Skocz do zawartości

Zdjęcie

Beyond: Two Souls

PS3 Quantic Dream

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
728 odpowiedzi na ten temat

#601 Kazuo Napisany 04 listopada 2013 - 15:21

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Lepiej chowaj takie rzeczy w spoiler, just in case.

 

Spoiler

  • 0

#602 Chewie Napisany 04 listopada 2013 - 15:32

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

taki sam spoiler jak w poprzednich postach o pociągu więc nie będę się fatygowal


  • 0

#603 oranje Napisany 04 listopada 2013 - 15:34

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:

Fragment z pociągiem był w demie i na przedpremierowych gameplayach.


  • 0

#604 Sotaku Napisany 04 listopada 2013 - 17:18

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:

Dawajcie to w spoiler, proszę


  • 0

#605 Kazuo Napisany 04 listopada 2013 - 17:35

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Czubaka chyba nie umie się uczyć na błędach...


  • 0

#606 Kradziej Napisany 04 listopada 2013 - 18:08

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Kazik się nie jara: 7/10

Sorry, Kazuło, nie mogę tobie dać plusa za wrażenia, nawet jeśli post długi i z serduchem napisałeś. Jedziesz po grze: "chronologia porozwalana bezsensownie, miszmasz kompletnie ze sobą niewspółgrających konwencji, gameplay nie istnieje". Potem dorzucasz pozytywy: "super grafika, główna bohaterka rządzi". Na koniec dodajesz, że ZA BARDZO PRZYSŁODZIŁEŚ (?) i wystawiasz notę, która ma sugerować, że się nie jarasz: 7/10.
Sorry, ale nie dostrzegam w tym żadnej logiki. Wszyscy się burzą, że sajty growe korzystają tylko z pięciostopniowej skali 6-10, a potem sami posługują się czterostopniową 7-10.
  • 0

#607 Tawotnica Napisany 04 listopada 2013 - 18:16

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Wszyscy się burzą, że sajty growe korzystają tylko z pięciostopniowej skali 6-10, a potem sami posługują się czterostopniową 7-10.

Racjonalizowanie zakupu i wmawianie sobie, że się nie gra w crapy ;)
  • 0

#608 Kazuo Napisany 04 listopada 2013 - 18:23

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Kazik się nie jara: 7/10

Jedziesz po grze: "chronologia porozwalana bezsensownie, miszmasz kompletnie ze sobą niewspółgrających konwencji, gameplay nie istnieje". Potem dorzucasz pozytywy: "super grafika, główna bohaterka rządzi". Na koniec dodajesz, że ZA BARDZO PRZYSŁODZIŁEŚ (?) i wystawiasz notę, która ma sugerować, że się nie jarasz: 7/10.
Sorry, ale nie dostrzegam w tym żadnej logiki. Wszyscy się burzą, że sajty growe korzystają tylko z pięciostopniowej skali 6-10, a potem sami posługują się czterostopniową 7-10.

W moim mniemaniu 7/10 to ocena zarezerwowana dla giereczek wartych przejścia i taką grą Beyond JEST. Tytuł wprawdzie często zahacza o średniaka, ale mimo wszystko ładnie broni się kilkoma elementami, które pochwaliłem w swoim tekście - na pewno w żadnym wypadku nie jest to crap. Inna sprawa, że jarać też za bardzo nie ma się czym. Stąd "tylko" i "aż" 7/10. To naprawdę nie jest łatwa do ocenienia gra. No i do całości dochodzi jeszcze rozczarowanie, bo chyba wszyscy spodziewali się przynajmniej produkcji na poziomie Heavy Rain.


 


  • 0

#609 Sotaku Napisany 04 listopada 2013 - 19:07

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:

Ja bym dał 8/10, a w skali Daddiego 8,5/10, bo wiedziałem jak ta gra będzie wyglądać i spodziewałem się, że fabuła będzie słabsza niż w HR i klimat nie tak mocny...to też dostałem. Gra mi się podobała i skończenie jej sprawiło mi przyjemność, teraz chcę się dowiedzieć, co będzie gdy dokonam innych wyborów...


  • 0

#610 Psycho-Mantis Napisany 04 listopada 2013 - 19:08

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:

Dadi dałby pewnie 8,72. :olo:


  • 0

#611 Sotaku Napisany 04 listopada 2013 - 19:09

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:

racja :olo:


  • 0

#612 Chewie Napisany 04 listopada 2013 - 19:57

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

 

Kazik się nie jara: 7/10

Jedziesz po grze: "chronologia porozwalana bezsensownie, miszmasz kompletnie ze sobą niewspółgrających konwencji, gameplay nie istnieje". Potem dorzucasz pozytywy: "super grafika, główna bohaterka rządzi". Na koniec dodajesz, że ZA BARDZO PRZYSŁODZIŁEŚ (?) i wystawiasz notę, która ma sugerować, że się nie jarasz: 7/10.
Sorry, ale nie dostrzegam w tym żadnej logiki. Wszyscy się burzą, że sajty growe korzystają tylko z pięciostopniowej skali 6-10, a potem sami posługują się czterostopniową 7-10.

W moim mniemaniu 7/10 to ocena zarezerwowana dla giereczek wartych przejścia i taką grą Beyond JEST. Tytuł wprawdzie często zahacza o średniaka, ale mimo wszystko ładnie broni się kilkoma elementami, które pochwaliłem w swoim tekście - na pewno w żadnym wypadku nie jest to crap. Inna sprawa, że jarać też za bardzo nie ma się czym. Stąd "tylko" i "aż" 7/10. To naprawdę nie jest łatwa do ocenienia gra. No i do całości dochodzi jeszcze rozczarowanie, bo chyba wszyscy spodziewali się przynajmniej produkcji na poziomie Heavy Rain.


 

 

Ja się zgadzam z oceną pana operatora frytkownicy bo ta gra to po prostu wklepywanie qte, nie mamy na nic wpływu jak w heavy rain no i sama historia jest o klasę niższa chociaż ma swoje momenty i spora część histori mi się podobała. Oby tylko Quantic Dream nie robiło sequela tylko wzięło się za coś nowego  :why: 


Ten post był edytowany przez Chewbacca dnia: 04 listopada 2013 - 19:58

  • 0

#613 BeSOS Napisany 04 listopada 2013 - 21:44

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Gameplayowo ta gra smierdzi nieststy i ratuje ja jedynie fabula a raczej chec dowiedzenia sie o co biega z Aidenem...bo dla mnie to nie gameplay kiedy w danym momencie aby popchnac fabule do przodu jedyne co mozna zrobic to wysunac w przod analoga. Imo konkluzja gry jest warta przemeczeniansie przy kilku przynudzajacych momentach, ja czulem sie usatysfakcjonowany tym jak cage zamknal gre, o wiele bardziej niz w przypadku HR (tam trafilem za pierwszym podejsciem na chyba najgorsze zakonczenie...)
  • 0

#614 Sotaku Napisany 04 listopada 2013 - 22:29

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:

Racja, zakończenie fajnie zrobione


  • 0

#615 Kazuo Napisany 05 listopada 2013 - 02:01

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Zakończenie i w ogóle końcówka jest ok (Jezu, jak to wygląda graficznie!!), ale z epilogiem pojechali ostro i to już mi się nie podobało. Tak jak pisze Czubaka - oby QD nie wzięło się za sequela.


  • 0

#616 Schrodinger Napisany 05 listopada 2013 - 02:06

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

ktory mi pozyczy ? :olo:


  • 0

#617 Kazuo Napisany 05 listopada 2013 - 02:07

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ja nie, bo już zmieniło właściciela :olo:


  • 0

#618 BeSOS Napisany 05 listopada 2013 - 07:08

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nie bedzie sequelabo cage sequeli nie robi a druga sprawa, po co? Opowiesc jest kompletna.
  • 0

#619 Sotaku Napisany 05 listopada 2013 - 08:39

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Moje zakończenie nie wymagało ciągu dalszego
  • 0

#620 Kradziej Napisany 05 listopada 2013 - 09:39

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Kaziong, chodziło mi o to, że między twoimi słowami a cyferką na końcu nie widziałem żadnej korelacji. W swoim pierwotnym poście grze zarzuciłeś kilka srogich wad, a pokazałeś mało pozytywów.

Widać też, że musimy się jeszcze dużo nauczyć w kwestii dyskusji o grach. Beyond to gra DAVIDA CAGE'A i QUANTIC DREAM, więc OCZYWIŚCIE, ŻE NIE MA GAMEPLAYU. Bo to samograj. O to w nim chodzi. I nagle wyskakuje piętnaście osób (to forum ma aż tylu użytkowników?!) i wszyscy mówią: "największą wadą gry jest to, że nie ma gameplayu". To tak, jakby narzekać, że w skradance się skrada, a w visual novel czyta dialogi. Ogarnijcie się.
  • 0

#621 burnstein Napisany 05 listopada 2013 - 09:58

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

Pie*dolisz. To tak jakbyś wytykał zarzucanie gierce od Midasa, że jest słaba, skoro wiadomo, że przecież w samym jestestwie gierek Midasa jest bycie słabym.


  • 0

#622 Sotaku Napisany 05 listopada 2013 - 11:20

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
To nie to samo, bo nie chodzi o jakość gry tylko o specyfikę gier produkowanych przez qd
  • 0

#623 burnstein Napisany 05 listopada 2013 - 11:29

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

Nom, tylko we wcześniejszych dało się zginać, a z tego co czytam to tu można odłożyć pada, a i tak "przejdzie" się dalej, lol. Serio tego się spodziewałeś?


  • 0

#624 Danteusz Napisany 05 listopada 2013 - 11:31

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

W HR dało się zginąć, ale tylko w wyznaczonych momentach, po czym historia toczyła się dalej.


  • 0

#625 Hellmans Napisany 05 listopada 2013 - 13:31

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Giereczka na alldrogo chodzi już po 150zł, lawl.


  • 0

#626 Kazuo Napisany 05 listopada 2013 - 14:20

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

W HR dało się zginąć każdą postacią (poza wiadomokim), poza tym trzeba było się starać przy QTE, bo nawalenie utrudniało później rozgrywkę, przy Beyond można mieć przez cały czas wyebane. No i nie widzę powodu dla którego nie mielibyśmy krytykować QD za brak gameplayu - to ma być jakieś specjalne traktowanie, podwójne standardy czy co? Nie, mam to w dupie - robią grę, to niech się w nią gra. Jakoś w Fahrenheicie nie było z tym problemu (tzn.tam też było kiepsko, ale nie AŻ tak). A jak Cage chce robić filmy to niech sobie pójdzie do Hollywoodu i się spełnia na wielkim ekranie.


  • 0

#627 Hellmans Napisany 05 listopada 2013 - 14:32

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Przeszedłeś giereczkę za darmo, obejrzałeś mokrą Ellen Page i śmiesz narzekać :yao: Doskonale wiedziałeś, czego można się po tej grze spodziewać.


  • 0

#628 Kazuo Napisany 05 listopada 2013 - 14:39

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ale w grze nie było cycków :why:


  • 0

#629 Danteusz Napisany 05 listopada 2013 - 14:43

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Tu nie możesz zginąć, tak jak nie mógł zginąć wiadomokto w HR, po prostu nie ma innych postaci które mogłyby odpaść. Co nie zmienia faktu że można krytykować gameplay, jeżeli są do tego podstawy, tylko sam fakt braku śmierci nie jest niczym złym.


  • 0

#630 Kazuo Napisany 05 listopada 2013 - 14:49

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ale mogli chociaż zastosować tak oczywiste przecież restarty po zgonie. Nawaliłeś QTE - jedziesz od nowa. Więc czemu nie ma nawet tego??


  • 0



Inne z tagami: