Skocz do zawartości

Zdjęcie

Assassin's Creed IV: Black Flag

Ubisoft Montreal Ubisoft WiiU PS4 PS3 XONE X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
670 odpowiedzi na ten temat

#661 torq314 Napisany 02 listopada 2014 - 21:13

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 479 Postów:

Osobiście bardzo chętnie przypomniałabym sobie, na jakim etapie jest teraz historia i zrobiła coś w fabule, ale skoro muszę grindować, żeby w ogóle mieć szanse to zrobić...
Grind mi nie przeszkadza (hello, jRPGs!), ale ten tutaj trochę się dłuży. No nic, za rok zobaczę napisy końcowe :olo:


Grasz aby na ps4?

Może mógłbym czasem włączyć Share Play to mi byś trochę pogrindowała? Bez podtekstów żadnych :tak:
  • 0

#662 Lady Luck Napisany 02 listopada 2014 - 21:16

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Sorry, PS3 ;)


  • 0

#663 Aleks Napisany 28 listopada 2014 - 16:58

Aleks

    1

  • Forumowicze
  • 5 107 Postów:

aby zrobić platynę/calaka jest wymagane 100% synchronizacji w każdej misji?


  • 0

#664 Schrodinger Napisany 28 listopada 2014 - 17:22

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Tak
  • 0

#665 Aleks Napisany 28 listopada 2014 - 17:23

Aleks

    1

  • Forumowicze
  • 5 107 Postów:

:/


  • 0

#666 Schrodinger Napisany 28 listopada 2014 - 17:25

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Tzn w tych głównych do watku
  • 0

#667 cwany-lis Napisany 27 grudnia 2015 - 11:25

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:

Przez ostatni miesiąc sobie pogrywałem - to mój pierwszy Assassyn od 6 lat a od razu poczułem się jak w domu :olo: nic się nie zmieniło, skakanie po trzepaku, bicie murzynów - wszystko proste, intuicyjne, jak w Call of Duty, nie zmienia się nic. Czytałem też książkę o Pirackiej Republice - napisał ją gość, który był zresztą konsultantem do tej części - i faktycznie sporo faktów historycznych się zgadza, chociaż zabawne jest kogo twórcy obsadzili czasem w roli Templariusza - tu zresztą mieli spory problem bo jakby nie było gramy banitą i złodziejem - co prawda realia były takie, że gros ludzi klepało straszliwą biedę pod jarzmem plantatorów i skorumpowanych gubernatorów, wykorzystywani niewolniczo marynarze etc. Gra w całkiem rzetelny sposób ukazuje zależności tamtej epoki i nie do końca ocenia, która strona konfliktu ma rację. Np. piraci zakładają swoją bananową republikę na wyspie Nassau, która staje się niczym więcej niż bazą wypadową pełną leniwych pijaków - i tak też jest w samej grze. Bohater, którym gramy sam zresztą przyznaje, że doprowadził do utworzenia stolicy ochlapusów. Zresztą dokonując egzekucji na poszczególnych Templariuszach, tradycyjnie każdy uprzednio wygłasza swe expose - nie raz prawiąc słusznie i sensem, znacznie bardziej przemawiając do mnie niż szeroko pojęte pragnienie wolności naszego pirata  :olo: Nasi przeciwnicy to przede wszystkim przedstawiciele Europejskich mocarstw dążący do stabilizacji regionu i założenia plantacji. Zresztą nasz główny przeciwnik - Woodes Rogers w Anglii ma status bohatera narodowego :olo:

 

Nie wiem co się działo w poprzednich częściach [chociaż myszkując po biurach abstrego trochę sobie zaspoilerowałem losy Desmonda] ale konflikt Templariuszy i Assassynów już chyba dawno odszedł od prostego podziału na złych Iluminatów i dobrych zabójców. Zresztą już w pierwszej części niektóre zabójstwa budziły moje wątpliwości.

 

Gra jest strasznie grywalna, zajrzałem pod każdy kamień, zrabowałem każdy okręt i wykonałem każde zlecenie [a mimo to, brakuje mi 3 map ze skarbem, mimo, że wszystkie lokacje mam na 100% ?], szkoda, że poza przepiękną Hawaną reszta lokacji to smętne wysepki z chatkami - ale taka specyfika regionu.

 

Na pewno sprawdzę pozostałe części i czekam na to AC collection - ale będę sobie to dawkował bo widzę, że niektórzy mają już odruchy wymiotne przez tą serię  :olo: Ja tam przeboleję schematyczną rozgrywkę ze względu na zamiłowanie do historii. 

 

 

edit: czytam poprzednie strony tematu - problemy Torqa i Piousa to comedy gold :olo: "gra trudna ciągle przegrywam, co ? nie, nie inwestuje w okręt bo to nudne i niepotrzebne" :olo:

 

Ja w pierwszej kolejności myszkowałem po całym regionie i zbierałem fanty, dosyć szybko udałem się też na południowy kraniec mapy, gdzie rabowałem najbardziej wartościowe okręty ze dwie godzinki - tym sposobem usprawniłem Kawkę błyskawicznie - abordaże są na tyle szybkie, że znudziły mi się dopiero do sam koniec gry jak miałem już praktycznie wszystko kupione. Natomiast upgrade statku wymaga posiadania schematów co zmusza do szukania skarbów - zakwaszeni 40latkowie mogą mieć problem :lol2:  Kawka zrobiona na 80-90% niszczy wszystko - nawet okręty Legendarne nie sprawiają trudności, chociaż każdy wymaga pewnego sposobu.


Ten post był edytowany przez cwany-lis dnia: 27 grudnia 2015 - 12:13

  • 1

#668 Nexus Napisany 27 grudnia 2015 - 14:39

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 960 Postów:

Bardzo fajna giereczka, fakt. Kupiłem z konsolą i wtedy przeskok na nową generację było widać choć gierka była crossgenem. Mi się akurat bąrdziej podobały te wysepki właśnie niż Hawana (choć też oczywiście ładna) - efekty pogodowe i zmian pór dnia nad brzegiem oceanu wyglądały świetnie. Jakieś zwierzątka, kraby, żółwie popylają po piasku, roślinność w wodzie  ogólnie bardzo ładnie. 

 

Imho, najlepszy Assassin po AC2. 


  • 0

#669 drAKul Napisany 12 września 2023 - 11:43

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:

Miałem cała ścianę tekstu przygotowaną odnośnie tej gry, ale poszła się kichać bo mi przeglądarka się wykasztaniła :(. Więc będzie tylko skrótowo - najlepsza gra piracka po Sid Meier's Pirates (orginalne jak i remake) i Wind Wakerze, niestety miałem wrażenie że elementy, naleciałości i otoczka serii AC (fragmenty abstergo) były dobre ale tak na 8/10, ale samo piracenie, atakowanie statków oraz twierdz, polowanie na walenie, rekiny oraz orki było genialne i robiąc czystą grę piracką gra byłaby 10/10. Ale to i tak cholernie mocne 9/10. 


  • 0

#670 Woroq Napisany 12 września 2023 - 11:53

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 773 Postów:

Miałem cała ścianę tekstu przygotowaną odnośnie tej gry, ale poszła się kichać bo mi przeglądarka się wykasztaniła :(. Więc będzie tylko skrótowo - najlepsza gra piracka po Sid Meier's Pirates (orginalne jak i remake) i Wind Wakerze, niestety miałem wrażenie że elementy, naleciałości i otoczka serii AC (fragmenty abstergo) były dobre ale tak na 8/10, ale samo piracenie, atakowanie statków oraz twierdz, polowanie na walenie, rekiny oraz orki było genialne i robiąc czystą grę piracką gra byłaby 10/10. Ale to i tak cholernie mocne 9/10.


Na czym grałeś?
  • 0

#671 drAKul Napisany 12 września 2023 - 13:09

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Na switchu - gra wyglada i chodzi duzo lepiej niz AC III, bo nie ulepszali jej tylko dali te sama wersje co w 2014 roku.
  • 2



Inne z tagami: