Skocz do zawartości

Zdjęcie

AntyVir - optymalnym rozwiązaniem jest...


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
134 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Który antyVirus wg Ciebie jest optymalnym rozwiązaniem ochrony PieCa podłączonego pod net'a ? (60 użytkowników głosowało)

Który antyVirus wg Ciebie jest optymalnym rozwiązaniem ochrony PieCa podłączonego pod net'a ?

  1. Avast (17 głosów [26.15%])

    Procent głosów: 26.15%

  2. Głosowanie Kaspersky (11 głosów [16.92%])

    Procent głosów: 16.92%

  3. NOD32 (10 głosów [15.38%])

    Procent głosów: 15.38%

  4. Norton (7 głosów [10.77%])

    Procent głosów: 10.77%

  5. inny AntyVir (11 głosów [16.92%])

    Procent głosów: 16.92%

  6. Nie używam programu antywirusowego (9 głosów [13.85%])

    Procent głosów: 13.85%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 Pico Napisany 10 marca 2006 - 19:02

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:
Jako, że dyskusje są prowadzone na wiele tematów, tak więc podyskutujmy, który antyVir wg Ciebie [you] jest najlepszy :D A w ogóle używasz ochrony, byś nie złapał virusów, i by nie muliło Ci kompa, gdy jesteś na forum :skacze: ?

Ja używam NOD32, którego uważam, ża najlepszego antyVir'a, ponieważ miałem już kilka antyVir'ów, a ten jako jedyny Mnie nie zawiódł :D No i nie muli kompa :)
  • 0

#2 Gość__* Napisany 10 marca 2006 - 19:10

Gość__*
  • Goście

Ja używam NOD32, którego uważam, ża najlepszego antyVir'a, ponieważ miałem już kilka antyVir'ów, a ten jako jedyny Mnie nie zawiódł No i nie muli kompa


Używam... łups, niczego nie używam. Używałem NODa ale mnie rozczarował, potem avasta ale muli kompa jak niewiem (albo gryzie się tylko z moim) wkońcu usunąłem wszystkie antywiry, został tylko Ad-Aware. I jakoś sunę już 3 miesiąc bez formata w dobrym stanie (czyżby neostrada była taka kul?) :P
  • 0

#3 batman2k3 Napisany 10 marca 2006 - 21:37

batman2k3

    Link

  • Forumowicze
  • 296 Postów:
Ja zasuwam na NOD32. Kiedyś była to Panda Platinum, ale zżerała więcej zasobów systemowych. Obecny antyvir dobrze mi służy i nie zamierzam go zamieniać, chyba że mnie zawiedzie.

Używam... łups, niczego nie używam. Używałem NODa ale mnie rozczarował, potem avasta ale muli kompa jak niewiem (albo gryzie się tylko z moim) wkońcu usunąłem wszystkie antywiry, został tylko Ad-Aware. I jakoś sunę już 3 miesiąc bez formata w dobrym stanie (czyżby neostrada była taka kul?) Razz

Impossible.
  • 0

#4 Gość_t0m3ek_* Napisany 10 marca 2006 - 21:41

Gość_t0m3ek_*
  • Goście
Ja tam pocinam juz 4 lata na Norton AntiVirus 2002 i jakos dziala.
  • 0

#5 Kleksandra Napisany 10 marca 2006 - 23:12

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Mam od ponad roku AVG i mi służy. Od grudnia 2004 żadnego formatu (odpukać) :mrgreen: Poza tym nie zamula mi kompa i generalnie jest git.
Kiedyś jechałam na Nortonie ale..... Temu progsowi już podziękuję :?
  • 0

#6 Danteusz Napisany 10 marca 2006 - 23:23

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Nie używam antyvira. Mam firewall sprzętowy i programowy na serwerze mojego ISP, do tego zapora WinXP, aktualizacja systemu i Ad-Aware. Praktycznie nie mam problemów z wirusami.
  • 0

#7 Pjoter Napisany 10 marca 2006 - 23:49

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
NOD32, ostatni format ponad rok temu. Dobry antyvir.
  • 0

#8 Texz Napisany 11 marca 2006 - 08:16

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Ochronę przed atakami z zewnątrz mam zapewnioną przez hardware'owy Firewall w Routerze który wynajmuję. Co się tyczy plików na kompie, używam jakiś tam freewareowych programów antywirusowych. Żadnych aktualizacji Windozy, czy specjalnych anty-hackerskich pierdół. Czemu? Patrz pierwsze zdanie w postcie.
  • 0

#9 Gość__* Napisany 11 marca 2006 - 11:58

Gość__*
  • Goście
zassalem kiedys jakiego NODA, przeskanowalem, znalazl jakies bledy/wirusy w pamieci kompa czy cos takiego, nie dalo sie ich usunac, program zawsze sie wtedy wieszal, wiec go usunalem, a komp jako tako chula ;]
  • 0

#10 batman2k3 Napisany 11 marca 2006 - 12:14

batman2k3

    Link

  • Forumowicze
  • 296 Postów:

zassalem kiedys jakiego NODA, przeskanowalem, znalazl jakies bledy/wirusy w pamieci kompa czy cos takiego, nie dalo sie ich usunac, program zawsze sie wtedy wieszal, wiec go usunalem, a komp jako tako chula ;]

Bo programy antywirusowe mają głównie zastosowania profilaktyczne. Mają chronić, a nie naprawiać.
  • 0

#11 Yoori Napisany 11 marca 2006 - 17:13

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
Ja mam jakis AntyVir Guard, ale nie narzekam, wystarczy nie wchodzić na strony co wszystko jest za free albo gdzie mają zdjęcia "znanych nago" i jest spokój :)
  • 0

#12 Gość__* Napisany 12 marca 2006 - 11:57

Gość__*
  • Goście
Wg. mnie najlepszym antyvirem jest Linux :twisted:
  • 0

#13 Gość__* Napisany 12 marca 2006 - 22:46

Gość__*
  • Goście
Avira AntiVIr PersonalEdition Cllasic - ver.7
imo najlepsze zbalansowanie skuteczności chronienia oraz małej zjadliwości RAM-u

  • 0

#14 Scorpio Napisany 13 marca 2006 - 08:55

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Ja używam Kasperskiego. Z wirusami problemów żadnych, w dodatku mało (w porównaniu do Pandy i Nortona) system zamula. Jak znajdę lepszy, zmienię. Na razie jest dobrze, jak jest.

Brakuje jeszcze tematu o firewall i antyspy :lol:
  • 0

#15 Blizzard Beast Napisany 14 marca 2006 - 10:34

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
No bo ja bym chcial zmienic. Mam Nortona, ale on zajmuje w cholere zasobow. Mnie interesowaloby cos mniejszego, ale potrafiacego to co on, czyli np. w locie wyskanowac jakis shit w RAR.ze albo tempach internetowych.
  • 0

#16 Gość__* Napisany 14 marca 2006 - 14:50

Gość__*
  • Goście

No bo ja bym chcial zmienic. Mam Nortona, ale on zajmuje w cholere zasobow. Mnie interesowaloby cos mniejszego, ale potrafiacego to co on, czyli np. w locie wyskanowac jakis shit w RAR.ze albo tempach internetowych.

Może MKSVir ?
  • 0

#17 Shinigami Napisany 14 marca 2006 - 15:13

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

No bo ja bym chcial zmienic. Mam Nortona, ale on zajmuje w cholere zasobow. Mnie interesowaloby cos mniejszego, ale potrafiacego to co on, czyli np. w locie wyskanowac jakis shit w RAR.ze albo tempach internetowych.

Może MKSVir ?

Gandalf dobrze radzi. Od dłuższego czasu używam MKSVira i jest bardzo dobrze. Żadnych wirusów, dialerów i zamulania. Bierz go, Blizz ;)
  • 0

#18 Gość_t0m3ek_* Napisany 14 marca 2006 - 15:19

Gość_t0m3ek_*
  • Goście
Ja tam Ci moge polecic jednak Nortona ale wersje 2002. Dziala sprawnie, zadnych badziewi na kompie nie mam a zabiera tylko 2 Mb ramu wiec tez nie muli.
  • 0

#19 Gość__* Napisany 14 marca 2006 - 15:46

Gość__*
  • Goście

Ja tam Ci moge polecic jednak Nortona ale wersje 2002. Dziala sprawnie, zadnych badziewi na kompie nie mam a zabiera tylko 2 Mb ramu wiec tez nie muli.

A wykrywa Tobie spyware i takie tam- ? Z tego co się orientuję, to chyba nie 8) MKSVir z tego co pamiętam nie przymula zbytnio kompa, zaś informuje użytkownika jak coś w rejestrze próbuje się niespodziewanie zapisać :lol: A i tak najlepszym rozwiązaniem jest przejście na linux'a :shock:
  • 0

#20 Pico Napisany 15 marca 2006 - 08:06

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:
Blizz - wybierz NOD32. Poczytaj sobie na necie o zaletach tego programu, bo jest ich naprawdę wiele. Ja mam go od września i od tego czasu nie robiłem żadnego formata, ani także nie było żadnych wirusów. Także wiele razy Mnie ostrzegł, gdy wchodziłem na stronki, których jeszcze nie znałem. A także często ostrzega przy instalacji programów, bo to wiele razy uratowało Mi system (np. gdy chciałem zainstalować dziurawą i zawirusowaną Kazze 3.0). A poza tym w ogóle nie muli systemu i wykorzystuje malutko RAMu. Mi się nawet zdaję, że ten AntyVir przyspieszył Mi z deka system :D
  • 0

#21 Gość__* Napisany 15 marca 2006 - 10:44

Gość__*
  • Goście
mam pande anti virusa 2002:p już dawno nie aktualizowanego itp... problem to ja mam z tym ze nie posuadam zadnego programy antySpajłerowego:) i masa szitu mi sie wciska i rypie kompa, i w sumie to wolałbym od was sie dowiedzieć po pierwsze o antyvira jakiegoś dobrego i niedrogiego a po drugie antyspyware jakis.
  • 0

#22 Hareez Napisany 15 marca 2006 - 11:13

Hareez

    Pikachu

  • Narybek
  • 89 Postów:
Podpisuję się pod powyższym - Panda (co do zasady) ale nowsza (2006) i zdecydowanie na bieżąco aktualizowana. Ma wszystko co mieć taki program powinien, nie obciaża zbytnio systemu (jedyne co zauważyłem to troche dłuższe boot`owanie).

Zawiera i firewall i antyspyware, więc nie trzeba nawet nowego tematu zakładać. :P
  • 0

#23 Gość_t0m3ek_* Napisany 15 marca 2006 - 12:37

Gość_t0m3ek_*
  • Goście

A wykrywa Tobie spyware i takie tam- ?

Od tego mam Ad-Aware ale to rozmowa na inny temat 8)
  • 0

#24 Gość__* Napisany 15 marca 2006 - 14:24

Gość__*
  • Goście

gandalf_smutny napisał/a:
A wykrywa Tobie spyware i takie tam- ?

Od tego mam Ad-Aware ale to rozmowa na inny temat

Co racja to racja- ale nadal twierdzę, że to Linux jest najlepszym antywirusem :wink:
  • 0

#25 Pico Napisany 04 lutego 2008 - 19:05

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:

A właśnie - Picz, jeśli chodzi o NODa, to czemu polecasz wersję 2.x? Co takiego sux w wersjach 3.x? Pytam, bo lama ze mnie i nie mam pojęcia.

Nie wiem co jest w wersji 3.x, ale to physx mówił, że coś ssie jakoś..

Ja miałem 2.5, 2.7 a teraz mam 2.5 i śmigają te wersje ładnie.
  • 0

#26 Ryan Napisany 04 lutego 2008 - 19:11

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Używam eTrusta - to tak, jakby kogoś to interesowało. Generalnie doba wirusów dobiega końca. Teraz należy się martwić o spam, spoofing, scamming i identity theft.
  • 0

#27 Zeus-Nelson Napisany 04 lutego 2008 - 19:14

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Ja mam Avira AntiVir, Spyware Terminatora i Ad-Aware SE Personal :^^: A i tak nie czuję się bezpiecznie :ninja: Choć już ponad 2 lat nie miałem żadnego syfu...

ps:a mój komp ma lagi i tak :lama:
  • 0

#28 Danteusz Napisany 04 lutego 2008 - 19:17

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Generalnie doba wirusów dobiega końca.

Tak, póki nie podłączasz tygodniowo 10 penów od kolegów, z których 9 ma wirusa ;]

a mój komp ma lagi i tak

Ma, bo antywirusy zżerają moc procka i RAM ;]
  • 0

#29 Zeus-Nelson Napisany 04 lutego 2008 - 19:20

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:

Ma, bo antywirusy zżerają moc procka i RAM ;]

Spoko, póki działa mi na raz winamp, mozilla i gygy i się nie przycina to więcej mi nie potrzeba :P Choć załącza się z 3 minuty...

spoofing, scamming i identity theft.

Damn, tych pojęcia to ja nawet nie znam :nie: :niepewny: Widzę że jestem teraz do tył w sprawach "komputerów osobistych, internetu, itd"... :cojest:
  • 0

#30 Pico Napisany 04 lutego 2008 - 19:22

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:

Ma, bo antywirusy zżerają moc procka i RAM ;]

E tam, patrz na mojego NODa ;p

Dodany obrazek

10 224 K + 1 056 K. Dużo? ;p
  • 0