Skocz do zawartości

Zdjęcie

Loco Roco


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
95 odpowiedzi na ten temat

#1 Texz Napisany 15 lutego 2006 - 12:28

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Loco Roco
Dodany obrazek
screen z http://www.gameinformer.com
Dodany obrazek
Dodany obrazek
screen http://www.ign.com

Wiadomo z oficjalnego stanowiska Sony, że Loco Roco wyjdzie w lacie obecnego roku. Będzie w 100% exclusivem na konsolkę PSP przez co Sony nie kryje, że poprzez sprzedaż tego tytułu oczekuje poprawy sytuacji PSP na rynkach w USA i EU.

w skrócie:
W Loco Roco kierujemy grupą olinków okrąglinków, wydających się być potomkami żelowych misiów z koszmaru jakiegoś japońskiego reżysera horrorów klasy B.

Całość zabawy ma na celu przemierzenie z góry zaplanowanych plansz. Podobnie jak w grze Mercury liczy tu się czas oraz ilość "płynu" ( w przypadku Loco Roco są to żywe galaretki), która dotrze do końca. Później następuje naliczanie punktów i wynik.

Jeżeli wydaje się wam że to wszystko, miło się rozczarujecie. Autorzy dorzucili całą masę urozmaiceń jak różne przeszkadzajki, sekretne itemy do zebrania po planszy itp.
Asortyment plansz do przejścia zaczyna na się prostych łąkach gdzie trzeba skakać z kwiatka na kwiatek, aż po skaliste góry czy dżunglę z wiszącymi mostami i gałęziami drzew. Dla każdego coś miłego.
Co już teraz wyróżnia tą grę od całej masy mercuro-podobnych gier? To że design jest bardzo japoński. Jeszcze bardziej to czuć niż w porównaniu z tytułami typu Katamari Damacy czy Vib Ribbon. Nie ukrywam, że takie było zamierzenie autorów i chwała im za to. Kolorowa grafika 2d w połączeniu z genialną animacją całego stworzonego świata i typowym dla gier japońskich feelingiem rozgrywki powoduje bardzo ciekawe wrażenie. Praktycznie nie sposób się nie uśmiechnąć widząc jak żelki skaczą, śmieją się, śpiewają na okrągło (dosłownie i w przenośni). No ale przejdźmy do najważniejszego.

Jak wygląda mechanizm rozgrywki?
Poprzez wciskanie przycisków R i L "przechylamy" całą planszę, przez co nasi żelowi bohaterowie zaczynają się toczyć w wybraną przez gracza stronę. Nabierając prędkości zaczynają śpiewać, przeskakiwać nad przeszkodami i tym podobne rzeczy. Czyli wszystko co potrafią kawałki galarety, kiedy zajmą się nimi spece od marketingu:D
Lecz to nie jest wszystko czego można się po nich spodziewać. W momencie kiedy jesteśmy zbyt duzi żeby przecisnąć się przez wnękę w ścianie, odpowiednim przyciskiem rozdzielamy jednego, dużego okrąglinka na kilkadziesiąt małych. Po przepchaniu naszych galaretorawych 4 liter przez zwężenie, zcalamy się i możemy kontynuować przygodę.
Analogicznie kiedy jesteśmy zbyt mali, żeby pokonać jakąś przeszkodę, z pomocą przychodzą rosnące tu i ówdzie owoce, po zjedzeniu których zwiększamy objętość. Z jednej strony daje nam to oczywiste profity, z drugiej wymusza o wiele więcej uwagi ze strony gracza. Chwila nieuwagi i możemy nie zapanować nad rozpędzonym gigantem. O dotarciu na czas do mety nie muszę wspominać.

Już teraz widać że Loco Roco będzie kartą przetargową Sony na najbliższe miesiące po premierze. Do tego co napisałem dorzucie świetną z jajem muzykę oraz rozbrajające piosenki śpiewających żelków, a ujrzycie tytuł który już dziś może zdominować wasze umysły. Osobiście jestem bardzo rad Sony, że promuje tego typu ekstrawaganckie gry na swoje konsole. Nie do pomyślenia wydaje się fakt, iż konkurencja czyli Nintendo przespało okazję do zrobienia tak genialnego tytułu jak Loco Roco. Gry której założenia aż prosi się o obsługę Rysika oraz możliwości jakie daje podwójny ekran DS. A tak, wracając do rzeczywistości, na PSP szykuje się prawdziwy Must Have Title.

Następca dumnego kroku Sony w kierunku gier stawiających na pomysł, nie na oprawę.

Trailer Loco Roco Screeny z gry


  • 0

#2 Texz Napisany 04 marca 2006 - 12:13

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Ruszyła oficjalna strona Loco Roco. Inna sprawa na powitaniu witaja nas cała zgraja krzaczków. Dokładnie 95% tej strony jest zaszyfrowana dla świata zachodu. No, ale wesoła muzyczka umilająca czas i animacja podskakujących żelków jest godna polecenia.

Dodany obrazek
  • 0

#3 Godot Napisany 04 marca 2006 - 12:17

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
jakos nie interesuje mnie ta gra poki co, ale mnie generalnie ciezko przekonac do gier "offowych"
  • 0

#4 Gość__* Napisany 06 marca 2006 - 18:27

Gość__*
  • Goście
A mnie ta gra strasznie kręci. Zapowiada się świetnie :ninjadance: . Dla tego tytułu mogłabym kupić PSP, hyhy ^^. Czekam na dalsze wieści ^^.
  • 0

#5 Gość_t0m3ek_* Napisany 06 marca 2006 - 18:41

Gość_t0m3ek_*
  • Goście
Czyzby klon lemmingow w nowej wersji?
  • 0

#6 ACZ Napisany 06 marca 2006 - 18:55

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Napewno fajna gierka z nowym pomysłem to będzie. Sprawdzi się tym bardziej na konsoli przenośnej.
  • 0

#7 Texz Napisany 29 marca 2006 - 14:34

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Na GC ukazały się jakiś czas temu filmiki z gameplay. Nie powiem, banan się sam robi na twarzy.
http://www.gamespot....roco/media.html
  • 0

#8 xell Napisany 15 kwietnia 2006 - 20:15

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
Niesamowicie pozytywna gra. Gdybym miał PSP, na pewno bym zagrał.
  • 0

#9 Gość__* Napisany 22 kwietnia 2006 - 14:26

Gość__*
  • Goście
Nowe screeny - http://www.jeux-fran... ... mages.html

Dodany obrazek
  • 0

#10 Gość__* Napisany 24 kwietnia 2006 - 18:46

Gość__*
  • Goście
Uwaga!!!
LocoRoco - demo już jutro!!!

http://www.skizo.org...id=1225&sys=psp

lub

http://pspupdates.qj... ... /aid/28178
  • 0

#11 Godot Napisany 27 kwietnia 2006 - 10:28

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
a ja mam demo i sobie gram :D mylilem sie co do tej gry, jest swietna!
  • 0

#12 Gość__* Napisany 27 kwietnia 2006 - 18:40

Gość__*
  • Goście
Naprawdę jest rewelacja gra!!! Sympatyczna muzyka, grafika (Flash), design...

Sterowanie...

R -przechylenie planszy w prawa strone
L - Przechylenie planszy w lewo strone
R+L - skakanie pileczkami
Kolko - rodzielanie pileczek gy juz troszke podrosna
Przytrzymanie Kolka - laczenie kuleczek w jedna duza

8 razy przeszedłem...Znowu gram Loco Roco...
  • 0

#13 Texz Napisany 28 kwietnia 2006 - 21:38

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Szybki update firmware na 2.70 i już demko Loco Roco jest w moich łapkach.
Sesja 1: O_o znowu poczułem to znajome uczucie które zazwyczaj nawiedza lepsze tytuły, przechodzę i troszkę gubię się w sterowaniu.
Sesja 2: Już mi idzie coraz lepiej. Odkrywam tajemne przejścia, już załapałem jak się rozdzielać i zdzielać do jednego żelka. Nieźle mi idzie.
Sesja 3: Rwę sobie z głowy włosy! Jakie to jest denerwujące. Już od 15 minut skaczę w jednym miejscu i nie wiem co dalej. Jakaś huśtawka i problem jak wrócić żeby nazbierać 15 żelików do dużego słoneczka.
Sesja 4: Groteska! Zaciąłem się na samym początku. Ta gra robi się coraz trudniejsza, albo to ze mnie jest taka lama?! Muzyczka zaczyna mi wchodzić w głowę, chyba zaraz zrobię sobie krzywdę \0_o/ Coś mi się zdaje, że nie głupie będzie złożenie preorder'a na ultimie czy gdzieś indziej. Wiedziałem że będzie HIT!
serio: jak dojdę do końca demka dam znać :cooo:
  • 0

#14 Gość__* Napisany 28 kwietnia 2006 - 21:50

Gość__*
  • Goście
Ile zebraliście wszystkie kwiatków? Narazie mam na końcu 19/20 kwiatków (lub kuleczki :)), ale nie mogę znaleźć 20 kwiatka. :cojest:
  • 0

#15 Texz Napisany 29 kwietnia 2006 - 15:43

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
najbardziej wkurzający moment: skakanie po tych kółkach pod koniec planszy - można dostać wkurfienia kręgosłupa.
19/20 kwiatków (serio jeden kwiatek jest zaraz na początku ::: 2 na obracającym się kółku zielonym zaraz dalej ::: prawdopodobnie jeden jest na wyżej wymienionej wkurfialni kółeczkowej ::: jest też jeden kiedy się obudzi śpiewaniem słoneczko (nad nim) :::)
czyli 19/20 kwiatków / wszystkie czerwone muszki / 3/3 ludzików / coś tam jeszcze na perfect / czas: 12 minut (cholerne kółka po których się skacze :nie: )
  • 0

#16 ACZ Napisany 29 kwietnia 2006 - 15:52

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
No to PSP nie ma się czego wstydzić, jeśli chodzi o oryginalne i innowacyjne gry :D

___________________
Ngawang Sangdrol
Dodany obrazek
"I was ready to die. They will never take my heart"
  • 0

#17 Texz Napisany 30 kwietnia 2006 - 14:58

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Żeby nie być gołosłownym, że przeszedłem Demko Loco Roco, prezentuję screen.
Dodany obrazek
  • 0

#18 BeSOS Napisany 06 maja 2006 - 19:01

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
ja też przeszedłem demko (thx Greg) i gierka jest genialna :D Takie gry powinny wychodzić na konsolki przenosne - przyjemna, można pograć chwilę i się zrelaksować. Ślicznie to wszystko wyglada, glut jest fajnie animowany no i level jest naprawde ciekawie przemyślany, ciągle dzieje się coś ciekawego. Gra jest nareszcie jakimś powiewem świezości i dowodem na to, ze nie tylko N potrafi robić oryginalne i miodne pozycje :o

ps. muza roz*ierdala :lol:
  • 0

#19 Godot Napisany 06 maja 2006 - 19:02

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
kiedy kupujesz psp? :)
  • 0

#20 BeSOS Napisany 06 maja 2006 - 19:07

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
jak bedzie tego typu gier wiecej niż jedna :)
  • 0

#21 Gość__* Napisany 08 maja 2006 - 10:39

Gość__*
  • Goście
tu jest demo tej gry ?? >> http://www.jp.playst... ... al_dl.html

bo nie wiem

powiedzccie :( Podajcie Mi Link Najlepiej :)

Gierka z Trailerow Zajefajna ! :)
Bardzo mi sie spodobala
cos nowiutkiego :]
  • 0

#22 Texz Napisany 08 maja 2006 - 10:51

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
http://www.jp.playst...dl0425_locoroco

update 2.70 -> http://dj01.psp.upda... ... /EBOOT.PBP

na stronce są obrazki gdzie to i demko władować... :pijak:
  • 0

#23 Gość__* Napisany 08 maja 2006 - 10:55

Gość__*
  • Goście

http://www.jp.playstation.com/R/dl0425_locoroco

update 2.70 -> http://dj01.psp.upda... ... /EBOOT.PBP

na stronce są obrazki gdzie to i demko władować... :pijak:


czyli pierwszy link to demko
a drugi to update do 2.70

a wrzucac trzeba tu jak sie nie myle

Dodany obrazek
  • 0

#24 Texz Napisany 08 maja 2006 - 11:04

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Update ładujesz:
Dodany obrazek
i uruchamiasz z poziomu dashboardu PSP - musisz mieć pełną baterię i podłączoną konsolę do ładowarki.
Demo ładujesz jak podałeś.
  • 0

#25 Gość__* Napisany 28 maja 2006 - 20:39

Gość__*
  • Goście
http://locoroco.com/index.html to dla tych co by chcieli zagrać w Loco Roco nawet chwilke :) najlepsza strona internetowa jaką widziałem :)
  • 0

#26 Kleksandra Napisany 29 maja 2006 - 11:13

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Nie sądziłam, że w to się aż tak fajnie gra :skacze:
Thx Dziq :D
  • 0

#27 Grz3chu Napisany 29 maja 2006 - 11:59

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
czy jest sens kupować grę za niecałe 200zł, z tak prostą grafiką i tak prostą, aczkolwiek przyjemną muzyką ?? Sorki ale takie gierki powinny być dodawane za darmo do konsoli. Na PC jest w wuj świetnych, mega miodnych i grywalnych tytułów dostępnych za free (SolDat hehe), a tu mi każą jeszcze płacić :(
  • 0

#28 Texz Napisany 29 maja 2006 - 13:05

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
te flashowe --- popychadło wyłączyłem czym prędzej. Nijak się to ma do wersji na PSP. Uproszczenia! Miód cały spływa z monitora prosto na stację dyskietek, a dalej na podłogę. Taka jest prawda moi drodzy Goście.
  • 0

#29 Godot Napisany 29 maja 2006 - 19:47

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

czy jest sens kupować grę za niecałe 200zł, z tak prostą grafiką i tak prostą, aczkolwiek przyjemną muzyką ?? Sorki ale takie gierki powinny być dodawane za darmo do konsoli. Na PC jest w wuj świetnych, mega miodnych i grywalnych tytułów dostępnych za free (SolDat hehe), a tu mi każą jeszcze płacić :(


stary, ale tu sie nie placi za grafike (ktora nota bene jest naprawde bardzo ladna, prosta ale ladna) ale za cale tony grywalnosci!
  • 0

#30 MahDee Napisany 29 maja 2006 - 20:26

MahDee

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 810 Postów:
fuck...jednak bede musial kupic malego soniacza;/ to jest dopiero killer i mowie to bez ironii:)
  • 0