Skocz do zawartości

Zdjęcie

PS3 pomoc


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
4253 odpowiedzi na ten temat

#121 Gość__* Napisany 23 lipca 2007 - 16:06

Gość__*
  • Goście

sie da , ale , prawdopodobienstwo ze monitor wezmie ci rozdzialke przynajmniej 720P ( ps3 po kablu HDMI nie pozwala wybrac formatu 4:3 ) dlatego raczej zostaje dobry monitor 16:9 z DVI vyfrowym .


Ok, a praktycznie jak można to zrobić ?
  • 0

#122 AVErsiv Napisany 24 lipca 2007 - 08:32

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
monitor CRT musi miec cyfrowe wejscie DVI , jesli takiego nie posiada , to teoretycznie da sie jakimis przelotkami ale jakos w to watpie jesli zeczywiscie jest to sprawa warta testow to si etym zajme i zrobie odpowiednie testy w konfigurejszonach
  • 0

#123 Gość__* Napisany 24 lipca 2007 - 12:24

Gość__*
  • Goście

Być może to o co chcę zapytać już się gdzieś pojawiło, ale nie mogłem jednak tego znaleźć. Jestem zupełenie nieobeznany w zagadnieniach technicznych, wieć mam pytanie, czy można podłączyć PS3 do zwykłego monitora, nie LCD, a jeśli tak to jaki kabel jest potrzbny i czy wogóle jest sens robić takie coś ?

Potrzebny jest Component VGA BOX którego na allegro nie ma od pół roku a wcześniej było dużo (nie wiem dlaczego...)
Dzięki niemu podłączysz PS3 do każdego monitora CRT jak i LCD a rozdziałki na jakich będziesz mógł działąć to 480p, 720p i 1080i
  • 0

#124 Gość__* Napisany 24 lipca 2007 - 21:28

Gość__*
  • Goście
mam słuchawkę bluetooth nokii i chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób można skonfigurować headseta w motorstormie?
  • 0

#125 Gość__* Napisany 25 lipca 2007 - 02:19

Gość__*
  • Goście
Glupie pytanie ale jak zrobic foldery by napszyklad posegregowac filmy ? Bo ta dluga lista mnie juz wkurza... :hmmm:
  • 0

#126 szczepix Napisany 25 lipca 2007 - 07:08

szczepix

    Toad

  • Narybek
  • 3 Postów:
ludzie mam pytanie.jestem obecnie w stanach i hcialbym kupic psa3 nie wiem tylko czy nie bedzie jakichs problemow z systemem kodowania obrazu[amerykanski ntsc itd].poza tym jaki tv najlepiej kupic[na hd mnie nie stac.chcciLBYM wydac jakies 3,5vtysiaca zlotych.pozdro.
  • 0

#127 czarek250885 Napisany 02 sierpnia 2007 - 09:40

czarek250885

    Mega Man

  • Narybek
  • 110 Postów:
Mam taki mały problem, grając przez standardowy kabel na telewizorze samsung wszystko jest ok, ale gdy podłączyłem kabel HDMI ekran jest czarny i nic sie nie dzieje. Nasówa mi sie pytanko, co trzeba zrobić by ten obraz sie pojawił???
  • 0

#128 ACZ Napisany 02 sierpnia 2007 - 09:45

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 146 Postów:
Chyba trzeba zrestartować konsolę o ile dobrze pamiętam. W ustaweiniach tez musisz ustawić, że masz konsolę podłączoną na kablu hdmi.
  • 0

#129 Gość__* Napisany 02 sierpnia 2007 - 10:07

Gość__*
  • Goście

Mam taki mały problem, grając przez standardowy kabel na telewizorze samsung wszystko jest ok, ale gdy podłączyłem kabel HDMI ekran jest czarny i nic sie nie dzieje. Nasówa mi sie pytanko, co trzeba zrobić by ten obraz sie pojawił???

po prostu podłącz oba kable na raz i dokonaj zmiany ostawień w menu Display Settings. Przełączasz na HDMI i gotowe. Musisz jeszcze wybrać rozdzielczości jakie konsola ma wysyłać (obsługiwać). W takim przypadku jeśli Twój TV nie jest fullHD to likwidujesz checkboxa na trybie 1080p. 1080i możesz zostawić. A dlaczego? Jesli zaklikniesz 1080p to czasem mozesz zostać poproszony o zmiane trybu przed właczeniem gry która go nie obsługuje.
  • 0

#130 czarek250885 Napisany 03 sierpnia 2007 - 09:01

czarek250885

    Mega Man

  • Narybek
  • 110 Postów:
thx Balcer :jeee: Kurcze szczeże mówiąc po przejściu z kabla standardowego na HDMI obraz zrobił się wyraźniej ostrzejszy, albo to moje odczucie, tak czy siak wygląda to znacznie lepiej. :klaszcze:
  • 0

#131 Gość__* Napisany 11 sierpnia 2007 - 15:36

Gość__*
  • Goście
Witam mam problem z podłączeniem PS3 do sieci, konsola poprawnie wykrywa IP Address ale gdy dochodzi do Internet Connection wyskakuje mi błąd DNS error (80710102)
Próbowałem łączyć sie za pomocą kabla i z użyciem sieci bezprzewodowej ale nie było widać żadnej różnicy.
Co robić ?
  • 0

#132 Gość__* Napisany 11 sierpnia 2007 - 15:58

Gość__*
  • Goście

Witam mam problem z podłączeniem PS3 do sieci, konsola poprawnie wykrywa IP Address ale gdy dochodzi do Internet Connection wyskakuje mi błąd DNS error (80710102)
Próbowałem łączyć sie za pomocą kabla i z użyciem sieci bezprzewodowej ale nie było widać żadnej różnicy.
Co robić ?


Pewnie masz bledny adres DNS, moj kolega tez ma ten problem. Na ps3crew.ugu.pl masz tutorial jak PS3 podlaczyc do internetu przewodowo i bezprzewodowo. Jemu nie pomoglo, ale moze Ci sie uda.
  • 0

#133 Gość__* Napisany 11 sierpnia 2007 - 16:20

Gość__*
  • Goście

Witam mam problem z podłączeniem PS3 do sieci, konsola poprawnie wykrywa IP Address ale gdy dochodzi do Internet Connection wyskakuje mi błąd DNS error (80710102)
Próbowałem łączyć sie za pomocą kabla i z użyciem sieci bezprzewodowej ale nie było widać żadnej różnicy.
Co robić ?


Ja zrobiłem tak samo jak w przypadku PS2, czyli w kompie zmieniłem adres sieciowy na adres sieciowy sowjego PS3, zresetowałem modem i wszystko działa. Nie wiem czy dobrze to tłumaczę, za cholerę się nie znam na sprawach technicznych, ale sowjego czasu trochę spędziłem w necie na szukaniu sposobu podłączenia PS2 do netu. Tak jak napisałem na PS3 też wszystko zadziałało tym samy sposobem.
  • 0

#134 Gość__* Napisany 11 sierpnia 2007 - 16:37

Gość__*
  • Goście
gdzie znajdę adres sieciowy w PS3 w jakich opcjach to będzie. czy to jest MAC Address ?
  • 0

#135 Gość__* Napisany 11 sierpnia 2007 - 18:43

Gość__*
  • Goście

gdzie znajdę adres sieciowy w PS3 w jakich opcjach to będzie. czy to jest MAC Address ?


Tak, wpisujesz ten adres w opcjach swojej karty sieciowej, resetuujesz modem i juak już podłączysz potem do PS3 wszystko powinno być OK.
  • 0

#136 Gość__* Napisany 12 sierpnia 2007 - 15:14

Gość__*
  • Goście
Witam...
Posiadam konsolę od dwóch dni,zatem niewiedza ma niechaj pozostanie usprawiedliwiona,jak również nieumiejętność szukania interesujących mnie tematów...

Otóż nie wiem jak połączyć się z www.
Konsola stoi w jednym pokoju wraz z telewizorem,komputer z kolei w drugim.Gniazdko telefoniczne jest przy komputerze Od tegoż gniazdka jest taki rozgałęźnik ,jedno wejście na telefon stacjonarny-drugie dla modemu SAGEM (neostrada) który łączy się z PC poprzez usb.

Moje pytanie brzmi;w jaki najwygodniejszy dla mnie sposób połączyć się z netem...,czy ktoś ma podobny dzyngs ?
Nie znam się zupełnie,ale to zupełnie...
Sorki za naiwne zapewne pytanie,ewentualnie proszę o jakiegoś linka...
Pozdrawiam.
  • 0

#137 Gość__* Napisany 13 sierpnia 2007 - 13:48

Gość__*
  • Goście
wejdz na forum psxe, dział PS3-->FAQ
  • 0

#138 117 Napisany 13 sierpnia 2007 - 13:55

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
czy jest to normalne, ze jak loguje sie do PSNetwork, a nastepnie odpalam gre z BR jak np. NGS.. to po wejsciu do gry rozlacza mnie z PSN w wyniku jakiegos tam bledu? Mam tak za kazdym razem. Niby nie potrzebuje polaczenia z PSN jak gram w NGS, ale jest to irytujace...

I czy moge rozmawiac z kims w chwili gdy np gram w jakas gre, a znajomy np dlubie w nosie...?
  • 0

#139 davids01 Napisany 14 sierpnia 2007 - 11:29

davids01

    Mega Man

  • Narybek
  • 94 Postów:
HELP! Chce kupić PS3 w Wielkiej Brytanii. Wiem że mają tutaj inne wtyczki do prądu. Czy do PS3 pasuje standardowy przewód zasilający, np. taki jak do komputera? Proszę o pomoc bo niedługo wracam do Polski i zależy ma na czasie. Nie chce się bawić z przejściówkami, nie mam do nich zaufania. Po prostu chcę wiedzieć czy zwykły przewód sieciowy stosowany w PC będzie pasował do PS3... :skacze:
  • 0

#140 Century Child Napisany 14 sierpnia 2007 - 12:19

Century Child

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 335 Postów:

HELP! Chce kupić PS3 w Wielkiej Brytanii. Wiem że mają tutaj inne wtyczki do prądu. Czy do PS3 pasuje standardowy przewód zasilający, np. taki jak do komputera? Proszę o pomoc bo niedługo wracam do Polski i zależy ma na czasie. Nie chce się bawić z przejściówkami, nie mam do nich zaufania. Po prostu chcę wiedzieć czy zwykły przewód sieciowy stosowany w PC będzie pasował do PS3... :skacze:

Przyłączam się do pytania, z tym że ja mam zamiar nabyć PS3 ze stanów - czy będę musiał kupywać jakiś inny kabel, jak tak to jaki?
  • 0

#141 Danteusz Napisany 14 sierpnia 2007 - 12:25

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Ze Stanami są 2 problemy:
1. Mają inne napięcie, potrzeba transformator
2. Gry na PS3 nie mają regionów, ale filmy B-R już tak
IMO nie opłaca się sprowadzać PS3 z USA, traci się możliwość oglądania filmów.
  • 0

#142 Century Child Napisany 14 sierpnia 2007 - 12:28

Century Child

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 335 Postów:

IMO nie opłaca się sprowadzać PS3 z USA, traci się możliwość oglądania filmów.

W takim razie powiem ojcu żeby kupił tam w systemie PAL, wtedy wszystkie problemy zostaną rozwiązane :).
  • 0

#143 ACZ Napisany 14 sierpnia 2007 - 12:28

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 146 Postów:
Davisowie niech ktoś odpowie kto ma PS3 w domu, czy jest to taki sam kabel, jak do PS2.

Przyłączam się do pytania, z tym że ja mam zamiar nabyć PS3 ze stanów - czy będę musiał kupywać jakiś inny kabel, jak tak to jaki?

Nie tylko kabel, ale także transormator napięcia. W Stanach jest 110V, a u nas 220V. Jakbys podłączył konsolę ze stanów u nas centralnie do gniazdka to by Ci się spaliła ;]
  • 0

#144 Century Child Napisany 14 sierpnia 2007 - 12:32

Century Child

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 335 Postów:

Nie tylko kabel, ale także transormator napięcia. W Stanach jest 110V, a u nas 220V. Jakbys podłączył konsolę ze stanów u nas centralnie do gniazdka to by Ci się spaliła ;]

kurna CZychu nie jestem głupi... mam sporo rzeczy ze stanów, w tym monitor, itp. i z napięciem to wiedziałem od początku, ale chodziło mi gdzie bym mógł dostać kabel i w ogóle ale sprawa rozwiązana bo poproszę o konsolę PAL.
  • 0

#145 davids01 Napisany 14 sierpnia 2007 - 12:53

davids01

    Mega Man

  • Narybek
  • 94 Postów:
To jak z tym kablem? PS3 korzysta z tego samego kabla co PC?
  • 0

#146 117 Napisany 14 sierpnia 2007 - 13:12

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
mam dziwne wrazenie, ze zostalem zignorowany...
  • 0

#147 Gość__* Napisany 14 sierpnia 2007 - 19:17

Gość__*
  • Goście

To jak z tym kablem? PS3 korzysta z tego samego kabla co PC?


Tak, to ten sam kabel.
  • 0

#148 Kevinus Napisany 18 sierpnia 2007 - 21:12

Kevinus

    Mega Man

  • Narybek
  • 127 Postów:
Mam dosyc dziwne pytanie, czy istnieje programik ktory powiedzmy konvertuje savey z ps2 np te z gamesharka na savy ktore bedzie czytalo ps3 . Np kiedys przeszedlem gre z ps2 a teraz mam ps3 i mam ta gre ale chce juz miec save z powiedzmy 40% gry a taki save moge znalsc na gamefaqs i teraz czy to sie da jakos wgrac na ps3 i tego uzyc ?
  • 0

#149 Gość__* Napisany 18 sierpnia 2007 - 21:32

Gość__*
  • Goście

Mam dosyc dziwne pytanie, czy istnieje programik ktory powiedzmy konvertuje savey z ps2 np te z gamesharka na savy ktore bedzie czytalo ps3 . Np kiedys przeszedlem gre z ps2 a teraz mam ps3 i mam ta gre ale chce juz miec save z powiedzmy 40% gry a taki save moge znalsc na gamefaqs i teraz czy to sie da jakos wgrac na ps3 i tego uzyc ?


Jedyny sposob (jaki znam) to:

http://www.ultima.pl...ter_Sony/i4636/
  • 0

#150 Kevinus Napisany 19 sierpnia 2007 - 12:34

Kevinus

    Mega Man

  • Narybek
  • 127 Postów:
Okej to kolejny moze glupi problem a raczej pytanie: Da sie odpalic formaty takie jak RMVB badz x256 albo czy bedzie taka mozliwosc ?
  • 0