Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

PS3 PS4 X360 XONE Konami PC Kojima Productions

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
3202 odpowiedzi na ten temat

#1 oranje Napisany 13 stycznia 2011 - 20:32

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:

Jednak czwórka nie była ostatnim MGSem. Cieszy mnie to bardzo.
http://www.konami.co.../kojima_pro.php
http://www.ps3site.p...am-slowa/61787/

Jeżeli okaże się, że chodzi o coś innego to będę mocno niepocieszony.


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 marca 2018 - 19:54

  • 0

#2 Nyjacz Napisany 13 stycznia 2011 - 20:39

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:
To ja proszę mniej archaizmów, więcej gameplayu, więcej skradania.
  • 0

#3 Krill Napisany 13 stycznia 2011 - 20:42

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
A więc jednak, Kojima stawi czoła swojemu przeznaczeniu. Ale to było w zasadzie do przewidzenia... Pozostaje się tylko radować i czekać na potwierdzenie w postaci pierwszego trailera. Nie ma to jak uczucie oczekiwania na kolejny trailer MGS.
  • 0

#4 Gość_Taikun_* Napisany 13 stycznia 2011 - 20:43

Gość_Taikun_*
  • Goście
Po pierwsze pewnie chodzi o MGS:PW na currentach, którego nazwa MGS5, albo Rising.
Popieram Nyu, skradanie jak w nowym splinter cellu, ale stosunek przerywniki - gra musi zostać :cf:

Zresztą jak napisałem na szołcie, dla mnie MGS skończył się wraz z finalna scena na cmentarzu w MGS4, MGSPW stoi na półce juz pare miesiecy i nie moge ruszyc

edit. a to źródło to g**no, olo
  • 0

#5 oranje Napisany 13 stycznia 2011 - 20:46

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
Pożyjemy, zobaczymy. Przeczytałem newsa o tym i od razu temat założyłem, na gorąco. Teraz także wydaje mi się to niezbyt pewne...

Jednak żyję nadzieją, że to prawda.
  • 0

#6 Gość_Taikun_* Napisany 13 stycznia 2011 - 20:47

Gość_Taikun_*
  • Goście
no chyba że to będzie dalsza część ... ileś lat po wydarzeniach z MGS4. Snake już dawno nie żyje, ale świat znów zmierza ku upadkowi, Ocelot nie mając wyboru korzysta z zamrożonego ciała Snake'a i tworzy jego klona ... i cały burdel zaczyna sie od nowa

tylko to moge zaakceptować :olo:
  • 0

#7 ACZ Napisany 13 stycznia 2011 - 20:49

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Ja na tej japonskiej stronie nie widze nigdzie "5". A fotka Raidena jest z Rising, a Snake'a z Peace Walker.
Temat do zamknięcia. Sądzisz, że Konami ot tak sobie by dało info o TAKIEJ grze wyłącznie na stronce? lol
  • 0

#8 keogh Napisany 13 stycznia 2011 - 21:23

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee znowu dostanę to góvvno zamiast 3ddotgameheroes2 !!! aaaaaa
  • 0

#9 Gość_Kazuo_* Napisany 13 stycznia 2011 - 22:54

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Przykro mi, ale Kojima skończył się na Snake Eaterze. Kolo powinien przejść się do lasu nazbierać grzybów na zupę, a nie zabierać się za kolejną odsłonę MGS'a, która jeszcze bardziej z*ebie tą serię.
  • 0

#10 Zwyrol Napisany 14 stycznia 2011 - 00:04

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
A to niespodzianka, przecież Kojima ani Konami nigdy z tej serii nie zrezygnują, bo jest bardzo dochodowa. Zamiast ciągnąć dalej tą operę mydlaną, lepiej jakby zrobili remake'i tych dwóch pierwszych części z MSX'a.
  • 0

#11 fingus Napisany 14 stycznia 2011 - 00:12

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
A ten krapik, którego zapowiadali jakieś 100 lat temu na E3, w którym ninja kroił arbuza - to już wyszedł, czy jeszcze nie, bo nie śledzę? :lukam:
  • 0

#12 keogh Napisany 14 stycznia 2011 - 02:04

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

A ten krapik, którego zapowiadali jakieś 100 lat temu na E3, w którym ninja kroił arbuza - to już wyszedł, czy jeszcze nie, bo nie śledzę? :lukam:

rozumiem, że ex na szrota?
  • 0

#13 Pjoter Napisany 14 stycznia 2011 - 10:23

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
Kazuo powiedzial bardzo madra rzecz. Kojima skonczyl sie na Snake Eaterze. Od ukonczenia dwojki czekalem na zamkniecie serii, na rozwiazanie zagadki patriotow i w jakis naiwny sposob uwierzylem, ze seria dojrzewa wraz ze mna. Zagralem dopiero w 2010 roku. 7 lat czekania. Okazalo sie ze to gra dla 14-latkow z nisko spuszczonymi spodniami. Nigdy w zyciu gra tak bardzo mnie nie zawiodla. Poczulem sie spoliczkowany przez Kojime.

Nie wiem czy zagram w piatke jesli kiedys rzeczywiscie sie ukaze. Chyba nie.
  • 0

#14 Danteusz Napisany 14 stycznia 2011 - 10:25

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Kojima skończył się na Kill'em All :clown: Sprawdzaliście w ogóle Peace Walker?
  • 0

#15 Pjoter Napisany 14 stycznia 2011 - 10:35

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
nie sprawdzilem. Warto? Jakos mi sie nie pali do sprawdzania. Nawet zadnej recenzji nie przeczytalem. Intuicyjnie czuje, ze i tak by mnie nie porwala.
  • 0

#16 Danteusz Napisany 14 stycznia 2011 - 10:45

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Jest zupełnie inne niż poprzednie części. Szkielet gry jest wzięty z Monster Hunter: dużo krótkich misji, kooperacja (ale wszystko można przejść samemu), zbieranie przedmiotów, levelowanie ich. Fabuła jest mniej zagmatwana niż w numerowanych częściach serii, co jednak dobrze pasuje do PSP. Grywalność jest dostosowana do możliwości konsoli, jest uproszczone, przeciwnicy są odpowiednio mniej spostrzegawczy. Dzięki tym zabiegom gra się świetnie w autobusie czy pociągu. Jest multiplayer lokalny i globalny, wymiana przedmiotów, minigierki,budowanie własnego Metal Geara z części zebranych w walkach z bossami (nie ma ludzkich bossów, tylko pojazdy lub roboty), mnóstwo bonusów do odblokowania, smaczki dla fanów typu rozwinięcie historii The Boss. Z pewnością jest to jedna z najlepszych gier na PSP.
  • 0

#17 Zeus-Nelson Napisany 14 stycznia 2011 - 11:02

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:

Ja na tej japonskiej stronie nie widze nigdzie "5". A fotka Raidena jest z Rising, a Snake'a z Peace Walker.
Temat do zamknięcia. Sądzisz, że Konami ot tak sobie by dało info o TAKIEJ grze wyłącznie na stronce? lol

Czesław Twoja dedukcja mnie zadziwia. Pozwól że zacytuje Ci newsa z "innego" serwisu:

"Na oficjalnej stronie Konami pojawił się wpis z listą stanowisk, na które pracowników poszukuje Kojima Productions. Czyżbyśmy mogli być już pewnie trwających prac na nowym Metal Gear Solid?

Wszystko wskazuje że tak. Obecnie wprawdzie Kojima Productions pracuje nad Metal Gear Solid: Rising na PS3, X360 i PC, ale Kojima już wcześniej nie ukrywał że na tegorocznym TGSie chciałby już zaprezentować nową grę.

Na oficjalnej stronie Konami (jeśli znacie japoński to zaglądajcie) pojawił się wpis, iż ekipa poszukuje nowych twarzy do pracy nad "serią Metal Gear Solid nowej generacji". Myślę, że słowa "nowa generacja" mogą sugerować nam, że nowy MGS pojawi się dopiero za ładnych parę lat na następcach obecnych konsol. Jeśli jednak poszukujecie pracy w branży tworzenia gier, to w Kojima Productions z otwartymi ramionami przyjmą m.in.: level designer'ów, programistów, czy grafików 3D."

Kojima nie kryje się z tym że dłubią przy nowym MGSie, a wpis na stronce z tytułem iż poszukują osób do pracy na "MGSem nowej generacji" mówi wszystko ;)

Ja poproszę więcej klimatu z MGS1, więcej skradania, mniej przerywikiów (albo raczej więcej gameplayu) a przede wszystkim - mniej loadingów.
  • 0

#18 Pjoter Napisany 14 stycznia 2011 - 11:04

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
Dzieki, nie zagram.

Uwazam, ze najlepsze dla serii byloby ostatecznie zrezygnowanie z i tak slabo na ogol wypadajacego gameplayu. Ewentualnie na koniec pietnastogodzinnego fmv moglaby byc jakas walka z bossem.
  • 0

#19 vagrant3 Napisany 14 stycznia 2011 - 12:05

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

Grywalność jest dostosowana do możliwości konsoli, jest uproszczone, przeciwnicy są odpowiednio mniej spostrzegawczy. Dzięki tym zabiegom gra się świetnie w autobusie czy pociągu.

w autobusie wole ksiazke od takich wynalazków. ale nie wiem kiedy sie skonczył kojima, bo ostatnio nie jestem na bieżąco z jego 'dziełami'. snake eater był ostatni póki co. mgs4 w kolejce, ale spodziewam sie raczej niemiłych doświadczeń.
  • 0

#20 Pjoter Napisany 14 stycznia 2011 - 12:12

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
Nie chce byc zle zrozumiany, mgs4 to gra na 10, jest wybitna. Po prostu jest slabym mgs'em. Bondy z craigiem to fajne kino akcji, ale bondy z nich mizerne. tyle
  • 0

#21 Gość_Kazuo_* Napisany 14 stycznia 2011 - 17:04

Gość_Kazuo_*
  • Goście

Kojima skończył się na Kill'em All :clown: Sprawdzaliście w ogóle Peace Walker?

Sprawdzałem, fajna gierka, może nawet jedna z lepszych przygodówek na PSP, ale nic więcej. Fabularnie żenada, wątek z The Boss tak k*rewsko pociągnięty na siłę i tak durny, że autentycznie nad głupotą Kojimy zacząłem cicho łkać...ze śmiechu.

Nie chce byc zle zrozumiany, mgs4 to gra na 10, jest wybitna. Po prostu jest slabym mgs'em. Bondy z craigiem to fajne kino akcji, ale bondy z nich mizerne. tyle

Gra tak archaiczna, z równie mizernym scenariuszem, nie ma prawa być wybitna. I nie jest. Jako MGS to porażka, jako gra sama w sobie - zaledwie dobra.


Hideo [*]
  • 0

#22 Gość_Taikun_* Napisany 14 stycznia 2011 - 18:09

Gość_Taikun_*
  • Goście

nie sprawdzilem. Warto? Jakos mi sie nie pali do sprawdzania. Nawet zadnej recenzji nie przeczytalem. Intuicyjnie czuje, ze i tak by mnie nie porwala.


Nie porwałaby Cię. Kupiłem w sumie PSP dla tej gry, pograłem, pograłem i gra stoi nieskończona na półce. Jasne jako gra na PSP to najwyższa liga, ale cholernie słaby MGS, po 4 w ogóle przestało mnie interesować to uniwersum - może przez to.
  • 0

#23 Zwyrol Napisany 15 stycznia 2011 - 01:37

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:

Nie chce byc zle zrozumiany, mgs4 to gra na 10, jest wybitna. Po prostu jest slabym mgs'em. Bondy z craigiem to fajne kino akcji, ale bondy z nich mizerne. tyle



Niezły rodzyn, ta opera mydlana z grą ma niewiele wspólnego. Grania w proporcjach jest mniej więcej 1/3, reszta to oglądanie tragicznych scen.

-prychający ciągle Snake, no chcieli pokazać, że jest schorowany i co z tego, kiedy to na gameplay nie ma kompletnie żadnego przełożenia... Na filmikach łapie się za plecy, w grze porusza się ciągle w pozycji kucającej robi do tego fikołki i nic mu nie jest. W filmikach pokazują to przez całą grę...

- idiotka Meryl (w jedynce była spoko) tutaj została zjebana czego najlepiej dowodzi żałosna scena zaręczyn z zasrańcem (szkoda, że na ślubie się nie zesrał byłoby to w stylu "mistrza"

- wszystkie walki pedalskiego Raidena w butach na wysokim obcasie, szczytem żenady pozostaje zatrzymanie OH, albo taniec z kataną w zębach

To tylko niektóre przykłady, a bez problemu mogę wypisać tego więcej. :rower:

Do tego beznadziejne instalacje, a i tak czasem doczytują się tekstury na oczach, czy zwalnia animacja (drugi akt). Gameplay jest słabiutki i przestrzały, w dniu premiery tego crapa były bardziej zaawansowane technologicznie gry jak Gearsy, czy Uncharted.
  • 0

#24 Gość_Kazuo_* Napisany 15 stycznia 2011 - 01:50

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Amen.


Jeszcze ktoś w ogóle czeka z wypiekami na tego nowego MGS'a? Bo właśnie idę po bułki, to mogę komuś przynieść pod drodze <hłehłehłe> W sumie może i nawet byłaby jakaś szansa dla tej gry, ale Kojima musiałby dostać zakaz zbliżania się do jej produkcji na 4 kilometry.
  • 0

#25 f5k Napisany 16 stycznia 2011 - 10:46

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Nowy MGS lol, jeśli to nie bedzie remake MG1 i MG2:SS z MSXa to nie dla mnie ten MGS. 4 jest momentami za bardzo naciągana fabularnie bym mugł inaczej patrzeć na jakieś kolejne MGSy, o albo lepiej niech Konami wyda MGS collection HD z trofeami i bedzie git.
  • 0

#26 Godot Napisany 16 stycznia 2011 - 10:49

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
MGS Collection byłby bombowy! Ale nie sądzę, żeby coś takiego się pojawiło... Na piąteczkę nie czekam. Jak będzie - nabywam. Ale gra specjalnie mnie nie kręci, podobnie jak Rising.
  • 0

#27 Gość_Taikun_* Napisany 16 stycznia 2011 - 11:48

Gość_Taikun_*
  • Goście
Chyba większość osób, która skończyła 4 tak ma. Ale fakt, MGS Collection (MGS1,MGS2,MGS3) na PS3 byłoby spoko, podobnie jak MG Collection (MG1 i MG2 na silniku MGS4) :)
  • 0

#28 Nyjacz Napisany 16 stycznia 2011 - 13:43

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:
Rozwala mnie fakt, że tak większość narzeka na Kolekcje, a jak tak by wyszła ich Ukochana Seria Collection, to wielce są na "tak" ;).
  • 0

#29 Godot Napisany 16 stycznia 2011 - 13:49

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Kto narzeka?
  • 0

#30 Nyjacz Napisany 16 stycznia 2011 - 14:32

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

Kto narzeka?

Większość, nie odnosiłem się tylko do tego forum, ale obserwując zachowania na przeróżnych serwisach, w tym polskich.
  • 0



Inne z tagami: