Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strzelanki, Strzelanki i oczywiscie SILENT SCOOPE :D


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
33 odpowiedzi na ten temat

#1 szczudel Napisany 04 marca 2006 - 08:52

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
A ten temat to bedzie moje oczko w glowie :D
Kazdy rodzaj gry ktora wykorzystywala gun [ ewentualnie snajperke :D ] ma prawo znalezsc sie w ty m rozdziale :D ok startujemy
----------------------------------------------------------------------------
nie zdziwi was zapewne ze zaczne od kultowej dla mnie pozycji jaka jest SILENT SCOOPE [ no kto by pomyslal ?? ]
eeeeeehhhh na sama mysl o tymwielgachnym kontrolerze az sie lezka w oku kreci...
nic tak nie smakowakowalo jak udany headshoot :D
tylko bossowie byli wedlug mnie jacys tacy nieudani... jak mogl sniper walczyc z helikopterem [SCEX3]... abstrachujac od faktu ze scoagnalem tego bossa 1 headshootem, ale to byl przypadek, mi sie marzyly pojedynki 2 sniperow [ w strzelance na automat to chyba jednak o to ciezko bo nie mozna sterowac na dobrasprawe swoim bohaterem ]
[SPOILER]No i ten bos koncowy EX3 co to ma byc wogole?? Koles gra n fortepianie i sie giba .... nawet radosci z headshoota nie bylo ... sick[spoiler]
ale pomimo iz narzekam ta gra dla mnie jest idealna pozycja arcadeowa, ma wszystko:
:arrow: mega wtpasny kontroler
:arrow: jest basz dynamiczna
:arrow: i nie da sie w nia grac na konsoli :P [ swoja droga jakby konami wypuscilo adekwatny kontroler to bym sie pewnie skusil i go kupil nawet jakby 5 baniek stal , a tak zabawa w snipera na padzie mnie zupelnie nie bawi]
w nastepnej odslonie police 911 i time crisis series
  • 0

#2 Danteusz Napisany 04 marca 2006 - 09:45

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 890 Postów:
Silent Scope wymiata :D Grałem kilka razy (było automatu w rejonach Koszalna :cry: ) ale radocha jest nieziemska. Szło mi całkiem nieźle, chyba mam talent 8) Kontroler faktycznie jest mega wypaśny, szkoda że Konami nie zdecydowało się wypuścić wersji na domowe konsole :/
  • 0

#3 Gość__* Napisany 04 marca 2006 - 11:31

Gość__*
  • Goście
Silent Scoope był świetny ja jednak wolę "klasyczne" strzelanki na pistolet w szczególności zaś serię HoTD - ta zielona krew zombiaków XD. Do tego fenomenalny Time Crisis 2 i seria Point Blank ze swoją zeschizowaną grafą i muzą (pamiętam rozwalanie domu w 2 bawiło mnie to jak cholera)
  • 0

#4 batman2k3 Napisany 04 marca 2006 - 11:39

batman2k3

    Link

  • Forumowicze
  • 296 Postów:
Nikt nie wspomina o Virtua Cop? Przecież to prekursor wszystkich ww. przez Was tytułów. Na pewno dzięki temu tytułowi "strzelanki na pistolet" wyszły na salony (dosłownie). Pamiętam jak VC2 wraz z kumplem przechodziliśmy na zwykle 1 lub 2-óch żetonach. W domu ćwiczyliśmy na Saturnie (na padach!!!), by potem znać rozmieszczenie przeciwników itp. Ludzie gromadzili się i podziwiali jak wymiataliśmy :D
  • 0

#5 Gość_t0m3ek_* Napisany 04 marca 2006 - 12:04

Gość_t0m3ek_*
  • Goście
Co do Virtua Cop. Posiadalem 1 i 2 na swoim dawnym kompie 486dx4. Cwiczac w domu i znajac na pamiec polozenie wszystkich przeciwnikow oraz sposoby na bossow wszelakich wymiatalem pozniej na salonah ku zdziwueniu wielu graczy.
  • 0

#6 szczudel Napisany 04 marca 2006 - 12:57

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
tez gralem w VC i HOTD 1&2 niestety na kompie ale musze stwierdzic ze mi sie srednio podobaly
fakt VC byl prekursorem ale nie mozna stwierdzic ze jest bardzo dobry tylko dlatego ze byl 1 [ na tej zasazie gralibysmy do tej pory w ponga ] - faktycznie niezla to byla pozycja [ nieliczac [ jak sie pisze te pochrzanione imieslowy z nie razem czy osobno ?? wie ktos ??] grafiki - ktora mnie szczerze mowiac rypka - nie patrze jaka strzelanka ma grafe wazne zeby byla szybka ] i nawet pamietam akcje w pociagu :D
dla mnie sam gun juz nie wystarczy potrzebne sa jakies fajne peryeria jak np pedal w TC lub wogole totalny odlot przy Police 911 [ ta cialem sie chowa za przeszkodami.
  • 0

#7 batman2k3 Napisany 04 marca 2006 - 13:50

batman2k3

    Link

  • Forumowicze
  • 296 Postów:
Może i ma ta gra wiele uchybień i daleko jej do doskonałości, lecz to nie zmienia faktu, że omawiane tutaj strzelanki zawdzięczają Virtua Cop badzo wiele.
Grałem w to również na PeCecie (podobnie było z HotD 1&2, "trójki" nie miałem okazji) i muszę powiedzieć, że wymiatanie myszką jest czystym nieporozumieniem. W ten sposób to ja mogę klikać sobie w ikony na pulpicie albo rzucać szarlotkami w twarze Billa Gatesa w jakiejś prostej grze napisanej we Flashu.
  • 0

#8 Gość_t0m3ek_* Napisany 04 marca 2006 - 14:18

Gość_t0m3ek_*
  • Goście
Amen Batman. Dlatego na PeCecie to ja tylko cwiczylem a wymiatalem juz w salonie. Frajda to byla niezmierna. Ach te piekne czasy...
  • 0

#9 Zois Napisany 07 marca 2006 - 13:59

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
Virtua Cop juz troche ssie - chociaz nic lepszego dawno nie widzialem...
Jednak najwiekszy slinotok mialem przy Aliens vs Predator i Terminatorze - wielki gun z granatnikiem, wibracje i wogole kosmos - gdzies w Zakopanem w to gralem..z 6 lat temu chyba :roll:
  • 0

#10 szczudel Napisany 08 marca 2006 - 11:00

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
ja pamietam jak bylem w podstawowce na wycieczce w zakopanem to w jakims tam salonie gier byl automat "terminator 2" i byly tam 2 guny obok siebie tak ze dalo sie grac samemu na 2 uzi:D no to byl poprostu patent ktory do tej pory pamietam
co prawda nie dane mi bylo tak zagrac bo automat byl caly czas przez "starszych" zajety a mechanika ow rzeczonego automatu przypominala strzelnice takze nie byl to zwykly scrollowany shooter [ na domiar zego uzi byly na statywie wiec nie mozna ich za bardzo bylo wziac do reki ]
  • 0

#11 Gość__* Napisany 10 marca 2006 - 17:51

Gość__*
  • Goście
Duck Hunt i wszystko jasne. Na dodatek gra mimo swoich lat jest teraz na czasie (szczególnie w Toruniu).

Virtu Cop super sprawa, tak samo z HotD - jedynkę najmilej wspominam.
  • 0

#12 szczudel Napisany 11 marca 2006 - 12:12

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
rany boskie Duck hunt, duck hunt
DUCK HUNT!!!!!!! przeciez od tego wszystko sie zaczelo na pegasusie ladowalem do tych kaczek [ a swoja droga bylo w nich cos takiego ze chcialo sie do nich strzelac - to jak podstepnie spieprzaly zmuszalo mnie do zaladowania im kulki - zwykle kaczki nie wzbudzaja we mnie takiej chceci mordu :twisted: ]
  • 0

#13 Gość_t0m3ek_* Napisany 11 marca 2006 - 12:25

Gość_t0m3ek_*
  • Goście
Do tego oczywiscie dochodzi Salloon i Wanted Gunman. Strzelanie do metow z Dzikiego Zachodu tez bylo fajna zabawa zwlaszcza jak walilo sie w 2 na raz.
  • 0

#14 Gość__* Napisany 11 marca 2006 - 12:28

Gość__*
  • Goście
Crisis Zone bodajże się to nazywało. Nieformalny następca Time Crisis w którym waliło się z karabinu a rozpieprz na ekranie dorównywał BLACkowi. I do tego sama seria Time Crisis jest rządząca.
  • 0

#15 Gość__* Napisany 11 marca 2006 - 14:29

Gość__*
  • Goście
Z automatów na gnata polecam Terminator 2 Arcade.

Dodany obrazek


  • 0

#16 Zois Napisany 11 marca 2006 - 14:47

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

ja pamietam jak bylem w podstawowce na wycieczce w zakopanem to w jakims tam salonie gier byl automat "terminator 2" i byly tam 2 guny obok siebie tak ze dalo sie grac samemu na 2 uzi:D no to byl poprostu patent ktory do tej pory pamietam
co prawda nie dane mi bylo tak zagrac bo automat byl caly czas przez "starszych" zajety

Moze to wlasnie ja bylem ? :lol: :lol:
  • 0

#17 szczudel Napisany 11 marca 2006 - 17:45

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
przez starszych rozumiem tych wylightowanych bywalcow salonow co nie mieli na zetony i do kazdego zwracali sie przez " przyjacielu postaw pare blach ..." noz mi sie w kieszeni otwiera na sama mysl o takich gosciach -- wtedy bylem maly [ toz to podstawowka byla ] ale teraz pociagnalbym z jong joka w sama brode tak mocno ze zuchwa bylaby integralna czescia szczeki gornej....
ech szkoda gadac, ale w kazdym salonie tacy byli .....
  • 0

#18 Gość__* Napisany 12 marca 2006 - 11:52

Gość__*
  • Goście

ech szkoda gadac, ale w kazdym salonie tacy byli .....

U mnie też recydywiści jechani... 8)
  • 0

#19 szczudel Napisany 14 marca 2006 - 20:21

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
http://www.flickr.co... ... 067730271/
jesli juz o duck hunt mowa - ale sie usmialem jak sprawdzilem link z neo :D:D [ na stronie jes jeszcze 1 ]
  • 0

#20 kubicz Napisany 21 kwietnia 2006 - 14:38

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

Silent Scope wymiata :D .... szkoda że Konami nie zdecydowało się wypuścić wersji na domowe konsole :/

Jest wersja na Dreamcasta.

Jesli chodzi o mnie, to gralem w wiekszosc wyzej wymienionych tytulow. Poki bylem malym szkrabem, gralem w domowym zaciszu na pegazie, gdy podroslem, zaczalem chodzic do salonow (HotD i TC rzadza 8)). Obecnie pykam juz tylko w "Ninja Assault" na Centralnym ale nie narzekam :)
Oczywiscie niektore gry mam na kompie (VC i HotD) ale nie pykam w nie zbyt czesto, wole trzymac w rece guna niz myszke.
  • 0

#21 nicun Napisany 21 kwietnia 2006 - 17:13

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:

Silent Scope wymiata :D .... szkoda że Konami nie zdecydowało się wypuścić wersji na domowe konsole :/

Jest wersja na Dreamcasta.

Kubicz, to nieładnie omijać konsole, których nie stworzyła SEGA. Silent Scope ukazało się także na PS2, Xboxa ...i GBA.
Może Scorpiemu chodziło o domową wersję, w postaci karabinu z lunetą :P
  • 0

#22 kubicz Napisany 21 kwietnia 2006 - 21:17

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

Silent Scope wymiata :D .... szkoda że Konami nie zdecydowało się wypuścić wersji na domowe konsole :/

Jest wersja na Dreamcasta.

Kubicz, to nieładnie omijać konsole, których nie stworzyła SEGA. Silent Scope ukazało się także na PS2, Xboxa ...i GBA.
Może Scorpiemu chodziło o domową wersję, w postaci karabinu z lunetą :P

Nicun, od razu nieladnie, ja po prostu dbam o interesy Segi :)
Dzieki temu co napisalem chlopaki mogly sie skusic i kupic Dreamcasta a tak kupia sobie kopie na PS2/Xboxa :(
A jesli chodzi o domowa wersje (karabin z luneta), to przeciez nie chcielibysmy zeby Dante stal sie trzecim snajperem z Waszyngtonu ;)
  • 0

#23 Scorpio Napisany 22 kwietnia 2006 - 13:37

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Najlepszy Silent Scope to wyjście z Dragunowem na dach wieżowca :lol:

Strzelanka ... tylko jedną wielką starą pamiętam ... grałem w nią na AMisi ... później na automatach ...
Terminator 2
Och, każdy kto grał w to oldsqlowe dzieło napewno. Model pistoletu stanowiło coś ala UZI, przemiodne - zamiast zwykłych gunów. Ulubiony taki automat z czasów podstawoówki.

Ponadto 1 miejsce to niepodzielnie HOTD, na temat którego napisałem już chyba wystarczająco :lol:
  • 0

#24 Gość__* Napisany 22 kwietnia 2006 - 19:45

Gość__*
  • Goście

Och, każdy kto grał w to oldsqlowe dzieło napewno. Model pistoletu stanowiło coś ala UZI, przemiodne - zamiast zwykłych gunów.

a jazda na dwa pistolety na raz jaka fajna była :lol: nawet pomimo tego, że nie dało się zapanować nad sytuacją
  • 0

#25 kubicz Napisany 24 lutego 2007 - 21:40

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Silent Scope - gralem tylko chwile, wiec duzo o tej grze nie powiem. Nie przypadla mi ona do gustu, pomysl swietny ale jakos mnie to nie przekonalo. Mozliwe, ze wplyw na to mial fakt, ze dosc szybko pojawil sie napis "game over".

Ranger Mission - porazka na calej linii. Zamiast pistoletu, mamy strzelbe ktora jest :[ trudno trafic w przeciwnika. Wierzcie mi, gralem w wiele strzelanek ale tylko w tej znalazlem tak zwalone celowanie.

Ghost Squad - dobra pozycja od Segi :^^: Szybka akcja, ladna grafa i fajny karabin, czego chciec wiecej ? Dobrym motywem jest opcja wyboru broni i postaci przed gra. Milo, ze gra nie jest liniowa az do bolu. Mamy wplyw na to co sie dzieje, sami decydujemy czy uwolnic zakladnikow, czy moze rozbroic bombe. Co prawda, nie ma zbyt duzo takich sytuacji ale lepszy rydz niz nic (lubie urozmaicone strzelanki).

Lethal Enforcers 3 - dosc ciekawa pozycja. Wcielamy sie w role poczatkujacego policjanta, ktory poprzez eliminacje roznej masci przeciwnikow awansuje na kolejne szczeble w policyjnej hierarchii. Zabicie cywila, nie powoduje utraty zycia tylko wplywa na nasza range (skutecznie ja obniza). Kolejna nowoscia jest, mozliwosc odczuwania wibracji podczas gry. Grajac, stoimy na macie (polaczonej z automatem), w momencie gdy aktywujemy tarcze (chroni nas ona przed kulami przeciwnika) poczujemy wibracje. Grafa w tej grze jest przepiekna, tak dopieszczonej gry (pod wzgledem graficznym) nie widzialem dawno. Dopiero Time Crisis 4, stal sie godnym konkurentem dla LE 3.

Time Crisis 4 - najladniejsza strzelanka w jaka dane bylo mi zagrac. Porazajaca grafa, szeroki (jak na strzelanke) wybor broni i masa przeciwnikow do zabicia. Szybka akcja gwarantuje, ze nie bedziemy mieli czasu sie nudzic. Duza ilosc rzeczy do zniszczenia powoduje, ze jest to wymarzona gra dla wszystkich frustratow ;)
  • 0

#26 Gość__* Napisany 13 czerwca 2007 - 20:19

Gość__*
  • Goście
The Lost World - bardzo miodna i filmowo poprowadzona strzelanka luźno oparta na podstawie drugiej części Parku Jurajskiego. Do dzis automat z grą (full wypas, orginalna kabina) stoi w jedynm salonie w gdyni (chyba przy następnej okazjiw to zagram bo znowu nabrałem smaka)

poza tym w tym samym salonie jest Time Crisis 2 (ale na jednego i nie miałem okazji zagrać, kiedyś stała tam jedynak z wielkim ekranem i calekime fajnie się w to grało) i HOTD 2 (kiedys była jedynka która lubie bardziej)...
  • 0

#27 Scorpio Napisany 13 czerwca 2007 - 20:22

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

The Lost World - bardzo miodna i filmowo poprowadzona strzelanka luźno oparta na podstawie drugiej części Parku Jurajskiego. Do dzis automat z grą (full wypas, orginalna kabina) stoi w jedynm salonie w gdyni (chyba przy następnej okazjiw to zagram bo znowu nabrałem smaka)

Wow ... kurcze, nie słyszałem ani nie widziałem tego automatu. A dinusie lubiem :) Do odnalezienia, rozpatrzenia, spojrzenia, ... zapoznania :D
  • 0

#28 Gość__* Napisany 13 czerwca 2007 - 20:29

Gość__*
  • Goście
w gdyni stoi taki automat:
Dodany obrazek

sama gra wygląda tak (sorry ale lepszych nie znalazłem):
Dodany obrazekDodany obrazek
  • 0

#29 Kleksandra Napisany 03 stycznia 2008 - 18:13

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Time Crisis 2

Dziś w to zagrałam po raz pierwszy, bo w sumie wielką fanką gier salonowych nie jestem i zaległości mam spore :oops:
Enyłej, bardzo mi się spodobało i podejrzewam, że jeszcze nie raz sobie w to pocioram :D
  • 0

#30 MonsieurWoland Napisany 03 stycznia 2008 - 19:04

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

w gdyni stoi taki automat


Na PSX w to ciorałem. Nigdy nie byłem fanem gatunku, ale gra jest genialna. click
  • 0