Skocz do zawartości

Zdjęcie

Must have na 3DSa


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
82 odpowiedzi na ten temat

#61 Spuczan Napisany 06 grudnia 2013 - 17:11

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 048 Postów:

641334_275105_front.jpg

 

 

Zastanawiam się co to za gierka  :hmmm:

Chyba trzeba będzie dodać 8 pozycję do ogrania.


  • 0

#62 Starh Napisany 06 grudnia 2013 - 17:41

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

641334_275105_front.jpg

 

 

Zastanawiam się co to za gierka  :hmmm:

Na stos z nim!


  • 0

#63 Schrodinger Napisany 06 grudnia 2013 - 17:55

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

aż mnie dreszcze przeszły, szykuje stos


  • 0

#64 Tawotnica Napisany 03 marca 2015 - 11:59

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Ten artykuł na craptaku:


http://kotaku.com/th...the-3ds-5878903


zachęcił mnie żeby podbić temat i zrobić własną listę.

 

Polega to na tym, że wypisujemy 12 najlepszych tytułów z krótką adnotacją do jakiego typu graczy pasuje. Jedziemy:

 

------------------------------------------------------------------

 

3Jhadb7.jpg

 

Bravely Default
gatunek: tradycyjny jRPG
developer: Silicon Studios
wydawca: Square Enix/Nintendo

 

Pasuje do: Fani Final Fantasy i miłośnicy staroszkolnych jRPGów, którzy uważają że gatunek skostniał. BD przekona ich, że da się unowocześnić  rozgrywkę, pozostając  wiernym korzeniom.

 

Nie pasuje do: Graczy, którzy szanują swój czas. Przez drugą połowę BD się niepotrzebnie ciągnie i jeśli nie lubicie powtarzać całych sekwencji gry, to lepiej zrezygnować z Bravely Default.

 

------------------------------------------------------------------

 

igkEWH8.jpg

 

Donkey Kong Country Returns 3D
gatunek: platformówka 2D
developer: Monster Games/Retro Studios
wydawca: Nintendo

 

Pasuje do: Hardkorowych wyjadaczy platformówek dla których Rayman i Mario są zbyt łatwe. Małpiszon zapewni odpowiednie wyzwanie nawet weteranom gatunku.

 

Nie pasuje do: Graczy, którysz szybko frustruje częsta śmierć. Będziecie ginąć w DKCR i to już od pierwszego levelu.

------------------------------------------------------------------

 

HK00Fj7.jpg

 

Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan
gatunek: dungeon crawler FPP bez fabuły i zabawa w kartografa
developer: Atlus
wydawca: NIS America

 

Pasuje do: cierpliwych poszukiwaczy przygód, lubiących lizać ściany, fanów tabelek i statystyk, stawiających rozgrywkę ponad fabułę

 

Nie pasuje do: graczy szukających angażującej historii, nie lubiących grindu, grających przez całą grę tą samą drużyną

 

------------------------------------------------------------------

 

smo4sxe.jpg

 

Fire Emblem: Awakening
gatunek: strategia turowa
developer: Intelligent Systems
wydawca: Nintendo

 

Pasuje do: wszystkich fanów strategii, którym marzyło się zawieranie małżeństw i płodzenie dzieci na polu bitwy

 

Nie pasuje do: ludzi wyczulonych na art style anime, którzy skreślą FE:A jako pedogierkę przez jedną taką smoczycę  

 

------------------------------------------------------------------

b06fYIw.jpg


The Legend of Zelda: A Link Between Worlds
gatunek: Zelda 2D
developer: Nintendo EAD
wydawca: Nintendo

Pasuje do: spragnionych przygód Linka w stylu pick-up & play bez zbędnych tutoriali, fanów ALTTP, miłośników nieliniowej eksploracji, lubiących stereoskopowy efekt 3D

 

Nie pasuje do: chcących poważnej i epickiej Zeldy

 

------------------------------------------------------------------

57LO413.jpg


Luigi’s Mansion 2
gatunek: zasysanie action-adventure
developer: Next Level Games
wydawca: Nintendo

 

Pasuje do: lubiących humor i uroczy styl Nintendo

 

Nie pasuje do: ludzi spodziewających się po LM2 survival horroru

 

------------------------------------------------------------------

 

UNT4qCE.jpg


Persona Q: Shadow of The Labyrinth
gatunek: dungeon crawler FPP z fabułą
developer: Atlus
wydawca: NIS America

 

Pasuje do: fanów Persony 3 i 4, poszukujących ciekawego systemu walki, kartografów-amatorów i tych, którzy w Etrian Odyssey chcieli by trochę fabuły

 

Nie pasuje do: spodziewających się social linków oraz tych, których odrzucają chibi-postacie

 

------------------------------------------------------------------

 

szDDRL5.jpg

Professor Layton vs. Phoenix Wright Ace Attorney
gatunek: puzzle skrzyżowane z symulacją prawnika
developer: Capcom/Level-5
wydawca: Level-5

 

Pasuje do: wszystkich którym znudziła się formuła Laytona albo Phoenixa. Crossover wnosi do każdej z serii akurat tyle świeżości ile potrzeba, żeby dobrze zróżnicować tempo gry; do wszystkich lubiących dobrze napisany scenariusz

 

Nie pasuje do: przeciwników ścian tekstu i ludzi, którym zakręcona, humorystyczna logika gry będzie przeszkadzać w immersji i wydawać się „nierealana” czy „głupia”

 

------------------------------------------------------------------

 

guwJ3hW.jpg

Shovel Knight
gatunek: platformówka 8-bit
developer: YachtClub
wydawca: YachtClub

 

Pasuje do: dinozaurów wychowanych na jump n runach z NESa, fanów Castlevanii, MegaMana i DuckTales

 

Nie pasuje do: wymęczonych modą na stylizowanie retro

 

------------------------------------------------------------------

 

JkyQIs4.jpg

 

Super Mario 3D Land
gatunek: platformówka 3D
developer: Nintendo EAD
wydawca: Nintendo

 

Pasuje do: fanów stereoskopowego efektu 3D; lubiących grać na kiblu

 

Nie pasuje do: fanów Mariana, którzy po Galaxy nie potrafią już się cieszyć żadną inną platformówką

 

------------------------------------------------------------------

 

AIbxqCB.jpg

 

Super Smash Bros. for Nintendo 3DS
gatunek: brawler
developer: Bandai Namco/Sora Ltd.
wydawca: Nintendo

 

Pasuje do: trofikowych dziwek, lubiących lokalne multi, fanów postaci N, nie bojących się o swojego circle pada

 

Nie pasuje do: ludzi z dużymi łapami, którzy nie będą potrafili wygodnie grać w tą grę na 3DSie

 

------------------------------------------------------------------

 

bXKljvz.jpg

 

Zero Escape: Virtue’s Last Reward
gatunek: gra typu escape/visual novel
developer: SpikeChunsoft
wydawca: Rising Star Games

 

Pasuje do: fanów anime, lubiących fabularne twisty i mnóstwo różnych zakończeń

 

Nie pasuje do: przeciwników ścian tekstu, przyziemnych ludzi, którym historia VLR będzie zbyt pokręcona

 

------------------------------------------------------------------

 

Czekam na wasze typy i hejty fanów Pokemonów ;)


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 03 marca 2015 - 12:01

  • 3

#65 SennseJ Napisany 03 marca 2015 - 15:21

SennseJ

    Mega Man

  • Forumowicze
  • 136 Postów:

Uwielbiam wszystkie podsumowania, zestawienia, TOP-ki itp.Zamysł fajny i w zasadzie wszystkie te tytuły albo ograłem (mniejszość) albo mam na liście zakupów (wiekszość z nich). Niestety nie jestem w stanie wymienić aż 12 tytułów które bym polecał i które ograłem ale aby wątek się przyjął to poszerzę swoją listę o tytuły które dopiero zamierzam ograć. Może nie zostanę wyklęty :) Będzie zaznaczone w które grałem a które dopiero zamierzam.

 

PS_3DS_FireEmblemAwakening_enGB.png

Fire Emblem: Awakening

grałem

 

Pasuje do - dla osób które lubią gry pokroju Disgaea, Tactic Ogre, FF Tactics. Chcesz pobawić się w taktyka a przy okazji poznać ciekawe postacie to spróbuj.

 

Nie pasuje do - ludzi których drażni planowanie potyczek i brak stóp bohaterów.

 

Super-Mario-3D-Land-Box.jpg

Super Mario 3D Land

grałem

 

Pasuje do - Głodnych Marianowej platformówki i czegoś naprawdę dobrego. Sprawuje się świetnie jako wersja cyfrowa którą masz zawsze na 3DS i możesz rozegrać krótkę partyjkę na jednej planszy.

 

Nie pasuje do - ludzi uczulonych na Mariana. Jak czerwony z niebieskim słabo Ci się łączą to przejdź dalej.

 

PS_3DS_MarioKart7_enGB.png

Mario Kart 7

grałem

 

Pasuje do - motoryzacyjnych maniaków. Mimo tego, że wygląda na prostą to aracdowy styl jazdy jest dość złożony.

 

Nie pasuje do - osób które nie lubią jakakolwiek losowości w grach i zręcznościowy model prowadzenia pojazdów zupełnie im nie leży.

 

shovel-knight.jpg

Shovel Knight

grałem

 

Pasuje do - graczy którym niestraszne pixele, platformówki i dodatkowo era 8-bitowa grzeje serducho. Niektóre bardziej współczesne dodatki  (typu checkpointy) sprawią, że zagłębicie się z w nią z pełną przyjemnością.

 

Nie pasuje do - hejterów indie, brzęczenia starych gierek i machania łopatą. Kto to słyszał takie rzeczy w 2014.

 

CNVXN58.jpg

Monster Hunter 4 Ultimate

gram

 

Pasuje do - pewnej grupy graczy którzy potrafią poświęcić niektóre wygodne elementy współczesnych gier w zamian za otrzymanie gry wyjątkowej i przepastnie wielkiej. Będą się przy niej bawić wspaniale wyjadacze z serii Souls oraz grupka miłośników Dragon Dogma. Walki z bossami non-stop? Brać!

 

Nie pasuje do - osób które chcą postaci szybkich, potworów na 5-6 ciosów a grind wyrzucili już dawno ze słownika.

 

Bravely-Default-Flying-Fairy.jpg

Bravely Default: Flying Fairy

nie grałem ale może już niebawem

 

Pasuje do - osób które szukają jednej z najładniejszych gier na 3DSa a przy tym odświeżenia w gatunku jrpg.

 

Nie pasuje do - graczy szukających krótszych gier a nie pochłaniacza ok 50 godzin życia który przy okazji wymaga niekiedy żmudnego nabijania statystyk

 

ace_attorney_phoenix_wright_trilogy.jpg

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy

nie grałem czego trochę się wstydzę

 

Pasuje do - fanów fabyły prawniczo/detektywistycznej z ciekawymi postaciami i długą rozgrywką.

 

Nie pasuje do - alergików na słowo pisane w grach szukających akcji i błysków na ekranie.

 

Pushmo-Hidden-Gem.jpg

Pushmo

niech no tylko pojawi się przecena, poprzednią przegapiłem :/

 

Pasuje do - osób lubiących trochę pomyśleć w sympatycznie wyglądających grach.

 

Nie pasuje do - graczy mających awersję do gier logicznych i ... ciągnięcia

 

list_640px.jpg?1358451479

Pokemon X/Y

w czołówce na liście zakupów

 

Pasuje do - tych co nie zważają na opinie że grają w grę dla dzieci i tych którzy już kiedyś zaliczyli jakieś Pokemony. Liczba zmian sprawia, że to pełne doświadczenie serii a tym samym nie remake jakiejś poprzedniej części.

 

Nie pasuje do - bardzo poważnych osobistości co to na maskotki najwyżej mogą się wypróżniać.

 

etrian_odyssey_iv_legends_of_the_titan_b

Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan

kupię choć się trochę boję

 

Pasuje do - fanów Wizardry, Might and Magic oraz Legend of Grimrock.

 

Nie pasuje do - osób które nie wyobrażają sobie poruszania się tylko w 4 kierunkach po labiryntach, których mapy sam sobie musisz narysować

 

204025_front.jpg

Zero Escape: Virtue’s Last Reward

kupione na ostatniej wyprzedaży, czeka na ukończenie 999

 

Pasuje do - fanów visual novel oraz osób chcących zobaczyć ten gatunek w najlepszym wydaniu.

 

Nie pasuje do - graczy nie rozumiejących po co czytać tekst w grze i to jeszcze po angielsku. Gry są do grania nie do czytania.

 

PS_3DS_LuigisMansion2_PEGI.png

Luigi’s Mansion 2

czeka w szufladzie jeszcze w folii

 

Pasuje do - nintendofili chcących zaznać wesołych przygód mniej znanego brata pewnego hydraulika z ciekawym gameplayem.

 

Nie pasuje do - zwolenników poważnych fabuł, krwi i flaków. Tutaj tylko czasem jest ciemno.


  • 5

#66 jakub Napisany 03 marca 2015 - 17:44

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

Miałem już większość napisane i przypadkiem cofnąłem stronę  :pac: No nic...

Nie będę wrzucał obrazków i raczej zostawię krótki opis. Kolejność nieprzypadkowa, ale też niektóre pozycje ciężko uporządkować. Lista w 100% subiektywna, żadne kierowanie się numerkami, czy recenzjami

 

1. Pokemon XY

Hajp zrobił robotę. Na żadną grę na 3DSa tak nie czekałem. Odliczałem dni i oczekiwałem razem z całym internetem. Dostałem grę 2 dni przed premierą (środa) i do końca dnia premiery (piątek) już ją ukończyłem. Nintendo po prostu dostarczyło. Technicznie wyszło im bardzo ładnie (oprócz 3D), duży upgrade w stosunku do poprzedniej generacji.

Na chłodno podobno gra taka świetna nie była. Bardzo możliwe, że grając kilka miesięcy po premierze inaczej bym ją zapamiętał.

Chwaliłem się, że zebrałem cały Pokedex? :D

 

2. Zelda A Link Between Worlds

Świetny, przyjemny, dynamiczny gameplay. Gra wygląda bardzo ładnie i chodzi płynnie. Gratka dla fanów Zeldy... ale przede wszystkim powinny ją sprawdzić osoby, którym inne części nie przypadły do gustu. Premiera mnie kompletnie ominęła, bo Ocarina mnie nie zadowoliła. Potem przypadkiem ją pożyczyłem i wciągnąłem chyba w 3 dni zachwycając się geniuszem tego tytułu.

 

3. Bravely Default

Demo mnie nie zachęciło. Wszedłem w posiadanie przypadkiem, bo była korzystna wymiana. Okazało się, że to kawał miodnego jRPGa, który wiele rzeczy robi dobrze (np. sterowanie random encounterów, auto-walka). Warto!

 

4. Fire Emblem: Awakening

Fanem strategii to ja nie jestem. Fire Emblem zmienił nieco ten pogląd. Przyjemna strategia z elementami RPG. Można grać wiele razy, na wyższych poziomach trudności gra wygląda kompletnie inaczej. Taki no... solidny tytuł. Nie słyszałem, że komuś się nie podobało.

 

5. Shovel Knight

G-E-N-I-U-S-Z  :bowdown: Wychowałem się na pegazusie, więc nie grałem w Castlevanie, Megamana, czy Duck Tales, a mimo tego doceniam jak dobre jest to odzwierciedlenie starych gier. Świetny gameplay, uczciwy system umierania. Mimo wielu miejsc, które przechodziłem dużo razy, nie czułem frustracji. I przede wszystkim świetny soundtrack. Nieco za krótka. Czekam z niecierpliwością na drugą część/DLC

 

6. Ace Attorney: Dual Destinies

Kolejna seria, która mnie ominęła i zacząłem ją chyba najlepszą częścią. Ściany tekstu na trailerach mogą kogoś odstraszać, ale mimo tego rozprawy są dość emocjonujące. Czaję się na trylogię. Czekam na jakąś promocję na razie. Twist mnie zaskoczył.

 

7. Super Mario 3D Land

Miodna platformówka, która świetnie wykorzystuje efekt 3D. Typowy must-have.

 

8. Pokemon Omega Ruby

Tak nisko? Gra jest lepsza pod każdym względem od XY. Czekałem na Hoenn przebierając nogami. Kiedyś utopiłem strasznie dużo godzin w Ruby na GBA (400h+?)... i coś nie zatrybiło. Przeszedłem, było przyjemnie i to tyle. Nawet nie chciało mi się łapać wszystkich legend. Może dlatego, że gdzieś to już widziałem (sam silnik jak i region).

 

9. Mario Kart 7

Jak ktoś ma znajomych to polecam. Jak nie to lepiej pograć w 8 na Wii U... ale 7. jest też dobra. Z jakichś przyczyn jeżdżenie w kółko na tych samych trasach, maksowanie pucharów i skracanie czasów jest przyjemne.

 

10. Super Smash Bros. for 3DS

I kolejna seria, której próbowałem pierwszy raz. To jest chyba jeszcze bardziej nastawione na multi niż Mario Kart 7. Demo mnie zassało mocno, nawet wziąłem na premierę... i odłożyłem jakoś szybko. Chyba każdy fan N powinien spróbować. Wiecie... skopać Linkiem Charizarda i inne takie. 

 

11. Luigi's Mansion 2

Pograłem kilka godzin i znudziło mi się, ale podoba mi się humor i to jak to wygląda. Jakbym miał opisać jednym słowem to jest to gra "sympatyczna"

 

12. Mario Tennis Open

Co. To jest tenis na 3DSa? Jestem fanem gier o tenisie. Każde Virtua Tennis przeszedłem przynajmniej po 2 razy. Nie zawiodłem się na tenisie wg Nintendo. To nie jest ten poziom, gdzie mieliśmy dodatkowo fabułę i RPG, ale nadal. Bardzo przyjemnie się w to pykało w przerwach od nauki :)


  • 2

#67 mic Napisany 03 marca 2015 - 17:55

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:

Pewnie będzie w tym temacie pewna ilość powtarzających się regularnie gier ale fajnie się takie podsumowania czyta :)

 

Zaczynamy:

 

Monster-Hunter-4-Ultimate-.jpg

 

Monster Hunter 4 Ultimate

 

Pasuje do: Ludzi którzy mogą poświęcić trochę czasu na grę i nie obawiają się poziomu trudności oraz lubią wyzwania.

 

Nie pasuje do: osób które szybko się irytują gdy giną lub nie widzą szybko "końca" gry.

 

PS_3DS_FireEmblemAwakening_enGB.png

 

Fire EmblemAwakening

 

Pasuje do: ludzi którzy lubią taktyczne jrpg lub chcą zacząć przygodę z tym gatunkiem.

 

Nie pasuje: do tych co oczekują typowego jrpg z samodzielną eksploracją świata

 

f3f3bd2e44882886715dc30cb056bdf394c28342

 

Ridge Racer 3D

 

Pasuje do: osób szukających dobrych wyścigów na 3ds i mających sentyment do serii od czasów psx...

 

Nie pasuje do: ludzi którzy na 3ds jedynie uznają Mario Kart jeśli chodzi o wyścigi.

 

box-art.jpg

 

Kid IcarusUprising

 

Pasuje do: Graczy lubiących "celowniczki na szynach" którzy przymkną oko na misje "chodzone".

 

Nie pasuje do: Ludzi którzy szybko się męczą trzymając 3ds'a jedną ręką.

 

18j1eck4t76qvjpg.jpg

 

Resident EvilRevelations

 

Pasuje do: graczy chcących rewelacyjnej oprawy i "dorosłej" gry na 3ds'a.

 

Nie pasuje do: oczekujących zombiaków i dużej ilości zagadek jak w starych RE

 

The-Legend-of-Zelda-Link-Between-Worlds-

 

Zelda A Link Between Worlds

 

Pasuje do: fanów Zeldy którzy chcą takiej "arcade" wersji dostosowanej do mobilnego grania.

 

Nie pasuje do: chcących Zeldy w wydaniu 3D takiej jak na "dużych" konsolach.

 

Crimson_Shroud_Logo.jpg

 

Crimson Shroud

 

Pasuje do: graczy którzy lubią papierowe rpg i nie przeszkadzają im "ściany tekstu".

 

Nie pasuje do: ludzi oczekujących wartkiej akcji.

 

PS_3DSDS_LiberationMaiden.png

 

Liberation Maiden

 

Pasuje do: lubiących szybkie strzelaniny z mechami w roli głównej

 

Nie pasuje do: nie przepadających za japońskim "klimatem".

 

20140301233601!Super-Mario-3D-Land-Logo.

 

Super Mario 3D Land

 

Pasuje do: graczy szukających świetnej platformówki, która nadaje się nawet na krótkie posiedzenia.

 

Nie pasuje do: mających awersję do Mario, osób którym przeszkadza "dziecinny wygląd gry".

 

Code_of_Princess.jpg

 

Code of Princess

 

Pasuje do: graczy mających sentyment do Guardian Heroes z Segi Saturn.

 

Nie pasuje do: ludzi których zirytują pewne ograniczenia związane z z tym, że nie można się poruszać po całej wielkiej planszy, a tylko małych "arenach".

 

NA-OverclockedCover.jpg

 

Devil Survivor Overclocked

 

Pasuje do: lubiących taktyczne jrpg które stawiają wyzwanie.

 

Nie pasuje do: tych których odrzuca estetyka anime.

 

_-Virtues-Last-Reward-3DS-_.jpg

 

Virtue's Last Reward

 

Pasuje do: graczy chcących "doroślejsze" gry na swoim 3ds z "zakręconą" fabułą.

 

Nie pasuje do: Tych co nie lubią gatunku visual novel.

 

 

Kolejna lista bez pokemonów ;)

 

 


  • 4

#68 cybercotlet Napisany 04 marca 2015 - 12:25

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 601 Postów:

Moja lista
 
Top5 - Masz 3DS? Musisz kupić te gry - nie ma co komentować. Jeśli grałeś w Donkey Konga na Wii można sobie wyjątkowo odpuścić tytuł. Nie ma sensu posiadania 3DSa bez tych gier. Reszta must-have'ów to już pewnie kwestia gustu ale pewnie spora część będzie się pokrywać z poprzednikami. Swoje TOP12 bazuję głównie na odczuciach wewn. i ogranych tytułach. W topie pewnie będą się znajdować gry w które nie grałem.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Legend of Zelda A link Between Worlds
2. Fire Emblem Awakening
3. Super Mario 3D Land
4. Pullblox*
5. Donkey Kong Country Returns 3D
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gry więcej niż warte uwagi
6. Pokemon ORAS / XY (seria) - Mając konsolę nintendo po prostu trzeba spróbować tej marki. Spróbowałem XY i tak mnie wciągneło taki hype był, że Omega Ruby poszło od razu na premierę.
8. Kirby Triple Deluxe - Mistrzostwo w świecie platformówek. Lekka ładna i przyjemna. Cały Kirby. Jesteś fanem platformówek? - Must have na 3DS'a.
9. Bravely Default - Nie grałem jeszcze. Nigdy nie skończyłem żadnego typowego JRPG. To będzie mój pierwszy.
10. Super Smash Bros Demo było świetne. Nie kupiłem bo przestraszyłem się sterowania i uwalenia circle pada w moim cudownym XLu. Ale jest to na pewno must have.
11. Luigis Mansion 2 - Super gierka, ma w prawdzie swoje małe mankamenty ale na pewno trzeba spróbować. Obowiązkowa pozycja
12. Picross e (seria)* -  Lubisz krzyżówki? Pozycja obowiązkowa
 
*Gry z eShopa
 
Z tytułów które chce na pewno jeszcze sprawdzić brakuje tutaj jeszcze Monster Hunter 4 - pewnie sprawdzę demko jak podejdzie chociaz troche to pewnie kupie. Następną grą którą będę chciał sprawdzić to seria Etrian Oddyssey
 
Gry które są warte uwagi a nie zmieściły się w TOP12
1. Nintendo Pocket Football Club - świetna gra, niesamowity pochłaniacz czasu. Gierka o tyle świetna, że nie trzeba poświęcać jej 100% uwagi. Uproszczony Football manager - pożeracz czasu, IMO niewiele jej brakło do topa.
2. Fallblox - Sequel genialnego Pullbloxa. W zasadach troche trudniejszy przez co może gierka traci troche na funie płynącym z gry ale na pewno jest to świetna gra
3. Attack of the Friday Monsters! - Gierka krótka ale bardzo przyjemna, warto przeczytać recenzję Kaxiego LINK :link:
3. Shovel Knight - Dla mnie przehypowany tytuł przez Tawota :olo:. Gierka na pewno dobra ale dla mnie to nie jest TOP.


  • 6

#69 Schrodinger Napisany 04 marca 2015 - 12:30

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
propsuje taka liste kotleta bo to ze zdjeciami to za bardzo rozstrzelone :P
  • 1

#70 Spuczan Napisany 04 marca 2015 - 13:14

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 048 Postów:

U kotleta jest najwięcej zawartości a do tego wygląda to bardzo estetycznie. Nie mniej wasze topy też są ładne ale kotleta najładniejsza.


  • 0

#71 SennseJ Napisany 04 marca 2015 - 13:31

SennseJ

    Mega Man

  • Forumowicze
  • 136 Postów:

Cybercotlet bardzo fajna lista. Ponieważ jest na niej parę ciekawych tytułów poprosiłbym o dodatkowe pare słów :)

1. Kirby Triple Deluxe - można napotkać opinię że poziom trudności jest nie tyle łatwy co banalny. Ale skoro wymieniłeś ją tutaj to wnioskuję, że nie wpływa na fun z rozgrywki. Możesz jakoś się odnieść do tego? Osobiście nie grałem jeszcze w grę "za łatwą" ale to nie znaczy że ona nie będzie pierwsza :)

2. Picross e (seria) - Niestety nie miałem przyjemności z żadną z tych gier. Wiem że wyszły jakieś części także na DS. Jeżeli grałeś w inne to która jest Twoim zdaniem najlepszym doświadczeniem? Właśnie ta z 3DSa czy może gdybyś miał wybrać jedną to jakąś wcześniejszą? U kogoś w to grałem i było całkiem przyjemne. W wersji papierowej to się chyba nazywa obrazkami logicznymi czy coś takiego. Czym są te części e2, e3 itd? To takie DLC czy gry o takiej samej zawartości? Ile zajmuje przejście Picross e?

3. Nintendo Pocket Football Club - to mnie mocno zaskoczyło. Ale Twój opis mnie bardzo zachęcił. Czy drużyny są wymyślone czy to realne kluby? Standardowa rozgrywka to ustawienia składów, transfery i oglądanie meczy?

 

Attack of the Friday Monsters! - jestem zaintrygowany, wygląda na grę dość trudną do opisania ale dopisuję do listy zakupów. Zaryzykuję :)

 

Bez zdjęć topka lepsza :)


Ten post był edytowany przez SennseJ dnia: 04 marca 2015 - 13:35

  • 0

#72 fingus Napisany 04 marca 2015 - 14:04

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Na NDS grałem w Picross 3D i jest rewelacyjne. Zwykłe, dwuwymiarowe pikrosy to zdaje się to samo, co można spotkać w gazetkach. Ale trójwymiarowy to zupełnie inny wymiar zabawy (:olo:) polecam. Nie wiem czy wyszedł na 3ds.

A tak w ogóle - świetny temat i bardzo fajne listy. jako świeży user, nie przedstawię własnej, ale powybieram co lepsze kąski z Waszych, aby zrobić sobie jakąś wishlistę na najbliższy rok. :olo:
  • 0

#73 cybercotlet Napisany 04 marca 2015 - 14:53

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 601 Postów:

Cybercotlet bardzo fajna lista. Ponieważ jest na niej parę ciekawych tytułów poprosiłbym o dodatkowe pare słów :)
1. Kirby Triple Deluxe - można napotkać opinię że poziom trudności jest nie tyle łatwy co banalny. Ale skoro wymieniłeś ją tutaj to wnioskuję, że nie wpływa na fun z rozgrywki. Możesz jakoś się odnieść do tego? Osobiście nie grałem jeszcze w grę "za łatwą" ale to nie znaczy że ona nie będzie pierwsza :)

 
Zacytuję samego siebie
 

Kurde myślałem, że te minigierki to jakieś popierdółki niewarte uwagi. Dedede drum dash mnie wciągnęło (pewnie ze względu na swoją prostotę) :mog: , póki co walnąłem pierwsze dwie plansze na platynę i trzecią na szybko na brąz. DLC chętnie łyknę po premierze. W grze jestem w 5 świecie, kwiatki jakoś niespecjalnie pochowane są, więc większość łapię praktycznie za 1 podejściem i obecnie mam 40%. Gierka warta swojej ceny!

i tutaj jeszcze:
 

A tak serio to właśnie zobaczyłem ekran końcowy

Spoiler


Przejście gierki zajęło mi 14h w tym zebrałem wszystkie kwiatki ... no prawie. Po przejściu gry zauważyłem, że pominąłem dodatkowy level w 4 świecie. Mimo to, że gierka kończy się dość szybko to jednak dodatkowego kontentu dostajemy znacznie więcej więc gierka na pewno jeszcze dostarczy kilku godzin dodatkowej zabawy :)

IMO must-have na 3DSa. Daje jej mocne 9/10.

Kirby jak Kirby nie jest trudny ale co najważniejsze daje duuuużo frajdy z grania :) Powiedziałbym, że trudniejsze są te minigierki dodane do gry - które btw są bardzo fajne!
 

2. Picross e (seria) - Niestety nie miałem przyjemności z żadną z tych gier. Wiem że wyszły jakieś części także na DS. Jeżeli grałeś w inne to która jest Twoim zdaniem najlepszym doświadczeniem? Właśnie ta z 3DSa czy może gdybyś miał wybrać jedną to jakąś wcześniejszą? U kogoś w to grałem i było całkiem przyjemne. W wersji papierowej to się chyba nazywa obrazkami logicznymi czy coś takiego. Czym są te części e2, e3 itd? To takie DLC czy gry o takiej samej zawartości? Ile zajmuje przejście Picross e?

Bardzo fajna seria krzyżówek które można spotkać w gazetach chociaż ja nie wiem gdzie :) Tutaj to jest po prostu podane w przystępnej formie (w każdej części z tą samą wkurzającą już muzyczką :olo:). Ale ja uwielbiam picrossy (Ryan ponoć też) dlatego dodałem. Poszczególne części e nie różnią się generalnie od siebie ilością zawartości. Ja kupuję po kolei jak leci i po roku grania obecnie jestem na 3 części. :) Szkoda, że Picross 3D nie wyszedł na 3DSa bo chętnie bym go też ograł.

 

3. Nintendo Pocket Football Club - to mnie mocno zaskoczyło. Ale Twój opis mnie bardzo zachęcił. Czy drużyny są wymyślone czy to realne kluby? Standardowa rozgrywka to ustawienia składów, transfery i oglądanie meczy?

Kluby są totalnie wymyślone jak i wszystkie nazwiska. Gierka generalnie jest podana w bardzo oldschoolowy sposób - co ma też swój urok
Trailer: 

Spoiler

 

Attack of the Friday Monsters! - jestem zaintrygowany, wygląda na grę dość trudną do opisania ale dopisuję do listy zakupów. Zaryzykuję :)

To jest raczej taka novela graficzna z elementami gameplayu. Jak będzie w przecenie to IMO warto spróbować. Dla samych widoków w grze :)


Ten post był edytowany przez cybercotlet dnia: 04 marca 2015 - 14:54

  • 0

#74 fingus Napisany 04 marca 2015 - 15:04

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:

które można spotkać w gazetach chociaż ja nie wiem gdzie :)


Tutaj: http://www.wydawnictwologi.pl :)
  • 2

#75 Aki Napisany 05 marca 2015 - 12:03

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

ak tak każdy komponuje swoją listę to i ja się podzielę swoimi przemyśleniami:

 

1. The Legend of Zelda: A Link Between Words

Moja pierwsza gra na 3DS'a i pierwsza Zelda ever. Piękny świat, ciekawe pomysły, płynna rozgrywka, z przystępnym poziomem trudności. Moim zdaniem idealna Zelda dla tych, którzy kręcą nosem na wersje 3D albo nie wiedzą jaką Zeldę wybrać na początek.

 

2. Pokemon X/Y

Klasyka. Ta akurat wprowadza kilka bardzo fajnych i udanych zmian, jak choćby możliwość poruszania się w dowolnym kierunku, do tego duży pokedex (chyba największy regionalny dex so far) i całkiem sympatyczny epizod post-gameowy. 

 

3. Bravely Default

jRPG jakich mało, co prawda pierwsze skojarzenie jakie miałem to Final Fantasy ale bardzo szybko zapomina się o podobieństwach i pędzi poznawać fabułę. Sporo fajnych rozwiązań mechanicznych (auto-walka czy poziom random encounterów). Ma parę minusów ale i tak świetna pozycja na wiele godzin. Brać jak gdzieś komuś wpadnie w ręce.

 

4. Kirby Triple Deluxe

Gra, którą dostałem przy okazji zimowej promocji, a która do wtedy miała etykietkę "może kiedyś". Bardzo kolorowa i przyjemna platformówka, przychodząca w komplecie z dwoma mini-grami. Miło się nią zaskoczyłem, super wygórowanego poziomu nie ma. Ma w sobie coś co nie pozwala nie lubić tej śmiesznej różowej kulki.

 

5. Luigi Mansion 2: Dark Moon

Luigi na main-bohatera wszystkich kolejnych gier! Podobna gra w jest w Mii Plazie, tylko tutaj mamy wszystkiego więcej, lepiej i nie limitowane go StreetPassów.

Bojący się własnego cienia Luigi przemierza nawiedzone domostwa polując na duchy, sporo humoru, sporo okazji do interakcji z otoczeniem. Warto zagrać, bo jak to ktoś już napisał, gra jest "sympatyczna".

 

6. Paper Mario Sticker Star

Wielka przygoda i gratka dla fanów "zbierania". Tutaj akurat zbierania naklejek :D

Wielka gra przygodowo-zręcznościowa z Marianem w roli głównej, fajni innych papierowych Mario mogę być trochę zawiedzeni i rozczarowani zmianami (m.in. brak systemu doświadczenia) ale jak się da tej grze szansę to kolorowy świat naklejek porywa bez reszty.

 

7. Fantasy Life

Wielki pożeracz czasu, life sim z elementami rpg pełną gębą... fabuła słaba ale to nie o fabułę tu chodzi

 

8. Professor Layton and (the Miracle Mask)

must have dla lubiących zagadki i łamigłowki

tą wersję albo w sumie każdą inną z serii

 

9. Heroes of Ruin

Bardzo się tą grą zaskoczyłem, niby kolejny diablopodobny klon ale tej jest na 3DS'a i to nawet dość wciągający... niestety bardzo krótki... ok 10h i koniec zabawy

 

 

10. Monster Hunter 4 Ultimate

gra nie dla każdego...

jest coś w niej co potrafi pochłonąć na godziny,

niestety na początku można się od niej bardzo boleśnie odbić, gra praktycznie od samego początku stawia wymagania i nie okazuje pobłażania

 

 


  • 3

#76 SennseJ Napisany 10 marca 2015 - 09:53

SennseJ

    Mega Man

  • Forumowicze
  • 136 Postów:

Nawiązując do mojej listy:

 

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy

Spoiler

Od czwartku 12 marca będzie przecena w eshopie z 120 na 90 zł :) Ja biere :P


  • 0

#77 Schrodinger Napisany 10 marca 2015 - 10:00

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
to są trzy gry nie? to chyba warto kupić jak się nigdy nie grało?
  • 0

#78 Tawotnica Napisany 10 marca 2015 - 10:26

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

to są trzy gry nie? to chyba warto kupić jak się nigdy nie grało?


chcesz powiedzieć, że nigdy nie grałeś w żadnego Phoenixa? :o

Na iOS możesz sprawdzić pierwsze dwie sprawy za darmo, żeby nie wtopić kasy.
  • 0

#79 fingus Napisany 10 marca 2015 - 10:27

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
A to nie jest ta sama trylogia, która na iOS jest w znacznie niższej cenie?
  • 0

#80 SennseJ Napisany 10 marca 2015 - 10:35

SennseJ

    Mega Man

  • Forumowicze
  • 136 Postów:

Ta sama. Ale jak się jest biedakiem jak ja i nie ma się iPhona ... :)


  • 0

#81 Schrodinger Napisany 10 marca 2015 - 10:45

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
ni mom ajfona ani ajpada
  • 0

#82 Hellmans Napisany 10 marca 2015 - 10:57

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Miałeś DSa z nie ograłeś żadnej części? Nawet na R4? To jak pluć na matkę.


  • 0

#83 Tawotnica Napisany 17 września 2017 - 15:55

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Update:
 
xDjUDhd.jpg?1
 
Essential. Must have. Jak masz 3DSa i nie masz tej gry to zbłądziłeś mocno w życiu. Pisałem już gdzieś, że Samus Returns jest GOTY? :olo: Przez ALBW, SM3DL i M:SR  będę tęsknił za efektem 3D. :(
\
  • 1