Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiedźmin 3: Dziki Gon

GOTY 2015 CD Projekt Red CD Projekt PS4 XONE PC Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6648 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Premiera W3 (47 użytkowników głosowało)

GOTY generacji?

  1. Tak (30 głosów [63.83%] - Zobacz)

    Procent głosów: 63.83%

  2. Tak (17 głosów [36.17%] - Zobacz)

    Procent głosów: 36.17%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#6151 burnstein Napisany 24 października 2017 - 14:07

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

EXEL? Grałem w to chyba już kiedyś na pececie. To takie z prostokącikami?


  • 0

#6152 Stan Napisany 24 października 2017 - 14:07

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 201 Postów:

Słabe, a takie porównanie był modne jakiś rok temu. :cf: 


  • 0

#6153 lukaszSA Napisany 24 października 2017 - 14:11

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Strasznie chujowa jakość tego obrazka. 

 

Potężny PC nie jest w stanie czytelnie czcionki wyrenderować?


  • 0

#6154 Chewie Napisany 24 października 2017 - 14:32

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

ale z drewniana mechanika to prawda (pomijajac to ze elmex jest jeszcze bardziej drewniany)


  • 0

#6155 Starh Napisany 01 listopada 2017 - 23:44

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

4K, HDR, Lepsze cienie, wygładzanie krawędzi, tekstury lepszej jakości, ambient occlusion i wyższy fps na XoX.

https://twitter.com/...786678115041282

https://news.xbox.co...hoto_lrn_11.1.4


  • 0

#6156 Eldarion Napisany 02 listopada 2017 - 10:08

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 113 Postów:

czekam tylko na hdr bo reszta jest już od dawna :u2:  na pc


  • 0

#6157 Chewie Napisany 03 listopada 2017 - 00:53

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Jakby mialo 60 klatek to moze by to bylo czegos warte, ale nie lepiej dac zwierzakom 4k i hdr lul


  • 0

#6158 Spuczan Napisany 05 listopada 2017 - 20:12

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 961 Postów:

Okrawki.jpg

 

Skończyłem podstawkę. Licznik wskazuje 77 godzin. Przez ten czas udało mi się osiągnąć 34 poziom postaci. Na początku opiszę to co według mnie nie zagrało.
 
Przede wszystkim system podróży jest niedopracowany. Trzeba cały czas zerkać na mapkę żeby zlokalizować drogowskaz co jest upierdliwe. Szkoda, że nie rozwiązali tego tak jak w Xenoblade Chronicles 3D, gdzie możemy teleportować się do danego miejsca w każdej chwili. Znacznie ułatwiło by to poruszanie zwłaszcza po miastach kiedy mamy do domknięcia 5-6 zadań. Bieganie po warowni Barona czy Novigradzie nie zawsze było przyjemne.
 
Sprzedawanie przedmiotów. Od samego początku podnosiłem wszystko niczym wzorowy chomiczek. Doszło do tego, że spłukałem wszystkich kupców a skrzynia pęka w szwach. Swoją drogą muszę nadmienić, że dorzucanie kolejnych rzeczy do skrzyni (grałem na PS4) wiąże się z małym acz uciążliwym lagiem. Skoro twórcy przewidzieli tyle rzeczy (składników alchemicznych, różnego rodzaju śmieci, broni, ubranek, kamieni) to powinni wprowadzić jakiś system odnawiania się kasy u kupców. Przecież nie będę kupował 30 rzeczy po 500 sztuk złota żeby sprzedać 10 po tysiąc (a takich mam trochę). Same klejnoty, drabiny, skóry, naszyjniki w moim ekwipunku są warte tyle, że najbogatszy kupiec wymięka. A gdzie mam spieniężyć rzeczy ze skrzyni?
 
Ostatnim zarzutem jest nadużywanie detektywistycznych zdolności Geralta. Wpleciono to prawie wszędzie i w pewnym momencie już miałem dość. Ileż można podążać za zapachem, szukać śladów lub przeszukiwać pomieszczenie w celu odnalezienia kolejnych dowodów?
 
Ponarzekałem sobie troszkę więc teraz możemy napisać bomby prawy. Gra jest GENIALNA i dopracowana w każdym calu. Grafika jest przepiękna. Przywiązanie do szczegółw ogromne. Nie mam pojęcia ile czasu zajęło przygotowanie tak kapitalnego świata. Biały Sad, Velen, Novigrad, wyspy Skellige czy Kaer Morhen są fenomenalnie przygotowane i z ręką na sercu nie jestem w stanie wskazać która z nich jest najgorsza. Łąki, śliczne lasy, młyny, mosty, skały, lochy, ruiny, potoki, piękne miasta, porty, pomosty, budynki :banderas: w każdej chwili można się zatrzymać by podziwiać widoki. Wspomnę jeszcze o zapierających dech w piersiach zachodach i wschodach słońca. Oczywiście znajdą się elementy do których można się przyczepić bo są gorzej wykonane (np.szczyty  gór). To chyba jedyna gra w której zapełniłbym cały dysk konsoli obrazkami w formacie *png.
 
Fanem Sagi nigdy nie byłem ale książki przeczytałem i podobały mi się. Wplecenie najważniejszych bohaterów książki w świat Wiedźmina 3 to ogromny atut. Pamiętam jak dziś spotkanie z Bonhartem w Wiedźminie 1. Wtedy nie wyglądało to dobrze. Natomiast teraz nie mogę niczego zarzucić żadnej postaci. Każdy bohater została odpowiednio przygotowana i ani razu nie odniosłem wrażenia, że kogoś zrobili na "odwal się".  Seksowana Yennefer, szujowaty Dijkstra, zabawny Zoltan, chłodny Emhyr to kapitalny przykład jak porządnie przenieść postać z książki do gry. Ludzie z CD Projekt spisali się na medal. Zresztą nie pierwszy raz w tej grze. Głosy również dobrano idealnie, szczególnie u Yen i Ciri <3
Wiele osób narzekało na system walki. Ja nie mogę mu nic zarzucić. Jest zakładka ze szermierką,  Znakami, alchemią, dodatkowymi umiejętnościami i mutagenami. Czego trzeba więcej? W każdym drzewku znalazłem coś dla siebie i żadnego nie mogłem olać. Zastanawiam się czy ci najwięksi malkontenci nie przelecieli gry na najniższym poziomie wciskając jeden guzik i klepiąc podstawowe ciosy.  Dobór odpowiedniego stylu, wzmocnienie się Znakami i eliksirami to dla mnie podstawa przed każdą walką. Na pewno nie jest to najlepszy przykład jak powinien wyglądać system walki ale jest na tyle rozbudowany, że każdy znalazłby coś dla siebie. Rzekłem.
 
Mozemy tworzyć i używać bomby. Mamy dwa rodzaje uników, kontratak, kuszę (to akurat najsłabszy element) a do tego każdy Znak ma kilka wersji w zależności od poziomu. Jeszcze raz napiszę, że możliwości jest naprawdę wiele.
 
Wstawki gdzie sterujemy Ciri uważam za bardzo dobry ruch.  To tylko krótkie, korytarzykowe epizody ale świetnie spełniły swoją rolę. Pamiętam ten pierwszy raz gdy wpadłem w grupę wrógów i ich rozniosłem. Czułem się wtedy potężny. Czułem, że Ciri naprawdę jest kimś wyjątkowym niczym w książce. Walka z Wiedźmami czy Caranthirem była formalnością. Przed  walką z Eridinem przedzierałem się przez zastępy rycerzy Dzikiego Gonu i ogary i oczywiście wpadłem w nich jak w masełko.
 
Każde zlecenia zaczynałem od odpowiedniego przygotowania. Wzmocnienie miecza i pancerza, dobór stylu walki, wykorzystanie odpowiednich znaków, oleje i eliksiry oraz dodatkowe mutageny.  Zrobiłem wszystkie zlecenia i za każdym razem czułem się jak prawdziwy Wiedźmin. Wielokrotnie podchodziłem do walki z trudniejszymi przeciwnikami (gra sugerowała mi, że walka skończy się moją śmiercią) i dzięki odpowiedniej taktyce wychodziłem z każdego starcia zwycięsko.
 
Fabuła okazała się po prostu dobra. Dla wielu okaże się to pewnie poważnym zarzutem który może być odczytany jako wada. Nic z tych rzeczy. Nie należę do osób które będą wychwalały "quest Barona". Raczej nic was tu nie zaskoczy i nie będziecie zbierać szczęki z podłogi . Fabuła jest przemyślana i tyle. Aż tyle i tylko tyle.
 
Gwint zasługuje na osobny akapit. Fantastyczna gra z którą można spędzić wiele godzin. Fajny system który zapewnia wiele godzin fascynującej rozrywki. Nierzadko odpuszczałem zadania poboczne czy nawet główny wątek żeby pyknąć jeszcze jedną czy dwie partie.
 
Przypomnę, że od samego początku grałem dobrą postacią. Pomogałem ludziom, nigdy nie wyciągałem łapy po kasę ani nikogo nie zaatakowałem bez powodu. Zawsze pomagałem Ciri, towarzyszyłem jej w ważnych dla niej momentach i wspierałem kiedy mogłem. Skutkiem tego było "najgorsze" (według mojego brata) zakończenie czyli Ciri została Wiedźminką. Nakręślę trochę moje najważniejsze wybory: pomagałem Baronowi, uratowałem jego żonę i córkę, oszczędziłem sk***iela Juniora, kręciłem z Yen i Triss (za co zostałem odpowiednio nagrodzony - tutaj tylko nadmienię, że kiedy przyszły do mnie razem to już widziałem czego się spodziewać), zabiłem Radowida, zabiłem Dijkstrę, pomagałem czarodziejkom, nie zabiłem Wiedźmina który wyrżnął wioskę, nie wygoniłem bożątka z domu, starałem się nie zabijać potworów tylko za to, że są potworami (dlatego nie zarżnąłem Sukkuba, stworów które na mnie zastawiły pułapkę, trolla który zabił górników) za to karałem okropne zachowanie ludzi którzy dopuszczali się nieludzkich występków.
Oczywiście od razu zabrałem się za dodatki :tak: 
 
 
 

  • 7

#6159 Chewie Napisany 05 listopada 2017 - 20:26

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

na tym skrinie wyglada jak elex


  • 0

#6160 Godot Napisany 05 listopada 2017 - 22:06

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Z Bonhartem w jedynce? Pewien jestes?
  • 0

#6161 Spuczan Napisany 05 listopada 2017 - 22:20

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 961 Postów:

No właśnie już wiem, że pamięć spłatała mi niezłego figla  :ok:


  • 0

#6162 Stan Napisany 05 listopada 2017 - 22:52

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 201 Postów:

System szybkiej podroży imo jest ciekawy(wiem ze nie każdemu moze odpowiadać), taki teleport zawsze i wszędzie byłby zbyt prosty, obstukany i zabił by eksplorację i podziwianie widoczków. 


  • 0

#6163 oranje Napisany 06 listopada 2017 - 07:05

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
Ja w ogóle jestem przeciwnikiem szybkich podróży w grach.
  • 0

#6164 Starh Napisany 08 listopada 2017 - 22:47

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Wiedźmin smiga w 60 fpsach na XboX (gra bez patchy)


  • 0

#6165 Chewie Napisany 09 listopada 2017 - 00:02

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

No i to jest upgrade a nie ten pokaz slajdow ze szrota


  • 0

#6166 Eldarion Napisany 09 listopada 2017 - 15:34

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 113 Postów:

ppfff czy ja wiem ( za eurogamer)

"Wydaje się, że to właśnie wyświetlanie tylko 900p umożliwia konsoli przekazanie większości mocy obliczeniowych na inne cele, co przekłada się na stałe 60 FPS.

Taki profil wydajności nie jest także absolutnie stały. Nie brakuje spadków, choć głównie w najbardziej wymagających scenach, jak centrum Novigradu czy Krzywouchowe Moczary.

Jeśli zainstalujemy łatki, gra wprowadzi automatycznie ograniczenie do 30 klatek na sekundę."

900p niestale 60 k/s i ustawienia konsolowe ( coś tam bylo nawet ultra low)


  • 0

#6167 Schrodinger Napisany 09 listopada 2017 - 15:36

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
taki wyglad xoxa
  • 0

#6168 Shinigami Napisany 09 listopada 2017 - 15:38

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

No i to jest upgrade a nie ten pokaz slajdow ze szrota

Tak wygląd fanów kaputerów. 900p ale ważne że jest prawie stałe 60 klatek.


  • 0

#6169 vagrant3 Napisany 09 listopada 2017 - 15:41

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

no ale chyba nie zostawią tej gieruni w 900p na xoxie


  • 0

#6170 Eldarion Napisany 09 listopada 2017 - 15:47

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 113 Postów:

no nie, trzeba czekać na pacza


  • 0

#6171 Danteusz Napisany 09 listopada 2017 - 22:48

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

no ale chyba nie zostawią tej gieruni w 900p na xoxie

Nie zostawią też 60 fps, XOX ma za słabego procka żeby uciągnąć miasta w Wieśku na 60 klatkach. Słaby CPU jest głównym problemem obecnej generacji konsol i niestety blokuje 60 fps w wielu grach :(


Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 09 listopada 2017 - 22:49

  • 0

#6172 Chewie Napisany 09 listopada 2017 - 22:59

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

 

No i to jest upgrade a nie ten pokaz slajdow ze szrota

Tak wygląd fanów kaputerów. 900p ale ważne że jest prawie stałe 60 klatek.

 

No lepiej mieć 24 fps/pseudo 4k


  • 0

#6173 Daddy Napisany 09 listopada 2017 - 23:10

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:
Tyż wczoraj skończyłem, ino że 2. dodatek. Tym samym skończyłem jedną z najlepszych gier, w jakie grałem w życiu :king: 9.7/10 easy :olo:

Nie będę się rozpisywał na 40 linijek jak Spuczan :cf: bo myślę podobnie. O gameplayu też nie zamierzam pisać za dużo, gdyż też mi nie przeszkadzał (walka itp.), jazda Płotką oczywiście potrafiła wkierwić, ale ogólnie nie odczułem tego, co niektórzy hejtują.

Za to warstwa fabularno-kulturowa :banderas: Jakie to było dobre! Jakie to kierwa było dobre! Już nie mówię o smaczkach dla osób czytających wcześniej książki :cf: Kto nie czytał, ten koszularska trąba i kamienie mu w nery :olo: Ale całokształt, nawet dla osób nie znających niuansów sagi, jest trudny pod podj3bania. A dla Polaków dodatkowy bonus, np. [Serce z kamienia]

Spoiler


Znalazło się nawet miejsce dla łysych z dziwnymi umiejętnościami pamięciowymi :dad:

sgKXoVd.jpg

Nie ma sensu się rozpisywać, bo każdy wie co tam było, ale wrzucę kilka momentów, które zapadły mi w pamięć - Spuczan, fingus i inni nie kończący gry z dodatkami niech nie zgadlądają ;)

No dobra, dam jedno fingusowi na zaostrzenie apetytu :parker:

d4yXWWn.jpg

Spoiler


No i trzeba będzie znaleźć tę maszynę :reggie:
hivXrDF.jpg

Ten post był edytowany przez DaddyMadCaddy dnia: 09 listopada 2017 - 23:14

  • 4

#6174 Bzduras Napisany 10 listopada 2017 - 08:53

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Oj, Serca z Kamienia miały klimat niesamowity, historia
Spoiler
i cała otoczka towarzysząca temu questowi z perspektywy czasu jest dla mnie jedną z najlepszych rzeczy jakie widziały gry wideło. Quest z Baronem jest przy tym słabą opowiastką dla autystycznych dzieci imo

Ten post był edytowany przez Itachi dnia: 10 listopada 2017 - 08:54

  • 0

#6175 Daddy Napisany 10 listopada 2017 - 10:13

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

autystycznych dzieci


Przypomnij mi kto się najbardziej nim jarał? :hmmm:

:cf:
  • 1

#6176 Bzduras Napisany 10 listopada 2017 - 10:15

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
No do czasu poznania historii Czarnej Pani i wyboru, który trzeba podjąć można się warunkowo Baronem jarać ;)
  • 0

#6177 Schrodinger Napisany 10 listopada 2017 - 10:22

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
zjeby, wracajcie do czipsuf i fifki
  • 1

#6178 Bzduras Napisany 10 listopada 2017 - 10:26

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Ty się nie znasz i masz na imię Dawid, wą
  • 0

#6179 vagrant3 Napisany 10 listopada 2017 - 11:10

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

dedi, 150h w grze i musisz mieć cały czas podpowiedź czym sprint a czym skok?


  • 0

#6180 Daddy Napisany 10 listopada 2017 - 11:14

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

dedi, 150h w grze i musisz mieć cały czas podpowiedź czym sprint a czym skok?


Olo, nie zwracałem na to uwagi, nie pamiętam już, ale pewnie myślałem, że po jakimś tutorialu to się wyłączy, a nie zmieniałem ustawień tego czy HUDa ;)
  • 0



Inne z tagami: