Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wojna Smartfonów - Który Najlepszy?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
55 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Wojna Smartfonów - Który Najlepszy? (16 użytkowników głosowało)

Który OS jest najlepszy?

  1. iOS (9 głosów [56.25%] - Zobacz)

    Procent głosów: 56.25%

  2. Android 2.x (1 głosów [6.25%] - Zobacz)

    Procent głosów: 6.25%

  3. Android 4.x (2 głosów [12.50%] - Zobacz)

    Procent głosów: 12.50%

  4. Symbian (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  5. Windows Phone 7.x (3 głosów [18.75%] - Zobacz)

    Procent głosów: 18.75%

  6. Bada (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  7. Smartfony to lipa - wolę ficzerfony (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  8. Inny (1 głosów [6.25%] - Zobacz)

    Procent głosów: 6.25%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 Ryan Napisany 09 kwietnia 2012 - 11:09

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Jest wojna przeglądarek, czas na wojnę telefonów. Dlaczego tutaj? Bo smartfony to praktycznie kompy w kieszeni.

Let the rage begin!
  • 0

#2 Schrodinger Napisany 09 kwietnia 2012 - 11:10

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Najpierw napisz o tym hejcie z szołta, co masz za szajsa ? :cf:
  • 0

#3 Ryan Napisany 09 kwietnia 2012 - 11:15

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Zacznę od moich wymagań wobec telefonu
1. Wkładam kartę SIM i widać kontakty.
2. Wysyłam i odbieram SMSy i MMSy.
3. Dzwonię i odbieram rozmowy, a lista połączeń jest zachowywana w telefonie.
4. Mogę dodawać do kontaktów dodatkowe informacje, łączyć kontakty, pobierać kontakty z różnych źródeł.
5. Mam więcej niż jeden budzik i opcje powtarzalności tychże.
6. Mogę dodawać rzeczy do kalendarza, także wielokrotnie odpalane, mogę modyfikować pojedynczą instancję.

Dodatkowo fajnie, jak mam Twittera i FB out-of-the-box, a w opcjach łatwo dostępne dynksy od zmiany połączeń z różnymi sieciami, wykorzystania danych i roamingu.

Kupiłem mamie Motorolę Defy i... OMG!
1. Import kontaktów z karty SIM wymaga znalezienia odpowiedniej opcji w odpowiednim menu odpowiedniej sekcji konfiguracji i nie dzieje się automatycznie.
2. Korzystanie z kalendarza wymaga podpięcia konta Gmailowego albo Facebookowego.
3. Jeśli podpinane konto Gmail nie ma "aktywowanego" kalendarza (nigdy nie weszło się na zakładkę kalendarzy na stronie i nie wybrało się strefy czasowej) to konto nie daje dostępu do kalendarza z poziomu telefonu.
4. Zmuszenie do synchronizacji kalendarza wymaga dodania dodatkowego konta (które spełnia w/w warunki) albo przywrócenia ustawień fabrycznych.

Co. Za. Partactwo...
  • 0

#4 Pawlik Napisany 09 kwietnia 2012 - 11:22

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
zagłosowałem na iOS bo używam iPhona od paru lat i bardzo mi ten system pasuje. Ostatnio bawiłem się nowym htc z windowsem i nie powiem, podobał mi się też, wszystko bardzo intuicyjne i ładne.
  • 0

#5 Ryan Napisany 09 kwietnia 2012 - 11:25

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nie mam już najmniejszych wątpliwości, dlaczego iPhone zjada konkurencję na śniadanie. Fajnie, że telefon na Androidzie można mieć tanio, można zabrać się za pisanie nań kodu. Wszystko to są wartościowe cechy systemu. Ale user experience jest lata świetlne za tym, co oferuje iOS. Mam nadzieję, że Android 4.0 jest o niebo lepszy, bo jeśli nie, to absolutnie niezbędnym jest, żeby pojawiła się sensowna alternatywa na rynku. Bada, Symbian, WinPho - nie ważne, coś, co działa po wyjęciu z pudełka, bez bawienia się setką checkboksów.

WinPho z miejsca działał. Od tak. Wszystkie ficzery były dostępne bez stawania na głowie. W wersji przed 7.5 głównym brakiem był brak łączenia z sieciami WiFi, które nie są rozgłaszane, teraz lista rzeczy, które by się przydały skurczyła się chyba do "lepsza przeglądarka WWW" i "Jabberowy IM wbudowany w system". Bo jeśli ktoś mi powie, że tethering jest ważny, a używa systemu, który odcina użytkownika od kalendarza i nie widzi w tym nic złego, to powinien się leczyć.
  • 0

#6 Schrodinger Napisany 09 kwietnia 2012 - 11:44

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Ryan ale jaką wersje Andro masz? W sumie twoje zarzuty o kalendarz to jakaś kpina. Wiadomo od początku że Andek potrzebuje do wszystkiego konta google i faktycznie na początku może to wk***ić bo trzeba trochę posiedziec. W sumie z kontaktami w moim samsungu pobralo mi automatycznie, w liscie kontaktów wybiera się wyświetlanie kontaktów google / fb / sim albo wszystkich razem.

Ja w sumie już zapomnialem co to kontakty na sim, od poprzedniego Samsunga na Andku mam wszystko synchronizowane z kotnem Google i teraz nawet po wrzuceniu nowego roma wlaczam 3G/WiFi i mam wszystkie kontakty bez problemow z formatowanie itp.

Pytanie właśnie o wersje Androida? Może to jakiś antyk i masz 1.5 albo 2.1? Bo prawda jest taka że poniżej 2.3.4 nie ma co schodzic bo to dżungla i kogo dżambo z zaskoczenia.


Mnie najbardziej wk***ia zarządzanie pamięcią, mam 512MB na starcie rom zabiera ileś tam i zostaje 370 MB po dwóch dniach mam wolne 90MB i zadne 'czyszczenie' nie pomaga. No ale używam w c**j aplikacji, bo taki kurzy dziwi sie moim narzekaniom widocznie jedynie wysyla smsy i raz na tydzien wejdzie do neta. Więc co dwa dni trzeba robic reboot.

No i tak jak pisałem w innym wątku. Po pół roku używania Galaxy S Plus (procek 1,4 GHz) dopiero teraz po wgraniu modyfikowalnego roma (MoonRom 4.0) nowego kernela vitalyi + jakiegoś dodatku przyśpieszającego + Go Launcher + podkręcenie proca do 1,9 GHz telefon smiga za***iscie ... ale czuje ze to kwestia czasu i za miesiac znowu zamuli tak ze trzeba bedzie wrzucac nowy rom.



edit. WP 7.5 nie ma tetheringu? widzialem chyba jakis czas temu jakies poprawki do Samsunga ktore go wlaczaly
  • 0

#7 Kurzy Napisany 09 kwietnia 2012 - 11:50

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Instalujesz jakieś gówna typu "upiększacze wyglądu" jak Go Launcher i się dziwisz. Używam sporo app social i użytkowych, Ty po prostu używasz pewnie dużo śmieci.
  • 0

#8 Schrodinger Napisany 09 kwietnia 2012 - 11:57

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Instalujesz jakieś gówna typu "upiększacze wyglądu" jak Go Launcher i się dziwisz. Używam sporo app social i użytkowych, Ty po prostu używasz pewnie dużo śmieci.


Go Launcher to 'upiekszacz wygladu'? Serio Kurzy wróć do swojej Nokii 3310 i PHP a nie się wypowiadasz na tematy o których nie masz pojęcia :fp:

Jak masz oryginalny soft Samsung to masz TW Launcher (czy tam Touch Wiz) który jest ch*jowy, ubogi w opcje i wolniejszy. Po zainstalowaniu GoLanucher po prostu zamieniasz TW na Go i tyle, niczego to nie spowalnia tylko sie zamienia :fp:
  • 0

#9 Ryan Napisany 09 kwietnia 2012 - 11:58

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
@Tai: Kpina to wymaganie połączenia w celu stworzenia konta. Kpina to niekompletne synchronizowanie z kontem, jeśli się już połączyło. (quiz: dlaczego synchronizacja konta nie rozpoznaje, że teraz konto przechowuje także kalendarz?) Kpina to twierdzenie, że skoro zapomniałeś o kontaktach na karcie, to nie jest to istotny ficzer. (quiz: co jest najważniejsze dla ludzi, którzy kupują pierwszego smartfona?) Na Defy mamy jest chyba 2.3.4. Ale nawet jeśli to jakieś 2.2.x, to wybacz, ale wymaganie od użytkowników (quiz: czym się różni użytkownik od deweloepra?) aktualizacji to jakiś niesmaczny żart. A nie, lepsze słowo mam: kpina. Co do tetheringu - chyba nie ma. Możliwe, że niektóre modele mają soft producenta, ale niespecjalnie mnie to interesowało. Napisałem o tetheringu jako przykładzie tego, co słyszę od roboto-znajomych jako argumencie przeciw WP. Drzazgę widzisz a belki nie, i tak dalej.

Ale tak jak mówię: na rynku wygrywa nie ten, kto jest świetny, a kto robi mniejsze g**no od konkurencji. W tej chwili jest to Apple. :S
  • 0

#10 Kurzy Napisany 09 kwietnia 2012 - 12:04

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Jak może nie spowalniać Taikun jak to kolejna nakładka? No i jak możesz mówić że nie mam pojęcia o czmś co miałem chwilę zainstalowane. Koloroki, świecidełka mi się włączyły i jakieś cudownie piękne zmiany pulpitów to od razu wywaliłem.
  • 0

#11 Schrodinger Napisany 09 kwietnia 2012 - 12:08

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

@Tai: Kpina to wymaganie połączenia w celu stworzenia konta. Kpina to niekompletne synchronizowanie z kontem, jeśli się już połączyło. (quiz: dlaczego synchronizacja konta nie rozpoznaje, że teraz konto przechowuje także kalendarz?) Kpina to twierdzenie, że skoro zapomniałeś o kontaktach na karcie, to nie jest to istotny ficzer. (quiz: co jest najważniejsze dla ludzi, którzy kupują pierwszego smartfona?) Na Defy mamy jest chyba 2.3.4. Ale nawet jeśli to jakieś 2.2.x, to wybacz, ale wymaganie od użytkowników (quiz: czym się różni użytkownik od deweloepra?) aktualizacji to jakiś niesmaczny żart. A nie, lepsze słowo mam: kpina. Co do tetheringu - chyba nie ma. Możliwe, że niektóre modele mają soft producenta, ale niespecjalnie mnie to interesowało. Napisałem o tetheringu jako przykładzie tego, co słyszę od roboto-znajomych jako argumencie przeciw WP. Drzazgę widzisz a belki nie, i tak dalej.

Ale tak jak mówię: na rynku wygrywa nie ten, kto jest świetny, a kto robi mniejsze g**no od konkurencji. W tej chwili jest to Apple. :S


Zabrzmiało jakby był jak Dante tylko zamiast Apple mial na plecach tatuaż z zielonym robotem. A tak nie jest bo już od jakiegoś czasu hejtuje Google, w granicach rozsądku. Z kontaktami z SIM nie ogarniam. Wchodzisz w Kontakty - Ustawienia Wyświetlania i masz wszystko (domyslnie ustawione jest wyswietlanie wszystkich kontaktow G/sim/FB), a po pierwszym starcie automatycznie wyszukuje kontakty z SIM. Przynajmniej ja tak mialem.

Odnosnie kalendarza ja nie używam tego, albo mało, wiec jedynie ogranicza sie do to wrzucania po stronie telefonu. Za to mój szef dość ostro na tym pracuje, wrzuca zarowno na PC i na komorce i sobie usluge chwali, jeszcze mi nie narzekał że coś sie niesynchronizowało. Tyle że ma ciągle 3G włączone.

Z tymi wersjami to też nie wiem co za bardzo odpowiedzieć. Masz starą wersje w czasie gdy jest dostepna nowsza? To nie jest problem Google tylko producenta telefonu, bo przez te ich zjebane nakladki czesto sami musza opracowywac aktualizacje, wiec jak kogoś masz hejtować to Motorole.



Jak może nie spowalniać Taikun jak to kolejna nakładka? No i jak możesz mówić że nie mam pojęcia o czmś co miałem chwilę zainstalowane. Koloroki, świecidełka mi się włączyły i jakieś cudownie piękne zmiany pulpitów to od razu wywaliłem.


:fp:

Napiszę prosto jak do chłopa z pola:

zj**ie! To nie kolejna nakładka. Sam w chwili obecnej masz 'nakladke' TouchWiza i ZAMIENIASZ ją na GoLauncher w chwili instalacji. Nawet czasami jak wychodzic z App na HOME albo COFNIJ to wyswietla sie komunikat ktorego launchera użyć
  • 0

#12 Schrodinger Napisany 09 kwietnia 2012 - 12:15

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
A odnośnie świecidełek, w chwili obecnej system wygląda tak, kolorki, świecidełka? To normalny wyglad ICS, moze miales wlaczony motyw na walentyki


To screen sprzed kilku dni:
Dodany obrazek

A tak system wygląda dzisiaj:

Dodany obrazek
Dodany obrazek
  • 0

#13 piterekd Napisany 09 kwietnia 2012 - 14:52

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Widzę, że komuś odwala na punkcie Angry Birds :rolleyes:
  • 0

#14 MonsieurWoland Napisany 09 kwietnia 2012 - 15:14

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
Jeżeli chodzi o smartfony to moje wymagania prezentuja sie nastepujaco:
- pojemna bateria
- przejrzyste okienko z esemesami
- dobry budzik.
- ludzie z internetu maja mi go zazdroscic
Spoiler


Mam SGS II i daje mu dyszke.
  • 0

#15 Schrodinger Napisany 09 kwietnia 2012 - 15:19

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Dziwne shinian ze nei masz iP4S
  • 0

#16 burnstein Napisany 09 kwietnia 2012 - 16:46

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

Jeżeli chodzi o smartfony to moje wymagania prezentuja sie nastepujaco:
- pojemna bateria
- przejrzyste okienko z esemesami
- dobry budzik.
- ludzie z internetu maja mi go zazdroscic

Spoiler


Mam SGS II i daje mu dyszke.


Nie zazdroszczę Ci, musisz zmienić telefon... Przepraszam.
  • 0

#17 Daddy Napisany 10 kwietnia 2012 - 10:16

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:
Mam SE xperia x10 i jest "wolny" - wolno przesuwają się panele itp. Nie wiem czemu, można to jakoś przyśpieszyć? Moją żoną jest shinian, bo od kilku dni też ma SGS2 i tam wszystko działa o wiele szybciej. Ma też fajna opcję "czyść ram", a ja nie mam czegoś takiego, ostatnio nagrzebałem się i trafiłem na listę uruchomionych procesów i aplikacji i mogę pojedynczo, olo, je wyłączać. I nie wiem które mogę, a które nie powinienem.
  • 0

#18 Schrodinger Napisany 10 kwietnia 2012 - 10:28

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Jakiego masz androida? X10 a sgs2 to dwie różne polki swoją droga
  • 0

#19 Pawlik Napisany 10 kwietnia 2012 - 11:18

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Jak tak Was czytam, czyszczenie ramu, jakieś nakładki itp to się ciesze,że mam iOS :^^:
  • 0

#20 Wezyr Napisany 10 kwietnia 2012 - 11:25

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 391 Postów:
A te wasze "telefony" i tak padaja w jeden dzien :lol:
  • 0

#21 Pawlik Napisany 10 kwietnia 2012 - 11:29

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
?
  • 0

#22 MonsieurWoland Napisany 10 kwietnia 2012 - 11:31

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:

Dziwne shinian ze nei masz iP4S


iP4s jest zbyt mainstreamowy. Kazdy go ma :sir:
  • 0

#23 Danteusz Napisany 10 kwietnia 2012 - 11:47

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:


iP4s jest zbyt mainstreamowy. Kazdy go ma :sir:


Dlatego kupiłeś najlepiej sprzedający się telefon nie będący iPhonem?
  • 0

#24 MonsieurWoland Napisany 10 kwietnia 2012 - 11:49

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
Dokladnie, przeciez nie bede chodzi z blueberry bo jeszcze ktos gotow pomyslec ze narkotykami handluje!
  • 0

#25 Schrodinger Napisany 10 kwietnia 2012 - 12:17

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
A ja sobie kupiłem przed chwila lumie 800 w sumie na handel ale jak mi się spodoba to zostawię sobie
  • 0

#26 iluck85 Napisany 10 kwietnia 2012 - 12:38

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Bicz please :fp: Spelnij swe marzenia o produkcie apple w domu i kup wrescie smarta- ajfona, a nie pseudo gnioty na androidzie, ktory wygrywa w rankingach bo jest wciskany jak windows- do prawie kazdego telefony ktory wychodzi + podkrecanie prockow do prawie 2 giga zeby nie bylo lagow :clown:

Z czym do ludzi :sir:

Wyciagasz, odpalasz, uzywasz- idea Jobsa zachowana :sir: No ale czekamy na ksztyra.
  • 0

#27 Daddy Napisany 10 kwietnia 2012 - 12:44

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

Jakiego masz androida? X10 a sgs2 to dwie różne polki swoją droga

Chyba 2.3. Kiedyś Media Center mi powiedział, że jest wersja 3.0 do uaktualnienia co i zrobiłem, ale w opisie ustawień i tam figuruje wersja... już sprawdzam...

Wersja systemu Android: 2.3.3
Wersja pasma podstawow... (olo, pewnie dalej jest "...ego"): 2.1.71
Wersja jądra: 2.6.20-jakieśtamznaczki
Numer kompilacji: 3.0.1.G.0.75

To mam w końcu tego androida 3.0 czy 2.3?
  • 0

#28 iluck85 Napisany 10 kwietnia 2012 - 12:45

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
:clown:
Kup sobie 3310, obudowe mozna wymienic :fa:

Jakbym mial wrocic do klawiatury itp klimatow, to chcialbym ponownie zobaczyc w produkcji Nokie 6310 :]
  • 0

#29 torq314 Napisany 10 kwietnia 2012 - 12:59

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Jeżeli chodzi o smartfony to moje wymagania prezentuja sie nastepujaco:
- pojemna bateria
- przejrzyste okienko z esemesami
- dobry budzik.


do tego dodałbym prostą obsługę, niezawodność, wytrzymałość i wypisz wymaluj moja 6-letnia Nokia 1600, najlepszy smartfon na rynku :cf:
  • 0

#30 Daddy Napisany 10 kwietnia 2012 - 13:00

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:
Spadaj, Lucjanie :sir: Spadaj.

:cf:

Miałem przez 2,5 roku iPhona 3G, byłem bardzo zadowolony (choć mój egzemplarz był delikatnie wadliwy przez jakieś pół roku - był zwarcia i sam się przyciszał, teraz jeszcze leży mi w szufladzie, ale np. górny przycisk wygaszania/wyłączenia w ogóle nie działa). Przy przedłużeniu umowy prawie rok temu chciałem iP4, ale pani krzyknęła 8 stówek coś (przy 150zł za x10), to się długo nie namyślałem.
  • 0