Skocz do zawartości

Zdjęcie

PlayStation 4 - Pogadanki


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
7804 odpowiedzi na ten temat

#91 xell Napisany 22 lutego 2013 - 18:51

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Mnie cieszy ze Sony poszlo po rozum do glowy i zluzowalo z 3D i nie beda bawic sie w 4K. Od dawna uwazalem ze 3D to debilny gimmick, rynek juz sie nim nasycil i bardzo dobrze ze zszedl na 2gi plan.

Też 3D nie lubię, raz że oczy mi się szybko męczą, dwa że efekt 3d jest strasznie sztuczny dla mnie, tzn. przedmioty wyglądają jakby były na różnych płaszczyznach, ale same w sobie są płaskie. Strasznie mnie to denerwuje
  • 0

#92 Psycho-Mantis Napisany 22 lutego 2013 - 18:51

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:

Mnie cieszy ze Sony poszlo po rozum do glowy i zluzowalo z 3D i nie beda bawic sie w 4K. Od dawna uwazalem ze 3D to debilny gimmick, rynek juz sie nim nasycil i bardzo dobrze ze zszedl na 2gi plan.


+1
  • 0

#93 Ryan Napisany 22 lutego 2013 - 18:58

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

przedmioty wyglądają jakby były na różnych płaszczyznach

Bo tak to działa. ;)
  • 0

#94 xell Napisany 22 lutego 2013 - 19:01

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Bo tak to działa. ;)

Wiem. :P Ale tego nie lubię.
  • 0

#95 Nexus Napisany 22 lutego 2013 - 19:01

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Ja się z tego cieszę bo przez wadę wzroku 3d nie jest dla mnie.
  • 0

#96 torq314 Napisany 22 lutego 2013 - 19:12

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Dajcie spokój. Dobre 3d zjada na śniadanie 2d i nie ma co do tego dwóch zdań. Zeszło na dalszy plan bo ZNORMALNIAŁO, tak samo jak nie podkreślają że będzie generowany obraz hd/full hd albo że będzie wifi wbudowane.
  • 1

#97 BeSOS Napisany 22 lutego 2013 - 19:28

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Znormalnialo? 2 lata temu miales wiecej gier obslugujacych 3D niz obecnie wychodzi. BD 3D tez hitem nie jest. 3D po prostu (po raz kolejny) nie chwycilo i mowia o tym nawet otwarcie producenci. Panasonic na rok 2013 wprowadza zarowno modele z jak i bez 3D, cos co w 2012 nie mialo miejsca bo 3D bylo w kazdym modelu z wyzszej polki i modele bez 3D zostaly wycofane (np plazmy z 2012 z serii S byly dostepne tylko z 3D, w 2013 beda rowniez wersje bez 3D).
3D ma jedynie szanse na sukces kiedy technologia na tyle dojrzeje ze bedzie osiagalna bez 3D na duzych panelach a do tego jeszcze dluga droga aby cenowo bylo w zasiegu przecietnego konsumenta.
  • 0

#98 MaxVarEmreis Napisany 22 lutego 2013 - 19:30

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Dajcie spokój. Dobre 3d zjada na śniadanie 2d i nie ma co do tego dwóch zdań. Zeszło na dalszy plan bo ZNORMALNIAŁO, tak samo jak nie podkreślają że będzie generowany obraz hd/full hd albo że będzie wifi wbudowane.

+1
Ja tam lubie 3D
  • 1

#99 fingus Napisany 22 lutego 2013 - 19:34

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Przyłączam się do wołających, że 3D nikogo. I, podobnie jak Jedyn, czekam aż 3D będzie osiągalne bez 3D. ;)
  • 0

#100 twilitekid Napisany 22 lutego 2013 - 19:39

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
To zależy od implementacji 3D. Czasami jest to po prostu 2D+głębia jak w Batmanie albo Asasynach (czyli jak z dziecięcej rozkladanej książeczki) a czasem normalnie 3D stereoskopowe jak chyba w większości gier od Sony. I to drugie wymiata. Polecam pograć w SOTC w taki sposób.
  • 0

#101 torq314 Napisany 22 lutego 2013 - 19:40

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Znormalnialo? 2 lata temu miales wiecej gier obslugujacych 3D niz obecnie wychodzi. BD 3D tez hitem nie jest. 3D po prostu (po raz kolejny) nie chwycilo i mowia o tym nawet otwarcie producenci. Panasonic na rok 2013 wprowadza zarowno modele z jak i bez 3D, cos co w 2012 nie mialo miejsca bo 3D bylo w kazdym modelu z wyzszej polki i modele bez 3D zostaly wycofane (np plazmy z 2012 z serii S byly dostepne tylko z 3D, w 2013 beda rowniez wersje bez 3D).
3D ma jedynie szanse na sukces kiedy technologia na tyle dojrzeje ze bedzie osiagalna bez 3D na duzych panelach a do tego jeszcze dluga droga aby cenowo bylo w zasiegu przecietnego konsumenta.


To co piszes to są pewne problemy techniczne. Jasne że każdy chciałby 3d bez okularów. Ale to że na razie takiego nie ma, to nie powód żeby w ogóle 3d dyskredytować. Obejrzyj Avatara z blureja w 2d a potem w 3d - różnica jest nawet większa nizpż między sd a hd.

A to że ktoś do oferty wprowadza sprzęt bez 3d, to jest właśnie gimmick, jak pozłacane kable hdmi albo renesans gramofonów.
  • 0

#102 BeSOS Napisany 22 lutego 2013 - 19:42

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nie rozumiem. Gimmickiem jest brak 3D? Brak 3D jest wynikiem tego jak zareagowali na 3D konsumenci i zapewne badania rynkowe wskazuja ze ludzie chetniej wyloza kase na nowy TV bez 3D niz z 3D bo bedzie sie to tez wiazac z nizsza cena. To czysta kalkulacja.
  • 0

#103 torq314 Napisany 22 lutego 2013 - 19:48

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Nie rozumiem. Gimmickiem jest brak 3D? Brak 3D jest wynikiem tego jak zareagowali na 3D konsumenci i zapewne badania rynkowe wskazuja ze ludzie chetniej wyloza kase na nowy TV bez 3D niz z 3D bo bedzie sie to tez wiazac z nizsza cena. To czysta kalkulacja.


W przypadku jakichś budżetowych odtwarzaczy pewnie koszt ma znaczenie, ale w przypadku gier - znikomy lub żaden. Poza tym, z całym szacunkiem, jeżeli eliminacja 3d w modelach z WYŻSZEJ półki, to jak inaczej o tym mówić niż gimmick? Koszta tną? W modelach z wyższej półki?
  • 1

#104 BeSOS Napisany 22 lutego 2013 - 19:53

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Mowie o 3D ogolnie a nie tylko w grach gdzie byl do dodatkowy bajer. Powrot telewizorow pure 2D do oferty jest po prostu oznaka ze 3D nie ejst tak popularne jak oczekiwali producenci, nie wiem jak inaczej to interpretowac. Nie rozumiemy sie chyba zreszta, ty mowisz ze wywalenie 3D z tv to nie ciecie kosztow kiedy wiaze sie to z nizsza cena przynajmniej o kilkaset zlotych...
  • 0

#105 xell Napisany 22 lutego 2013 - 19:56

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

W przypadku jakichś budżetowych odtwarzaczy pewnie koszt ma znaczenie, ale w przypadku gier - znikomy lub żaden. Poza tym, z całym szacunkiem, jeżeli eliminacja 3d w modelach z WYŻSZEJ półki, to jak inaczej o tym mówić niż gimmick? Koszta tną? W modelach z wyższej półki?

Ktoś chce mieć super jakość obrazu a 3D mu niepotrzebne, to może kupić telewizor z wyższej półki bez 3D.
  • 0

#106 BeSOS Napisany 22 lutego 2013 - 20:01

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
<p>

<br />
Ktoś chce mieć super jakość obrazu a 3D mu niepotrzebne, to może kupić telewizor z wyższej półki bez 3D.<br />

<br />
<br />
</p>

za mniejsza kase. simple as that.
  • 0

#107 torq314 Napisany 22 lutego 2013 - 20:05

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Mowie o 3D ogolnie a nie tylko w grach gdzie byl do dodatkowy bajer. Powrot telewizorow pure 2D do oferty jest po prostu oznaka ze 3D nie ejst tak popularne jak oczekiwali producenci, nie wiem jak inaczej to interpretowac. Nie rozumiemy sie chyba zreszta, ty mowisz ze wywalenie 3D z tv to nie ciecie kosztow kiedy wiaze sie to z nizsza cena przynajmniej o kilkaset zlotych...


Rozumiemy się, tylko ja Cię przekornie próbuję przekonać że to nie chodzi o marginalizowanie 3d tylko o zwykłe ruchy w ramach oferty handlowej. Tak samo mogą sprzedawać golasa z super obrazem ale bez wifi i przeglądarki - to też może komus nie jest potrzebne i też obniża koszty. 3d znormalniało i jest takim samym opcjonalnym ficzerem jak właśnie wifi, smart tv, wbudowane odtwarzanie divx czy co tam jeszcze - ktoś za to zapłaci a ktoś inny nie.

Czy to że nadal robi się modele bez wifi oznacza że to, że zacytuję, "nie chwyciło"? To jakby pisać że kurtyny powietrzne albo dwustrefowe klimatyzacje nie chwyciły w samochodach - bo nie w każdym się je montuje, bo z kolei nie każdy chce za to płacić. Przykład jest dobry o tyle że tymi rzeczami też nikt się nie chwali, bo one są NORMALNYM opcjonalnym wyposażeniem.

To raczej poprzednie lata były anormalne, bo było zachłyśnięcie się tym 3d, a teraz jest normalnie. To nie ma związku z "niechwyceniem".
  • 0

#108 BeSOS Napisany 22 lutego 2013 - 20:12

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ok, teraz gadasz nieco lepiej aczkolwiek nie do konca sie zgodze. 3D wiaze sie z kupnem odtwarzacza 3D, kupnem (drozszej) plyty BD 3D wiec nie do konca jest to ficzer typu modul WiFi :) I mysle ze konsumenci stwierdzili ze jest to gra nie warta swieczki - duza inwestycja a rezultat tez nie akzdemu odpowiada. Ale troche sie offtop zrobil wiec koncze.
  • 0

#109 torq314 Napisany 22 lutego 2013 - 20:27

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Ok, teraz gadasz nieco lepiej aczkolwiek nie do konca sie zgodze. 3D wiaze sie z kupnem odtwarzacza 3D, kupnem (drozszej) plyty BD 3D wiec nie do konca jest to ficzer typu modul WiFi :) I mysle ze konsumenci stwierdzili ze jest to gra nie warta swieczki - duza inwestycja a rezultat tez nie akzdemu odpowiada. Ale troche sie offtop zrobil wiec koncze.


Od początku tak pisałem. Poza tym nie jest tak, że "konsumenci coś stwierdzili", co najwyżej producent sprzętu zweryfikował badania rynku konsumenckiego i na tej podstawie podjął decyzje. Od tego że konsument coś pomyśli to się przecież jeszcze to samo z siebie nie materializuje.

A wifi to też koszty, dokładnie tak samo. Musisz mieć router, to też może komuś nie odpowiadać.

Nie wiem czemu cały czas "nie odpowiadanie" części konsumentów uważasz za porażkę. Ja 7.1 kina nie mam, bo mi to nie odpowiada i czy to jest porażka? Że to nie chwyciło?

To przecież było oczywiste, że w takiej formie, z okularami, to nie może być feature montowany w 100% modeli, to już było wiadomo dawno.
  • 0

#110 Danteusz Napisany 22 lutego 2013 - 22:54

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Najciekawsze jest to że sam układ do 3D w TV jest tani, tylko okulary podbijają cenę
  • 0

#111 Sotaku Napisany 22 lutego 2013 - 23:01

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Dzis gadałem z gościem z ultimy i powiedział mi że słyszał, że ps4 bedzie supportowało 4k ale tylko przy filmach (kiedy zaczną w tym formacie wychodzić) słyszał ktos o tym?
  • 0

#112 Schrodinger Napisany 22 lutego 2013 - 23:04

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
ja w MM swego czasu slyszalem ze X360 mial dostac naped bluryj wiec :cf:
  • 0

#113 Sotaku Napisany 22 lutego 2013 - 23:09

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
eeee, w Saturnie gość mi takie farmazony o tv-kach zaczął opowiadać, ze dostałem ataku smiechu, ale ten gość z ultimy jest ogarniety
  • 0

#114 twilitekid Napisany 22 lutego 2013 - 23:11

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Dzis gadałem z gościem z ultimy i powiedział mi że słyszał, że ps4 bedzie supportowało 4k ale tylko przy filmach (kiedy zaczną w tym formacie wychodzić) słyszał ktos o tym?

Gość z Ultimy pewnie słyszał to od Yoshidy.

http://www.eurogamer...zdzielczosci-4k
  • 0

#115 Sotaku Napisany 22 lutego 2013 - 23:13

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
czyli jednak...
  • 0

#116 twilitekid Napisany 22 lutego 2013 - 23:16

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
No i bardzo dobrze. 4k jest teraz mniej więcej na takim etapie jak plazmy w okolicach premiery PS2. Świat gier nie powinien się tym na razie zbytnio przejmować.
  • 0

#117 Psycho-Mantis Napisany 22 lutego 2013 - 23:20

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Tak z ciekawości, co to jest 4k? Bo ja nie w temacie. :P
  • 0

#118 Cudak Napisany 22 lutego 2013 - 23:22

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 974 Postów:
cztery tysiące
  • 2

#119 Psycho-Mantis Napisany 22 lutego 2013 - 23:25

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
No to wiem, ale czego? :olo:
  • 0

#120 Schrodinger Napisany 22 lutego 2013 - 23:26

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
rozdzialka
  • 0