Skocz do zawartości

Zdjęcie

BioShock

2K Boston 2K Australia 2K Games PS4 PS3 XONE X360 PC iOS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1831 odpowiedzi na ten temat

#1801 torq314 Napisany 07 kwietnia 2013 - 12:42

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

Zapomniałeś dopisać IMO.


Przecież to jest oczywiste, musiałbym to w każdym poście dodawać.
  • 0

#1802 KoBik Napisany 07 kwietnia 2013 - 12:43

KoBik

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 170 Postów:

Temat o Bioshock a tu jakieś pierdy o SS które nikogo, dla mnie najlepszy był SWoS no i? 

 

Bioshock to dobra giera, sam wyrwałem w świetnym wydaniu, steelbook dawał radę wykonaniem. 


  • 0

#1803 torq314 Napisany 07 kwietnia 2013 - 12:46

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

Temat o Bioshock a tu jakieś pierdy o SS które nikogo, dla mnie najlepszy był SWoS no i?

Bioshock to dobra giera, sam wyrwałem w świetnym wydaniu, steelbook dawał radę wykonaniem.


To nie są "pierdy" tylko korzenie. Powyższym dajesz świadectwo ignorancji w tym temacie.
  • 2

#1804 Texz Napisany 07 kwietnia 2013 - 13:02

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

SS 2 lepszy od Bioshock ? Umarlem ze smiechu :)
To moze jest tu jeszcze jakis dziadek, oprocz mnie, ktory pamieta Ultime Underworld /pierwsza gra Churcha, od ktorego Levine sie uczy, a ktora de facto polozyla podwaliny tego co potem LG zaprezentowalo w SS, Deus Ex czy Thief/, moze to tez bylo lepsze ???
SS i SS2 to niezle gry, ktorym jednak sporo brakuje to tempa, klimatu - generalnie calosci /rozgrywka+fabula/ tego co zaprezentowano w Bioshock'u.


SS2 nie jest aż tak stare i nie wygląda w dzisiejszych czasach źle. Zwłaszcza jak zainstaluje się tekstury HD.
  • 0

#1805 Pico Napisany 07 kwietnia 2013 - 13:02

Pico

  • Forumowicze
  • 10 683 Postów:

A ja grę Bioshock kupiłem dawno temu, dwa czy trzy razy robiłem podejście do niej. Za każdym razem pograłem kilka godzin i się na tym kończyło. Dlaczego? Bo - jak dla mnie oczywiście - nudna, nie satysfakcjonująca, po prostu nie ciągnie gracza, by grało się dalej. Rzekłem.

 

Zresztą Wredna też się do gry nie garnie, więc tym bardziej myślę o wymianie tej gry (choć już pewnie jej wartość jest niewielka, ale zawsze coś) na coś innego :^^:.


  • 0

#1806 KoBik Napisany 07 kwietnia 2013 - 13:03

KoBik

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 170 Postów:

No i Torqu? jesteś przez to lepszym człowiekiem? dochodzi, że nie wszyscy jarali się i nie jarają po dziś gierkami piecowymi? jedyną gra jaką odpaliłem na pc to był kalkulator bo te śmiechowe rtsy i masa, bliźniaczych fpsów nie robiło mi kompletnie.


  • 0

#1807 fingus Napisany 07 kwietnia 2013 - 13:06

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

Przecież to jest oczywiste, musiałbym to w każdym poście dodawać.

To nie do końca tak. Gdy ktoś pisze "A jest lepsze od B" to jest to bzdura, nawet jeśli napisze "oczywiście, że A jest lepsze od B" albo "każdy wie, że A jest lepsze od B", czy nawet "każdy mający choć odrobinę mózgu musi przyznać, że A jest o wiele, wiele lepszy niż to krapicho B na które pierdzę z pogardą i wyniosłością".

Gdy ktoś napisze "A podobało mi się bardziej niż B" to jest to zdanie z którym nie sposób dyskutować i na którego uzasadnienie nie trzeba podawać żadnych argumentów. No chyba, że ktoś nie wierzy i będzie się upierał, że jednak B podobało nam się bardziej, a tylko się tu z nim próbujemy droczyć.

Ludzie jednak chętniej używają bardziej dobitnej formy (a może to skrót myślowy?) - "A lepsze od B". :hmmm: Tylko nawet dodając IMO ciężko mi to wpasować w dyskusję przebiegającą torem "nie, nie, nie, nieprawda, a właśnie że B jest lepsze od A". "IMO, rzecz jasna". I jeszcze wytykanie ignoranctwa temu, kto mimo wszystko uważa inaczej.
:hmmm:
  • 3

#1808 torq314 Napisany 07 kwietnia 2013 - 13:11

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

No i Torqu? jesteś przez to lepszym człowiekiem? dochodzi, że nie wszyscy jarali się i nie jarają po dziś gierkami piecowymi? jedyną gra jaką odpaliłem na pc to był kalkulator bo te śmiechowe rtsy i masa, bliźniaczych fpsów nie robiło mi kompletnie.


Tak, jestem lepszym człowiekiem.
  • 0

#1809 fingus Napisany 07 kwietnia 2013 - 13:12

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

Tak, jestem lepszym człowiekiem.

Phoebe?
  • 1

#1810 Sotaku Napisany 07 kwietnia 2013 - 13:14

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:

Przecież to jest oczywiste, musiałbym to w każdym poście dodawać.

To nie do końca tak. Gdy ktoś pisze "A jest lepsze od B" to jest to bzdura, nawet jeśli napisze "oczywiście, że A jest lepsze od B" albo "każdy wie, że A jest lepsze od B", czy nawet "każdy mający choć odrobinę mózgu musi przyznać, że A jest o wiele, wiele lepszy niż to krapicho B na które pierdzę z pogardą i wyniosłością".

Gdy ktoś napisze "A podobało mi się bardziej niż B" to jest to zdanie z którym nie sposób dyskutować i na którego uzasadnienie nie trzeba podawać żadnych argumentów. No chyba, że ktoś nie wierzy i będzie się upierał, że jednak B podobało nam się bardziej, a tylko się tu z nim próbujemy droczyć.

Ludzie jednak chętniej używają bardziej dobitnej formy (a może to skrót myślowy?) - "A lepsze od B". :hmmm: Tylko nawet dodając IMO ciężko mi to wpasować w dyskusję przebiegającą torem "nie, nie, nie, nieprawda, a właśnie że B jest lepsze od A". "IMO, rzecz jasna". I jeszcze wytykanie ignoranctwa temu, kto mimo wszystko uważa inaczej.
:hmmm:

dałbym plusika, ale mi się skończyły :(


  • 0

#1811 Kradziej Napisany 07 kwietnia 2013 - 13:50

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

dałbym plusika, ale mi się skończyły :(

Spoko, ja dałem.

dochodzi, że nie wszyscy jarali się i nie jarają po dziś gierkami piecowymi? jedyną gra jaką odpaliłem na pc to był kalkulator bo te śmiechowe rtsy i masa, bliźniaczych fpsów nie robiło mi kompletnie.

Akurat torq to jedna z osób, które zdecydowanie wolą łupać na konsolach, o czym zresztą dużo razy pisał. Tu nie chodzi o jakieś żałosne wojenki platformowe, a o historię, dziedzictwo gałęzi kultury, jaką są gry. No i: jeśli Bioshock to pozycja bardzo, bardzo (BARDZO) mocno inspirowana klasykami jak System Shock 2 czy Deus Ex, to chyba nieistotne jest, na jakiej platformie która gra się ukazała, co?

 

A sformułowania jak "śmiechowe rtsy" i "masa, bliźniaczych fpsów" tylko pokazują, jak mało wiesz, o czym piszesz. Typowe gadanie fanboya konsol sprzed kilku lat: "na PC to tylko klikanie na surowce i głupie szczelanki, a na konsolach to gry z duszą są!"

 

Zresztą: z jednej strony właśnie "bliźniacze fpsy", a z drugiej System Shock 2, który na konsolach pojawił się w postaci Bioshocka 8 lat po swojej premierze? Coś tu nie gra.

 

Jeny, aż mi się przypomniał ten tekst w Neo+, w którym Chmielarz wyraził nadzieję, że granie na PC-tach kompletnie umrze. Ciekawe, czy dzisiaj o tym pamięta, bo to bardzo niemądre gadanie było - szczególnie z perspektywy czasu.


Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 07 kwietnia 2013 - 13:51

  • 2

#1812 michalmarek77 Napisany 07 kwietnia 2013 - 14:12

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:

W pewnym sensie Adrian mial racje. Dzis granie na PC jest bardzo, bardzo konsolowe - nie liczac MMO i innych sieciowych popierdolek.

TV + Pad + kanapa. A to ze uruchomiane na piecu juz raczej mniej istotne :)

A wracajac do tematu. SS to gra , ktora wyprzedzila epoke, przede wszystkim,  pod wzgledem mechaniki rozgrywki,  SS 2 to bylo/jest fantastycznym rozwinieciem pierwowzoru. Bioshock to jednka zupelnie inny poziom. Tak artystycznie, fabularnie jak i pod wzgledem immersji jaka oferuje gaczowi. Jedna z najlepszych i najwazniejszych gier ever. (IMO, choc to oczywiste, ale jak ktos ma sie czepiac, to niech bedzie dopisane)

 


  • 0

#1813 Kradziej Napisany 07 kwietnia 2013 - 14:17

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

W pewnym sensie Adrian mial racje. Dzis granie na PC jest bardzo, bardzo konsolowe - nie liczac MMO i innych sieciowych popierdolek.

TV + Pad + kanapa. A to ze uruchomiane na piecu juz raczej mniej istotne :)

Nie miał. O ile mnie pamięć nie myli, to pisał o tym, że chce śmierci grania na PC bo niewygodnie mu się gierki instaluje (o ironio, teraz na konsoli bez instalacji często człowiek sobie nie pogra) i nie ma oryginalności oraz świeżych pomysłów, tylko same RTSy (bzdura, bo akurat od paru lat RTSy są z reguły bardzo dobre, ale jest ich mało). I tu zdecydowanie nie miał racji, bo obecnie jesteśmy w sytuacji, w której to na PC praktycznie co kilka tygodni pojawia się jakiś niesamowita giera indie. Jeśli coś jest na konsolach, to z reguły trafia także na PC, bo tam twórcy niezależni radzą sobie lepiej (i nie muszą użerać się z Microsoftem). A odważne i istotne eksperymenty powstają niemalże codziennie.

 

Pod względem wygody: masz rację, dużo osób teraz podpina piece do telewizorów i młóci w ten sposób. Ale w równym stopniu, co PC-ty skonsolowiały, konsole spececiowiały (ale potwora stworzyłem), bo mają instalki i łatki. Ale innowacja to już inna sprawa :)

 

Żeby nie było: tak, post zawiera sporo hiperboli i jestem tego świadom.


Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 07 kwietnia 2013 - 14:18

  • 0

#1814 xell Napisany 07 kwietnia 2013 - 14:54

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

W pewnym sensie Adrian mial racje. Dzis granie na PC jest bardzo, bardzo konsolowe - nie liczac MMO i innych sieciowych popierdolek.

TV + Pad + kanapa. A to ze uruchomiane na piecu juz raczej mniej istotne :)

A wracajac do tematu. SS to gra , ktora wyprzedzila epoke, przede wszystkim,  pod wzgledem mechaniki rozgrywki,  SS 2 to bylo/jest fantastycznym rozwinieciem pierwowzoru. Bioshock to jednka zupelnie inny poziom. Tak artystycznie, fabularnie jak i pod wzgledem immersji jaka oferuje gaczowi. Jedna z najlepszych i najwazniejszych gier ever. (IMO, choc to oczywiste, ale jak ktos ma sie czepiac, to niech bedzie dopisane)

Co do wytłuszczonego, zupełna prawda. Szkoda jedynie, że jest to niższy poziom.

 

Jeny, aż mi się przypomniał ten tekst w Neo+, w którym Chmielarz wyraził nadzieję, że granie na PC-tach kompletnie umrze. Ciekawe, czy dzisiaj o tym pamięta, bo to bardzo niemądre gadanie było - szczególnie z perspektywy czasu.

Ja pamiętam, jak powiedział w wywiadzie dla N+, że Halo 3 to obiektywnie słaba gra, a Call of Duty 4 to szczyt gier.


  • 0

#1815 BeSOS Napisany 07 kwietnia 2013 - 15:30

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Wersja na ps3 jest zjebana technicznie, na 360 nadal wygląda to bardzo dobrze.
  • 0

#1816 Sotaku Napisany 07 kwietnia 2013 - 15:34

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:

pc rzeczywiście wygląda lepiej, ale da się grać na ps3


  • 0

#1817 Razel Napisany 07 kwietnia 2013 - 15:39

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

pc rzeczywiście wygląda lepiej, ale da się grać na ps3


Ufff, myślałem, że grafika na ps3 kompletnie uniemożliwia granie w B


  • 0

#1818 Sotaku Napisany 07 kwietnia 2013 - 16:00

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:

to źle myślałeś :rolleyes:


Ten post był edytowany przez Debeef dnia: 07 kwietnia 2013 - 16:01

  • 0

#1819 oranje Napisany 07 kwietnia 2013 - 19:12

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:

Wszystko jest lepsze od Biocrapa, true story.


  • 0

#1820 xell Napisany 07 kwietnia 2013 - 19:25

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

Wszystko jest lepsze od Biocrapa, true story.

Oprócz Srokami.


  • 0

#1821 michalmarek77 Napisany 07 kwietnia 2013 - 19:27

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:

Oczywiscie.

Chocby taki Minecraft, każdy w niego przeciez gra.

Zreszta "wszystko" wyjasnilo temat.


  • 0

#1822 KoBik Napisany 07 kwietnia 2013 - 19:45

KoBik

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 170 Postów:

Minecraft?  :yao:


  • 0

#1823 Texz Napisany 07 kwietnia 2013 - 20:44

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Terraria Panie. Ciekawe kiedy na europejskim PSNie. 


  • 0

#1824 plp78 Napisany 16 czerwca 2013 - 18:31

plp78

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 259 Postów:


Wersja na ps3 jest zj***na technicznie, na 360 nadal wygląda to bardzo dobrze.


Gram teraz na PS3 i żadnego zj***nia nie zauważyłem. A sama gra bardzo dobra, ale żadne arcydzieło to, moim zdaniem, nie jest.
  • 0

#1825 Scorpio Napisany 16 czerwca 2013 - 20:25

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

W sumie to przeszedłem w tym roku, i podpisuję się pod powyższym :-)


  • 0

#1826 Schrodinger Napisany 16 czerwca 2013 - 20:34

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

te wszystkie terrarie i innej minetcrafty to dla gimbazy i teksa, nikt normalny w nie nie gra


  • 0

#1827 plp78 Napisany 17 czerwca 2013 - 17:58

plp78

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 259 Postów:
Pochwalę się, jaki porządny ze mnie facet: nie zabiłem do tej pory (i nie zamierzam w przyszłości) ani jednej Siostrzyczki.
  • 0

#1828 ACZ Napisany 17 czerwca 2013 - 20:32

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 144 Postów:

definitywnie grasz pod trofiki. :olo:


  • 0

#1829 Scorpio Napisany 17 czerwca 2013 - 21:37

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Czysieńku, Stopo Ty moja, też przez całą grę nie rozwaliłem siostrzyczki a pod aczika nie grałem :-)


  • 0

#1830 Sotaku Napisany 17 czerwca 2013 - 22:01

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:

Ja też nie rozwaliłem żadnej...nawet nie wiedziałem, że za to jest trophy, nauczony przez kilka gier wiem, że trzeba się trzymać jednej strony, więc jak ocaliłem jedną byłem konsekwentny


  • 0



Inne z tagami: