Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oddworld: Stranger's Wrath HD


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
40 odpowiedzi na ten temat

#1 ACZ Napisany 19 września 2012 - 17:13

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 136 Postów:
zakladam temat, bo nie ma.
  • 0

#2 Cudak Napisany 19 września 2012 - 17:15

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
Grałem kiedyś na pierwszym Xboksie, teraz jakoś niegrywalnie dla mnie.
  • 0

#3 ACZ Napisany 19 września 2012 - 17:29

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 136 Postów:
ja gram teraz. na hard. do tej pory ująłem 4 bandytów. na razie 8/10.
  • 0

#4 burnstein Napisany 19 września 2012 - 17:41

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:
ta gra nie zasługuje na osobny temat. niestety
  • 0

#5 szczudel Napisany 19 września 2012 - 19:40

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Dzieki wielkie.

Otóż gram sobie to i jestem już po "TWISCIE" :)

Gra robi sie coraz ciekawsza :) Ostatnia lokacja przed "twistem" jest super - rzeka daje wrazenie zwiedzania zyjacej krainy. O ile gameplay przed twistem jest stosunkowo monotonny to po twiscie już dzieja sie rzeczy rozmaite - gra nabiera rumieńców - az nie moge sie doczekac końcówki.

Uważaj czychu na trofea - moze i nie musisz złapac wszystkich zywcem, ale jesli [jak ja] kupisz jakies bezuzyteczne bzdety typu lornetka , dopałki i amunicja w sklepie to nie wyrobisz sie z 20k Moolah na twist i przepadnie Ci złoto.

Coś wiecej napisze albo po meczu albo jutro. W kazdym razie po monotonii częsci "łowcy nagród" cześć po twiście przyjemnie i pozytywnie zaskakuje. Jak troche żałowałem że zacząłem grac to teraz wrecz nie moge sie oderwac.
  • 0

#6 Cola Napisany 20 września 2012 - 02:35

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Czekam na wersję dla Vity. Zawsze chciałem w to zagrać.
  • 0

#7 szczudel Napisany 20 września 2012 - 08:12

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Powinni wydać wersję Director's Cut tej gry. Poczatkowe momenty sa do przesady monotnne i schematyczne: Bounty Store -> wąski korytarz -> boss -> bounty store i koło sie zamyka. W takiej rezyserskiej wersji moim zdaniem powinni wyciac wlasnie poczatkowe momenty - tak aby jak najszybciejj dojsc do krainy z rzeką. Pierwszy raz z dobrej gry widziałbym wycięcie czegoś w celu jej skrócenia.
Gra jest naprawde dobra ale ta poczatkowa schematycznośc niszczy i wypacza cos co mozna nazwac "Stranger's Wrath experience", do tego stopnia że z czystym sumieniem nie poleciłbym gry każdemu a komus kto ma za duzo czasu i robi dlugie posiadówy z konsolą [tak aby szybko przebrnąc przez nudny poczatek].

Ten post był edytowany przez szczudel dnia: 20 września 2012 - 08:14

  • 0

#8 ACZ Napisany 20 września 2012 - 12:41

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 136 Postów:
ja nie planuje tej gry platynowac. obecnie w grach staram sie robic tylko fajne trofea, wiec zlotko za Moolah olewam. staram sie jednak łapac zakapiorów żywcem ilu sie da, aby wpadlo zlotko za 250 zlapanych żywcem.
  • 0

#9 oranje Napisany 20 września 2012 - 13:07

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 112 Postów:
Ja nie wiem czy w ogóle planuję grę ukończyć. Kupiłem, pograłem z 1h i mega zawód. Nuda.
  • 0

#10 burnstein Napisany 20 września 2012 - 13:11

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:
przez resztę h gejplej od tej pierwszej godzinki jakoś specjalnie różnić się nie bedzie, może poza końcówką, imo zje*aną

Ten post był edytowany przez burnstein dnia: 20 września 2012 - 13:12

  • 0

#11 Holden Napisany 20 września 2012 - 15:21

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
nie spinaj dupy :] narzekasz na tą gierke gdzie sie da

Ten post był edytowany przez Holden dnia: 20 września 2012 - 15:22

  • 0

#12 burnstein Napisany 20 września 2012 - 15:23

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:
ostrzegam innych!
  • 0

#13 narvany Napisany 20 września 2012 - 17:00

narvany

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 403 Postów:
Ja złapałem 3 przestępcę... a więcej nie dałem rady. Nuuuuuda.
  • 0

#14 szczudel Napisany 20 września 2012 - 18:56

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Ja złapałem 3 przestępcę... a więcej nie dałem rady. Nuuuuuda.

I o tym mówie - ten element z łapaniem przestepców jest po prostu dretwy i powinien zostac zmniejszony do minimum - dotakowo poczatkowe lokacje sa korytarzówkami co poteguje wrazenie nudy.

Nie będę przekonywal abys jednak końćzył - sam gdyby nie to, że zawsze kończe gry fabularne które zaczne - to sam bym juz dawno zrezygnował. Ciagneło mnie do przodu to, że twist miał być - był , teraz jest fajnie - ale nie jestem pewien czy było warto brnac przez poczatkowe mulące etapy.
  • 0

#15 szczudel Napisany 20 września 2012 - 18:56

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Ja złapałem 3 przestępcę... a więcej nie dałem rady. Nuuuuuda.

I o tym mówie - ten element z łapaniem przestepców jest po prostu dretwy i powinien zostac zmniejszony do minimum - dotakowo poczatkowe lokacje sa korytarzówkami co poteguje wrazenie nudy.

Nie będę przekonywal abys jednak końćzył - sam gdyby nie to, że zawsze kończe gry fabularne które zaczne - to sam bym juz dawno zrezygnował. Ciagneło mnie do przodu to, że twist miał być - był , teraz jest fajnie - ale nie jestem pewien czy było warto brnac przez poczatkowe mulące etapy.
  • 0

#16 szczudel Napisany 22 września 2012 - 15:34

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
No i przeszedłem. Swietna końcówka od "twistu" i nawet zaskakujące zakończenie zostawiajace miejsce na jakiś sequel.

W każdym razie podtrzymuje wszystko co napisałem o nudnym początku. Gra jest wrecz przerazliwie nudna i schematyczna dla "lowcy nagród". Końcówka jest ciekawa i z przytupem, nawet lokacje sa o wiele ciekawsze. Scenografia, szczególnie kraina, robi przyjemne wrazenie, niestety powrót do budynków i innych takich juz po prostu kłuje w oczy. O ile zrozumiała jest monotonnia krainy [no bo ile może być gatunków drzew w kanionie] to identycznie wygladajace wnetrza Tamy [to nie spoiler - bo z samych trofeów można sie dowiedzieć ze sie tam dojdzie] nuża.

Wogóle nierówna ta gra, nudna jak cholera na poczatku, potem na zmiane zauracza aby znowu na chwile gracza znudzić. Obiektywnie to chyba wyzej 6.6 bym nie dał. Gdyby skrócono poczatek byłaby 8. Jak gra mogłaby tak zyskać na skróceniu, zapytacie. Otóz mogłaby.

Nie polecam nikomu kto ma malo czasu na gry.
  • 0

#17 iluck85 Napisany 22 września 2012 - 15:35

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Kilka lat temu na X gierka dawala rade...
  • 0

#18 szczudel Napisany 22 września 2012 - 16:27

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
To nie jest kwestia technicznego nie dawania rady. Po prostu oceniam gameplay - jest ciekawy i stosunkowo zróznicowany ale niepotrzebnie tak długo sie ciagnie ten monotonny poczatek przez co gracz jest zmeczony grą w momencie gdy zaczyna sie najciekawsze.
  • 0

#19 ACZ Napisany 26 września 2012 - 16:37

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 136 Postów:
ja tam sie świetnie bawię przy tej grze. bardzo mi sie podoba. na maksa eksploruje sobie poszczegolne miejscowki i rozwalam wszystkie skrzynie, beczki itp.
Moolah mam w chwili obecnej okolo 11k (w sklepie nic nie kupuję), wiec sadze, ze do konca gry dam rade wyciagnac 20k, bo typuje, ze jeszcze nie dotarlem do polowy gry. nadal jestem w tym drugim miasteczku i w miejscowce z rzeką jeszcze nie bylem.
  • 0

#20 szczudel Napisany 26 września 2012 - 19:23

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
A kto Ci powiedział, że to do końca gry masz miec te 20K Moolah?? :->
  • 0

#21 ACZ Napisany 26 września 2012 - 19:36

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 136 Postów:
aha, nie do konca, no to lipa. ;]
  • 0

#22 ACZ Napisany 30 września 2012 - 16:38

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 136 Postów:
rozumiem, ze Moolah musze miec zrobione jak rozwale podstawowych bossów. wczoraj pyknąlem Xplosives McGee i jeszcze zostalo mi trzech do pyknięcia, a kasy mam juz ponad 17.100.
w miejscowce z Palooką uzbieralme ponad 2 tysiaczki, a przy McGee ponad 1800, wiec po dwoch kolejnych powinienen miec juz Moolah.
na hardzie łapanie ich żywcem jest potwornie trudne, wiec tylko dwoch z jednych z pierwszych bossów tak zlapalem, a kolejnych to juz zabijam. duzo zbieram kasy na pionkach przed bossem, bo staram sie żywcem wyłapywac wszystkich. nawet tych samobójców co sie podpalają i lecą na nas z dynamitem.

ogolnie przy grze bawię się smerfastycznie i pomalutku się nią delektuję. bedę cisnąl platynę, chociaz z tym moze różnie być, bo gra ma kilka zgliczowanych trofików. jak sie mi trafi glicz to pewnie oleję.

Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 30 września 2012 - 16:39

  • 0

#23 szczudel Napisany 30 września 2012 - 16:48

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Też zbierałem absolutnie kazdego common-enemy zywcem, rozwalalem absolutnie każda skrzynkę i brakło mi z 1.500. Owszem nie wszystkich złapałem żywcem ale nie uzbierałem 20k tylko dlatego że kupiłem lornetke i inne nieprzydatne dopałki w sklepie. W lokacji z zeka pamietaj ze masz jaskinie z kryształami [trofik] powinienes uzbierac kase i zdobyc. Jak szukałes znajdziek z jakims fakiem to moze nawet wpadnie Ci platynka za jednym podejściem [hard].

Widze ze jestes zatwardziałym graczem :) ja do momentu lokacji z rzeka juz miewalem napady checi odłozenia gry.
  • 0

#24 ACZ Napisany 30 września 2012 - 16:48

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 136 Postów:
ogolnie teraz zajarzylem, ze przeciez gra na kloca nie wyszla, a tylko na ps3, wiec myk myk do dzialu.

Edit:

Też zbierałem absolutnie kazdego common-enemy zywcem, rozwalalem absolutnie każda skrzynkę i brakło mi z 1.500. Owszem nie wszystkich złapałem żywcem ale nie uzbierałem 20k tylko dlatego że kupiłem lornetke i inne nieprzydatne dopałki w sklepie. W lokacji z zeka pamietaj ze masz jaskinie z kryształami [trofik] powinienes uzbierac kase i zdobyc. Jak szukałes znajdziek z jakims fakiem to moze nawet wpadnie Ci platynka za jednym podejściem [hard].

w sklepie caly czas nic nie kupuję. jak wpadnie Moolah to wtedy się obkupię. ;]
platyna nie bedzie za pierwszym podjesciem, bo przeoczylem te poukrywane beczki co trzeba je rozwalac.

Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 30 września 2012 - 16:52

  • 0

#25 Holden Napisany 30 września 2012 - 16:50

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
nie ponieważ z uwagi na wsteczną kompatybilność (ktorej na upośledzonej konsoli nie ma, hehe) gierka jest też na kloca
  • 0

#26 ACZ Napisany 30 września 2012 - 16:56

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 136 Postów:

nie ponieważ z uwagi na wsteczną kompatybilność (ktorej na upośledzonej konsoli nie ma, hehe) gierka jest też na kloca

to niebo a ziemia jesli chodzi o jakosc, bo przciez to jest rimejk (np. postacie mają wiecej trojkątow + bardzo dobre AA i stałe 60 fps), a nie tylko podbicie rozdzialki. przed wersją na ps3 wyszla tez ta odslona na peceta, ale byla spartolona. dlatego najlepsza wersja Strangera jest na nadrzędną konsolę. :^^:

Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 30 września 2012 - 16:57

  • 0

#27 Holden Napisany 30 września 2012 - 17:01

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
ta gierka sie broni oprawą, ponieważ do dziś jest uznawana za jedną z najładniejszych na pierwszego klocka więc nie nudź
  • 0

#28 xell Napisany 30 września 2012 - 18:03

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 303 Postów:

to niebo a ziemia jesli chodzi o jakosc, bo przciez to jest rimejk (np. postacie mają wiecej trojkątow + bardzo dobre AA i stałe 60 fps), a nie tylko podbicie rozdzialki. przed wersją na ps3 wyszla tez ta odslona na peceta, ale byla spartolona. dlatego najlepsza wersja Strangera jest na nadrzędną konsolę. :^^:

Wyszedł niedawno patch na PC nanoszący wszystkie zmiany z PS3 :hejka:
  • 0

#29 ACZ Napisany 30 września 2012 - 21:38

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 136 Postów:
dzis doszedlme do tej duzej miejscowki z rzeką (piękna miejscówka) i ją dokladnie przeczesalem. wpadly trofiki za te pomaranczowe krysztaly i za zebranie 40 Moolah chests. zabilem tez jednego typa.
do Moolah brakuje mi juz tylko niespelna 1200, a jeszcze mam do ubicia dwoch typów. :)
jak juz bede mial 20k to trofik wpadnie od razu czy mam udac sie jeszcze gdzies do tego typa co mi dal ten papier z 20.000 ?

edit:
lol, pytam sie jak ci przeciez nie wpadlo, wiec skad mozesz wiedziec.

Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 30 września 2012 - 22:53

  • 0

#30 szczudel Napisany 01 października 2012 - 07:24

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Czytałem na ps3trophies.org. Podobno ma wpasc jak wsiadziesz na barke - albo jakos zaraz po. Po wszystkich bount huntach powinno wpasc.
  • 0