Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wojna Przeglądarek-Która Najlepsza?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1138 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Która przeglądarka jest najlepsza? (220 użytkowników głosowało)

Która przeglądarka jest najlepsza?

  1. Głosowanie Opera (8 głosów [23.53%])

    Procent głosów: 23.53%

  2. Głosowanie Firefox (9 głosów [26.47%])

    Procent głosów: 26.47%

  3. IE (3 głosów [8.82%])

    Procent głosów: 8.82%

  4. IE+plugin (Avant itp.) (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  5. Safari (1 głosów [2.94%])

    Procent głosów: 2.94%

  6. Głosowanie inna (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  7. Chrome (11 głosów [32.35%])

    Procent głosów: 32.35%

  8. Edge (2 głosów [5.88%])

    Procent głosów: 5.88%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#31 xell Napisany 11 marca 2006 - 11:13

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 326 Postów:
Wiadomo, że IE to shit, nie ma o czym mówić. Opera ma fajne niektóre rozwiązanie interfejsowe (korzystałem z niej kilka miesięcy), ale działała dosyć niestabilnie (choć wiem, że tak u mnie jest) i wolniej niż Firefox. Z Firefoxa korzystałem kiedyć (w ramach całego pakietu Mozilla) i po kilkumiesięcznej przerwie na Operę znowu na nim pracuję. Też ma fajny interfejs i pracuje szybciej.

Ja używam starego dobreho IE i nie mam z nim problemów. Szybko, sprawnie i ogólnie bajer.

Ja nie wiem, jak może być szybko i sprawnie przy takim interfejsie. :o
  • 0

#32 Danteusz Napisany 11 marca 2006 - 11:20

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Muszę przyznać że czasami Opera sie zawiesza, ale znacznie rzadziej niż IE (nie wiem jak z FF, nie siedziałem na nim na tyle długo aby sprawdzić. Obecna wersja Opery (8.5) zawiesza sie bardzo rzadko, a mam właczoną 24/7, nie zamykam jej tylko minimalizuję. Jeśli zdarzy się zwiecha nie jest to problemem, można kontynuować poprzednią sesję więc conajwyżej straci się chwilę na ponowne włączenie programu.
  • 0

#33 Scorpio Napisany 11 marca 2006 - 11:25

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Hehe. IE w wersji 7.0 nareszcie uzyskał karty. Czyli nie ma już 1 strona otworzona = 1 program nowy :lol: Trochę im to zajęło.

Do tej pory MFF nie udało sie jeszcze powiesić :P
  • 0

#34 Gość_t0m3ek_* Napisany 11 marca 2006 - 11:28

Gość_t0m3ek_*
  • Goście
To samo u mnie chyba poprostu FF jest nie do powieszenia.
  • 0

#35 Gość__* Napisany 11 marca 2006 - 12:03

Gość__*
  • Goście
ja mam najnowsza opere (8.52) i chodzi praktycznie idealnie jak dla mnie. fakt, ze dlugo ja konfigurowalem, przegrzebywalem setki roznych skinow aby wybrac najlepszy, ale tera jestem zadowolony maksymalistycznie. chodzi b. szybko, zadnych bledow, pop-upow, ani innych biednych syfow.

ludzie ktorzy maja IE i twierdza, ze jest ok i starczy poprostu sa dziwni i powinni zmienic przegladarke jak najszybciej to zobacza jaki internet moze byc przyjemny.

HEIL OLSZESKY
  • 0

#36 Danteusz Napisany 11 marca 2006 - 12:09

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Wielką zaletą Opery jest możliwość dowolnej konfiguracji interface'u. Jakiś przycisk mi nie pasuje- wywalam go. Brakuje mi paska narzędzi-tworzę nowy. Można edytować przyciski, pobierać je ze stron jednym kliknięciem, ściągać skiny, konfiguracje interface'u, gestów myszy. Można dodawać wyszukiwarki, chociażby Allegro. W obecnej wersji jest to trochę skomplikowane, trzeba edytować plik .ini, ale w następnej będzie można robić to przez 2 kliknięcia. Opera działa tak jak ja tego chcę, a nie jej twórcy.
  • 0

#37 Gość__* Napisany 11 marca 2006 - 12:12

Gość__*
  • Goście
Ale najlepsze są gesty myszki, bez nich już żyć nie mogę. Kiedyś odpaliłem IE i macham tą myszką i kombinuje "co jest k*&^%???" :P
  • 0

#38 Danteusz Napisany 11 marca 2006 - 12:15

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Też tak mam, nie mogę już żyć bez cofania przez wciśnięcie prawego i lewego przycisku myszki :)
  • 0

#39 xell Napisany 11 marca 2006 - 12:23

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 326 Postów:

Też tak mam, nie mogę już żyć bez cofania przez wciśnięcie prawego i lewego przycisku myszki :)

Ja karzystam z myszki tylko wtedy, gdy zachodzi konieczność... :blah: Praktycznie cały czas trzymam łapy na klawiaturze i korzystanie ze skrótów klawiszowych (w tym wypadku backspace) jest dużo łatwiejsze niż przełożenie łapy na myszkę i naciskanie przycisków czy robienie jakiś bzdetnych gestów. A FF też ma dużą możliwość konfiguracji.
  • 0

#40 Yoori Napisany 11 marca 2006 - 17:22

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
Teraz używam Opery, kiedyś jechałem na IE ale mnie denerwowała i postanowiłem zmienić na jakąś inną, naczytałem sie że ludzie chwalą sobie Opere no to zainstalowałem, musze jeszcze spróbować Mozilly, kiedyś miałem zainstalowaną ale jej nie urzywałem i przy formacie poszła.
  • 0

#41 Gość__* Napisany 11 marca 2006 - 18:55

Gość__*
  • Goście
Ja używam Opery i moim zdaniem ona rządzi. Jeszcze nie zdarzyło mi się aby się zawiesiła, jest poręczna (jeżeli można to tak ująć), wszystko mam pod ręką ^^.
Polecam
  • 0

#42 Blizzard Beast Napisany 11 marca 2006 - 20:00

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Opera forever, ofkoz.

Internet Explorer to program pozwalajacy przegladc zawartosc sieci WWW z twojego komputera i odwrotnie.

Firefox jest brzydki i w kwestii interfejsu jakis uposledzony. Argumentu o jego estetyce nie rozumiem, tym bardziej, ze jak ktos chce przegladarki wygladajacej jak inna przegladarka, to Opera jest naturalnym wyborem - mozna ja sobie dowolnie ustawic jesli idzie o wyglad.

Wszystkie te przegladarki maja sie do Opery jak Notatnik to Worda. Moze komus wystarcza w internecie odpowiednik notatnika, ja potrzebuje odpowiednika Worda.

Dlaczego Opera wymiata (i zjada na sniadanie Firefoxa)?

- Jest malutka (maly plik instalacyjny) i szybciutka (program i wczytywanie stron)
- Jest ladniutka (masa rewelacyjnych skinow, dowolne konfigurowanie przyciskow, paskow, wygladu, paneli, etc.)
- Jest bezpieczna (nie lyka zadnego syfu z netu), zgodna ze standardami, zintegrowana z online'owym validatorem W3C
- Ma swietna obsluge zakladek i przelaczania sie miedzy nimi
- Ma inteligentny i w pelni konfigurowalny pop-up blocker
- Ma pelny zoom - moge powiekszac i pomniejszac strony internetowe za pomoca przycikow "+" i "-"
- Ma swietne wyszukiwanie na stronach (nie tylko ctrl+F) - np. wciskam kropke i pisze slowo, ktorego ona szuka w czasie rzeczywistym, lub wciskam przecinek i wpisuje poszukiwany link
- Ma przewijanie stron - np. ogladajac screeny z gier na IGN nigdzie nie klikam, tylko wydaje jej polecenie "przewin" i ona sama wyszukuje adres strony z nastepnym screenem i przechodzi na nia
- Ma konfigurowalne wyszukiwarki (np wpisuje w pasku adresu "g gry wideo" i otwiera mi sie strona google'a z "gry wideo")
- Ma swietna obsluge klawiatury - np. zamiast kopiowac adres, wklejac go w pasek adresu i wciskac enter (czyli ctrl+C, ctrl+V, enter) kopiuje cos, wpisuje ctrl+D i od razu ide na ta strone, bez potwierdzania enterem
- Ma rewelacyjne gesty myszy, ktore potwornie przyspieszaja prace
- Ma znakomita obsluge bookmarkow - moge aranzowac je w foldery, otwierac wiele stron naraz folderami, nazywac strony i wchodzicc na nie szybciej (np. nazwac http://www.neo-plus.pl/forum jako "neo" i wpisac w pasku adresu "neo", wcisnac enter, i juz jestem)
- Ma zapisywanie sesji (moge otwierac ja od razu ze stronami, ktore chce ogladac)
- Ma autoodswiezanie stron co dany czas
- Ma wbudowany notatnik - zawsze moge sobie cos zanotowac w okienku obok, a nie szukac kartki/notatnika/wordpada etc.
- Ma swietnie dzialajacy manager hasel do stron
- Ma fachowy modul do pobierania plikow - znakomicie dzialajacy i zawierajacy wszystkie potrzebne mi informacje i opcje
- Ma swietnego klienta poczty z rewelacyjnym antyspamem, znakomitym wyszukiwaniem i masa opcji, np. szybka odpowiedzia na mail, etc.
- Ma konfigurowalne wyswietlanie stron - moge kazac jej ignorowac tabele, wyswietlac inne kolory i czcionki, kazac jej skalowac szerokosc strony do okna przegladarki - wszystko, co przyjdzie mi do glowy - moge kazac stronie internetowej wyswietlac sie w stylu komputerow 8-bitowych, np.
- Ma tryb Fullscreen
- Ma czytnik kanalow RSS
- Ma klienta IRC
- Ma obsluge polecen glosowych


To jesli chodzi o wersje 8. Zblizajaca sie wielkimi krokami wersja 9 bedzie miala do tego:

- Blokowanie tresci - np. wchodze na wp.pl, widze, ze w tym samym miejscu za kazdym razem jest jakis banner, ktorego nie chce ogladac, wiec pokazuje jej "nie wyswietlaj wiecej tego badziewia" i juz - po wejsciu na strone banner bedzie pomijany
- Wlasny edytor kodu
- Wyswietlanie miniatury strony po przytrzymaniu kursowa nad zakladka
- Latwo konfigurowalne wyszukiwarki (np. wchodze na strone allegro, klikam prawym przyciskiem myszy na wyszukiwarce, wybieram dodaj, wpisuje jakis symbol (powiedzmy "al") i od tej pory moge wpisywac w pasku adresu np. "al gry" i wyskoczy mi strona z grami allegro
- Widgety - aplikacje dzialajace "obok" opery (np. zegar)

....i wieeeeeele wiele wiecej. Uff. :angel:
  • 0

#43 Danteusz Napisany 11 marca 2006 - 20:08

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
O części funkcji nie wiedziałem, dzięki Blizz :D
Kolejna ciekawa funkcja: po zaznaczeniu słowa można je wyszukać w słowniku, encyklopedii, google i innych wyszukiwarek oraz przetłumaczyć.
Wersja 9 to będzie nokaut na innych przeglądarkach, zmiany które wymienił BB są ujawnione i potwierdzone, na pewno będzie ich znacznie więcej.
Teraz czekam na argumenty przemawiające za FF :]
  • 0

#44 Blizzard Beast Napisany 11 marca 2006 - 20:25

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

O części funkcji nie wiedziałem, dzięki Blizz


:D O jakich nie wiedziales?

Kolejna ciekawa funkcja: po zaznaczeniu słowa można je wyszukać w słowniku, encyklopedii, google i innych wyszukiwarek oraz przetłumaczyć


Aaa, zapomnialem. Ale to dlatego, ze nie uzywam.

Teraz czekam na argumenty przemawiające za FF :]


Ja tez, ja tez :skacze: Jesli zaraz ktos mi powie, ze lepsze sa pluginy, to go obsmieje. Program ma byc funkcjonalny z zalozenia, a nie po wpakowaniu w niego setki pluginow. Ciesze sie np., ze w wordzie nie musze sciagac plugina do rysowania tabelek oraz do drukowania w poziomie. Scorpio, rozumiem, ze to tez uwazasz za bezsens, i caly office wolalbys miec dostarczony w formie podstawki + 14352723 pluginow... Podziwiam. Idac twoim tokiem myslenia polecam zaopatrzyc sie w jakies srodowisko programistyczne i napisac sobie wlasna przegladarke - przeciez tylko ta naprawde bedzie zawierala to, co ci potrzebne, a nie zawierala calego tego "syfu", jak to okresliles. Naprawde, ciesze sie ze nie wszyscy mysla tak jak ty, i np. kupujac konsole jest ona zlozona, a nie rozmontowana "bo uzytkownik wpakuje sobie to, co chce - jesli nie bedzie np. chcial grac nigdy we dwoch, to po protu nie wmontuje portu drugiego kontrolera".

I jeszcze info dla tych, ktorzy zakochani sa w gestach myszy - mozna je nalozyc na caly system dzieki programikowi StrokeIt. Do sciagniecia tu: http://www.tcbmi.com...downloads.shtml razem z przydatnym pluginem "minimize to tray". Mozna program nauczyc nowych gestow, konfigurowac stare, etc. Kopiowanie, wklejanie, otwieranie aplikacji, wyszukiwanie - tylko machajac myszka. Rewelacja, polecam.
  • 0

#45 Danteusz Napisany 11 marca 2006 - 20:32

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Nie wiedziałem o wyszukiwaniu odnośników i nie wiedziałem do czego służą krótkie nazwy w bookmarkach, nigdy nie chce mi się czytać helpów.
Kolejna funkcja: automatyczne wypełnianie formularzy. Dzięki temu rejestrowanie się na różnych stronach jest bardzo szybkie.
  • 0

#46 Gość_t0m3ek_* Napisany 11 marca 2006 - 21:12

Gość_t0m3ek_*
  • Goście

Kolejna funkcja: automatyczne wypełnianie formularzy. Dzięki temu rejestrowanie się na różnych stronach jest bardzo szybkie.

W FFtez to jest.
Poza tym:
- menadzer hasel
- blokowanie pop-upow
- mily i prosty menadzer pobierania plikow
- rozne tematy
- mozliwosc konfigurowania przyciskow
- wspolpraca z genianym Thunderbirdem
- RSS i inne te badziewia (sorry ale nie znam sie)
- mozliwosc zobaczenia zrodla i szczegolowych informacji o stronie
- wiele innych.
  • 0

#47 xell Napisany 11 marca 2006 - 22:44

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 326 Postów:

Dlaczego Opera wymiata (i zjada na sniadanie Firefoxa)?

Przecież 90% tych opcji ma też FF, wielkość pliku instalacjnego w dobie dzisiejszych rozmiarów hdd i przepustowości łącz internetowych nie ma znaczenia, FF działa szybciej, również prawie wszystkie funkcje rozłożone na skrótach klawiszowych itp. itd.

Nie mam zamiary dawać jakiegoś obiektywnego i bezwzględnego wyroku na to, co lepsze, bo raz że nie jest mi to potrzebne, a dwa że wiem, że i tak nie znam wszystkich opcji we wszystkich programach (taką nieznajomością popisał się Blizz) i nie ma sensu coś wychwalać, a coś inne demonizować.
  • 0

#48 Scorpio Napisany 11 marca 2006 - 23:33

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Firefox jest brzydki i w kwestii interfejsu jakis uposledzony. Argumentu o jego estetyce nie rozumiem, tym bardziej, ze jak ktos chce przegladarki wygladajacej jak inna przegladarka, to Opera jest naturalnym wyborem - mozna ja sobie dowolnie ustawic jesli idzie o wyglad.

Wszystkie te przegladarki maja sie do Opery jak Notatnik to Worda. Moze komus wystarcza w internecie odpowiednik notatnika, ja potrzebuje odpowiednika Worda.

A Firefox jest TEXem :lol:

xellosa powyżej mogę zacytować, albo zrobić ctrl+c, ctrl+v 80% tego co napisałeś o Operze. Gesty myszki ... no fajnie, i jeszcze róż do tego i cudo. Albo chowaniec :lol:

FF w standardzie ma wszystko co potrzeba. Chcesz pluginu na działanie dość określone i niestandardowe? Wchodzi się na jedną stronę i szuka takowego. Nie czytałem nic także o poczcie na Operze. Jakiś program jest do tego, czy jak? Nieważne.
No Blizz, w sumie jak instalujesz Windowsa (bo na Linuxie samym na 100% nie pracujesz) to też zaznaczasz wszystkie opcje jak lecą po kolei na tak, zainstaluj. Niepotrzebne, zaśmieca, ale "może się przydać" :P

Lubisz Operę, ale robisz z niej normalnie lekarstwo na raka. To przeglądarka jak i FF. Tyle się nie różnią. Ale w szczególikach wybrałem FF i TB
  • 0

#49 Nightmare Napisany 12 marca 2006 - 00:05

Nightmare

    Blanka

  • Narybek
  • 196 Postów:
Ja tam używam FF i nie narzekam ma połączenie z FlashGot'em skiny ma bardzo ładne nie wiem czemu sie czepiaja coniektorzy np. BlueShift 1.1 , RedShift 1.1 mozna pobarac rozszerzenia np.FasterFox do przyspoeszenia ładowania sie stron i wszystko jest co potrzeba,blokowanie okienek itp.itd.łatwe pobieranie plików,zakładki.Dobr Fire Fox nie jest zły :angel:
  • 0

#50 Texz Napisany 12 marca 2006 - 00:08

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

A Firefox jest TEXem


Powinno być: "A Firefox jest z TEXZem" Ale nie czepiam się :D

Opera: dosyć długo używałem tej przeglądarki. Ciekawie rozwiązana sytuacja z pluginami, gesty myszy które (o dziwo) używałem nonstop, szybkość działania, informacje na temat danych operacji które wykonuje przeglądarka. Trochę tego jest. Jednak co było plusem szybko wydało mi się uciążliwe. Zbyt uciążliwe.
Czułem się przytłoczony. Masa rzeczy które nie była mi do czego potrzebna sztucznie robiła tłok. Jest taka stara maksyma. Że jeżeli ktoś na siłę stara się być najlepszy szybko dostaje kontuzji i w efekcie przegrywa w przedbiegach. Tak też było i w tym przypadku: Opcje których nigdy zapewne nawet w połowie nie wykorzystam. Zamieszczenie odbierania poczty elektronicznej w formie dodakowego paska obok samej strony głównej. Bałagan, chaos i w środku ja z wielkim poczuciem winy: "Może nie przeczytałem dokładnie instrukcji?"

Więc co mi pozostało? Firefox. RSS - mam. Czytanie poczty? Szybkie współdziałanie z zewnętrznym Outlokiem - jest, po przyśpieszeniu sposobami z ciekawych stron - śmiga jak ta lala, zajmuje miejsce niepotrzebnymi przyciskami - nic takiego. Wszystko zgrabnie i tak jak ustalił sobie to Bill w 95.

ps. Jeżeli nowy IE 7.0 naprawdę będzie aż tak rewolucyjny to już macie zwyciężcę.
  • 0

#51 Scorpio Napisany 12 marca 2006 - 12:01

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Na pogodzenię tylko zacytuję: "jedni lubia Opera, inni Firefoxa, a jeszcze inni sciagac trojany ;)"

I ciekawi mnie, c to za "inna" przeglądarka.
  • 0

#52 Blizzard Beast Napisany 12 marca 2006 - 14:14

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Netcape 4.0 :D

Ok, nie wszystkie funkcje Opery wykorzystuje, jasna sprawa. Ale bez tych nie wyobrazam sobie surfowania po sieci:
- Zakladki
- Pop-up blocker
- Zoom
- Wyszukiwanie za pomoca kropki i przcinka
- Przewijanie stron
- Konfigurowalne wyszukiwarki
- Skrot ctrl+D
- Gesty myszy
- Autoodswiezanie stron
- Wbudowany notatnik
- Rozbudowany modul do pobierania plikow
- Bazodanowy klient poczty

Firefox wypada przy tym... blado?
  • 0

#53 Texz Napisany 12 marca 2006 - 14:51

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Firefox wypada przy tym... blado?

Coś ty tak się uparł na tego Firefox'a. Przeglądarka w założeniach miała być mniejsza, szybsza i wogóle bardziej dla "plebsu" niż konkurencja. Jako admin i wogóle Blizz Wszechmogący na tym foum, powinna Cię onanizować myśl, że jesteś w czołówce mając najbardziej wypasioną przeglądarkę. Whatever. Przeglądarka służy do przeglądania stron, nie gotowania makaronu, sprawdzania jaka jest pogoda w Australii, rezerwowania biletów do Opery itp.
  • 0

#54 Blizzard Beast Napisany 12 marca 2006 - 16:10

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Nie uparlem sie, tylko nie rozumiem zachwytow. Po prostu. Pani Stasia w Urzedzie Gminy ma zainstalowanego Firefoxa bo fajny jest lisek i duzo bajerkow i sie cieszy z tego jak glupia do sera nawet nie majac pojecia ze moze byc inna przegladarka niz IE (czy - od kiedy jest juz sliczny lisek- takze Firefox). I wszyscy glosza na tej zasadzie, jaki to on jest fajny. No i ten sliczniusi lisek. Co blog, co profil w internecie, to wszedzie ten zasrany lisek. A ja uwazam, ze Opera jest fajniejsza i mam na to argumenty, lepsze niz twoje podjazdy onanistyczne. Lisek tak na ciebie dziala? I tak, przegladarka sluzy do przegladania stron. To, co wymienilem w poscie powyzej, to sa wlasnie zalety Opery przy przegladaniu stron. Nie gotowaniu makaronu. Widze, ze z braku sensownych argumentow siegasz po pseudosmieszne - absurdalne. Co tylko dowodzi bladosci FF, wszak gdyby byl lepszy argumenty bylyby rzeczowe.
  • 0

#55 Scorpio Napisany 12 marca 2006 - 22:14

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

. I wszyscy glosza na tej zasadzie, jaki to on jest fajny. No i ten sliczniusi lisek. Co blog, co profil w internecie, to wszedzie ten zasrany lisek. A ja uwazam, ze Opera jest fajniejsza

No tak, 95% użytkowników musi się mylić :lol: Blizz, FF fajniej i łatwiej mi się dostosowuje do działań, nie mam żadnych powodów do narzekań, a ostatnio ściągnięte noscript (polecam) przyspieszyło pracę o dalsze mocne procenty, przy okazji dając mi szybki i łatwy sposób na kontrolowanie skryptów otwieranych na każdej stronie :)
I pamiętaj ... krucjata i fanatyzm przwie zawsze to to samo. A fanatyzm nie za dobry.


Netcape 4.0

Mein Guuttt, jak mogłem zapomnieć :lol: przecież kiedyś były tylko IE i NN. O tym zapomnieć ... :lol:
  • 0

#56 Danteusz Napisany 12 marca 2006 - 22:17

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Scorpio, 85% ludzi używa IE. Fajny jest?

Opera ma wszystko to co FF+kilka funkcji znacznie ułatwiających życie. Proste równanie : FF+kilka dodatkowych funkcji>FF.
  • 0

#57 Texz Napisany 12 marca 2006 - 23:00

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Pani Stasia w Urzedzie Gminy ma zainstalowanego Firefoxa bo fajny jest lisek i duzo bajerkow i sie cieszy z tego jak glupia do sera nawet nie majac pojecia ze moze byc inna przegladarka niz IE (czy - od kiedy jest juz sliczny lisek- takze Firefox)


Tu się zgodzę, bo nie powiem że mnie to też nie wku.rza. Jesteśmy na wczasach, chcemy sobie zasięgnąć troszkę opini ze świata. W tym celu udajemy się do kawiarenki gdzie... zainstalowane są gwarancyjnie IE. (O zmieniu tego stanu rzeczy nie ma mowy - ograniczenia używkownika sterowanie odgórnie); Wchodzimy na pierwszą, lepszą stronę która zarzuca nas milionem Pop-upów, reklam i ankiet. Istne piekiełko.


Widze, ze z braku sensownych argumentow siegasz po pseudosmieszne - absurdalne.


Analogicznie komórka służy do dzwonienia i wysyłania SMSów. Wszelkie gierki (psp od tego mam), kompozycje dzwoneczków, mega mixery bitbitowe, snejki 2000, aparaty fotograficzne, mini photoshopy.. psu na budę. Czemu pseudoartystyczne buraczki ala gotowanie makaronu? Stary śmieszysz mnie. Nawet jeżeli wypiszesz protokoły przez które można będzie się łączyć dzięki Operze, a których nie ma w Firefox'ie, nikogo to nie przekona. Jeżeli na WŁASNEJ SKÓRZE nie odkryje zapotrzebowania na daną rzecz, którą posiada Opera, a nie ma w Firefoxie, zapewne bez problemu zmieni stanowisko w tej sprawie. Pozdrawiam... miłego nawracania społeczeństwa na jedyną, słuszną drogę.

(no i IE z Firefoxem dzieli kanion)
  • 0

#58 Blizzard Beast Napisany 13 marca 2006 - 03:09

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Analogicznie komórka służy do dzwonienia i wysyłania SMSów. Wszelkie gierki (psp od tego mam), kompozycje dzwoneczków, mega mixery bitbitowe, snejki 2000, aparaty fotograficzne, mini photoshopy.. psu na budę. Czemu pseudoartystyczne buraczki ala gotowanie makaronu? Stary śmieszysz mnie. Nawet jeżeli wypiszesz protokoły przez które można będzie się łączyć dzięki Operze, a których nie ma w Firefox'ie, nikogo to nie przekona. Jeżeli na WŁASNEJ SKÓRZE nie odkryje zapotrzebowania na daną rzecz, którą posiada Opera, a nie ma w Firefoxie, zapewne bez problemu zmieni stanowisko w tej sprawie. Pozdrawiam... miłego nawracania społeczeństwa na jedyną, słuszną drogę.


Alez ty kompletnie nie rozumiesz tych postow. Jesli ktos swiadomie i z przejeciem uzywa, dajmy na to, IE, to poza powiedzieniem, w czym Opera przewyzsza IMO IE nic nie moge zrobic. Analogiczna sytuacja z Firefoxem. Moje posty sa odpowiedzia na te z poprzedniej strony, jakoby FF mial "wszystko co potrzeba". Wiec ja wymieniam, co mi potrzeba, i pytam sie, ile Firefox z tego ma, a tu zamiast oczekiwanych argumentow za nim, jakies podjazdy mi czynisz. I nie, nie jest to jedyna sluszna droga, ale droga posiadajaca IMO wiele plusow. Chyba normalne, ze akcentujemy plusy tego co uwazamy za dobre.
  • 0

#59 Scorpio Napisany 13 marca 2006 - 08:51

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Scorpio, 85% ludzi używa IE. Fajny jest?

Tych 85% procent nie jest jeszcze unplugged z Matrixa. Ci, co się wyzwolili wybrali co wybrali. Akurat ja wybrałem FF świadomie. Do niedawna miałem właśnie IE. Kilku kolegów ma FF, kilka Operę. Popatrzyłem u nich jak wyglądają i sprawują się obie przeglądarki, i wybrałem FF. Na 100% nie weszłem głębiej w to, co mogą mi dać, ale to co oferuje sobą FF idealnie współgra z moją wizją przeglądarki. Stąd taki, nie inny wybór.

Z ciekawości natomiast czekam na IE 7.0. Nie zainstaluję, ale może się okazać, że pozostający przy IE nie będą mieli już tak grobowo źle. Dla lubiących IE: od kiedy przestałem go używać Spyware i FireWall mają jakieś 90% mniej roboty. A noscript kopie zady :P
  • 0

#60 Gość__* Napisany 13 marca 2006 - 09:37

Gość__*
  • Goście

Analogicznie komórka służy do dzwonienia i wysyłania SMSów. Wszelkie gierki (psp od tego mam), kompozycje dzwoneczków, mega mixery bitbitowe, snejki 2000, aparaty fotograficzne, mini photoshopy.. psu na budę.

a jesli masz do wyboru komorke z tymi bajerami lub bez, za ta sama cene to ktora wybierzesz?
  • 0