Skocz do zawartości

Zdjęcie

PS3 pomoc


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
4253 odpowiedzi na ten temat

#61 Gość__* Napisany 15 maja 2007 - 15:48

Gość__*
  • Goście
Ja mam takie pytanko bo kupuje PS3 za miesiac tylko że ze stanow i mam pytanie czy bede mial jakies problemy z konsola jesli chodzi o dzialanie ogolne,multiplayer?? czy konsole wrazie awarii bede mogl wyslac do sony polska czy bede musial wysylac tam gdzie kupilem??no i jesli chodzi o gry to maja one nalozone jakies blokady regionowe??
  • 0

#62 Mani Napisany 15 maja 2007 - 15:54

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Gry są REGION FREE ... co do gwarancji to wiem że Sony Polska przyjmuje konsole kupione w pozostałych krajach UE ale co do USA to nie mam pojęcia ale nastawiaj się raczej na przeczącą odpowiedź. Multiplayer .... właśnie mnie też interesuje bo Motorstorm jest ograniczony kontynentowo a poza Motorstormem to kuzyn narazie nic nie ma bo 0 hajsu (tak to jest jak za konsole daje sie 2,5 kafla -> dla mnie głupota totalna).
  • 0

#63 AVErsiv Napisany 15 maja 2007 - 16:22

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

Multiplayer .... właśnie mnie też interesuje bo Motorstorm jest ograniczony kontynentowo a poza Motorstormem to kuzyn narazie nic nie ma bo 0 hajsu (tak to jest jak za konsole daje sie 2,5 kafla -> dla mnie głupota totalna).


jesli kupisz konsole USA , ale bedziesz gral w polsce , na koncie europejskim nie bedziesz mial zadnych problemow !!

a co do glupoty z kupowaniem PS3 za 2400 zl i z tylko jedna gra to sie zgadzam absolutnie ! glupota i ja ja popelnilem :P LOL no zartuje oczywiscie , jak cie stac wydac 2400 na PS3 to znajdziez chodzby z pod mebli kase na 2-3 gry na nia a poco ci wiecej niz 2 na start ? jedna masz mobilna a jedna grasz ciagle czyli MS na ciagle granie i jedna mobilna :D

no i najwazniejsze ze kupujac PS3 , grats dostalem od sony mozliwosc podlaczania swoich akcesori , i wlasciwie prucz konsoli i gier nic nie musialem dokupowac :P ( kabel HDM no fakt musialbym dokupic gdyby nie fakt ze sam mi za free wpadl w lape :P )
  • 0

#64 Gość__* Napisany 15 maja 2007 - 16:40

Gość__*
  • Goście
ja w sumie nawet teraz nie mam czasu grać
  • 0

#65 Danteusz Napisany 15 maja 2007 - 16:43

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Współczuję, ale to jest temat o pomocy. Koniec offtopów.
  • 0

#66 Gość__* Napisany 16 maja 2007 - 17:02

Gość__*
  • Goście
Zaraz mnie szlag trafi. Zakladam konto na PSN i jestem przy podawaniu Online ID ... chocbym nie wiem jaki nick wpisal jest caly czas to samo :

"The Online ID you entered cannot be used. Please choose another online ID"

Ktos wie gdzie lezy problem ? Zapewniam, ze wymyslilem takie nicki, ktorych na 100% nie ma w bazie, a i tak nie chcialo ich przyjac :sciana:
  • 0

#67 AVErsiv Napisany 16 maja 2007 - 18:37

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
mialem identyczna sytuacje !! tyle ze moj nick skad inand jedyny w swoim rodzaju oczywiscie zostal przyjety itd , ale potym jak mnie rozlaczylo z serwera , pisze ze nick jest zajety ;(

no coz trudno sie mowi ..... kurde

a i na jakim kraju sie prubujesz zarejestrowac ? mi taki oto glupi blad wyskoczyl gdy prubowalem sie zarejestrowac na polske :/
  • 0

#68 Gość__* Napisany 16 maja 2007 - 18:39

Gość__*
  • Goście
No wlasnie na Polske chce zalozyc Master Account i dupa =/
  • 0

#69 Albertos Napisany 30 maja 2007 - 20:44

Albertos

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 462 Postów:
A ja mam bardziej pytanie niż problem ale dotyczący ps3 -no bo tak, gry na ps3 nie mają blokady regionalnej no ale w jakim systemie są zapsywane PAlu/NTSC czy jeszcze innym Jak to dokładnie jest? Czy i w polsce i w usa odpale gry bez problemun?- rozważając wszystkie możliwości zakupu gier i konsoli.

A...i gdzie bardziej opłaca się kupić ps3 (nie patrząc na cene) w polsce/usa ? powiedzmy że w każdym kraju przebywam taką samą ilośc czasu? :hmmm:
  • 0

#70 Gość__* Napisany 30 maja 2007 - 20:46

Gość__*
  • Goście

A ja mam bardziej pytanie niż problem ale dotyczący ps3 -no bo tak, gry na ps3 nie mają blokady regionalnej no ale w jakim systemie są zapsywane PAlu/NTSC czy jeszcze innym Jak to dokładnie jest? Czy i w polsce i w usa odpale gry bez problemun?- rozważając wszystkie możliwości zakupu gier i konsoli.


Obraz HD nie dzieli sie na ntsc, czy pal... chyba :niepewny:
  • 0

#71 Danteusz Napisany 30 maja 2007 - 20:47

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Gry na PS3 nie mają blokady regionalnej, gra z USA działa na europejskiej konsoli i na odwrót. Tak jak pisze Macross, obraz HD nie ma podziału na regiony. Mają ją za to filmy i gry z PS2/PSX, dlatego najlepiej kupić europejską PS3.
  • 0

#72 MaxVarEmreis Napisany 30 maja 2007 - 21:02

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Gry na PS3 nie mają blokady regionalnej, gra z USA działa na europejskiej konsoli i na odwrót. Tak jak pisze Macross, obraz HD nie ma podziału na regiony. Mają ją za to filmy i gry z PS2/PSX, dlatego najlepiej kupić europejską PS3.

Trzeba tylko uważać, zeby sie nie naciać tak jak ja. Podział regionalny w grach moze nie istnieje, ale Sony ma podział regionalny w multi ( moze nie we wszystkich grach, ale szkoda ryzkować).
  • 0

#73 Danteusz Napisany 30 maja 2007 - 21:03

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Ostatnio czytałem że mają ten podział zlikwidować.
  • 0

#74 AVErsiv Napisany 31 maja 2007 - 08:47

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
podzial nie istnieje jesli chodzi o gry na PS3 , w HD niema restrykcji taki TV a taki TV wiedz i podzial jest bez sensu.

za to pozostal podzial w grach z PS2 i PSX chodz sa one wyswietlane w HD , ale zawzywszy na fakt ze naprawde zastraszajaco wiele osob podlacza PS3 zwyklym kablem CHNCH to taki podzial ma jak najbardziej sens !

filmy DVD i BD maja standartowy podzial na regiony czyli to co znamy z kazdego odtwarzacza DVD.

osobiscie cierpliwie poczekalem do Europejskiej premiery na zakup PS3 z tego wzgledu wlasnie ze mam SPORASNA kolekcje gier z PS2 i PSXa , do tego EU wersja PS3 ma programowy emulator PS2 i PSX ( ktory to wedlog niektorych idiotow byl wielka zdrada sony wobec graczy normalnie rece opadaja ) co dlamnie jest DUZYM plusem.

wybor PS3 w sumie powinien jedynie zalezec od tego gdzie bedziesz kupowal filmy , i w jakim systemie masz wiecej gier na past geny od SONY i tyle , nowe PS3 i USA tez maja emulator SOFTOWY
  • 0

#75 Albertos Napisany 31 maja 2007 - 14:22

Albertos

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 462 Postów:
Ok, wszystkim wielkie dzięki :pijak:
  • 0

#76 Gość__* Napisany 01 czerwca 2007 - 08:26

Gość__*
  • Goście
skradzione z forum PSXE (autor porownania Jakim)

Component VS HDMI
Dodany obrazek


Dodany obrazek
  • 0

#77 Albertos Napisany 01 czerwca 2007 - 14:59

Albertos

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 462 Postów:
Aż takiej przewadi HDMI nad Component-em nie posiada -musiałbym to sprawdzić w realu :^^:
  • 0

#78 Gnato Napisany 01 czerwca 2007 - 16:00

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Takie porównanie sposobu przesyłania obrazu jest kompletnie bez sensu.

1: component jest kablem analogowym i jego jakość mocno decyduje o obrazie, w przypadku HDMI nie ma to znaczenia(jakiego kabla użył kolega?)

2: różne tv mają bebechy cyfrowe i analogowe różnej jakości i różny może być wynik takiego testu.(ten tutaj to chyba kineskopowy Samsung więc analog ma przewagę)

3: zdjęcia są za małe i dodatkowo zawierają wiele zniekształceń nie widocznych w rzeczywistości (czy aparat miał ustawione te same parametry ekspozycji?wątpię)

Co więc daje takie porównanie?
Wiemy, że na konkretnym kabelku i telewizorze kolegi obraz jakoś wygląda ale nie dane nam będzie go dokładnie ocenić bo zdjęcia więcej dodały od siebie niż pokazały.
  • 0

#79 Gość__* Napisany 05 czerwca 2007 - 11:18

Gość__*
  • Goście
Temat jest o pomocy a ja potrzebuję pomocy więc:
Noszę się z zamiarem "wymiany sprzętu" (TV, konsola, AMP)
...i zbieram informacje, które dadzą mi obraz tego czy warto wyrzucić kupe kasy na telewizor FullHD. Gryzą mnie problemy typu: niewielka ilość gier na 1080, upscaling we wszystkich możliwych konfiguracjach, no i gotówka. To ostatnie mam ale kupując TV za ponad 2200eur chciałbym mieć pewność ze są to dobrze wydane pieniadze, kupując 40cali ale tylko HD Ready "oszczędzę" około 900eur.
Niech ktoś, kto jest w temacie powie mi czy jest to gra warta świeczki. Takie techniczne "za i przeciw", kwestia pieniedzy nich pozostanie drugorzędna.
"Otrzaskanych z tematem" forumowiczów o odpowiedzi na takie pytanie:
1. Czy przy upscalingu do 1080 filmy DVD wygladaja dobrze, zadowalająco, rewelacyjnie?
2. Czy filmy z BlueRay naprawde porażaja jakością? Nigdzie nie moge sprawdzić tego na własne oczy, w każdym sklepie są tylko kreskówki w FullHD a te oczywiście wygladają kosmicznie. Dla mnie ważne jest jak bedzie wygladał film fabularny.
3. Jak wygląda Upscaling gier 720 na 1080? Czy przy 40calach FullHD obraz będzie tak samo ostry jak przy 32 HD Ready czyli w ich (gier) "naturalnej" rozdzielczosci? Czy upscaling jest tu zależny od PS3 czy moze od umiejętności TV?

proszę o pomoc
  • 0

#80 AVErsiv Napisany 05 czerwca 2007 - 12:24

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

1. Czy przy upscalingu do 1080 filmy DVD wygladaja dobrze, zadowalająco, rewelacyjnie?


na pierwszym xboxie + media center up scal do 1080i wyglada lepiej niz bardzo dobrze !
na i zdecydowanie lepiej niz na innych konsolach do tey damey rozdzialki ! :P
a jesli chodzi o PS3 ? to powiedzial bym ze jest dobrze a juz na pewno zadowalajaco ( testowane na HDTV w 1080i

2. Czy filmy z BlueRay naprawde porażaja jakością? Nigdzie nie moge sprawdzić tego na własne oczy, w każdym sklepie są tylko kreskówki w FullHD a te oczywiście wygladają kosmicznie. Dla mnie ważne jest jak bedzie wygladał film fabularny.


zgadza sie porazaja !
testowalem na plazmie full hd 60" i jest naprawde COOL , nawet na moim 32" w 1080i wyglada mega zajebiaszczo .

3. Jak wygląda Upscaling gier 720 na 1080? Czy przy 40calach FullHD obraz będzie tak samo ostry jak przy 32 HD Ready czyli w ich (gier) "naturalnej" rozdzielczosci? Czy upscaling jest tu zależny od PS3 czy moze od umiejętności TV?


no tu jesli chodzi o ps3 to jest dziwna sprawa , a mianowicie mam 1080i ustawione jako domyslne , a gry ktore nie ida wyzej niz 720 sprzetowo i tak sie nei upscaluja do 1080i :| pod tym wzgledem x360 jest leprzy bo wszystko i tak zawsze idzie w 1080i .

ogolnie jest tak ze nie daje to takiej jakosci jak prawdziwie wyswietlany w 1080i obraz ale niejest zle no i to oczywiscie zalezy od TV jesli masz LCD full hd to lepiej jest wysweitlac co sie da w natywnej , a tu jest zonk bo full HD ma tylko PS3 a ono nie robi up scalingu gier z PS3 narazie tylko PS2 i PSX

polecam ci kupic TV HD ready jesli wybierzesz LCD czgo nie polecam to i tak najleprza rozdzialka bedzie wtedy 720P , (ja mam CRT i obraz wyglada znacznie lepiej w 1080i niz w 720p ), najlepiej jakas plazme cos okolo 40 cali , no chyba ze zalezy ci na filmach HD to wtedy lykaj full hd 60" i masz normlanie kino w domu !

:ninjadance:
  • 0

#81 Gość__* Napisany 05 czerwca 2007 - 13:25

Gość__*
  • Goście
Dzięki za szybką odpowiedź.
Ale bez przesady z tymi 60". Po pierwsze - nie wydam tylu pieniedzy na TV, to nie jest pępek świata:-) a po drugie - żona by zarządała rozwodu :-)
Aha. Dlaczego nie polecasz LCD? Współczesne LCD znacznie przewyższają jakością obrazu plazmy. Jedyne w czym są gorsze to czerń ale w drogich modelach też jest z tym bardzo dobrze.
Jeśli ktoś z Was posiada FullHD TV to bardzo proszę o opinię.
  • 0

#82 Danteusz Napisany 05 czerwca 2007 - 13:27

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Sugeruję rozmowę o TV kontynuować w tym temacie:
http://www.neo-plus.... ... &start=500
  • 0

#83 Gość__* Napisany 06 czerwca 2007 - 14:36

Gość__*
  • Goście
Slyszalem, ze jezeli sie ma monitor bez HDCP z wyjsciem tylko D-sub to jedyny sposob aby uzyskac obraz to Vga box. I tu moje pytanie czy ten Vga box sie do tego nada? http://www.allegro.p... ... at_gw.html

Zalezy mi zeby bylo 720p bo na moim lcd'ku i tak wiecej sie nie uzyska ;) .
  • 0

#84 AVErsiv Napisany 06 czerwca 2007 - 15:36

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
mysle ze tak , kwestia jkosci tego obrazu , i dwa czy serio bedziesz chcial ogladac filmy puszczane na konsli przez VGAbox na ekranie monitora od PC ??
dlamnie brzmi to jak glupi dowcip.

skoro masz PC podlaczony do monitora gdzie na bank jest leprza jakosc niz z tego VGAboxa , i 100 razy latwiej o filmy w HD !

osobiscie radzil bym zbierac na TV i olac pol srodki no ale jak sie niema co sie chce to bodaj takie cos ....

a tak wogle to da sie uzuskac obraz HDCP jest potrzebne do filmow a nie gier . dlateg pisze o filmach bo rozumim ze wlasnie o nie ci chodzi pytajac o HDCP

pozdro
  • 0

#85 Gość__* Napisany 06 czerwca 2007 - 16:04

Gość__*
  • Goście
Kurcze to juz sie pogubilem :/ Tez slyszalem, ze HDCP jest potrzebny do filmow, ale potem wyszlo, ze aby obraz byl wyswietlany w HD(czy wogole wyswietlany :hmmm: )na monitorze bez HDCP bez wejscia HDMI potrzebny jest Vga box...teraz to jestem skolowany
  • 0

#86 Danteusz Napisany 06 czerwca 2007 - 18:29

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
HDCP jest używane do filmów, a raczej będzie używane za kilka lat.
  • 0

#87 AVErsiv Napisany 07 czerwca 2007 - 18:38

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

na monitorze bez HDCP bez wejscia HDMI potrzebny jest Vga box...teraz to jestem skolowany


HDCP jest to standart kodowania dzwieku i obrazu dla filmow HD ,

to ze monitor ma np HDMI a niema HDCP nei przeszkdza w graniu w gry a w ogoladaniu filmow.

nie musisz miec HDMI by podlaczyc PS3 do monitora starzy ze monitor ma cyfrowe DVI kupujesz kabelek za 25 zl i wio

pozdro
  • 0

#88 Danteusz Napisany 07 czerwca 2007 - 20:37

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

HDCP jest to standart kodowania dzwieku i obrazu dla filmow HD ,

To jest kodowanie sygnału celem zabezpieczenia przed nieautoryzowanym kopiowaniem, ale to szczegół :)
  • 0

#89 AVErsiv Napisany 07 czerwca 2007 - 21:10

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
no dokladnie oto mi chodzilo moze poprostu troszczeke sie nie dokladnei wyrazilem :/

nie wazne , jestem w trakcie rozwalania Tomb Raider Anniversary ( POLECAM ) i jakos tak nei mam czasu sie zastanawiac nad dokladnymi wypowiedziami.

w kazdymbadz razie jesli chodzi o dzialanie PS3 z monitorami dokladnie moge zapodac z fotkami ale instruckje ale to dopiero w sobote narazie jestem zbytnio zajety panna Lalą Croft i jej przygodami :P
  • 0

#90 Gość__* Napisany 07 czerwca 2007 - 22:10

Gość__*
  • Goście
dziwna rzecz się u mnie dzieje na plaźmie gdy gram w GOW2 w Full Upscalingu. Przed włączeniem gry, konsola tak jakby się wygaszała i właczała [reset?], zeby pozniej mogl się pojawic napis Play Station 2, itd. Po właczeniu GOW2 ps3 wychodzi z trybu online i dopiero po zgraszeniu gry powaraca do niego. czy zauwazyliscie u siebie podobny problem?
  • 0