Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tablety - temat ogólny


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2347 odpowiedzi na ten temat

#91 Danteusz Napisany 15 maja 2012 - 07:50

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

o ipad3 czytam, w kontekście ewentualnych problemów.

piszą, że:

  • występuje efekt żółtego zabarwienia ekranu
  • przegrzewa się
  • wifi jest do bani, traci zasięg, ma słabszą przepustowość i sobie można palcami zasłonić
  • nie działa z magnetycznymi okładeczkami 3rd party, które działały z ipad2
czy ktoś z używających może się do tych problemów odnieść?

cały czas rozważam wariant 2 vs 3.


1. Pewnie w 1 na 1000 egzemplarzy, wymienią gwarancyjnie
2. Bzdura wymyślona przez media, na zasadzie "umieszczenie słowa iPad w nagłówku zwiększa ilość odsłon o 50%" (liczba autentyczna, ktoś to sprawdził). iPad 3 jest kilka stopni cieplejszy od 2, ale to jest coś w stylu 27 vs 31 stopni Celcjusza, uzyskane po godzinie grania w wymagającą grę. iPhone nagrzewa się mocniej i jakoś nikt nie narzeka
3. Zdaje się że to też kwestia wadliwych egzemplarzy
4. iPad 3 ma coś zmienione z polaryzacją magnesów, starsze okładki nie zadziałają, nawet pierwsze od Apple. Rozwiązanie: kupić nowszą okładkę


Rozwiążę Twój dylemat: jak chcesz kupić konsolę do gier z dodatkowymi funkcjami lub przenośny odtwarzacz filmów to bierz iPad 2, jeśli planujesz czytać albo oglądać zdjęcia to nie zastanawiaj się i bierz nowego iPada
  • 0

#92 torq314 Napisany 15 maja 2012 - 08:45

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 489 Postów:

Rozwiążę Twój dylemat: jak chcesz kupić konsolę do gier z dodatkowymi funkcjami lub przenośny odtwarzacz filmów to bierz iPad 2, jeśli planujesz czytać albo oglądać zdjęcia to nie zastanawiaj się i bierz nowego iPada


dylemat się rozwiązał, zamówiłem trójkę.
  • 0

#93 Kurzy Napisany 15 maja 2012 - 09:08

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Torqu, ja wczoraj/dzisiaj przesiedziałem do prawie 5 nad ranem z nowym cudem:) Zakochałem się - po prostu nie można nie lubić takiej pięknej tafli szkła z TAKIEJ jakości ekranem. No to dobrej zabawy xD

Jak się ogarnę i będę miał trochę wolnego powrót do przeszłości - GTA3!

JUŻ się ogarnąłem, giercuję w GTA3! Fajnie się gra na srajpadzie!
  • 0

#94 Kurzy Napisany 15 maja 2012 - 23:23

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Mam pytanie do tezza i dantego. Kupiłem gta3. Pomimo tego ze jest dotykowy ekran gra się prześwietlenie...dopóki nie trzeba używać broni. Ja nie umiem czy nie da się dobrze ubijać i przy takim rampage jesteś prawie bezsilny jak cię otoczą? Jak tak to trudno. I tak gra się świetnie - wspomnienia, head radio i można się bawić w mieście:d
  • 0

#95 Danteusz Napisany 16 maja 2012 - 08:13

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Nie, gra się w gry które się nadają na dotykowce. Niedawno wymienialiśmy je w dziale komórkowym
  • 0

#96 Kurzy Napisany 16 maja 2012 - 08:14

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Nie no jasne że ta gra nie pasuje do tabletu ale wszystko oprócz strzelania jest ok.
  • 0

#97 Danteusz Napisany 16 maja 2012 - 08:15

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
No to faktycznie wszystko w porządku :olo:
  • 0

#98 Kurzy Napisany 16 maja 2012 - 08:34

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Jeśli ja i tak lubię sobie pojeździć i pobiegać po mieście słuchając radia, porobić sobie jumpy'y to TAK :olo: xD
  • 0

#99 torq314 Napisany 16 maja 2012 - 18:41

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 489 Postów:
Jest okej, powoli ogarniam. Przeglądarka jak widać działa, są nawet polskie litery, choć chwilę mi zajęło wyczajenie "jak".
  • 0

#100 Kurzy Napisany 16 maja 2012 - 21:12

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Byłem nieświadomy i głupiutki myśląc że w iBooks i kiosku 99% jest po angielsku, głuuupi! Karva, Apple stworzyło piękne urządzenia powiązane w całość muzyczno/książkowo/filmową, uzależniło od elektronicznego niepiracenia i kolekcjonowania. Torq, jako że jesteś noob jak ja, napisz coś też fajnego o iPadzie i usługach Apple, bo ludzie pomyślą że mi odwaliło xD Fakt jest taki że naprawdę uwielbiam coraz bardziej to urządzenie.

No i edit. iBooks super, książki PL i w obcych językach ale co z kioskiem? Tam są aplikacje gazet tylko z USA/UK? Mam coś źle ustawione? Czyli naszych w kiosku nie ma, tylko niektóre wydawnictwa mają swoje dedykowane aplikacje do tego?
  • 0

#101 Danteusz Napisany 17 maja 2012 - 08:35

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

Byłem nieświadomy i głupiutki myśląc że w iBooks i kiosku 99% jest po angielsku, głuuupi! Karva, Apple stworzyło piękne urządzenia powiązane w całość muzyczno/książkowo/filmową, uzależniło od elektronicznego niepiracenia i kolekcjonowania. Torq, jako że jesteś noob jak ja, napisz coś też fajnego o iPadzie i usługach Apple, bo ludzie pomyślą że mi odwaliło xD Fakt jest taki że naprawdę uwielbiam coraz bardziej to urządzenie.

Widzę że błyskawicznie załapałeś powód dominacji iPada, czego trolle antyapplowe nie potrafią pojąć przez lata. Aby tablet mógł odnieść sukces musi mieć łatwy dostęp do szerokiego wyboru mediów, a nie czytnik kart i port HDMI. Kindle Fire nie odniósłby sukcesu gdyby nie zasoby multimediów Amazonu

No i edit. iBooks super, książki PL i w obcych językach ale co z kioskiem? Tam są aplikacje gazet tylko z USA/UK? Mam coś źle ustawione? Czyli naszych w kiosku nie ma, tylko niektóre wydawnictwa mają swoje dedykowane aplikacje do tego?

Kiosk to w zasadzie lista aplikacji które oferują czytanie magazynów, więc jak czegoś tam nie ma to znaczy że wydawcy nie zrobili programu.
  • 0

#102 torq314 Napisany 17 maja 2012 - 18:00

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 489 Postów:
po 24h, nadal jako noob, ale już mogę powiedzieć, że to był strzał w 10kę. wszystko działa tak jak to sobie wyobrażałem. multimedia, jutjuby, jakieś iple, mapsy, przeglądarka, darmowe aplikacje, w tym bajki dla dzieci, proste gry. staranność wykonania i łatwość obsługi robią wrażenie na wszystkich. z kolei ponieważ kolega w pracy ma dwójkę, porównywaliśmy wyświetlacze i powiem tak - jak się patrzy tylko na dwójkę to jest okej. jak się widzi obok siebie dwa, to widać zasadniczą różnicę - rozdzielczość i kontrast tego wyświetlacza z trójki jest zauważalnie większa.

zaraza generalnie sie rozprzestrzenia. jedna osoba kupiła, mnie zaraziła, ja dziś zaraziłem dwie kolejne.
  • 0

#103 Danteusz Napisany 17 maja 2012 - 19:18

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

z kolei ponieważ kolega w pracy ma dwójkę, porównywaliśmy wyświetlacze

Skrzywdziłeś kolegę, teraz musi zbierać kasę na nowego iPada :(

Ale cieszę się że kolejny zrozumiał czym się podniecam od 3 lat :)
  • 0

#104 iluck85 Napisany 17 maja 2012 - 19:27

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Wiadomo, apple :sir:
To kiedy kupujecie maca ? :cf:
  • 0

#105 Texz Napisany 17 maja 2012 - 19:39

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Nie ogarniam co ludzie widzą w Apple...

nie, chwila

OGARNIAM

YEAAAAAAH!
  • 0

#106 Wezyr Napisany 17 maja 2012 - 19:41

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 411 Postów:
nowy iPod nano jest genialny, nie te nieporeczne guffno, karwaa
  • 0

#107 torq314 Napisany 17 maja 2012 - 20:05

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 489 Postów:

Skrzywdziłeś kolegę, teraz musi zbierać kasę na nowego iPada :(


aż mi było niezręcznie, w sumie to on mnie zaraził pokazując mi dwójkę, a tu taki afront z mojej strony :(

To kiedy kupujecie maca


nigdy.

tablet chciałem kupić, po to nawet założyłem ten temat, żeby zbierać doświadczenia i pewnie jakbym wybrał coś z androidem to też byłbym zadowolony. to nie znaczy że nagle sfiksowałem i będę za myszkę z jednym przyciskiem albo telewizor z twardym dyskiem przepłacał. tym bardziej że nie po drodze mi z ichniejszym systemem operacyjnym, co w tablecie jest bez znaczenia, a w komputerze wykorzystywanym np. do pracy - ma krytyczne znaczenie.
  • 0

#108 Danteusz Napisany 17 maja 2012 - 20:25

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Makówki teraz działają na myszce lub trackpadzie multitouch :P
  • 0

#109 iluck85 Napisany 17 maja 2012 - 20:29

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
I tez mozna miec windowsa- chodzi o programy pod windosa

Wszystko da sie zrobic :cf:
  • 0

#110 torq314 Napisany 17 maja 2012 - 20:35

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 489 Postów:

I tez mozna miec windowsa- chodzi o programy pod windosa

Wszystko da sie zrobic :cf:


wiem.
tylko popatrz jak to brzmi, super, hiper sprzęt i dedykowany oes, a w sumie wartość jego jest taka że odpala aplikacje windowsowe. windows z kolei w ogóle nie ma takich zmartwień, że musi udawać, że jest makoesem.

to jakbyś idąc na imprezę musiał udawać, że Ty to nie Ty, tylko Twój fajniejszy i bardziej lubiany kolega, a z kolei kolega idąc na imprezę nie miałby takich problemów.
  • 0

#111 Danteusz Napisany 17 maja 2012 - 21:06

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Programy na Windowsa których mi brakuje na Maca przeważnie mają pochodzenie steamowe :) Tobie by pewnie przeszkadzał brak Visuala
  • 0

#112 torq314 Napisany 17 maja 2012 - 21:14

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 489 Postów:

Programy na Windowsa których mi brakuje na Maca przeważnie mają pochodzenie steamowe :) Tobie by pewnie przeszkadzał brak Visuala


całego ekosystemu Microsoftowych narzędzi by mi brakowało, serwerów aplikacji, baz danych, kolejek, usługi katalogowej itd. itp.

z ciekawości, czy są w ogóle próby wykorzystania makoesa jako systemu serwerowego?
  • 0

#113 Danteusz Napisany 17 maja 2012 - 21:26

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Tak, wykorzystuje się. Do niedawna był nawet dedykowany sprzęt (Mac ServerX), teraz Apple sprzedaje do tego celu specjalną wersję Maca Mini. Ze strony softu przed Lionem były serwerowe wersje systemu, obecnie dokupuje się do zwykłego systemu nakładkę zamieniającą go w wersję Server
  • 0

#114 torq314 Napisany 20 maja 2012 - 17:29

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 489 Postów:
moje top 3 requested features dla iPada:

1. ekran 3D - pograłem w darmowe wersje Zen Pinball i pinball Collections i są świetne, płynne i w ogóle, ale wersja pinbala na 3DS pokazuje że efekt 3D bez okularów na niedużym ekranie jest koniecznością. iPada 4 z ekranem 3D bez okularów kupiłbym day one.

2. konta użytkowników - konieczność. żartujemy z Nintendo że to dla nich zbyt wysokie progi, a tu taki zonk na wydawałoby się poważnym urządzeniu.

3. połączenie z PC na zasadzie dysk zewnętrzny ze swobodnym kopiowaniem plików do wskazanej przestrzeni urządzenia. zdjęcia zgrywam sobie jak chcę i kiedy chcę.

poza tym na razie nie mam uwag. pościągałem parę prostych gierek i aplikacji i urządzenie działa jak złoto. ekran - rzeczywiscie czegoś takiego jeszcze nie widziałem i trzeba to samemu zobaczyć, żeby uwierzyć. ładuje się długo, dłużej niz każde znane mi urządzenie, ale też bez przesady, wydaje mi się że ładowanie tak od 5% do 100% trwa około 6-7h.
  • 0

#115 Danteusz Napisany 20 maja 2012 - 21:14

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
1. Możliwe, Apple patentowało conieco rzeczy związanych z 3D
2. Też możliwe, masa ludzi domaga się tego ficzera, chodzą ploty że będzie w iOS6
3. Nie ma szans, iCloud is the way

Bateria ładuje się długo bo to najbardziej pojemna bateria w stosunku do rozmiaru jaka istnieje. Nie wiem jakich czarów używa Apple, ale w stosunku do iPada 2 zwiększyli jej rozmiar chyba o 1/3, a pojemność o 70%, to jest największy technologiczny skok oprócz jakości ekranu
  • 0

#116 Kurzy Napisany 20 maja 2012 - 21:49

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Ja powiem tyle. Już dawno nie zacieszałem się tyle czasu po kupnie :> Z kroliczek_kroliczek nałogujemy w Air Hockey Gold - trambambula ale gra się świetnie i wciąga xD Torq i ja jesteśmy nowymi ofiarami iPada ;[

Kupiłem Goodreadera - dzięki Dante za poradę, potwierdziłeś co wyguglałem i rzeczywiście świetny program - moje centrum audiobooków treningowych i książek informatycznych:)

A tak kupiłem sobie dwie piosenki na iTunes i GTA3 :angel:

iPad iPad iPad:)

PS. Wydaje mi się że gg mi się automatycznie włącza...to możliwe? I dostaje "push'a" jak ktoś mi wyśle coś a ja zdziwko że przecież nie włączyłem.

PS2. Jestem ogromnie smutny że w albumie OST filmu "Big Love" na iTunes jest błąd i są tytuły pozamieniane;[ Napisałem w reviews o tym ale nie chce się pokazać mój post. Kiedy to jest aktualizowane?;]
  • 0

#117 Danteusz Napisany 20 maja 2012 - 22:01

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Push notification to usługa systemowa działająca w tle, pewnie masz to włączone. W sprawie piosenki pisz do supportu Apple
  • 0

#118 iluck85 Napisany 20 maja 2012 - 22:05

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
A nie da rady tego zmienic recznie w itunes? Czy kupione mp3 sa nie do ruszenia?
  • 0

#119 Kurzy Napisany 20 maja 2012 - 22:07

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Push notification to usługa systemowa działająca w tle, pewnie masz to włączone. W sprawie piosenki pisz do supportu Apple


No tak, ale myślałem że to działa tylko dla aplikacji które są włączone a nie że ipad on=gg on bez wiedzy mojej.

No i jak to jest z tym iTunes, zakładając że kupiłem piosenki na iPadzie to mogę je wgrać na 1 komputer tylko(mówie o legalnym normalnym wgraniu przez iTunes)?
  • 0

#120 Danteusz Napisany 20 maja 2012 - 22:12

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
To jak działa push zależy od programu. Wszystko dzieje się na serwerze twórcy aplikacji, więc GG może mieć Cię ciągle zalogowanego.

iTunes w Polsce nie działa jeszcze w chmurze, czyli możesz pobrać na 1 urządzenie. Piosenki nie mają DRM, więc możesz potem zrobić z nimi co chcesz.
  • 0