Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kingdom Hearts HD 1.5 Remix

PS3 Square-Enix Disney

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
95 odpowiedzi na ten temat

#1 ACZ Napisany 20 września 2012 - 11:06

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:

yes, yes, yes, zawsze chcialem zagrac w te tytuly na ps2, ale jakos nigdy nie bylo okazji. h*jowo, ze nie dają dwojki, ktora ma najwyższą srednią ocen z calej serii.
kolekcja wyjdzie w przyszlym roku.

w sklad kolekcji wejdą 3 tytuły:
Kingdom Hearts HD
Kingdom Hearts: Chains of Memories HD
Kingdom Hearts 358/2 HD

kh-hd.jpg


Ten post był edytowany przez DaddyMadCaddy dnia: 12 lipca 2014 - 16:28

  • 0

#2 szczudel Napisany 20 września 2012 - 11:08

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Popraw że z 358/2 beda tylko cut-scenki. Wszystko wskazuje na to, że będzie i Kolekcja KH2.5 - ale to pewnie pół roku po premierze 1.5 zapowiedza. - Obstawiam ze 2.5 bedzie KH2, KH BbSleep i scenki z Coded.
  • 0

#3 Godot Napisany 20 września 2012 - 11:11

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Szkoda, że tak to zrobili. Kingdom Heartsy poza 1 i 2 są tak kosmicznie zakręcone, że nie da się w to grać. Mam nadzieję, że będzie można osobno kupić na PSN
  • 0

#4 szczudel Napisany 20 września 2012 - 11:16

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Ja biore na 100% ale nie na premiere - jakos tak za 65pln. To sa swietne gry [przynajmniej Kh1 i 2] a w Chain of memories zawsze chcialem zagrac ale do europy sie reedycja z ps2 nie dostala. Jesli dobrze pamietam to CoM było robione po Kh2 wiec grafa bedzie duzo lepsza niz w Kh1.
  • 0

#5 ACZ Napisany 20 września 2012 - 12:20

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:

Popraw że z 358/2 beda tylko cut-scenki.

???
  • 0

#6 MonsieurWoland Napisany 20 września 2012 - 12:22

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Po polsku: przerywniki. Moglbys w koncu te podstawy angielskiego opanowac :/
  • 0

#7 Kaxi Napisany 20 września 2012 - 12:23

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
W tym tempie nie dożyję KH 3.
  • 0

#8 szczudel Napisany 20 września 2012 - 12:25

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

???

Zobacz info chociazby z Game informera - 358/2 ma miec tylko cut scenki podciagnięte graficznie dostepne w jakimś "HD Theater" - nie robia remaku ani nic - po prostu bedzie mozna fabularne luki filmikami uzupełnic.
  • 0

#9 BeSOS Napisany 20 września 2012 - 20:53

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
czyli jakie ta sa czesci z ps2? 1 i 2 i filmiki z GBA???
  • 0

#10 Godot Napisany 20 września 2012 - 20:57

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Nie. 1 i części z GBA i DS
  • 0

#11 BeSOS Napisany 20 września 2012 - 20:59

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
LOL. z GBA??DSa??? No LOL, co to za pomysł porojony? i na 42 calach mam w te pikselozy grac???
  • 0

#12 ACZ Napisany 20 września 2012 - 21:15

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
to ch*jnia, ale jest to zrobione z premedytacją, bo pewnie później wyplują drugą kolekcję "2.5".

powinni od razu dac sam mięsko, czyli najlepsze czesci jakie wyszly:
jedynka
dwojka
i Birds by Sleep z PSP

Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 20 września 2012 - 21:18

  • 0

#13 Godot Napisany 20 września 2012 - 21:43

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Dlatego mam nadzieję, że wyjdzie na części na PSN. I wtedy po prostu za 27.5 kupię jedynkę. Bo tyle ta kolekcja jest warta
  • 0

#14 vagrant3 Napisany 20 września 2012 - 22:00

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
w jedynce wytrwałem jakoś do połowy. tak fatalna gierka, ze dwójkę i resztę olałem. nie ma opcji zebym w to zagrał, nawet gdyby ktoś mi chciał zapłacić :^^:
  • 0

#15 szczudel Napisany 21 września 2012 - 07:07

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Bo jestes nikim..
Bodajrze najlepsze nowe IP od SquareSoftu na Ps2 a biedactwo znudziła i musiał sie tym wszystkim na forum o giereczkach dla dzieci poskarzyc....


Wracajac do tematu to bedzie :
KH1 Final Mix z ps2
KH Re: Chain Of Mmories - remake gierki z Gba na PS2
358/2 - tylko filmiki zostana zamieszczone [podobno]
Tylko pamietajmy ze nie zapowiedziano tych gier w europie.

Nie srajcie żarem że gre z Gba przeniosa na Ps3.
Swoja droga to wczoraj poogladałem na YouTuBe troche filmików z KH i oficjalnie sie Jarram :). Teraz nie ma bata - wydadzą KH1.5 , KH2.5, wybadaja rynek i trzeba będzie bezwzglednie zapowiedziec KH3.
Ale 2 KeyBlade'y w KH2 to jest najczystszej postaci moc - niby róznicy nie ma bo nadal się mashuje jeden guzik - ale micha sie cieszy :)
Pamiętam jak grindowałem KH2 aby zdobyć ostateczną srebrną [czy może złotą ] postać Sory :)

Ten post był edytowany przez szczudel dnia: 21 września 2012 - 07:14

  • 0

#16 vagrant3 Napisany 21 września 2012 - 09:46

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Bo jestes nikim..


cała dyskusja ze szczudłem :olo:

kh zabrakło nawet podstawowych elementów, które sprawiłyby ze warto było tracić na nią czas.
  • 0

#17 ACZ Napisany 24 września 2012 - 15:09

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
trailer:

  • 0

#18 szczudel Napisany 24 września 2012 - 18:41

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Ja się jaram :) Uwielbiam klimat i muzyke z KH. A sceny przed bossami bardzo czesto sa fachowo poprowadzone , az chce sie walczyc.
  • 0

#19 Godot Napisany 24 września 2012 - 18:55

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Hm, a mi ten filmik przypomniał jakim zakręconym shitem jest ta seria
  • 0

#20 szczudel Napisany 24 września 2012 - 22:01

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Zakręcona jak dupsko węża. Ale już organiazcja XIII jest już zbiorem konkretnych bossów.
  • 0

#21 Cola Napisany 25 września 2012 - 05:08

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Zagram na pewno, ale bez podjarki, nie na premierę.
  • 0

#22 ACZ Napisany 07 maja 2013 - 14:17

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:

premiera 13 wrzesnia


  • 0

#23 szczudel Napisany 03 grudnia 2013 - 15:14

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Ta seria nie ma najwyraźniej wielu fanów na starym kontynecie. Kiedy cały swiat sie ekscytował premiera GTAV ja szukałem w Krakowie pudelka z grą. W każdym razie Ja i koles z PS Bloga doczekaliśmy sie

 

Po ograniu pierwszej części w wydaniu Final Mix. Moge powedziec, że gra śmiga wspaniale. Nawet filmiki FMV zostały podrasowane do 16:9 i FULL HD [coś co wydawać by sie mogło oczywistościa ale nie zawsze było GoV Origins vol. 1]. Jedyne co graficznie przeszkadza to fakt, że Square [oni zawsze beda dla mnie Square ;)] na Ps2 wymysliło że mozna mieć 2 modele jednej postaci:

-pełne - ten którym biegamy, walczymy itp

-"popiersie" - do zblizeń, wyrazania emocji poprzez mimike itp.

 

Ogromny dyskomfort sprawia gdy oglądamy bajecznie wygladające popiersie które w mgnieniu oka [i następnym ujęciu] zmienione zostaje na pełny model. Dodam iż gałki oczne pełnego modelu nie sa ruchome i czasem jak Sora dobywa Keyblade'a wychodzi tro troche komicznie.

Nie mam złudzeń że FFX/X-2 HD będzie wolne od tej naleciałości.

 

Gameplayowo wiele sie nie zmieniło. Podmienienie mechaniki na ta z KH2 odswiezyło ta pozycje [akcja pod trójkatem , kamera na prawej gałce] gra się duzo przyjemniej.

 

A nie wydany w Europie Final Mix to dla fana duzy plus. Nowe wariacje kolorów przeciwników jak i 9 nowych "sekretnych" Heartless sprawiają że pomimo iz wiemy jakie nas czekaja krainy odwiedza się je z podekscytowaniem. 

 

Dodano pare nowych umiejętności i nowego bossa czyli Unknown. Granie na Hard jest dużo trudniejsze niż poprzednio. Ale znowu wystarcz podpakowac 5/10 poiomów i jest bryza. Pierwszy "prawdziwy" boss (w Traverse Town) mnie baaaardzo docisnał. Byłem swięcie przekonany iż jestem wystarczająco mocny i podszedlem do walki. Było to po 4h gry - nie da sie cofnac więc nie chcąc zaczynac gry od nowa zaparlem sie i go wreszcie przepchnałem. 

 

KH to taka gra, że im dalej to tym łatwiej - nowe umiejetności daja tak ogromne mozliwości bojowe, że gra sie coraz lżej i co wazniejsze przyjemniej.

 

W jakims tam wątku Kazuo napisał że gra ma trudna platyne. Nie zgadzam sie z tym .Podał jako przykład przejście 2 dodatkowych [w sumie to 5] bossów. w KH FM pojawiły sie nowe umiejetności ktore sprawiaja ze jak sie ma wystarczajaco dużo eliksirów [a tych mi wpadlo chyba z 40 jak farmilem aby dostac tarcze dla Goofiego - ta wypadajaca z konkretnego przeciwnika] i wysoki STR to mozna wszystko bez problemów przejść. 

Wiem co mówie, na Ps2 klekałem przed Sephirotem a tutaj w chyba 2 podejściu go rozwaliłem ponizej 4 minut na poziomie Hard Final Mix.

 

Owszm grę trzeba przejść 3 razy z czego raz to speed run. Platyny nie wbije tylko dlatego, ze trzeba zrobic misje GummiStatkiem. A tym mi sie fatalnie lata

 

Podsumowywujac KH to nadal wspaniala gra, która starego byka wychowanego na bajkach Disneya z sobotniego bloku popołudniowego TVP potrafi oczarować. Bede ja trzymal dla syna jak bedzie juz odpowiednio duzy. Juz za jakieś 2 lata pokaze mu pierwsza bajkę Disneya :)

 


Ten post był edytowany przez szczudel dnia: 03 grudnia 2013 - 15:17

  • 1

#24 Kazuo Napisany 23 grudnia 2013 - 11:49

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ładnie się rozpisałeś, daję zasłużonego plusikia. Co do platyny, to tylko zerknąłem na listę trofików - jeżeli nie jest trudna, to na pewno bardzo czasochłonna, z tego co widzę rzeczy do zrobienia jest od groma. Ja swojego Remixa prawdopodobnie dostanę jako prezent na święta, więc jak tylko splatynuję Vanquisha, to zaczynam nak*rwianie.

 

 

Tymczasem wrzucam trailerek KH 2.5 Remix. Warto nim przypomnieć jak bardzo przegrali życie ci, którzy nigdy w tę serię nie zagrali :cf:

 

 


  • 0

#25 Schrodinger Napisany 23 grudnia 2013 - 11:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

mam ciągle w planach do ogrania, moze jak skoncze to co mam :olo:


  • 0

#26 burnstein Napisany 23 grudnia 2013 - 11:57

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

...

Ja swojego Remixa prawdopodobnie dostanę jako prezent na święta, więc jak tylko splatynuję Vanquisha, to zaczynam nak*rwianie.

...

Czyli nie zaczniesz :(


  • 0

#27 Kazuo Napisany 23 grudnia 2013 - 12:06

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Zacznę. I tyle Ci powiem

 

 

 

9958d708dc8aee1c13594d01ed3495e6_origina


  • 4

#28 szczudel Napisany 29 grudnia 2013 - 22:37

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

...Co do platyny, to tylko zerknąłem na listę trofików - jeżeli nie jest trudna, to na pewno bardzo czasochłonna, z tego co widzę rzeczy do zrobienia jest od groma...

Oceniam na ponad 60h [max 70h]. Przy założeniu że robisz wszystko na proud hard, a potem speed runujesz na easy i normal.


  • 0

#29 Kazuo Napisany 30 grudnia 2013 - 01:30

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Z tego co napisałeś wynika, że grę trzeba przejść trzy razy. To nie wystarczy dwa (speedrun na easy i cała reszta na hard)?


  • 0

#30 szczudel Napisany 30 grudnia 2013 - 09:32

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Nie. Musisz przejść na Proud Hard [czy FM Proud ?], Normal oraz Easy. Do tego Speedrun i przejście bez zmiany ekwipunku [to wszystko najlepiej robic na easy bo wtedy ma sie od groma stat-upów na starcie i to rekompensuje granie podstawowym keybladem]. Dodatkow na easy masz Exp plus nalozone wiec możesz je miec a trofeum i tak wpadnie.

 

Najgłupsze jest to, że filmiki się doliczaja do czasu gry wiec nie możesz zrobić kulturalnego speedruna gdzie rozkoszujesz sie fabułą tylko bezczelnego... Gdzie lecisz na zbity pysk.

 

Proud nie jest taki trudny jak to niektórzy na forach pisza [ps3trophies.org] jeśli pamieta się swięta zasade KH - "farmij, synu". To nie jest FF gdzie sie bije w kółko te same potwory - to KH - wpadasz do koloseum, ubijasz dodatkowych bossow, farmisz przedmioty na synteze i sam 99 poziom wpada [tylko wybrać trzeba równy rozwój postaci aby nie lewelowała sie szybka ona początku a wolniej na końcu].


  • 0



Inne z tagami: