Skocz do zawartości

Zdjęcie

Soul Sacrifice


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
107 odpowiedzi na ten temat

#91 Sotaku Napisany 01 stycznia 2014 - 22:47

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:

Gram sobię w plusową darmoszkę i coś jak z Gravity Rush niby fajne, ale dłużej grać się nie chce...


  • 0

#92 Schrodinger Napisany 01 stycznia 2014 - 23:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

ja już tak miałem po demku


  • 0

#93 Kazuo Napisany 02 stycznia 2014 - 04:11

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Deb mi wspominał o tej gierce. Skoro odpowiada za nią Keiji Inafune, to będę musiał kiedyś sprawdzić. Ale to dopiero za jakieś 4 lata, jak kupię vite.


  • 0

#94 Dixi Napisany 02 stycznia 2014 - 09:44

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Ja też mam ochotę sprawdzić tę gierkę, ale nie wiem czy taki ciężki klimat, jaki widać na gameplayach będzie mi pasował. Na razie gierka jest zainstalowana i czeka na swoją kolej.


  • 0

#95 Daddy Napisany 04 stycznia 2014 - 01:42

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:
Włączyłem i mi nie podeszła. Dam jej jeszcze szansę, ale nie nastawiam się jakoś specjalnie.
  • 0

#96 Sotaku Napisany 04 stycznia 2014 - 10:31

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:

Deb mi wspominał o tej gierce. Skoro odpowiada za nią Keiji Inafune, to będę musiał kiedyś sprawdzić. Ale to dopiero za jakieś 4 lata, jak kupię vite.

Twoje klimaty...a vitkę mając plusa można już w ciemno brać


  • 0

#97 Shinigami Napisany 04 stycznia 2014 - 10:38

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Każual, niezbyt ta gra. Demo było na tyle suche, że nawe pełnej mi się włączać nie chce.
  • 0

#98 Kazuo Napisany 04 stycznia 2014 - 19:27

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

To już sam nie wiem. Z Vitą mi się nie spieszy, tym bardziej, że gier, które naprawdę by mnie interesowały, w zasadzie na tej konsolce nie ma wcale (gdzie jakieś RE? DMC? FF? SH? cokolwiek?).  Ale. Jak w kiedyś kupię, to z ciekawości i tak sobie sprawdzę te Soul Sacrifice.


  • 0

#99 Matt Napisany 04 stycznia 2014 - 19:32

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:

Z ciekawosci zerknalem sobie na forum PE, gdzie w giereczki gra tak na oko z milion osob wiecej niz u nas i tam opinie sa calkiem przychylne. Demo wielu graczy odrzucilo (w tym mnie), ale podobno calak jest niczego sobie i mozna urzadzac zbiorowe wypady na potworki. No nic, skoro dawali za darmo (w cenie abo) to zassalem, ale kiedy/czy odpale - zobaczymy :) Na cene nie bede narzekal :)


  • 0

#100 Shinigami Napisany 04 stycznia 2014 - 20:21

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Może, może. Na pewno w końcu sprawdzę jsk już skończę Muramasę.
  • 0

#101 Schrodinger Napisany 11 lutego 2014 - 16:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Mam nabite 4h póki co, ciągle ogarniam co gdzie i jak. Fabuła mnie mało jara, ale walka fajna, nawet bardzo. 


  • 0

#102 Dixi Napisany 25 lutego 2014 - 09:55

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Odpaliłem wczoraj Soul Sacrifice. Pierwsze wrażenie całkiem przyjemne - może nie za bardzo przepadam za taką stylistyką, ale graficznie jest całkiem fajnie. Potem przyszedł czas na rozgrywkę i tu mnie poskładało. Zupełnie nie wiedziałem co się dzieje. Potem jakaś gadająca książka, jakaś dziwna mechanika, zero wprowadzenia - po pierwszej walce myślałem, że tego nie ogarnę, ale to na szczęście była tylko walka wstępna  :lol2: Potem przeszedłem dwie walki fabularne i już zaczynam powoli łapać co tutaj się wyprawia, ale jeszcze trochę przede mną. Na razie zapowiada się, że może być całkiem nieźle :)


  • 0

#103 Dixi Napisany 02 marca 2014 - 20:31

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Pograłem następnych kilka godzin i w końcu zacząłem ogarniać co i jak. 

 

Ogólnie rzecz biorąc gra potrafi wciągnąć. Szczególnie szczęśliwi będą Ci, którzy uwielbiają spędzać czas nad testowaniem różnych broni, łączeniem przedmiotów i dopieszczaniem swojej postaci do granic możliwości, bo ilość rzeczy, które można modyfikować jest ogromna. Mamy tu całe mnóstwo przedmiotów do wykorzystania w walce (do każdej wybieramy 6 z nich), możemy je ze sobą łączyć, dodawać żywioły, czy podnosić ich poziom. Poza tym mamy możliwość wybierania sobie kompanów do walki lub też grac z ludźmi z sieci, a także dobierać odpowiednie boosty wybierając odpowiednie znaki / tatuaże dla naszej postaci. Jest tego tyle, że na początku można się nieco pogubić 0qMhGRu.png Cała ta mieszanka sprawia, że do jednej walki można podchodzić na wiele różnych sposobów z zupełnie innym zamiarem taktycznym. Pod tym względem gra z pewnością nie zawodzi.

 

Sama walka też wypada nieźle. Wszystkie pojedynki toczą się na zamkniętych mapach, które pod względem graficznym są przyjemne dla oka, choć na Vicie w ruchu prezentują się nieporównywalnie lepiej.

 

iwhvNHG.jpg

 

Oprócz własnych czarów i umiejętności mamy do dyspozycji jeszcze pomocnika, który niejednokrotnie pozwala uratować nam tyłek w walce oraz bronie/czary, które należy używać z rozwagą, bo możemy użyć ich tylko określoną ilość razy. Miałem przypadek, że przy walce z bossem tuż przed jego śmiercią skończyły mi się wszystkie dostępne i musiałem poświęcić swoją postać, żeby skończyć tę walkę  :kidding:  Przeciwnikami są zwykle dziwne gluty i maszkary - typowo japońskie dziwactwa, które na pewno nie wszystkim podejdą do gustu.

 

To co boli mnie najbardziej w tej grze to zupełny brak eksploracji. W zasadzie tylko wybieramy misję, którą chcemy aktualnie podjąć i zostajemy przeniesieni na arenę, gdzie toczymy walkę. Potem czytamy kilka stron tekstu, które "popychają fabułę" do przodu i tak w kółko. Pod tym względem jest rozczarowująco. Póki co wciągnąłem się i wydaje mi się, że niektórym taki rodzaj rozgrywki może pasować do handhelda, bo można rozegrać misję poświęcając na nią 5-10 minut i odłożyć grę na bok, ale w ogólnym rozrachunku jest to dla mnie spora wada i nie wiem czy takie walczenie w kółko na arenach nie okaże się z czasem zbyt monotonne. Dużo zależy od tego, czy gra w dalszej części będzie wciąż potrafiła czymś to rekompensować. 

 


Ten post był edytowany przez Dixi dnia: 02 marca 2014 - 20:35

  • 3

#104 Dixi Napisany 31 marca 2014 - 10:13

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Dawno tu nie pisałem, a dalej męczę tę gierkę :) Widzę, że wcześniej zastanawiałem się, czy powtarzające się lokacje i potwory będą potrafiły przyciągnąć do konsoli na wiele godzin - okazuje się, że tak, bo możliwość rozwoju postaci jest świetna (choć wymaga lekkiego grindu, żeby uzyskać dostęp do niektórych broni czy pieczęci). Gra wciągnęła tak bardzo, że postanowiłem wbić w niej platynkę, choć ostatnio miałem mocne chwile zwątpienia i myślałem, że rzucę ją w pizdu  :olo: Kryzysowym momentem okazała się walka w jednym z paktów, gdzie trzeba było stawić czoła dwóm Illecebrom, a są to wyjątkowo przebrzydłe kreatury - korzystają z kilku żywiołów i potrafią między innymi spetronifikować naszego bohatera i tym samym bezkarnie go obijać.

 

Spoiler

 

Zaczynając grę postanowiłem, że pójdę w postać full attack, bo myślałem, że zadawanie ogromnych obrażeń będzie najskuteczniejszą bronią do rozwalenia kolejnych przeciwników. Ta walka pokazała mi jak bardzo się myliłem. Praktycznie zerowa obrona sprawiała, że byłem postacią na 1 hita dla poważniejszych przeciwników  :ok: Postanowiłem więc przejść ten pakt w 4 osoby, grając razem z randomami przez neta - bo zupełnie nie widziałem szansy na rozwalenie ich w walce solo. Po około 10 próbach z róznymi ludźmi udało się w końcu zakończyć ten pojedynek zwycięsko. Niestety szkopuł w tym, że aby w całości skończyć pakt wraz z innymi walkami, trzeba było pokonać to dziadostwo 2 razy. I tu zaczęły się schody :olo: 3-4 dni prób nie dały żadnego efektu, wszyscy internetowi pomagierzy padali jak muchy (pomimo maksymalnego poziomy doświadczenia), a ja powoli trafiłem wiarę, że w ogóle uda mi się je pokonać  :why: Ostatecznie udało mi się zebrać porządną ekipę i wspólnie pokonaliśmy je po raz drugi. Był to chyba moment największej euforii w tej grze i już czułem smak platyny :cooo:  gdy okazało się, że pominąłem jedną walkę i przez to ... muszę zmierzyć się z nimi jeszcze raz  :yao:  Myślałem, że zaraz zapłaczę nad własną głupotą  :why: I tu przyszło pytanie, czy dalej próbować kolejne 3-4 dni, żeby zebrać ogarniętych ludzi, gdy dodatkowo czeka mnie 10 kolejnych walk do skończenia wszystkich paktów, a nie wiadomo, czy na którejś też się nie zatnę, więc zastanawiałem się, czy nie skończyć już w to grać. Jednak uparłem się, że platyna wpadnie, bo ta gra jak mało która jest warta poświęcenia jej trochę godzin. Postanowiłem dać sobie ostatnią szansę, wygrindować odpowiednie pieczęcie i zmienić build postaci z full attack na full defense. Ogólnie zmiana buildu postaci zajęła mi może z 15 godzin, ale efekt był natychmiastowy i skończyło się, że trzymając w jednej ręce kubek herbaty rozwaliłem ten problematyczny pakt walcząc solo  :yao: Reszta też poszła jak z płatka. To tylko mnie utwierdziło mnie w przekonaniu, że to świetnie zaprojektowana gra, gdzie sam poziom postaci nie ma ogromnego wpływu na moc naszej postaci, a raczej wykorzystywane przedmioty i sposób grania - każdy powinien odnaleźć build, który pasuje pod jego styl. 

 

Tak więc wróciłem na platynowe tory, zostało mi jedno trofeum za wbicie 99 levelu jednej ze stron, co nie jest trudnym zadaniem. Powalczę jeszcze z 2 godzinki i wpadnie platynka :) Samo wbicie platyny możliwe jest w około 30-40 godzin, choć mi zajmie to około 65 godzin. Gra może na początku wydawać się trochę mało atrakcyjna i dziwna, ale warto dać jej szansę, bo na naprawdę sporo do zaoferowania.

 

tl;dr

 

Było trochę problematycznie, ale wróciłem na właściwe tory i będzie platyna. Gra jest świetna 9.5/10 :)


  • 3

#105 Sotaku Napisany 31 marca 2014 - 11:12

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Przeczytałem wersję długą i wiem, że nie chce mi się w tym wbijać platynki :P
  • 0

#106 nole Napisany 15 kwietnia 2014 - 16:50

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:
Będzie można przenieść sejwa do Delty jakby kogoś.
  • 0

#107 Wezyr Napisany 01 października 2014 - 18:55

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 409 Postów:

Orientujecie się jak wygląda teraz sprawa gry po sieci? Nie, że multi jest dla mnie niezbędne, a nie chcę marnować NetworkPassa.


  • 0

#108 Schrodinger Napisany 01 października 2014 - 18:58

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
przeciez nie ma network passów juz
  • 0