Skocz do zawartości

Zdjęcie

AntyVir - optymalnym rozwiązaniem jest...


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
134 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Który antyVirus wg Ciebie jest optymalnym rozwiązaniem ochrony PieCa podłączonego pod net'a ? (60 użytkowników głosowało)

Który antyVirus wg Ciebie jest optymalnym rozwiązaniem ochrony PieCa podłączonego pod net'a ?

  1. Avast (17 głosów [26.15%])

    Procent głosów: 26.15%

  2. Głosowanie Kaspersky (11 głosów [16.92%])

    Procent głosów: 16.92%

  3. NOD32 (10 głosów [15.38%])

    Procent głosów: 15.38%

  4. Norton (7 głosów [10.77%])

    Procent głosów: 10.77%

  5. inny AntyVir (11 głosów [16.92%])

    Procent głosów: 16.92%

  6. Nie używam programu antywirusowego (9 głosów [13.85%])

    Procent głosów: 13.85%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#61 piterekd Napisany 27 marca 2008 - 21:30

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
A ja mam:
Avast + AVG 7.5 + Zone Alarm = 0 problemów :)

Avast wyłapuje to czego AVG nie potrafi, natomiast AVG wyłapuje to co Avast przegapił.. Tym sposobem nie mam żadnych wirusów na kompie. Dodatkowo mój firewall Zone Alarm skutecznie strzeże zawartości mojego dysku pytając dosłownie o wszystko co w jedną lub drugą stronę chce wyjść lub wejść od z mojego kompa :) Właściwie to jedyne trojany i robaki (z całym szacunkiem dla naszego :przytul: ) jakie pojawiają się w moim systemie pochodzą z pendrive'a po powrocie z xerowni. Staram się go za każdym razem formatować ale czasami zapomnę czy coś i Avast raz dwa mi je usuwa :)

Dodam iż wszystkie te komponenty są całkowicie darmowe :^^: Podczas zwykłego dnia użytkowania komputer wyłączam na pasku obydwa programy antywirusowe bo mulą mi kompa i zostawiam samego firewalla. Co dwa dni robię gruntowny skan. Przeważnie jest czysto :)
  • 0

#62 Gość__* Napisany 27 marca 2008 - 21:51

Gość__*
  • Goście

Avast wyłapuje to czego AVG nie potrafi, natomiast AVG wyłapuje to co Avast przegapił.. Tym sposobem nie mam żadnych wirusów na kompie.

Hmm... ja praktycznie przy każdej notce z antyvirem w "danym" (nie chce tutaj niczego reklamować ;] ) czasopiśmie widzę napis: "Nie należy instalować więcej niż jednego programu antywirusowego w systemie operacyjnym. Zainstalowanie więcej niż jednego programu antywirusowego może spowodować destabilizacje i błędy w działaniu systemu operacyjnego".
  • 0

#63 piterekd Napisany 27 marca 2008 - 21:55

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

"Nie należy instalować więcej niż jednego programu antywirusowego w systemie operacyjnym. Zainstalowanie więcej niż jedengo programu antywirusowego może spowodować destabilizacje i błędy w działaniu systemu operacyjnego".

Na własnym przykładzie i miesiącu działania mogę stwierdzić jednogłośnie: bullshit :)
  • 0

#64 Wredna Napisany 31 marca 2008 - 20:34

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:
NOD32 + Ad Aware i problemów z żadnym kompem nie mam.

"Nie należy instalować więcej niż jednego programu antywirusowego w systemie operacyjnym. Zainstalowanie więcej niż jedengo programu antywirusowego może spowodować destabilizacje i błędy w działaniu systemu operacyjnego".

Na własnym przykładzie i miesiącu działania mogę stwierdzić jednogłośnie: bullshit :)

Lib ma rację tyle, że po części. Owszem, niektóre programy się gryzą, ale nie wszystkie i można spokojnie używać więcej niż jednego jednocześnie :)
  • 0

#65 piterekd Napisany 31 marca 2008 - 22:00

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Lib ma rację tyle, że po części. Owszem, niektóre programy się gryzą, ale nie wszystkie i można spokojnie używać więcej niż jednego jednocześnie :)

No już na dwóch kompach mam tak i póki co żadnych problemów nie zanotowałem :)
  • 0

#66 phsx Napisany 31 marca 2008 - 22:08

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Kiedyś używałem jakiegoś darmowego firewalla i kasperskiego co było powodem wieeeelu blue-skrinów i wielu straconych nerwów.
  • 0

#67 piterekd Napisany 31 marca 2008 - 22:10

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
No to spróbuj Zone Alarm... Nie mieć firewalla i programu antywirusowego to jak wystawić się na pewną śmierć ;)
  • 0

#68 Scorpio Napisany 31 marca 2008 - 22:15

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Kaspersky, z mych dawnych doświadczeń, lubi gryźć się ze wszystkim :P
  • 0

#69 Wredna Napisany 31 marca 2008 - 22:20

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:
Nieee, tylko nie Zone Alarm! Ssie to też :P Nowe Windowsowe programy ochronne nawet się sprawdzają, wiecie? :>
  • 0

#70 piterekd Napisany 31 marca 2008 - 22:24

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Ja jestem bardzo zadowolony z Zone Alarm :)
  • 0

#71 phsx Napisany 31 marca 2008 - 22:25

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Przecież kasperski ponoć ma swojego firewalla.
  • 0

#72 Wredna Napisany 31 marca 2008 - 22:32

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:

Ja jestem bardzo zadowolony z Zone Alarm :)

Cieszę się :^^: :P Ja za to miałam z nim kiedyś problemy na swym piecuchu.
  • 0

#73 Gość__* Napisany 01 kwietnia 2008 - 13:22

Gość__*
  • Goście

Ja za to miałam z nim kiedyś problemy na swym piecuchu.

Ja również - cholerstwo nie chciało mi się nigdy uruchomić,a odinstalowanie tego czegoś graniczyło z cudem. Obecnie mam NOD32 i standardowego windowsowego firewalla i nie narzekam na wydajność kompa.
  • 0

#74 Albertos Napisany 03 kwietnia 2008 - 16:30

Albertos

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 462 Postów:
Ja mam Nortona 360 i jest bardzo dobrze, chodzi cacy w porownaniu z wersja 2005 czy 2006 (ktora i tak byla dobra). Mam go na 2 kompach i na przyszlosc prawdopodobnie nie bede zmienial. :hmmm:
  • 0

#75 piterekd Napisany 24 maja 2008 - 01:27

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Nowy darmowy AVG 8.0 (następca 7.5) jest gotowy do ściągnięcia:
http://campaign.gris... ... -free78cnv
Ja już swoją kopię pobrałem i zainstalowałem, a teraz będę testował :) Za tydzień lub dwa napiszę jak się sprawuje nowy AVG 8)
[na następnej stronie polecam kliknąć w źródło: "You can also download the new AVG Free 8.0 directly from our server." bo z pierwszego linka nie chciało mi się ściągnąć..
Poza tym jeżeli macie już zainstalowany 7,5, to nie musicie go odinstalowywać przed uruchomieniem setupu, bo program instalacyjny automatycznie deinstaluje 7,5 i na jego miejsce tworzy pliki 8,0.]
  • 0

#76 Scorpio Napisany 24 maja 2008 - 08:20

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
I najważniejsze - wersja 8 ma opcję wyłączenia codziennego skaningu :P
  • 0

#77 piterekd Napisany 24 maja 2008 - 18:22

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

I najważniejsze - wersja 8 ma opcję wyłączenia codziennego skaningu :P

Wyjąłeś mi to kuźwa z ust!! :cooo: To była pierwsza rzecz jaką odhaczyłem :lol: Swoją drogą ma ładniejszy interface niż poprzedni, a poza tym funkcje bez zmian + doszedł chyba wbudowany skaner otwieranych stron.. ale trudno mi na razie ocenić praktyczność tego urządzenia bo jeszcze nic mi nie zaalarmował :P
  • 0

#78 Matrox Napisany 24 maja 2008 - 18:36

Matrox

    ...

  • Forumowicze
  • 3 057 Postów:
Zainstalowalem go i musze przyznac ze calkiem mi sie podoba, zobaczymy jak bedzie ze skutecznoscia, narazie wykryl jednego trojana i podobno sobie z nim poradzil, denerwuje mnie tylko ten yahoo toolbar ktory sie z nim instaluje.
  • 0

#79 piterekd Napisany 24 maja 2008 - 18:50

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

denerwuje mnie tylko ten yahoo toolbar ktory sie z nim instaluje.

No wiem :? Planuję odinstalować Firefoxa i zainstalować go jeszcze raz.. może to pomoże ;)
Swoją drogą mam ku temu dodatkowe predyspozycje gdyż najnowszy Winamp mi takie samo tylko czarne łajno dodał do przeglądarki :(
  • 0

#80 Scorpio Napisany 24 maja 2008 - 20:33

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Miśki ... w Custom instalatorze daje się to odznaczyć XD
  • 0

#81 piterekd Napisany 24 maja 2008 - 20:57

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Miśki ... w Custom instalatorze daje się to odznaczyć XD

Tak to u mnie obecnie wygląda:
Dodany obrazek
AVG to jeszcze nic, ale zobaczcie WinAmpa :bue:

Scorp a da się to jakoś usunąć z poziomu już zainstalowanego programu?? :roll:
To samo tyczy się WinAmpa - da się ten czarny pasek wywalić??
Odinstalowałem FireFoxa i zainstalowałem jeszcze raz najnowszą odsłonę i nic nie pomogło :cry:
  • 0

#82 Scorpio Napisany 24 maja 2008 - 21:41

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
piterekd - a spróbuj zamiast FF odinstalować i zainstalować AVG :) Nie wiem, bo się nie bawiłem i nie miałem takiej potrzeby ;)
  • 0

#83 Albertos Napisany 25 maja 2008 - 01:06

Albertos

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 462 Postów:

AVG to jeszcze nic, ale zobaczcie WinAmpa :bue:

OMG moment :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

#84 piterekd Napisany 25 maja 2008 - 02:42

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Ha już odkryłem działanie nowej opcji w AVG 8.0 8)
Wpiszcie w FF w okienku Google lub wejdźcie na stronkę Google i wpiszcie jakiś wyraz, po czym kliknijcie "Szukaj w Google"..
Przy każdej stronce wyświetli się jakby obracająca tarcza od starego telefonu i powinna przybrać ikonkę zieloną gwiazdkę z fistaszkiem, znak zapytania lub dwa wykrzykniki. Po najechaniu na ikonkę pokazuje się szczegółowy opis :)
Poniżej macie na pierwszym obrazku koment do gwiazdki, na drugim do znaku zapytania a na trzecim do wykrzykników (z racji wulgarnych i nieodpowiednich dla nieletnich treści musiałem większość zblurować, ale jeżeli chcielibyście na własne oczy zlukać wykrzykniki, bo wbrew pozorom niełatwo takie znaleźć, to podpowiem iż wpisałem polski wulgarny wyraz w liczbie mnogiej..)
Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek
Są jeszcze inne ikonki np. z pojedynczym wykrzyknikiem, ale nie udało mi się takich na razie znaleźć..
Ale ogólnie narzędzie skanujące stronki się sprawdza znakomicie 8)
  • 0

#85 Scorpio Napisany 25 maja 2008 - 21:19

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Bez toolbara działa podobnie ;)
  • 0

#86 Gość__* Napisany 27 maja 2008 - 23:32

Gość__*
  • Goście
No nie będe oryginalny ale kombo Avast + Opera + windowsowy firewall i aktualizacje naprawde się sprawdza, od 2 lat miałem 1 trojana a wcale nie uważam gdzie wchodzę ;) A to że komp działa 2 lata bez formata to dla mnie kosmos jakiś. (DZIAŁA nie działa)
  • 0

#87 piterekd Napisany 17 sierpnia 2008 - 01:59

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
kufa, zajebiscie, najpierw problemy z Zone Alarmem, który się zwalił po jednej z Windowsowych Aktualizacji, a teraz AVG wywala: "A .bin file is missing!!" LOL o_O Odinstalowałem i zainstalowałem jeszcze raz AVG i nic, aż wpisałem w google i.. Tysiące ludzi ma ten sam problem:
http://www.neoseeker... ... e-missing/
http://answers.yahoo... ... 515AAIyiKK
no ale już zespół AVG zauważył problem i wkrótce powinno być oki:
http://freeforum.avg... ... kpage=,sv=

Currently the update for AVG Free v8 is corrupted... you will have to wait for AVG Technologies to address the issue with the update.

Reporting the issue again by other users here will not do any good util it is resolved.

The updates that your AVG currently have will still provide the protection it is setup to detect. In otherwords, just getting this update will not make your AVG Free ineffective and as soon as AVG Tech resolves the issue you will be able to update to the current virus definitions at that time.

So in short... please do not post to report the issue, its already known. Also please be patient until AVG Technologies can address the issue.


Also... for those user that did report the issue... thanks for the info.


Wiecie, nie przeraża mnie sam fakt, że się zdarzył raz na jakiś czas wadliwy plik, ale wkurza mnie to, że oprogramowanie mające chronić kompa ma drugi raz problemy w ciągu miesiąca (najpierw ZA, teraz AVG). No ale dobra, szafa gra, ważne że wszystko jest under control :)

---------------------
EDIT:
Wspomniane problemy z Zone Alarmem z 15 lipca:
viewtopic.php?p=437921#p437921
  • 0

#88 Ryan Napisany 17 sierpnia 2008 - 02:17

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Pytanie: pod czyją kontrolą jest obecnie Twój system? :lukam:
  • 0

#89 piterekd Napisany 17 sierpnia 2008 - 02:29

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Dobra, przestań Ryan!!! Otwierasz mi tego cd-roma w kółko i ustawiłeś mi rozdzielczość 800/600 pulpitu o_O Starczy, wierzę w Twoje umiejętności!!!! DOŚĆ!!
  • 0

#90 phsx Napisany 17 sierpnia 2008 - 09:35

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Ja zrezygnowałem z jakiegokolwiek antywirusa i wyszło mi to na dobre, raz na 3m-ce zrobię format i mam spokój z aktualizacjami, kluczami i innymi pierdołami.
  • 0