Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metroid Trivia

Powrót na planetę Zebes Metroid

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
328 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Metroid Trivia (27 użytkowników głosowało)

Najlepszą grą w serii jest:

  1. Metroid (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  2. Metroid: Zero Mission (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  3. Metroid Prime Pinball (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  4. Metroid Prime Hunters (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  5. Metroid Prime (13 głosów [48.15%] - Zobacz)

    Procent głosów: 48.15%

  6. Metroid Prime 2: Echoes (1 głosów [3.70%] - Zobacz)

    Procent głosów: 3.70%

  7. Metroid Prime 3: Corruption (4 głosów [14.81%] - Zobacz)

    Procent głosów: 14.81%

  8. Metroid II: Return of Samus (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  9. Super Metroid (6 głosów [22.22%] - Zobacz)

    Procent głosów: 22.22%

  10. Metroid: Other M (2 głosów [7.41%] - Zobacz)

    Procent głosów: 7.41%

  11. Metroid Fusion (1 głosów [3.70%] - Zobacz)

    Procent głosów: 3.70%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#241 lukaszSA Napisany 30 października 2015 - 17:34

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 917 Postów:

 

:mog:


  • 2

#242 nole Napisany 02 listopada 2015 - 20:57

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:
Filmidło lajw akszyn:


  • 2

#243 mic Napisany 03 listopada 2015 - 14:38

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:
Super się prezentuje ta produkcja krótkometrażowa ! Z chęcią bym zobaczył film cały ! I na deser to grę właśnie w takim klimacie zamiast tego co mamy dostać na 3ds...
  • 0

#244 Tawotnica Napisany 07 lutego 2016 - 06:37

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Cak8XXYVIAAVuca.jpg

 

CakspGWUAAAtD3y.jpg

 

https://twitter.com/...5778432/photo/1

 

https://twitter.com/...4817920/photo/1

 

uuuuu! Będą figurki ZSS. Przypominam, że taka figma wychodzi w cenie ca. 2 amiibo. ;)


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 07 lutego 2016 - 06:39

  • 0

#245 lukaszSA Napisany 07 lutego 2016 - 11:43

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 917 Postów:

Można nią ruszać?


  • 0

#246 Mateo Napisany 07 lutego 2016 - 12:40

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:

wchodze na nikogo, i wita mnie temat Metroida. Jest pięknie. :D


  • 0

#247 Tawotnica Napisany 07 lipca 2016 - 11:56

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Fanowski remake Metroida II wychodzi 06. sierpnia:

http://metroid2remak...st-stretch.html

Tutaj demko:

http://metroid2remak...m2r-demo-1.html

Trailer sprzed dwóch lat:




Warto się zainteresować, bo nawet GameBoyowy MII pod względem rozgrywki ciągle daje mocno radę. Teraz z mapką i grafiką/usprawnieniami z Super/Fusion już w ogóle powinien być wypas.
  • 3

#248 ACZ Napisany 08 lipca 2016 - 16:39

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

No w końcu ukończyli.


  • 0

#249 Tawotnica Napisany 06 sierpnia 2016 - 22:38

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Dzisiaj wyszło:
http://metroid2remake.blogspot.ca/


http://www.mediafire...6ca/AM2R_10.zip

lub

https://mega.nz/#!VM...6QvengIShwzm_Fo
  • 0

#250 Mateo Napisany 07 sierpnia 2016 - 10:24

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:
http://www.cubed3.co...roid-games.htmlZ tej że okazji cubed3 wybrało top 5 gier z serii Metroid. Pierwsze miejsce, czy dla was to zdziwienie? Szkoda że nie przeżyłem ery Snesa. To prawie jak z szarym PlayStation, kiedy to wychodziły niesamowite hity. Tyle tylko, że wcześniej za czasów Niny i Segi odbywała sie ogromna walka, dosłownie i w przeności. Snes vs Genesis! :) Kurde, ale to musiały być czasy. Ktoś z was przeżył ere Snesa? Wszak nie był popularny w Polsce..
  • 0

#251 torq314 Napisany 07 sierpnia 2016 - 10:58

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Od dawna jest konsensus że Super Metroid to najlepsza część, więc to nie jest "dla nas zdziwienie". Z resztą, trudno sobie wyobrazić, żeby mogło być inaczej, to jasne że Metroid Prime był największym skokiem w warstwie technicznej ale to właśnie Super Metroid do dziś jest najbardziej klimatyczny i dopracowany.

Ja już z kilka lat nie grałem ale był taki czas że łupałem raz za razem, nie wiem ile razy w sumie przeszedłem, z 10? Znam tam każdy kąt i z przyjemnością wrócę za jakiś czas znów powałęsać się po znajomych korytarzach.
  • 0

#252 Mateo Napisany 07 sierpnia 2016 - 11:27

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:
Albo być może 2d, najbardziej zakorzeniło sie w redakcji cubed3 i w ogóle w sercach graczy? Raz pyknąłem Super Metroida na emu. Szkoda że nie przeżyłem tych czasów.. Snes vs Genesis. Zbyt młody byłem. :/
  • 0

#253 torq314 Napisany 07 sierpnia 2016 - 12:54

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Mał kto miał snesa. Popularne były pegasusy i gameboye ale snesy niekoniecznie. Jedyna znana mi osoba posiadająca prawdziwego snesa kupiła go w okolicach premiery n64.
  • 0

#254 Spuczan Napisany 08 sierpnia 2016 - 07:39

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

 

Nintendo Files DMCA Takedown Against Metroid II Remake

 

http://www.gameinfor...fan-remake.aspx


  • 0

#255 Mateo Napisany 09 sierpnia 2016 - 17:40

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:

http://www.cubed3.co...troid-snes.html

 

Faktycznie, retro-atrakcyjność. 10 na 10 ;)


  • 0

#256 cybercotlet Napisany 10 sierpnia 2016 - 07:45

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:

 

Grałeś już? Jak wrażenia?


  • 0

#257 Tawotnica Napisany 10 sierpnia 2016 - 20:51

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Pograłem tylko godzinkę, obniżyłem poziom lawy o jeden i zabiłem pierwszego Beta-Metroida. Przede wszystkim tempo Samus jest o wiele szybsze niż w jakimkolwiek wcześniej Metroidzie. Momentami nawet za szybkie i precyzyjne skoki na maleńkie kwadraty paropikselowe nie wychodzą.

Poza udogodnieniami znanych z późniejszych części jak łapanie się krawędzi albo wall-jump dodano np. mapowanie kulki pod konkretny przycisk. To pozwala na różnego rodzaju sequence breaki, bo teraz w locie łatwiej się zamienić w kulę. Jest więcej power upów, wrzucono zagadki działające na zasadzie "strzel do przełączników w odpowiedniej kolejności, odpowiednio szybko", można wybrać między trzema poziomami trudności.

Rdzeń rozgrywki i feeling MII został mimo wielu usprawnień zachowany. Spider ball i krążenie po mapie w poszukiwaniu Metroidów to nadal kluczowe elementy gry. Tylko teraz wreszcie z mapką, w godnej oprawie (choć nie topowej, do poziomu Zero Mission sfera AV ma daleko) i z dorobioną fabułą (w to się nie zagłębiałem, ale po odwiedzeniu każdej nowej miejscówki pojawia się jej opis w opcjach, są dostępne briefingi sprzed misji i opisy metroidów). Imo pierwsze wrażenie sprawia bardzo dobre i dopracowane.
  • 0

#258 Tawotnica Napisany 16 sierpnia 2016 - 20:31

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Początek był taki sobie, ale jak się AM2R rozkręciło to trzyma za jaja i nie puszcza :banderas: Miejscówki nabrały koloru, scrollowane tła są efekciarskie:

snap_0008.png

Dodano dużo bajerów uruchamianych morph ballem, np. sterowanych zdalnie hopperów:

snap_0004.png

i różnego rodzaju maszynerię:

snap_0006.png

sekwencja po otrzymaniu power bomb to złoto, tak samo walki z bossami. Dodać do tego, że design mapy już 24 lata temu był genialny - etapowość ze spadającym poziomem lawy i ten niesamowity klimat "czemu mam przeczucie, że zaraz stanie się coś złe... BOOM OMEGA METROID" :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Teraz jestem tutaj:

snap_0010.png

więc zaraz zacznie się robić jeszcze grubiej :gusta:
  • 4

#259 Rudolf Napisany 16 sierpnia 2016 - 22:50

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:
Ja na normalu skończyłem w 5:16 (bez guide'a, wszystkie itemki i 70% zebranych pierdół (nie szukałem)), złoto :bowdown: . Imo tylko Super lepszy (chociaż remake miejscami ma takie przebłyski geniuszu, że :banderas: ), cudo nie gra.

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 16 sierpnia 2016 - 22:52

  • 0

#260 Tawotnica Napisany 17 sierpnia 2016 - 00:00

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
mam prawie identyczny wynik:

snap_0012.png

niektóre itemy wymagające speed boots to :dunno: wolałem przeć do przodu, bo nie wierzyłem jak dobry jest ten remake. Zero Mission się chowa. Endboss taki dobry :banderas:
  • 0

#261 Kaxi Napisany 06 września 2016 - 15:38

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Wątpię, czy dużo osób ma zamiar grać w Federation Force, więc mimo spoilera mogę polecić wpis na Blogu, gdzie patrzę na teaser nowego Metroida:

 

http://blognintendo....e-4-zmierza-nx/


  • 0

#262 lukaszSA Napisany 30 października 2016 - 12:14

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 917 Postów:

Duch Metroida Prime wiecznie żywy

 

 


  • 1

#263 Tawotnica Napisany 17 września 2017 - 15:19

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Zostawię to tutaj, bo do tematu o soundtrackach nikt nie zagląda:

 

 

Mam wrażenie, że mało się o muzie z Metroida wspomina (a teraz jestem w full retard mode bo SAMUS RETURNS!!!!!1111), a jest kosmicznie dobra. Mimo tego jako 'klasyki' utwierdziło się zaledwie parę kawałków jak Samus's Theme (doskonałe w M:SR) czy Brinstar. Nie trzeba długo szukać powodów, bo Metroid to jest jeden z takich przypadków, że muzyka dużo lepiej działa w połączeniu z rozgrywką niż tylko tak o lecąca sobie z głośników. Openingi i endingi siłą rzeczy się najbardziej nadają do bezrozgrywkowego słuchania, zostały też wykorzystane w Smashu, co pewnie przyczyniło się do ich popularności. 

 

Poza tym jest parę klimatowych, subtelnych kompozycji, ale Metroid, szczególnie Prime to dudniące mózgotrzepy! Dlatego chyba Mateo tak się duch Metroida podoba, bo taki motyw Dark Samus robi niezłą sieczkę.

 

Kenji Yamamoto, który zaczynał od Super Metroida nigdy nie dostarczył słabego ostu, a musiał się mierzyć w DKCR z Davidem Wise (i wyszło mu wcale nie gorzej!). Bardzo miło wspominam denerwujący wręcz soundtrack z Other M, gdzie specjalnie tak pompowała muza w odpowiednich momentach, żeby podnosić graczowi ciśnienie. No i ma najlepszy Ridley theme ever (który jest oczywiście na składance :tak:). 

 

Metroid to świetny przykład, żeby wyłożyć zadaniowość muzyki w grach, bo bezkompromisowo spełnia swoją funkcję. Melodyjność, skoczność, nucenie sobie w trakcie gry? Pffft, nie tutaj. Tutaj się cieszysz jak się skończy motyw, bo wiesz że najgorsze za tobą! Takiej symbiozy muzyki z rozgrywką brakuje wielu grom, szczególnie indykom, które wrzucają płytkę Carpenter Bruta, żeby łupało i mają w nosie czy to się będzie jadło dobrze z gameplayem czy nie (nie, żebym miał coś przeciwko Hotline Miami czy Furi, ale do gry powinno się inaczej komponować niż ot tak na płytkę, a Carpentera bardzo lubię słuchać.)

 

Dysonans o jakim piszę najlepiej uwidacznia Xenoblade X, gdzie Sawano, koleś od Attack of Titan zrobił muzykę i mimo że słuchana sama w sobie robiła wrażenie, tak do gry nijak nie pasowała. Była źle zmiksowana i dopasowana do rozgrywki na pół gwizdka, ze słabymi przejściami etc. Zauważcie jak to w Metroidach jest zrobione, szczególnie granie ciszą w odpowiednich chwilach zasługuje na bowdowny.

 

No, to chyba tyle co chciałem napisać i jeszcze ALE SIĘ JARAM NOWYM METROIDEM SAMUS RETURNS GOTY 17 SAMUS METROID JEST NAJLEPSZY 10/10 GOTG :ftopa:

 

fake edit: jeszcze Brinstar: Upper Section muszę wrzucić oddzielnie:

 

 

cudna jest ta składanka z M:SR :banderas: 


  • 4

#264 funditto Napisany 22 stycznia 2018 - 23:19

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Łapcie link do ciekawego wywiadu

http://nintendoevery...-projects-more/
  • 0

#265 Godot Napisany 22 stycznia 2018 - 23:33

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Streściłbyś jak już wrzucasz
  • 0

#266 funditto Napisany 23 stycznia 2018 - 00:00

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
W tym wywiadzie jest trochę ciekawostek na temat powstawania Metroid Prime 2 i 3, w tym rzeczy które z nich wyleciały oraz informacje na temat projektów, które skasował przed zrobieniem MP (Nie tylko Raven Blade)

Ten post był edytowany przez funditto dnia: 23 stycznia 2018 - 00:00

  • 1

#267 Starh Napisany 13 czerwca 2018 - 13:15

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Nie wydam, Metroid to dla mnie zawsze był średniak, w ogóle nie rewolucyjna gra, więc nie rozumiem jakiejkolwiek podjarki.
  • 0

#268 lukaszSA Napisany 13 czerwca 2018 - 13:17

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 917 Postów:

Nie wydam, Metroid to dla mnie zawsze był średniak, w ogóle nie rewolucyjna gra, więc nie rozumiem jakiejkolwiek podjarki.

 

No nie no.

 

Nienawiść do lesbijek można wybaczyć, ale za to to już ban 


  • 0

#269 Rudolf Napisany 13 czerwca 2018 - 15:23

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:

Nie wydam, Metroid to dla mnie zawsze był średniak, w ogóle nie rewolucyjna gra, więc nie rozumiem jakiejkolwiek podjarki.

:retard:  :retard:  :retard:  :retard:  :retard:  :retard:  :retard:  :retard:  :retard:  :retard:  /  :retard:


  • 1

#270 Starh Napisany 13 czerwca 2018 - 19:19

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
To napiszcie proszę dlaczego metroid jest gra wybitna.
  • 0



Inne z tagami: