Skocz do zawartości

God of War 2


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1055 odpowiedzi na ten temat

#1021 Gość__* Napisany 06 sierpnia 2008 - 11:34

Gość__*
  • Goście
A ja lubiłem walkę w cieniu z tym spartanem, co to go Kratos do Sparty odesłał. Mówcie, co chcecie, ale ta walka jest po prostu mistrzem w tej grze, jak to zobaczyłem to z miejsca kopara w dół.
  • 0

#1022 Shinigami Napisany 06 sierpnia 2008 - 12:05

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Ototo, najfajniej wyreżyserowana walka w grze.
  • 0

#1023 oranje Napisany 06 sierpnia 2008 - 13:13

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Całkiem zapomniałem o niej. Świetna walka i do końca nie wiadomo z kim :)
  • 0

#1024 Kyo Napisany 06 sierpnia 2008 - 14:05

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Perseusz nie dawał rady Mi podobał sie kolos, siostry i dzikus z młotem


No pewnie, że nie, ale basenik fajny był, ładny, a i muzyka fajna :P .

A ja lubiłem walkę w cieniu z tym spartanem, co to go Kratos do Sparty odesłał. Mówcie, co chcecie, ale ta walka jest po prostu mistrzem w tej grze, jak to zobaczyłem to z miejsca kopara w dół.


A, no, fajny motyw, choć już go wcześniej gdzieś widziałem, a i to żaden boss battle nie jest :P . Niemniej jedna z najfajniejszych scen w grze.
  • 0

#1025 Scorpio Napisany 06 sierpnia 2008 - 19:05

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Ja powiem, że cholera, ten Spartan z którym walczył Kratos to kawał skurczysynka! No ile ja z nim się biłem to ciężko gadać XD W drugim przejściu walka trwa tyle, co przeciętna walka z bossem ... a to tylko człowiek. Dobrze wybierał Kratos dowódców swych oddziałów :)
  • 0

#1026 HERO Napisany 08 sierpnia 2008 - 16:26

HERO

    Blanka

  • Narybek
  • 220 Postów:
Walka z nim była niezła ale Zeus i tak był the best przez emocje i akcje QTE, poświęcenie ateny też oczywiście było zajebiste :)
  • 0

#1027 cwany-lis Napisany 22 października 2008 - 21:01

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
pata taj pata taj ! poszły konie po betonie ! kolejny ponad czasowy klasyk zaliczony, piekny i mityczny do strony wizualnej - chociaż mitologia w wykonaniu amerykanów nie podobała mi się juz przy pierwszej części - ci na zachodzie to taki pozbawiony wyobraźni lud, że trzeba im przedstawić 30-metrowego starego nakoksowanego dziada świeżo po pół godzinnej solarze z białymi włosami dla kontrastu i chucią w oczach by uświadomili sobie jakim chyuem na miarę 50centa czy innego rapera z niedoli był Zeus. I te wszystkie dźwignie, mechanizmy - ku*a transformersów składających się w rydwan brakuje :lol: Ale są i fajne koncepty - wpiernicz Ikarowi, Atlas i ten pajęczy złamas i sucza meduza z tytaniczną nadwagą - jak się widzi takie wyuzdane twarzowe profile to aż serce krzyczy i domaga się wpier****nia takim koneserom nędzarstwa i prostoty. QTE daje kosmiczną wręcz momentami satysfakcję - tripy z drzwiami i "czytaniem" ksiąg + rozstawianie po kątach sióstr przeznaczenia i ciskanie tym całych pomniejszym motłochem z nożami i łukami - grając można się poczuć konretnym sku*wysynem - same perypetie Kratosa od strony fabularnej robia zniego jeszcze większego ambitnego i zawistnego panicza, bronie nowe zdają egzamin chociaż ciekawe kto wywijał mlotem :lol: mi brakowało miecza Aresa ale da się przeboleć wywijając lancą :tak:

Osobiście bym wolał mniej monumentalną historię, nie ingerującą aż tak w "oficjalną" mitologię gdzie Kratos tłukł by zwykłych śmiertelników na wzór 300-stu bo zadając wpiernicz samemu Zeusowi i w ogóle oglądajac "początek końca" uznałem, że fabularnie lekko się zagalopowano - ale może o to chodzi ? może dzięki tak wydumanej fabule gra nabiera jeszcze wiekszego kolorytu i siły przekazu ? no i jest chyba troche dłuzsza od 6-cio godzinnej części pierwszej - co najmniej dwa razy tyle czasu potrzeba na ukończenie dójki co się chwali bardzo :tak;
  • 0

#1028 BeSOS Napisany 22 października 2008 - 22:11

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
GoW na 6h jednak cwany nie był, chyba, ze ejsteś jakims krypto-wymiataczem, ale wszyscy wiemy, ze ejst tylko jed(y)n mistrz gierek :king:
Mi właśnie bardzo podoba się luźne podejście do mitologii w grze i mieszanie jej różnych watków - czasem nie trzyma się to kupy, ale imo właśnie daje to ten charakterystyczny klimacik. No i kocham narratorkę, power daje imo fabule :)

GoWy sa imo najlepszą serią poprzedniej generacji i mam nadzieję, ze GoW3 sprosta moim, nie ukrywam, wysokim oczekiwaniom ;]
  • 0

#1029 Godot Napisany 23 października 2008 - 00:54

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
a metroidy?
  • 0

#1030 BeSOS Napisany 23 października 2008 - 07:05

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
GoWy, Metroidy, BGE ;], RE4, taka kolejność ;]
  • 0

#1031 cwany-lis Napisany 23 października 2008 - 15:18

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
faktycznie, cześć pierwszą skończyłem w 8 godzin i 47 minut :tak: druga zajęła mi 14 godzin - sequel miał kilka - przynajmniej dla mnie momentów wymagających dłuższego niż minutke zastanowienia - dwa czy trzy razy nie wiedziałem co zrobić - żeby zwłoki wrzucać do rzeki, no weź pan idź z taką logiką 8)
  • 0

#1032 Litwin81 Napisany 23 października 2008 - 16:31

Litwin81

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 197 Postów:
Te zwłoki to mnie rozwaliły :P żeby tam była dziura w ścianie że te zwłoki przepłyną to jeszcze skumam,a tam solidna ściana.
  • 0

#1033 ACZ Napisany 23 października 2008 - 19:59

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 169 Postów:
Najbardziej irytującymi dla mnie przeciwnikami w serii są te kamienne duże psy, które wywalają z siebie małe kamienne pieski, które po czasie rosną. Gdy się już ostro rozmnożą (jak gremliny) to nie da rady ich ubić. Dla mnie to jedne z najtrudniejszych subbossów/midbossów (lol) w serii.
W GoW2 od razu grałem na poziomie God, aby jak najdłużej obcować z tytułem. Skończyłem grę po 42 godzinach, gdyż jestem zwiedzaczem miejscówek i zebrałem wszystkie rozszerzenia ;]

A tak zapytam. W grze wiecie jak standardowo wyglądają skrzynie, nie? A trafiliście może na taką większą i lepiej dopasioną skrzynię, ładnie udokorowaną? Bo ja jedną taką znalazłem. Było tam kilka tysięcy czerwonych run, czyli po otwarciu tej skrzyni stałem sobie Kratosem przez dłuższą chwilę i wchłaniałem te czerwone pieniążki ;]
  • 0

#1034 Gość__* Napisany 23 października 2008 - 20:42

Gość__*
  • Goście
Oprócz tej co znalazłeś są jeszcze dwie. Jedną, która zwiększa pasek życia można znaleźć w okolicach miejsca, w którym trzeba było rozwiązać zagadkę z podróżą w czasie (tam gdzie ten gościu rzucał się w przepaść). Druga natomiast, która zawiera magię jest do odnalezienia w miejscu, w którym trzeba latać nad lawą. Obraca się tam taki młyn z kolcami.
  • 0

#1035 Scorpio Napisany 23 października 2008 - 20:55

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Akurat, muszę się pochwalić, że o ile w poprzedniej części wyrocznia mnie zacięła, tak teraz zwłoki wpadłem od razu. Przy drugim przejściu ... bo przy pierwszym jakoś na buga trafiłem i zwłoki nie były do odblokowania przejście potrzebne, hehe :D
  • 0

#1036 HERO Napisany 24 października 2008 - 07:49

HERO

    Blanka

  • Narybek
  • 220 Postów:
Faktycznie zagadka z zwłokami była smieszna i też troszke musiałem pokąbinować, ale ogólnie poziom zagadek nie był wysoki. A mi GOW2 na normalu zajął 11h a teraz kończe grę na hardzie.
  • 0

#1037 ACZ Napisany 24 października 2008 - 16:50

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 169 Postów:
Też siedziałem długo nad zwłokami, ale w końcu wpadłem. Ogólnie uwielbiam zagadki z GoWach. Nie są szczególnie trudne, ale inteligentne i ma się satysfakcję z ich rozwiązania.
  • 0

#1038 HERO Napisany 24 października 2008 - 18:10

HERO

    Blanka

  • Narybek
  • 220 Postów:
bronie nowe zdają egzamin chociaż ciekawe kto wywijał mlotem :lol:


Nie wiem jak dla was ale dla mnie ten młot był najlepszą bronią (zaraz po ostrzach Ateny) fakt młot może i był trochę wolny ale jego siła była potężna. Przyznam, że tą bronią walczyło się mi dużo lepiej niż tą smieszną dzidą i fajnie wyglądającym mieczem olimpu :-D
  • 0

#1039 ACZ Napisany 24 października 2008 - 19:26

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 169 Postów:
Dokładnie tak jest. Opłacało się pakować młot. Zresztą na speedrunach jest to jakby podstawowa broń.
  • 0

#1040 Gnato Napisany 24 października 2008 - 19:46

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Czychu - walcząc z tymi psami zwykle odkopywałem małe w kierunku mamusi i tak walka była prosta.
  • 0

#1041 HERO Napisany 21 listopada 2008 - 14:06

HERO

    Blanka

  • Narybek
  • 220 Postów:
A które GOW dla was było lepsze bo dla mnie zdecydowanie 2 czesc
  • 0

#1042 Gość__* Napisany 21 listopada 2008 - 16:58

Gość__*
  • Goście
Ja wczoraj zacząłem przygodę w GoW2, więc atrakcje przede mną. Narazie jestem w jaskini gdzie siedzi taki niebieski tytan. Pierwszy God of War został skończony 2 razy (tylko bo musiałem oddać). A i został jeszcze na deser GoW Betrayal na komórce. :P .
  • 0

#1043 Gość__* Napisany 21 listopada 2008 - 17:43

Gość__*
  • Goście
Odrzucając sentymenty to jednak dwójka rządzi. Ma tyle niesamowitych momentów, że część pierwsza jest przy niej mała. No i ta walka w "2D" w ciemnym pokoju - ten motyw zapadł mi w pamięć chyba najbardziej.
  • 0

#1044 Kyo Napisany 23 listopada 2008 - 21:17

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Jedynka zdecydowanie. Dwójka nie zrobiła na mnie takiego wrażenia pod żadnym względem O_o . Poza tym Kratos dureń, a bogowie niewiele lepsi.

Hmm, choć na Hard się w dwójkę całkiem przyjemnie pyka.
  • 0

#1045 Shin Ryu Napisany 26 listopada 2008 - 00:28

Shin Ryu

    Polish Dragon

  • Forumowicze
  • 760 Postów:

No i kocham narratorkę, power daje imo fabule :)

http://michael.clarke.duncan.filmweb.pl/ (Zielona Mila, Sin City)

GoW II to jedna z moich ukochanych gier na PS2 (na równi z MGS 3 i RE4) a soundtrack z gry jest według mnie najlepszym sountrackiem kiedykolwiek słyszałem. Po prostu gra cudo. Miałem to szczęście i posiadam wersję kolekcjonerską 2 DVD - na 2 DVD mnóstwo dodatków, filmików, wywiadów, nie wykorzystanych potworów itp.

Teraz czekam na trzecią część - oj będzie się działo! :D
  • 0

#1046 ACZ Napisany 26 listopada 2008 - 16:19

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 169 Postów:
Kto by przypuszczał, że taki babsztyl podkładał tam głos. Ale trzeba przyznać, że barwa głosu tej kobiety jest mega.
  • 0

#1047 oranje Napisany 26 listopada 2008 - 17:23

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
A do jednej z siostr podkładała głos Debi Mae West czyli Meryl z MGS :)
  • 0

#1048 Kyo Napisany 26 listopada 2008 - 20:48

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
no, a Tezeuszowi w 2, Zeusowi i Grabarzowi w 1 podkładał Paul Eiding, czyli zgadnijcie kto z MGSa :P . VA w GoWach jakoś jednak nie robi wybitnego wrażenia... zwłaszcza kolo od Kratosa przesadza tak, że nie da się go słuchać :P .
  • 0

#1049 oranje Napisany 26 listopada 2008 - 20:55

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Ten sam pan podkładał tez glos pod mistrza ninja w Tenchu 2. Zreszta Ayame grała takze Debi ;)
  • 0

#1050 Bruce Napisany 27 grudnia 2008 - 15:02

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Skończyłem drugą część przygód Kratosa i jestem umiarkowanie zadowolony. Apetyt rozbudzony przez Tytanomachię nie został zaspokojony, a sama gra nie przyniosła tego co poprzednia część. Nie wiem czemu (może brak zaskoczenia), ale grając w jedynkę modliłem się by to trwało i trwało,a tutaj natomiast po kilku godzinach liczyłem już na zabicie trzech sióstr przeznaczenia i popchnięcie gry do przodu. Zamiast tego dostałem napisy końcowe....

Jak dla mnie trochę zabrakło epickości kolejnych lokacji, trochę za bardzo zmieniono styl przedstawiania kolejnych miejsc i nie rozwinięto wszystkich idei w odpowiedni sposób. Za wiele razy czuło się, że to już było w takiej samej formie, a za rzadko przepleciono to z czymś świeżym.

No i czemu tak skromnie wykorzystano mitologicznych herosów?
  • 0