Skocz do zawartości

Zdjęcie

Everybody's Golf: World Invitational


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 MaxVarEmreis Napisany 12 marca 2012 - 15:38

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Nie ma tematu, to zakładam. Chociaż pewnie nie będzie tu zbyt wielu dyskutantów :P
Zanabyłem i pograłem kilka godzin, więć wyrażę swoją opinię :)
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Gra jest oczywiście arcadowym podejściem do golfa. Piłkę możemy podkręcać czasem w niewiarygodny sposób, mamy "super" strzały, kiedy za piłeczką ciągnie się ognisty ogon itp. Wszystko to w mocno japońskim, mangowo/anime ujęciu.
Dosyć istotny jest wybór postaci, ponieważ charakteryzuje ją kilka współczynników (np. precyzja uderzenia, podkręcanie, sposób grania "w trawie" i na greenie). Pewne niedoskonałości możemy niwelować poprzez zakup innych kijów czy piłeczek.
Pomimo tego, że gra jest mocno arcadowa, gameplay ma sporo do zaoferowania. To jest pozycja z cyklu "easy to play, hard to master" Wbicie piłeczki do dołka nie jest trudne, gorzej jeśli chcemy zejść sporo poniżej PAR. Wtedy okazuje się, że trzeba się wykazać sporym skilem i umiejętnością odczytywania pola golfowego. Niby na ekranie mamy wyraźnie zaznaczone miejsce gdzie spadnie piłeczka, ale jest to tylko wskazówka, ponieważ na piłeczkę działa szereg czynników: wiatr (deszcz itp), precyzja z jaką uda nam się jak uderzyć kijem, podłoże (i jego nachylenie) na, które spada piłeczka. Inaczej też się gra "w polu" a inaczej na greenie, czyli tuż przy dołku.
Nasza postać może awansować, dzięki czemu uzyskujemy dostęp np. do dodatkowych uderzeń. Za punktu możemy w sklepiku kupować ciuchy, muzyczkę, czy wspomniane już kije.
Mamy tryb single player, gdzie musimy zająć pierwsze miejsce w poszczególnych turniejach, a na końcu walczymy bezpośrednio z jakimś przeciwnikiem (po wygraniu możemy nim grać), brak tu jednak fabuły (szkoda).
Mamy dwa tryby multi. Jeden to tradycyjny turniej, do którego wchodzimy poprzez lobby (taki mini HOME), oraz rozgrywanie dziennych turniejów (porównywanie wyników na danym polu z innymi graczami). Turnieje te (w singlu i multi) mają różne wariant (np. plus 2 do PAR za użycie jakiejś techniki uderzenia, albo dwukrotnie większe dołki). Bardzo fajnie jest to rozwiązane.
Graficznie jest bardzo ładnie, estetycznie. Postacie typowo mangowe, całkiem dobrze wykonane. Otoczenie też wygląda porządnie. Nie ma wrażenia, że gra się na jakiejś przenośnej konsoli. Muzyczka jest typowo sielankowa i pasuje do całości.
Całe szczęście gra nie wykorzystuje właściwie w ogóle dotykowych właściwości Vity.
Mało grałem w tego typu pozycje i jestem zadowolony z zakupu.

A, Sony całkowicie olało tutorial czy inną formę wytłumaczenia zasad gry i akcji jakie możemy wykonać naszą postacią. Musiałem szukać tego wszystkiego w Internecie. OLO jakieś. Nie wiem jak w tej grze znajdzie się casual.
  • 0

#2 Cola Napisany 12 marca 2012 - 15:42

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Grałem w poprzednie odsłony na PSP, wersja na Vite to dla mnie must - have. Jak wycalakuje Uncharted i ogram Wipeouta biorę właśnie Golf.
  • 0

#3 Cola Napisany 03 maja 2012 - 02:23

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Kupilem, gra jest sliczna i miodna.
  • 0

#4 Tawotnica Napisany 01 maja 2014 - 21:44

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 104 Postów:
Ściągnąłem, korzystając z dobrodziejstw trialu plusa i zaliczyłem ze trzy dziury.... zieeew. Podobnie jak w wypadku demka nowego Mario Golf - kierunek piec. Zero postępu od 1999 w obu seriach.
  • 0

#5 Sotaku Napisany 07 czerwca 2014 - 08:26

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:

perełka z plusa nadaje się jako przerywnik między innymi grami lub jak mamy 15 minut na grę, gierka która byłaby fajna do ogrania na telefonie


  • 0