Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bayonetta 2

WiiU Platinum Games Bayonetta Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
417 odpowiedzi na ten temat

#391 Shinigami Napisany 15 maja 2018 - 09:52

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Kaziowi po prostu nie podoba się cała otoczka i to wpływa na gameplay.
  • 0

#392 Nyjacz Napisany 15 maja 2018 - 11:52

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 010 Postów:

No mi się nigdy specjalnie nie podobał. Wciąż chciałbym, żeby DMCV był bardzo mroczny z wkurwionym Dante i gotyckim miasteczkiem à la Yharnam


  • 0

#393 Shinigami Napisany 15 maja 2018 - 12:26

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Ale to wtedy średnio by było DMC bez tego luzackiego klimatu.
  • 0

#394 Kazuo Napisany 15 maja 2018 - 19:16

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Pierwsze DMC był całkiem mroczne, nawet mimo okazjonalnych sucharów Dantego. Dopiero od Dante's Awakening zrobiło się luźniej, co IMO chyba nikomu nie było potrzebne do szczęścia. 


  • 0

#395 Shinigami Napisany 15 maja 2018 - 21:42

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Było tak samo mroczne, jak Bayonetta. Mroczne i poważne dla każdego, tylko nie głównego bohatera.
  • 0

#396 Mateo Napisany 15 maja 2018 - 22:15

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 121 Postów:
Nakręciliście mnie totalnie na Bayo. Gra ma podobno dziwny, zakręcony jak tampon w pi@#!e japoński design. Kazuo, serio gameplay dla Ciebie jest bezpłciowy? Nigdy nie grałem, a ostatnio kupiłem intuicyjnie Bayo 1/2. :)
  • 0

#397 Nyjacz Napisany 16 maja 2018 - 08:59

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 010 Postów:

Atakuj gierkę. Nie wszystko musi podobać się każdemu. Kazek ocenia Bayo przez pryzmat swoich upodobań i mimo wszystko z pozycji weterana slasherów, którym chyba nie jesteś. Zacznij od harda, bo medium to mashowanie przycisków. Zacznij od jedynki, bo jest świetna i trochę spokojniejsza.


  • 0

#398 Pawlik Napisany 16 maja 2018 - 13:14

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

w sumie to tutaj kazuo mnie zdziwił, bo zawsze miałem go za japońskiego zjeba, co jara się nawet takim gównem jak kingdom hearts :cf:


  • 0

#399 xell Napisany 16 maja 2018 - 13:22

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Każual lubi japonszczyznę jak jest celowana w elogimbazę, czyli takie właśnie Resident Evil czy DMC. Jak coś jest totalnym psychodelicznym odjazdem jak Bayonetta czy Ninja Gaiden Black to będzie marudził. Nivil novi.
  • 0

#400 Kazuo Napisany 16 maja 2018 - 16:17

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Nieprawda, gry Sudy mi się podobały, a to był jeszcze większy odjazd niż Bayonetta.

 

 

Nakręciliście mnie totalnie na Bayo. Gra ma podobno dziwny, zakręcony jak tampon w pi@#!e japoński design. Kazuo, serio gameplay dla Ciebie jest bezpłciowy? Nigdy nie grałem, a ostatnio kupiłem intuicyjnie Bayo 1/2.  :) 

 

 

Nie jest bezpłciowy. Jest chaotyczny i niedoszlifowany, ale to nie znaczy że jest zły. Mi się nie podobał, ale jak widzisz pozostali chwalą, więc jest spora szansa, że i Tobie przypasuje 


  • 0

#401 Sylvan Wielki Napisany 17 maja 2018 - 13:25

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:

Nakręciliście mnie totalnie na Bayo. Gra ma podobno dziwny, zakręcony jak tampon w pi@#!e japoński design. Kazuo, serio gameplay dla Ciebie jest bezpłciowy? Nigdy nie grałem, a ostatnio kupiłem intuicyjnie Bayo 1/2. :)

 

Zdecydowanie warto. Pamiętam, że kupiłem ją jakiś czas po premierze i długie tygodnie leżała na półce.
Taki maksymalnie poirytowany, kipiący złością Asura w kapitalnym Asura's Wrath tudzież zuchwały, potężny syn Spardy świetnie spisują się w swojej roli. Roli, która polega na ubiciu wszystkiego nie zważając na gabaryty oponentów. A taka Bayo, no delikatne dziewczę w okularach, która ma kroić dziwnie prezentujące się byty....  :lied:

Mateo, ale jak to wciąga.... ta gra nie jest rewelacyjna, jest fenomenalna. Wszystko w niej cudownie zagrało - soczysty system walki, kapitalna otoczka całości, niepowtarzalna sfera audio, niesamowite pojedynki, nawet wiedźma ostatecznie zachwyciła. :banderas:
To jedna z tych gier, gdzie po jej ukończeniu z miejsca zabrałem się za przechodzenie jej raz jeszcze.
Dodam, że kontynuacja trzyma poziom wyznaczony przez poprzedniczkę.

A jak się skusisz, to kup wersję specjalną na Słicza - obie odsłony plus piękny stilbuk.

 


  • 0

#402 Danteusz Napisany 17 maja 2018 - 16:40

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 887 Postów:
Pomogę Kazuo:
Wielka szkoda że gra z tak rozbudowanymi możliwościami doboru i ulepszania ekwipunku ma system walki który sprowadza się do odpalenia WT, nawalania byle czego, odpalenia Climax i znów nawalania. Inne gry z tego gatunku pokazują że wcale tak być nie musi, tutaj nie zbalasowali możliwości postaci tak aby korzystać z nich równomiernie. Bayo to jest świetna gra, ale mogłaby być jeszcze lepsza
  • 0

#403 Kazuo Napisany 17 maja 2018 - 17:54

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No w skrócie.

 

Według mnie to już nawet DmC od Ninja Theory miał lepszy system walki, tam wręcz chciało się eksperymentować z combosami. Chociażby po wyrzuceniu przeciwnika w powietrze w głowie zaczynało kiełkować milion pomysłów jak zaorać lamusa taką kombinacją ciosów, żeby zginął nim dotknie ziemi. Bayo 2 nie dość, że nie zachęca do myślenia podczas starć to nawet nie jest to w tej grze specjalnie przydatne. 


  • 0

#404 Mateo Napisany 17 maja 2018 - 21:24

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 121 Postów:
Grałeś Kazek na normalu? Ja posłucham Nyjacza i zacznę od poziomu hard. :D
  • 0

#405 Kazuo Napisany 17 maja 2018 - 21:43

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Grałem na hardzie. 


  • 0

#406 Mateo Napisany 17 maja 2018 - 21:54

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 121 Postów:
Kazuo, grałeś kiedykolwiek w Otogi? Grałem w 2014 i sama gra to było złoto. Oriental atmosphere + dobry slasher. Dla Ciebie imo nie ma trudnych slasherów, ale mega fajnie jakbyś zagłębił się w historie Raikoha. :) Jak kochasz ten gatunek, a nie grałeś, to atakuj Kaz. From Software powinni stworzyć trzecią część, ale Microsoft nie ma jaj. :reggie:
  • 0

#407 Mateo Napisany 17 maja 2018 - 22:41

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 121 Postów:
Kazuo i jeszcze jedno. Ty grałeś w trylogie Soul Reaver?
  • 0

#408 Shinigami Napisany 18 maja 2018 - 06:51

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Co to ma do Bayo 2? Zresztą, Soul Reaver miał tylko dwie części.
  • 0

#409 Mateo Napisany 18 maja 2018 - 08:29

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 121 Postów:
Zapomniałeś o Defiance. Pytałem z ciekawości.
  • 0

#410 Shinigami Napisany 18 maja 2018 - 08:36

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Defiance to Legacy of Kai, nie Soul Reaver. To nie jest temat na pytania z ciekawości.


  • 0

#411 Mateo Napisany 18 maja 2018 - 08:40

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 121 Postów:
Kończąc offtopa, Defiance było zakończeniem Soul Reavera. Polecam obadać, bo końcówka jest epicka.
  • 0

#412 Shinigami Napisany 18 maja 2018 - 08:55

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Ziomeczku, w serii masz 5 gier. Dwa Blood Omeny, dwa Soul Reavery i jeden Defiance. Defiance kończy cały Legacy of Kain i nie można go nazywać SR3. Jeżeli już masz się upierać swym brakiem pomyślunku, to SR3 i BO3 w jednym.


  • 0

#413 Mateo Napisany 18 maja 2018 - 09:10

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 121 Postów:
Ogarniam ziomeczku, a Ty grał w Defiance? :)
  • 0

#414 Shinigami Napisany 18 maja 2018 - 09:12

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Już skończyłeś tego offtopa.


  • 0

#415 Kazuo Napisany 18 maja 2018 - 21:40

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Kazuo, grałeś kiedykolwiek w Otogi? Grałem w 2014 i sama gra to było złoto. Oriental atmosphere + dobry slasher. Dla Ciebie imo nie ma trudnych slasherów, ale mega fajnie jakbyś zagłębił się w historie Raikoha. :) Jak kochasz ten gatunek, a nie grałeś, to atakuj Kaz. From Software powinni stworzyć trzecią część, ale Microsoft nie ma jaj. :reggie:

 

Nie miałem po drodze z pierwszym xboxem, więc siłą rzeczy Otogi mnie ominęło. Na czym niby mam to atakować? :olo:  

 

Kazuo i jeszcze jedno. Ty grałeś w trylogie Soul Reaver?

 

Grałem w SR2, BO2 i Defiance. Dobra seria, chociaż nigdy specjalnie mnie nie porwała. 


  • 0

#416 Mateo Napisany 18 maja 2018 - 22:48

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 121 Postów:
Najlepiej zrób sobie retro sesje. Kloc Xbox + Otogi + niezłej klasy CRT. Chyba że niebawem będzie dostępny Otogi we wstecznej kompatybilności. :) Magnetowid kupisz teraz za śmieszne pieniądze. :) ps. Grałeś w Ninja Gaiden Black?! To jest imo definitywny król slasherów. ????

Ten post był edytowany przez Mateo dnia: 18 maja 2018 - 22:52

  • 0

#417 Nyjacz Napisany 19 maja 2018 - 08:03

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 010 Postów:

Po tej całej gadce stwierdziłem, że odpalę sobie na Switchu pierwszą część, którą ostatnio ogrywałem z 7-8 lat temu. I o sztosie, jak to się trzyma. Zupełnie nie mam wrażenia grania w poprzednią część. Nie rozumiem jednak, dlaczego w tej części lock jest na R i nie da się tego zmienić. Trochę brakuje pożogi, którą można siać w dwójce po naciśnięciu L.


  • 0

#418 drAKul Napisany 14 września 2018 - 09:05

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Podchodziłem do tej gry jak do jeża. Bayo mi się podobała ale nie oceniałem ją aż tak wysoko jak wiele magazynów i graczy. Ale te oceny. No trzeba w to zagrać. No i grałem we wszystko inne co miałem pod ręką, aż została mi tylko Bayo 2 i nie było wyjścia. Włączam i tylko jedno mogę powiedzieć:

Gierka sztos. W moim mniemaniu dołącza do nielicznego klubu gier w których sequel jest lepszy od oryginału. Mocne strony gry zostały już opisane i ja mogę się tylko podłączyć do grona piewców przygód Cerezy. Od siebie mogę dodać że większość plansz nie oparta na mechanice slasherskiej też dawała radę (
Spoiler
), ale plansza z walką
Spoiler
była zarąbista - jedna z najlepszych minigierkowych plansz w grach ever.

Natomiast z rzeczy irytujących wymieniłbym przede wszystkim nawet nie krótki czas gry ale ewidentnie widoczny brak budżetu/czasu. Jest to widoczne w wielu aspektach gry: cut-scenkach, które trochę obchodzą ten problem stylizacją but still..., wykorzystywaniem assetów z poprzedniej części, ponowne wykorzystywanie plansz z poprzednich rozdziałów no i w fabule. Nie oszukujmy się nikt nie oczekuje tu Planscape'a, zresztą fabuła była debilna już w Bayo 1, ale tu ewidentnie jest pocięta i widać że nie starczyło budżetu. Bayo 1 była bardziej doszlifowana i dopiesczona. Mógłbym jeszcze grze zarzucić za mało festyniarstwa i niedorzeczności ala kilka pierwszych rozdziałów - grze ten klimat tylko wychodzi na dobre - próby dodawania dramatyzmu i powagi były bez sensu. Ale to i tak jest bez znaczenia bo gra się zarąbiście. Do tego gra ma ten arcadowy feeling starych gier Segi z epoki Megadrive'a i Saturna. Dla mnie czysto gameplayowo najlepszy slasher ever. 9-/10 would play again.

A i jeszcze z mniejszych grievance's bym dodał że nie rozumiem czemu do każdej walki użyto innego utworu zamiast ciągłego korzystania z tej nuty:


Za mało jej było w grze. Rzeźnia pomiotów nieba i
Spoiler
powinna się obowiązkowo odbywać przy akompaniamencie wiejskiej aranżacji szlagiera.

Ten post był edytowany przez drAKul dnia: 14 września 2018 - 09:08

  • 1



Inne z tagami: