Skocz do zawartości

Final Fantasy


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2129 odpowiedzi na ten temat

#91 slave Napisany 23 lipca 2004 - 01:46

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:
przesadziles chyba ;]... moze i nie jest to najlepsza z czesci, ale zeby od razu skreslac ja z listy 'fajnali'? faktycznie - fabula zbyt ciekawie sie nie przedstawia.
Spoiler
chociaz z drugiej strony utwory wcale takie zle nie sa i mozna ich od czasu do czasu posluchac. chocby takie "1000 words". moze 'suteki da ne' / 'one winged angel' / 'eyes on me' to nie jest, ale swoj urok. zreszta w koncu to nie nobuo, wiec nie mozna sie dziwic, ze jest gorzej. a co do samej paine - ja tam wole rikku ;]. ta pierwsza jest nieco zbyt 'ostra' imho...
  • 0

#92 Gość__* Napisany 23 lipca 2004 - 07:59

Gość__*
  • Goście

Według mnie FFX-2 nie zasługuje na miano Final Fantasy.
Kiedy słyszałem niektóre kawałki muzyczne trafiał mnie szlag (jak słysze to, co 'grają' na airshipie to mam ochote rzucić się z okna). Fabuła nie jest zbyt ciekawa. Grafika - owszem, piękna, ale przecież nie samą grafą żyje człowiek. Wg. mnie ma w sumie tylko jedną perełkę... Paine :-)

Wiesz, mam wrażenie, że lekko przeginasz :wink: Owszem, muzyka jest raczej fatalna (perełki jak Shuyin`s theme albo Farplane nie ratują sprawy), "What can I do for you" w intrze doprowadzało mnie do czarnej rozpaczy (wydałem 200 zł? Na takie coś?!)... Ale całe szczęście gra nie opiera się wyłącznie na muzyce. Jest bardzo fajny, innowacyjny i dynamiczny system walki, nieco zmodyfikowany Blitzball (ciągle mi sie podoba :wink: Tu jest naprawdę mnóstwo gry, jeśli nie będziesz zwracał uwagi na muzę (włącz sobie Battle Mages w tle albo coś :) ) i przymkniesz oko na fabułę, to nie będzie źle. Że normalnie to są 2 największe zalety FFów... Cóż, nie można mieć wszystkiego :wink: "1000 words" nawet mi się spodobało, chociaż takie Melodies of Life je wyprzedza...

PS: ClouD, Twój sig i avatar na forach są z FFX-2... I Ty narzekasz? :)

...A tak przy okazji to może wypadałoby zaprosić na Subarashii Fantasy - jedną z najlepszych (o ile nie najlepszą) polskich stron o FF. Zresztą, nie tylko ja tam pracuje (hi Ged XD). Więc jeśli macie ochote to odwiedźcie.

[PRZERWA NA REKLAMY]Grunt to skromność, nie? XD Nie spodziewałem się, że zaczniesz tu pisać :P Btw. owszem, od niedawna pracuję na SF, prezentujemy (moim zdaniem XD) dosyć wysoki w Polsce poziom i można zajrzeć :D [/PRZERWA NA REKLAMY] (wracamy do main topic :lol: )
  • 0

#93 cappo Napisany 23 lipca 2004 - 14:16

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
nie powiem zeby ffx-2 jakos straszliwie mnie wciagnal...ot przeszedlem sobie gre w 30 h (co na finala jest strasznie slabym wynikiem- chociaz mialem tylko 79% gry) i pozniej nie chcialo mi sie juz do niego wracac, a ffx ktore mam juz od 1,5 roku dalej mecze (przeszedlem juz chyba ze 3 razy) i jak narazie mi sie nie nudzi... i nie znudzi dopoki nie padna wszystkie dark aeony 8) 8)
  • 0

#94 Sotaku Napisany 23 lipca 2004 - 15:59

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
Zabiłem z Dark Eonów Valefora, Shivę, Ifrita i Ixiona co oznacza, że za szybko mi reszta nie pójdzie. Nie żałuję gra się fajnie. :lol:
Teraz chciałem z radością przejść do FF 10/2 a wy tu raczej po nim jedziecie, czy jest aż tak słaby? Muzyka nie jest od Uematsu? :cry:
  • 0

#95 cappo Napisany 23 lipca 2004 - 17:06

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
az "tak" slaby nie jest...chodzi o to ze nie trzyma poziomu innych finali (no moze poza grafika)...a ja dzisiaj rozwalilem dark anime i musze powiedziec ze nie wiem czemu wczesniej sie z nia meczylem :twisted: . walczylem praktycznie dwoma postaciami (wakke wyrzucila mi z pola walki zwyklym atakiem- pertrify i rozpad na kawalki :wink: ) inna sprawa ze teraz mam wszystkie statsy na 255 (oprocz luck- cos w granicach 180) a na zbroi auto-haste, auto-phoenix, break HP limit i ribbon (jeszcze nie u wszystkich)...hehe ale sie podniecilem:P...aha jutro polegnie yojimbo 8)
  • 0

#96 Lord Gumiś Napisany 23 lipca 2004 - 21:18

Lord Gumiś

    Mokujin

  • Narybek
  • 49 Postów:
Powodzenia...i spodziewaj się za niedługo najgorszego gościa w histori Finali..bahbahabhabhab
  • 0

#97 cappo Napisany 24 lipca 2004 - 13:14

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
jak powiedzialem tak tez sie stalo-yojimbo poszedl do piachu 8) ...ta walka rowniez nie stanowila najmniejszego problemu. dosc powiedziec ze ow aeon uderzl mnie tylko dwa razy w ciagu pieciu walk z nim. cos tu musi byc nie tak :wink:
  • 0

#98 Mauro Napisany 25 lipca 2004 - 16:17

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:
dark Yojimbo to najlepszy stworek ^^ z 4 walk walczysz z nim 3 razy wychodzisz wchodzisz i znowu i dostajesz super zbroje i bronie :D

Sam go męcze bo chce zbroje z Brake Hp limit bo nie chce mi sie walczyc w monster arena z Shinryu ;) a Ribbon mam 3 postaciami : Tidusem , Auronem i Rikku
  • 0

#99 cappo Napisany 25 lipca 2004 - 21:47

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:

dark Yojimbo to najlepszy stworek ^^ z 4 walk walczysz z nim 3 razy wychodzisz wchodzisz i znowu i dostajesz super zbroje i bronie :D

Sam go męcze bo chce zbroje z Brake Hp limit bo nie chce mi sie walczyc w monster arena z Shinryu ;) a Ribbon mam 3 postaciami : Tidusem , Auronem i Rikku

co do broni to ja używam tylko tych ostatecznych...resztę sprzedaję :wink: ze zbrojami tak samo, używam tylko po jednej dla każdej z postaci, tak jak pisałem wcześniej- break hp limit, ribbon, auto-phoenix i auto-haste...
  • 0

#100 Mauro Napisany 26 lipca 2004 - 10:50

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:

dark Yojimbo to najlepszy stworek ^^ z 4 walk walczysz z nim 3 razy wychodzisz wchodzisz i znowu i dostajesz super zbroje i bronie :D

Sam go męcze bo chce zbroje z Brake Hp limit bo nie chce mi sie walczyc w monster arena z Shinryu ;) a Ribbon mam 3 postaciami : Tidusem , Auronem i Rikku

co do broni to ja używam tylko tych ostatecznych...resztę sprzedaję :wink: ze zbrojami tak samo, używam tylko po jednej dla każdej z postaci, tak jak pisałem wcześniej- break hp limit, ribbon, auto-phoenix i auto-haste...


ja tez uzywam ostatecznych ale wiesz ja wole znaleść zbroje z break HP limit niż zdobbyc Wing of Descovery
  • 0

#101 Sotaku Napisany 26 lipca 2004 - 17:23

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
No to u mnie na razie cienko :oops: nie mam ribbona mam 1 break hp limit dla wakki, bo przekupuję Marlboro, za chiny nie umiem pokonać Shinryu, może jest jakiś sposób?. Do tego mam 3 break damage limit z ostatecznymi broniami i jeden dla Tidusa bez ostatecznej bromi :oops: Statsy tak ok 100-160 a luck na 30 także nie ma się czym chwalić, ale cieszę się że jeszcze długa droga przede mną, bo zabawa jest pyszna :lol:
  • 0

#102 cappo Napisany 26 lipca 2004 - 19:25

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
shinryu jest chyba najłatwiejszym bossem z original monsters (czy jakoś tak...ja mam francuską wersję i opisy za bardzo mi nie pomagają :? ) wystarczy ostatni limit tidusa i parę zwykłych ciosów, ale to z ostateczną bronią i statami na 255 :wink:
  • 0

#103 Gość__* Napisany 26 lipca 2004 - 23:56

Gość__*
  • Goście
Ja nie moge przymknąć oczu na fabułę. Tymbardziej, kiedy w tle słysze taką muzyke (Ged, racja, słysząc "What can I do for you" od razu wiedziałem, że w X-2 będzie świetna muza XD). Bo rzeczywiście '1000 words' czy 'Farplane' niewiele ratują...
System walki? No dobra, może jest niezły (chociaż na początku to właśnie on mi się najbardziej nie podobał), ale walka to nie wszystko. Ta gra po prostu nie ma duszy. Pieknie sprecyzował to kolega piszący zaraz po mnie (sorx, zapomniałem ksywy, a nie chce mi się cofać [to nie moja wina, to wszystko przez mój net O_O]). Po prostu pięknie.
A to, że mam Syu w avie i sigu nic nie znaczy. Oprócz Paine to jedyna osoba z X-2, którą lubie i szanuje ;]

Ged - N+ czytam w sumie od ponad pół roku. A że teraz zawitałem na forum... no wiesz, w wakacje sporo czasu (a że jestem leniwy i nie chce mi się pisać tekstów na stronke to inna sprawa XD) więc trzeba to jakoś wykorzystać. Ale od razu stało się jedynym forum, które odwiedzam oprócz naszego.
Nah, chyba jush wszystko wyjaśniłem :P

Wytłumaczyłeś? Tzn., że musisz sie przed nami tłumaczyć? A ja głupi myślalem, że tu chodzi o dyskusję! XDD - Ged
  • 0

#104 Sotaku Napisany 13 sierpnia 2004 - 18:19

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
LUDZIE stała się rzecz straszna, z niewiadomych dla mnie przyczyn skasował mi się save z FF X po 220 godzinach gry, na razie jestem zdruzgotany tym faktem i nie chcę patrzeć na FF X, ale mam jeszcze unfinished business z 4-ma dark aeonami, także jak się pozbieram to może wrócę do gry. Czy wam się zdarzyło żeby wam skasowało save'a tylko z Finala a reszta została? Mam oczywiście orginał. Może coś źle zrobiłem??? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
  • 0

#105 Gość__* Napisany 13 sierpnia 2004 - 20:23

Gość__*
  • Goście
To po 220 godzinach niepokonales jeszcze wszystkiego co sie rusza ?? :D
Swoja droga to moje kondolencje, nic przyjemnego stracic TAKIEGO zapisa...
  • 0

#106 Sotaku Napisany 15 sierpnia 2004 - 06:28

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
Moja druga połowa uwielbia walki i jak mnie nie ma to nabija levele postaciom na arenie, dlatego 8) nie pokonałem jeszcze tych 4 potworków przy takim czasie
  • 0

#107 slave Napisany 22 sierpnia 2004 - 18:19

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:
dobra, panie i panowie... byla juz mowa o najlepszej czesci serii, najgorszej, dark aeon'ach, wiec moze teraz troche o 'ff'12', bo coraz wiecej informacji na jej temat wychodzi na swiatlo dzienne. jak ja widzicie [przez pare postow przewinely sie juz opinie na ten temat] w chwili obecnej? co wam sie podoba, co nie, co zmienilibyscie z mila checia?

imho jest niezle... co prawda glowny bohater moze niektorym nie odpowiadac, ale kto by tam zwracal na niego uwage, kiedy obok znajduja sie ashe [i jej spodniczka ;], penelo [nie wiem jak wam, ale mnie strasznie przypomina rikku - kawaii girl] i fran [hot]? strasznie chcialbym zobaczyc juz i poczuc na wlasnej skorze system walki jaki bedzie obecny w 'ff12', bo moze to byc krok w dobra strone. kto wie... dawno nie czekalem na zadnego "fajnala" z taka niecierpliwoscia i obawa zarazem. no coz... jak jest, przekonamy sie 'wkrotce'. oby bylo dobrze, bo jesli bedzie odwrotnie, seria moze strasznie szybko upasc na dno.
  • 0

#108 cappo Napisany 22 sierpnia 2004 - 21:31

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
no to ja może trochę o postaciach. po pierwsze ashe, która powinna się nazywać yuna 2, jak dla mnie to są identyczne (bardzo podobne) postacie. oczywiście mówię o wyglądzie zewnętrznym, bo o charakterze nic nie wiadomo. po drugie -jak zauważył slave- penelo = rikku.
miło zaskoczył mnie klimat baśniowej krainy z powietrznymi statkami i piratami...to lubimy 8) do przeczytania :arrow:
  • 0

#109 slave Napisany 22 sierpnia 2004 - 21:41

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:

[...] po pierwsze ashe, ktora powinna sie nazywac yuna 2 [...]


hm... wybacz, cappo, ale z tym sie zgodzic nie moge. po pierwsze: ashe jest [imho] ladniejsza... i to duzo ladniejsza. po drugie: ma lepszy gust - popatrz tylko na ta spodniczke [powtarzam sie? ;]. po trzecie: jest duzo slodsza ;]. oby tylko nie za slodka [slodka - idiotka?].

[...] milo zaskoczyl mnie klimat basniowej krainy z powietrznymi statkami i piratami... to lubimy [...]


o tak... i tutaj przyznam koledze racje. milo bedzie poszybowac takim statkiem - oby tylko autorzy nie dali nam go do dyspozycji juz na samym poczatku jak mialo to miejsce w 'ffx - 2', bo wtedy bedzie juz gorzej.
  • 0

#110 Sotaku Napisany 24 sierpnia 2004 - 08:28

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
Ja zawsze czekam na nowego finala z wypiekami, jednak nie martwięsięo fabułę i o postacie, po tych częściach w które grałem mam zaufanie do square-enix. Wiem że niektóre będą mi siępodobać, a niektóre nie, ale ogólnie gra na pewno mnie wessa jak odkurzacz :lol: Jednak główna bohaterka wygląda naprawdę ponętnie i ja nie widzę podobieństwa do Yuny. :?
  • 0

#111 cappo Napisany 24 sierpnia 2004 - 12:46

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
no to teraz parę moich zachcianek:
1) większe zróżnicowanie potworów. to co było przy okazji FFX to chyba jakiś żart. parę rodzajów potworków, które na innych terenach były inaczej pokolorowane...
2) trudniejsze walki. tak samo jak wyżej, kłania nam się "trudność" FFX. w dziesiątce wszystkie zwykłe potworki padały po jednym udeżeniu, a bosowie ginęli po wezwaniiu aeona...przydałoby się jakieś większe przywiązanie do taktyki walki.
3) bardziej zróżnicowane postacie. pozwólcie, że przytocze fragment pewnej recenzji: "nie ważne kim się grało, ale jakie się miało czary/materie/summony..." no właśnie. tak było we wszystkich częściach serii począwszy od psx'a oprócz FFIX i chciałbym żeby w dwunastce było coś podobnego.
jak narazie tyle, bo nie mam czasu więcej napisać :wink:
  • 0

#112 slave Napisany 24 sierpnia 2004 - 14:17

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:

[...] niewazne kim sie gralo, ale jakie sie mialo czary / materie / summon'y [...]


wlasnie, summon'y... oby bylo ich 'troche' wiecej niz w 'ffx', bo jedna z wiekszych przyjemnosci w 'fajnalach' jest poslugiwanie sie wlasnie tymi stworzeniami.

[...] trudniejsze walki [...]


w 'ffx' niektore tez byly dosc trudne. pamietam, ze dosc dlugo meczylem sie z seymour'em na gagazet, ktory raz po raz atakowal mnie dosc poteznymi uderzeniami. no, ale 'ff7' [tutaj mialem wieksze problemy z przejsciem gry] to nie bylo. mimo wszystko - gralo sie bardzo przyjemnie.
  • 0

#113 Sotaku Napisany 27 sierpnia 2004 - 19:34

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
Rzeczywiście summony to super frajda i fajnie by było żeby ich było więcej, poza tym animacje są imho coraz gorsze, w ff 7 naprawdę "robiły" były jakieś dynamiczne. W 10-ce mamy Bahamuta z karuzelą na plecach, :wink: pszczółki :( oraz zakolczykowanego Valefora :cry: . Mogli się bardziej postarać. Jeśli chodzi o walki to też 7 i 8 wydawały mi się trudniejsze od 10, ale może poprostu już jesteśmy bardziej obyci z Finalami?
  • 0

#114 Gość__* Napisany 27 października 2004 - 15:19

Gość__*
  • Goście
Pozwolę sobie ożywić tę zdechłą od jakiegoś czasu dyskusję informacją o nowym Finalu. Kolejna część CoFF7 o tytule: Crisis Core - Final Fantasy VII. Po trochę więcej szczegółów odsyłam do działu o Advent Children: http://www.neo-plus.... ... c&start=25 . Square-Enix chyba nigdy nie ma dość...
  • 0

#115 Scorpio Napisany 31 października 2004 - 11:47

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Sumony w FFX rzeczywiście przypominają pokemony, a nie dzikie i potężne bestie mogące, niczym kyuubi, machnięciem kończyny rozbić w puch największego bossa.

A FF7, nie powinno zostawać tak eksploatowane (Advent Children wybaczam, bo sam jestem na ten tytuł napalony). najzupełniej w świecie FF7 jest po dziś dzień jak najbardziej grywalną pozycją i żaden remake nie jest potrzebny, bo z doświadczeń wynika że byłby spaprany. Squere zamiast tego mogłoby ponownie wydać reedycję FF7 na rynek, ot takie moje zdanie.

Bo czy chociaż wyobrażacie sobie zmianę soundtracka z obecnego (midi) na bardziej nowe brzmienie (zmiana formatu = zmiana muzyki). Bo ja nie widzę klimatów FF7 z innym brzmieniem. I nic na to nie poradzę.
  • 0

#116 Gość__* Napisany 31 października 2004 - 20:48

Gość__*
  • Goście
Nobuo Uematsu odchodzi ze Square-Enix i zakłada własną firmę!!! Finale bez Nobuo? Może nie...
Więcej TU, po niemiecku lub na forum N+.
  • 0

#117 Sotaku Napisany 03 listopada 2004 - 18:20

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
Mam nadzieję że do 12-tki jeszcze on pisał muzę. Nie wiem dlaczego pozwolili mu odejść, był muzyczną wizytówką firmy, ale od połączenia z enix dużo złych rzeczy dzieje się w firmie
  • 0

#118 White Templar Napisany 05 listopada 2004 - 16:22

White Templar

    Pikachu

  • Narybek
  • 68 Postów:
Dla mnie najlepszy jes FF6 i nikt i nic tego nie zmieni.
Wychwalane przez wszystkich ff7 jest bardzo dobre, ale to wszystko(bez rewelacji).
FF6 RULEZ!!!
  • 0

#119 Gość__* Napisany 05 listopada 2004 - 17:14

Gość__*
  • Goście
Grając w FFVI i kończąc tę grę nieraz przychodziło mi na myśl stwierdzenie, że ta gra jest lepsza od FFVII, ale... właśnie, "ale". Może to dlatego, że skończyłam tę grę tylko raz, może dlatego, że to jednak rysowane ludki, które stają się ludźmi tylko w intrze, może jednak ta gra nie jest taka dobra, ale w końcu stwierdziłam, że nie mogę z czystym sumieniem powiedzieć "Final Fantasy VI jest lepsze od Final Fantasy VII". Chociaż z drugiej strony nie powiedziałabym, że FFVII jest na 100% lepsze od FFVI. Może są tak samo dobre? Chyba to stwierdzenie jest mi najbliższe. Chociaż nie przeczę, że gdybym miała czas zagrać jeszce raz, dokładnie w Final Fantasy VI, to mogłabym zmienić zdanie, co do hierarchii wśród ff-owych gier.
  • 0

#120 Scorpio Napisany 05 listopada 2004 - 20:22

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Skończyłem i dłuugo grałem w FF6 i FF5. Ale w czasie rozgrywki nigdy nie czułem tej radości, jaka towarzyszyła mi pierwszemu przechodzeniu FF7. Żadna gra nie sprawiła mi tej radości.
Amen
  • 0