Skocz do zawartości

Zdjęcie

WonderBook

megatona e3 2012

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
44 odpowiedzi na ten temat

#31 Sotaku Napisany 27 grudnia 2013 - 19:29

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:

Kupiłem młodym Księgę Eliksirów i Wędrówki Dinozaurów.

Ta pierwsza to 6/10, wiadomo czego się spodziewać, ale nic nie wnosi do księgi czarów.
Ta druga to 9/10, jest zrobiona prześlicznie, cały czas coś się dzieje i taki powiedzmy pięcio-ośmiolatek będzie zachwycony. Moje nie mogą sie oderwać, musiałem je wygonić sprzed konsoli :)

Bardzo blisko kupna byliśmy, ale stanęło na Disney Universe na ps3 i Rayman Legends na vitę, ale na pewno prędzej czy później będzie :tak:


  • 0

#32 szczudel Napisany 18 maja 2014 - 22:26

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Ma ktos moze doswiadczenie z 9 latkiem i ta gra? Nadaje sie na prezent?

 

Kupilem sobie (swojej rodzinie) ale to poczeka az syn podrośnie. W miedzyczasie chrzesniak zony ma urodziny i zatanawialem sie nad prezentem - Wedrowki z dinozaurami.

 

Edit: widze ze 5-8 ok, ale ciut starsze? Nie wiem jakie teraz sa dzieciaki, ten niby karty z pilkarzami zbiera ale juz jako 9 latek sie srednio lego bawi.


Ten post był edytowany przez szczudel dnia: 18 maja 2014 - 22:30

  • 0

#33 torq314 Napisany 18 maja 2014 - 22:30

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
wonderbook jest okej, nada się.
wędrówki też.

księga eliksirów ssie, nie kupuj tego.
  • 1

#34 szczudel Napisany 18 maja 2014 - 22:32

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Dla siebie kupie wszystkie. Na razie kupilem na probe Diggsa. Jak bede jakies zakupy robil to bede po jednej grze dobieral. Temu chrzesniakow wezme Dinozaury bo sam jako chlopak lubilem te skamieliny. Sam na Dinozaury ... poczekam az stanieją.

 

Jak chcesz moge od ciebie kupic to co nie chcesz. 30-35 pln za sztuke.


Ten post był edytowany przez szczudel dnia: 18 maja 2014 - 22:33

  • 0

#35 torq314 Napisany 18 maja 2014 - 22:34

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
ponieważ dinozaury i eliksiry były prezentami od mikołaja, to nie mogę tego zżenić nigdzie ;)
  • 1

#36 szczudel Napisany 18 maja 2014 - 22:36

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Spoko tatusku ;) nie wygadam. Jak pisalem powoli je sam skompletuje. Teraz sa w smiesznych cenach.

 

Pytanie - czy sam wonderbook sie niszczy czy to porzadny produkt? Kupic 2 na wszelki wypadek - jest za dyche wiec minimalny wydatek.


  • 0

#37 Daddy Napisany 18 maja 2014 - 22:41

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

Ja mam swojego z Księgą Czarów od premiery i po tym, jak córka przeszła uruchomiłem raz dla jej jakichś koleżanek, to nie wiem, czy działa, ale zakładam, że tak.

 

Myślę o kupnie pozostałych gierek, szczudel napisz parę słów proszę o Diggsie, a Ty torku o Wędrówkach (bo Eliksirów i tak nie kupowałbym).


  • 0

#38 szczudel Napisany 18 maja 2014 - 22:44

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Teraz mam sam dylemat z Diggsem :) chcemy z zona zagrac bo wydaje sie za ma super klimat ale z 2 strony chcialbym aby jak bede gral z synem (a raczej on ze mna ) to aby mu wpadaly trofea, aby czul sie odkrywca. Pewnie na 2 koncie przejdziemy :)

Spoko, zdam relacje jak bylo.

 

Ah taka latwa platynka do rankingu by byla ;(


Ten post był edytowany przez szczudel dnia: 18 maja 2014 - 22:44

  • 0

#39 torq314 Napisany 18 maja 2014 - 22:49

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
książka sama się nie zniszczy, nie ma szans.
wędrówki są spoko, nużące tak powiedzmy od 2/3 bo ciagle to samo się dzieje, ale i tak robią wrażenie.

mimo wszystko oryginalny wonderbook był najfajniejszy.
  • 0

#40 szczudel Napisany 24 maja 2014 - 13:04

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Pogralem w Diggsa. Super sprawa. To jest praktycznie ogladanie bajki z minimalnym udzialem dziecka (gracza). Mi sie podoba za styl ale nie wiem czy 7 latek to doceni (kategoria pegi 7) i czy sam gameplay utrzyma go przed tv. Nie jest zle, tu cos obkrec, tam cos potrzyj, przechyl wstrząśnij itp. Po 2 rozdzialach odkladam do szafy i poczekam az syn dorosnie ;)

Bylo kilka irytujących sekwencji gdzie wychylem ksiazki steruje sie postacia niczym w Game&Watch. Wogole sie mnie gra nie sluchala - ciekawe czy sie dziecko wtedy tez irytuje?

 

Mam jakos problem z dobrym ustawieniem kamery, przez to czasem cos znika z ekranu. Gra prosi o kalibracje standardowa (chyba z book of spells filmik wyciety) po czym robi zoom i polowy ksiazki nie widać. Troche to dziwne skoro gra ma celowac w dzieci to powinna byc bardziej przystepna. Drobna korekta ulozenia, zmiana z panoramicznego ustawienia kamery na zoom in i wszystko jest juz ok. Swiezy w konsolowym swiatku rodzic przez ten filmik moze sie pogubic. Wcale dziecka nie musi byc widac i powinien byc wlasnie zoom-in - czyli odwrotnie niz film instruktazowy mowi. Ogladalem filmik z BoS i to jak wyglada gra w Diggsa jest o wiele mniej oparte o move'a. Znajdzki w NG+ wymagaja movea ale do konca 2 rozdzialu nie musialem go urzywac.  

 

Btw Ten Diggs moze miec mega wredna platyne :P - wlasnie przez te elementy "pochylowe". Swoja droga przez trofiki gra nie jest na raz a to plus przy pozycji ktora mozna przejsc na 3 posiedzenia.

 

Aha no igra mi sie w 2 rozdziale zwiesila. Trzeba bylo dzwignac z jednej strony ksiazke aby wybrac gdzie isc dalej a mi sie nieskonczenie lokacje scrollowaly. Restart pomogl.


  • 0

#41 torq314 Napisany 24 maja 2014 - 13:34

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Digsa w ogóle nie znam, jak poczytałem że to jest gra oparta na fabule, to uznałem że to nie na moje dzieciaki.

Takie dinozaury w ogóle nie mają "fabuły", gra opiera się na mechanicznych scenkach, które nie mają ze sobą większego związku. Dla młodszego dzieciaka - zdecydowanie się nadaje.
  • 0

#42 szczudel Napisany 24 maja 2014 - 14:03

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Diggs to na dobra sprawe interaktywny film. Na Pss ostatnio byla na niego przecena - te 30 pln to tylle co za DvD z bajka. Moimi zdaniem warto. Tutaj sie praktycznie zginac nie da. Jak nie powiesz dziecku o trofeach to przejdzie raz i bedzie sie wspaniale bawic. Moge Ci porzyczyc. Jak pisalem mojakopia polezy jeszcze jakies 4 lata. Tyle ze ta gre za cene wysylek dostaniesz. 

 

Jeszcze maly komentarz  o niewykorzystanym potencjale. Poprzejsciu rozdzialu mozna zagrac go jeszcze raz robiac zdjecia. Move sluzy nam za kamere. celjemy nim jak chcemy iw rogu ekranu widzimy ujecie. Fenomenalnm byloby uzycie Vity w takiej funkcji. Az dziw bierze ze nikt na to nie wpadl. Juz widze jak moj syn biegalby dookola Woderbooka i zagladal Vita w zakamarki. Wiemy ze Vita ma woje kart Ar - szoda ze ich jakos nie wpleciono w gre.


Ten post był edytowany przez szczudel dnia: 24 maja 2014 - 14:12

  • 0

#43 Sotaku Napisany 01 listopada 2014 - 12:01

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Kupiłem dzieciom Wonderbooka z księgą, bo był za 30 złotych i po 1,5 roku od poprzedniej gry dzieciaczki szybko gierkę przeszły. W sumie zajęło im to trzy wieczory, ale jak pisał szczudel za taką cenę to i tak świetny interes.
  • 0

#44 Sotaku Napisany 11 lutego 2015 - 18:26

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Teraz mam już je chyba wszystkie, do kupionych niedawno Dinozaurów i Diggsa doszła Księga Eliksirów.

Jakiś czas temu ograły trochę Dinozaury i jest tam bardzo fajnie wykorzystana książka, dzieciaki się bardzo wciągnęły.

Dziś ogrywają Diggsa i tu bym radził posadzić szkolniaki, bo tak to może być problem z odbiorem, do tego w Diggsie jest dużo kręcenia książką.
  • 0

#45 Sotaku Napisany 21 sierpnia 2015 - 04:15

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Wczoraj córka zabrała się za eliksiry i chyba najbardziej jej się podoba że wszystkich części. Robaki, zwierzęta i wywary z roślinek to jej bajka
  • 0