Skocz do zawartości

Final Fantasy


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2129 odpowiedzi na ten temat

#31 Gość__* Napisany 11 kwietnia 2004 - 08:16

Gość__*
  • Goście
Remake FFI i II juz jest...
Na WSC i na PSX'ie (FF Origins).
Tyle, ze na GBA dojdzie troche bonusow....
  • 0

#32 Squall Napisany 12 kwietnia 2004 - 01:10

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:

Ja powiem krottko iz Square powinien dac sobie z FF spokoj, albo jesli koniecznie chca to wydawac to powinni przynajmniej wypuszczac kolejne czesci w wiekszych odleglosciach czasowych. Natomiast powinnie poswiecic wiecej czasu wydawaniu niezaleznych od FF rojektow jak to bylo na PSX. Co do Serii to uwazam iz w obecnym stadium rozwoju lepiej przypomniec sobie poprzednie czesci, lub zainwestowac w troche mniej schematyczne RPG. Seria sie niestey starzeje co ja osobiscie zaobserwowalem po FFX, ktore jakos nieszczegolnie przykulo mnie do telewizoza. Natomiast odnosnie FFX-2 to na pewno gra sie przyjemnie ze wzgledu na system rozgrywki, ale o reszcie raczaj wole nie mowic.


No, no, no - nie poznaje kolegi... Myślałem, że nigdy nie zobaczę podobnego posta twojego autorstwa. W końcu twoje FFUniverse o czymś tam chyba świadczyć powinno, nie?
Z drugiej strony (po części) zgadzam się z Tobą. Choć FFX uważam za wspaniałą, niepowtarzalną, na zawsze zapadającą w pamięć grę-legendę.

BTW: Jesteś z Łodzi, tak? Byłeś może kiedyś w Głownie (no wiesz, takie "miasteczko" koło Łowicza)? Znasz tam kogoś? Pytam, bo mieszkam w nim od urodzenia i być może mamy wspólnych znajomych. Jeśli tak, to ten świat rzeczywiście jest mały.

I wcale nie jest to offtop - coś tam o FF jest.
  • 0

#33 Duo Napisany 12 kwietnia 2004 - 10:48

Duo

    Mokujin

  • Narybek
  • 28 Postów:

No, no, no - nie poznaję kolegi... Myślałem, że nigdy nie zobaczę podobnego posta twojego autorstwa. W końcu twoje FFUniverse o czymś tam chyba świadczyć powinno, nie?
Z drugiej strony (po części) zgadzam się z Tobą. Choć FFX uważam za wspaniałą, niepowtarzalna, na zawsze zapadającą w pamięć grę-legendę.


To ze siedze w tym temacie od czterech lat nie oznacza iz jestem fanboy'em, ktory na trzy dni przed premiera okupuje sklepy, aby tylko miec pierwszy egzemplaz. Nie, po prostu lubie ta serie, ale patrze ktytycznie na to co sie z nia dzieje. Zobaczymy co przyniesie FFXII.

I wcale nie jest to offtop - coś tam o FF jest.


Reszta jest offtopem :wink:
  • 0

#34 Squall Napisany 13 kwietnia 2004 - 05:54

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
Wiesz, rozumiem. Ja sam "siedzę w temacie" od 6 lat, a mimo to także potrafię spojrzeć krytycznym okiem na przyszłość serii. Co innego, jeśli chodzi o FFVII, VIII i X - o tych grach złego słowa nie powiem, nawet pomimo tego, że pewnie jakieś wady na upartego da się znaleźć.

Reszta jest offtopem :wink:


Normalnie Szekspir wysiada ze swoim: "Reszta jest milczeniem".:wink:
  • 0

#35 cappo Napisany 15 kwietnia 2004 - 14:58

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
ostatnio (czyt. dzisiaj) na takiej jednej stronce traktującej o grach konsolowych (http://www.gameonly.net) wyczytałem, że FFXII ukaże się w USA w grudniu 2005, co może znaczyć, że poczekamy sobie na wersję europejską jakieś 2 lata!!!
  • 0

#36 Gość__* Napisany 15 kwietnia 2004 - 17:06

Gość__*
  • Goście

ostatnio (czyt. dzisiaj) na takiej jednej stronce traktującej o grach konsolowych (http://www.gameonly.net) wyczytałem, że FFXII ukaże się w USA w grudniu 2005, co może znaczyć, że poczekamy sobie na wersję europejską jakieś 2 lata!!!

Oby nie zmarnowali tego czasu tak, jak to zrobili przy FFX-2...
  • 0

#37 Gość__* Napisany 15 kwietnia 2004 - 17:29

Gość__*
  • Goście

ostatnio (czyt. dzisiaj) na takiej jednej stronce traktującej o grach konsolowych (http://www.gameonly.net) wyczytałem, że FFXII ukaże się w USA w grudniu 2005, co może znaczyć, że poczekamy sobie na wersję europejską jakieś 2 lata!!!


Mnie tam nie przeszkadza wazne zeby gra byla dobra. Maja duzo czasu na dopracowanie wiec niech bedzie perfect. Wazne tylko zeby w miedzyczasie wychodzily jakies rpg.
  • 0

#38 Gość__* Napisany 16 kwietnia 2004 - 14:24

Gość__*
  • Goście

ostatnio (czyt. dzisiaj) na takiej jednej stronce traktującej o grach konsolowych (http://www.gameonly.net) wyczytałem, że FFXII ukaże się w USA w grudniu 2005, co może znaczyć, że poczekamy sobie na wersję europejską jakieś 2 lata!!!

Mi sie wydaje ,że w tym newsie chodziło o zimę 2004/2005,bo przecie według oficjalnych źródeł japońska premiera zaplanowana jest na tegoroczne lato,więc chyba nie będą gry lokalizować przez półtora roku -_-'
  • 0

#39 Gość__* Napisany 16 kwietnia 2004 - 15:07

Gość__*
  • Goście
Niema bata, ze FFXII ukaze sie w Japoni w te lato. Stawiam moja ps2, ze 12 niewyjdzie wczesniej niz na zime. A z ta lokalizacja to mam nadzieje, ze nieodwala takiej smiechowy jak z FFX2 zeby czekac prawie rok na zrozumiala wersje...
  • 0

#40 Gość__* Napisany 17 kwietnia 2004 - 11:08

Gość__*
  • Goście

Niema bata, ze FFXII ukaze sie w Japoni w te lato. Stawiam moja ps2, ze 12 niewyjdzie wczesniej niz na zime. A z ta lokalizacja to mam nadzieje, ze nieodwala takiej smiechowy jak z FFX2 zeby czekac prawie rok na zrozumiala wersje...

Jestem realistą. Pewnie znowu dostaniemy to samo po angielsku rok później... :?
  • 0

#41 Gość__* Napisany 17 kwietnia 2004 - 18:20

Gość__*
  • Goście
Mnie najbardziej podoba się FF8 , za nią jest FF7 , a na trzecim miejscu FFX. FF7 jest wybitne -to fakt, ale wewnętrznie jestem za częścią 8. Jednym z powodów mojego wyboru jest Triple Triad (karcianka) po prostu genialna minigierka, liczba godzin spędzona nad tym tytułem i fabuła (może nie tak wybitna jak w siódemce, ale również bardzo dobra -przynajmniej w/g mnie) Dziesiątka również wspaniała -szczególnie podobają mi się sceny z udziałem Aurona, gdy dowiadujemy się o jego przeszłości [SPOILER] w szczególności sceny przed starciem z Yunalescą gdy bohaterowie widzą widmo/hologram młodego Aurona próbującego powstrzymać Braskę przed poświęceniem się w imię pokoju i jak Auron opowiada o swojej śmierci... [SPOILER] Kurde po prostu super sprawa. Dla mnie wszystkie części są wspaniałe - bez wyjątku....
  • 0

#42 Gość__* Napisany 22 kwietnia 2004 - 23:12

Gość__*
  • Goście
No właśnie. FFXII niech bedzie dopracowana. Tego chcą chyba wszyscy. Niech bedzie jeszcze wiecej fabuły, która przecież jest tym motorem napędowym serii. Niech walka bedzie perfekcyjna i wnosić powinna jeszcze wiecej nowatorskich pomysłów. A sekretów żeby nie dało się odkryć po 2 latach grania.
Postacie, cóż postacie. Mogą być bishonenowie (co to to nie Japończycy) ale żeby chociaż nie mieli jakichś zapędów homoseksualnych... a zresztą mogą mieć i oby miało to rozdźwięk bardziej humorystyczny, bo przecież czy nie przydałoby się troche więcej zabawnych motywów w serii?
  • 0

#43 slave Napisany 23 kwietnia 2004 - 22:47

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:

[...] a teraz ma byc remake starych czesci na gba [podobno] [...]

nie 'podobno' tylko 'na pewno'... square oficjalnie potwierdzilo informacje na temat wydania odnowionych wersji tych gier na kieszonsolke nintendo.

[...] niech walka bedzie perfekcyjna i wnosic powinna jeszcze wiecej nowatorskich pomysłow [...]

mnie tam osobiscie system walk w dotychczasowych 'fajnalach' nie przeszkadzal ani troche i uwazam go wlasnie za perfekcyjny. najbardziej jednak podobal mi sie sphere grid i mysle, ze 'kwadratowi' dobrze by zrobili, gdyby przy nim pozostali. imho nie nudzi sie tak, jak pakowanie postaci, by mialy piekielnie wysoki poziom, a i pozwala obrac kierunek, w ktorym ksztalcic sie bedzie dana postac.

[...] moga byc bishonen'owie [...]

i beda... od dawna przeciez wiadomo, ze glowny bohater bedzie kolejna 'meska panna'. ale czy to tak naprawde ma jakikolwiek wplyw na rozgrywke? jesli fabula bedzie dobra to i nawet square moze powrocic na stale do sd. mnie przynajmniej nie przeszkadzaloby to.

[...] poczekamy sobie na wersje europejska jakies 2 lata [...]

nie bedzie tak zle. na pewno dostaniemy gre w nasze lapki szybciej niz sie tego spodziewamy. oby tylko byla [chocby w miare] dobra...
  • 0

#44 Gość__* Napisany 23 kwietnia 2004 - 23:23

Gość__*
  • Goście

moHaty:[...] niech walka bedzie perfekcyjna i wnosic powinna jeszcze wiecej nowatorskich pomysłow [...]
slave na to:
mnie tam osobiscie system walk w dotychczasowych 'fajnalach' nie przeszkadzal ani troche i uwazam go wlasnie za perfekcyjny. najbardziej jednak podobal mi sie sphere grid i mysle, ze 'kwadratowi' dobrze by zrobili, gdyby przy nim pozostali.

Ale sam mi powiedz czym byłby nowy FF bez wiadra nowatorstwa co? Sphere Grid jest niezły ale czy byśmy go chcieli zobaczyć jeszcze raz... odpowiedź brzmi - w konieczności, a u kwadratowych ten termin nie istnieje.
Oni dają nam produkt dopracowany i napewno wymyślą coś co znów może wywołać małą rewolucję, np. system walki, fabułę, rozwijanie postaci, może nawet... Tetra Domino :wink:

Ged: Następnym razem nie doublepostuj, tylko wyedytuj post, który Ci nie pasuje :wink:
  • 0

#45 slave Napisany 24 kwietnia 2004 - 09:57

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:

[...] ale sam mi powiedz czym bylby nowy FF bez wiadra nowatorstwa, co? [...]

kolejna odslona tego samego 'erpega', w ktorego tak dobrze gra nam sie od wielu lat? moim zdaniem nie potrzeba zbyt wielu nowatorskich pomyslow, by ponownie ozywic 'fajnalowy' swiat. wystarcza te same zasady rozgrywki i jedynie inna, bardziej rozbudowana fabula, ktora dostarczy graczom wielu wrazen na kolejne kilkadziesiat godzin.

[...] sphere grid jest niezly, ale czy bysmy go chcieli zobaczyc jeszcze raz? [...]

pewnie, ze tak. juz pisalem wyzej, ze sg to jeden z lepszych pomyslow na jakie firma mogla wpasc podczas tworzenia 'dziesiatki'. nie wiem jak ty, ale ja na przyklad wole takie urozmaicenie niz krecenie sie po swiecie w nieskonczonosc i nabijanie poziomow bohaterom.

[...] odpowiedz brzmi - w koniecznosci [...]

na przyszlosc odpowiadaj sam za siebie, bo niekoniecznie inni musza sie z toba zgodzic.

[...] u kwadratowych ten termin [koniecznosc] nie istnieje [...]

yhy - pewnie. a sequel 'dziesiatki' wzial sie od capcom'u.
  • 0

#46 Gość__* Napisany 24 kwietnia 2004 - 11:47

Gość__*
  • Goście
Ja mam nadzieje na jakas pozadna mini gierke w stylu karcianki z FF9. Najwazniejsze zeby opierala sie na zbieraniu, kolekcjonowaniu jak to bylo w przypadku kart w FF8 i FF9. To sprawia, ze gra sie szybko nie nudzi.
  • 0

#47 Gość__* Napisany 24 kwietnia 2004 - 14:34

Gość__*
  • Goście
Chryste Panie!

Widze, że dyskusja się rozwija, ale nie byłbym sobą gdybym nie zmieszał z błotem, nie podpetał, nie roztarł, nie nasikał na zdanie Slave'a ;)

(...)najbardziej jednak podobal mi sie sphere grid i mysle, ze 'kwadratowi' dobrze by zrobili, gdyby przy nim pozostali.


Sphere Grid? Dla mnie był to pomysł średni, może nie tragiczny, ale na pewno nie był też najlepszym jaki Kwadratowi wymyślili. Osobiście najbardziej podoba mi się system z nieśmiertelnej Siódemki, czyli materie, ich łączenie, level upowanie i tak dalej. Ten system dawał możliwość kombinowania, łączenia kulek ze sobą i odpalania coraz to bardziej finezyjnych ataków. Niech Bóg broni gości ze Square przed SG w FFXII.

Teraz będzie bez cytatu. Slave wyraźnie dąży do tego, żeby powiedzieć, że FFXII ma być taka jak FFX, tyle, że ze zmienioną fabułą i herosami. Broni zaciekle tej giery na całej linii - systemu, dialogów fabuły i designu postaci. Mi zdecydowanie Dziesiątka podobała się najmniej ze wszystkich, co nie znaczy że uważam ją za crap, o nie, po prostu Siódemce do pięt nie dorasta i koniec.

To co dla mnie jest swoistym emblematem wszystkich serii to oczywiście Summony (GFy, Aeony, jak zwał tak zwał)! Tutaj dość dobrze sprawdza się system z FFX, czyli to, że przyzwane potworki zostają po wezwaniu na polu bitwy i mogą kontynuować radosną sieczkę. Mam tylko nadzieję, że Square po raz kolejny nie zmieni designu Bahamuta (choć przyznam, że ten z części dziesiątej jest konkretny, czuć ten power i jeszcze jego poza :) )

Co do nadchodzącej wielkimi krokami Dwunastki mam jedną olbrzymią obawę. Ze screenów i zapowiedzi można wnioskować, że dużo elementów zostanie przeniesionych na żywca z FF:TA (te kółkowate kształty) i mam nadzieje, że to tylko pozory, bo inaczej nie spocznę dopóki mój kijek narciarski nie znajdzie się w oku gościa, który na owy "wspaniały" koncept wpadł. Wybaczcie, ale to co S-E zrobiło z klimatem pierwszego Tacticsa zasługuje tylko i wyłącznie na bluzgi - maksymalna infantylność, brak jakiejkolwiek mroczności, wszystko wygląda jak adresowane do 7 latów. Jestem i będę wielbicielem pierwszego "taktycznego" Finala, który został wydany na PSXa - klimat, niekończąca się grywalność, potężny system i zawiła fabuła na miarę starszego brata (FF7). Jeżeli więc i taki klimat ma panować w nowej odsłonie sagi to ja wysiadam.

Wracając sobie do tematu fabuły poszczególnych części. Zgodzę się, że każda z części miała zakręcony scenariusz i że gracz nawet po zobaczeniu zakończenia miał wątpliwości. Faktem jednak jest, że pod tym względem roxuje Siódemka, a nie Dziesiatką. Bo pomyślmy, w X jedyne wątpliwości jakie można mieć to w sumie to motywu Tidusa i tego co się z nim dzieje w zakończeniu. W Ósemce to ofkoz "Rinoa = Ultimecia", a Siódemka? Skad się wzięła Jenova, czy można uważać Sepha i CLouda za braci (w pewnym sensie), kto tak naprawdę władał klonem pana "Drogi do Boga"? Wątpliwości jest dużo, tematów na całe długie godziny dyskusji i właśnie za to kocham i kochać będę fabułę z FFVII. X nie podskoczy :P
  • 0

#48 slave Napisany 24 kwietnia 2004 - 14:55

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:

[...] nie bylbym soba gdybym nie zmieszal z blotem, nie podeptal, nie roztarl, nie nasikal na zdanie slave'a [...]

w sumie czytajac twoj post doszedlem do wniosku, ze masz jakis problem z oddawaniem moczu, bo to, co soba zaprezentowales bylo jedynie lekkim musnieciem mnie w policzek. radzilbym udac sie do najblizszej kliniki i przedyskutowac problem ze specjalista. and remember - masturbation is bad, m'kay?

[...] slave wyraznie dazy do tego, zeby powiedziec, ze FFXII ma byc taka jak FFX, tyle, ze ze zmieniona fabula i herosami. [...]

wcale nie ;]... 'dwunastka' ma byc zupelnie inna gra niz 'dziesiatka'. w zyciu nie chcialbym zobaczyc na ekranie tego samego, co widzialem podczas przechodzenia 'ffx'. pozycja oczywiscie przypadla mi do gustu, ale nie w taki sposob zeby przechodzic 'to samo' jeszcze raz. po prostu z mila checia spotkalbym sie ponownie ze sphere grid i tyle. a reszta [moim zdaniem] powinna ulec calkowitej zmianie.

[...] mi zdecydowanie 'dziesiatka' podobala sie najmniej [...]

wyciagajac asa z rekawa stwierdzam, ze 'nawet jej nie przeszedles, nie pokonales ostatniego boss'a i nie poznales calej fabuly, a smiesz ja oceniac' ;]. i to tyle, co mam do powiedzenia na ten temat...

[...] po prostu 'siodemce' do piet nie dorasta i koniec [...]

a ktora dorasta? wiesz, ze 'siodemke' kocham nad zycie, wiec nie wyskakuj mi z takimi tekstami, bo zawsze odpowiem ci to samo, co powtarzam od wielu lat i czego dowodem moze byc [retoryczne] pytanie zadane powyzej ;].
  • 0

#49 Gość__* Napisany 24 kwietnia 2004 - 14:59

Gość__*
  • Goście

wyciagajac asa z rekawa stwierdzam, ze 'nawet jej nie przeszedles, nie pokonales ostatniego boss'a i nie poznales calej fabuly, a smiesz ja oceniac' ;]. i to tyle, co mam do powiedzenia na ten temat...

Przepraszam, ale nie wiedziałem, że trzeba skończyć każdą grę na 100%, żeby móc wydać o niej opinie. Poza tym doszedłem do ostatniego bossa i zgodnie z moją zasadą, teraz pakuje postacie na maxa i odkrywam wszystko na 100% i dopiero pozniej sie wybiore zniszczyc tego chama :)
  • 0

#50 slave Napisany 24 kwietnia 2004 - 15:13

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:

[...] nie wiedzialem, ze trzeba skonczyc kazda gre na 100%, zeby moc wydac o niej opinie [...]

a czy ktos powiedzial, ze trzeba wyciagac 100% z danej pozycji? wystarczy jedynie przejsc glowny watek fabularny i juz mozna oceniac. ty nawet tego nie dokonales, a juz stwierdzasz, ze fabula jest duzo gorsza niz ta przedstawiona w 'siodemce', ze 'ffx' jest najgorsza czescia serii w jaka grales... super. moje postanowienie na wakacje - przejsc wybrana pozycje jedynie po czesci i juz wydac na niej wyrok z zaznaczeniem tego, ze nie dorasta do piet innym z jej gatunku.

[...] poza tym doszedlem do ostatniego boss'a [...]

ale go nie pokonales i nie wiesz jak koncza sie losy glownych bohaterow, a to zupelnie zmienia postac rzeczy ;].
  • 0

#51 Gość__* Napisany 24 kwietnia 2004 - 15:17

Gość__*
  • Goście

ale go nie pokonales i nie wiesz jak koncza sie losy glownych bohaterow, a to zupelnie zmienia postac rzeczy ;].

Niestety na moje nieszczęście przeczytałęm onegdaj niechcący opis przejścia końcówki FFX i swoje wiem :)

A tak w ogóle to siedź cicho i pucuj dalej moje buty :D
  • 0

#52 Gość__* Napisany 24 kwietnia 2004 - 15:36

Gość__*
  • Goście
Nie wiem co powiedzieć na to wszystko...
Może "dzieciniada" :wink:
Kłócicie się która część jest lepsza. Są dobre argumenty i są złe argumenty, a przecież zapominacie że każdy ma inny gust chłopaki. Ja osobiście stawiam FF7 i FFX na równi.
Slave ,jak powiedział to Barjed, chce aby FFXII była podobna do FFX. To słuszna uwaga, ale przecież na forum wyrażamy swoje opinie, więc nie kłóćcie się - Slave chce SG i innych bajerów, Barjed jego nie chce. Zobaczymy przecież co będzie, nie? To przecież zależy od Square-Enix.

Ludzie, każdy ma swój gust i się nie kłóćcie.

Zacytuje teraz słowa które wyrażają mój stosunek do FFXII. Mam nadzieje, że nie tylko ja się pod tym podpisuje.

Mnie tam nie przeszkadza wazne zeby gra byla dobra. Maja duzo czasu na dopracowanie wiec niech bedzie perfect.


ps. Slave, mam do ciebie prośbę - nie cytuj więcej głupot. :) tego też nie :D
  • 0

#53 slave Napisany 24 kwietnia 2004 - 16:16

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:

[...] klocicie sie, ktora czesc jest lepsza [...]

rotfl, nastepny... kto tu sie kloci? zacznijmy od tego, ze barjed to moj dobry kumpel, z ktorym uwielbiam wymieniac sie doswiadczeniami, a co najwazniejsze - dyskutowac, bo z tym czlowiekiem robi sie to wspaniale [nie dosc, ze potrafi sie przyznac do bledu, jesli go popelni to jeszcze szanuje zdanie innych - w przeciwienstwie do niektorych z - chocby - tego forum].

[...] slave, jak powiedzial to barjed, chce aby FFXII byla podobna do FFX [...]

barjed ma jeszcze jedna wspaniala ceche, o ktorej nie wspomnialem poprzednio, bo wolalem ja zostawic na bardziej odpowiedni moment, ktory imho wlasnie nadszedl. otoz czlowiek ten potrafi uwaznie czytac posty innych uzytkownikow. jesli nie wiesz do czego pije to dam ci jedna, mala wskazowke - przeczytaj co odpisalem barjed'owi, gdy napisal to samo, co ty teraz... z gory dziekuje.

[...] przeciez na forum wyrazamy swoje opinie, wiec nie kloccie sie [...]

kiedy my sie naprawde nie klocimy, a jedynie kulturalnie dyskutujemy na dany temat. forum nie jest od tego zeby kazdy kolejny uzytkownik napisal to, co mysli, ale rowniez po to, by 'rozmawial' z innymi user'ami i dzielil sie wlasnym zdaniem, co wlasnie robimy.

[...] to przeciez zalezy od square - enix [...]

to akurat nie ma nic do rzeczy. gdyby kazdy mowil, ze cos zalezy od wydawcy i producenta to nie byloby sensu dyskutowac na zaden temat.

[...] slave, mam do ciebie prosbe - nie cytuj wiecej glupot. tego tez nie [...]

so sorry, senior... cytuje co mi sie podoba, wiec [prosze cie bardzo] nie mow mi co mam robic, a co nie ;]. wielkie dzieki z gory.

a jesli o 'dwunastke' chodzi to ja juz mam wyrobione zdanie na jej temat i mam jedynie nadzieje, ze nie zawiode sie na kolejnej czesci tej cudownej sagi. rzeklem...
  • 0

#54 Gość__* Napisany 24 kwietnia 2004 - 16:23

Gość__*
  • Goście
Slave, chciałbym zaznaczyć że znowu cytujesz głupoty ale to chyba tak zostanie. Chce jeszcze zaznaczyć że w oczach czytelnika się kłócicie...
A w ogóle po co ja to mówie, przecież i tak znowu bedziesz cytował i odpowiadał...
ACHA TO JEST FORUM O FINAL FANTASY WIĘC PRZESTAŃ GADAĆ O MNIE I SKUP SIE NA TEMACIE.
Sorry za ten "nie na temat" post.
  • 0

#55 slave Napisany 24 kwietnia 2004 - 16:38

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:

[...] acha. to jest forum o 'final fantasy', wiec przestan gadac o mnie i skup sie na temacie [...]

nie wiem czy zauwazyles, ale w kazdym moim poscie jest cos na temat serii. w przeciwienstwie do twoich wypowiedzi, w ktorych probujesz mnie przekonac do tego, zebym 'nie cytowal glupot' - mimo, iz wiesz, ze nie przestane tego robic. poza tym to ty zjechales na offtop'a, nie ja ;]...

a jesli chcesz drazyc temat 'final fantasy' to prosze bardzo - jaka bron, ktora pojawila sie do tej pory w 'fajnalach' uwazacie za najlepsza? osobiscie sadze, ze niepokonana zostanie katana seph'a - masamune. pisalem juz co prawda o tym w jednym z tematow zalozonych przez szweda, ale tam istnialy pewne ograniczenia co do wyboru oreza - tu powinna zapanowac wieksza wygoda. innym przykladem swietnej broni moze byc buster sword nalezy do cloud'a. nie dosc, ze wyglada wspaniale to jeszcze niezle sie nim wywija. na koniec chcialbym rowniez wspomniec o dosc nietypowym rodzaju broni, a mianowicie pilkach do blitzball'a, ktore potrafia zadac naprawde konkretne obrazenia oponentom... szczegolnie 'world champion', ale to juz inna historia ;].
  • 0

#56 Gość__* Napisany 24 kwietnia 2004 - 16:49

Gość__*
  • Goście
Peace and love Slave?
Dla mnie najładniejszą bronią była broń Tidusa. Nie pamiętam niestety jej nazwy, ale możemy ją obejrzeć w ujęciach Tidusa na okładce książeczki w opakowaniu z grą. (Slave może bedzie wiedział.) Bardzo ładny projekt.
Najbardziej ironiczną bronią są niewątpliwie pluszaki Lulu.hehe
  • 0

#57 slave Napisany 24 kwietnia 2004 - 17:05

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:

[...] peace and love, slave? [...]

jak zawsze ;]...

[...] dla mnie najlepsza bronia byla bron tidus'a [...]

chodzi ci pewnie o brotherhood'a, ktorego tidus otrzymal od wakki... piekna bron i do tego bardzo praktyczna - nawet z uplywem czasu potrafi dac sie we znaki wrogom i zadac naprawde potezne obrazenia. [SPOILER] no, ale w koncu nalezala kiedys do chappu, wiec nie mogla byc byle czym... po smierci brata, wakka tylko czekal, by ofiarowac ja komus, komu szczegolnie sie przyda i ta postacia okazal sie akurat tidus - coz za zbieg okolicznosci ;]... [KONIEC SPOILERA]

[...] najbardziej ironiczna bronia sa niewatpliwie pluszaki lulu [...]

szkoda tylko, ze zadaja tak malo obrazen... ale coz - przynajmniej fachowo wygladaja ;]...
  • 0

#58 Gość__* Napisany 24 kwietnia 2004 - 17:09

Gość__*
  • Goście

(...)niepokonana zostanie katana seph'a - masamune

Co do tego to pamiętacie, że w grze można było znaleźć taką nieprzydatną podróbkę tego miecza? Zdaje się, że wygrywało ją się śmigając kolejką w Gold Saucer. W każdym razie, ciekawe do czego to miało służyć w pierwotnych planach...

Mi najbardziej podobał się... Mop Cida ;) A tak na poważnie to rzeczywiście broń, którą wymachiwał Tidus miała fajny design, no i pamiętajmy o Gunbladzie, który mimo, że obciachowy, swój power miał.

Jeżeli natomiast chodzi o różnorodność oręża, którym możemy się "bawić" to pod tym względem królują Tacticsy - mieczyki, katany, włocznie, dywany (!), kunaie, kije, morgensterny, różdzki... Wszystko czego dusza zapragnie, a na deser oczywiście bronie specjlane takie jak "Save the Queen", "Excalibur", "Ultima Sword", "Chaos Blade",
mniam!
  • 0

#59 cwany-lis Napisany 15 maja 2004 - 09:16

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 566 Postów:
offtop

mam pytanie do fanów ff : jak w części X po wyjściu z jaskiń (mam już yojimbo) pokonac tego latającego stwora, co kilka tur odnawia sobie 9999 hp i nie mam na niego sposobu :?
  • 0

#60 Gość__* Napisany 15 maja 2004 - 10:43

Gość__*
  • Goście

offtop

mam pytanie do fanów ff : jak w części X po wyjściu z jaskiń (mam już yojimbo) pokonac tego latającego stwora, co kilka tur odnawia sobie 9999 hp i nie mam na niego sposobu :?

Podanie nazwy stwora pewnie wiele by wyjaśniło :wink:
  • 0