Skocz do zawartości

Zdjęcie

Windows Phone

kafelki lumia

• Zaloguj się by odpowiedzieć
183 odpowiedzi na ten temat

#61 Pious Napisany 13 wrzesień 2014 - 17:37

Pious

Demigod

• Forumowicze
  • 6410 Postów:

Da się jakoś ustawić wibracje podczas pisania na klawiaturze?

Kopiowanie dalej mi nie działa. O ile skopiować się daje, takjuz wkleić tekstu nie idzie. Skopiowałem tekst z maila i nie szło go wkleić na forum.

• 0

#62 Schrodinger Napisany 13 wrzesień 2014 - 23:27

Schrodinger

• Reformatorzy
  • 50416 Postów:

Na 930 raczej się nie szarpnę ale ten to chyba mój kolejny samochód

• 0

#63 Pious Napisany 14 wrzesień 2014 - 07:51

Pious

Demigod

• Forumowicze
  • 6410 Postów:

Ja nie potrafię kupować telefonów innych niż flagowce. Sprzedaj swój, a 930 weź w ratach.

Muszę pochwalić system znowu. Wczoraj cały dzień się bawiłem i jestem w szoku jak szybko przechodzę do kolejnych operacji. Znalazłem też obejście apki youtube - strona w IE działa jak na kompie, więc ustawiłem sobie ją jako kafelek na głównej. Może nie jest to tak wygodne jak aplikacja w andku, ale działa szybko.

Chwalę też Lumie za rewelacyjny słownik i wygodne i szybkie pisanie. W andku waliłem literówki jedna za drugą, tu rzadko się w ogóle zdarzają, a jeszcze telefon sam zmienia polskie znaki w 90%. To samo w obsłudze forum. Setki razy klikałem w temat i wyskakiwała mi strona użytkownika. Tu nawet w mikroskopijne napisy da się celnie trafić i strona jak się wolno ładuje to i tak nic nie przeskakuje.

Edit. Zrobiłem drugi test endomondo i tym razem wszystko ładnie się załadowało. GPS łapie automatycznie nawet bez netu.

Ten post był edytowany przez Pious dnia: 14 wrzesień 2014 - 16:13

• 0

#64 Schrodinger Napisany 14 wrzesień 2014 - 22:47

Schrodinger

• Reformatorzy
  • 50416 Postów:

Nie wiem o co chodzi ale na allegro 930 można wyrwać za 1450 -1600 zł :o flagowiec taki tani? szaleństwo, tym bardziej czekam na 830, bedzie za 1200 :burn: :cf:

• 0

#65 terra Napisany 14 wrzesień 2014 - 22:56

terra

Demigod

• Forumowicze
  • 9532 Postów:
I tak nie kupisz
  • 0

#66 Pious Napisany 14 wrzesień 2014 - 23:02

Pious

Demigod

• Forumowicze
  • 6410 Postów:

Można, na allegro zawsze taniej. Ja więcej tam Tel nie kupię po użeraniu się w sprawie gwarancji do HTC One X. Zreszta, wiele osób się nacina na faktury vat i pseudo paragony do sprowadzanych Tel. Niby jakim cudem Tel, który dopiero co miał premierę kosztuje 600 taniej niż w sklepie? Ja i tak Bralem na raty to mi to lata. Następnego chcę IPhone. 6 plus.

• 0

#67 Dutch Napisany 19 wrzesień 2014 - 10:25

Dutch

Viewtiful Joe

• Forumowicze
  • 1037 Postów:

Pytanie do posiadaczy 930, grzeje się bardzo? W recenzjach często zwracają na to uwagę  :unsure:.

• 0

#68 Pious Napisany 19 wrzesień 2014 - 11:11

Pious

Demigod

• Forumowicze
  • 6410 Postów:

Nie. Może przed premierą tak było, nawet jak siedzę na wifi, Tel jest chłodny. W gry nie gram. Grzeje się tylko jak używam wufi podczas ładowania, wtedy jest gorący. Normalnie nie dzieje się nic. Bateria też nie pada w kilka h. Do wieczora mam spokojnie 50% używając wifi.

• 0

#69 Pious Napisany 25 wrzesień 2014 - 22:51

Pious

Demigod

• Forumowicze
  • 6410 Postów:

O jak miło, zrobiła się dziś aktualizacja i są foldery. Jeszcze niech usprawnią centrum powiadomień i będzie dobrze.

• 0

#70 keogh Napisany 26 wrzesień 2014 - 19:44

keogh

aoa

• Forumowicze
  • 9891 Postów:

kupiłem w końcu lumie 930, japierdole ile się trzeba na**bać w uk by kupić białą, w końcu znalazłem pewny szop, 370ful całkiem nieźle

• 0

#71 Pious Napisany 26 wrzesień 2014 - 21:47

Pious

Demigod

• Forumowicze
  • 6410 Postów:

Ty tez w uk? Można zapytać gdzie? Jak wrażenia z Lumii? Mnie irytuje brak muktitaskingu i coraz bardziej ie i brak dostosywania tekstu do ekranu.

• 0

#72 keogh Napisany 26 wrzesień 2014 - 23:36

keogh

aoa

• Forumowicze
  • 9891 Postów:

west sussex.

zamówiłem dopiero - na środę powinna wbić ;] mnie wszystko rybka jeśli chodzi o smartfony, to będzie mój pierwszy, nie licząc jakiegoś lg x lat temu którego po 5 dniach wymieniłem na klasyczną nokię i tableta, co mi gdzieś za darmo dali i rodzicom dałem ;]

• 0

#73 Pious Napisany 28 wrzesień 2014 - 20:24

Pious

Demigod

• Forumowicze
  • 6410 Postów:

Po dzisiejszym dniu wiem, że nigdy więcej nie kupię Windows Phona. System jest szybki, ale to tylko iluzja. Apki uruchamiają się długo, co sprytnie ukrywają animacje kafelków. Nie to jest jednak problemem, bo działa to wszystko fajnie i jest przyjemne dla oka, znacznie atrakcyjniejsze niż android.

Problemów ma kilka. Pierwszy to beznadziejna przeglądarka IE. Co jakiś czas sama wywala do ekranu głównego, albo informuje, że nie może załadować strony mimo, że jest się w zasięgu wifi i wszystko działa. Druga rzecz, czcionka nie dostosowuje się do szerokości ekranu, więc pozostaje czytać małe literki, albo przesuwać strony na boki. trzymanie panoramiczne odpada, nie lubię tak używać telefonu.

O bezużytecznym centrum powiadomień pisałem wcześniej, o apkach również, ale te dziś pokazały jakim dnem jest ten system. To, że są wybrakowane i nieaktualizowane to nic. To, że nie działają poprawnie to już jest problem. Dziś miałem kilka takich sytuacji. Najpierw pogoda - włączam apkę i oglądam wznawianie przez kilka minut. Trzeba wychodzić i wchodzić do apki aż załapie. To samo aplikacja zdrowie i coś tam. Taka sama sytuacja zdarzyła się z Endomondo. Nie załapało GPS, obcięło 45km trasy, ale jeszcze na koniec po zakończeniu treningu oglądałem ekran 'Wznawianie'. To samo z messengerem FB. Sam FB też jest tragiczny. Wyskakuje powiadomienie w tym śmiesznym centrum, klikam w nie, odsyła mnie do tego komentarza, który ktoś dodał, ale go nie ma. Nie ładuje się. O jakimkolwiek multitaskingu nie ma mowy. Wychodzisz z apki to ta się resetuje.

Android może mulił po roku, ale apki zawsze działały. Pozostaje chyba tylko Iphone.

Ten post był edytowany przez Pious dnia: 28 wrzesień 2014 - 20:26

• 1

#74 Danteusz Napisany 28 wrzesień 2014 - 20:56

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 27938 Postów:

W Safari też nie masz dostosowanie czcionki do ekranu ;) Jest za to tryb Reader, który obcina wszystkie ozdobniki i zostawia sam tekst

• 0

#75 Pious Napisany 28 wrzesień 2014 - 21:02

Pious

Demigod

• Forumowicze
  • 6410 Postów:

Ten tryb jest tez w wp. To żadne rozwiązanie. Htc ma dostosowywanie i to było świetne. Najgorsze te apki. Dzis Tel oszalał. Mam nadzieję, że to nie będzie norma, bo fajnie się używa tego Tel.

• 0

#76 Freeman Napisany 28 wrzesień 2014 - 21:07

Freeman

Viewtiful Joe

• Forumowicze
  • 1101 Postów:

Ja w sumie z Endomondo problemów nie miałem, a mam lumie 710 z WP 7.8.

• 0

#77 Pious Napisany 28 wrzesień 2014 - 21:19

Pious

Demigod

• Forumowicze
  • 6410 Postów:

Ja miałem już 2 razy tak. Ovteraz kolejny problem z IE - klikam w pole do wpisywania tekstu na forum i nic. Muszę odświeżać stronę, żeby zalapalo.

• 0

#78 Schrodinger Napisany 28 wrzesień 2014 - 22:28

Schrodinger

• Reformatorzy
  • 50416 Postów:

Pious właśnie wczoraj siedziałem cały dzień na Lumii 925 i dokładnie takie same odczucia. Szybkość fona to mit, wszystko jest ukryte pod tymi animacjami kafelek, Android (4.4.4) działa szybciej, L będzie smigał jeszcze szybciej, do iOSa to to nawet podejścia nie ma. Pod względem apek, k***a ja nie mam jakichś wygórowanych wymagań, ale tam nie ma żadnych oficjalnych apek prócz tego co od MS. Reszta to jakieś amatorskie wersje czy jakichś lichych firm, sorry ale mam takie zboczenie że nie ufam tego typu aplikacjom. 

Centrum powiadomień to idiotyzm, brak możliwości customizacji / dodania chociażby włączania wyłączania 3g to kpina. 

WP niezależenia w jakiej fajnej obudowie odpada jak dla mnie, zostaje Nexus 5 :reggie: w listopadzie wyjdzie Android L więc wszystko bedzie smigac jak ta lala :sir:

• 0

#79 Pious Napisany 28 wrzesień 2014 - 22:48

Pious

Demigod

• Forumowicze
  • 6410 Postów:

Dokładnie. Ja niby mam wszystkie, które potrzebuję poza tymi od Google, ale co z tego jak to wszystko jest wybrakowane, albo nie działa jak należy. Bawiłem się dla porównania Iphonem i w ogóle nie ma o czym mówić, niebo a ziemia. Szlag mnie juz trafia jak widzę ekran 'wznawianie'. Nie jest tragicznie, ale to nie to czego oczekuje. Jestem strasznie zawiedziony.

• 0

#80 keogh Napisany 28 wrzesień 2014 - 23:12

keogh

aoa

• Forumowicze
  • 9891 Postów:

heheh a  jutro przychodzi moj wp, ciekawe czy mnie kurwicho strzeli

• 0

#81 Pious Napisany 28 wrzesień 2014 - 23:18

Pious

Demigod

• Forumowicze
  • 6410 Postów:

Jak nie masz porównania to możesz być bardzo zadowolony. System jest bardzo atrakcyjna dla oka i śmiga szybko. Pomijam włączanie apek, bo te często się ładują. Nie ma lagów jak w andku i wiele rzeczy jest lepszych jak np. klawiatura sms. Jednak to co opisałem doprowadza do pasji.

teraz piszę tego posta z nieszczęsnej Lumii i widzę ogromne słowa, które napisałem, ale 6 zdań wcześniej, bo edytor nie śledzi tekstu. Dramat, IE jest kompletnie bezużyteczny jak ma się porównanie.

• 0

#82 keogh Napisany 28 wrzesień 2014 - 23:25

keogh

aoa

• Forumowicze
  • 9891 Postów:

nie mam firefoxa na wp?

• 0

#83 Pious Napisany 28 wrzesień 2014 - 23:30

Pious

Demigod

• Forumowicze
  • 6410 Postów:

Oczywiście, że nie ma. Ps. Musiałem odświeżyć stronę, żeby móc zacząć wpisywać tekst posta.

• 0

#84 keogh Napisany 29 wrzesień 2014 - 00:27

keogh

aoa

• Forumowicze
  • 9891 Postów:

a kiedy będzie?

• 0

#85 Schrodinger Napisany 29 wrzesień 2014 - 00:47

Schrodinger

• Reformatorzy
  • 50416 Postów:

pewnie nigdy

• 0

#86 keogh Napisany 29 wrzesień 2014 - 01:06

keogh

aoa

• Forumowicze
  • 9891 Postów:

dlaczego?

• 0

#87 terra Napisany 29 wrzesień 2014 - 05:24

terra

Demigod

• Forumowicze
  • 9532 Postów:
Bo na WP nikt nie robi apek
  • 0

#88 Pious Napisany 29 wrzesień 2014 - 08:13

Pious

Demigod

• Forumowicze
  • 6410 Postów:

Ta zbliżona ilość apek względem konkurencji to mit. Oczywiście banki, endomondo i kilka najpopularniejszych jest, ale jak wejdziesz w zakładkę najlepsze płatne lub bezpłatne, to widzisz o co chodzi. Same jakieś firmy z dupy, apki tak samo. Ja nie jestem wymagający i co chciałem to mam, ale tak jak pisałem, większość to jakieś ubogie ochłapy.

Z wczorajszych błędów nmam jeszcze jeden. Gadałem na messengerze fb i pojawiła się notyfikacja u góry. Otworzyłem wiadomość, widzę ją na ekranie, ale belka z notyfikacją wisi dalej. Android nawet jak nulil to nie miał takich błędów w takim natężeniu.

Ten post był edytowany przez Pious dnia: 29 wrzesień 2014 - 08:32

• 0

#89 torq314 Napisany 29 wrzesień 2014 - 08:31

torq314

Buddhabrot

• Moderatorzy
  • 21909 Postów:

Same jakieś firmy z dupy, apki tak samo.

No patrz Pan, zupełnie tak samo jak u konkurencji :tak:
  • 0

#90 Pious Napisany 29 wrzesień 2014 - 08:35

Pious

Demigod

• Forumowicze
  • 6410 Postów:

Z tą różnicą, że u konkurencji masz te kilkadziesiąt znanych i uznanych apek w pełnych wersjach. Tu ich nie ma wcale, albo są w bieda wersji jak np. Endomondo, które nie ma nawet połowy funkcji z andka. Przy tym jeszcze nie działa to tak jak trzeba.

o jak słodko, znowu musiałem 3 razy odświeżyć stronę, żeby mi pisać, a i tak nie widzę co piszę. Kto to projektował :fp:

• 0