Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tablety - temat ogólny


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2347 odpowiedzi na ten temat

#2311 Schrodinger Napisany 08 listopada 2021 - 13:04

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

No Air z tymi seksi rameczkami to jest to, ja zobaczysz dwa to raczej tańszego nie weźmiesz 


  • 0

#2312 logan Napisany 26 lutego 2022 - 09:05

logan

  • Forumowicze
  • 2 354 Postów:


  • 0

#2313 drAKul Napisany 27 marca 2022 - 09:47

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:

Ja mam takie oto zapytanko:

Chciałbym kupić tablet dla córki (6 lat). Cele edukacyjno-rekreacyjne (głównie filmy - gry raczej nie bo od czego jest Switch :P) i moje pytanie to jakii wybrać??? Kompletnie się nie znam na tabletach. Chciałbym aby działał w miarę szybko (i inernet i filmy) i miał możliwość użycia jakiegoś profilu dla dziecka z ograniczonymi możliwościami konfiguracyjnymi. Apple raczej nie wchodzi w grę (wyjątkowo nie lubię ich designu i użytkowania - jakoś do mnie nie trafia i męczę się). Bardzo bym chciał żeby miał podłączenie HDMI, żeby podłączyć obraz + dżwięk do TV. Czy lepiej mieć Android czy są jakieś tablety z Windows??? Może są jakieś tablety stricte dla dzieci. Może coś innego z Waszego doświadczenia się lepiej sprawdza (jakiś notebook? coś innego)? Może za wcześnie na tablet. Hilfe.


Ten post był edytowany przez drAKul dnia: 27 marca 2022 - 09:47

  • 0

#2314 Hanz Napisany 27 marca 2022 - 11:22

Hanz

    youtube.com/dkstbeats

  • Forumowicze
  • 3 091 Postów:

Edukacyjno-rekreacyjny? Proszę Cię, tablet kupujesz dla siebie, żeby mieć chwilę spokoju, kosztem jej przeciążenia sensorycznego. Nie mam z tym problemu, dziecko jest Twoje i zrobisz co zechcesz, ale jeśli serio chcesz córkę edukować, zapisz ją na lekcje pianina, puszczaj audiobooki na głośniku BT, czytaj z nią książki, graj z nią w gry planszowe.


Ten post był edytowany przez Hanz dnia: 27 marca 2022 - 17:25

  • 0

#2315 torq314 Napisany 27 marca 2022 - 11:43

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 413 Postów:
Obejrzyj Lenovo yoga tab, ten z głośnikami w obudowie.
  • 0

#2316 drAKul Napisany 30 marca 2022 - 15:03

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:

Edukacyjno-rekreacyjny? Proszę Cię, tablet kupujesz dla siebie, żeby mieć chwilę spokoju, kosztem jej przeciążenia sensorycznego. Nie mam z tym problemu, dziecko jest Twoje i zrobisz co zechcesz, ale jeśli serio chcesz córkę edukować, zapisz ją na lekcje pianina, puszczaj audiobooki na głośniku BT, czytaj z nią książki, graj z nią w gry planszowe.

 

Dude chill. Moje dzieci mają taką bibliotekę książek (naprawdę dobrych), gier planszowych, wartościowych zabawek że mało kto może mi się równać, a o przeciążoniu sensorycznym raczej ciężko w ich przypadku mówić - owszem czasem zdąża się że córka 2-3 godziny siedzi i ogląda TV ale to bardziej u Dziadków i to bardziej z powodu faktu, że młodszy brat to robota na 3 etaty i dziadkowie po jakimś czasie wysiadają i dostają zwarcie mózgu pilnując go i zajmując się córką (wada bycia starszą z różnicą wieku). Zresztą FYI zarówno córka jak i syn (podbnie jak ja i żona) praktycznie nie widzieli na oczy właczony telewizor/komp itp zanim nie mieli prawie 2 lat. Wydaje mi się że trochę wyciągnąłeś zbyt daleko idące wnioski na temat naszego sposobu wychowywania. Zresztą jak już coś ogląda z bajek lub ogrywa na komórce to prawie zawsze są to jakieś wartościowe programy i w 80% po angielsku (da się znaleźć naprawdę klawę rzeczy jak ktoś chce to mogę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami o zabawkach, bajkach i appkach dla dzieci). Co nie znaczy że czasem nie daje jej obejrzeć papki - czasem fajnie jest się wyłączyć i dobrze bawić. W tym też nie ma nic złego (tak jak i w okazyjnym nudzeniu się). 

 

 

Obejrzyj Lenovo yoga tab, ten z głośnikami w obudowie.

 

Nice to chyba będzie w sam raz. Mam tylko pytanko jaki numer wziąć, czy trzeba wziąć od razu najnowszy czy spokojnie można 1-2 numerki w tył wziąć (ja tak robię w przypadku komórek i mi styka). Skomplikowanych obliczeń nie będzie na nich robiła, a mimo wszystko to dziecko, do tego jest młodszy brat, więc w przypadku zarysowań, zalań upadków czy całkowitej dewastacji nie chcę się załamać że wyrzuciłem większa kasę w błoto, a z tym trzeba się liczyć :lol:


Ten post był edytowany przez drAKul dnia: 30 marca 2022 - 15:04

  • 0

#2317 torq314 Napisany 30 marca 2022 - 19:56

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 413 Postów:
Dokup zamykane etui. Co do modelu, mam kilkuletni i już jest nieaktualizowany więc to jest trochę wybór tanio vs wsparcie
  • 0

#2318 drAKul Napisany 31 marca 2022 - 03:52

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:

Dokup zamykane etui. Co do modelu, mam kilkuletni i już jest nieaktualizowany więc to jest trochę wybór tanio vs wsparcie

Wsparcie jest mi bardziej obojętne. Chodzi mi o to czy wszystko będzie w miarę sprawnie chodziło - bez przycinania/zastojów na loading itp. - nie chodzi mi tu o jakąś sprawność kompa za 5k z SSD (o boże czekam 0.5 nanosekundy co to ma być) , tylko takie normalne działanie nie wywołujące irytacji (ale nie żebym wpisywał adres, odpalał filmik/appkę i mógł herbatę zaparzyć - bo z tabletami takie mam bardziej doświadczenie).


  • 0

#2319 torq314 Napisany 31 marca 2022 - 07:12

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 413 Postów:

Chodzi mi o to czy wszystko będzie w miarę sprawnie chodziło - bez przycinania/zastojów na loading itp. - nie chodzi mi tu o jakąś sprawność kompa za 5k z SSD (o boże czekam 0.5 nanosekundy co to ma być) , tylko takie normalne działanie nie wywołujące irytacji (ale nie żebym wpisywał adres, odpalał filmik/appkę i mógł herbatę zaparzyć - bo z tabletami takie mam bardziej doświadczenie).

 

 

to subiektywne, ale moim zdaniem nic takiego nie ma miejsca. większość rzeczy odpala się natychmiastowo, strony ładują się szybko, youtube działa normalnie. to jest komfort pracy współczesnego telefonu mniej więcej.


  • 0

#2320 Otacon Napisany 31 marca 2022 - 07:25

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 070 Postów:
Piszecie o yoga tab czy yoga smart tab. To drugie to jakaś chyba uboższa wersja
  • 0

#2321 Aszyn Napisany 31 marca 2022 - 08:54

Aszyn

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 828 Postów:

 

... jak ktoś chce to mogę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami o zabawkach, bajkach i appkach dla dzieci

 

 

Mam 3 latkę, która na moim tablecie czasem lubi sobie porysować - ma 3 gry, jedną lego z układaniem klocków i dwie z rysowaniem kształtów, dopasowywaniem kolorów, wielkości i figur - dobrze się bawi, ale już jej się nudzą te gierki.

 

Coś polecasz dla 3 latki, która odpala Procreate, żeby rysikiem malować alfabet (oczywiście na swój sposób), ale jest mega kumata? Chciałbym jej urozmaicić zabawę.

Mam iPada, ale myślę, że większość tych gierek jest też na Androidzie.


  • 0

#2322 drAKul Napisany 01 kwietnia 2022 - 09:48

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:

Piszecie o yoga tab czy yoga smart tab. To drugie to jakaś chyba uboższa wersja

Właśnie Torq, weź określ bo w sumie jak się zgłebiłem w temat to się pogubiłem:(
 

 

... jak ktoś chce to mogę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami o zabawkach, bajkach i appkach dla dzieci

 
Mam 3 latkę, która na moim tablecie czasem lubi sobie porysować - ma 3 gry, jedną lego z układaniem klocków i dwie z rysowaniem kształtów, dopasowywaniem kolorów, wielkości i figur - dobrze się bawi, ale już jej się nudzą te gierki.
 
Coś polecasz dla 3 latki, która odpala Procreate, żeby rysikiem malować alfabet (oczywiście na swój sposób), ale jest mega kumata? Chciałbym jej urozmaicić zabawę.

Mam iPada, ale myślę, że większość tych gierek jest też na Androidzie.

 

 
Akurat z rysikowaniem to słabo się znam, bo moja narazie rysuje kredkami/flamastrami/farbami itp itd. (grąła na 3DS ale bez rysika bo w Mario :( Dla mnie uber appką jest zdecydowanie Khan Academy Kids (nie wiem czy jest po Polsku) Tam jest wszystko i matma i czytanie i piosenki i rysowanie w sposób naprawdę fajny. IMHO w ok. 3 lat w sam raz. Mojej dałem tak jak zbliżała się do 4 roku życia. Moim zdaniem świetnie komplementuje inne formy zdobywania wiedzy.
Z innych appek to polecam:
- Pokemon smile - nie u mnie mycie zębów oraz ubieranie się do wyjścia to są dwa momenty dnia powodujące u mnie i u żony PTSD. Z Pokemonami przynajmniej jedna czynność staje się bardziej znośna. Nie przydatne - jeśli dziecko normalnie myje zęby. Mogliby by jeszcze wypuścić Pokemon dress up i Pokemon chill the fuck out - everything is fine - ale niestety jeszcze ich nie wydali :(
- simple piano - klawa appka do plumkania na ekranie - grać na pianinie się nie nauczy (i tak trzeba normalne lekcje załatwiać i w domy ćwiczyć - moja na razie się  bawi - bardziej bym chciał żeby doceniała muzykę, niż grała jak Rachmaninow ), ale daje sporo radości.

- Google Earth - cool sprawa do badania globu - chociaż u mnie zawód spory że nie widać głębi oceanu i rybek :lol:

- Busy Shapes & color - możę jej podejść w tym wieku

- Reading Eggs - do nauki czytania


  • 0

#2323 burnstein Napisany 01 kwietnia 2022 - 10:05

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Polecam kupic jakieś najtańsze gówno.


  • 0

#2324 torq314 Napisany 01 kwietnia 2022 - 11:21

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 413 Postów:

Właśnie Torq, weź określ bo w sumie jak się zgłebiłem w temat to się pogubiłem


masz więcej funduszy to wybierz ten nowszy, nie masz, wybierz ten stary, tańszy.
moje dziecko ma ten starszy.
  • 0

#2325 drAKul Napisany 01 kwietnia 2022 - 14:51

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:

 

Właśnie Torq, weź określ bo w sumie jak się zgłebiłem w temat to się pogubiłem


masz więcej funduszy to wybierz ten nowszy, nie masz, wybierz ten stary, tańszy.
moje dziecko ma ten starszy.

 

A możesz jak dziecku specjalnej troski napisać jaki konkretny model masz?


  • 0

#2326 torq314 Napisany 01 kwietnia 2022 - 15:04

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 413 Postów:

ten ze snapem 439


  • 0

#2327 Schrodinger Napisany 19 października 2022 - 09:45

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

dobrze że sobie kupiłem taniego ipada bo teraz najnowszy najtanszy to 2899 :olo: 


  • 0

#2328 Pawlik Napisany 19 października 2022 - 15:32

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

dojebali. 


  • 0

#2329 Danteusz Napisany 19 października 2022 - 18:29

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

dobrze że sobie kupiłem taniego ipada bo teraz najnowszy najtanszy to 2899 :olo:

Stary jest w ofercie w niezmienionej cenie ???? Ogólnie lineup iPada jest teraz mega zagmatwany i nie wiem jak ktokolwiek ma zdecydować który model jest dla niego najlepszy
  • 0

#2330 torq314 Napisany 19 października 2022 - 20:14

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 413 Postów:
Auć

https://komorkomania...24686493760448a
  • 0

#2331 ACZ Napisany 19 października 2022 - 22:16

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:

Typowe Apple.


  • 0

#2332 xell Napisany 19 października 2022 - 22:32

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 227 Postów:
Stary jest w ofercie w niezmienionej cenie ????

 

ESDjl1k.png
Iqg0p3A.png


Ten post był edytowany przez xell dnia: 19 października 2022 - 22:32

  • 0

#2333 Danteusz Napisany 20 października 2022 - 08:01

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Niezmieniona w USA, nie sprawdziłem że u nas wzrosła :(
  • 0

#2334 burnstein Napisany 20 października 2022 - 09:54

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

To może koleżko zacznij się interesować trochę co się we własnym kraju dzieje.


  • 0

#2335 Danteusz Napisany 20 października 2022 - 10:22

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Lepiej nie wiedzieć
  • 0

#2336 Schrodinger Napisany 20 października 2022 - 11:31

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Dante jak zwykle zakłamana applowska żydokomuna 

Domagam się przeprosin za tą poniżającą emotkę! 


  • 0

#2337 Danteusz Napisany 20 października 2022 - 12:32

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
To ja tu jestem pokrzywdzony, bo kupuje te tanie iPady dzieciom :(
  • 0

#2338 burnstein Napisany 21 października 2022 - 10:20

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Dante jak zwykle zakłamana applowska żydokomuna 

Domagam się przeprosin za tą poniżającą emotkę! 

 

Ja się domagam przeprosin za 'tą'.


  • 0

#2339 Schrodinger Napisany 24 października 2022 - 11:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

TĄ prośbę olewam 

 

:cf: 


  • 0

#2340 Cudak Napisany 14 września 2023 - 21:05

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 974 Postów:

Kupiłe sobie ze dwa tygodnie temu iPadzika 10 generacji, bo taki miałem kaprys, no i co, piękne urządzenie. Mac praktycznie zakurzony leży, iPad pięknie fituje z Lightroomem i nie dość, że przyjemniej się na nim edytuje fotki to nie jestem przyklejony do biurka i można się wygodnie rozjebać gdzie indziej. 

 

Jedyny minus to taki, że nie przewidziałem sytuacji, gdzie ten sprzęt będzie moim mainem jeśli chodzi o pracę ze zdjęciami, będę chciał sobie dokupić pencil żeby jeszcze przyjemniej się pracowało, a to właśnie ten legendarny iPad który nie obsługuje drugiej generacji pisaka tylko pierwszą i ma to niesamowite kombo z kabelkiem. :olo: 

 

MygVMd6.jpg


  • 2