Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Legend of Zelda - serii temat ogólny

Zelda Nintendo

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
966 odpowiedzi na ten temat

#871 Godot Napisany 28 grudnia 2017 - 09:49

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Mam w sumie też ochotę na jakąś klasyczną Zeldę. Chyba wyciągnę WiiU z szafy i odpalę coś. Chociaż z drugiej strony mam też ochotę na odpoczynek od Nintendo. Kurde, grałbym cały czas gdybym mógł :olo:
  • 0

#872 Schrodinger Napisany 28 grudnia 2017 - 09:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Mam w sumie też ochotę na jakąś klasyczną Zeldę. Chyba wyciągnę WiiU z szafy i odpalę coś. Chociaż z drugiej strony mam też ochotę na odpoczynek od Nintendo. Kurde, grałbym cały czas gdybym mógł :olo:

 

Masz też spierdolenie umysłowe, połóż się i pomódl do Bozi to może Ci to zabierze. 


  • 0

#873 Godot Napisany 28 grudnia 2017 - 09:56

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Rozumiem, że nie masz czegoś takiego, że chcesz kilka rzeczy na raz, czasem wykluczających się? No jak tak mam teraz :olo: Ale faktycznie muszę to uporządkować :(
  • 0

#874 burnstein Napisany 28 grudnia 2017 - 09:59

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Mam w sumie też ochotę na jakąś klasyczną Zeldę. Chyba wyciągnę WiiU z szafy i odpalę coś. Chociaż z drugiej strony mam też ochotę na odpoczynek od Nintendo. Kurde, grałbym cały czas gdybym mógł :olo:

https://kotaku.com/t...oday-1821505503


  • 0

#875 fingus Napisany 28 grudnia 2017 - 10:00

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

  • 0

#876 BeSOS Napisany 28 grudnia 2017 - 14:12

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
SS była super. Obiektywnie gameplayowo to była świetna gra ale słaba Zelda.
  • 0

#877 lukaszSA Napisany 21 czerwca 2018 - 23:02

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 951 Postów:


  • 0

#878 Schrodinger Napisany 05 września 2018 - 08:08

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Widzieli?

https://youtu.be/QAJx_Wp-SHE
  • 0

#879 lukaszSA Napisany 05 września 2018 - 08:10

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 951 Postów:

Wersja z Wii U lepsza


  • 0

#880 drAKul Napisany 22 listopada 2018 - 12:27

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Musze sie pochwalic bo ostatnio skonczylem jedna z najwazniejszych gier z mojego back logu (ze statusem Must-play i chyba chronologicznie najstarsza) Legend of Zelda: Link's Awakening na GBC (w sumie na 3DS w VC ale wiadomo o OCB). Najpierw slowem wstepu - uwielbiam Zeldy stacjonare. ALttP zawsze bedzie kandydatem do miana mojej gry GOAT. Czesto sie zastanawiam czy dla mnie Zelda czy Marian sa seria wszechczasow (wygrywa Marian ostatecznie ale dywagacje trwaja dlugo). Gralem we wszystkie, nie przeszedlem tylko Skyward Sword (bylem w trakcie ale Mini-Drakula sie urodzila w trakcie przechodzenia i od 2 lat jestem czysty w kwestii grania na stacjonarne konsole - tak tylko Lapek (emu tez) lub przenosne - nie mam czasu w domu na takie granko (T_T) i SS oraz Xenoblades stoja rozmemlane oba w ok. 40%.
Natomiast moje relacje z przenosnymi Zeldami sa bardziej zlozone.
LA sporo czekal na ogranie byla proba na zielono-sraczkowym Gejboju i po 2 dungeonach sie skonczyla bo cos nowszego wyszlo i skupilo moja uwage.
Na OoA i OoS patrzylem z politowaniem i dodatkowo patrzylem na nie jak na Pokemonowy money grab dwie ulomne Zeldy zamiast jednej pelnoprawnej. Bez sensu.
MC - ogralem 2-3 h i nie czulem tej nintendowskiej magii (nie dziwota skoro robil to Capcom). Dodam ze w tym czasie ogrywalem prawie cala interesujaca mnie biblioteczke gier GBA wiec nie odstraszyl mnie fakt grania na hanheldzie.
PH - tu mi gierka podeszla ale nieszczesny powtarzajacy sie dungeon zniechecil mnie i znow kilka godzin i odstawka.
ST - Tu combo breaker bo przeszedlem i mi sie podobalo (ciuchcia + grafa ala WW winning combination) aczkolwiek uwazam ja za najslabsza Zelde jaka przeszedlem, choc bardzo dobra gre.
ALbW - Uuuuuu to juz inna bajka przenosna Zelda trzymajaca poziom duzych. Kapitalna gra i bardzo dobry entry point dla ludzi chcscych zaczac od Zeldy.

Wiec jak widzicie ogolnie handheldowe Zeldy jakos latwo mnie zniechecaly do siebie glownie przez pryzmat duzych. Przechidzilem gorsze gry z duzo gorszi etapami i elementami rozgrywki. Od Zeldy wymagam gry na 10 i juz gra "tylko" na 9 w swojej kieszonkowej kategorii powoduje ide mnie duze NO nawet jesli jest lepsza gra od innych kieszonkowych.

Ale ostatnio powiedzoalem dosc. Reszte przenosnych moge olac ale LA zawsze jest opisywany z uwielbieniem, wiec przemoglem sie i zaczalem grac i wsiaklem i moge tylko nisko sie uklonic tworcom. Co za gra. Ale po kolei.

Piersza rzecza, ktora o dziwo dala mi duzo wiekszy komfort grania jest fakt ze ogralem wersje na GBC. Nigdy nie przeszkadzal mi monochromowy wyswietlacz GB, ale w tej grze zrobilo to roznice. Na GB gubilem sie wszystko mi sie zlewalo, teraz nie bylo tego problemu. IMHO ta gra jest zbyt duza a wersja GBC zbyt ladna by ogrywac pierwotna wersje. Skoro mowa o grafie to jeez jest niesamowicie. Prawie zywcem przeniesione assets z LttP. Shantae oraz Donkey Kong Land to szczyt grafy na GB ale LA to tez klasa. Do tego mala paleta kolorow jest wykorzystana we wzorcowy sposob. Muzyka tez prezentuje najwyzszy poziom. Jak ktos trawi chip- tunes bedzie zachwycony.

To tyle jesli idzie o zmysly, ale jak wyglada sprawa z fabula i zagadkami. Fabula o dziwo jest swietna. Jak komus przypasil dolujacy i dziwny klimat w Majorze to bedzie zadowolony. Poczatkowo dosc lekki z duza iloscia lamania 4 sciany i autoironii, mocno zaczyna zbaczac z czasem w mroczne rejony i mimo ze nigdy nie osiaga poczucia przygnebienia i beznadziei Majory, to ostatecznie uderza w naprawde poruszaca i smutna koncowke, jedna z najlepszych w serii, a nie wiem czy nie w grach. No shit - it's that good. Zupelnie sie tego nie spodziewalem. Nie chcialem by gra sie konczyla. Kto gral ten wie o OCB. Do tego caly dziwaczny klimat LA, i wystepowanie practically Mario, Goombasow i inne z pozoru warisctwa wynikaja z fabuly. Nosz kuzwa co za sztos. Nie jestesmy dziwni bo tak sie podobslo devom ale dlatego ze ma to sens w kontekscie gry. Szkoda ze wiecej tworcow wymyslajach fabule nie wykazuje takiej konsekwencji.

A zagadki? Sa swietne i do tego czesc dungeons sa non-linear. W sensie kolejnosc dungeonow jest ustawiona z gory, ale klucze w obrebie jednego dungeona mozna zdobyc w roznych kolejnosciach. Jeez ile Zeld potem tego jie mialy i wszytko orzechodzilo sie jak po sznurku.

W kwestii gameplaya pojawia sie zgrzyt. GB/GBC ma tylko dwa przyciski a skille trzeba wymieniac gesto i czesto, do tego link skacze wiec jak chcecie skoczyc oslonic sie tarcza i machacieczem to macie pecha bo nie da sie wiec czasem ma sie dosc tego ciaglego wachlowania ekwipunkiem i z checia bym przwital obsluge wiekszej ilosci przyciskow w remaku. Oprocz tego wszystko dziala jak nalezy chociaz musze przyznac ze widok Linka skaczacego nad przepasciami i na glowy goombasow jest troche dzikie.

Konkludujac tak ta gierka jest swietna. Tak jest calkowicie godna serii. Ode mnie 10. Po prostu trzeba zagrac. Po prosze remake. Kupie z checia.

Ten post był edytowany przez drAKul dnia: 22 listopada 2018 - 12:31

  • 5

#881 Tawotnica Napisany 22 listopada 2018 - 12:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 107 Postów:

Daj jeszcze jedną szansę Minish Cap. Reżyserem był Fujibayashi, który jak wiemy później odpowiadał za BotW, więc magii imo nie brakuje, mimo że z początku tak się może wydawać. 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 22 listopada 2018 - 12:53

  • 0

#882 drAKul Napisany 22 listopada 2018 - 14:13

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Obecnie kusza mnie OoA i OoS. W sumie skoro Mariany wszystkie ogrywam to Zeldy tez trzeba. Minish oraz PH tez dostana swoja szanse.
  • 0

#883 Tawotnica Napisany 23 listopada 2018 - 13:55

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 107 Postów:


“I was just thinking what I should say about that. The next Zelda will probably be sooner than we think…I will talk to you guys off camera about stuff.” And when asked if it is a game by the Triforce Heroes team and involves co-op, he responds, “Um, not exactly.”


Mówię przecież cały czas, że ten remake Link's Awakening się robi! Ostatnia gra na 3DSa! ;)

Chociaż jakikolwiek większy projekt też bym z chęcią przyjął. Biorąc pod uwagę handheldy to Nintendo co dwa lata puszczało Zeldę:

2007 - Phantom Hourglass
2009 - Spirit Tracks
2011 - Skyward Sword
2013 - A Link Between Worlds
2015 - Tri Force Heroes
2017 - Breath of the Wilrd
2019 - ???

a lata pomiędzy zapychali rimejkami i Hyrule Warriors (na przykład w tym roku znowu na Switcha).
  • 1

#884 Kaxi Napisany 23 listopada 2018 - 14:12

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:

Mają kilka sposób, jak wydać szybciej nową Zeldę na Switcha:

 

  • fizyka i możliwości z BoTW ale nie w otwartym świecie
  • jakiś sprytny spin na użyciem świata BoTW ponownie (inna era, zmiana klimatu, Lowrule itp).
  • 2D lub 2.5D Zelda będąca sequelem ALBW lub pokrewnej częsci

  • 0

#885 Schrodinger Napisany 23 listopada 2018 - 14:15

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

to co piszę od początku dark world w BotW i gierka zrobiona niskim nakładem sił ;)


  • 0

#886 Nyjacz Napisany 23 listopada 2018 - 14:22

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Byłoby super zobaczyć piękną baśniową Zeldę w mrocznym wydaniu, fajnie by było też przy okazji nowych shrine'ów dawać mniej copy-paste'ów z walką, no i dać więcej dungeonów.


  • 0

#887 lukaszSA Napisany 23 listopada 2018 - 14:28

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 951 Postów:

2019 to dobry czas na Zeldę od teamu handheldowego :tak: 


  • 0

#888 Kaxi Napisany 23 listopada 2018 - 14:42

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:

No i jeszcze zawsze remake może być ;)


  • 0

#889 Tawotnica Napisany 25 listopada 2018 - 18:27

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 107 Postów:
a co powiecie na Skyward Sword Switch?

https://nintendoever...panese-concert/

imo najgorsza ze wszystkich opcji.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 25 listopada 2018 - 18:33

  • 0

#890 lukaszSA Napisany 25 listopada 2018 - 18:30

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 951 Postów:
A co tam. Biorę
  • 0

#891 Texz Napisany 25 listopada 2018 - 18:47

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Nie skończyłem na Wii bo zwichnąłem sobie nadgarstek gdzieś w lokacji na jakimś pirackim statku. Chętnie nadrobię
  • 0

#892 fingus Napisany 25 listopada 2018 - 18:52

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Szukałem w głowie co było tym charakterystycznym, zapadającym w pamięć elementem tej gry. Znalazłem to:
Spoiler

  • 2

#893 funditto Napisany 25 listopada 2018 - 22:44

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:

a co powiecie na Skyward Sword Switch?

https://nintendoever...panese-concert/

imo najgorsza ze wszystkich opcji.


I tak lepsza opcja niż kolejna gra na 3DSa
  • 0

#894 BeSOS Napisany 26 listopada 2018 - 00:26

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
W full HD wyglądałaby ładnie, w 480p trochę odpychała.
Choć i tak wolałbym port WW z WiiU.
  • 0

#895 Kaxi Napisany 26 listopada 2018 - 10:47

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:
Bez efektu swiezosci w postaci sterowania ruchowego będzie to najslabsza Zelda 3D. Mam z niej dobre wspomnienia ale trzeba by bardzo dużo w niej zmienic by się obronila w 2019.
  • 1

#896 Tawotnica Napisany 26 listopada 2018 - 11:42

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 107 Postów:
Zaraz się zlecą hejterzy gyro, twierdząc że im nie działało poprawnie i gra będzie lepsza jak wywalą.

Przynajmniej będzie fajnie śledzić słone łzy jak Nintendo zdecyduje, że w trybie handheld nie będzie można grać :yao:
  • 2

#897 lukaszSA Napisany 26 listopada 2018 - 11:54

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 951 Postów:

U mnie działało :tak: 


  • 0

#898 fingus Napisany 26 listopada 2018 - 17:14

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Brałbym, jeśli nie będzie to chamski port, ale wykorzystają wszystko to czego się nauczyli przy botw (i na co pozwala im sprzęt ciut jednak mocniejszy od wii) - czyli zamiast kilku osobnych map, będzie jedna wielka (i spójna), bez widocznych granic, fastryg no i (brzydko kamuflowanego) ładowania. I w dowolnym momencie będziemy mogli wskoczyć na ptasiora, wznieść się w niebo, widzieć z góry cały kontynent, a później zeskoczyć gdziekolwiek (z oczywistym zastrzeżeniem, że nie możemy ominąć w ten sposób puzzli). Mogę nawet rok dłużej poczekać na takie cóś. :tak:
  • 0

#899 lukaszSA Napisany 26 listopada 2018 - 17:16

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 951 Postów:

Nie zrobią tak


  • 0

#900 fingus Napisany 26 listopada 2018 - 17:18

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Dziękuję, kapitanie. :ok:
  • 0



Inne z tagami: