Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tablety - temat ogólny


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2347 odpowiedzi na ten temat

#31 Kurzy Napisany 09 maja 2012 - 21:48

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
A właśnie. Ja mam głupie pytania:

1. Czy jest prawdopodobne że wyjdzie iPad3 ver. 2 z 4G pod Europę?
2. Czy działą 3G w iPadzie3?(pewnie tak ale się upewniam)
  • 0

#32 hubson Napisany 09 maja 2012 - 21:57

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

A właśnie. Ja mam głupie pytania:

1. Czy jest prawdopodobne że wyjdzie iPad3 ver. 2 z 4G pod Europę?
2. Czy działą 3G w iPadzie3?(pewnie tak ale się upewniam)


1. Prędzej wyjdzie Ipad 4 z lte na EU
2. Działa idealnie - 21mbit w tmobile na Pradze.

Jak kupować ipada, to tylko trójkę. Nie ma sensu pchać się w dwójkę. Różnica w jakości wyświetlacza jest monstrulana - 1024/600 do 2048/1536. Retina daje niesamowicie piękny obraz, a aparat robi świetne zdjęcia. Warto dopłacić te 500 zł i cieszyć się najlepszym na rynku sprzętem - mojego ipada 32gb 4g mam od dwóch miesięcy i nie zamieniłbym go na nic innego.
  • 0

#33 Wezyr Napisany 09 maja 2012 - 22:08

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 406 Postów:
Z tym, ze ciagle nie rozkminiam: po co to?

Rozumiem telefon, bo pozwala Ci sie kontaktowac z calym swiatem. Czy to w domu czy na zewnatrz.

Rozumiem PC/Mac, bo daje ogromne mozliwosci w domu.

Ale o co chodzi z tymi tabletami?
  • 0

#34 iluck85 Napisany 09 maja 2012 - 22:13

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Kolejny w sekcie ex Jobsa :cf:
Ale zaraz wejdzie ksztyr i napisze, ze to igowno, bo nie ma slotu na karte pamieci ani usb. Torq, nie bedziesz mogl sobie zgrac fotek na karte, musisz podlaczyc ipada do itunes i tam dopiero zassac zdjecia- nie wiem jak to wyglada na PC, bo na macu odpala mi automatycznie przegladarke zdjec i mam od razu zdjecia- wybieram sobie tylko ktore chce i co z nimi zrobic.
Na chwile obecna to nic innego jak 3. Ekran robi swoje- wystarczy skoczyc do ispotu- sa dwa modele kolo siebie i mozna golym okiem zobaczyc roznice.
Torq- na opakowaniu bedzie napisane ipad- new ipad albo sam ipad !? Cena rozponasz :cf:

Panda, jak ktos ma stacjonarnego, to ok. Mozesz sie walnac na wyrku i spr co na forum, a jak bedziesz zaciskal zwieracze, to wystrzelisz kilka ptaszkow przed siebie. Jedyn np slucha muzyki z ipada w lazience jak goli klate :olo:
Ja mam laptopa i nie zyskalem mobilnosci- nie walne kazdej pozycji z ciezszym lapem, bo ipad wiadomo ze lzejszy. Ale tez nie polozysz sie zeby korzystac z ipada, bo rece odpadna.

Osralbym te duze pojemnosci- gierki imo potrzebuja jednak pod palec guziczka i tego CLICK.Dla mnie to popierdolki, a jak miale JB, to spr wiekszosc glosnych gier- przy zadnej nie wysiedzialem dluzej niz 10 minut. Najdluzej w GTA- pojezdzilem dluzsza chwile po miescie :lol2:
Te 32 czy 64 GB ile kosztuje ? 3 klocki ? Wolalbym kupic za to AIRa.
No i te 3g/4 warto miec, bo jednak jak sie wyjdzie poza dom, a nie bedzie wifi to zeby necik byl.
Jakbym mial teraz cos kupic, to bym myslal bardziej nad takim AIRem, a neta bym pociagnal z USB. Jakis modem Huawei czy inny, karta i pakiet internetowy.
  • 0

#35 hubson Napisany 09 maja 2012 - 22:13

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

Z tym, ze ciagle nie rozkminiam: po co to?

Rozumiem telefon, bo pozwala Ci sie kontaktowac z calym swiatem. Czy to w domu czy na zewnatrz.

Rozumiem PC/Mac, bo daje ogromne mozliwosci w domu.

Ale o co chodzi z tymi tabletami?


Chodzi o wygodę. Jadę tramwajem, metrem - mam 10 cali, wysoką rozdzielczość, mogę wygodnie pisać maile, przeglądać strony, grać w gry, oglądać filmy, itp itd. Telefony też to oferują, ale na 4 calach dla mnie g widać i to się nie sprawdza. Jeszcze dokładam do tego aero2 i mam darmowy dostęp do netu w całym mieście - imho cudo.
Tablety idealnie zajmują miejsce netbooków - odkąd mam ipada 3 w ogóle nie korzystam w domu z lapków ( są trzy ) - włącza się momentalnie, nic się nie wiesza, nie ma aktualizacji, restartów.

Sam kiedyś byłem maksymalnym przeciwnikiem tabletów, ale teraz uważam, że byłem cholernym sceptykiem i miałem naprawdę złe podejście.

p.s. zdjęcia mam backupowane icloudem.
  • 0

#36 Ryan Napisany 09 maja 2012 - 22:14

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Zależy od stylu życia (z braku lepszej nazwy).
  • 0

#37 Wezyr Napisany 09 maja 2012 - 22:15

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 406 Postów:
Chcialbym by moje podejscie do tabletow zmienilo sie przed tym jak go kupie. Dla mnie jako zwyklego zjadacza chleba jest potrzebny mail czy internet w tramwaju? Czy naprawde trzeba byc 24/7 podopietym pod siec?
  • 0

#38 fingus Napisany 09 maja 2012 - 22:17

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Srożenie się na tablety trochę mi przypomina początki telefonii komórkowej i ówczesne podśmiewanie się z "ludzi z cegłą przy uchu" i różne takie "a po co mi ciągle nosić ze sobą telefon" i jeszcze "być na smyczy", etc. Teraz jakieś resztki hipsterów jeszcze pewnei to powtarzają, ale cywilizowany świat patrzy na nich z dobrodusznym politowaniem. :olo: Tablet, podobnie jak komórka - nie jest modą, ani gadżetem, tylko po prostu bardzo funkcjonalnym i wygodnym urządzeniem. Odkąd go mam, nie żałowałem zakupu ani razu, a korzystam z niego praktycznie codziennie (nie w tramwaju - w domu i w pracy)- i to mimo iż mam notebooka i netbooka. Zawsze wygodniej jest mi otworzyć iPada, aby coś sprawdzić, niż odpalać kompa. To netbooka uważam za pomylkę (no, ok, nie pomyłkę: staroć, kiedyś był super, ale teraz bym już kolejnego nie kupił) - bo to takie rozwiązanie siedzące okrakiem między dwiema technologiami. Jest cięższy i mniej poręczny od iPada, wcale nie taki wygodny, nie ma co mówić o komforcie pracy pełnowymiarowego kompa. Dużo lepsze kombo to normalny notebook "stacjonarny" i tablet podręczny.

A co do ceny, to ja wziąłem iPada właśnie ze względu na cenę, bo jak szukałem "androidowej alternatywy" o podobnych możliwościach, to była droższa niż applowski oryginał (no ok, dodawali za to jakieś tam wejście na karty, flesz do aparatu i Flash do przegladarki - ale na co mi one? :lol2:)
  • 0

#39 Wezyr Napisany 09 maja 2012 - 22:21

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 406 Postów:
Ciekawie to przedstawiles :)

Chodzi mi jednak o to, ze nie jestem ani biznesmenem, ktory musi non-stop byc podpietym pod siec by wysylac maile, ani nie cpam fejsa, by sprawdzac go gdziekolwiek jestem. Nie rozkminiam po prostu jak mialbym go uzywac.
  • 0

#40 iluck85 Napisany 09 maja 2012 - 22:22

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Maka aka panda :cf: Masz lapa czy stoi ten pochlaniacz kurzu pod biurkiem ? Jak 2 opcja, to kup sobie ipada 1 za 800zl i pozniej pogadamy ;) Zrob sobie test za 800zl. Opchniesz, kupisz 3 i bedziesz kolejnym ktory wali cumshoty.
  • 0

#41 Wezyr Napisany 09 maja 2012 - 22:25

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 406 Postów:
no wlasnie dobrze mi to przedstawiliscie kilka postow wyzej by sprobowac z iPadem 1 ;p

Laptopa uzywam, odpala sie w miare szybko, wystarczy chwila by wrocil ze stanu uspienia i go uzywam ponownie. Jednak moje 15" (nawet jesli w malej rozdzielczosci 1280x800) to duza wygoda ;) flash, YouTube, fizyczna klawiatura i gry :)
  • 0

#42 iluck85 Napisany 09 maja 2012 - 22:33

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Nie wale masowo meili- czasem jak cos opchne na allegro, to odpisuje, ze nie sprzedam za 40% ceny ktora jest na allegro :cf: Nie musze miec netu, a do meila i tak czesto uzywam ajfona. Wiec atut ipada odpadl u mnie. Nie mam stacjonarnego- jak cos robie w kuchni, to biore lapa i klade go na stole kuchennym i tam uzywam. To o czym pisalem, nie zyskalem zadnej mobilnosci. A jak mi cos odjebie- rzadko, to siadam na lozku i laptop na kolanach, a ze to mac, to nie mam na jajcach + 60 C :lol:
Zabawka godna, ale 2,5 kola zeby na wyrku popisac posty czy odpisac na meila, to za malo za ta kwote.
Zeby pisac jak na normalnej klawiaturze fizycznej i tak trzeba ipada polozyc na kolanach. Trzymanie go i pisanie np samymi kciukami srednio wygodne na dluzsza sesje.Chociaz jakis update iosa daje mozliwosc rozdzielenia klawiatury na dwie czesci.
  • 0

#43 fingus Napisany 09 maja 2012 - 22:54

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Też nie jestem biznesmenem i nie jestem uzależniony od fejsa (nawet go nie używam). Ale jak dzifkuję acziki na xboksie, to wygodniej mi sięgnąć do poradnika na iPadzie, niż rozkładać lapka. Albo jak rozmawiam uczenie ze znajomymi, to mogę sprawdzić znaczenie trudniejszych słów lub poszukać ciętej riposty udając, że tylko sprawdzam pogodę lub podlewam grządki. :clown:
  • 0

#44 hubson Napisany 10 maja 2012 - 06:56

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:
no i koniec końców każdy napisał, że chodzi o szybkość i wygodę użytkowania.
  • 0

#45 Danteusz Napisany 10 maja 2012 - 07:38

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 879 Postów:

@dante: Recenzenci kłamią. ;) Recenzje skupiają się głównie na Fire vs Nook w kontekście ebook readera. A to nikogo, kto ma oryginalne Kindle.

No to masz recenzję od gościa który korzysta z masy tabletów i e-readerów
http://www.marco.org...dle-fire-review

The Fire is an Android version, sort of, of the iPod Touch. It’s the first device available that’s inexpensive and offers Android in a somewhat reasonable package without a cellular contract.
But that’s just about all I can say for it. It’s a bad game player, a bad app platform, a bad web browser, a bad video player, and, most disappointingly, a bad Kindle.
If I didn’t need the Fire for Instapaper testing, I’d return it.


czy ipad2 ma ios5?

Każdy iPad ma iOS5

czy to się da jakoś poznać? w sensie idę do sklepu, mają jakąś niezłą cenę, biorę do ręki pudełko i co?

Z tego co czytałem nie da się poznać. Pewnie jak kupisz w sklepie w którym towar nie zalega na półkach to dostaniesz nowego.

Jeszcze ważna rada - jeśli weźmiesz iPada 2, a nie nowego iPada to nie patrz na ekran tego drugiego, potem będziesz widział wszędzie piksele w swoim modelu ;)
  • 0

#46 Ryan Napisany 10 maja 2012 - 07:44

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
@dante: Przecież on potwierdza, to co napisałem. :P Stosunek jakości do ceny jest ok. To tak samo marny tablet, jak każdy na Androidzie. Ale stosunkowo tani. No i Amazon idzie w słuszną stronę forkując Androida i rozwijając go do własnych potrzeb.
  • 0

#47 Danteusz Napisany 10 maja 2012 - 08:13

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 879 Postów:

@dante: Przecież on potwierdza, to co napisałem. :P
Stosunek jakości do ceny jest ok. To tak samo marny tablet, jak każdy na Androidzie. Ale stosunkowo tani.

To jeszcze przeczytaj ten wpis, szczególnie końcówkę o porównaniu do samochodów:
http://www.marco.org...-over-the-place

No i Amazon idzie w słuszną stronę forkując Androida i rozwijając go do własnych potrzeb.

Dla Amazona to słuszna droga, dla Androida jako takiego to gigantyczny problem, bo taki dobrze sprzedający się fork drastycznie pogłębia fragmentację
  • 0

#48 Ryan Napisany 10 maja 2012 - 10:36

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Fragmentacja jest faktem. Pogłębiać ją trzeba sztabem górników. :P Problemem Andka jest fatalny UX OOTB. To można poprawić tylko jeśli weźmie się całość pod własne skrzydła i rozwinie w jednym, spójnym kierunku. Amazon właśnie to robi ze swoim forkiem. Ufam Amazon jak mało której firmie. :)
  • 0

#49 Danteusz Napisany 10 maja 2012 - 11:05

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 879 Postów:

Fragmentacja jest faktem. Pogłębiać ją trzeba sztabem górników. :P Problemem Andka jest fatalny UX OOTB. To można poprawić tylko jeśli weźmie się całość pod własne skrzydła i rozwinie w jednym, spójnym kierunku. Amazon właśnie to robi ze swoim forkiem. Ufam Amazon jak mało której firmie. :)

Z recenzji wynika że ich UX potrzebuje znacznej poprawy. Nie śledzę rozwoju Fire, może naprawili już problemy, ale ja bym nie wydawał 200 dolców na sprzęt który nie robi poprawnie tego co ma robić.

Fragmentacja Androida istnieje, ale do premiery Kindla (i Nook Color) polegała na tym że niektóre programy mogły nie działać dobrze na niektórych kombinacjach sprzętu i softu. Na Fire nie działa żaden program z czystego Androida, a to już znacznie gorsza sytuacja, bo wszyscy programiści muszą się dostosować.
  • 0

#50 Ryan Napisany 10 maja 2012 - 11:40

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

ja bym nie wydawał 200 dolców na sprzęt który nie robi poprawnie tego co ma robić.

Co tłumaczy dlaczego nie kupiłeś żadnego Androida. ;)
  • 0

#51 Danteusz Napisany 10 maja 2012 - 11:46

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 879 Postów:
W jaki sposób to tłumaczy dlaczego nie kupiłem iPada? :]
  • 0

#52 Ryan Napisany 10 maja 2012 - 15:14

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
:o
  • 0

#53 Wezyr Napisany 10 maja 2012 - 15:21

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 406 Postów:
Cos ciekawego w świecie tabletów opartych na systemach Windows?

http://www.techradar...-review-1053620

niby ten sprzęcik tutaj ma być czymś w rodzaju tabletu, ale cena jest zastraszającą jak na tableta, jako komputerek wygląda za***iście :D
  • 0

#54 torq314 Napisany 10 maja 2012 - 18:43

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 469 Postów:

jako komputerek wygląda za***iście :D


Dodany obrazek

podobna klasa "przenośności"

póki co studiuję porównania ipad2 z ipad3.
  • 0

#55 Wezyr Napisany 10 maja 2012 - 19:03

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 406 Postów:
klasa przenosnosci na poziomie iPada i tabletow Androidowych, nuff said.
  • 0

#56 DarkStar Napisany 10 maja 2012 - 19:17

DarkStar

    Chocobo

  • Narybek
  • 16 Postów:
Dla mnie iPad to sposób na szybkie sprawdzenie "czegoś" - maila, solucji do gry, w którą gram w tej chwili na konsoli, Facebooka, YouTube, etc. Do tego dochodzi genialny Instapaper - siedząc na komputerze nie czytam artykułów dłuższych niż pół ekranu, wrzucam je sobie do Instapaper, a następnie czytam je w wolnej chwili na iPadzie (w rzeczywistości leżą tam długo :P). Do tego jakaś prasa - jeśli ktoś tak lubi czytać, można sobie kupić różne magazyny niedostępne w papierze w Polsce (Mac Format, EDGE, Retro Gamer, etc.). Czasem można też sobie w coś zagrać, poza popierdółkami znajdzie się kilka poważniejszych pozycji - dopiero na iOS dane mi było w końcu zagrać w Phoenix Wright! Laptopa nie używam już wcale, a jeśli potrzebny mi jakiś komputer w podróży, to biorę iPad + Apple Keyboard + Incase Origami (pokrowiec na klawiaturę Apple i stand pod tablet w jednym - robi się z tego netbook). iPad budzi się natychmiast, nic nie zarzyna, jest dość lekki - po prostu idealny podręczny asystent. Chociaż zastanawiam się czasem czy to warte dwóch tysięcy złotych jak na sposób w jaki z niego korzystam. :)

I bonus - jako że a) nie mam XBOX LIVE Gold i b) nie przepadam za multi, to dzięki (koszmarnej) aplikacji Mass Effect Datapad miałem 100% gotowość galaktyki do wojny w ME3. ;D
  • 0

#57 torq314 Napisany 10 maja 2012 - 19:28

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 469 Postów:
porównuję modele trójki i nie mogę uwierzyć w to co widzę

http://www.euro.com....=2345230072&p3=

czy naprawdę za jedyną różnicę pt. dodatkowe 16gb ram płaci się tu 400 zł? czy w ogóle w takim razie warto rozważać ten droższy model?
  • 0

#58 Danteusz Napisany 10 maja 2012 - 19:39

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 879 Postów:
torq, to pamięć flash, nie ram. Warto, 16 GB szybko zapełnisz.
  • 0

#59 Schrodinger Napisany 10 maja 2012 - 19:41

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
i sie zaczyna ...
  • 0

#60 Wezyr Napisany 10 maja 2012 - 19:42

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 406 Postów:

Do tego dochodzi genialny Instapaper


Chodzi o to, ze mozesz czytac artykul jak ksiazke? ;)
  • 0