Skocz do zawartości

Zdjęcie

Każdy Tak Trochę Jest Ignorantem

W sumie to bardzo

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
73 odpowiedzi na ten temat

#1 Nyjacz Napisany 19 marca 2012 - 21:54

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 982 Postów:
W jakie gry, całe serie, całe sagi nigdy nie graliście, mimo że są znane, mega szanowane i określane mianem klasyki? U mnie:
- Fallout - jedynie w pierwszą wersję trójki stworzoną przez tę pierwszą firmę i to tylko 5 minut. Nigdy nie grywałem w RPG, chociaż wiem, że gdybym się w którąś serię wciągnął (np. w tę), to by mnie nie było na kilka dni;
- Mass Effect - podobnie jak wyżej;
- Wiedźmin - podobnie jak wyżej;
- System Shock - kocham FPSy, kocham klasykę, nigdy w to nie grałem. Chyba sobie sprawię, pewnie na lapku zadziała.
  • 0

#2 Cudak Napisany 19 marca 2012 - 21:55

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
Metal Gear Solid.

ed. później się rozwinę i coś dodam jak sobie przypomnę.
  • 0

#3 Cola Napisany 19 marca 2012 - 22:06

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Shenmue - powód prosty, nigdy nie miałem konsoli z zakręconym logiem.
  • 0

#4 Schrodinger Napisany 19 marca 2012 - 22:13

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 971 Postów:
Szenmu - bo nie mialem dreamcasta
Gothic - mimo ze kilkakrotnie próbowałem to gra miała tak archaiczny gejplej że po prostu nie rozumiem co ludzie w tym widzą i nigdy sie tego nie dowiem
SH - bo nie moje klimaty

wiecej nie pamietam
  • 0

#5 fingus Napisany 19 marca 2012 - 22:16

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
To może na początek ktoś by zarzucił jakąś listą tych mega-szanowanych i wspaniałych serii, bo jeszcze którąś przeoczę przy wymienianiu? :lukam: Nie wiem bowiem, czy taki powiedzmy MGS jest dość szanowany, by go tutaj wspominać.
  • 0

#6 burnstein Napisany 19 marca 2012 - 22:16

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 112 Postów:
Korzystając z fingusowego kanonu skreślę to czego nie ograłem:

FPSy chronologicznie:

Duke Nukem 3D (96)
Quake (96)
Goldeneye (97)
Half-Life (98)
Counter Strike (99)
Perfect Dark (00)
Aliens vs predator 2 (01)
Halo (Halo: Combat Evolved) (01) - trochę pykałem
Bioshock (07) (???)
CoD: Modern Warfare (08) (???)
Doom (93)


Inne strzelaniny:

Max Payne
Resident Evil 4 (z naśladowcą Gears of War)
Uncharted 2 (tu prekursorem był trochę Tomb Raider, trochę Prince of Persia, trochę Gears of War) przelazłem jedynkę
Cannon Fodder
Syndicate
Contra



Strategie i inne takie:

Championship Manager/Football Manager
Civilization
Company of Heroes
Dungeon Keeper (???)
Heroes of Might & Magic - grałem ciut w III
Settlers
Sim City - przodek Tycoonów
StarCraft - przelazłem ze trzy misje, więc nie liczę
UFO Enemy Unknown
Age of Empires


RPG i pogranicze:

zacni reprezentanci: Fallout, Planescape: Torment, Baldur's Gate, Star Wars: Knights of the Old Republic
odłam: Elder Scrolls, Diablo (większość II choć nie skończyłęm) i World of Warcraft
jeszcze inny odłam (FPSowy): System Shock/ Deus Ex - tylko Human Revolution, liczy się?
protoplaści/ prekursorzy: Might and Magic, Ultima, Wizardry, Rogue



jRPG

Final Fantasy (4, 6 lub 7) i VI i VIII, sporo, ale żadnej nie skończyłem
Panzer Dragoon Saga
Vagrant Story
Chrono Trigger


Przygodówki:
:-)

z innej paczki: Shenmue Heavy Rain
Zacnym reprezentantem jest The Secret of Monkey Island, prekursorem Zork, odłamem Myst, a naśladowcą Pheonix Wright



Action-adventure:

Shadow of the Colossus
ICO
Super Metroid
Metroid Prime (naśladowca: Batman: Arkham Asylum)
Another World
Tomb Raider Anniversary
horrory: Resident Evil (prekursor: Alone in the Dark, naśladowca: Dead Space, odłam: Silent Hill 2)
skradanki: Metal Gear Solid (2 i 3, jedyknę trochę na PSP i GC, w obydwu wypadkach nie skończyłem), Thief, Splinter Cell: Chaos Theory
The Legend of Zelda: Ocarina of Time (tylko WW i Minish Cap, trochę Majorę) (naśladowcy: Okami, Darksiders)



Sandboxy:
Grand Theft Auto III (tylko Vice City i SA)(odłam: Mafia, protoplasta: Driver)



Platformówki:

Rayman (tylko 2)(prekursor: Super Mario Bros, odłam: Sonic the Hedgehog)
Prince of Persia (kontynuator: Prince of Persia: Sands of Time) (???)
Super Mario 64 (odłam: Crash Bandicoot, Banjo-Kazooie, kontynuator: Super Mario Galaxy)



Wyścigi:

Mario Kart (odłam: Crash Team Racing)
Ridge Racer
Wipeout (prekursor: F-Zero)
Gran Turismo grałęm, ale niewiele



Gry sportowe nikogo, ale:

Fifa
Tony Hawk's Pro Skater 2
Sensible World of Soccer, Pro Evolution Soccer



Nawalanki różnej maści:

3D: Tekken 3 trochę, niedużo bo to crap, Virtua Fighter 2, Soul Calibur
"chodzone": Devil May Cry 4 (prekursor: Final Fight, odłam: God of War, naśladowca: Ninja Gaiden)
2D: Street Fighter II, Mortal Kombat



Muzyczne:

Guitar Hero (+ ewentualnie Rock Band jako naśladowca)
Singstar (+ ewentualnie Karaoke Revolution jako prekursor)
Dance Dance Revolution



Pielęgnacyjne:

Sims
Pokemon (Gold+Silver) yellow, uznaję, że się liczy :P
Tamagotchi



Growa geriatria:

Bomberman
Lemmings
Pac-Man
Puzzle Bobble
Scorched Earth
Sokoban
Space Invaders
Tetris
The Incredible Machine


  • 0

#7 Koksiak Napisany 19 marca 2012 - 22:16

Koksiak

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 651 Postów:
Gothic - Za słaby komputer wtedy miałem :lol:
FInal Fantasy- Nie jarają mnie turowe gry ( FF jest turowe nie xD? )
God Of War ,grałem w „trójkę" 5 min i tyle
Half Life
Portal
  • 0

#8 Druciak Napisany 19 marca 2012 - 22:22

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
Baldur's Gate - kompletnie nie widzę tego fenomenu, ogólnie nie przepadam za RPG, lecz skończyłem takie jak Arcanum, Gothic czy Diablo ;]
Final Fantasy - kompletnie nie rozumiem zachwytu nad grami, dla mnie to jest kompletna kiszka, jedynie filmiki ma fajne ;]
Icewind Dale - to samo co BG
No i tyle pamiętam, jak coś mi się przypomni to dopisze do posta. ;]
  • 0

#9 BeSOS Napisany 20 marca 2012 - 00:09

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Glownie nie znam gier, ktore narodzily sie na PC albo na PC pozostaly np Fallout, Half-life, Dragon Age (to wyjatek od reguly) baldurs Gate...konsolowe wielkie serie staram sie przynajmniej sprawdzac, np nienawidze s-f i niewiele by brakowalo o ME bym nigdy nie odpalil...to bylby najwiekszy blad mojego browego zycia :olo:
Ale np takie Halo staralem sie polubic trzy razy - kupilem jedynke na Xboxa, pozniej probowalem dwojki i na 360 kupilem trojke - bezskutecznie, totez kolejne dwie czesci juz odpuscilem i tak tez zrobie z czworka.

Do listy dopisuje jeszcze Fable, jedynki nie znam, dwojke olalem po demku a trojke po ok 2 godzinach, strasznie niemoje gry :)
  • 0

#10 iluck85 Napisany 20 marca 2012 - 00:16

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Halo- jak wyzej jedyn.
Fallout- w 3 pogralem chwile ale nie zassalo mnie.
Final Fantasy, w X wysiedzialem 10h, dalej nie moglem ujechac.
Ratchet i ktos tam :lol2: Nie moje klimaty
Jak jedyn, ME, dopiero miesiac temu kupilem 1 i 2, ale zebym sie przyssal do konsoli to nie. Ale spoko, mimo ze nie kocham kosmicznych strzelanek wiec..
.. Star Wars. Ogralem najwiecej te na N64 i troche na pierwszy X jakas czesc. Reszty nie znam

Silent Hill- liznalem jedynke, reszty nie znam

Ludzie, Shenmue nie ograliscie ? Ja specjalnie DC kupilem za 200zl na allegro dla tej gry, bo dwojke na X ukonczylem.
Zapomnialem o waznym tytule. ZELDA. Wielkie cisnienie na OOT i po latach mi sie udalo skonczyc na 3ds :cf: MM nie gralem, troche w TP a nowej na oczy nie widzialem. CZas na kupno wii :cf:
  • 0

#11 piterekd Napisany 20 marca 2012 - 03:41

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Nie mogę już dalej czytać waszych postów bo by mi się ręka na trwałe odcisnęła na czole :fp:

Nie znać Fallouta to jak nie wiedzieć co to "Pierwsza miłość" :fp:
  • 0

#12 BeSOS Napisany 20 marca 2012 - 08:24

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Rdzenni konsolowcy tak maja a nie przekonwertowane PieCuchy :olo:
  • 0

#13 Godot Napisany 20 marca 2012 - 09:00

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ja, podobnie jak Jedyn, nie znam głównie serii piecowych, które wyszły powiedzmy po 1998r. Takich jak Gothic, wszelkich MMO i FPSów, które wyszły tylko na PC. W strategie grałem (Company of Heroes FTW!!!!!!!). RPGi ruszałem, ale mało które przypadły mi do gustu. Takie Baldury uwielbiam, ale Falloutów (1 i 2, trójka to nędza), Arcanum i kilka innych tytułów nie skończyłem.
Jeżeli chodzi o konsole to słabo u mnie z konsolami Segi. Jakoś nigdy nie przepadałem. Shenmue, czy Nights co prawda skończyłem, ale takiego Panzer Dragon Saga, Jet Grind Radio na żywo na oczy nie widziałem. A tak to te najważniejsze gierki przynajmniej liznąłem.
Z Fingusowego kanonu nie grałem nigdy w WoWa, Panzer Dragon Saga, Vagrant Story, Super Metroid, w żadne muzyczne i pielęgnacyjne. Resztę przynajmniej raz włączyłem i pograłem
  • 0

#14 Nexus Napisany 20 marca 2012 - 09:44

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 960 Postów:
MGSy - zbyt durna fabuła nawet jak na Japończyków, kretyńskie sterowanie i gameplay nie wiadomo jaki.
Mass Effecty - do RPGów temu daleko, strzelanka też z tego żadna. Klimat fajny ale gry się kupuje głównie dla gameplayu a ten w Me SSIE po całości.
Zeldy - fajnie się pogrywa ale... kreuje się ją na tak wielką serię a nie widzę żeby była lepsza od wielu innych fajnych gierek.
  • 0

#15 Godot Napisany 20 marca 2012 - 09:51

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jak nigdy nie grałeś to skąd wiesz to wszystko?
  • 0

#16 Texz Napisany 20 marca 2012 - 10:06

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Z tego co wypisujecie to tylko w Shenmue nie włożyłem swoich palców... bo konsola się zacinała na pierwszej płytce :( A tak to praktycznie wszystkie większe sagi/ tytuły więcej lub mniej
  • 0

#17 xell Napisany 20 marca 2012 - 11:57

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 293 Postów:

Jak nigdy nie grałeś to skąd wiesz to wszystko?

Dodany obrazek

:hihi:
Zasadniczo wszelakie bijatyki, niby miałem jakiś kontakt z Tekkenem czy innymi w salonach arcade, ale do własnej konsoli nigdy nie wrzuciłem krążka z takowymi.
  • 0

#18 drAKul Napisany 20 marca 2012 - 11:59

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Jak każdy mam wyrobioną opinię na temat gier które do końca nie poznałem (lub wcale). Nie wątpię że czasem po prostu trafiały w zły okres mojego życia, czasem coś mi nie podpasowało na początku itp itd. Ale chyba każdy tak ma... Co do niektórych wydaje mi się że gdyby nie coś tam to bym je polubił, inne chyba nigdy by mi nie podpasowały.

Cała seria Halo - pograłem trochę w jedynkę w singla - kompletnie nie rozumiem co ludzie widzieli w tej grze - ergo skreśiłem całą serię. Multi mnie nie interesuje. Generalnie nie czuję tej serii i myślę że bez względu na poświęcony czas singla bym nie polubił.
WoW, Everquest, Ultima online itp. -patrz wyżej
Ratchety, Sly i Jaxy - po ograniu 2 części Ratcheta na PS3 - zakładam że są to bardzo dobre gry, ale nijak się mają do przygód
Mariana dla mnie benchmark wszystkich tego typu gier. Wiem że to trochę nie fair (to tak jaby każdy thriller oceniać przez pryzmat Psychozy) ale to jakoś nie to dla mnie.
Perfect Dark - nie mam exp pak do N64. Someday na pewno
Gears of Wars - szacun za prekursorstwo z osłonami ale 1 mi totalnie nie podeszła. Wolę Uncharted (chodzi mi o 1 i elementy strzelankowe wyraźnie "inspirowane"
Tomb Raider - ha tylko troszkę w 1 - zakładam że bym polubił.
Elder Scrolls - grałem w Morrowind kilka godzin, w Oblivion kilkanaście. Rozumiem dlaczego ludzie uwielbiają rpg tego typu ale ja wolę szkołę Bioware (przynajmniej tą starą). Ale Skyrim obczaję.
Baldur's Gate i Planescape Torment - Baldursy z tego co się orientuję fabularnie średnio się trzymają natomiast planescape z pewnością doczeka się przejścia.
System Shock - grałem w demo 2. Byłem zachwycony, ale nigdy nie zaopatrzyłem się w pełną wersję.
RTS'y a szczególnie Warcraft - o ile zagrywałem się w C&C oraz w Red Alert głównie ze względów fabularnych to uważam że po pierwsze RTS'y są gejplejowo nudne, po drugie strategii to w nich nie ma za wiele a po trzecie Warcraft I i II miały kijowe historię. Starcrafta nie grałem, by mi się podobal bo fabularnie nie był słaby.
Chrono Cross - nie mam psx z NTSC
Przygodówki - nie rozumiałem frajdy we wpadaniu na zamysł designerów.
Splinter Cell - nie podszedła mi 1 część - wolałem MGSy
Ostatnio też wgóle mi nie podchodzą nawalanki a kiedyś wręcz je ubóstwiałem.




  • 0

#19 xell Napisany 20 marca 2012 - 12:05

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 293 Postów:

Elder Scrolls - grałem w Morrowind kilka godzin, w Oblivion kilkanaście. Rozumiem dlaczego ludzie uwielbiają rpg tego typu ale ja wolę szkołę Bioware (przynajmniej tą starą). Ale Skyrim obczaję.
Baldur's Gate

Jak można pisać, że się woli oldschoolowe Bioware bez ogrania Baldur's Gate? :zomg:
  • 0

#20 Cola Napisany 20 marca 2012 - 12:10

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:


Chrono Cross - nie mam psx z NTSC




Emulowałem CC kilka lat temu na PC. Piękna gra, muzyka jeszcze lepsza. Gry nie ukończyłem bo coś mi się wieszało. Jak wydadzą to kiedyś na PSN/XBLA biorę bez namysłu.
  • 0

#21 GrzesiekMB Napisany 20 marca 2012 - 12:17

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:
niektorzy to chyba powinni wymieniac w jakie gry grali, zamiast robic listy jak pewien urzedniczyna hyhy
  • 0

#22 burnstein Napisany 20 marca 2012 - 12:37

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 112 Postów:
Nie robiłem żadnej listy :|
  • 0

#23 Cola Napisany 20 marca 2012 - 12:46

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
To była tylko mała notatka w wykonaniu Burna :olo: . W pięć minet na kolanie.
  • 0

#24 burnstein Napisany 20 marca 2012 - 12:53

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 112 Postów:
listę przekopiowałem, powykreślanie zajęło tyle co nic :^^:
  • 0

#25 Lady Luck Napisany 20 marca 2012 - 13:05

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Zeldy
Halo
Bioshocki
Gearsy of Warsy
Mass Effecty
Calle of Duty
Elder Scrolle
Killzony
Wszystkie blaszakowe gry

Lista wynika głównie z powodu braku odpowiednich konsol kiedyś i dziś oraz braku zainteresowania tytułami. Są bo są, jak kiedyś pożyczę/ dostanę, to zagram i może rozwalę całe serie, jeśli mi się spodoba.
  • 0

#26 oranje Napisany 20 marca 2012 - 13:15

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 112 Postów:
Halo - trochę pograłme w 3 część. Nie spodobało mi się.
Mass effect - nic mnie nie ciągnie do tej serii.
Shenmue - kiedyś może zagram jak wydadzą na ps3, ale ciśnienia nie mam.
Większość Elder Scroll - po Skyrimie wiem, żeby nie ruszać poprzednich części.
Fallout - w trójkę raczej nie zagram po doświadczeniach ze Skyrim.

Jeszcze by się coś znalazło. Jakoś nie czuję, abym cokolwiek stracił nie grając w te tytuły :^^:
  • 0

#27 piterekd Napisany 20 marca 2012 - 13:31

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Fallout - w trójkę raczej nie zagram po doświadczeniach ze Skyrim.


Znaczy, że Skyrim Cię tak odrzuciło, czy tak zafascynowało, że w zupełności zaspokaja wszelkie Twoje potrzeby?
  • 0

#28 iluck85 Napisany 20 marca 2012 - 13:44

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Propsuje na zmiane tematu i dalszego przebiegu watku . W 1 poscie wyraznie jest napisane GRY W KTORE NIGDY NIE GRALISMY, a kazdy cisnie tytuly ktore odpalil i mu nie podeszly.

Fenomen gry ktorego nie rozumiem :sir:
  • 0

#29 burnstein Napisany 20 marca 2012 - 13:45

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 112 Postów:

Propsuje na zmiane tematu i dalszego przebiegu watku . W 1 poscie wyraznie jest napisane GRY W KTORE NIGDY NIE GRALISMY, a kazdy cisnie tytuly ktore odpalil i mu nie podeszly.

Fenomen gry ktorego nie rozumiem :sir:


kłamiesz
  • 0

#30 iluck85 Napisany 20 marca 2012 - 13:56

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
OMG!? 3/4 osob tutaj- wiekszosc zachowana :ass:
  • 0