Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Legend of Zelda - serii temat ogólny

Zelda Nintendo

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
966 odpowiedzi na ten temat

#811 cybercotlet Napisany 15 lutego 2017 - 15:43

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 602 Postów:

No weź fingus ... wczoraj były walentynki


  • 0

#812 Tynio Napisany 15 lutego 2017 - 18:07

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Gdzie jest moderator!

Ale zaśmiecacie temat:)

 

Mi niestety żadnej Zeldy nie udało się skończyć choć bardzo chciałem.

Może to nie na temat ,ale Pokemony to jedna z nielicznych gier, które skończyłem dzięki prostej formie j.Angielskiego

 

Przy Zledzie kilka razy odbiłem się jak od ściany i marzy mi się ta gra z PL napisami :)

 

Muszę kiedyś się przyłożyć i skończyć choć jedną z gierek z Linkiem 

 


  • 0

#813 nole Napisany 15 lutego 2017 - 18:15

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 730 Postów:

Nieznajomość języka angielskiego przeszkodą w ukończeniu jakiejkolwiek Zeldy?!  :doge:


  • 0

#814 BeSOS Napisany 15 lutego 2017 - 20:06

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

grubo :lol2:


  • 0

#815 Hellmans Napisany 16 lutego 2017 - 11:22

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Nieznajomość języka angielskiego przeszkodą w ukończeniu jakiejkolwiek Zeldy?!  :doge:

 

Bez

 

 

ani rusz!


  • 0

#816 Pico Napisany 18 lutego 2017 - 11:47

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:
Nie no, bez jaj, ja tam angielskiego perfect nie umiem (a nawet i średnio bym powiedział), a przeszedłem Zeldę aLttP na SNESa nawet po niemiecku, którego prawie w ogóle nie umiem. Więc trochę fail takie tłumaczenie w przypadku tej gry ;s.
  • 0

#817 lukaszSA Napisany 18 lutego 2017 - 11:57

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

"It's dangerous to go alone! Take this"

 

"Aaaaa! Co mam robić?!? Co za durna gra!"


  • 0

#818 Damian Napisany 18 lutego 2017 - 12:20

Damian

    Link

  • Forumowicze
  • 298 Postów:

Nieznajomość języka angielskiego przeszkodą w ukończeniu jakiejkolwiek Zeldy?!  :doge:

 
Gramy w Zeldę? Wołaj mnie tego Mieczysława, poliglotę ;D




  • 2

#819 Tynio Napisany 03 marca 2017 - 12:20

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Ta ... nabijacie się ze mnie :)

W sumie wiele gier można skończyć nawet nie znając języka tylko, że to tak jak lizanie lizaka przez papierek :)

Wiele lat temu uparłem się i skończyłem FF7 ze słownikiem w reku (trochę to trwało ale dałem radę)

 

@Pico jak ja chodziłem do szkoły to tylko rosyjski był i na samym końcu udało mi się załapać na Niemiecki którego nie cierpię (wszystko już zapomniałem)

 

Angielski z gier i z filmów co się tam zapamiętało i jak w grze jest mało tekstu to daję radę.

Taka prawda że w tym wieku ciężko się już uczyć, a moje lata świetności mięły - może dzieci jeszcze mnie trochę nauczą jak zamieszają poza granicami naszego kraju.

 


  • 0

#820 Schrodinger Napisany 10 marca 2017 - 11:25

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

The Zelda timeline has long been a matter of dispute among fans, but after the release of Hyrule Historia, they finally have an official ordering of the games in the series. After the release of Breath of the Wild, that’s all in dispute, again.

 

 

http://kotaku.com/br...-tim-1793130754


  • 0

#821 fingus Napisany 10 marca 2017 - 12:11

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Przecież pisałem że cały ten timeline jest wyciągnięty z tyłka i nikogo, a próby wpasowania dowolnej kolejnej giereczki to rzeźbienie w g*wnie. :lol:
  • 0

#822 lukaszSA Napisany 11 marca 2017 - 18:41

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

zeldachess2.jpg

 

:please: 

 

http://www.merchoid....ollector-s-set/

 

 

Unfortunately, Zelda: Chess Collector's Set Preorder is not currently available to Poland

:ok: 


  • 0

#823 Kaxi Napisany 12 marca 2017 - 12:16

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Ja mam jeszcze daleko do końca, jestem przed 2 dungeonem, ale dla mnie to wydaje się, że ta część dzieje się daleko w przyszłość po Twilight Princess.

 

Ruiny ogólnie wyglądają jak po tamtej części. Zwłaszcza, że w Gerudo napotkałem coś, co wygląda jak ruiny

 

Spoiler

 

W grze pojawiają się też wszystkie regiony obecne w TP (i Skyward Sword), czyli dwóch ostatnio wydanych części. Jest Eldin, Faron, Lanaryu. Są też w BotW opiekunowie tych regionów, choć ich moc żywiołów się pozmieniała od czasu Skyward Sword (SS to najwcześniejsza część, a zakładając, że BotW to najpóźniejsza, to nie dziwi nic).


Ten post był edytowany przez Kaxi dnia: 16 marca 2017 - 15:22

  • 0

#824 Tawotnica Napisany 19 marca 2017 - 00:02

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Dopiero teraz po przejściu gry obejrzałem panel z tegorocznego GDC. Zrobili prototyp Breath of the Wild w 2D  :olo:

 

 

 

 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 19 marca 2017 - 00:09

  • 0

#825 lukaszSA Napisany 15 maja 2017 - 07:05

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Będzie Zelda na komórki :ok: 

 

https://www.wsj.com/...game-1494820189

 

Akcje wystrzeliły


  • 0

#826 Tynio Napisany 15 maja 2017 - 07:36

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Czy uważanie, że kolejny ruch w stronę przenoszenia pewnych marek z konsol na telefony/tablety jest zdrowe?

 

 


  • 0

#827 lukaszSA Napisany 15 maja 2017 - 07:38

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Zgodnie z tym co mówić Iwata w przeszłość, to to jest aby po to by z powodu na komórkach to potem kupią konsole. 


  • 0

#828 Pawlik Napisany 15 maja 2017 - 07:38

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Może w końcu Oti zagra w coś dobrego.
  • 1

#829 Godot Napisany 25 sierpnia 2017 - 08:33

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Próbowałem sobie jakoś poukładać tę Zeldę w timeline i chyba to adult link era, czyli Wind Waker i pochodne. Kilka rzeczy, które na to wskazują:
1. Obecność Rito. Nigdzie indziej nie wystepują, a to dlatego, że Rito to ewolucja Zory, która nastąpiła po wielkim potopie. Wielki potop mial miejsce przed wydarzeniami Wind Waker. W Twilight Princess, ani w timeline fallen hero nie występują Rito, bo nie było potrzeby ewolucyjnej.
2. Koroki. To z kolei Kokiri przemienione przez drzewo Deku żeby łatwiej było im żyć w Wielkim Morzu w które zamieniło się Hyrule. Po tym morzu pływamy w Wind Waker
3. Technologia. To pierwsza Zelda, w której technologia występuje na tak dużą skalę. Ale nie pierwsza w ogóle. Rewolucja technologiczna w Hyrule zaczęła się w Spirit Tracks, gdzie widzimy maszyny. A Spirit Tracks to Adult Link Era.
  • 0

#830 lukaszSA Napisany 25 sierpnia 2017 - 08:37

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Rewolucja technologiczna była przed Skyward Sword (w czasach przed wyniesieniem ludzi do nieba).

 

A Koroki są w BoTW dlatego, że pasowały do art stylu. 


  • 0

#831 Kaxi Napisany 25 sierpnia 2017 - 10:21

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

To, że jakaś rasa zadebiutowała w danym timeline'ie nie wyklucza jej istnienia w innym, z innych powodów.


  • 0

#832 Godot Napisany 25 sierpnia 2017 - 16:30

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ale to czasy po Skyward Sword, a jedyną Zeldą, gdzie widzimy zaawansowaną (powiedzmy) technologię jest Spirit Tracks.
Jeżeli chodzi o Rito i Zorę. Nowe królestwo Zory zostało założone 10000 lat temu. Więc jest bardzo prawdopodobne, że Rito to potomkowie starej Zory z Ocarina of Time, a Zora z BotW to potomkowie tych, którzy przybyli do Hyrule i założyli królestwo opisane na tablicach w Zoras Domain.
Koroki i Rito powstały z bardzo konkretnego powodu. Potopu. Jasne, nie jest wykluczone, żeby zadebiutowali w innym timeline, ale bez potopu i Great Sea nie ma powodu żeby istnieli. Kolejną wskazówką za adult era jest sól kamienna znajdowana w Hyrule. W opisie jest napisane, że to pozostałość po starożytnym morzu. A tylko w adult era mieliśmy zalane Hyrule.
Przeciwko tej teorii przemawia lokalizacja Master Sword. Jak wiadomo z Wind Wakera, Master Sword jest wbity w skałę, która wcześniej była Ganonem. I powinien tam być, ponieważ ani w Phantom Hourglass, ani w Spirit Tracks nie występuje. A jednak jest w lesie, dokładnie jak w A Link to the Past. Moim zdaniem wytłumaczenie jest takie, że pomiędzy Spirit Tracks, a BotW nastąpiło coś jeszcze, coś co sprawiło, że Master Sword był tam gdzie był. Może jak Great Sea opadło ktoś z królewskiej rodziny przeniósł miecz?
DLC powinno wyjaśnić coś. W każdym razie temat jest dla mnie megaciekawy
  • 0

#833 Pawlik Napisany 25 sierpnia 2017 - 17:36

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

czekaj, master sword jest gdzie jest w botw bo

Spoiler


  • 0

#834 Godot Napisany 25 sierpnia 2017 - 17:52

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
To ja wiem, ale za pierwszym razem Link też go wyciagnął z tego lasu. Czy się mylę?

edit, no mylę się. Zelda tylko mówi o tym, że Master Sword jest związany z Hero of Hyrule. I wymienia trzech Linków: ze Skyward Sword, Ocarina of Time i, uwaga! Z Twilight Princess. I tu jest megazagwozdka. Bo skąd wzięła te słówko "twilight"? Jest też teoria, że BotW dzieje się w czasach gdy linie czasu znowu się połączyły, a Zelda jest świadoma istnienia wszystkich trzech. Stąd wspomnienie Twilight Princess, rasy z Wind Wakera i lokalizacja Master Sword z A Link to the Past. Ciekawe tylko w jaki sposób miałoby to nastąpić.
Zauważyłeś, że Zelda ma cały Triforce? To też dziwna sprawa zważywszy co Triforce potrafi

Ten post był edytowany przez Greg dnia: 25 sierpnia 2017 - 18:01

  • 0

#835 Godot Napisany 01 września 2017 - 03:23

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Tawot, wzywam Cię! Mam pytanie. Jedyną Zeldą od Ocariny w górę, której nie skończyłem jest Majora. Z 3DSem nie lubię się bardzo, miałem kilka podejść do konsoli no i nie bardzo, a z kolei WiiU bardzo mi pasuje. Brać z eShopu? Kosztuje 10 dolców. Jak to wypada graficznie, gameplayowo. Wiem, że na N64 to miało z 15kl/sek, z VC chodzi płynnie?
  • 0

#836 Tawotnica Napisany 01 września 2017 - 06:24

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Nie wiem czy chodzi płynnie Greg, Majorę na VC omijałem z daleka, bo europejskie konsole dostały wersję 50Hz. Mam oryginał na N64 i podobnie jak OoT jest dzisiaj ciężkostrawny. Na twoim amerykańskim WiiU powinno być trochę lepiej, ale cudów bym się nie spodziewał. Jeśli performance cię nie razi, to możesz spróbować, bo samo sterowanie Linkiem jest identyczne do OoT, za to konstrukcja rozgrywki zupełnie inna. Nie wiem czy ci się spodoba mechanika cofania czasu i częste powtarzanie niektórych sekwencji z drobnymi zmianami. Ograniczenie czasowe, kiedy się przechodzi dungeony początkowo trochę przytłacza, ale rzadko kiedy stanowi prawdziwy problem.

Same dungeony imo nie są tak dobre jak w OoT i jest ich tylko 4. MM wyróżnia się najmroczniejszym klimatem w serii i to dla tej niezwykłej atmosfery warto sprawdzić jakąkolwiek wersję Majory, niekoniecznie dla nietypowego gameplayu imo.
  • 1

#837 lukaszSA Napisany 01 września 2017 - 06:38

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Emulatory Nintendo starają się być tak dokładne jak tylko to możliwe, więc jeśli gra klatkowała na N64, to tutaj też będzie klatkować.

 

Gdyby chodziła płynnie, to oznaczałoby to, że są jakieś bugi w emulacji :ftopa: 


  • 0

#838 Godot Napisany 01 września 2017 - 07:23

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Obejrzałem porównanie i najlepiej wypada wersja na Wii. Obraz praktycznie taki sam jak na WiiU, ale krótsze loadingi. WiiU ma nawet dłuższe niż te z N64. Ale sama gra chodzi bardzo płynnie i wygląda ładnie. Biorę
  • 0

#839 ACZ Napisany 01 września 2017 - 16:21

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 169 Postów:

Mam w tej chwili N3DSXL i wszystkie trzy Zeldy na ten sprzęt i Ocarina i Majora z N64 wyglądają jak śmiecie przy rimejkach. Grafa duuużo lepsza, gry płynne i lepsze sterowanie.


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 01 września 2017 - 16:23

  • 0

#840 ACZ Napisany 11 września 2017 - 14:21

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 169 Postów:


  • 0



Inne z tagami: