Skocz do zawartości

Zdjęcie

AntyVir - optymalnym rozwiązaniem jest...


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
134 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Który antyVirus wg Ciebie jest optymalnym rozwiązaniem ochrony PieCa podłączonego pod net'a ? (60 użytkowników głosowało)

Który antyVirus wg Ciebie jest optymalnym rozwiązaniem ochrony PieCa podłączonego pod net'a ?

  1. Avast (17 głosów [26.15%])

    Procent głosów: 26.15%

  2. Głosowanie Kaspersky (11 głosów [16.92%])

    Procent głosów: 16.92%

  3. NOD32 (10 głosów [15.38%])

    Procent głosów: 15.38%

  4. Norton (7 głosów [10.77%])

    Procent głosów: 10.77%

  5. inny AntyVir (11 głosów [16.92%])

    Procent głosów: 16.92%

  6. Nie używam programu antywirusowego (9 głosów [13.85%])

    Procent głosów: 13.85%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#31 kamionek Napisany 04 lutego 2008 - 19:32

kamionek

    zloty forumowicz; wzór

  • Forumowicze
  • 3 411 Postów:
Ja mam jakiegoś Symantec Antivirusa, ale nie wiem nawet, czy to włączone jest :^^:
W każdym razie, od listopadowego formata nic się nie dzieje, a jakoś w ferie planuję następnego
  • 0

#32 Ryan Napisany 04 lutego 2008 - 19:47

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Tak, póki nie podłączasz tygodniowo 10 penów od kolegów, z których 9 ma wirusa ;]

Zmień kolegów i nie uruchamiaj binariów od takich ziomali. :P

Damn, tych pojęcia to ja nawet nie znam

Use Google, Luke. :lama:
  • 0

#33 Danteusz Napisany 04 lutego 2008 - 19:49

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Zmień kolegów i nie uruchamiaj binariów od takich ziomali.

Zmienić się nie da, nie uruchamiam nic, to są takie wirusy które starują po podpięciu pena. Jedyna opcja to wyłączenie autostartu na wszystkich napędach, problem w tym że wolałbym tego nie wyłączać :hmmm:
  • 0

#34 Gość__* Napisany 04 lutego 2008 - 19:54

Gość__*
  • Goście

E tam, patrz na mojego NODa ;p


Wylacz proces bezczynnosci bo Ci zjada 97% mocy procka hehehe :gwizdek:
  • 0

#35 Ryan Napisany 04 lutego 2008 - 19:58

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

to są takie wirusy które starują po podpięciu pena

Bzdura na resorach. Z "removable media" nic się automatycznie nie uruchamia jeśli ręcznie nie przestawiłeś ustawień systemowych. Jeśli pendrive dodatkowo eksponuje CD-ROM, wystarczy trzymać shift jak się go podpina.
  • 0

#36 Danteusz Napisany 04 lutego 2008 - 20:00

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Bzdura na resorach. Z "removable media" nic się automatycznie nie uruchamia jeśli ręcznie nie przestawiłeś ustawień systemowych.

Nawet jeśli wirus tworzy plik autorun.inf w którym jest ustawiane uruchamianie wirusa?
  • 0

#37 Scorpio Napisany 04 lutego 2008 - 20:08

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Hmmm

Ja nie mam nic. I działa komp jak marzenie. Kilkuletni a w locie kopiuje z CD na HDD, nagrywa płytę, kopiuje z HDD na HDD i odtwarza film. Bez zacinek. A zawiesił mi się ... nigdy :P
Cena - ten komp nie ma dostępu do netu :P Ot, do przeszukiwania sieci, forumingów, ściągania jest lap z całym antywirowym szajsem od którego zwalnia. A stacjonarka za to demoniszcze prędkości i stabilności jest. Bez zamulania :P
  • 0

#38 Ryan Napisany 04 lutego 2008 - 20:29

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Nawet jeśli wirus tworzy plik autorun.inf w którym jest ustawiane uruchamianie wirusa?

A myślisz, że mówiłem o czym? O mikrobach biegających po kablu? :ninja: autorun.inf jest automatycznie uruchamiany w Windows XP i starszych z napędów optycznych. Możesz zmienić opcje i zezwolić na start z mediów przenośnych, ale domyślnie nie jest ta opcja włączona. Co więcej - jak byś nie miał ustawionego systemu, trzymanie shiftu przy wkładaniu nośnika (płyty, pendrive'a - czegokolwiek) blokuje autostart.
  • 0

#39 Danteusz Napisany 04 lutego 2008 - 20:38

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

autorun.inf jest automatycznie uruchamiany w Windows XP i starszych z napędów optycznych. Możesz zmienić opcje i zezwolić na start z mediów przenośnych, ale domyślnie nie jest ta opcja włączona.

W momencie podłączenia mediów przenośnych system skanuje zawartość i wyświetla dostępne opcje (wyświetlenie zdjęć, otworzenie folderu itp, czyli funkcja AutoPlay), to jest ustawienie domyślne. Jesteś pewien że w tym momencie wirus nie może wystartować? Jeśli by tak nie było to nie złapałbym wirusa, nigdy nie uruchamiam byle czego, a od kolegów nie biorę binarek.

Co więcej - jak byś nie miał ustawionego systemu, trzymanie shiftu przy wkładaniu nośnika (płyty, pendrive'a - czegokolwiek) blokuje autostart.

Tego nie wiedziałem, przyda się :)
  • 0

#40 Ryan Napisany 04 lutego 2008 - 21:14

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

W momencie podłączenia mediów przenośnych system skanuje zawartość i wyświetla dostępne opcje (wyświetlenie zdjęć, otworzenie folderu itp, czyli funkcja AutoPlay), to jest ustawienie domyślne. Jesteś pewien że w tym momencie wirus nie może wystartować? Jeśli by tak nie było to nie złapałbym wirusa, nigdy nie uruchamiam byle czego, a od kolegów nie biorę binarek.

Nie wiem ile razy muszę to napisać, ale napiszę to po raz kolejny: żadne binaria nie są uruchamiane na dyskach przenośnych. Na CD - owszem. Jeśli Tobie się wydaje, że otwarcie pliku do odczytu w celu znalezienia ikonki może zarazić system wirusem, to sugeruję zmienić studia.
  • 0

#41 Gość__* Napisany 04 lutego 2008 - 22:28

Gość__*
  • Goście
AVG Free Edition - dobry, darmowy, od razu wykrywa wirusy. Tylko trochę denerwuje, że codzennie musi się zaktualizować. No i do tego Zone Alarm - niezawodny program, pyta każdy nowy program czy grę o dostęp do internetu.
  • 0

#42 Kleksandra Napisany 05 lutego 2008 - 18:22

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

AVG Free Edition

Potwierdzam, bardzo dobrze mi służy, tylko warto jednak co jakiś czas odpalić SE Ad-Aware, żeby wyczyścić syfex, jaki się gromadzi :)
  • 0

#43 luck1985 Napisany 05 lutego 2008 - 22:34

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Nie wiem po co ludzie to uzywaja, jak ktos bedzie dobry i tak ominie te smieszne seryjne dla masy programy. Te programy mula kompa i robia syf na kompie no i jeszcze zajmuja miejsce . Jak sie juz jakies gowno dostanie na kompa , to jeszcze 10 programow musze zainstalowac zeby cos usunac , cos wyczyscic . Ja nie uzywam niczego , jak sie cos dzieje zawsze daje formata :D Na dysku mam tylko system , na innej partycji reszte gowien. Awaria ? c:format i nara - po ponad godzinie jak nowy , instaluje winampa czy cos w tym stylu i znowu mam spooj na dluzszy czas :D
  • 0

#44 keogh Napisany 06 lutego 2008 - 10:26

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Od kilku lat, nie używam żadnego AVa, no może czasami tak dla hecy odpalę se jakiegoś online... Ja jadę na kombie ZA w tle i od czasu do czasu odpalam Ad-Ałara i Spaj-Bota dla równowagi... Mi to styka. piecyk chodzi płynnie i jakoś nie choruje...

Eh pamiętam czasy, kiedy produkt Symanteca wyyebał mi kilkadziesiąt, o ile nie kilkaset bardzo potrzebnych plików (se zapewne pomyślał, ze to wirusy i że cza je usunąć) - DAŁN !! :]
  • 0

#45 fingus Napisany 06 lutego 2008 - 11:44

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:

Nie wiem po co ludzie to uzywaja, jak ktos bedzie dobry i tak ominie te smieszne seryjne dla masy programy.

Po to, żeby nie ominął ich ktoś niedobry. To podobnie jak z zamkiem w drzwiach - nie chronię się przed Arsenem Lupin (może nie zainteresuje go mój Xbox), tylko przed menelem, żeby nie zrobił mi (pardon my French) kupy na dywan. :trup: Nawiasem mówiąc zamek w drzwiach też "zmula", bo nie mogę wejść od razu, muszę jeszcze bawić się z kluczem.
  • 0

#46 luck1985 Napisany 06 lutego 2008 - 15:35

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Imo malo trafne porownianie , bo dom to dom - oaza ciszy i spokoju :D - a komputer to komputer . Jedna partycja na muze , druga dla zdjec , 3 na bzdety i inna na cos jeszcze , no i C (przewaznie) na system .W razie czego format C i nara :]
  • 0

#47 keogh Napisany 06 lutego 2008 - 15:50

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

Imo malo trafne porownianie , bo dom to dom - oaza ciszy i spokoju :D - a komputer to komputer . Jedna partycja na muze , druga dla zdjec , 3 na bzdety i inna na cos jeszcze , no i C (przewaznie) na system .W razie czego format C i nara :]

Zresztą mało który wirus, robal czy cokolwiek tam innego, atakuje inny dysk niż systemowy.... no chyba, że jakiś atakujący *.dll`e czy *.exe`eki (ale takie to na serio rzadkość i trza być już skończonym debilem, żeby sie na takiego wbić).

A tak btw. ci którzy korzystają z lokalnych, osiedlowych sieci doskonale wiedzą, że antivir, jest im praktycznie zbędny... :P
  • 0

#48 ACZ Napisany 06 lutego 2008 - 15:51

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Ja też nie używam antyivirów. Głównie przeglądam strony w necie, nie instaluję żadnych gówien, podejrzanych maili wcale nie otwieram, więc mało kiedy trafi mi się wirus. Raz zainstalowałem tego typu program to normalnie lol. Komp zaczął mulić, wszystko wolno chodziło, więc z miejsca wywaliłem to gówno. No, a jak już mi wleci jakiś wirus raz na ponad rok czy na dwa lata i już jest z kompem mocno niedobrze to zgrywam ważne pliki i maile z outlooka na płytę, robię formata i tyle, cała filozofia ;]
  • 0

#49 phsx Napisany 06 lutego 2008 - 17:42

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Ten najnowszy NOD jest ujowy bo nie da się zamknąć jego procesu w ogóle np. ja potrzebowałem wszystko pozamykać, żeby Girsy mi na full chodziły i nie dało się a zajmował z 20000K

Zresztą mało który wirus, robal czy cokolwiek tam innego, atakuje inny dysk niż systemowy.... no chyba, że jakiś atakujący *.dll`e czy *.exe`eki (ale takie to na serio rzadkość i trza być już skończonym debilem, żeby sie na takiego wbić).

ja raz wpadłem na takiego co mi wszystkie .exe i .rary poinfekował i trza było wszystko pousuwać :niepewny:
  • 0

#50 keogh Napisany 06 lutego 2008 - 17:54

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

ja raz wpadłem na takiego co mi wszystkie .exe i .rary poinfekował i trza było wszystko pousuwać :niepewny:

dooobra :] miałem napisać: (..)albo mieć ogromnego pecha albo być debilem :]
  • 0

#51 fingus Napisany 06 lutego 2008 - 19:00

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:

Imo malo trafne porownianie , bo dom to dom - oaza ciszy i spokoju :D - a komputer to komputer . Jedna partycja na muze , druga dla zdjec , 3 na bzdety i inna na cos jeszcze

No wiesz, jak ktoś używa komputera tylko do muzy, zdjęć i bzdetów, to faktycznie - no problem. Ale dla niektórych komputer jest narzędziem pracy. ;-)
  • 0

#52 luck1985 Napisany 07 lutego 2008 - 00:09

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Narzedzie pracy to przewaznie laptop , ktory nie zawsze ma dostep do neta (iplus czy cos) , jedynie ma haslo zeby w ogole go odpalic . Narzedzie w pracy , to sa podlaczone tylko do sieci lokalnej , a jak ktos ma dostep do neta , to o nic nie musi sie martwic z zew. Predzej tym ,ze prad siadze , zasilacz UPS nie zadziala i pol dnia wklepywania danych na kompie poszlo wraz z sinusoida pradu zmiennego :lol: Ale teoria.
Komputer domowy , to domowy . Bzdury w zasadzie na nim masz . Muze sciagniesz od nowa , no jedynie zdjecia warto czasem wrzucic na cd czy cos.
  • 0

#53 Gość__* Napisany 07 lutego 2008 - 00:44

Gość__*
  • Goście
Mam Avira AntiVir i powiem, ze to lepszy antywirus, niz nie jeden Norton czy inny Kaspersky. No i fakt, ze jest za darmo.
  • 0

#54 luck1985 Napisany 07 lutego 2008 - 00:54

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Uzywalem kiedys nortona , worksa nortona i inne wynalazki . Zawsze jakies gowno weszlo na komputer , pozniej sie zaczynalo sciaganie softu DISC RESCUE , AD Aware i calej reszty tego shitu , na ktore tracilem czas i miejsce na dysku , bo jak gowno weszlo tak siedzialo . Nie chce mi sie juz nad tym siedziec ;D W takich chwilach jak juz wspomnialem wykonuje formata :D I spokoj mam na dlugiiiiii czas. amen
  • 0

#55 Pico Napisany 07 lutego 2008 - 00:59

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:
"Użycie wytrycha zamiast klucza"
Lucek - dobre to jest jak się nie chce podciągać systemu, porozglądać za czymś dobrym a nie rozreklamowanym i jak się nie zna na windowsie, choćby amatorsko, jeśli chodzi o bezpieczeństwo ;p

Nie jest zła metoda ale nigdy nie będę tego preferował, bo mi się rozchodzi o to by komp działał szybciej niż z zerową zawartością dysku i tuż po formacie. A da się to zrobić nawet gdy 120-gigowy dysk jest w 95% zajęty ;p
  • 0

#56 luck1985 Napisany 07 lutego 2008 - 01:12

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Znam czy sie nie znam , jak Ci wejdzie na kompa jakies gowno to nie raz musisz sciagac 10 softow zeby cos usunac . Kiedys takie cos mialem, co nikt na necie nie dal rady usunac. Nie jeden mi sie produkowal na gg , robilem kolesi "krok po kroku" Nie liczac mojego wkurwi*** i straconego czasu , to i tak gowno to dalo . Format C i po godzinie jak nowe. Instalka winampa , winrara , gg i jeszcze cos tam i po robocie :D
  • 0

#57 Pico Napisany 07 lutego 2008 - 07:44

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:

Format C i po godzinie jak nowe.

Już 10x to czytam, spokojnie :P.

Ale nie trza ściągać 10 softów. 3 programiki (ani trochę nie obciążające kompa) wystarczą i umiejętność googlowania jak jest problem, naprawdę :D.
A ja bym nie mógł formata ot tak robić, za duuużo mam danych, których ani trochę nie chcę utacić. A ostatni raz był format w październiku 2005 :). A wszystko piknie działa i komp w 30sec się uruchamia :D. Mimo ponad 105gb zajętych na dysku ;p
  • 0

#58 phsx Napisany 07 lutego 2008 - 15:00

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Mi odkąd mam Kasperskiego nic poważniejszego się nie przedostało, wszystko jest pod kontrolą i to dzięki 1 programowi. Ale w sumie to zgadzam się z Luckiem, jeśli coś na serio zaczyna się kaszanić to formatuję c i jest po problemie, bo gry, zdjęcia, empeczy i wszystko inne mam na d, a c służy tylko do programów i windy.
  • 0

#59 Devil Napisany 23 marca 2008 - 22:29

Devil

    .

  • Forumowicze
  • 4 073 Postów:
Podobnie jako pico polecam Wam NOD32 :) Dobrze się sprawuje i co najważniejsze nie zamula komputera.
  • 0

#60 Nightmare Napisany 25 marca 2008 - 23:08

Nightmare

    Blanka

  • Narybek
  • 196 Postów:
Ja teraz mam Nortona 07' ale z add on packiem a wczesniej mialem wersje bez i widze spora roznice nie wyskakuja mi zadne poup upy i inne badziewia, przy poprzednim sciagnalem cos co sie zwalo Crack do pewnego programa ale byl on spakowany a jak go wypakowalem to odrazu ów crack mi na moich oczach zniknal wsiąknął :P poprostu,od tej pory mialem jazde :P jak zrobilem skana nortonem mialem 2 trojany i w holere tracking coockies i co minute mi wyskakiwalo po kilka okien ludzaco podobnych do systemowych z tym ze to byly okna z explorera :P typu pobierz antyspyware itp posciagalem jakies ad awary doctory i inne i nic zaden do konca nie wytepil tego szajsu musialem formata robic,ale jak koledzy mam 4 partycje a na C to sam windows + programy reszta gdzie indziej.Norton moze i troche zamula kompa jak skanuje ofkoz,ale wole to niz miec niepewna sytuacje czy załapiej jakis syf czy nie,teraz jade na Viscie Ultimate 64 bitowej z jakimis systemowymi blokerami + Norton 2007 pełna wersja z dodatkami i nie mam póki co żadnych problemow do tego jak chcecie mozecie dorzucic ad aware dla pwnosci bo sie nie gryzie z Nortonem :P
  • 0