Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiedźmin 3: Dziki Gon

GOTY 2015 CD Projekt Red CD Projekt PS4 XONE PC Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6648 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Premiera W3 (47 użytkowników głosowało)

GOTY generacji?

  1. Tak (30 głosów [63.83%] - Zobacz)

    Procent głosów: 63.83%

  2. Tak (17 głosów [36.17%] - Zobacz)

    Procent głosów: 36.17%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#6181 xell Napisany 10 listopada 2017 - 11:28

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
IMO Wiedźmin 3 niezbyt pomaga graczowi chcącemu przejść grę bez HUDa, a konkretnie bez minimapki. Dialogi i zapisy w dzienniku nie opisują, jak dojść na miejsce przeznaczenia. RPGi w rodzaju Morrowinda czy Gothic 1/2 rozwiązały ten aspekt perfekcyjnie, szkoda że od tamtego czasu taki regres nastąpił. :(
  • 0

#6182 vagrant3 Napisany 10 listopada 2017 - 11:59

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

bez gps ani rusz


  • 0

#6183 bartezoo Napisany 10 listopada 2017 - 13:25

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
No tez nie rozumiem jak można sobie tak kazulowo syfić ekran.
  • 0

#6184 Chewie Napisany 10 listopada 2017 - 16:52

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

na szczescie jest mod immersive hud


  • 0

#6185 Chewie Napisany 12 listopada 2017 - 15:15

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

jakby tak zrobili jedynkę na silniku trójki :banderas: http://www.gry-onlin...3.asp?ID=106543


  • 0

#6186 Eldarion Napisany 21 listopada 2017 - 14:12

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 113 Postów:

fajny mod od projektanta gry :king:

http://www.eurogamer...d-dla-wersji-pc


  • 0

#6187 Shinigami Napisany 21 listopada 2017 - 14:26

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

 

 

 Także nagrody w złocie powinny być bardziej odpowiednie.
Dla przykładu, Krwawy Baron jest bardziej hojny
zmodyfikował także siłę bomb, by te były bardziej przydatne

 


  • 0

#6188 Schrodinger Napisany 21 listopada 2017 - 14:31

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
może za trzecim razem Ci wyjdzie
  • 0

#6189 Kurzy Napisany 21 listopada 2017 - 22:22

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

IMO Wiedźmin 3 niezbyt pomaga graczowi chcącemu przejść grę bez HUDa, a konkretnie bez minimapki. Dialogi i zapisy w dzienniku nie opisują, jak dojść na miejsce przeznaczenia. RPGi w rodzaju Morrowinda czy Gothic 1/2 rozwiązały ten aspekt perfekcyjnie, szkoda że od tamtego czasu taki regres nastąpił. :(

Karwa tryb survival w Wiesku 3 przy takim świecie i podróżowanie po świecie i robienie questow dzięki podpowiedziami i rozmowom :banderas:
  • 0

#6190 Spuczan Napisany 07 grudnia 2017 - 21:17

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:
Velen_1.jpg
 
Ukończyłem Serce z Kamienia i nie pozostaje mi nic innego niż napisać: Panie i Panowie, czapki z głów!
 
Serce z Kamienia utrzymuje najwyższy możliwy poziom giereczkingu dla dużych dzieci, jaki ustalił Wiedźmin 3: Dziki Gon. Gra jest dużo mroczniejszy niż podstawowa wersja gry i bardzo mi się to spodobało.
 
Postacie, zadania, fabuła to jeden wielki :banderas: i muszę się zgodzić z Bzdurasem, że historia Olgierda i Iris pozostawia w tyle przehajpowany przez co poniektórych forumowiczów tzw quest barona.
 
Praktycznie każde z głównych zadań to doskonała uczta dla gracza.  Witold, wesele, wizyta w obrazie czy spotkanie z Shani  :zakochany:
 
Wiztę w rezydencji von Evereców zapamiętam na długo. Było tajemniczo i mrocznie. Jęki, płacze, nagły hałas, Klucznik i duchy  :kult:  Praktyki Olgierda okazały się zgubne i trochę żal mi Iris. Świetnie oglądało się radosne wspomnienia. Później można zobaczyć do czego Olgierd doprowadził. Zabójstwo ojca i powolne doprowadzanie Iris do stanu w jakim się znalazła idealnie obrazują zmianę tej postaci.
 
Umowa Pana Lusterko z Olgierdem przypomina trochę historię Pana Twardowskiego tylko finał nie jest taki jak w przypadku znanego szlachcica. W zasadzie śmiało mogę stwierdzić, że najgorszym momentem jest początek dodatku a właściwie moment od zabicia Żabiego Księcia do uwolnienia się z obstawy Ofirczyków. I muszę dodać, że to dla mnie jedyna wada po szukaniu czegoś na siłę.
 
Spoiler
 
Naturalnie zabieram się teraz za Wino i Krew i nie mam już żadnych złudzeń, że będę się bawił wyśmienicie  :banderas:

  • 5

#6191 lukaszSA Napisany 07 grudnia 2017 - 21:48

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Serca z Kamienia to najlepsza część całości


  • 1

#6192 Bzduras Napisany 08 grudnia 2017 - 06:28

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Iris :cry:
  • 0

#6193 Spuczan Napisany 10 grudnia 2017 - 22:30

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

Toussaint, Toussaint! ty jesteś jak zdrowie;

Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,

Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie

Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.

 

Dolina_Sansretour_2.jpg

 

Znacie to uczucie kiedy skończyliście zajebistą grę? Myślicie, że już widzieliście wszystko więc włączacie dodatek i znowu zbieracie szczękę z podłogi. Nie zdążyliście jeszcze ochłonąć po skończeniu pierwszego dodatku a po pierwszych 30 minutach drugiego dodatku ponownie banderasujecie nad genialnością Wiedźmina 3 i tego czego dokonali ludzie z karceru CD Projekt  :bowdown:

 

To już możecie sobie mniej więcej wyobrazić w jakim stanie jestem. Ale do rzeczy!

 

Bez wahania zdecydowałem się pomóc Annie Henriettcie. Już po chwili (dobra, dobra to nie była chwila ale przysięgam, że to tyle trwało) walczyłem z Dettlaff van der Eretein by następnie przywitać się z Regisem i wyruszyć do chaty wichta na romantyczną kolacje.

 

Graficznie to nadal cudo, fabularnie miodzio a gameplayowo.. orzechowo? Gameplay nadal sprawia radochę mimo, że właśnie stuknęła 100 godzina. Wracam do grania  :ninjadance: 


  • 9

#6194 Bzduras Napisany 11 grudnia 2017 - 07:10

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Jarasz się grą ze słabym gameplayem i skopanymi hitboxami? A miałem Cię za prawdziwego gracza :(
  • 0

#6195 Spuczan Napisany 11 grudnia 2017 - 09:03

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:
Nie grałem w najnowszą Zeldę, Nier: Automata, Divinity: Original Sin 2 ani FM 7 a w Wiedźmina 3 zagrałem dwa lata po premierze. Nie wiem czy jeszcze mogę się nazywać graczem :nie:
  • 0

#6196 Godot Napisany 11 grudnia 2017 - 09:46

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Propsujesz Wiedźmina, więc jest dla Ciebie nadzieja
  • 0

#6197 xell Napisany 11 grudnia 2017 - 17:11

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Nie grałem w najnowszą Zeldę, Nier: Automata, Divinity: Original Sin 2 ani FM 7 a w Wiedźmina 3 zagrałem dwa lata po premierze. Nie wiem czy jeszcze mogę się nazywać graczem :nie:

Poczekaj na rozszerzoną edycję jak już przegapiłeś premierową gorączkę, pierwsze dwie trzecie gry to absolutna RPGowa nirwana, ale pod koniec niestety poziom opada (gra nie robi się zła ani nic takiego, jedynie nie jest tak genialna), a może w rozszerzonej edycji te problemy zaadresują.


  • 0

#6198 Bzduras Napisany 11 grudnia 2017 - 18:11

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:

Xell, jaki jest próg wejścia? Nigdy nie grałem w tego typu RPGa - warto czy dać sobie spokój?


  • 0

#6199 xell Napisany 11 grudnia 2017 - 19:02

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Ciężko mi odpowiedzieć. Gra jest w wielu aspektach zupełnie inna od pozostałych izometrycznych RPGów, więc ich znajomość nie ma zupełnie przełożenia na sukces w D:OS2. Klasyczny poziom trudności  potrafi być absolutnie brutalny i trzeba szukać każdego sposobu, żeby zmaksymalizować szansę wygranej. Głębia i otwartość poszczególnych systemów rozgrywki jest jednak niesamowita i eksperymentowanie przynosi nie lada radochę. Wymagane jest więc bardziej odpowiednie nastawienie niż znajomość konwencji - coś jak, np. Dark Souls.

Na youtube jest sporo filmików wprowadzających w grę i przedstawiąjących elementy, które łatwo przeoczyć, a pomagają w graniu.

 

Ale dzięki poziomowi trudności gra jest tak dobra - dwudziestominutowe bitwy, które w ostatnich turach są decydowane przez kilka punktów HP w jedną czy drugą stronę, napotkanie bossa, który jest bardzo mocny i wymyślanie na niego kolejnych strategii, aż któraś się w końcu uda.

 

Ostatecznie bym powiedział, że jak najbardziej warto spróbować, zwłaszcza skoro GOG pozwala zrobić refunda w ciągu 30 dni. Dla mnie to jedna z giereczek mojego życia. :)


  • 0

#6200 Spuczan Napisany 19 grudnia 2017 - 16:06

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

Gram dalej. Czy po 100 godzinach znudził mnie Gwint, poszukiwania schematów lub zaliczanie pytajników? Nie.

 

Oprócz zebrania talii Skellige i wygraniu turnieju, czasem najdzie mnie ochota na złojenie komuś skóry w Gwinta. Tak właśnie było podczas oczekiwania na turniej rycerski. Nie mogłem odmówić Palmerinowi de Launfal. Co prawda obrazek nie pochodzi z tej potyczki ale wynik jaki udało mi się wykręcić jest całkiem fajny.

 

Lasy_Karoberty_15.jpg

 

Co prawda troszkę odpuściłem z wykrzyknikami ale reszta bawi tak samo jak na początku. To tylko pokazuje z jak genialną grą mam do czynienia. Fabularnie jestem teraz w tym momencie Szturm na Dun Tynne.

 

Nie udało się odczarować Wichta więc go utłukłem. Natomiast pomogłem zakochanemu rycerzowi i jego wybrance serca. Powiem szczerze, że dobrze bawiłem się podczas turnieju. W pewnym momencie miałem dość wyścigów ale ten w którym bierzemy udział na zawodach jest miłą odmianą. Siekanie manekinów i strzelanie do tarczy sprawiało radochę. 

 

Krajobrazy nadal zachwycają. Pisałem to już kilka razy ale powtórzę raz jeszcze: gra jest śliczna. Ludzie z CDP stworzyli genialny silnik który pozwala na budowanie, zapierających dech w piersiach, lokacji.  Takich jak  te poniżej.

 

Miasto_Beauclair_6.jpg
 
Ilość szczegółów powala. Stragany, statki, zamki na zbudowana na wzgórzach, ruiny, wieże, młyny, ogromne pola i łąki, winnice i piękne budynki. Jest na czym zawiesić oko. Praktycznie nie wspominałem o muzyce która również trzyma wysoki poziom. Idealnie wpasowuje się w słowiańskie klimaty i współgra ze stworzonym światem.

Ten post był edytowany przez Spuczan dnia: 19 grudnia 2017 - 16:12

  • 4

#6201 Schrodinger Napisany 19 grudnia 2017 - 16:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Wiedźmin i Zelda to mesjasze tej generacji, reszta jest daleko w tyle. A Gwint mnie specjalnie nie nudził, potem miałem już taką talię że orałem wszystkich na lewo i prawo, ot prosta, szybka gierka.


  • 0

#6202 Daddy Napisany 19 grudnia 2017 - 16:18

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

Spoiler


Trochę? :yao:

Przecież

Spoiler


  • 0

#6203 Schrodinger Napisany 19 grudnia 2017 - 16:20

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Wesele, Dziady, tam co krok jest odniesienie do polskiej literatury / słowiańskiej mitologi czy polskiego spierdolenia

 

a Pan Lusterko zajebisty jest, obok Barona najlepsza postać! 


  • 1

#6204 Spuczan Napisany 19 grudnia 2017 - 16:20

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

Daddy oczywiście masz rację. Źle dobrałem słowa.

 

Spoiler

  • 3

#6205 Daddy Napisany 19 grudnia 2017 - 16:32

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

Rozumiem, kłaniam się :sir:

 

Spoiler

  • 1

#6206 Dixi Napisany 20 grudnia 2017 - 15:52

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Xbox One X dostał nowego patcha, Możliwość grania w 4K lub dynamiczna rozdzielczość w 60 fps + wsparcie dla HDR. PS4 Pro ma dostać HDR jakoś po nowym roku.

 

In 4K Mode the game will run in 4K resolution (or supersampled on a non-4K display) with stable 30fps gameplay, whereas Performance Mode enables dynamic resolution scaling (from 1080p up to 4K) while targeting 60 fps during gameplay. Both modes support HDR.
An upgrade patch introducing HDR support will soon be released for the PS4™ Pro console as well.

List of changes for Xbox One X:
  • 2 new graphic modes: 4K Mode and Performance Mode
  • support for 4K resolution 
  • HDR support
  • enhanced shadows, ambient occlusion and texture filtering
  • higher resolutions textures
  • dynamic resolution scaling (from 1080p to 4K)

 


  • 0

#6207 vagrant3 Napisany 20 grudnia 2017 - 16:09

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

musze dziś sprawdzić czy faktycznie juz jest ten paczyk. xonex ftw!


  • 0

#6208 Hellmans Napisany 20 grudnia 2017 - 19:18

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

beka z prosiaka


  • 0

#6209 Schrodinger Napisany 20 grudnia 2017 - 19:29

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
no smutłem :(
  • 0

#6210 Godot Napisany 20 grudnia 2017 - 21:42

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Trzeba iść jutro do sklepu i kupić
  • 0



Inne z tagami: