Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pillars of Eternity

Obsidian Paradox Interactive PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
506 odpowiedzi na ten temat

#361 xell Napisany 01 kwietnia 2015 - 00:05

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

A ja nadal nie mogę grać i czekam na patcha  <_<

Heh, ten bug z twierdzą Raedricka dość nieszczęśliwy. Ale jak na premierę tak rozbudowanego RPGa, to w sumie gra wyszła relatywnie dopracowana. Większość bugów dotyczy przeliczania atrybutów postaci, co w sumie też jest dziwne, no ale nawet chyba mnie koniec końców nie dotknęło.

@xell zazdroszczę Kany. Pieśniarz to bardzo silna klasa. Wygląda na to, że ulepszyli barda z BG. Dla mnie bomba bo miałem parę razy Haer'dalisa w BG2. Chociaż tak naprawdę o sile i zaletach barda dowiedziałem się i przekonałem w IWD.

Mnie się wydaje, że z każdej klasy możesz zrobić badassa jeśli prawidłowo rozdzielisz punkty na atrybuty/skille i talenty. No i też niektóre klasy wymagają dużo zarządzania w czasie walki, żeby z nich wycisnąć maksimum możliwości, a niektórych zostawisz samych sobie i będą robić rzeź (np. u mnie teraz Eder po wzmocnieniu runami broni i pancerza pewnie 80% bitw byłby w stanie wygrać w pojedynkę bez żadnych instrukcji z mojej strony).

 

Drugi akt to erpegowe niebo, sidequestów zatrzęsienie, wszystkie zostawiają graczowi pole do wyboru i często niespodziewanych aliansów. Prawdziwy spadkobierca BG2. Najlepsze, że gra sprzedaje się świetnie, więc sequel gwarantowany i pewnie w nim Obsidian dopiero rozwinie skrzydła.


  • 0

#362 Spuczan Napisany 01 kwietnia 2015 - 16:25

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 053 Postów:

Jeżeli ktoś jeszcze został uwięziony w Warowni i nie może wyjść podaję rozwiązanie.

 

Wchodzimy tu sciągamy moda który wyłącza autosave i możemy wyjść z Warowni. Zadziałało u paru graczy z innych for oraz przetestowałem to u siebie. Wracam do grania Panowie!  :klaszcze:


Ten post był edytowany przez Spuczan dnia: 01 kwietnia 2015 - 16:28

  • 0

#363 Stan Napisany 01 kwietnia 2015 - 16:31

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Ja w Warowni nie zostałem uwięziony, pare razy do niej wchodziłem i wychodziłem, od czego to zalezy? 


  • 0

#364 Spuczan Napisany 01 kwietnia 2015 - 18:08

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 053 Postów:

Nie mam zielonego pojęcia. Masz chyba farta. Z linka który dawałem stronę wcześniej możesz się dowiedzieć, że problem był dość poważny i wielu graczy nie mogło się już stamtąd wydostać w tym i ja.

 

Teraz wreszcie mogę się zabrać za wybrany przez siebie scenariusz czyli:

Spoiler

  • 0

#365 Kradziej Napisany 01 kwietnia 2015 - 18:18

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Spuczan:
1) Z twoich opisów w temacie "w co teraz gracie" odniosłem wrażenie, jakobys nie wiedział, że można rozbić obóz i zakimać podczas zwiedzania lochu :P
2)
Spoiler

  • 0

#366 Spuczan Napisany 01 kwietnia 2015 - 18:55

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 053 Postów:

Wiem, że można rozbijać obóz w warowni. Rozbijałem go już na samym początku ponieważ wkroczyłem tam po oczyszczeniu dwóch lokacji. Nie wiem jakie zdanie skłoniło Cię do takich wniosków.

 

Spoiler

  • 0

#367 Stan Napisany 01 kwietnia 2015 - 19:04

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:
Spoiler

  • 0

#368 Kradziej Napisany 01 kwietnia 2015 - 20:03

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Wiem, że można rozbijać obóz w warowni. Rozbijałem go już na samym początku ponieważ wkroczyłem tam po oczyszczeniu dwóch lokacji. Nie wiem jakie zdanie skłoniło Cię do takich wniosków.

Bo pisałeś (i wrzucałeś kilka screenów pod rząd), że bijesz się mając postaci na absolutnym minimum Health, a przecież wtedy styknie zakimać i siema ;) I dlatego jakoś tak sobie wyobraziłem :P
  • 0

#369 Spuczan Napisany 01 kwietnia 2015 - 20:54

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 053 Postów:

Zostało mi to z poprzednich gier takich jak Baldur's Gate i Icewind Dale. Jakaś część mnie nie chce odpoczywać co zdecydowanie ułatwiało sprawę również w tych grach. Jest to jakaś forma masochizmu połączona z zawieszaniem poprzeczki coraz wyżej i sprawdzaniu co moja drużyna potrafi osiągnąć. Bardzo często walczę w stanie agonii u kilku postaci naraz.


  • 0

#370 Kradziej Napisany 01 kwietnia 2015 - 22:09

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Na jakim poziomie trudności grasz? Bo ja teraz rzadko w ogóle mam stan agonii, taki master ze mnie :cf: Ale gram na normalu i w sumie drugi raz przechodzę pierwszy akt (dzisiaj skończyłem i już w pełni dogoniłem poprzednie podejście!), więc mechanikę mam - przynajmniej przy obecnym stopniu rozbudowania - przyjemnie ogarniętą.
  • 0

#371 Spuczan Napisany 01 kwietnia 2015 - 22:19

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 053 Postów:

Gram na średnim niżej jest tylko łatwy. Bardzo często oczyszczam parę lokacji naraz lub toczą wiele walk pod rządu aż dochodzę do takie momentu, że muszę odpocząć. Ogólnie nie mam żadnych problemów z walką i rzadko coś powtarzam.


  • 0

#372 Spuczan Napisany 02 kwietnia 2015 - 00:12

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 053 Postów:

Nareszcie!

 

Tymczasowo opuściłem Warownię Raedrika chociaż niedługo do niej wracam. Udałem się z innym kierunku. Dokładnie wkroczyłem do Caed Nua, zgarnąłem Kanę (wreszcie!) i utłukłem wszystkie duszki. Trochę wcześniej odwiedziłem też kowala z Gilded Vale. Sprzedałem wszystko co niepotrzebne i mam około 6500 sztuk złota. Zastanawiam się czy nie kupić sobie wypasionej kuszy z trzykrotnie większymi obrażeniami niż mam teraz. Zobaczymy. Na razie kiszę kasę na coś lepszego bo poradnik podpowiadał żeby nie marnować kasy na przedmioty ze średniej półki.

 

Jeszcze odnośnie tego co xell napisał. PoE zarobiło całkiem pokaźną sumkę. Mowa o 7 milionów dolarów. Nie ma co mówić nawet o sequelu bo jeszcze się nie nacieszyłem i długo nie nacieszę pierwszą częścią ale dobrze się czyta takie wiadomości. Chociaż już teraz mam kilka rzeczy które mogliby wprowadzić i ulepszyć ale jeszcze jest na to za wcześnie. Wracam do grania bo mnie strasznie przegoniliście!


  • 0

#373 Grz3chu Napisany 02 kwietnia 2015 - 14:43

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

Czy ktoś trafił podczas przygody na jakieś fajne bronie, które np. wypadły z przeciwnika lub zostały znalezione w skrzyni ? Ja np. po 30 godzinach nie, nadal używam solidnych mieczy. Na tym etapie mam jakieś 30.000 kapsli i nie wiem co z nimi zrobić, nadal się łudzę, że coś znajdę...


  • 0

#374 Stan Napisany 02 kwietnia 2015 - 15:06

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Oczywiście, znalazłem miecze, topory, buzdygany, kostury, różdżki, wszystko w sumie. 


  • 0

#375 xell Napisany 02 kwietnia 2015 - 15:39

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Czy ktoś trafił podczas przygody na jakieś fajne bronie, które np. wypadły z przeciwnika lub zostały znalezione w skrzyni ? Ja np. po 30 godzinach nie, nadal używam solidnych mieczy. Na tym etapie mam jakieś 30.000 kapsli i nie wiem co z nimi zrobić, nadal się łudzę, że coś znajdę...

Czasami bossowie zostawiają jakieś ciekawsze bronie z własną historią i dopakowanymi enchantami (Raedric, ten upiór w Heritage Hill), ale w tej grze chodzi o to, że możesz samemu usprawnić każdą broń i pancerz jak tylko znajdziesz odpowiednie składniki. ;]


  • 0

#376 Kradziej Napisany 02 kwietnia 2015 - 18:58

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Grz3chu, polecam Endless Paths - dużo fajnego lootu. Jak ci brak imiennych przedmiotów a masz dużo hyse'u ( :cf: ) to zerknij też do kupców. No i sam dungeon - a przynajmniej te 4,5 pięter, które przeszedłem - jest za-je-bi-sty.

Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 02 kwietnia 2015 - 19:00

  • 0

#377 Spuczan Napisany 03 kwietnia 2015 - 00:10

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 053 Postów:

Zakończyłem sprawę z Raedrikiem. Co dziwne problem z uwiezieniem już mi nie dokucza mimo iż "odinstalowałem" moda. Niestety ale przez zamieszanie z bugiem nie byłem w stanie wykonać moich założeń w stu procentach. Okazało się, że wcześniej ubiłem sobie animantkę i przyjąłem zlecenie na Kolsca przez co reszta żołnierzy która została w zamku nie mogła mnie atakować. Można więc powiedzieć, że załatwiłem sprawę dyplomatycznie.

 

Sama walka z Readrikiem nie należała do trudnych. Wykorzystałem do tego celu drzwi. Dwie postacie z przodu skutecznie blokowały wszystkich poza 2 przeciwnikami więc miałem pewność, że nikt mnie nie okrąży. Łucznicy (NIezłomny, Aloth, Sagani i Kana) wytłukli kapłanów, łuczników i magów a paladyni i strażnicy musieli walczyć w tym czasie z moimi tankami. Sam Raedrik biegał jak porąbany i nie mógł nic zrobić. Taktyka ponad wszystko! 

 

Aloth i kapłan okazali się świetnymi wspomagaczami. Muszę jeszcze raz zajrzeć do poradnika i przestudiować sobie dokładnie wszystkie istotne czary. Czasami to po prostu bardzo podobne efekty do tych z BG ale przeważnie mamy do czynienia z całkiem nowymi skutkami. Cudnie!

 

Dzisiaj udało mi się zdobyć własną warownię. Przeznaczam na nią dużo kasy i chcę ją jak najszybciej rozbudować. Zabawa jest jeszcze lepsza niż w Bravely Default bo tam byliśmy bardzo ograniczeni a tutaj mamy multum możliwości. Handlarze, najemnicy i poszukiwacze przygód czekają tylko na to aż stworzymy im odpowiednie warunki. Niektóre budowle zapewniają nam czasowe profity po odpoczynku a inne pozwalają nam bronić się przed najeźdźcami.

 

Krążąc to tu to tam udało mi się skompletować już pokaźną drużynę. Na razie mam standardowych towarzyszy a dziś wzbogaciłem się o Kanę i Sagani. W ogóle muszę powiedzieć, że z miejsca polubiłem wszystkich bohaterów. Duża w tym zasługa rozmów jakie możemy toczyć jeżeli mamy na to ochotę. Chcę ich poznać jak najlepiej. I chociaż jeszcze nie ustawię ich razem na piedestale jak Minsca, Edwina, Viconię czy Keldorna to uważam, że mają oni potencjał. Jestem niezmiernie ciekawy ich zadań.

 

Po zdobyciu własnej warowni udałem się do miasta i teraz czeka mnie raczej więcej szperania niż walki ale to akurat odpowiedni moment bo trochę ostatnio miałem tych starć.

 

@Grz3chu licznik na Steamie pokazuje u mnie 23 godziny z czego pewnie parę godzin to czytanie. Do tej pory znalazłem mnóstwo specjalnych przedmiotów i nic nie kupiłem. Przeszukuję każdą lokację dokładnie. W większości miejsc chodzę w trybie skradania przez co udaje mi się wykryć przełączniki otwierające tajne przejścia lub ukryte skarby. Dużo lootu wypada z przeciwników. Pewnie, że mam trochę solidnych przedmiotów ale wcale nie stanowią większości mojego wyposażenia. 30 tyś to kupa kasy. Nie ma co odkładać do całkiem dobre przedmioty można kupić za 5-6 tyś.


  • 0

#378 xell Napisany 03 kwietnia 2015 - 12:33

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Dzisiaj wychodzi paczyk naprawiający najbardziej absurdalne bugi związane z atrybutami postaci.

 

Aloth i kapłan okazali się świetnymi wspomagaczami. Muszę jeszcze raz zajrzeć do poradnika i przestudiować sobie dokładnie wszystkie istotne czary. Czasami to po prostu bardzo podobne efekty do tych z BG ale przeważnie mamy do czynienia z całkiem nowymi skutkami. Cudnie!

Aloth ma zajebisty czar trzeciego poziomu expose vulnerabilities, długość chyba zależy o współczynnika woli celów, w każdym razie obniża damage reduction o 5 i deflection o 10, co czyni wszystkich przeciwników na całkiem sporym obszarze działania bezbronnymi niczym dzieci.

 

Dzisiaj udało mi się zdobyć własną warownię. Przeznaczam na nią dużo kasy i chcę ją jak najszybciej rozbudować. Zabawa jest jeszcze lepsza niż w Bravely Default bo tam byliśmy bardzo ograniczeni a tutaj mamy multum możliwości. Handlarze, najemnicy i poszukiwacze przygód czekają tylko na to aż stworzymy im odpowiednie warunki. Niektóre budowle zapewniają nam czasowe profity po odpoczynku a inne pozwalają nam bronić się przed najeźdźcami.

Nie warto inwestować w twierdzę, chyba że chcesz nacieszyć oczy zmianami wizualnymi, bo pieniądze z podatków są nędzne nawet przy prestiżu i obronie 20.

 

Krążąc to tu to tam udało mi się skompletować już pokaźną drużynę. Na razie mam standardowych towarzyszy a dziś wzbogaciłem się o Kanę i Sagani. W ogóle muszę powiedzieć, że z miejsca polubiłem wszystkich bohaterów. Duża w tym zasługa rozmów jakie możemy toczyć jeżeli mamy na to ochotę. Chcę ich poznać jak najlepiej. I chociaż jeszcze nie ustawię ich razem na piedestale jak Minsca, Edwina, Viconię czy Keldorna to uważam, że mają oni potencjał. Jestem niezmiernie ciekawy ich zadań.

Dla mnie kompani w PoE są ciekawsi od tych z BG. Jedynie brakuje tej dynamiki w drużynie jak w BG2, jak np. Minsc i Edwin wzajemnie sobie skakali do gardeł, tutaj czegoś takiego nie ma.


  • 0

#379 Spuczan Napisany 03 kwietnia 2015 - 21:27

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 053 Postów:

Aloth ma dużo fajnych czarów a ten który wspomniałeś należy do grupy bardzo fajnych. W ogóle to widzę, że mag w PoE to taki czarodziej z BG. Też ma pulę dostępnych czarów i może kilka razy rzucić ten sam lub za każdym razem inny.

 

W twierdzę chcę inwestować nie daltego żeby zapewnić sobie przypływ gotówki. Chodzi mi o sprowadzenie kupców z lepszymi towarami, może są jakieś poboczne zadania i ogólnie po to żeby działo się coś więcej. Mogę tymczasowo przykręcić kurek z pieniędzmi ale na pewno będę ją rozbudowywał. 

 

Jeszcze za wcześnie na takie osądy w stosunku do towarzyszy ale także uważam, że to dobrze zaprojektowane postacie. To o czym piszesz wynikało z różnicy charakterów czego w PoE po prostu nie ma. Bardzo ucieszę się jeżeli w drugiej części rozwiną ten temat i wzbogacą grę o romanse i kłótnie.


  • 0

#380 cwany-lis Napisany 05 kwietnia 2015 - 16:17

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:

pytanie pc naturszczyka - czy na laptopie za 2 tysiące ta gra pójdzie w full detalach ? :cf:


  • 0

#381 Stan Napisany 05 kwietnia 2015 - 16:25

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

AAaa gdzieżby tam! Minimum za 5 kafli! 

 

Cwany przecież wiesz że tak. 


  • 0

#382 Spuczan Napisany 08 kwietnia 2015 - 22:42

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 053 Postów:

Dzisiaj udało się pograć całe 8 godzin. Czas ten upłyną bardzo miło. Dostałem się do pierwszego większego miasta położonego w Zatoce Buntu. Składa się ono z 5 części. Można powiedzieć, że to coś na kształt dystryktów z Baldur's Gate'a tylko, że te lokacje są 100% lepiej zaprojektowane. Nie mam mowy o ślepych zaułkach ani problemach z przejściem. Postacie się nigdzie nie blokują a podróżowanie to sama przyjemność. I tak mamy tu Miedziane Aleje, Zarzewie, Paprotny Brzeg, Dar Ondry i Wzgórze Dziedzictwa. Jeszcze nie ukończyłem wszystkich zadań ale na pewno zrobiłem zdecydowana większość. Same questy są dobrze obmyślane bo ani przez moment nie przejadło mi się gadanie ani walka. Jest to tak świetnie wywarzone, że nie mam mowy o przesycie.

 

Same zadania są ciekawe. Nie wszystkie bo przecież wiele z nich to zwykłe ganianie z przedmiotami. Przynieś to, zanieś tamto to standard w każdym RGPu i nie inaczej jest w PoE. Na szczęście barwne opisy znacznie umilają każdą wymianę zdań. Coś mi się zdaję, że ta forma spodobałaby się cwanemu. Trafiają się jednak fajne questy chociaż żaden z nich nie jest czymś niespotykanym i oryginalnym. W każdym razie mi się podobają i chcę zakończyć jak najwięcej pobocznych zadań żeby ruszyć z głównym wątkiem fabularnym.

 

Osobny akapit dedykuję świetnie wykonanym Dokom. Tak ślicznej lokacji nie widziałem dawno. Mgła, płomienie, woda, wiele budynków oraz milion szczegółów które cieszą oko. To zdecydowanie najładniejsza okolica w mieście. Wrzucałem już to do odpowiedniego tematu ale warto zobaczyć to jeszcze raz:

 

2015_04_08_00014.jpg
 

2015_04_08_00004.jpg
 

2015_04_08_00019.jpg
 

W Dokach też miałem niezłą zagwozdkę ponieważ pojawił się kolejny towarzysz. Tym razem napotkałem czarną paladynkę Palleginę. Trzeba było zrobić szybką burzę mózgów i zastanowić się kto musi się pożegnać z drużyną. Padło na krasnoludzką  łowczynię Sagani ponieważ tak naprawdę nie wnosiła za dużo do ekipy. Za to paladyn posiada aury, podciągnął moją załogę w pierwszej linii bo wcześniej wyraźnie brakowało mi 3 wojownika. Na razie jeszcze  nie wiem gdzie wylądowała Sagani bo po odłączeniu po prostu znikła. Na razie nie zaprzątam sobie tym głowy ale później będę chciał zakończyć jej zadanie.

 

Dzisiaj też miałem okazję stoczyć wiele walk z różnym przeciwnikami. Kluczowe okazało się jak zwykle ustawienie drużyny i odpowiednia taktyka. Jedyną trudność sprawiła mi walka z gościem który próbował nam odebrać  podrobiony certyfikat a to dlatego, że "złapał" mnie w miejscu gdzie nie dało się odpocząć a oczywiście wszyscy byli prawie martwi. Z pomocą przyszły uzbierane wcześniej pułapki i skończyło się tylko na trzech próbach. Reszta walka poszła jak po maśle a Pallegina sprawdza się wyśmienicie.

 

Teraz wkroczyłem do Katakumb ale już niedługo wyruszam dalej bo na wypełnienie niektórych zadań będzie trzeba opuścić to miejsce.


  • 2

#383 Stan Napisany 08 kwietnia 2015 - 23:39

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Ja tez jestem w Zatoce i mnie bija na lewo i prawo :ok: 

 

Jutro przysiądę i troche pogram, może ruszę sie z miejsca, bo np. w latarni oczyściłem I poziom, ale na drugim odstałem po mordzie. Moja postać jest na 6 lvl. 


  • 0

#384 Spuczan Napisany 09 kwietnia 2015 - 00:25

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 053 Postów:

Odpocznij w karczmie zapewniając sobie odpowiednie profity (np. +2 do zręczności). Pewnie już wiesz jacy wrogowie Cię tam czekają to przygotuj odpowiednio drużynę. Staraj się wykorzystywać otoczenie poprzez odpowiednie używanie czarów i ustaw dobrze drużynę. Czary kapłana i pieśniarza dopakują twoje postacie a osłabią przeciwników. I do boju!


  • 0

#385 Kazuo Napisany 09 kwietnia 2015 - 01:11

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Spuczan, nakręcasz mocno, muszę się poważniej wziąć za tę grę. Coś mi się tylko wydaje, że na hardzie mogę nie dać rady.


  • 0

#386 Texz Napisany 09 kwietnia 2015 - 06:05

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Spoiler


  • 0

#387 Spuczan Napisany 09 kwietnia 2015 - 07:30

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 053 Postów:
Spoiler

  • 0

#388 Texz Napisany 09 kwietnia 2015 - 07:53

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Spoiler


Ten post był edytowany przez TEXZ dnia: 09 kwietnia 2015 - 07:53

  • 0

#389 Spuczan Napisany 09 kwietnia 2015 - 08:32

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 053 Postów:
Spoiler

  • 0

#390 Texz Napisany 09 kwietnia 2015 - 09:37

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Tam jeszcze nie byłem. LOL

 

Spoiler


Ten post był edytowany przez TEXZ dnia: 09 kwietnia 2015 - 09:38

  • 0



Inne z tagami: