Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Wonderful 101

Platinum Games WiiU Switch PS4 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
221 odpowiedzi na ten temat

#151 Godot Napisany 09 listopada 2013 - 21:56

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

Zassalem demko. WTF is this? Kompletnie nie jarze o co chodzi w tej gierce. Design mnie dobija dodatkowo, japonszczyzna w najgorszym wydaniu. Piec piec piec


  • 0

#152 Kaz Napisany 11 listopada 2013 - 13:30

Kaz

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 613 Postów:

No ja dla mnie demko też było tragiczne... to między innymi dlatego wciąż jeszcze nie ograłem tej pozycji... Tawotnica pisał że demko w porównaniu do gry jest o wiele gorsze i nie pokazuje potencjału gry... ale na prawdę nie wiem jak można tak spieprzyć sprawę takim demem... to już lepiej nie dawać nic.


  • 0

#153 Pious Napisany 15 listopada 2013 - 23:07

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Grałem 30min w demko i mam mieszane odczucia. Spodziewałem się mało wciągającej geireczki, ale jest całkiem ok. Trochę nie ogarniam co się dzieje na ekranie (wcale tego nie ogarniam) i grałem po omacku, ale wciągające to to jest. Może kiedyś wypróbuję jak stanieje.


  • 0

#154 torq314 Napisany 15 listopada 2013 - 23:13

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

Może kiedyś wypróbuję jak stanieje.


Czyli nigdy :cf:

Fajne powiedzonko w świecie Nintendo.
  • 0

#155 Kaz Napisany 13 marca 2014 - 14:28

Kaz

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 613 Postów:
Wczoraj ukończyłem. Jak dla mnie gra między 8.5 a 9.
 
Słowa które automatycznie przychodzą mi do głowy myśląc o tej pozycji to: "intensywna" i "śmieszna".
Akcja jest non stop, to nie jest tytuł przy którym będziemy mieli chwile oddechu i pooglądamy krajobrazy. Dodatkowo dialogi są naprawdę zabawne a pod koniec gry to śmiałem się na głos - co rzadko zdarza się w przypadku gier wideo.
 
Gameplay jest szybki i równie szybko łapie się o co chodzi. W dalszej części może być trochę głowienia się jakim wojownikiem najlepiej pokonać danego przeciwnika ale szybko się wkręcamy i jedziemy z przeciwnikami jak ze szmatami. Ważne jest też aby zakupić odpowiednie umiejętności, techniki i wspomagacze w przerwach między misjami.
 
Grafika i muzyka ok, ale voice acting to mistrzostwo świata.
 
Kiedyś Kamiya zapowiadał że gra będzie raczej krótka... to chyba była jakaś pomyłka w translacji jego słów bo gra na liczniku pokazuje mi że grałem 17h 24 min. Natomiast w menu wiiu w daily log mam pokazane że w grę grałem 28h 32 min (pewnie pare razy zostawiłem zapauzowane ale gra tez moze nie liczyc zakupow w przerwach misjami, powtórek gdy przerywałem misję w połowie itd...). W każdym razie gra jest długa a jest jeszcze dużo rzeczy do odkrywania i poprawiania wyników czego już się nie tykam bo mam za dużo gier do ogrania smile  :ftopa:
 
Gra jest jedyna w swoim rodzaju. To kolejny tytuł który znajdziemy tylko i wyłącznie na konsoli Nintendo. Nie ma drugiej takiej gry... niby mieszanka Bayonetty, Pikmina z Bóg wie czym jescze... ale tak na prawdę to poprostu Wonderful 101.
 
Na pewno nigdy nie powiem że jest to jedna z moich ulubionych gier... ale na pewno też cieszę się niesamowicie że w nią zagrałem. Każdy gracz interesujący się grami od lat (przynajmniej od czasów psxa) powinien jej spróbować bo to po prostu coś nowego i innego. Każdy kto ma WiiU ofkoz, bo system seller to nie jest.
 
Swoją drogą wciąż nie wiem jak mogli tak spieprzyć to demo... może gra nie nadaje się na demo? Pamiętam że grałem to gra jakoś mnie nie zachwyciła ale co ważniejsze odrzuciło mnie to demo na długo bo grę kupiłem na premierę a zabrałem się za nią dopiero miesiąc temu... pewnie przez to demo właśnie.

Ten post był edytowany przez Kaz dnia: 13 marca 2014 - 14:30

  • 2

#156 fingus Napisany 25 lipca 2014 - 23:47

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Wreszcie ściągnąłem demko :ftopa: i pograłem chwilę. Chaotyczna akcja, mało co ogarniałem, ale wydaje się, że gra ma w sobie coś. Zastanawiam się, czy grając po kolei, znalazłbym tam jakieś strategie, bo na razie to tłukłem przyciski jak oszalały - gra nic nie wyjaśniała, tylko rzuciła na głęboką wodę, pozostało się domyślać po co zbieram ludków i co z nimi mogę zrobić. Nie jestem jednak pewien, czy będzie mi się chciało w to grać. Na razie wciąż rozważam, jakiego prezentu od Nintendo (z okazji kupna MK8) sobie zażyczyć. :hmmm:

BTW: to pierwsze demo, które pobrałem z eshopu i aż się roześmiałem, gdy przy uruchamianiu powitało mnie komunikatem, że zostało mi jeszcze 15 odpaleń. :olo:
  • 0

#157 Pious Napisany 26 lipca 2014 - 07:04

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Nintendo i ich ograniczenia na kazdym kroku. Z deugien strony, kto gra w demo 15 razy?
  • 0

#158 jakub Napisany 26 lipca 2014 - 10:15

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

No kiedyś ten pierwszy post musi być ;) Cześć wszystkim. Nie widzę tu tematu do przywitania się, czy coś.

 

Demo jest zrobione beznadziejne. Ciężko to samemu ogarnąć. Mimo wszystko postawiłem na W101, wybierając grę z promocji MK8 i to był bardzo dobry pomysł. Mimo, że jestem gdzieś w połowie, to moim zdaniem jest to kawał świetnej gry. Właściwie mógłbym przepisać wszystko co napisał Kaz. Radzę "zaryzykować" i również wziąć W101 z promocji. Nie wiem co może z tym konkurować z tej listy. Zelda pewnie (jeszcze nie miałem okazji zagrać).


  • 0

#159 Luke Napisany 27 lipca 2014 - 18:18

Luke

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 755 Postów:
Z Deadly przyszedł i tematu powitalnego szuka :hihi:

Popieram w 100 %. Demko to kicha, ale sama gra perełka.
  • 0

#160 Pious Napisany 30 lipca 2014 - 22:31

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Odpalilem to dziwadlo wreszcie i pogralem godzinke. Tak jak demo byl niezrozumiale, tak tu jest nieco lepiej. Nieco, bo praca kamery i milion rzeczy na ekranie tworza taki chaos, ze gliwnie on utrudnia gre. Ciezko tez wyczuc uzycie bloku.

Muzyka cala gre jest taa monotonna? Poczatek byl swietny, jakas piosenka stworzona pod gre leciala, ale pozniej coraz gorzej.

Nie odkladam gry na razie, ale pierwsze odczucia mam mieszane. Za czesto nie wiem i nie widze co robie, a to frustruje. Miejscami kanera przybliza sie dziwnie za blisko, innym razem ogladamy mrowki. Wiem, ze mozna ja dowolnie oddalac i przyblizac, ale sa miejsca, gdzie sie nie da, bo nie. Robilem jakas ujryta misje na czas i ciagle ginalem, bo kamera nagke sie zblizyla i nie byken w stanie widziec atakujacego wroga.

Mimo wszystko gra jest dosc oryginalna i gra sie przyjemnie. Zobaczymy dalej, moze bedzie lepiej.
  • 0

#161 morciba Napisany 06 października 2014 - 09:08

morciba

    Pikachu

  • Narybek
  • 74 Postów:

Niestety, ale drugi raz odbiłem się od W101. Bardzo podoba mi się intensywność tej gry, klimat mi nie przeszkadza, a momentami jest nawet zabawnie, ale nie podoba mi się jedna rzecz. Od takiej gry oczekuję ciągłej akcji, skupienia się na tym, żeby rozwalać dziesiątki wrogów i efektownych walk z bossami. Teoretycznie wszystko to jest, ale zamiast czerpać radość z ciągłej rozwałki, co chwilę muszę się zastanawiać co mam teraz zrobić.

W101 jest bardzo nieintuicyjne. Przez to, że cały czas próbuję szukać różnych rozwiązań nie rejestruję połowy rzeczy, które dzieją się na ekranie, a i tak co chwilę ginę bo np. trzeba zrobić miecz i machnąć nim w odpowiednim momencie. A ja próbuję pięść, lotnię, pistolet i miecz jako czwarty :-(

 

Też tak macie? Będzie lepiej?


  • 0

#162 Luke Napisany 06 października 2014 - 19:11

Luke

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 755 Postów:
Nie mamy (ogarnięci), będzie lepiej.
  • 0

#163 Pious Napisany 07 października 2014 - 07:25

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Mam to samo. Poza tym 99% czasu nie widzę co robię. Plus levele są mdle i nijakie, a kazda pkansza to niemal to samo. Zostalo mi chyba 3-4 misje, ale już do tej gry nie wrócę. Dla mnie to możliwie najslabszy średniak i nieprzyjemnie się w to gra.


  • 0

#164 morciba Napisany 07 października 2014 - 11:07

morciba

    Pikachu

  • Narybek
  • 74 Postów:

Mam to samo. Poza tym 99% czasu nie widzę co robię.

 

Bardzo się cieszę, bo już zaczynałem się martwić, że na stare lata moja głowa przestaje działać :-)


  • 0

#165 Pious Napisany 08 października 2014 - 16:56

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Ktora masz misje? Jak wczesna i się meczysz to olej, kazda jest taka sama, jedynie akcja coraz bardziej irytujaca, bo chaos ogarnia wszystko. Ja się wkarwialem i od miesiąca nie tknalem i nie zamierzam. Nawet dialogi są Malo zabawne.


  • 0

#166 morciba Napisany 09 października 2014 - 09:10

morciba

    Pikachu

  • Narybek
  • 74 Postów:

Wczesna i się męczę. Już olałem - czas na Fire Emblem i Zeldę :-)


  • 0

#167 Luke Napisany 10 października 2014 - 13:44

Luke

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 755 Postów:
Absurd, to najlepsza gra na Wii U. Od czasu rejestracji na tym forum widziałem jedynie negatywne opinie Piousa na temat gier Ninny, więc w sumie nie dziwi mnie kolejna podobna.
  • 0

#168 nole Napisany 10 października 2014 - 13:47

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

"Nieugięty Luke" był taki film z Polem Niumanem.  :cf:


  • 1

#169 lukaszSA Napisany 10 października 2014 - 15:05

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Absurd, to najlepsza gra na Wii U. Od czasu rejestracji na tym forum widziałem jedynie negatywne opinie Piousa na temat gier Ninny, więc w sumie nie dziwi mnie kolejna podobna.

 

 

Zdajesz sobie sprawę, że Pious to jeden z czołowych Nintendo betonów?

 

Ja demo Wonderfula wyłączyłem po 15 sekundach :pf:
 


  • 0

#170 Tawotnica Napisany 10 października 2014 - 15:45

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 112 Postów:

Absurd, to najlepsza gra na Wii U. Od czasu rejestracji na tym forum widziałem jedynie negatywne opinie Piousa na temat gier Ninny, więc w sumie nie dziwi mnie kolejna podobna.

Wejdź czasem do działu 3DS
  • 0

#171 Luke Napisany 10 października 2014 - 17:45

Luke

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 755 Postów:

Pious to jeden z czołowych Nintendo betonów


Widocznie tak samo jak Torq komplikuje do niewiadomo jakiej intrygi swoją relację z Nintendo :reggie: Miłość-nienawiść, nienawiść-miłość, wychodzenie z ciemności jaskini i co tam jeszcze. Dramat, szekspirowska tragedia i giereczki wideo dla dzieci.

Wejdź czasem do działu 3DS 


Czyli Pious to kolejny fanboj 3DSa? Przychodzą do działu Wii U i narzekają na zapowiedzi i brak licznika monet, wracają do "siebie" i wychwalają pod niebiosa ALBW, kwestionując na jej korzyść geniusz Ocariny :nie:
  • 0

#172 Tawotnica Napisany 10 października 2014 - 18:14

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 112 Postów:
Nie, po prostu na 3DSa jest większy wybór gier i niedawno wyszedł Smash, którym wszyscy co już grają się mocno zajarali (i to mimo, że po trailerach i pokazach na E3 nie było dużo hajpu).
  • 0

#173 Luke Napisany 10 października 2014 - 18:48

Luke

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 755 Postów:
Lineup 3DSa w porównaniu z lineupem Wii U jest słabiutki. Może i handheld dzięki dobrym okresom obfituje w solidne tytuły, ale teraz jest czas Wii U i trzeba to zauważyć, a nie ciągle narzekać.
  • 0

#174 Rudolf Napisany 10 października 2014 - 18:56

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 734 Postów:

:nie: Kruszery na 3DSa  (samo ALBW zjada wszystko na WiiU, a o FE, Luigim, Poksach i wielu innych grach nawet nie wspominam) kontra średniaki, remastery i Mario 3D World? Hitem może być Bayo 2, ale ona jest tak specyficzna (no ja tego kijem nie tknę na przykład), że i tak  się słabo sprzeda :reggie: Smash jest na 3DSie, więc się nie liczy :P


Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 10 października 2014 - 18:56

  • 1

#175 lukaszSA Napisany 10 października 2014 - 19:24

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Wonderful jest po prostu słaby (przynajmniej dla większości). Podobnie jak w przypadku Hyrule Warriors forumowy beton się nim nie jara.

 

A brak monet i beznadziejny Activity Log w Wii U to żenada :foch:


Ten post był edytowany przez lukaszSA dnia: 10 października 2014 - 19:25

  • 0

#176 Tawotnica Napisany 10 października 2014 - 19:48

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 112 Postów:

spokojnie, po dwóch latach zdążyli dodać wreszcie foldery, więc w 2016 może i loga naprawią.   :lol2:
 


  • 0

#177 torq314 Napisany 10 października 2014 - 20:16

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

teraz jest czas Wii U

1310566945001.jpg
  • 0

#178 Luke Napisany 10 października 2014 - 21:28

Luke

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 755 Postów:
Nazywasz DK TF średniakiem? A może chwalone Lego, Pikmina i kapitalny Mario Kart 8? ALBW w porównaniu z WW HD to bezklimatyczna papka łapiąca ludzi na nostalgię. Bayo 2 będzie GOTY, sprzeda się IMO na dobrym poziomie, a to, że do graczy wszechstronnych najwyraźniej nie należych i jakiekolwiek odejście od realistycznych klimatów lub trzymających się zgoła zachowawczych jest dla ciebie nie do przyjęcia to już nie powód do nie stawiania Bayonetty wyżej od gierek na 3DSa. Smash na 3DSie to bieda wersja. Szkoda, że powstał.

Activity log? Da faq? Brak monet? Lol.

Zobacz na lineup 3DSa i Wii U Torq.
  • 0

#179 Tawotnica Napisany 10 października 2014 - 23:45

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 112 Postów:

Nazywasz DK TF średniakiem? A może chwalone Lego, Pikmina i kapitalny Mario Kart 8? ALBW w porównaniu z WW HD to bezklimatyczna papka łapiąca ludzi na nostalgię. Bayo 2 będzie GOTY, sprzeda się IMO na dobrym poziomie, a to, że do graczy wszechstronnych najwyraźniej nie należych i jakiekolwiek odejście od realistycznych klimatów lub trzymających się zgoła zachowawczych jest dla ciebie nie do przyjęcia to już nie powód do nie stawiania Bayonetty wyżej od gierek na 3DSa. Smash na 3DSie to bieda wersja. Szkoda, że powstał.

Activity log? Da faq? Brak monet? Lol.

Zobacz na lineup 3DSa i Wii U Torq.

Masz prawo do własnego zdania i może ci się nie podobać biblioteka 3DSa, podobnie jak komuś może zupełnie nie leżeć W101. Ani jedno, ani drugie nie powinno nikogo specjalnie dziwić, w końcu gusta są różne i nawet Vita ma swoich oddanych fanów, twierdzących że mają w co grać :dunno:

Mimo wszystko trochę mi się brew unosi jak czytam, że W101 to najlepsza gra na WiiU, a 3DS ma słaby lineup, kiedy ten handheld żyje głównie dzięki podobnym do tworu Platinum tytułom - wystylizowanymi, eksperckimi w swoich gatunkach, mocno japońskimi grami.
  • 0

#180 Luke Napisany 11 października 2014 - 10:08

Luke

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 755 Postów:
Jesteście chyba największą grupą Nintendówców o kompletnie odmiennym spojrzeniu na wiele elementów z Ninny związanych. Spójrz na inne strony o grach i opinie na temat W101. Najliczniejsza strona to ludzie zachwalający sobie grę dlatego tutejszy natłok negatywnych wypowiedzi pod adresem dzieła Platinum trochę mnie szokuje.

Na 3DSie nie ma gry z tak intensywną akcją (bo zwyczajnie nawet nie pozwoliłyby na to CPU i GPU) Nie wiem czy jest w ogóle jakiś porządny slasher.

Nie to, że biblioteka 3DSa mi się nie podoba (Luigi's Mansion to arcydzieło), ale nie lubię stawiania jej niewiadomo jak wyżej od biblioteki Wii U. Nie mówiąc o różnicy czasowej życia obu platform.
  • 0



Inne z tagami: