Skocz do zawartości

Zdjęcie

PS3 pomoc


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
4253 odpowiedzi na ten temat

#1 ACZ Napisany 01 kwietnia 2007 - 21:13

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:
Tutaj forumowicze pomagają zbłąkanym owieczkom, które nie potrafią okiełznać mocy drzemiącej w PS3 ;]
Jak macie jakieś problemy z siecią w PS3, czy inne problemy natury techniczno-software'owej to z pytaniami walcie tutaj, a napewno miłośnicy PS3 wam wszystkim pomogą ;]
  • 0

#2 Danteusz Napisany 01 kwietnia 2007 - 22:21

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
To jest temat pomoc, nie wojny konsolowe. Żartownisie będą nagradzani warnami.
  • 0

#3 MonsieurWoland Napisany 02 kwietnia 2007 - 13:36

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Oka. Byłem na stronie ultimy, madgames i gekona. Nie znalazłem kabla służącego do zgrywania save'ów z memorek na HDD. Czy on jest wogóle dostępny w sprzedaży?
  • 0

#4 ACZ Napisany 02 kwietnia 2007 - 14:13

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:
Kabel-przejściówka jest czasami dostępny na Allegro. Sam go widziałem. Obserwuj Allegro, jak sklepy internetowe tego nie mają.
  • 0

#5 gruby Napisany 02 kwietnia 2007 - 14:20

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Ponieważ być może jakoś w tym tygodniu wejdę w PS3 mam pytanko. Czy filmy cały czas są downscalowane do 480p, jeżeli ma się odbiornik w 720p, czy wyszła jakaś łatka do tego. Będę wdzięczny i sorry jeżeli to już było sto razy wałkowane.
  • 0

#6 Ney Napisany 02 kwietnia 2007 - 14:46

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Są póki co downscalowane i nie wiem czy się to zmieni bo może Sony ma polityke że "jak chcesz film w dobrej jakości to kup go sobie na płycie Blue-ray" :)
Możesz sobie zawsze Gruby kupić amplituner kina domowego (np.Denona) jakiegoś za 3-5tyś który Ci genialnie z upscaluje filmy DVD puszczane na Ps3 :)
  • 0

#7 f5k Napisany 02 kwietnia 2007 - 19:52

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Błąd. System PS3 filmy nie scaluje nawet do 480p tylko działają w 480i.
  • 0

#8 szymku Napisany 02 kwietnia 2007 - 20:02

szymku

    Mega Man

  • Narybek
  • 129 Postów:
Może dosyć tej radosnej twórczości, co???
Bluray działa w 1080 P albo w 1080i.
Pokażcie mi telewizor hd Ready, który nie potrafi przeskalować 1080i do maksymalnej, wyświetlanej przez siebie rozdzielczości.
Otóż to - wszystkie, nawet te najbardziej syfne potrafią to zrobić
  • 0

#9 Ryan Napisany 02 kwietnia 2007 - 20:48

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Ale najpierw jest downscale'owany przez PS3, czyż nie?
  • 0

#10 Danteusz Napisany 02 kwietnia 2007 - 23:41

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
Filmy DVD są w 480i (upscalowanie ma być w przyszłości), filmy Blu-Ray są w wybranej rozdzielczości HD. Nie wiem o co ta dyskusja.
  • 0

#11 gruby Napisany 03 kwietnia 2007 - 20:32

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Wlasnie sie zastanawiam. Tworzac profil PNP podalem Brytanie i zastanawiam sie, czy nie lepiej bylo w jako glowny profil wpisac polske. W ogole jestem zielony jezeli chodzi o logowanie sie w takie struktury, wiec moze sprzedacie kilka hintow? Jaki adres podawac przy rejestracji?
  • 0

#12 Danteusz Napisany 03 kwietnia 2007 - 20:35

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
Z tego co czytałem jako główny profil należy podać Polskę, do sklepu wchodzić z dodatkowego na UK.
  • 0

#13 AVErsiv Napisany 04 kwietnia 2007 - 11:43

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
wczoraj dorwalem PS3 i z tego co mój tv podawal to film DVD chodzil w 576P , tak samo jak gry z PS2 i PSX , filmu na Blue laserek niemam , a jedyna gra jaka mam to motor storm ktory dzial tylko w 720P tak wiedz jakiegos orgazmu nie dostalem.

mam juz X360 od ponad 6 miechow i w kazda gre gram w 1080i zasadniczo wyglada to duzo lepiej nic 720P ( przynajmniej na moim TV ) tak wiedz musze zapodac sobie resistance . ale niemam kasy bo sie na PS splukalem

a i jeszcze z ciekawych zajawek na HDMI obraz wydaje sie leprzy niz na componentach ( mam i to o to ) ale niewiem czy jest to az taki jakis kosmiczny skok jak composite i Super video. a dzwiek i tak uzywam tylko po optyku i taka to ruznica ze po optyku niemam 7+1 ( no i glosnikow tylu niemam ) tak wiedz wygodniej mi jest uzywac HDMI ( przelacznik na kable komponentowe zrobilem tylko na 3 uzadzenia) .... ogolnie wrazenia pozytywne :D
  • 0

#14 gruby Napisany 05 kwietnia 2007 - 10:25

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Kurcze, cąły czas mam problemy z PNetwork. Czasami za dłuzo czekam na opdowiedź serwera i wszystko się rozłącza. Czy tylko ja tak mam? W dodatku w GTHD bardzo żadko kiedy udaje mi się opublikować swój wynik. Pasek dochodzi do połowy, a potem wyskakuje jakiś błąd. Czy to wina serwerów (wy też tak macie), czy ja coś źle ustawiłem? Ściąganie wyników mi działa, podobnie PlaySTation Store... NIe kumam.
  • 0

#15 f5k Napisany 05 kwietnia 2007 - 13:27

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Jestem w dość nietypowej sytuacji: naszła mnie ochota na wyjęcie dysku twardego z PS3, ale ta cholerna śróbka nie dała sie wykręcić żadnym śróbokrętem, ani drgneła, i doprowadziłem przypadkiem do tego że śróbka jest chyba zgwintowane, wątpię czy teraz by wtkętarka pomogła wiec dysk spisałem na straty i pogodziłem sie że jak PS3 nawali to mi przepadnie konto Home, bo sejwy na szczęście da sie zgrać na Memory Stick. Ale ostatnio na GO przeczytałem takie cuś:

Bomba, ja to mam farta z tą konsolą, taki jestem z niej zadowolony a ona ci ągle mi robi jakieś niespodzianki, najpier jaja z instalacja Linuxa a od wczoraj
"The hard disk's file system is coruupted and will be restored" hahaha
oczywiście restored nic nie daje, jeśli ktoś ma pojecie o co chodzi to niech mi da znać,

I teraz jak by mnie spotkało coś podobnego to co będzie z gwarancją wymienią mi całem PS3 czy raczej uznają że z własnej winy zgintowałem śróbke do dysku twardego i mi nie wymienią PS3? Jak myślicie?
  • 0

#16 Danteusz Napisany 05 kwietnia 2007 - 13:36

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
Kwestia wymiany dysku była poruszana na forum ale nie pamiętam szczegółów. Musisz poczytać umowę gwarancyjną.
  • 0

#17 f5k Napisany 06 kwietnia 2007 - 14:10

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:

Kwestia wymiany dysku była poruszana na forum ale nie pamiętam szczegółów. Musisz poczytać umowę gwarancyjną.

Czytałem instrukcje i nic nie pisze że jak sie zepsuje śróbke od dysku twardego to się traci gwarancje, pisze że nie wolno rozkręcać konsoli i takie tam, a dysk twardy można wyjmować a nawet zmienić na inny.
  • 0

#18 MaxVarEmreis Napisany 06 kwietnia 2007 - 14:13

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Kwestia wymiany dysku była poruszana na forum ale nie pamiętam szczegółów. Musisz poczytać umowę gwarancyjną.

Czytałem instrukcje i nic nie pisze że jak sie zepsuje śróbke od dysku twardego to się traci gwarancje, pisze że nie wolno rozkręcać konsoli i takie tam, a dysk twardy można wyjmować a nawet zmienić na inny.

Trudno powiedzieć jak na takie coś reaguje Sony. Był przeciez przypadek odmowy reklamacji PS3, bo ktoś uzywał nieoryginalnego kabla ( nie pamiętam czy zsilajacego czy tego od TV).
  • 0

#19 AVErsiv Napisany 06 kwietnia 2007 - 14:23

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
heheh po pierwrze mam PS3 od 3 od 21 i juz wyjmowalem HDD , zainstalowalem Linuxa , podlaczalem nie oryginalne kable (sam robilem komponenty ) i nic nie zepsulem ...

w sumie ja bym nie uznal zazalen na konsole z zgwintowana srubka od dysku :P

sam sobie jestes winny nalezy uzywac odpowiednich nazedzi albo sie nie dotyckac .

w tym wypadku mozesz tylko rozwiercic srobke , i tyle.

a co do kolesia ktory ma blad z dyskiem niech go podlaczy do PC , skasuje wszelkie partycje itd , podlacz od nowa do PS3 i powinna zaczac prace od przywrocenia partycji , itd , czyli tak jak przy zalozeniu nowego dysku.

no chyba ze dysk jest :trup: to wtedy na serwisa.

:ninjadance:
  • 0

#20 f5k Napisany 06 kwietnia 2007 - 14:30

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:

Był przeciez przypadek odmowy reklamacji PS3, bo ktoś uzywał nieoryginalnego kabla ( nie pamiętam czy zsilajacego czy tego od TV).

A nie wiesz czasem w jakim kraju miał przypadek taki incydent?
  • 0

#21 MaxVarEmreis Napisany 06 kwietnia 2007 - 14:31

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Był przeciez przypadek odmowy reklamacji PS3, bo ktoś uzywał nieoryginalnego kabla ( nie pamiętam czy zsilajacego czy tego od TV).

A nie wiesz czasem w jakim kraju miał przypadek taki incydent?

W USA. Gdzis tutaj na forum było to opisywane.
  • 0

#22 Danteusz Napisany 06 kwietnia 2007 - 15:06

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
f5k, na Twoim miejscu znalazłbym kogoś kto odkręci tą śrubkę po czym kupił taką samą.
  • 0

#23 ACZ Napisany 06 kwietnia 2007 - 17:09

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:
Ale jak to jest z tą wymianą dysku?
Z obudowy ten standardowy dysk wywalisz, wewalisz do PS3 większy dysk i co dalej?
Skąd konsola ma sobie na nowo wgrać oprogramowanie (menu itp.), które było na tym standardowym dysku?
  • 0

#24 AVErsiv Napisany 07 kwietnia 2007 - 08:00

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
tak samo jak w X360 dashboard nie znajduje sie na HDD tylko wpamieci konsoli ( najwidoczniej siedzi jakis flash ) tak wiedz po wymianie dysku konsola wykrywa nowy HDD i sobie go przysposabia.
koniec filozofi .

w X360 jest podobnie przeciez nie potrzebujesz dysku by odpalic konsolke czy nawet zainstalowacv aktualizacje.
  • 0

#25 Gość__* Napisany 07 kwietnia 2007 - 09:21

Gość__*
  • Goście
mam problem bo gdy podlaczylem playstation 3 do telewizora widnieje czarny obraz.niewiem co sie dzieje .czy mozna jakos zresetowac ustawienia.prosze pomuzce. :hmmm:
  • 0

#26 AVErsiv Napisany 07 kwietnia 2007 - 09:31

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

mam problem bo gdy podlaczylem playstation 3 do telewizora widnieje czarny obraz.niewiem co sie dzieje .czy mozna jakos zresetowac ustawienia.prosze pomuzce.


najwidoczniej wczesniej uzyles innego kabelka , jak narazie nie obadalem innego sposobu jak podlaczyc spowrotem tym samym kablem co na poczatku , najlepiej sprobowac podlaczyc HDM , zawrze pierwrze podlaczenie HDMI jest wykrywane , po resecie ustawien i tak bedzie dzialc albo HDMI albo zwykly kabel chinch
  • 0

#27 ACZ Napisany 07 kwietnia 2007 - 10:22

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:
No to ekstra, że z tym dyskiem jest tak łatwo. Już ustaliłem zatem co zrobię po zakupie PS3.
60GB sprzedam, dołożę 300 zł i wsadzę se twardziela 160 GB :^^:
  • 0

#28 AVErsiv Napisany 07 kwietnia 2007 - 10:52

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
to zanczy tak mi sie wydaje sprawdze to wszystko dzisiaj jak juz bede mial dysk wiekszy, bo wiem ze jest tez opcja do backupowania systemu na karte pamieci , ale niewiem czy to juz jest tylko aby sobie dane zachowac czy wymagane dla zmainy dysku ,
  • 0

#29 Gość__* Napisany 07 kwietnia 2007 - 13:32

Gość__*
  • Goście
potrzebuje pomocy bo chyba sam cos przestawilem bo glos jest tylko obrazu nie ma a uzywam do telewizora tych trzech kolorowych kabelkow.lub mozna jakos zresetowac ustawienia .
  • 0

#30 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2007 - 10:35

Gość__*
  • Goście
a więc mam pewnien mini problem, a raczej szukam dobrego video convertera do MPEG 4 na PS3. Na razie zaciągnąłem PS3 Video Converter 3. Chcialem przerobic teaser GTA IV z WMV na MP4 w jakości takiej jaka była do ściągnęcia ze strony GTA4 czyli 1260x780.
Dodany obrazek

Jak widać bitrate jest ponad 11k a w video converterze można maks uzyskać dla 720p 3k.

Czego wy używacie?

sorry, że mega n00bowskie pytanie, ale przez ostatni rok prawie wcale nie "śledziłem tematu konsolowego" :)
  • 0