Skocz do zawartości

Zdjęcie

Beyond: Two Souls

PS3 Quantic Dream

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
728 odpowiedzi na ten temat

#661 Kazuo Napisany 27 stycznia 2014 - 19:41

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Fabuła jest strasznie lipna, a im dalej tym gorzej. Za to graficznie ostatnie rozdziały totalnie masakrują gałki oczne.


  • 0

#662 Sotaku Napisany 27 stycznia 2014 - 19:54

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:

Graficznie Playstation 3.5, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Chyba najładniejsza gra na ps3, a twarze to już całkowicie masakrują. Jestem fabularnie po Somalii czy gdzie to było i jestem bardo zadowolony. Wiedziałem, że gameplayowo będzie słabo, więc zawodu w tym aspekcie nie ma. Fabuła całkiem fajnie się zaczyna zazębiać. Na chwilę obecną chyba na równi z HR.

Fabuła już Cię raczej nie zachwyci, choć samo zakończenie jest bardzo dobrze zrobione, mimo że za dużo SF. Na pewno nie będzie to to co HR


  • 0

#663 Zeus-Nelson Napisany 29 stycznia 2014 - 13:46

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:

Swego czasu pożyczyłem Beyonda na 2 dni, co by sobie ograć na szybko i sprawdzić czy rzeczywiście taki crap. 

I muszę przyznać że gdzieś w połowie odechciało mi się grać i skończyłem w sumie na siłę. Dla mnie zarówno pod względem fabuły, klimatu i rozgrywki tytuł dużo gorszy od Heavy Rain, które mi osobiście się podobało (mimo dziur w scenariuszu itd). Tutaj nie dość że historia jest mocno średnia, to IMO źle poprowadzona, szczególnie pod względem bezsensownymi przeskoków jeśli chodzi o czas wydarzeń. Poza tym główna bohaterka miejscami jest cholernie irytująca, a gameplay...cóż praktycznie go nie ma, a jak jest to jest albo drewniany i ograniczony, albo prowadzi za rączkę od początku do końca.

Dla mnie z ciekawości można zagrać, pokazać znajomym którzy nie znają się na grach co by sobie na ładną graficzkę popatrzyli, ale $ bym na to nie wydał.


  • 0

#664 Daddy Napisany 11 marca 2014 - 00:52

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

Ja tam nie narzekam, wprost przeciwnie, bardziej mi się podobało niż Heavy Rain, zarówno pod względem fabularnym, jak i gameplayowym, bo gra nie męczyła tak jak HR.

 

Teraz będę grał ponownie dla innych zakończeń i planuję platynę.


  • 0

#665 Kazuo Napisany 11 marca 2014 - 02:59

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Jesteś chyba jedyną osobą, której Beyond bardziej podobało się niż HR.


  • 0

#666 Sotaku Napisany 11 marca 2014 - 09:52

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
Nie wierzę że ktoś może uznać beyonda za lepszego :shock:
  • 0

#667 Daddy Napisany 11 marca 2014 - 10:50

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

(Prawie) zawsze na przekór trendom, yeah :ass: #truepunkrock

 

Mając za sobą obie gry lepiej mi się grało w Beyond, ale co mogę przyznać, to że zaraz po skończeniu HR byłem bardziej zmiażdżony nią niż Beyondem, ale obiektywnie i chłodno oceniając to Beyond jest według mnie ciekawszą pozycją.


  • 0

#668 Hellmans Napisany 11 marca 2014 - 11:11

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Beyond to gameplayowy krok wstecz względem HR, co wydawało się niemożliwe do osiągnięcia, a fabularnie mamy jako tako klejącą się historię mordercy vs infrawymiary, fruwające dzikie węże i szczanie na kucka przy -40. Jak kogoś to jara, to ma zdrowo nasrane.

 

Ilość bullszitu w Beyond miecie wszystkie Asasyny zebrane do kupy.


  • 0

#669 Daddy Napisany 11 marca 2014 - 12:07

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

Beyond to gameplayowy krok wstecz względem HR, co wydawało się niemożliwe do osiągnięcia

 

t9eanK4.jpg

 

a fabularnie mamy jako tako klejącą się historię mordercy vs infrawymiary, fruwające dzikie węże i szczanie na kucka przy -40. Jak kogoś to jara, to ma zdrowo nasrane.

 

rLShzZe.jpg

 

Ilość bullszitu w Beyond miecie wszystkie Asasyny zebrane do kupy.

 

zd8l5Zl.jpg


Mnie nie jara szczanie w kucki, natomiast dzikie węże i infrawymiary nie są niczym dziwnym w historii SF, więc porównanie do AC i laserowych niedźwiedzi ujeżdżających cybernetyczne raptory w historii o walce zakonów sprzed wielu wieków jest jednak z dość dużej dupy.

 

Co do gameplaya - to właśnie przez to, że jest uproszczony w stosunku do HR, to właśnie zyskał - takiemu rodzajowi sterowania wyszło to na dobre i jest bardziej naturalne w prowadzeniu takiej opowieści.


  • 1

#670 Hellmans Napisany 11 marca 2014 - 12:35

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Widocznie tak już masz, że musisz mieć inne zdanie za wszelką cenę. Nie dopuszczam opcji, że ktoś gra w Beyond i nie czuje zażenowania scenariuszem. No nie da się.


  • 0

#671 burnstein Napisany 11 marca 2014 - 12:48

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 128 Postów:

...

 

Co do gameplaya - to właśnie przez to, że jest uproszczony w stosunku do HR, to właśnie zyskał - takiemu rodzajowi sterowania wyszło to na dobre i jest bardziej naturalne w prowadzeniu takiej opowieści.

Polecam taką fajną grę, wyszła na mnóstwo sprzętów - Blade Runner. Sterowanie jeszcze bardziej uproszczone, a fabuła o 7 stratosfer lepsza, tylko zonk bo trofików nie ma.


  • 0

#672 Daddy Napisany 11 marca 2014 - 13:16

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

...

 

Co do gameplaya - to właśnie przez to, że jest uproszczony w stosunku do HR, to właśnie zyskał - takiemu rodzajowi sterowania wyszło to na dobre i jest bardziej naturalne w prowadzeniu takiej opowieści.

Polecam taką fajną grę, wyszła na mnóstwo sprzętów - Blade Runner. Sterowanie jeszcze bardziej uproszczone, a fabuła o 7 stratosfer lepsza, tylko zonk bo trofików nie ma.

 

Brak trofików to nie problem, jak gierka jest dobra. Z tego co kojarzę, to BR jest tylko na PC, a może się mylę? Bo kiedyś miałem ochotę ją sprawdzić, potem zapomniałem, ale właśnie mi przypomniałeś.

 

Widocznie tak już masz, że musisz mieć inne zdanie za wszelką cenę. Nie dopuszczam opcji, że ktoś gra w Beyond i nie czuje zażenowania scenariuszem. No nie da się.

 

Nie muszę za wszelką cenę - jaram się Skyrimem i Mass Effectem jak większość.

 

Co do Beyonda, to swoje zdanie podtrzymuję - nie licząc odmarzniętych war (olo) i typowych bzdur i nieścisłości, które można znaleźć w większości gier/filmów, to nie będę się na siłę żenował scenariuszem - nie rzuca na kolana, ale nie jest tak słaby, jak próbujesz go rysować. To sci-fi, więc czemu dziwi Cię drugi świat i węże w nim żyjące?


Ten post był edytowany przez DaddyMadCaddy dnia: 11 marca 2014 - 13:16

  • 0

#673 burnstein Napisany 11 marca 2014 - 13:17

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 128 Postów:

Chodzi mi o inną cześć tej 'gry', tę bardziej multiplatformową :cf:


  • 0

#674 Daddy Napisany 11 marca 2014 - 14:10

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

A, to widziałem kiedyś w TV. Nie rzuciło mnie na kolana ale pewnie dlatego, że byłem za młody i nie zrozumiałem tego. Może czas sobie odświeżyć? :hmmm:


  • 0

#675 ACZ Napisany 11 marca 2014 - 14:46

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:

o jakiego blade runnera niby chodzi? byl tylko jeden, na pc.


  • 0

#676 Chewie Napisany 11 marca 2014 - 14:56

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Czysiu, chodzi o film. Jest przygodówka na pc ale nigdy nie grałem


  • 0

#677 Pico Napisany 12 marca 2014 - 04:41

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:

Nie spoilerujcie, że pojawią się węże, STFU! :(


  • 0

#678 Daddy Napisany 13 marca 2014 - 18:07

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

Jak napiszę "węże" będzie Ci lepiej? :olo: Przecież "to" się pojawia bardzo szybko.


  • 0

#679 Pico Napisany 13 marca 2014 - 22:36

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:
To nie węże, Ty węży nie widziałeś!
  • 1

#680 Daddy Napisany 13 marca 2014 - 22:43

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

Hellmans tak to nazwał, ja tylko podłapałem klimat.


  • 0

#681 Kazuo Napisany 13 marca 2014 - 23:01

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Gigantyczne owsiki z kosmosu.


  • 0

#682 Pico Napisany 18 marca 2014 - 23:59

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:

No i gra skończona.
 
 
 
Ja osobiście kupuję to co tworzy Cage, choć tak bardzo się obawiałem, że to będzie zdecydowanie słabsza giereczka niżeli Heavy Rain (które w mojej opinii 9,5/10, bo dziury fabularne). Ale nie było aż tak strasznie. Wręcz przeciwnie momentami.
 
Mimo iż opowieści S-F to nie mój klimat, to jest tutaj bardzo dobrze. Odpowiednia głębia historii tego dramatu/thrilleru/sensacji. Dobrze się "oglądało ten film", bo mało tu samego grania, ot kłik tajm iwenty i tyle.
 
Szkoda, że tak mało opcji ułożenia tej historii, jej skończenia. Nie rozumiem czemu niektórym się nie podobał finał - dla mnie był jak najbardziej ok, od początku wiadomo, że jest opowieść S-F. Sporo patosu i dramy na koniec, co mi się o dziwo podobało :). I samo zakończenie było, choć sielankowe, w pełni mnie zadowalające :^^:.
 
Dubbing PL na najwyższym poziomie, grafika momentami wypala oczy, muzyka zawsze dobrze dobrana do rozdziału. Odnośnie samych rozdziałów - po czasie lepiej się odbiera tą skopaną chronologię na którą tak psioczyłem. Dobry pomysł z tym. Ale sterowanie w tej grze jest skopane, to fakt. Niekiedy idziesz Jodie i okazuje się, że tylko chcesz iść - analog wychylony a ona stoi bo tak, bo niby coś jej przeszkadza w pomieszczeniu. Niekiedy skrypty różnych akcji są na siłę, niekiedy jakieś opcje wyboru są totalnie nic nie znaczące, co od razu czuć. Ale grało się bardzo przyjemnie, można rzec, że z rozdziału na rozdział było milej i ciekawiej.
 
 
 
8,5/10, oby więcej takich interaktywnych filmów. Następnym razem w innym klimacie i z większą możliwością ścieżek wyboru :).


Ten post był edytowany przez Pico dnia: 19 marca 2014 - 00:00

  • 1

#683 Daddy Napisany 19 marca 2014 - 00:05

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

I samo zakończenie było, choć sielankowe, w pełni mnie zadowalające :^^:.

 

Rozumiem, że wybrałeś to sielankowe, bo wszystkich nie można tak nazwać.
 

Odnośnie samych rozdziałów - po czasie lepiej się odbiera tą skopaną chronologię na którą tak psioczyłem. Dobry pomysł z tym.

 

:spoko:


  • 0

#684 Pico Napisany 19 marca 2014 - 00:07

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:

Na swój sposób Jodie miałaby chyba sielankę z każdej strony.


  • 0

#685 Hellmans Napisany 19 marca 2014 - 10:15

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Grałeś z PL dubbingiem  :bue:


  • 0

#686 Pico Napisany 19 marca 2014 - 11:06

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:

Tak. Dubbing PL z najwyżej półki, a co chodzi? Że jarasz się Ellen P. i włączyłeś sobie oryginalny?


  • 0

#687 Hellmans Napisany 19 marca 2014 - 15:30

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Zamiana oryginalnego audio w grach takich jak Beyond, gdzie obsada jest bardzo ważna, gdzie wszystko jest nagrywane przy sesjach mocap, gdzie każde westchnięcie się zgadza z tym co się widzi na ekranie, na jakieś pitu pitu czytane z kartki przez gwiazdy Na Wspólnej, to masochizm w najczystszej postaci. Beka z takich Czyśków, co to angielskiego nie ogarniają.


  • 2

#688 Kazuo Napisany 19 marca 2014 - 18:39

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ale... ale.... Małgorzata Socha krzycząca: "k*rwa!" :blush:


  • 0

#689 Pico Napisany 19 marca 2014 - 20:10

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:

Beka z takich Czyśków, co to angielskiego nie ogarniają.

:fp:

Jeśli sądzisz, że to kwestia nie ogarniania angielskiego to sobie tak dalej myśl...

 

 

Ale... ale.... Małgorzata Socha krzycząca: "k*rwa!" :blush:

Gosia dobrze dała :tak:.


  • 0

#690 oranje Napisany 19 marca 2014 - 20:42

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:

Ja tu popieram Hella. Widzę Ellen Page, to chcę tez ją słyszeć. Nie wyobrażam sobie gry w Beyonda z dubbingiem. Czułbym się jakbym film z dubem oglądał.


Ten post był edytowany przez oranje dnia: 19 marca 2014 - 20:43

  • 0



Inne z tagami: