Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tablety - temat ogólny


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2347 odpowiedzi na ten temat

#1 torq314 Napisany 09 maja 2012 - 19:29

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 478 Postów:
Zakładam temat, bo wydaje się że takiego nie mamy.

Póki co chodzi mi konkretnie o wrażenia z tabletów jakich używacie, o tym że Ipady są fajne to wiem, bo mam paru ajfanów pod ręką, miałem urządzenie w rękach i cóż - jest super, poza ceną oczywiście.

Ale tablety to nie tylko jabłka. W szczególności jest sporo fajnych tabletów z androidem, tyle ze tu trudniej, bez doswiadczenia, zdecydować się na cokolwiek. Garażowe modele z półcalowymi wyświetlaczami za 99zł i jakimś androidem z poprzedniego wieku. Wypasione Samsungi za 2k+. Nie wiem jeszcze co.

Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 07 sierpnia 2018 - 14:17

  • 0

#2 Schrodinger Napisany 09 maja 2012 - 19:32

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Jeśli chodzi o iPada to imo najlepiej teraz brać dwójkę za 1500-1600 zł nówke 16GB z WiFi ... tak, tak dante, pier**le Twoje giereczki po półtora giga bo nikt normalny nie gra na tablecie chyba ze na klopie ze 2 minuty

Jeśli chodzi o andki to w chwili obecnej są dwa sensowne wybory: Asus i Samsung. W tym pierwszym mówimy o wersji Transformer, a w tym drugim o ... zapomnialem modelu :lol2: ale były dwa 8 i 10 calowy, oba chyba na tegrze 2
  • 0

#3 Wezyr Napisany 09 maja 2012 - 19:34

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 409 Postów:
Tai, wszystko co dobre od Samsunga nazywa sie Galaxy, wiec "Samsung Galaxy Tab" przychodzi droga dedukcji ;D
  • 0

#4 torq314 Napisany 09 maja 2012 - 19:35

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 478 Postów:
A subiektywnie wybrałbyś który, ajpada czy coś z androidem? Załóżmy że cena nie ma znaczenia (to znaczy tak w ogóle to ma, ale interesują mnie jakieś inne kryteria).
  • 0

#5 Schrodinger Napisany 09 maja 2012 - 19:40

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
iPad 2.

Możesz hejtować Stevea Jobsa bo był łysy i jechał na LSD
Możesz hejtować Apple bo hipstery w starbaksie siedzą z ipadami i pisza do siebie na fb
Mozesz hejtować dantego

ale nic nie zmieni faktu że iPad > konkurencja. Jasne, pod względem wizualnym Android ICS 4.0 zjada iOSa, pod względem funkcjonalności i możliwości modyfikacji pewnie też. Ale pod względem działania i stabilności wygrywa iOS.

Więc ja posiadacz czterech telefonów z Androidem i jednego z WP 7.5 obecnie Samsung Galaxy S Plus / Omnia 800 polecam Ci kupic iPada 2 za 1500 zł
  • 0

#6 Wezyr Napisany 09 maja 2012 - 19:41

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 409 Postów:
Ja wzialbym iPada z tego powodu, ze wiele firm dopiero raczkuje w tym segmencie. W segmencie telefonow Apple i Samsung (jesli chodzi o technologie, nie o sprzedaz) ida obecnie leb w leb, tam masz wieksze pole do manewru w tym co chcesz wybrac. Tablety = Apple, bo poza raczkujacym Samsungiem wszyscy sa w tyle.

ale nic nie zmieni faktu że iPad > konkurencja. Jasne, pod względem wizualnym Android ICS 4.0 zjada iOSa, pod względem funkcjonalności i możliwości modyfikacji pewnie też. Ale pod względem działania i stabilności wygrywa iOS.

Rozgranicz to odrobinke, bo nie rozumiem? :co:
  • 0

#7 Schrodinger Napisany 09 maja 2012 - 19:43

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Pytanie o tableta jest jednak inne. Czy Ci to potrzebne? Pamiętam że masz netbooka, ja też mam i to jeden z powodów dla których nie kupuje tabletu. Przecież to samo i więcej mogę zrobić na netbooku z W7, ba, nawet prezentacje zrobię czy coś napiszę jak człowiek a nie klepiąc w ekran tabletu i wmawiając sobie że to jest za***iste

edit.

Maka - Android jest otwarty i jest masa g**no, modyfikacji itp. o to mi chodziło a system (nawet ICS) potrafi zawiesić się i na tegrze 2, iOS po prostu działa.
  • 0

#8 burnstein Napisany 09 maja 2012 - 19:44

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:
podobno te są najlepsze
Dodany obrazek
  • 0

#9 Wezyr Napisany 09 maja 2012 - 19:46

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 409 Postów:
Zalezy pewnie od stezenia. W okolicach Rzymu byl gosc, ktory pchal to na dyskotece. Wpadly psy, nie wiedzial co robic, caly karton pod koszulke. LSD przez skore wdarlo sie do ciala i mogila :(
  • 0

#10 torq314 Napisany 09 maja 2012 - 19:55

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 478 Postów:
to parę konkretów o ipad2.

1. jak działają aktualizacje oprogramowania systemowego? jak często są? to oczywiste że jakieś luki od czasu do czasu się wykrywa, pytanie jak to jest rozwiązane.
2. czy jest tam coś kompatybilnego ze skajpem?
3. czy oprócz safari są inne przeglądarki? czy z flash dalej jest tak że nie ma "bo nie" "i nie"?
4. czy są tam konta użytkowników, w sensie ja mam swoje ustawienia, loginy do poczty podwpisywane, ktoś łapie mojego tableta i ma wszystko jak na tacy?
5. jak się łączy z pc, to jest widziany jako dysk?
6. ile czasu trwa ładowanie baterii?
  • 0

#11 Texz Napisany 09 maja 2012 - 20:11

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Teraz pisze z ipada i z czystym sumieniem mogę go polecić. Jakoś na nieipadach dziwnie się przeglada internet... Apple zownowało wszechświat po prostu.
  • 0

#12 Ryan Napisany 09 maja 2012 - 20:14

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Tablety, których używałem choć trochę: Galaxy Tab 10.1, Motorola XOOM, HANNSpad, Prestigio Multipad, Acer Iconia Tab A500, Sony Tablet S, ASUS Eee Pad Slider, ASUS Transformer, pierwszy i drugi iPad. Niemalże wszystkie Androidy po wyciągnięciu z pudła nie nadają się do używania. Nawet takie mid-levelowe (za około 1k) mają partacko dostosowanego Androida, który działa jak chce i kiedy chce, jest tłumaczony przez Google Translate i generalnie obsysa. Prestigio to kompletna kupa, najdłużej przeze mnie używany HANNSpad potrafił się zawiesić kilka razy w pierwszej godzinie używania (np. kiedy łączył się z WiFi, a ja śmiałem wydać mu jednoczesną komendę "przycisz głośnik" -- niedopuszczalne!!!). Sony niestety wciąż odstaje od konkurencji a Iconia nie porywa. Zostają więc przekombinowane ASUSy Eee Pad (Transofrmera się lipnie używa bez klawiatury, a z jest za ciężki na tablet; Slider jest generalnie bardzo ciężki), XOOM Motoroli o Galaxy Tab. Oba są godne polecenia, ale kosztują swoje (i ważą nieco więcej od iPada - albo większa przekątna powodowała, że się ręce męczyły - nie pamiętam już).

Koniec końców gdybym kupił tablet na Androidzie, to taki o najlepszym stosunku jakości do ceny i porządnym wsparciu producenta dla OSa: Kindle Fire. Gdybym miał za dużo kasy, kupiłbym iPada i nie pałował się z niby-OSem od Google. Koniec końców kupię albo Fire, albo coś z Win8 (i będę sobie narzekał na tego ostatniego).
  • 0

#13 Stan Napisany 09 maja 2012 - 20:17

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 205 Postów:
Te wszystkie tablety i inne pierdoły, po co to komu? :cf:

bezproduktywny gadżet dla geeków.
  • 0

#14 ACZ Napisany 09 maja 2012 - 20:20

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 139 Postów:
jutro opiszę zalety i wady srajpada, obcowalem z nim kilkadziesiat godzin.
  • 0

#15 Schrodinger Napisany 09 maja 2012 - 20:22

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Ryan ale po co Kindle Fire w Polszy?
  • 0

#16 torq314 Napisany 09 maja 2012 - 20:28

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 478 Postów:
jak widzę że na ajpadzie jest nawet klient protokołu RDP to mięknę :cry:
  • 0

#17 Wezyr Napisany 09 maja 2012 - 20:33

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 409 Postów:

Te wszystkie tablety i inne pierdoły, po co to komu? :cf:

bezproduktywny gadżet dla geeków.

Podbijam.

Rozumiem, ze w 2012 nikt nie da rady pociagnac bez internetu nawet na zewnatrz?
  • 0

#18 Kurzy Napisany 09 maja 2012 - 21:07

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

iPad 2.

Możesz hejtować Stevea Jobsa bo był łysy i jechał na LSD
Możesz hejtować Apple bo hipstery w starbaksie siedzą z ipadami i pisza do siebie na fb
Mozesz hejtować dantego

ale nic nie zmieni faktu że iPad > konkurencja. Jasne, pod względem wizualnym Android ICS 4.0 zjada iOSa, pod względem funkcjonalności i możliwości modyfikacji pewnie też. Ale pod względem działania i stabilności wygrywa iOS.

Więc ja posiadacz czterech telefonów z Androidem i jednego z WP 7.5 obecnie Samsung Galaxy S Plus / Omnia 800 polecam Ci kupic iPada 2 za 1500 zł


chyba zapomniałeś o tym że iPad3 ma bezkonkurencyjny wyświetlacz i kamerę.

A ja mam inne zdanie - jak nie interesuje Cię iPad3 za 3 tys to imo lepiej brać iPada1 używanego z allegro, to się praktycznie tylko różni prockiem a wychaczyć można za 600-800zł.
  • 0

#19 Danteusz Napisany 09 maja 2012 - 21:14

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:

to parę konkretów o ipad2.

1. jak działają aktualizacje oprogramowania systemowego? jak często są? to oczywiste że jakieś luki od czasu do czasu się wykrywa, pytanie jak to jest rozwiązane.

Od iOS5 są Over the air, pobierasz delta update, czekasz parę minute i masz nową wersję. Raz na rok jest duża wersja, raz lub dwa razy do roku wersja .x, jak Apple znajdzie poważne błędy to są wersje .x.x, ale reguły nie ma

2. czy jest tam coś kompatybilnego ze skajpem?

Tak, Skype

3. czy oprócz safari są inne przeglądarki? czy z flash dalej jest tak że nie ma "bo nie" "i nie"?

Są inne przeglądarki, wszystkie oparte o Webkit, za wyjątkiem Opery która ma własne renderowanie bazujące na Turbo. Flasha w systemie nie ma i nie będzie (chyba że zrobisz jailbreak), ale są programy które po stronie serwera zamieniają flasha na JS, tyle że nie działa to zbyt dobrze.

4. czy są tam konta użytkowników, w sensie ja mam swoje ustawienia, loginy do poczty podwpisywane, ktoś łapie mojego tableta i ma wszystko jak na tacy?

Niestety nie ma

5. jak się łączy z pc, to jest widziany jako dysk?

Bez jailbreaka nie da rady

6. ile czasu trwa ładowanie baterii?

Nie wiem

Jeśli masz kasę to bierz nowego iPada, jak chcesz przyoszczędzić weź iPada 2, ale tegoroczny model. Przestawili produkcję na 32nm, tegoroczne dwójki dłużej trzymają na baterii. iPad 1 ma za mało RAMu, nie rozważaj go. Polecany przez Ryana Kindle Fire z tego co piszą w recenzjach jest kiepski (chyba że od premiery mocno go poprawili), jego dobra sprzedaż wynika głównie z łatwości w dostępie do contentu od Amazona
  • 0

#20 Texz Napisany 09 maja 2012 - 21:15

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Do użytku domowego pierwszy ipad nadaje się idealnie. W sumie nie wiem po co sa kolejne generacje, lepszy procek, retina... Ten mi w zupełności wystarcza do przegladania sieci, grania, słuchania muzy i przegladania dokumentów.
  • 0

#21 Danteusz Napisany 09 maja 2012 - 21:19

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:

Do użytku domowego pierwszy ipad nadaje się idealnie. W sumie nie wiem po co sa kolejne generacje, lepszy procek, retina... Ten mi w zupełności wystarcza do przegladania sieci, grania, słuchania muzy i przegladania dokumentów.

Bo 256mb pamięci to za mało jak na urządzenie z taką rozdzielczością i multitaskingiem. Zmuszanie programów do działania w takich warunkach wcale nie jest łatwe, jak się nie zrobi tego dobrze system będzie go ubijał
  • 0

#22 Wezyr Napisany 09 maja 2012 - 21:21

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 409 Postów:
Jesli ktos chce uzywac tylko i wylacznie iPada nternetu (do reszty mam PC, nie mowic, ze iPad w czyms jest niby lepszy) to po co mu wiecej?
  • 0

#23 Danteusz Napisany 09 maja 2012 - 21:24

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:

Jesli ktos chce uzywac tylko i wylacznie iPada nternetu (do reszty mam PC, nie mowic, ze iPad w czyms jest niby lepszy) to po co mu wiecej?

Jak masz otwarte kilka zakładek to większa ilość pamięci sprawi że ich zawartość nie będzie czyszczona, przez co śmiganie po necie będzie szybsze i przyjemniejsze
  • 0

#24 Schrodinger Napisany 09 maja 2012 - 21:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Kurzy ja pisalem o iPad2 bo ma najlepszy stosunek/jakosc w chwili obecnej pod wzgledem tabletów
  • 0

#25 Sotaku Napisany 09 maja 2012 - 21:30

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:

chyba zapomniałeś o tym że iPad3 ma bezkonkurencyjny wyświetlacz i kamerę.

A ja mam inne zdanie - jak nie interesuje Cię iPad3 za 3 tys to imo lepiej brać iPada1 używanego z allegro, to się praktycznie tylko różni prockiem a wychaczyć można za 600-800zł.

:hmmm:
mam Samsunga Galaxy ace z którego nie piszę teraz i mnie wystarcza, choć się niekiedy wiesza i ma strasznie słaby aparat...no i tragicze filmy robi...ale jest teraz baaardzo tani :olo:
  • 0

#26 Danteusz Napisany 09 maja 2012 - 21:35

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
Kamera w tablecie NIKOGO
  • 0

#27 Wezyr Napisany 09 maja 2012 - 21:37

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 409 Postów:

Jak masz otwarte kilka zakładek to większa ilość pamięci sprawi że ich zawartość nie będzie czyszczona, przez co śmiganie po necie będzie szybsze i przyjemniejsze


W sumie tak sie zastanawiam: po co mi tablet skoro mam PC w domu? :hmmm: Chociaz pewnie masz racje, bo RAM to rzecz swieta w sprzecie elektronicznym :P
  • 0

#28 torq314 Napisany 09 maja 2012 - 21:45

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 478 Postów:

Od iOS5 są Over the air


czy ipad2 ma ios5?

tegoroczny model


czy to się da jakoś poznać? w sensie idę do sklepu, mają jakąś niezłą cenę, biorę do ręki pudełko i co?
  • 0

#29 Ryan Napisany 09 maja 2012 - 21:47

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
@Tai: Bo to dobry Andek.

@dante: Recenzenci kłamią. ;) Recenzje skupiają się głównie na Fire vs Nook w kontekście ebook readera. A to nikogo, kto ma oryginalne Kindle.
  • 0

#30 Kurzy Napisany 09 maja 2012 - 21:48

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
A właśnie. Ja mam głupie pytania:

1. Czy jest prawdopodobne że wyjdzie iPad3 ver. 2 z 4G pod Europę?
2. Czy działą 3G w iPadzie3?(pewnie tak ale się upewniam)
  • 0