#20 Ganon Napisany 12 lutego 2006 - 18:57

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:

Nic takiego nie powiedziałem


Nie chodzi mi o Ciebie, ale w ogole o caly ten swiatek - wszyscy kojarza Revolution z prostymi grami zrecznosciowymi, tudziez z nieskomplikowanymi party games. A przeciez Ninny i Miyamoto mowili, iz na ich nowa, rewolucyjna maszynke nie zabraknie tytulow rozbudowanych, czy wielkich i epickich. Finito. Trzeba zrzucic jarzmo stereotypow, jakie powstawaly poprzez ostanie generacje, w tym Kostke, i po prostu otworzyc umysl.
  • 0

#21 Orange Napisany 12 lutego 2006 - 19:26

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:

Trzeba zrzucic jarzmo stereotypow, jakie powstawaly poprzez ostanie generacje, w tym Kostke, i po prostu otworzyc umysl.

Wielka w tym rola Nintendo, które najpóźniej na E3 absolutnie musi zelektryzować branżę. Jeśli za ich słowami nie pójdą w końcu mocne konkrety, to magia nazwiska Miyamoto po prostu zgaśnie, a stereotypy zostaną...
  • 0

#22 gruby Napisany 12 lutego 2006 - 19:27

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Falstart?? Jak możemy mówić o falstarcie kiedy na dniach mają sie pojawić dwa formaty HD ?? Wszystkie nowy filmy będą teraz wydawane w tym, każda gra na X360 obsługuje HD, jedyny problem narazie stanowi zwykła TV. Choć i to zmiania się z dnia na dzień. To co najpierw mieli wprowadzić kanały nadawane w HD, płyty HD-DVD i Blue-Ray ?? Bez sensu. Wiadomo, że etap wprowadzania i wymiany musi troche potrwac. IMO to zaden falstart, jakbyśmy tak podchodzili do Tego jak Ty to gralibyśmy nadal na Rubinach . ( A tak swoja droga jak Ty sobie to wyobrazasz?? Chodzi mi o to kiedy i jak miało by być wprowadzone HD ??)

Wiesz, oczywiście wszystko zależy od podejścia. Ale ja nie kupię telewizora tylko do gier. Kupię go, kiedy filmy na HD/Bluray będą powszechnie dostępne w miarę tanie, kiedy będzie wiadomo który format wygrał i jest tym głównym, kiedy telewizja zacznie nadawać w formacie HD. Mówię o falstarcie nie żeby potępiać X360, nie dlatego że jestem przeciwnikiem tej konsoli, ani PS3, ale dlatego, że nie chcę przepłacać (w moim odczuciu) za coś co przyda mi się tylko do gierek. Co do samego falstartu, to nie mam nic przeciwko temu, żeby gry wykorzystywały HD, ale dla mnie nie jest to kartą przetargową i tyle.

Tylo, że era "jednej specjalizacji" dawno mineła. Teraz wszytko ma wiele zastosowań. Nawet TV mają HDD, sloty na róznego rodzaju karty pamięci, można podpiąc kompa do nich, posiadają zintegrowane dekodery dzwieku przestrzennego i wiele innych rzeczy. I to nie dotyczy tylko i wyłacznie TV. Praktycznie każde urzadzenie ma wiecej jak jedno zastosowanie. Oczywiscie jest to "głowne" i najważniejsze, ale to już dawno przestało wystarczać. Czy to nam sie podoba czy nie, tak jest. I nie da się od tego juz odciać, bo ludzie własnie oczekuja kombajnów i jeśli ktoś będzie próbował sie temu "sprzeciwić" może żle skonczyć.

Ja wiem, że jest era wielu zastosowań. Ale mnie to nie przekonuje. fajnie, że PS3 będzie miało BluRay, ale przez to będzie bardzo droga. Żeby korzystać z BR potrzebuję jeszcze telewizora HD bo w innym przypadku dostanę kolejne DVD. Po prostu wiem czego potrzebuję... Nie mam potrzeby oglądania filmów w gigantycznych rozdzielczościach. po prostu nie mam. I nie widzę w tym nic złego. Dlatego wolę podejście Nintendo, które chce mi dać konsolę i nieangażuje się w pierdoły. ALe to tylko moje zdanie i nikogo nie chcę do tego przekonywać. Powiedzmy sobie szczerze, gdyby były dla nas najważniejsze wizualia i rozdzielczość, to gralibyśmy na PCtach. Też są drogie i też są centrami multimedialnymi. ;)

iesz za rok bedziesz moze mówił inaczej. Stanieją TV HD, będzie Cie stać na coś takiego i wtedy dopiero okaże się ze Nintendo popełniło bład. Bo konsole mają to do siebie, że muszą wytrzymac na rynku bez dopałek jekies 5 lat. Obraz HD pomoże w tym bardzo. Czy brak HD w Revo, spowoduje ze konsola szyciej sie zestarzeje i zejdzie z rynku?? Nie wiem. To sie okaze za 5 lat . Ale trzeba myslec przyszłościowo. Nintendo na tym polu w pewnym aspekcie zawiodło....

I tu wracamy do punktu wyjścia. Konsola się nie zestarzeje, dopóki będą na ine wychodzić ciekawe gry. I wydaje mi się, że jeżeli Nintendo dobrze to rozegra, to na Revo mają szansę wychodzić ciekawsze i świeższe gry. Może dużo osób stwierdzi że nie chce 5 generację grać wciskając guziki. Tutaj akurat jest dużo niewiadomych.

Żeby było jasne, nie chcę fanbojować w kierunku revolution (samo wychodzi :D ) , bo mam też oko na PS3 i Xboxa360. Ale nie podoba mi się w jakim kierunku zmierza branża. Za dużo interesów ma tu miejsce. Dla mnie postawa Nintendo w tym wyścigu zbrojeń jest bardzo fajna i nie będę ukrywał, że coraz bardziej mi się podoba w jaką stronę zmierza Nintendo. Natomiast coraz mniej mi się podoba gdzie zmierza Microsoft i Sony.
Kiedyś byłem podjarany grafiką na maksa a jak zobaczyłem screeny z Tekken Tag nie mówiłem przez miesiąc. Teraz widzę filmik z FN3 w HD, z ociekającym potem i widzę jak to się rusza. I wiem jak się w to gra. I nie chcę na to wydawać 5000 zeta. Nie przekreślam tutaj gier na te maszyny, bo wielka moc jaka w nich drzemie na pewno pozwoli na kształtowanie wielkich świató, super fizyki i nowych mechanizmów. I mam nadzieję, że na tym się skupią twórcy, a nie tylko na wszystkiego przenoszenia w HD... J
Podkreślam, to tylko moje zdanie i nie zamierzam nikomu udowadniać że mam rację. Więc nie flamujcie za bardzo.
  • 0

#23 MaxVarEmreis Napisany 12 lutego 2006 - 21:00

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Żeby było jasne, nie chcę fanbojować w kierunku revolution (samo wychodzi :D ) , bo mam też oko na PS3 i Xboxa360.


Zle mnie zrozumiałeś. Nigdy nie twierdziłem, że jestes fanboyem. Ba, jestem bardzo daleki od takiego twierdzenia. Co jak co, ale zawsze podawałeś konkretne argumenty za i przeciw czemuś. Nie twierdzisz ze "tak i juz" jak niektórzy i nie wymyślasz z du/py wyjętych rzeczy. Zawsze mozna z Toba rzeczowo pogadac, a to, że preferujesz konsole Nintendo i ich styl, co z tego?? Przecierz każdy ma jakieś preferencje i coś mu sie bardziej podoba a coś mniej. Nikt nikogo nie zmusi do swojego punktu widzenia.

Podkreślam, to tylko moje zdanie i nie zamierzam nikomu udowadniać że mam rację. Więc nie flamujcie za bardzo.

No i znowu nieporozumienie :). Chciałem tylko rzeczowo podyskutować. Bo przecierz o to chodzi. Nie mam zamiaru znikim sie tutaj flejmować. Każdy przedstawia swoj punkt widzenia, potem werfikuje się to co napisaliśmy wcześniej i tym sposobem dochodzimy do konkluzji :). Nie ma Czesałwa wiec nikt nie będzie darł szat na sobie. Osobiście jestem ciekaw co pokaze Ninny. A to, że uważam iż popełnili bład nie dając obsługi HD, nie ma znaczenia wielkiego. Mam w domu X360 i nie twierdze, że ta konsola jest bez błedów czy ze MS nie popełnił błędów przy jej produkcji. Najwazniejszy jest fun jaki mamy z konsolą. Mam cos takiego teraz przy X360 i mysle ze to samo bedzie przy Revo i PS3.
  • 0

#24 gruby Napisany 12 lutego 2006 - 21:41

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Spoko Maroko, z flejmem pisałem ogólnie, czasami mało wystarcza, żebyniechcący zacząć wojnę. :wink:
  • 0

#25 f5k Napisany 13 lutego 2006 - 16:33

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Brak wsparcia HD przez Revo da się odczuć za jakieś 2 lata od premiery, tak samo będzie ze słabszymi bebechami, no chyba że nie będą tak słabe jak się wydaje.
  • 0

#26 Gość__* Napisany 27 lutego 2006 - 22:05

Gość__*
  • Goście

Brak wsparcia HD przez Revo da się odczuć za jakieś 2 lata od premiery, tak samo będzie ze słabszymi bebechami, no chyba że nie będą tak słabe jak się wydaje.


Racja. Może Revolution wszystkich zaskoczy?
  • 0

#27 gruby Napisany 27 lutego 2006 - 22:54

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Hmm. Nie wiem co o tym myśleć. Jakiś pracownik EA wypowiada się na temat wrażliwości na dotyk (nie jestem tłumaczem, może lepiej się da to przełożyć na polski;)) Revolution. Podobnie jak serwis nie wiem co o tym myśleć... Być może chodzi o te żyroskopy, a pilot będzie stawiał opór? Nie wiem... Kto wie, niech powie.
--------------
According to an EA spokesperson, the Revolution controller may have touch sensitivity. The only problem is no one knows what she means.

"The beauty of the new Revolution controller is that the possibilities for new game ideas are limitless," said Trudy Muller of Electronic Arts in an interview with NintendoRevolution.ca. "I'm sure that Nintendo already has a number of phenomenal design concepts built around 3D pointing or touch sensitivity for their first party games. Our developers are inspired and excited by the new controller's features."

She confirmed that she was indeed talking about the Revolution, saying that touch sensitivity "is related to what Nintendo may have in development for use around their Revolution controller."

Muller did not elaborate on how this touch sensitivity would be used, or whether she actually knows about this touch feature or was merely speculating. Nintendo says the Revolution has one more secret that they will reveal at E3, but they stated before the controller's unveiling that the controller would not include a touch screen.
------------
za: http://www.nintendojo.com
  • 0

#28 Gość__* Napisany 01 marca 2006 - 19:24

Gość__*
  • Goście
Wrażliwości na dotyk? Jeśli okaże się to prawdą (cokolwiek to będzie) może być ciekawie.
  • 0

#29 Gość__* Napisany 20 marca 2006 - 17:13

Gość__*
  • Goście
http://www.gonintend... ... higgy2.gif

polecam :lol:
  • 0

#30 Gość__* Napisany 15 kwietnia 2006 - 14:40

Gość__*
  • Goście
Potential Mario control for the Revolution


:)
  • 0