Skocz do zawartości

God of War 2


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1055 odpowiedzi na ten temat

#991 Kyo Napisany 09 lipca 2008 - 20:48

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
czarne dziury rządzą :-D . Ale nie no, w GoW 2 nie zdarzyło mi się to. Za to spadki animacji - czasem tak, ale niewielkie.
  • 0

#992 pawel_k Napisany 09 lipca 2008 - 21:39

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
zapewne koledze chodzi o screen tearing - który w GoW2 jest strasznie widoczny, często zdarzający się i moim zdaniem strasznie drażniący w pewnych momentach. chyba jedyna taka gra na ps2 która ma z tym aż taki problem (przynajmniej z tych co grałem nie przypominam sobie ani razu tego efektu)
  • 0

#993 Gość__* Napisany 09 lipca 2008 - 21:49

Gość__*
  • Goście

Ale ja nie mowie o wybaczaniu. Chodzilo mi o to, ze sie zdarzaj. Nie za czesto ale jednak. Nie odnotowuje tego jako "Wielka Wade Uniemozliwiajaca Rozgrywke Na Poziomie". Jest to moja pierwsza gra na PS2 ktora ma "tyle" dropow animacji. Gram juz 10 godz i takie gybienie klatek zdarzylo sie kilka razy (+ dwa razy wpadlem w "czarna dziure").
A juz myslalem, ze to tylko moja wersja.

Nie, no wiesz, nie mówię, że to się nie może zdarzać i jest to jakoś bardzo uciążliwe, tylko po prostu dropów u siebie nie odnotowałem. Może ma to jakiś związek z jakością lasera i odczytywaniem płyt DVD DL (przez co może się pojawić jakieś odczytywanie, podczas którego gra zwolni) i tym bym to tłumaczył. Tym bardziej nie wpadłem w żadną "czarną dziurę" ;)
  • 0

#994 Century Child Napisany 09 lipca 2008 - 22:53

Century Child

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 335 Postów:
Ja mam wersję którą kupiłem od razu w dniu premiery no i ni cholery nic takiego nie uświadczam, jakieś dropy? Momentami przy dużej ilości przeciwników, ale nic poza tym... może te platyny coś nie teges?
  • 0

#995 Gość__* Napisany 10 lipca 2008 - 08:55

Gość__*
  • Goście
GoW vs DMC? Nie jestem za porownywaniem tych dwoch pozycji. Dla mnie DMC ma swoj klimat a GoW swoj. Chociaz bardziej do gustu przypadl mi DMC.
  • 0

#996 Cola Napisany 10 lipca 2008 - 15:01

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

jakieś dropy? Momentami przy dużej ilości przeciwników, ale nic poza tym... może te platyny coś nie teges?


Miłem wersje gry z platynowej seri i czarne dziury oraz drastyczne gubienie klatek animacji mi się nie przytrafiły. Wogóle jeśli chodzi o płynnośc rozgrywki GoW (jedynki jak i dwójki), to nieprzypominam sobie broblemu chrupania animacji, a tym bardziej "czarnych dziur".

Może ma to jakiś związek z jakością lasera i odczytywaniem płyt DVD DL


Problem musi leżec po stronie Twojej konsoli PG. Może przeczyszczenie lasera by pomogło.
  • 0

#997 Gość__* Napisany 10 lipca 2008 - 15:23

Gość__*
  • Goście
Chodzi o to, ze to zdarza sie tylko w GoW2. Sprobuje pokombinowac z laserem. Dzieki!
  • 0

#998 Gość__* Napisany 10 lipca 2008 - 16:17

Gość__*
  • Goście

Chodzi o to, ze to zdarza sie tylko w GoW2. Sprobuje pokombinowac z laserem. Dzieki!

Jeżeli nie masz inżyniera elektroniki w kieszeni - nie baw się samodzielnie konsolą, możesz coś "zupełnie niechcący" zepsuć, nawet nieświadomie.
  • 0

#999 Gość__* Napisany 10 lipca 2008 - 16:35

Gość__*
  • Goście

Chodzi o to, ze to zdarza sie tylko w GoW2. Sprobuje pokombinowac z laserem. Dzieki!

Jeżeli nie masz inżyniera elektroniki w kieszeni - nie baw się samodzielnie konsolą, możesz coś "zupełnie niechcący" zepsuć, nawet nieświadomie.


Spoko, wiem o tym. Raczej podrzuce konsole mojemy kumplowi. Zna sie chlopak na rzeczy.
  • 0

#1000 pawel_k Napisany 10 lipca 2008 - 18:51

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
ale to faktycznie chodzi o gubienie klatek czy o screen tearing? bo jak o to drugie to zostaw laser - ja mam półtorarocznego slima nie za wiele używanego i screen tearing był w GoW2 straszny w kilku miejscach, więc to pewnie wina samej gry a nie konsoli (i u mnie to występowało tylko w tej grze). chyba że faktycznie chodzi o gubienie klatek - u mnie to nie występowało (kilka razy delikatny drop przy dużych akcjach - nic szczególnego).

a co do czarnych dziur -co to jest ? ;)
  • 0

#1001 Gość__* Napisany 11 lipca 2008 - 09:53

Gość__*
  • Goście
Rozrywanie obrazu to efekt braku V-Synca w grze, więc tego nawet najlepszy laser nie wyeliminuje, ale PG twardo daje do zrozumienia, że nie o to mu chodzi, tylko o klatkowanie gry.

A czarne dziury to pewnie coś, do czego wpadniesz raz i nie wyjdziesz - w kliku innych grach można było wpaść w takowe ;)
  • 0

#1002 Gość__* Napisany 12 lipca 2008 - 10:22

Gość__*
  • Goście

Rozrywanie obrazu to efekt braku V-Synca w grze, więc tego nawet najlepszy laser nie wyeliminuje, ale PG twardo daje do zrozumienia, że nie o to mu chodzi, tylko o klatkowanie gry.

A czarne dziury to pewnie coś, do czego wpadniesz raz i nie wyjdziesz - w kliku innych grach można było wpaść w takowe ;)


Przeszedlem troche dalej. Mam juz dwa momenty z ktorymi na najwyzszym poziomie bedzie trudno. Pierwszy to pilnowanie "przenosnego translatora" a drugi to walka na arenie gdzie wychodza "pieski+zakuci rycerze". Nabilem tam 300cos combo ale mnie zabili.

Czarne dziury pojawiaja sie tylko wtedy kiedy chce isc tam gdzie tworcy nie przewidzieli czyli innymi slowy wracam sie.
  • 0

#1003 HERO Napisany 16 lipca 2008 - 12:09

HERO

    Blanka

  • Narybek
  • 220 Postów:
Ja przeszdłem grę 2 razy raz na Normalu a drugi na Hard. Teraz biorę się za Very Hard ale będzie ciężko :-D
  • 0

#1004 Gość__* Napisany 19 lipca 2008 - 19:51

Gość__*
  • Goście
Ok. 3 tygodni temu przeszedłem GOW 2 na normalu i muszę powiedzieć, że jest to najlepsza gra w tym gatunku w jaką grałem w życiu, a trochę już gram, bo rocznik '79 do czegoś zobowiązuje :lol: Mam x360 i chyba nie ma tytułu, który by na tą chwilę dorównywał GOW 2 (chociaż przyznaję, że nie gralem w DMC 4). 100% MIODU!!!!
  • 0

#1005 HERO Napisany 24 lipca 2008 - 15:44

HERO

    Blanka

  • Narybek
  • 220 Postów:
Faktycznie mnie GOW 2 też zachwycił, a w szczególnosci muzyka jest naprawde świetna i ta grafika też wspaniała. Ogólnie jedna z moich ulobionych gier :)
  • 0

#1006 Gość__* Napisany 27 lipca 2008 - 20:36

Gość__*
  • Goście
Ścieżka dżwiękowa jest piękna i warto kupić soundtrack'a zarówno z GoW 1, jak i 2.
  • 0

#1007 onikage7 Napisany 27 lipca 2008 - 21:55

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:

Ścieżka dżwiękowa jest piękna i warto kupić soundtrack'a zarówno z GoW 1, jak i 2.

Ha, dokładnie. Muzyka w GoW jest równie dobra co oprawa graficzna. Przez jakiś czas jak grałem w 1 po głowie chodził mi taki jeden kawałem, który nuciłem pod nosem jeszcze długo po przejściu gry(w 2 części też parę razy się pojawia tylko trochę "zmiksowany"). Pojawiał się często przy jakiejś konkretniejszej rozwałce, nazywał się chyba Zeus' Wrath czy jakoś tak. Naprawdę fajna nutka :)
  • 0

#1008 Gnato Napisany 27 lipca 2008 - 22:24

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Moje ambicje przejścia gry na najwyższym poziomie trudności skończyły się przy walce (Tezeusz?) którą kończymy drzwiami. Po setkach prób poległem w ostatniej fazie (błyskawice plus minotaury plus jego ataki). Gra jest jak dobry film akcji, a grafa i dźwięk do dzisiaj pokazują klasę.

GoW3 nas zmasakruje.
  • 0

#1009 Gość__* Napisany 28 lipca 2008 - 05:55

Gość__*
  • Goście
Dla God of War 3 ja kupię PS3, bo na razie śmigam na X360 i tego nie żałujuę, a czas gra na moją korzyść, bo cena PS3 spada i przy premierze GOW 3 będzie na pewno bardzo atrakcyjna :)
  • 0

#1010 Gnato Napisany 28 lipca 2008 - 08:36

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Współczuję wszystkich exów które cię omijają. I wygody użytkowania. I płatnego netu. Ale jeszcze z roczek i się doczekasz. Niestety tak można powiedzieć o każdym sprzęcie - dlaczego więc kupiłem PS2 za 1500, a nie poczekałem do teraz? Hmmmm.
  • 0

#1011 onikage7 Napisany 28 lipca 2008 - 09:51

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Znalazłem ten kawałek z GoW i znowu zacząłem śpiewać hehe.
  • 0

#1012 HERO Napisany 28 lipca 2008 - 13:55

HERO

    Blanka

  • Narybek
  • 220 Postów:
A ja muszę kupić PS3 jeszcze w te wakacje, wiadomo trzeba poznać zakończenie MGS4. Następnie pojawi się RE5, które też będę musiał ukończyć, a już później GoW3 i dla tych gier głównie kupuje PS3.
  • 0

#1013 Grz3chu Napisany 28 lipca 2008 - 16:35

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
Kurde, mam wstydliwy problem :oops:
Otóż. Nie umiem TEGO robić !!

Podczas pierwszego stosunku, w ostatniej fazie nie wiem czy gibać drągiem na boki, czy robić nim półkole z lewej do prawej i z powrotem :(
Próbowałem oba sposoby, ale nie mogłem w pełni usatysfakcjonować tych panienek :(
  • 0

#1014 HERO Napisany 29 lipca 2008 - 09:37

HERO

    Blanka

  • Narybek
  • 220 Postów:
O ile pamiętam to trzeba mchać drążkiem na boki ale dosyć szybko wtedy powinno ci sie udać :-D
  • 0

#1015 Gość__* Napisany 29 lipca 2008 - 10:14

Gość__*
  • Goście
Przeca na dole ekranu jest pokazane, co trzeba robić - nie sugerować się tylko prędkością i robić to jak najszybciej.
  • 0

#1016 Gość__* Napisany 03 sierpnia 2008 - 07:50

Gość__*
  • Goście
Jak ktos nieobeznany w temacie by tu wszedl to pomyslal by sobie, ze to temat erotyczny. Kilka ostatnich postow mozna by wykorzystac do opisania prawdziwego stosunku :D
  • 0

#1017 HERO Napisany 04 sierpnia 2008 - 16:49

HERO

    Blanka

  • Narybek
  • 220 Postów:
Faktycznie :-D A walka z jakim Bossem była dla was najlepsza?
  • 0

#1018 artex Napisany 04 sierpnia 2008 - 17:26

artex

    Chocobo

  • Narybek
  • 22 Postów:
Lanhkesis & Atropos, czyli siostry przeznaczenia. Walka podzielona na kilka etapów i krótka retrospekcja, czyli walka na mieczu !! :)
  • 0

#1019 Kyo Napisany 06 sierpnia 2008 - 10:41

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
żadna właściwie :( . Na normalu każda walka była do bani, na hardzie każda była fajna, bo stanowiła jakieś wyzwanie, to i ostateczny fakin finisher na bossie dawał sporo frajdy, ale tak ogółem żaden z bossów się IMO do hydry nie umywa :( ... Tak, nawet kolos.

No dobra, całkiem fajna była potyczka z Perseuszem. Niezły utwór leci, ładne tło i w ogóle.
  • 0

#1020 oranje Napisany 06 sierpnia 2008 - 11:03

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Perseusz nie dawał rady :nie: Mi podobał sie kolos, siostry i dzikus z młotem ;)
  • 0