Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metroid Trivia

Powrót na planetę Zebes Metroid

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
328 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Metroid Trivia (27 użytkowników głosowało)

Najlepszą grą w serii jest:

  1. Metroid (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  2. Metroid: Zero Mission (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  3. Metroid Prime Pinball (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  4. Metroid Prime Hunters (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  5. Metroid Prime (13 głosów [48.15%] - Zobacz)

    Procent głosów: 48.15%

  6. Metroid Prime 2: Echoes (1 głosów [3.70%] - Zobacz)

    Procent głosów: 3.70%

  7. Metroid Prime 3: Corruption (4 głosów [14.81%] - Zobacz)

    Procent głosów: 14.81%

  8. Metroid II: Return of Samus (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  9. Super Metroid (6 głosów [22.22%] - Zobacz)

    Procent głosów: 22.22%

  10. Metroid: Other M (2 głosów [7.41%] - Zobacz)

    Procent głosów: 7.41%

  11. Metroid Fusion (1 głosów [3.70%] - Zobacz)

    Procent głosów: 3.70%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#61 Pious Napisany 24 grudnia 2012 - 19:03

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Dokladnie. To wlasnie ten brak izolacji w 3 jest wiekszym problemem i skrajnoscia w serii. Jezu, mam MPT na polce i nie wiem czy odpalac, czy ME2 cisnac...
  • 0

#62 Kaxi Napisany 25 grudnia 2012 - 01:03

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 152 Postów:

Pisanie więc, że izolacja w jedynce jesy skrajna oznacza, że się zna tylko jedynkę i trójkę i nie ma skali porównawczej.

Musisz coś z tym zrobić.



Pisanie, że nie grałem w inne Metroidy na podstawie wyrażenia "skrajna izolacja" oznacza ze albo się skacze do konkluzji, albo ma się kiepskie czytanie ze zrozumieniem skills.

Napisałem skrajna izolacja w wymiarze ogólnym, no nie wiem jak ianczej to określić, ludzkim? Chodziło mi o absolutny brak kontaktu z innymi żywimi istotami rozumnymi (piratów nie liczę). A nie w porównaniu do innych części, to sobie dopowiedziałeś ;) Chodziło mi o to, że ta izolacja jest całkowita i że to niekoniecznie źle, ale w moim przypadku psuje efekt zawieszenia niewiary, bo jest aż mało prawdopodobne.

Grałem w całą trylogię Prime, Other M oraz (najpierw) Metroid Fusion na GBA. Fusion zajarało mnie serią, bardzo mi się podobał, ale wolę Metroidy w grafice 3d.

Poza tym dla mnie izolacja w metroidach nie jest kluczowym, świętym elementem (ale zdaję sobie sprawie ze jestem w mniejszosci). Bardziej przykuwa mnie design i klimat obcych planet, zagadki, zdobywanie możliwości otwierających wiele nowych ścieżek i sekretów. Do tego stopnia, że nie przeszkadzałoby mi w ogóle, a nawet chciałbym, by na jednej z odwiedznaych planet Samus znalazła jakąś osadę albo wioskę obcych (coś w ten deseń było w Echoes, ale oczywiście wszyscy już nie żyli) i pogadała z NPCami.

Corruption dla mnie miało idealny balans: izolacja i samotność na powierzchni planet, żyjące uniwersum w przestrzeni.
  • 0

#63 torq314 Napisany 25 grudnia 2012 - 02:19

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 463 Postów:

Grałem w całą trylogię Prime, Other M oraz (najpierw) Metroid Fusion na GBA. Fusion zajarało mnie serią, bardzo mi się podobał, ale wolę Metroidy w grafice 3d.


Jakoś wcześniej nie chwyciłem nigdy Twojej historii, więc domniemałem, że jest węższa niż to.

Z tego zaś wynika, że do certyfikacji niewiele Ci brakuje, właściwie tylko Super Metroid i masz pieczątkę w papierach :)
  • 0

#64 Tawotnica Napisany 25 grudnia 2012 - 02:38

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 103 Postów:
Już abstrahując od klimatu odosobnienia, to moim zdaniem gameplayowe zmiany w Corruption nie wpływają na korzyść MP3. Planety to średni pomysł, zaryzykowałbym stwierdzenie, że czynią grę bardziej liniową. Hyper Mode to wprawdzie urozmaicenie, ale jednak uproszczenie. Do tego dochodzi design bardziej nastawiony na akcję pod wiilota i otrzymujemy najprostszego Prima. Nie wiem czy najsłabszego z trylogii, bo Echoes z kolei w drugą stronę było mocno przegięte momentami i równoległy, ciemny świat to niezbyt oryginalny pomysł, ale nad pierwszym Primem bym Corruption nie postawił.
  • 0

#65 twilitekid Napisany 27 grudnia 2012 - 22:13

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Wsiąkłem w MP na dobre i juz mysle co tu połapać na przyszłość. Jak tam to Hunters z DSa? Warte uwagi?

Ten post był edytowany przez twilitekid dnia: 27 grudnia 2012 - 22:14

  • 0

#66 Godot Napisany 27 grudnia 2012 - 22:24

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Hunters jest bardzo słaby. Tak samo Other: M. Kup sobie... Donkey Kong Country Returns. Bo to Retro jest genialne, a nie Metroid
  • 0

#67 Tawotnica Napisany 27 grudnia 2012 - 22:41

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 103 Postów:

Wsiąkłem w MP na dobre i juz mysle co tu połapać na przyszłość. Jak tam to Hunters z DSa? Warte uwagi?


niekoniecznie. Bardziej ciekawostka, bo solidnych FPSów na DS'a dużo nie ma, ale jako MP zdecydowanie odstaje od Primów na GCN/Wii.
  • 0

#68 Kaxi Napisany 27 grudnia 2012 - 22:43

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 152 Postów:
jednak w swoim czasie robiło wrażenie tym, co udało się osiągnąć na NDSie. Mi się tam podobało. Po taniości można kupić jak najbardziej IMO :)
  • 0

#69 twilitekid Napisany 27 grudnia 2012 - 22:46

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Taniość, nie taniość... Ja tu bardziej kalkuluję czas ;). Ale ok, widze że nie ma sensu na razie. Badam temat emu SNESa na DS zeby tego Super Metroida ograc na czyms mobilnym.
  • 0

#70 Tawotnica Napisany 27 grudnia 2012 - 22:57

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 103 Postów:
jak masz DS/DSL to jeszcze możesz na Zero Mission (bardzo udany remake pierwszego Metroida) albo Fusion na GBA polować.

jednak w swoim czasie robiło wrażenie tym, co udało się osiągnąć na NDSie. Mi się tam podobało. Po taniości można kupić jak najbardziej IMO :)


pewnie, na premierę to było coś. Multi bardzo miło wspominam (m.in. bo działa single-card :P), ale jednak trochę się już postarzała.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 27 grudnia 2012 - 23:02

  • 0

#71 Kradziej Napisany 28 grudnia 2012 - 15:11

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Samus Aran z LEGO, całkiem fajna:
http://www.flickr.co.../in/photostream
http://www.flickr.co.../in/photostream
  • 0

#72 Tawotnica Napisany 12 stycznia 2013 - 20:06

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 103 Postów:
Pewnie nie tylko ja o tym nie wiedziałem:
http://www.siliconer...-gets-new-demo/
Powstaje fanowski remake drugiego Metroida (w stylu Super Metroid). Można pobrać demko.
  • 0

#73 lukaszSA Napisany 12 stycznia 2013 - 20:16

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 942 Postów:
Ciekawe. Od Metroida 2 odrzuca mnie właśnie czarno-białość, która tu nie występuje. Wygląda ładnie
  • 0

#74 Pious Napisany 12 stycznia 2013 - 20:18

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
A ja kupilem komplet igka za 2 dyszki i na gba mam w kolorach.
  • 0

#75 lukaszSA Napisany 12 stycznia 2013 - 20:20

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 942 Postów:
Ja bym musiał kupić na VC, które gier z GB nie koloruje <_<
  • 0

#76 Godot Napisany 12 stycznia 2013 - 20:20

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Pious, mogę odpalić Trilogy jak chcesz
  • 0

#77 Pious Napisany 12 stycznia 2013 - 20:22

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Doszlo? To wez odpal ustaw vc24 na tak i jak sie zsynchronizuja to wyslij :-)
  • 0

#78 Godot Napisany 13 stycznia 2013 - 12:42

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Zacząłem grać w Trylogię, znowu. Skończyłem prolog i teraz słucham sobie muzyczki w Tallon Overworld... Ta gra jest po prostu cudowna i ponadczasowa
  • 0

#79 Pious Napisany 13 stycznia 2013 - 20:46

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Jest, zaczynam dzis Echoesa. Greg, te vouvhery zalapalo? Widzi mnie juz gra, czy nie?
  • 0

#80 Godot Napisany 20 stycznia 2013 - 10:44

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Gram sobie w jedynkę i zwiedzam Chozo Ruins. Zwiedzam. Patrzę sobie na ściany, oglądam roślinki, obserwuję niebo. Ta gra jest tak naładowana detalami, że aż strach. Przechodzę ją już chyba 10 raz i za każdym razem fantastycznie się bawię. Niesamowita, absolutnie niesamowita pozycja.

Pious, zaraz włączę te VC24
  • 0

#81 Pious Napisany 20 stycznia 2013 - 11:41

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Prawda w 100%. Gra ma 10 lat na karku, grałem w nią milion razy, znam na pamięć każdy moment, a również bawię się nią jak za czasów GCN. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że nie ma tu żadnej filmowości, żadnych filmowych scenariuszy i dialogów, pierdyliardów polygonów i tryliarda innych bzdetów. Czysta konsolowa rozrywka od początku do końca. Świetna gra.

Wczoraj pękł MP2, ale jednak epickością 1 nie przebije. MP1 to taki SM w 3D, Echoes jest zupełnie inny. Poza tym brakuje mi w 2 i 3 backtrackingu z 1. Ludzie na bt psioczą, a ja to uwielbiam, gdy nagle odkrywam nową drogę i dochodzę do nowego zakątka, żeby napotkać kolejne schodzy. To zastanawianie się co może być za tamtymi kolorowymi drzwiami jest najwspanialszym elementem serii. Nawet Zelda tak sprawnie nie rozwija tego elementu, a przecież szkielet obu gier jest ten sam.

A teraz cisnę MP3. Tu już jest nowocześnie, dialogi, brak odosobnienia (przynajmniej przez 1h) i liniowo niestety. Mimo to, wciąż gra 10/10 i oderwać się nie idzie.

Greg, jak możesz to wyślij mi 5 tych voucherów, nie więcej. Jeden typ z UK mi wysłał 10, a potrzeba tylko 15.
  • 0

#82 Godot Napisany 20 stycznia 2013 - 11:49

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ok. A do czego one są potrzebne?
  • 0

#83 Pious Napisany 20 stycznia 2013 - 12:06

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Do odblokowania dioram oraz bonusowych ficzerów, np. Mii ludek bujający łepetyną w kabinie statku, screenshot tool, naklejki na statek. Dodatki, ale ja lubię w grze odblokować co się da, a tu nie wymaga to niczego wielkiego.
  • 0

#84 Godot Napisany 20 stycznia 2013 - 12:09

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
A. Posłałem. Chcesz to się baw.

Phendrana Drifts to najlepsza miejscówka ever!
  • 0

#85 Pious Napisany 20 stycznia 2013 - 12:12

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Dzięki.

Phendrana jest dziwna. Z jednej strony pustka, wszędzie biało, a z drugiej klimacior. Muzyka, szczególnie w późniejszej części jest genialna. Takie same wrażenie mam odnośnie Tallon Overworld. Początkowo meh, a jak zaskoczy coś we łbie to można stać i słuchać muzyki. Tak robiłem :tak:
  • 0

#86 fingus Napisany 20 stycznia 2013 - 14:38

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Ale mi robicie apetyt. :^^: Też uwielbiałem Phendrana Drifts, ale i Chozo Ruins zachwycało klimatem. Jeszcze trochę Was poczytam, a rzucę w cholerę tego krapowatego ME3 i wezmę się za porządne granie. :P
  • 0

#87 Godot Napisany 20 stycznia 2013 - 14:43

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
I słusznie uczynisz Fingusie. Bardzo słusznie.

Muza w Magmoor Caverns niszczy psychę. Ten rytm jest po prostu hipnotyzujący. Kurde, w zasadzie każda miejscówka rozwala :)
  • 0

#88 Pious Napisany 20 stycznia 2013 - 14:55

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Greg, a w 2 i 3? W 2 zawsze podobało mi się Torvus. Klimat i różnorodność jak w Phendranie. Brakuje tylko równie mocnej muzy. W 3 za to Elyysia wymiata. Dużo lepsze miejsce od fortecy z Echoesa, a do tego z fajną muzą.
  • 0

#89 torq314 Napisany 20 stycznia 2013 - 16:09

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 463 Postów:
Najlepsza miejscówka z wgniatającym klimatem i muzyką to sunken ship. Phendrana jest zaraz za.
  • 0

#90 fingus Napisany 20 stycznia 2013 - 16:11

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Ale to chyba nie w żadnym Prime? (W każdym razie youtub wyrzucł mi super metroida.)

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 20 stycznia 2013 - 16:12

  • 0



Inne z tagami: