Skocz do zawartości

Zdjęcie

PlayStation 4 - Pogadanki


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
7804 odpowiedzi na ten temat

#6481 Daddy Napisany 09 grudnia 2016 - 18:29

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:

Chyba coś przegapiłem - co jest takiego niezwykłego w tych nowych padach, że każdy go chce i gardzi starymi? Bateria trzyma dłużej? dodatkowe funkcje? Bardziej plastikowy plastik?


  • 0

#6482 Spuczan Napisany 09 grudnia 2016 - 18:32

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:
http://www.spiderswe...ock-4-slim.html
  • 1

#6483 keogh Napisany 09 grudnia 2016 - 18:33

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

to amazonu ciągle w PL nie ma? O_o


Ten post był edytowany przez keogh dnia: 09 grudnia 2016 - 18:33

  • 0

#6484 fingus Napisany 09 grudnia 2016 - 18:53

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Bo chcą z młodymi naprzód iść, a nie z uporem stroić głowę. :sir:
  • 1

#6485 Pawlik Napisany 10 grudnia 2016 - 13:07

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Chyba coś przegapiłem - co jest takiego niezwykłego w tych nowych padach, że każdy go chce i gardzi starymi? Bateria trzyma dłużej? dodatkowe funkcje? Bardziej plastikowy plastik?

bo nowe jest zawsze lepsze!


  • 0

#6486 Spuczan Napisany 10 grudnia 2016 - 13:22

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:
Nie zawsze.

Spoiler

  • 0

#6487 Danteusz Napisany 10 grudnia 2016 - 13:24

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Na Gafie ludzie piszą że przyciski lepiej chodzą, a bateria trzyma dłużej
  • 0

#6488 BeSOS Napisany 10 grudnia 2016 - 13:50

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
A triggery się nie psują już?
  • 0

#6489 Pawlik Napisany 10 grudnia 2016 - 14:05

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

przyciski faktycznie jakby bardziej sprężyste są, ale nie wiem czy to nie jest wynik tego, że są po prostu nowe a w moim starym padzie były już zużyte przez lata.


  • 0

#6490 Sylvan Wielki Napisany 10 grudnia 2016 - 14:08

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 616 Postów:

Na Gafie ludzie piszą że przyciski lepiej chodzą, a bateria trzyma dłużej

 

Z przyciskami się zgodzę. Z baterią - bzdura.


  • 0

#6491 fingus Napisany 10 grudnia 2016 - 15:05

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Narobiliście mi apetytu, a mój już ledwo zipie, chyba sobie sprezentuję nowego jak pojawi się jakaś ciekawa wersja kolorystyczna.
  • 0

#6492 Schrodinger Napisany 10 grudnia 2016 - 15:08

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

bateria pewnie trzyma dłużej tylko dlatego że jest nowa ;)


  • 1

#6493 Raikoh Napisany 12 grudnia 2016 - 21:01

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Oficjalny kontroler do PS4 od Razera. Co myslicie? Chyba lykne, wyglada dobrze

 

http://www.razerzone...ign=razer_raiju

 

raiju-hero-image.png


  • 0

#6494 Starh Napisany 12 grudnia 2016 - 21:06

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

precz z kablami


  • 0

#6495 Schrodinger Napisany 12 grudnia 2016 - 21:08

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

wygląda tandetnie, a kable pewnie żeby ograniczyć lagi bo to w końcu pro


  • 0

#6496 Iras Napisany 12 grudnia 2016 - 21:49

Iras

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 150 Postów:

Już tu kiedyś pisałem, jak się przejechałem na razerze i nie zamierzam powtarzać, a tego szmelcu nie wziąłbym nawet w cenie zwykłego DS4.


  • 0

#6497 nole Napisany 12 grudnia 2016 - 21:49

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Jest i ostry jak brzytwa trailerek :hihi::



Ten wiejski znaczek na taczpadzie to sobie mogli darować :/.


  • 0

#6498 Raikoh Napisany 12 grudnia 2016 - 22:23

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Wyglada na duzo lepszy od Duala :)

Widzialem sporo pozytywnych kometek na fb od ludzi ktorzy go badali.


Ten post był edytowany przez Raikoh dnia: 12 grudnia 2016 - 22:23

  • 0

#6499 kowal Napisany 13 grudnia 2016 - 10:50

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:

precz z kablami

ja mam wrażenie, że w tej dziedzinie obecna generacja zrobiła krok w tył, a w najlepszym wypadku zatrzymała się w miejscu (a kto nie idzie do przodu...). baterie w starych poczciwych DS3 trzymają zdecydowanie dłużej, no ale tam nie ma tych fikuśnych światełek i next-genowych taczpadów.


  • 0

#6500 Spuczan Napisany 13 grudnia 2016 - 11:20

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:

Czepianie się kabla w tym przypadku jest dziwne. Można by się pluć o cenę, jakość wykonania czy śmieszne znaczki na touchpadzie. Pad jest na kablu z jakiegoś powodu i jest on bardzo ważny.


Ten post był edytowany przez Spuczan dnia: 13 grudnia 2016 - 12:40

  • 0

#6501 Cola Napisany 13 grudnia 2016 - 16:24

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

Pad super, ale cena odstraszająca.


  • 0

#6502 Sylvan Wielki Napisany 13 grudnia 2016 - 17:24

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 616 Postów:

No dobrze. PS4Pro jest u mnie od jakiegoś czasu. Przetestowałem nań kilkanaście gier, zarówno tych wykorzystujących zwiększoną moc konsoli, jak i tych, które stosownego wsparcia nie otrzymały.
Przez ponad 4 tygodnie zebrało się kilkadziesiąt godzin współpracy z Pro, zatem obraz tego sprzętu jest niezwykle klarowny.

UeJLDnQ.jpg

Wygląd.

Na dzień dobry gracz jest mile zaskoczony. W okolicach premiery pojawiało się wiele niepochlebnych opinii nt wyglądu konsoli (rzecz jasna głównie wypowiadały się osoby, które ją na filmiku/zdjęciach tylko widziały), że brzydka, że plastik tandetny, że rozlatuje się w dłoni, że jest zakurzona z miejsca po wyciągnięciu z pudełka. Cóż, sprzęt na żywo prezentuje się niezwykle okazale i najzwyczajniej w świecie cieszy oczy. Bardzo dobrze wygląda i kto by ją u mnie nie widział mówił, że ładna. Masywna, gabarytowo nieco zbliżona do XO (niższa, ale dłuższa). Osoby, które kpiły z sprzętu M$, że wygląda niczym magnetowid, uczciwie powinny wybrać i tu jakąś kąśliwą nazwę - odtwarzacz blu ray, jak kogoś małostkowe złośliwości by bawiły, będzie nazwą odpowiednią.  :lukam:

Znakomite wrażenie robi też DS4. Leży w dłoniach wyraźnie lepiej. Nowy materiał na gałkach spisuje się na medal. Praca przycisków R/L oraz samo ich wykonanie również na plus. R Dwa i L Dwa chodzą niemal tak kapitalnie jak w kontrolerze do X'a. Szkoda tylko, że bateria nie wytrzymuje nawet połowy czasu pracy co kontroler konkurencji.

Kultura pracy.

helicopter.gif

Wszelakie dane (stany z gier, jak i je same) relatywnie szybko i łatwo idzie przesłać za pomocą kabla sieciowego. Gdy już zasiądziemy do gier, niestety po pierwszym korzystnym wrażeniu, czeka na nas łyżka dziegciu.

Dzisiaj mijają dokładnie trzy lata od zakupu przeze mnie PS4. Przyzwyczaiłem się do jej donośnej pracy. Niemniej nie przygotowała mnie na to co Pro zaoferuje w tym segmencie. Pechowo na pierwszy rzut poszło The Last of Us. Wiadomo - zaawansowana grafika, natywne 4k, jest co przeliczać. Po kilku minutach z grą byłem zniesmaczony. Okazało się, że filmiki kpiące z poziomu szumu jaki nowa konsola wydaje mają potwierdzenie w rzeczywistości.
Nie jest dobrze. Zupełnie jakby podzespoły miały z konsoli wyskoczyć. Później włączyłem Uncharted 4. Było wyraźnie ciszej, ale i tak to nie był oczekiwany poziom.
Rzecz jasna wszytko zależy od danej gry.

Przy Plants vs Zombie II, Dishonored Definitive Edition, Driveclub, Pro Evo 2k16 konsola chodziła niezwykle cicho. Nawet ciszej niż PS4. Oczywiście dalej nie była to niemal bezgłośna praca jaką oferuje XO, ale i tak było zdumiewająco cicho - nie tylko jak na standardy Sony. Przy Raczet i Klank, Bf1 było już głośniej. Po jakimś czasie znowu wróciłem do walki z klikaczami, ale niestety sprzęt dalej wydawał dźwięk niemal jak dron. Oczywiście grając na słuchawkach, bądź przy odpowiedniej głośności problem niemal zanika, zatem nie ma co łez wylewać, szczególnie, że jak przyrównałem pracę układów  pro z swoim PCMR to i tak jest cichutka. Należy też dodać, że konsola już po kilkudziesięciu minutach gry bardzo się grzeje. U mnie stoi na specjalnym stoliku 16 cm od ściany, zatem ma komfortowe warunki. Odradzam jednak umiejscowienie jej w szafkach, bądź między wąskie półki, jak wielu graczy ma to w zwyczaju.

Jakość grafiki.
ipbbcEz.jpg

Tutaj od pierwszych sekund mamy dostrzegalną, zdecydowaną poprawę. Taki Uncharted 4 już na PS4 jest jedną z najpiękniejszych pozycji na panującej generacji, ale w wersji na Pro wspieranej odpowiednim tv (grane na Panasie CX700 oraz B6 od LG) wspina się przynajmniej klasę, jak nie dwie w górę. Prawdę powiedziawszy, jeżeli doszłaby obsługa 60k/s do tej gry, to najzwyczajniej w świecie brakłoby skali by ocenić szatę graficzną wyprawy Nejta. The Last of Us, choć to reedycja z poprzedniej generacji, także wiele zyskuje (kuriozalna sytuacja, ponieważ ten tytuł jest teraz taką....reedycją reedycji). Przygody Raczeta i Klanka, którym śmiało można było wystawić 10/10 za doznania wizualne są jeszcze bardziej imponujące. Jedną z największych różnic można dostrzec przy Paragon (wiem, nikogo), oraz Bf1. Dodatkowo w niektórych pozycjach dochodzą nie tylko lepsze tekstury, czy więcej detali oraz płynniejsza animacja, ale tez czas wgrywania danych ulega skróceniu.

Kapitalnie PS4Pro współpracuje z PSVR. 4 razy zaliczyłem wyborne The London Heist na podstawowej PlayStation. Zatem tytuł w pamięci niejako był najświeższy. Na Pro z miejsca rzuca się w oczy o wiele lepsza jakość obrazu. Sprawdziłem też świetne The Playroom VR oraz Until Dawn. Obie z miejsca zyskały.
Generalnie Pro eliminuje niemal do zera ząbkowanie, które było największą wadą (nie licząc kabli) VR. Gdy gospodarz Rush Blood, bądź te pocieszne robociki zbliżnają się do nas, zachwyca juz nie tylko głębia, ale i samo wykonanie. Wg mnie dużo lepiej to wygląda i jeżeli ktoś posiada VR, to zakup Pro jest naturalnym wyborem.

Podsumowanie.

Nadeszły takie czasy, że frakcja konsolowa, która kiedyś drwiła z paczy, łatek instalacji i zmienianiu co rusz sprzętu na lepsze, stanęła dokładnie przed tym samym. Generalnie wolałbym kombo fHD+60k/s na Pro, ale wiadomo, że telewizory full HD odchodzą na emeryturę, a jakoś trzeba klienta nakłonić do kupna 4k. Niezwykle cenię swoje PS4. Wygenerowała mi ogrom świetnej zabawy przez te trzy lata.
Liczę, że nowy sprzęt spełni równie godnie swoje zadanie, eliminując przy tym spadki animacji z tak podstawowej wartości jak trzydzieści. Zakup Pro nie jest rzecz jasna obligatoryjny, niemniej już teraz różnica jest wyraźna, a gdy łaskawie wyjdą te wszystkie The Last of Us II, GTS, Horizon, GoW, to ta różnica będzie się tylko powiększać. Mając dodatkowo VR nawet sekundy nie ma się co zastanawiać (RE VII wyrwie z kapci bezceremonialnie) i niech nikt nie da sobie wmówić, że pod 4k trzeba mieć minimum 65 cali i najlepiej siedzieć metr od takiego odbiornika.


Ten post był edytowany przez Sylvan Wielki dnia: 14 grudnia 2016 - 12:57

  • 6

#6503 Schrodinger Napisany 13 grudnia 2016 - 17:26

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Oczy mi krwawią
  • 0

#6504 ACZ Napisany 13 grudnia 2016 - 17:53

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:

Zawsze były narzekania na pada od PS4, że niby trzyma 4-5h. To chyba z włączonymi wibracjami. Ja od razu w systemie jasność światełka w padzie obniżyłem do minimum i wyłączyłem wibracje. Od poprzedniej generacji czyli od 11-12 lat nie gram z wibracjami, bo za dużo prądu to bierze w padach bezprzewodowych. Poza tym wibracje w bezprzewodówkach to i tak dno w porównaniu do tego co było w DS1/DS2 na kablu. Tam to były wibracje z prawdziwego zdarzenia, że aż łapy się całe trzęsły.

 

Mi pad od Pro z wyłączonymi wibracjami wytrzymał 16h, dopiero na końcowej scence w TLG się wyłączył, a więc ja nie narzekam.

 

I teraz mam pytanie. Do czego służą w PS4 grupy? Bo Woroq wysłał mi zaproszenie do grupy nikogo, a fwank do grupy homosex :olo:

Na razie nie przyjąłem zapro, bo nie wiem o co lotto z tymi grupami.

 

 


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 13 grudnia 2016 - 17:53

  • 0

#6505 Schrodinger Napisany 13 grudnia 2016 - 18:09

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Zawsze na początku lepiej dzialaja pady, potem jest coraz krócej
  • 0

#6506 fingus Napisany 13 grudnia 2016 - 18:14

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Mnie fwank nie zaprosił. :ok:

Grupy to taka namiastka forum z jednym tematem, gdzie czasem od wielkiego dzwonu ktoś wklei screena z platynką.
  • 0

#6507 ACZ Napisany 13 grudnia 2016 - 18:20

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:

Aaaaa, to olewam.


  • 0

#6508 Spuczan Napisany 14 grudnia 2016 - 15:45

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:


  • 0

#6509 MonsieurWoland Napisany 14 grudnia 2016 - 15:51

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

 

Najlepszy pad na PS4 to podrobka kontrolera z x360/xone. Moze w koncu do Sony cos dotrze :hihi:


  • 1

#6510 vagrant3 Napisany 14 grudnia 2016 - 16:56

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

To chyba z włączonymi wibracjami. Ja od razu w systemie jasność światełka w padzie obniżyłem do minimum i wyłączyłem wibracje. Od poprzedniej generacji czyli od 11-12 lat nie gram z wibracjami, bo za dużo prądu to bierze w padach bezprzewodowych.


najlepiej do tego wyłączyć też telewizor, konsole i światło.


  • 0