Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Legend of Zelda - serii temat ogólny

Zelda Nintendo

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
966 odpowiedzi na ten temat

#31 Godot Napisany 20 listopada 2012 - 22:39

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Mi by wystarczyły smaczki dla fanów. Tu jakaś tablica upamiętniająca dawne starcie. Tam jakaś komnata w której byliśmy dwie części wcześniej. Tego typu pierdółki. Strasznie mi tego brakuje, bo zamiast grać w ogromną sagę gram w nie związane ze sobą pojedyncze części
  • 0

#32 Pious Napisany 20 listopada 2012 - 22:39

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

można tylko zapytać "dlaczego mając takie arcydzieło w dorobku, potem wypuszczają takie gnioty jak Phantom Hourglass?"

różnica jest niby subtelna i z daleka ktoś może się dziwić jak można tak skrajnie WW i PH oceniać ale jedna przy drugiej to jak brzydsza, biedniejsza i nudniejsza siostra. ograniczenia sprzętu mnie nie interesują - Minish Cap czy Link to the Past działają na słabszym sprzęcie a mają jednak w sobie TĘ magię.

[url="http://www.youtube.com/watch?v=gN_x1rpGbY8"]http://www.youtube.c...h?v=gN_x1rpGbY8[/url]

:zakochany:

Dokładnie. Przenośność nie musi oznaczać wielkiego zubożenia. Wg mnie lepiej rozwiązali możliwość grania krótkimi sesjami w SS niż wycinając corowe pomysły z PH i ST. Wystarczyło dać mniej wysepek niż w TWW i system checkpointów z SS. Dlaczego poszli tak radykalnie i wycięli magię serii, jakiekolwiek sensowne zadania poboczne, czy nawet ćwiartki serc, która sa dla mnie kwintesencją Zeldy, tak jak energy tanki w Metroidzie, jest nie do ogarnięcia. PH jest zwykłym przeciętniakiem. Gra, która mogłaby spokojnie być moim nr 1 na kieszonki, a jest niestety daleko w tyle. ST poprawiło wiele błedów, ale większość pozostała nieruszona.

Anyway, Greg zazdroszczę. Pamiętam czasy, gdy na TV5 oglądałem taki debilny program o grach dla dzieci, Re7 chyba, i mieli masę materiałów o TWW. Zakupiłem i tyle widziano mnie poza pokojem. Cudowny świat, niesamowita przygoda i magia lejąca się zewsząd. Kochałem morze, zachód słońca, muzyczkę przy świcie i szukanie byle pierdółek na wyspach, bo netu w domu nie miałem. Piękne chwile, gdy nie było YT i gry wkoorwiały naprawdę rzadko.
  • 0

#33 ogqozo Napisany 20 listopada 2012 - 23:15

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
- Bardzo się cieszę, że Zelda nie jest serią próbującą robić jedną fabułę.

- Bardzo lubię Phantom Hourglass i cieszę się, że to gra nieco innego typu niż Zeldy z innych systemów.
  • 0

#34 Tawotnica Napisany 20 listopada 2012 - 23:29

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

Mi by wystarczyły smaczki dla fanów. Tu jakaś tablica upamiętniająca dawne starcie. Tam jakaś komnata w której byliśmy dwie części wcześniej. Tego typu pierdółki. Strasznie mi tego brakuje, bo zamiast grać w ogromną sagę gram w nie związane ze sobą pojedyncze części

Chodzi ci różnego rodzaju easter eggi, cameo postaci, powtórzenie znanego dialogu itp.? Ja nie znam drugiej takiej serii, w której pojawia się tyle drobnych nawiązań co w Zeldach, a Skyward Sword do moim zdaniem mistrzostwo pod tym względem i świetny fanservice. Poczynając na "its a secret to everyone". przez Batreaux, kończąc na przewijających się przez serię boginiach Din, Farore i Nayru.
  • 0

#35 iluck85 Napisany 20 listopada 2012 - 23:30

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Chronologicznie- olejmy Snesy, GameBoye itd.

OOT N64
MM N64
WW GC
TP GC/wii
SS wii

Ktos gral w takiej kolejnosci? IMO jak ktos gral wtakiej kolejnosci, to najwyzej oceni OOT. Jezeli ktos odpalil pozniej OOT, to najczesciej ocenia najwyzej WW. Takie IMO :D
  • 0

#36 fingus Napisany 20 listopada 2012 - 23:36

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
No właśnie, tych smaczków, drobnych nawiązań, puszczania oka, to w tej chwili jest w Zeldach masa, a ja bym chciał jakieś solidne ontologiczne podstawy. Żeby można było mówić o czymś takim jak "świat Zeldy" a nie tylko "klimaty Zeldy". Coś jak Forgotten Realms, aby zaczął istnieć jako samodzielny byt, a gry były jedynie w nim osadzone. O właśnie, i niech jeszcze wyjdzie papierowe RPG osadzone w tym świecie. :^^:
  • 0

#37 Godot Napisany 20 listopada 2012 - 23:54

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Bardziej chodzi mi o coś jak Ocarina - Wind Waker. Czyli Deku Tree w WW to te malutkie, świeże drzewko, które na naszych oczach wyrosło w Ocarinie. A leśne ludki to Koriki, nawet wprost to jest powiedziane. Albo takie jak Wind Waker/Phantom Hourglass - Spirit Tracks. A nie bardzo, bardzo luźne jak te z Twilight Princess. Skyward Sword mi się pod tym względem podobał jako prequel. Idzie w dobrym kierunku to IMO. Ale i tak wrażenie spisania wszystkiego na kolanie w pół godziny mam
  • 0

#38 fingus Napisany 21 listopada 2012 - 00:03

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
WW/PH/ST to właśnie taka typowa kontynuacja, tutaj nie mam czego zarzucać, podobnie łączności Okaryny z Wind Wakerem (chociaż może bardziej bym ją wyczuwał grając "po bożemu", a nie w odwrotnej kolejności). Ale resetu chciałbym właśnie po to, by twórcy mogli rozwinąć skrzydła i wystartować od początku, kreując uniwersum na nowo, a nie dorzeźbiać na siłę do jakiejś giereczki sprzed 25 lat.
  • 0

#39 torq314 Napisany 21 listopada 2012 - 00:17

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

Nie widziałem, abyś grał to na iAkordeonie (tak, to hint). :lukam:


się zrobi.
  • 0

#40 fingus Napisany 21 listopada 2012 - 00:21

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Trzymam za słowo. :)
  • 0

#41 torq314 Napisany 21 listopada 2012 - 00:39

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:


wrzucam żeby mi nie umknęło.
  • 0

#42 Tawotnica Napisany 21 listopada 2012 - 00:46

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:
Ja bym chciał nową Zeldę na 3DSa z widokiem z góry, która wzoruje się na odsłonach 2D. W tym roku poprzechodziłem LADX, Minish Cap i Oracle i stwierdziłem, że przydałaby się kolejna tego typu część dla zróżnicowania. Spokojnie mogliby się wtedy nieco wychylić z settingiem dungeonów, zrobić jakiegoś duchowego spadkobiercę Links Awakening. Może wymyśliliby też wtedy jakąś mniej irytującą postać wspierającą Linka, bo to imo najsłabszy punkt serii. Linebeck, Fi, Navi, Midna - każda na swój sposób denerwująca, aż można podejrzewać że to zamierzone. Najlepszy jeszcze był Ezlo z MC. Pocieszny, ważny dla wątku fabularnego, super wpleciony w całość jako czapka Linka, nienachalny, ale zawsze gotowy sypnąć tekstem po wciśnięciu select.

Btw. Pytanie - używamy w tym temacie spoiler tagów czy zakładamy, że każdy przeszedł serię?
  • 0

#43 torq314 Napisany 21 listopada 2012 - 00:48

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:
zakładamy że każdy przeszedł.
  • 0

#44 Likensmart Napisany 21 listopada 2012 - 01:33

Likensmart

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 618 Postów:
W Hyrule History jest opisane ze 100 stron na temat chronologii serii. Naprawdę postarali się żeby wszystko zebrać do kupy. Można szukać tam kilku niedociągnięć, ale zrobili to o co fani od lat zabiegali. Jakbym miał się czegoś przyczepić to tej 3 linii czasowej, która powstaje kiedy przegramy z końcowym bossem w OoT. Problem w tym, że taka dodatkowa linia może powstać za każdym razem kiedy z kimś przegramy, nie ważne w jakim czasie..

PS: Na koniec jeden z moich ulubionych utworów z MM :pf2:


  • 0

#45 Schrodinger Napisany 21 listopada 2012 - 01:46

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
jedyną zelda jaka skonczylem był PH!!! i było za***iscie
  • 0

#46 Pious Napisany 21 listopada 2012 - 08:13

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Tawo, Midna < Ezlo? Nigdy, Midna jak dotąd była najciekawszą postacią wspierającą Linka. Świetnie ją zaprojektowali.
  • 0

#47 Godot Napisany 21 listopada 2012 - 08:18

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Midna była świetna. Ironiczna, zabawna. Najgorsza, zdecydowanie, była ta sucz z Skyward Sword... Szkoda, że nie dało się jej udusić.
  • 0

#48 lukaszSA Napisany 21 listopada 2012 - 09:28

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Bardziej chodzi mi o coś jak Ocarina - Wind Waker. Czyli Deku Tree w WW to te malutkie, świeże drzewko, które na naszych oczach wyrosło w Ocarinie. A leśne ludki to Koriki, nawet wprost to jest powiedziane. Albo takie jak Wind Waker/Phantom Hourglass - Spirit Tracks. A nie bardzo, bardzo luźne jak te z Twilight Princess. Skyward Sword mi się pod tym względem podobał jako prequel. Idzie w dobrym kierunku to IMO. Ale i tak wrażenie spisania wszystkiego na kolanie w pół godziny mam


Jeżeli chodzi o Twilight Princess, to ponoć egzekucja Ganondorfa, którą tam widzimy, to efekt OoT. Link po pokonaniu go, cofnął się w czasie i powiedział królowi, co Ganondorf planuje.

Są też te opowieści o ludziach, którzy mieszkali w chmurach :hmmm:
  • 0

#49 torq314 Napisany 21 listopada 2012 - 19:37

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

Jeżeli chodzi o Twilight Princess, to ponoć egzekucja Ganondorfa, którą tam widzimy, to efekt OoT. Link po pokonaniu go, cofnął się w czasie i powiedział królowi, co Ganondorf planuje.

Są też te opowieści o ludziach, którzy mieszkali w chmurach :hmmm:


to jest jakieś fanfiction? jeszcze "fan" czy już "fun"?

:cf:
  • 0

#50 lukaszSA Napisany 21 listopada 2012 - 19:40

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:
To są autentyczne fakty!
  • 0

#51 Kaxi Napisany 21 listopada 2012 - 22:58

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Też o tym słyszałem. Retrospekcja w TP podąża za wątkiem/linią czasową, w którym Ganondorf jest pochwycony w momencie audiencji w zamki (outro OoT).
  • 0

#52 Godot Napisany 23 listopada 2012 - 20:54

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
OMG OMG OMG OMG!!!!!


www.gametrailers.com/videos/o7ozra/timeline-legend-of-zelda-trailer



:zakochany:
  • 0

#53 Pious Napisany 23 listopada 2012 - 21:17

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Też czekam. A w styczniu zakup Hyrule Historia.
  • 0

#54 Godot Napisany 23 listopada 2012 - 21:53

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
O, a co to?
  • 0

#55 torq314 Napisany 23 listopada 2012 - 23:17

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:
Dodany obrazek

:(
  • 0

#56 Pious Napisany 23 listopada 2012 - 23:36

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

O, a co to?

Jak to co, księga opisująca serię. Dla fana nie lada gratka.
  • 0

#57 Godot Napisany 24 listopada 2012 - 08:15

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Wiem, że jest po japońsku. Angielska też wychodzi? No bo wiadomo, że polska nie ^_^
  • 0

#58 Pious Napisany 24 listopada 2012 - 10:39

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Anglik bedzie w styczniu. Polska wiadomo, ze nie, ale i tak Czycha seria nie obchodzi, wiec po co komu.
  • 0

#59 Godot Napisany 24 listopada 2012 - 10:45

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ile to kosztuje i skąd zamawiasz? Wziąłbyś mi też?
  • 0

#60 Pious Napisany 24 listopada 2012 - 13:42

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Coś koło stówki. Kumpel chyba będzie zamawiał, mogę wziąć 2.
  • 0



Inne z tagami: