Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tablety - temat ogólny


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2347 odpowiedzi na ten temat

#61 Danteusz Napisany 10 maja 2012 - 19:45

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Chodzi o to, ze mozesz czytac artykul jak ksiazke? ;)

To jedno, a drugie że możesz je zapisać do czytania offline. Przy okazji, jego twórca, Marco Arment, prowadzi ciekawy blog
http://www.marco.org/
i podcast
http://5by5.tv/buildanalyze/76
  • 0

#62 ACZ Napisany 10 maja 2012 - 22:43

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Niemalże wszystkie Androidy po wyciągnięciu z pudła nie nadają się do używania.

kazdym ipadem wyciagnietym z pudelka mozesz sobie co najwyzej du.pę podetrzec, bo tez nie jest gotowy do pracy.

kilka slow ode mnie. obcowalem z ipadem 1 kilkadziesiat godzin.
po wlaczeniu nie moglem nic na nim robic, bo powitala mnie grafika na ktorej widnial kabelek, wtyczka z napisem USB i logo itunes. no wiec jak sie nie ma kompa przy dupsku to mozna sobie jedynie poogladac obudowe ipada.
musialem wiec sciagnac i zainstalowac na kompie itunes. potem podlaczylem ipada i zrobilk sobie jakies synchro i to tyle. juz ipad byl gotowy do pracy, trwalo to chwile.

nie bede wymienial wad typu brak slotu na karty pamieci itp. bo to kazdy wie.
nie mialem instrukcji do ipada (nie wiem czy w ogole jakas jest) i nie robilem aktulki systemu do 5.0. zostawilem 4.3.

iOS dziala swietnie i plynnie, mizianie po ekranie jest bardzo miodne. o dziwo na klawiaturze dotykowej mi sie pisalo prawie tak samo szybko jak na fizycznej. system do talbetow prawie idealny, ale nie bez wad, o tym potem.

mialem problemy z appstore. po kilku dniach nie moglme sie logowac, odrzucało mi haslo.

nie mialme instrukcji, ale sam zakumalem, ze aby wrocic do pulpitu to trzeba nacisnac przycisk fizyczny. z przyciskiem fizycznym wiążą sie jednak wady, a wyglada to tak.

mamy odpaloną jakąs aplikację. aby ją "zamrozić" i zostawic odpalona w tle (bo ipad nie zamyka aplikacji ot tak) nalezy nacisnac przycisk fizyczny. wtedy wracam do pulpitu i mozemy odpalic inna aplikację. po odpaleniu dziesiątej aplikacji, 9 z nich sobie siedzi zamrozona, system juz nie chodzi tak fajnie i szybko.
aby aplikacje zamrożone zamknać nalezy wykonac takie czynności. klikamy dwukrotnie przycisk fizyczny (tez sam to odkrylem) i na dole wyjeżdża belka z zamrożonymi programami. przytrzymujemy obojętnie którą ikonkę palcem i w ten sposób wszystkie ikonki zamrozonych programów zaczynaja drgać i pojawia sie przy nich "minus". klikamy na minusy, aby je pozamykac.
to slabe rozwiazanie, bo trzeba sie sporo naklikac i nie wiem po jakiego wala wykorzystuje sie do tego przycisk fizyczny, aby oblukac zamrozone programy.

moj pomysl jest o wiele prostszy.
wystarczyloby dac na dole obok maila, safari itp. dodatkową ikonke. po pacnięciu na nią palcem moglibysmy przegladac zamrozone programy. po co do tego dwuklik na przycisku?
dodatkowo w ustawieniach powinna byc opcja do wyboru czy po nacisnieciu przycisku chcemy, aby domyslnie zamrazal programy czy moze ma nam sie wyswietlic okno z dwiema opcjami: a) zamróż b) zamknij.

jesli chodzi o przegladanie netu to jest padaka i pod wzgledem szybkosci surfowania wygrywa z nim byle jaki komp, laptop, netbook.
jak ktos opiera przegladanie netu na kartach w przegladarce (a ktos tego nie robi?) to bedzie sie czul na ipadzie jak inwalida. przegladanie forum bez normalnych kart to koszmar.
na początek Safari. Owa przegladarka na iOSie nie ma kart, a jedynie okna, mozna otworzyc iles tam okien. Aby przejsc do kolejnego okna nalezy pacnać ikonkę otwartych okien. gdy pacniemy znika nam strona ktora przegladamy i pojawia sie strona z otwartymi oknami. tak wyglada surfowanie na kilku stronach rownoczesnie.

zainstalowalem Operę. tu bylo juz lepiej i na niej net mi sie przegladalo o wiele szybciej. Opera jednak tez nie ma typowych kart (mimo, ze nazywa to kartami) i wybor otwartej strony przebiega nastepujaco. tez trzeba pacnąc ikonkę z otwartymi stronami, ale nie znika nam wtedy strona, ktora obecnie przegladamy tylko u gory wyjeżdża na belce mini podglad z wyborem otwartych stron. to rozwizanie o wiele lepsze niz w Safari.

ja rozumiem czemu nie ma typowych kart w mobilnych przegladarkach. nie ma, bo ekran smartfona jest maly, aby jeszcze wyswietla belke z typowymi kartami. jednak tablet to nie smartfon i jest miejsce na ekranie, aby byly normalne karty. Apple powinno zrobic oddzielna przegladarke Safari na ipady.

i niech nikt sie nie zdziwi tym, ze ipady nie maja jakiegokolwiek systemu plikow dla uzytkownika. zapomnijcie o zapisywaniu plikow znalezionych w sieci. surfujac mozna zapisac jedynie pliki graficzne i to jedynie te najpopularniejsze, jpeg.

po kilku dniach ipad u mnie lezal i zaczal sie kurzyc i nie mialem chęci nawet go odpalac. jak dla mnie tablet to praktycznie bezuzyteczne urzadzenie. nie wiadomo co na nim robic, bo do niczego sie bardzo dobrze nie nadaje.

mialem netbooka i stwierdzilem, ze przegladanie netu jest bardzo slabe. wrocilem do stacjonarki.
mialem laptopa i stwierdzilem, ze przegladanie netu jest wygodniejsze niz na netbooku, ale nadal trzeba sie garbic, wiec wrocilem do stacjonarki.
mialem tablet i stwierdzilem, ze przegladanie na nim netu jest ch*jowe i nie musze juz testowac innego sprzetu, bo stacjonarka to strzal w dziesiatke (wygodne siedzisko i duzy monitor, bez garbienia sie).

wiedzialem, ze to sie tak skonczy, wiec nie kupilem do testu ipada 3 tylko ipada 1, sami rozumiecie, hehe.
o tym co mysle o grach tez sie wypowiem, ale innym razem.
  • 0

#63 iluck85 Napisany 10 maja 2012 - 22:55

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Calkiem, calkiem.

Ipad, to nie komputer stacjonarny, wiec na ch*j komu 20 otwartych aplikacji- mail, jakis programi i safari - tyle ma dzialac w tle imo ;)
Cyc, ale Ty jestes odkrywczy, ale warto zwrocic uwage na ten szczegol w tej cycka recce. Nie mial instrukcji(apple dodaje papierek, pelna na stronie) uzytkownik sam ogarnal dzialanie tableta bez instrukcji. To ideologia apple wlasnie-Prostota. Wyjac, podlaczyc i uzywac. System jest tak intuicyjny i przemyslany, ze w sumie nie bladzisz po ustawieniach i nie macasz jak leci, wiesz co i jak, tak automatycznie.
Torq- jak masz kase, to olej tego ipada 2......
Idz do spotu i spojrz na ekrany- tyle w temacie.
Zalezy co tam chcesz robic na tym ipadzie, ja bym wcisnal muze na 8gb i mialbym jeszcze z 3GB wolne :D

BTW
Ipad 1 to taki testowy tablet- od niego sie zaczal ten boom caly.
Safari w ogole tam chodzi dziwnie- przy przewijaniu str sa tla, a nie strona itp kwiatki. Nie ma juz tego na ipadzie 2 i pracuje sie na tym o wiele lepiej.
  • 0

#64 Kurzy Napisany 10 maja 2012 - 23:01

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

na początek Safari. Owa przegladarka na iOSie nie ma kart, a jedynie okna, mozna otworzyc iles tam okien. Aby przejsc do kolejnego okna nalezy pacnać ikonkę otwartych okien. gdy pacniemy znika nam strona ktora przegladamy i pojawia sie strona z otwartymi oknami. tak wyglada surfowanie na kilku stronach rownoczesnie.


Przecież jest ikonka plusa i możesz sobie parę kart w 1 przeglądarce otwartej przeglądać.

Idz do spotu i spojrz na ekrany- tyle w temacie.

Podpisuję się. Jeżeli chcesz zaoszczędzić i przetestować iPada to bierz tanio na allegro iPad1. iPad2 ze względu na cenę brakującą do iPada3 jest moim zdaniem najgorszą decyzją teraz. Ale to IMO;]

Ja jestem zakochany w iPad3 i w ciągu miesiąca planuję kupić 32gb 4G - optymalny i przyszłościowy zakup. Dzisiaj już generalnie miałem w łapie do kupna, miałem wywalić 1,5tys gotówką, resztę walnąć na 15x0% po 100zł żeby nie odczuć w ogóle(bo abo w Play spadł z 100->30 :-)) ale...nagle gościówa mówi że rat 0% od 10 rat...i niby to by mało robiło różnicy ale mówię zastanowię się czy nie brać za kasę całą...myślę, myślę 3tys kuźwa ILE TO HAJSU ZA TABLET(wiem głupie myślenie że niby bym wydał 1,5k ale to moja psychologia;p)...i mówię że jutro mogę też kupić i wy***ałem z Saturna :cf: O to historia przez którą jestem smutny :cf:

A najlepsze jest to że to moja zachcianka bo codziennie sobie mogę pożyczać tablet Lenovo/iPad z pracy, no i pożyczam, na weekendy iPada do ebooków itp. no i to co weekend moją miłość powiększa!
  • 0

#65 ACZ Napisany 10 maja 2012 - 23:16

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Cyc, ale Ty jestes odkrywczy, ale warto zwrocic uwage na ten szczegol w tej cycka recce. Nie mial instrukcji(apple dodaje papierek, pelna na stronie)

wlasnie dlatego to podkreslalem, ze sam to odkrylem. zrobili system, ze uzytwkonik sam dojdzie co, gdzie i jak. bez instrukcji.

Przecież jest ikonka plusa i możesz sobie parę kart w 1 przeglądarce otwartej przeglądać.

nie zrozumiales co napisalem. sa karty jak na kompie? nie ma. na kompie klikam raz i mam juz inna strone. na safari i operze trzeba kliknac dwa razy (pierwsze pacnięcie sluzy do tego, aby pojawil sie podglad kart), z tym, ze safari robi to o wiele gorzej niz opera.
  • 0

#66 Kurzy Napisany 10 maja 2012 - 23:18

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
A nie działa tap bez odstępowania palca i przeniesienie linka nad belkę z kartami?Hmmmm...to by było intuicyjne...kto odpowiada bo nie sprawdzałem tego.
  • 0

#67 Danteusz Napisany 11 maja 2012 - 07:59

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Czysiek, całości mi się nie chce czytać, ale:
1. Możesz w opcjach włączyć gesty, wtedy cztery palce w górę pokazują pasek z programami, zsunięcie 4 palców minimalizuje program, 4 palce w prawo lub lewo przełączają programy.
2. Nie ma sensu wyłączać programów z multitaskingu, system sam to robi. To nawet nie jest pasek multitaskingu tylko historia ostatnio użytych programów. Problem jest inny, pierwszy iPad ma za mało RAMu, więc system często ubija programy, co zabiera czas procesorowi, stąd to spowolnienie.
  • 0

#68 torq314 Napisany 11 maja 2012 - 08:13

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
to jeszcze mi powiedzcie jak to jest z tym 4G. czy to działa tylko u konkretnego dostawcy, czy jak w amazonie - że to amazon płaci za połączenia na dowolnym usługodawcy?
  • 0

#69 Danteusz Napisany 11 maja 2012 - 08:19

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
4G LTE w Polsce nie zadziała, ale będzie działać HSPA+. Dostępność zależy od operatora, wkładasz kartę MicroSIM taką samą jak do telefonu i masz neta. Apple nie funduje roamingu tak jak robi to Amazon
  • 0

#70 DarkStar Napisany 11 maja 2012 - 10:01

DarkStar

    Chocobo

  • Narybek
  • 16 Postów:

nie zrozumiales co napisalem. sa karty jak na kompie? nie ma. na kompie klikam raz i mam juz inna strone. na safari i operze trzeba kliknac dwa razy (pierwsze pacnięcie sluzy do tego, aby pojawil sie podglad kart), z tym, ze safari robi to o wiele gorzej niz opera.


W Safari są normalne karty, tak jak na komputerze. Nie używałem iOS < 5, widocznie wcześniej było tak jak piszesz. Safari działa całkiem szybko (dużo szybciej niż wszystkie przeglądarki w moim HTC Desire HD z Androidem 2.3). Nie oczekuję więcej od tabletu, jestem zadowolony.
  • 0

#71 ACZ Napisany 11 maja 2012 - 10:33

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

1. Możesz w opcjach włączyć gesty, wtedy cztery palce w górę pokazują pasek z programami, zsunięcie 4 palców minimalizuje program, 4 palce w prawo lub lewo przełączają programy.

tego nie wiedzialem

2. Nie ma sensu wyłączać programów z multitaskingu, system sam to robi. To nawet nie jest pasek multitaskingu tylko historia ostatnio użytych programów. Problem jest inny, pierwszy iPad ma za mało RAMu, więc system często ubija programy, co zabiera czas procesorowi, stąd to spowolnienie.

z tym sie nie zgodze, ze to jest historia uzytych programow. one są caly czas aktywne, tylko zapauzowane, zamrozone. jak mam np. zamrozone angry birds to jak klikne na pulpicie znowu angry birds to gra mi sie od nowa przeciez nie laduje.

W Safari są normalne karty, tak jak na komputerze. Nie używałem iOS < 5, widocznie wcześniej było tak jak piszesz. Safari działa całkiem szybko (dużo szybciej niż wszystkie przeglądarki w moim HTC Desire HD z Androidem 2.3). Nie oczekuję więcej od tabletu, jestem zadowolony.

wlasnie luknalem na sieci jak wyglada Safari na iOS5 i rzeczywiscie, sa juz normalne karty.

w takim razie tych wad, ktore wymienilem juz nie ma. ;]
  • 0

#72 Danteusz Napisany 11 maja 2012 - 11:02

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

z tym sie nie zgodze, ze to jest historia uzytych programow. one są caly czas aktywne, tylko zapauzowane, zamrozone. jak mam np. zamrozone angry birds to jak klikne na pulpicie znowu angry birds to gra mi sie od nowa przeciez nie laduje.


Programy są zapauzowane, ale to nie ma nic wspólnego z tym paskiem :) Jak wyjdziesz z programu i klikniesz ponownie na ikonę na pulpicie to też się wznawia. Po restarcie urządzenia pasek jest w takim stanie jak przed nim, a przecież żaden program jeszcze nie jest uruchomiony. Usuwanie programów z paska ma sens tylko w sytuacjach awaryjnych, warto zrobić to np dla Skype, który działa w tle dłużej niż by się wydawało że powinien (pewnie dogadali się z Applem i mają jakieś przywileje), lub gdy program ma buga i trzeba go włączyć od nowa, bo utknął w jakimś miejscu.

Jak nie masz iOS5 to nie będziesz mieć gestów, koniecznie zrób update
  • 0

#73 ACZ Napisany 11 maja 2012 - 11:31

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Jak nie masz iOS5 to nie będziesz mieć gestów, koniecznie zrób update

apdejtu juz nie zrobie, bo ipada sprzedalem. ;]

apple mogloby iOSa delikatnie otworzyc i wprowadzic jakis minimalny manager plikow i zwiekszyc zakres obslugiwanych rozszerzen. wtedy tablet bylby idealny. oczywiscie idealny dla tych, ktorzy takigo urzadzenia potrzebuja, ja w chwli obecnej nie potrzebuję.

chcialem tez kupic na chwilę do oblukania malego 7 calowego galaxy taba, bo z androidem tez nie mialem nigdy kontaktu, ale na razie rezygnuję.

XOOM Motoroli i Galaxy Tab. Oba są godne polecenia, ale kosztują swoje (i ważą nieco więcej od iPada - albo większa przekątna powodowała, że się ręce męczyły - nie pamiętam już).


galaxy tab wazy sporo mniej od obojetnie ktorego ipada.
10.1 calowy galaxy tab wazy 565 gram, a 8.9 calowy 465 gram.

Apple gdyby zechcialo mogloby obnizyc wage ipada o okolo 100 gram. musieliby po prostu zastapic aluminiowy tyl plastikiem. galaxy taby maja wlasnie tyl wykonany z tworzywa sztucznego, dlatego ważą sporo mniej.
  • 0

#74 Danteusz Napisany 11 maja 2012 - 11:34

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

apple mogloby iOSa delikatnie otworzyc i wprowadzic jakis minimalny manager plikow i zwiekszyc zakres obslugiwanych rozszerzen. wtedy tablet bylby idealny. oczywiscie idealny dla tych, ktorzy takigo urzadzenia potrzebuja, ja w chwli obecnej nie potrzebuję.

Manager plików nie jest potrzebny, ale przydałoby się ułatwienie transferu plików do innych programów. Teraz jest to możliwe, tyle że ograniczone
  • 0

#75 Matt Napisany 11 maja 2012 - 11:35

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Jadę na iPadzie 2 (biały 64GB WiFi) od roku (ponad roku) - zawsze w dniu aktualizacji updateuję software i przyznam, że wywody Czysia nieco mnie zdziwiły (szczęśliwie DarkStar go naprostował). Nigdy nie miałem zwieszki, nigdy też nie miałem akcji, w której 'wydaję mu polecenie, a ten robi po swojemu', a obsługa zakładek przeglądarki pojawiła wię chyba wraz z iOS 5.0. iTunes nie jest już potrzebny do aktualizacji systemu - niestety, jest potrzebny do, ech... synchronizowania muzyki, filmów i zdjęć z iPadem. Sprawę 'pieprzenia się z konwertowaniem filmów' załatwił mi program AVPlayerHD zassany z app store - dzięki niemu iPad 2 czyta każdy format (od .avi do .mkv) i napisy .srt. Podłączony do komputera iPad jest widoczny jako zewnętrzny dysk i można na przykład zabrać z niego zdjęcia i filmy zrobione sprzętową kamerą. Niestety w drugą stronę to nie działa - skopiowane bezpośrednio z komputera filmy i zdjęcia nie będą widoczne na iPadzie.

Na początku myślałem, że ipad 2 będzie dobry do gier. Spędziłem nawet 40 godzin z Battlehart i jakieś 75 godzin z Zombieville USA 2. Pojeździłem parenaście godzin z Real Racing 2 HD i tyle samo wyciągnąłem z Plants vs Zombies HD. Ity le - żadna inna gra nie zatrzymała mnie na dłużej, niż tzw. sesja na klopie. Mam Soul Calibura, GTA3, nawet Max Payne. Mimo, że gry śmigają z prędkością ich konsolowo-pecetowych odpowiedników, nie umiem poświęcić im należnego czasu. Może wiek, a może brak analogów - i dunno.

Do czytania gazet mam aplikację Zinio. Można tu kupić każdy 'światowy' magazyn i w dodatku taniej, niż papierowy odpowiednik! Edge schodzi chyba po £2.99, albo £3.99 - a nie £5.00 jak w kiosku. Magazyny przegląda się cudownie, komfortowo i płynnie - iPad właśnie po to jest! Nie wyobrażam sobie czytania 'Polityki' na ekranie PC.

Obok iPada 2 mam jeszcze Samsung Galaxy Note - telefon wielki jak tablet :) Ma szybszą przeglądarkę niż Safari, ale z humorami (to pewnie wina chwilowego braku ICS na Note). Ma lepszy ekran niż iPad 2, ale 100x szybciej żre baterię. Ma te same gry, ale nie ma GameCenter.

Pora na nowego iPada, I think. Czy ktoś z Was przesiadł się z dwójki na trójkę?
  • 0

#76 Kurzy Napisany 11 maja 2012 - 11:50

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
A nie myslicie że przy takiej mocy i wyświetlaczu jak iPad3 przydałby się gadżet w postaci joya jakiegoś takiego "fajnie apple'owego" do grania?
  • 0

#77 Pawlik Napisany 11 maja 2012 - 12:11

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

kazdym ipadem wyciagnietym z pudelka mozesz sobie co najwyzej du.pę podetrzec, bo tez nie jest gotowy do pracy.

kilka slow ode mnie. obcowalem z ipadem 1 kilkadziesiat godzin.
po wlaczeniu nie moglem nic na nim robic, bo powitala mnie grafika na ktorej widnial kabelek, wtyczka z napisem USB i logo itunes. no wiec jak sie nie ma kompa przy dupsku to mozna sobie jedynie poogladac obudowe ipada.
musialem wiec sciagnac i zainstalowac na kompie itunes. potem podlaczylem ipada i zrobilk sobie jakies synchro i to tyle. juz ipad byl gotowy do pracy, trwalo to chwile.


jeszcze tylko to sprostuje bo widzę, że nikt tego nie zrobił. Od czasu iOS 5 nie trzeba już podłączać do kompa, wyjmujesz z pudełka i już, wszystko działa, musisz tylko skonfigruować parę rzeczy jak: kraj, język itp. czyli jak w każdym nowym sprzęcie, wszystko to oczywiście na ipadzie/iphonie.
  • 0

#78 Matt Napisany 11 maja 2012 - 12:53

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
No, ale cała magia iSprzętu leży w jego popularności, zarówno wśród kupujących, jak i developerów. Nikt o iPadzie nie zapomina, więc aktualizacje, update'y, dlc i temu podobne pojawiają się codziennie. Mój sprzęcior przez rok czasu przeszedł gigantyczną softową metamorfozę - szkoda, że samsung wydaje średnio jeden update na jedną generację sprzętu.
  • 0

#79 Wezyr Napisany 11 maja 2012 - 13:02

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 391 Postów:
Powiem jednak, ze przekonal mnie post Czycha (bez przesady jeden z niewielu, ktore przeczytalem w calosci) i zadaje sobie to samo pytanie:

skoro tego nie potrzebuje to po co mi to?
  • 0

#80 Texz Napisany 11 maja 2012 - 13:27

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Mam Soul Calibura, GTA3, nawet Max Payne. Mimo, że gry śmigają z prędkością ich konsolowo-pecetowych odpowiedników, nie umiem poświęcić im należnego czasu. Może wiek, a może brak analogów - i dunno.

To proste. Konwersje z dużych konsol, na których mamy fizyczne przyciski, na iPadzie wypadają bardzo średnio. Inna sprawa z grami, które od samego początku są tworzone z myślą o tym sprzęcie, gdzie nie grafika jest najważniejsza ale właśnie pomysł i realizacja wykorzystania dużego, dotykowego ekranu. Też mam GTA 3 ale w ogóle w tą grę nie grałem na iPadzie. Nie ciągnie mnie do obdartej z intuicyjnego sterowania gry, która jest jedynie namiastką tego co mam na PS2. Wolę włączyć Plants vs Zombies, wspomnianego Battlehearta, czy genialną Euflorię - którą z czystym sercem polecam wszystkim fanom strategii.
  • 0

#81 DarkStar Napisany 11 maja 2012 - 14:16

DarkStar

    Chocobo

  • Narybek
  • 16 Postów:
W temacie grania na iPadzie rzucę jedno słowo klucz - przygodówki. Tutaj tablet bije nawet myszkę, point & click (dzisiaj point & tap) to po prostu idealny interfejs na ekrany dotykowe. Dlatego wszelkie nowe przygodówki (The Walking Dead?) jak i remake'i starych zamierzam ogrywać tylko na iPadzie. Czekam jeszcze na Baldur's Gate: Enhanced Edition. Z grami innych gatunków mam podobnie jak Matt - chyba brakuje fizycznego kontrolera, "analogi" i przyciski na ekranie to porażka.
  • 0

#82 Kurzy Napisany 11 maja 2012 - 14:48

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Idę po Ipada3 dzisiaj...kurdę, mam telefon jako router, brać 4G czy WIFI? hmmmm hmmmmm ;[?????
  • 0

#83 DarkStar Napisany 11 maja 2012 - 15:20

DarkStar

    Chocobo

  • Narybek
  • 16 Postów:

Idę po Ipada3 dzisiaj...kurdę, mam telefon jako router, brać 4G czy WIFI? hmmmm hmmmmm ;[?????


WiFi, chyba że zamierzasz dużo i często korzystać z neta na iPadzie na zewnątrz. W przeciwnym wypadku nie warto przepłacać, załączysz sobie hotspot na telefonie i iPad śmiga.
  • 0

#84 Kurzy Napisany 11 maja 2012 - 15:31

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Właśnie teraz znów jestem bliżej WIFI. c**j mnie strzela jak myslę o tej kwocie i c**j mnie strzela jak go nie mam xD
  • 0

#85 DarkStar Napisany 11 maja 2012 - 16:00

DarkStar

    Chocobo

  • Narybek
  • 16 Postów:

Właśnie teraz znów jestem bliżej WIFI. c**j mnie strzela jak myslę o tej kwocie i c**j mnie strzela jak go nie mam xD


Ja się miotałem między różnymi wersjami, bo miałem ciśnienie na iPada. Wyeliminowałem 3G, bo mam hotspot w telefonie. Potem popatrzyłem ile faktycznie średnio zajmują np. gry. Nie mam filmów ani muzyki na tablecie. Wyszło mi, że powinienem się zmieścić w 16GB (tak, tak, najmniejszy model) i taki zakupiłem korzystając z promocji na Black Friday - z promocją był kilkaset złotych droższy niż dziś. I jestem zadowolony, nadal mam chyba ze 4GB (po 7 miesiącach jakoś) wolnego miejsca, w razie czego mogę wyrzucić część gierek, w które i tak nie gram...
  • 0

#86 Kurzy Napisany 11 maja 2012 - 19:43

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
I nie kupiłęm bo ani w MM, ani w Saturnie ani w Euro w Łodzi nie było wersji 32GB WIFI :|
  • 0

#87 iluck85 Napisany 11 maja 2012 - 21:28

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
kurzy, kup sobie moze handhelda zamiast ipada..... lans i euforia mina :)

Matt- imo przesiadka nie bedzie wielka, odczujesz roznice w ekranie- najwieksza. Jak masz luzne $, czemu nie. Ale jak cos innego, to odpusc.
Co innego z 1 na 3 wskoczyc- ok.
  • 0

#88 Kurzy Napisany 11 maja 2012 - 21:46

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Nie chce żadnego handhelda oprócz odzyskania sprzedanego PSP. A na iPadzie pewnie pogrywać sobie będę w łóżeczku tak jak kiedyś na PSP w Medievilka i GTA :hurra:

No i jednak znów jestem przy białym 32gb 4G :) A ty Luck się nie wymądrzaj ty applowy zj**ie;]
  • 0

#89 torq314 Napisany 14 maja 2012 - 18:53

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
o ipad3 czytam, w kontekście ewentualnych problemów.

piszą, że:
  • występuje efekt żółtego zabarwienia ekranu
  • przegrzewa się
  • wifi jest do bani, traci zasięg, ma słabszą przepustowość i sobie można palcami zasłonić
  • nie działa z magnetycznymi okładeczkami 3rd party, które działały z ipad2
czy ktoś z używających może się do tych problemów odnieść?

cały czas rozważam wariant 2 vs 3.
  • 0

#90 Texz Napisany 15 maja 2012 - 07:12

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Wystarczy że wziąłem trójeczkę w łapy i po prostu grzała jak biały Macbook przy włączonym Battlefieldzie 3. Mówiem niet, to niedopracowany produkt. Nie wiem po co to wypuścili (teraz).
  • 0