Skocz do zawartości

Zdjęcie

PS4 pomoc


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
616 odpowiedzi na ten temat

#571 Woroq Napisany 07 marca 2019 - 19:59

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 789 Postów:
Działa ! Dajcie mi obsługę pada i jakiś zaczep telefon/pad i będę mógł grać w łóżku w The Witness :)
  • 0

#572 Sotaku Napisany 07 marca 2019 - 23:32

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 682 Postów:
Mam przejściówkę pad telefon, kupiłem kiedyś za grosze
  • 0

#573 Stan Napisany 09 marca 2019 - 15:43

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Jako doświadczeni macherzy powiedzcie mi tak. Kumpel ma NHL19 na dysku, chciałbym sobie w nie pograć, wiem że moge na swoim ps4 zalogować sie na jego psn(wcześniej tworze nowy profil u siebie i po zalogowaniu na jego psn ustawiam moje ps4 jako jego główne), pobrac grę do siebie i teraz nastepuje pytanie, czy wtedy mogę z jego konta sie wylogować a on moze swoje ps4 ponownie ustawić na główne czy nie? 


  • 0

#574 oranje Napisany 09 marca 2019 - 16:54

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Na twojej konsoli jego konto musi być główne, aby w jego gry grać.
  • 0

#575 Zois Napisany 14 marca 2019 - 15:24

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

Możesz chyba też na zasadzie PS Share że do 60 minutowej sesji kumpel może Ci gre wypożyczyc, ale nie wiem, brzmi troche zwierzęco


  • 0

#576 Stan Napisany 14 marca 2019 - 15:47

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Rozwiązałem problem, kupiłem sobie tego NHLa 19. ;) 


  • 0

#577 Woroq Napisany 22 marca 2019 - 20:31

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 789 Postów:

No pięknie. Pograłem trochę w Sekiro, wyłączyłem konsolę.

Przed chwilą włączam i... napęd hałasuje, coś mieli i pokazuje "nierozpoznany dysk"

Sprawdziłem płytę, czysta, idealna bez zarysowań. Włączyłem Wiedzmina - czyta płytę bez problemów. Włączyłem Sekiro - ponownie to samo czyli dupa

 

Odbudowuję bazę danych, zobaczymy czy pomoże

 

Jakieś inne pomysły, pls


  • 0

#578 Woroq Napisany 22 marca 2019 - 21:02

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 789 Postów:

Nie pomogła. Rozebrałem grata, odkurzyłem i na razie działa :olo: Ale ze mnie pstryczek-elektryczek ;) Ciekawe jak długo jeszcze pociągnie :(


  • 0

#579 Pico Napisany 25 stycznia 2020 - 09:33

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:
Nasza PS4ka działa jak odrzutowiec, zwłaszcza jak jest włączana jakaś gra z płyty. Szum robi straszny. Jak gramy z dość cichym nagłośnieniem, to czasami aż potrafi przygłuszać telewizor :olo:.



Czy ktoś z was czyścił swoją PS4kę? Tak od a do z. Wedle jakiejś instrukcji z netu czy inwencja własna?

I jak jest z wymianą pasty i termopadów? Samemu warto to robić, według YouTube'owych instrukcji? Czy można coś przy tym schrzanić i lepiej zostawić to profesjonaliście?
  • 0

#580 Hellmans Napisany 25 stycznia 2020 - 18:28

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Wymiana pasty wymaga rozebrania całej konsoli, więc tak, miejsc do schrzanienia jest cała masa. Polecam instrukcje z ifixit, czasem nawet przesadnie dmuchają na zimne

 

ps4 fat: https://www.ifixit.c...placement/24722 

ps4 slim: https://www.ifixit.c...lacement/103477

ps4 pro: https://www.ifixit.c...placement/88797

 

Uważaj przy odpinaniu anteny wifi, te kabelki są bardzo delikatne i przy podważaniu pod kabel a nie pod metal potrafią łatwo zeskoczyć. Do tego standardowo najlepiej nie dotykać wszelkich styków taśm, a jak dotkniesz to wacik ze spirytem czy ipą i pucujesz. Opasek ESD używają tylko pizdy, ale ubrany w polar raczej się do tego nie zabieraj, dotknij kaloryfera albo Wrednej żeby pozbyć się ładunku. No i starej pasty nie zdrapuj śrubokrętem. Życzymy sukcesów.


Ten post był edytowany przez Hellmans dnia: 25 stycznia 2020 - 18:32

  • 2

#581 Pico Napisany 25 stycznia 2020 - 18:37

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:
To na razie tylko rozbiorę całą wedle instrukcji, przedmucham gdzie się da, bez wymiany pasty. Zobaczymy jaki będzie efekt.
  • 0

#582 Hellmans Napisany 25 stycznia 2020 - 18:48

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Z dmuchaniem też uważaj, bo jak masz dużo syfu, to możesz ten syf wdmuchać w wiatrak i Ci się przestanie w ogóle kręcić. No ale przynajmniej będzie cicho :cf:


  • 0

#583 Pico Napisany 21 maja 2020 - 20:26

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:
Jednak oddałem na serwis - był generalne dmuchanko i wymiana pasty. Gość mówił, że dawno nie widział tak usyfionej :olo:.

Co lepsze - w domu odpalam konsolę i wszystko pięknie, cichutko. Ale... nie wciąga płyty. Zdążyłem zadzwonić z reklamacją, miałby w następnym tygodniu zajrzeć. Ale zaraz pogooglowałem i spróbowałem pewnego rozwiązania - z regulacją śrubki od napędu. I co? I napęd już ciągnie płytki aż miło ; D.
  • 0

#584 Nyjacz Napisany 16 czerwca 2020 - 21:58

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 003 Postów:
Mi tez kiedys przestalo wciagac w slimce i faktycznie wystarczylo powihajstrowac.
  • 0

#585 Texz Napisany 19 czerwca 2020 - 14:23

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Wstawię ku potomnym informację, że przy nakładaniu pasty termoprzewodzącej warto dać jej trochę więcej i nanieść ją na procesor w formie X.

 

Wcześniej robiłem błąd nakładając w formie jednego dropa lub smarując całość cieńką warstwą, przez co po dość krótkim czasie okazywało się, że nie przylega w całości jak powinna. 

 

I przy składaniu OG PS4 jedyne co mnie wkurza to kabelek idący na drugą stronę konsoli, do zasilacza z płyty głównej. Myślisz, że masz już wszystko poskładane, pastę elegancko dociśniętą, a tu przygnieciony kabelek przez który nie podłączysz zasilania bo jest za krótki. No i rozbieranie prawie złożonej konsoli raz jeszcze. Reszta to jest banał. Zastanawiam się czy całości nie rozebrać i zanurzyć w akwarium z cieczą nieprzewodzącą prądu. 


  • 0

#586 Hellmans Napisany 19 czerwca 2020 - 23:21

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Zastanawiam się czy całości nie rozebrać i zanurzyć w akwarium z cieczą nieprzewodzącą prądu. 

 

Świetny pomysł, koniecznie z dyskiem twardym!


  • 0

#587 Marbel Napisany 01 listopada 2020 - 09:33

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Mam problem z głosem w filmach BluRay. Po prostu go nie ma. W grach i menu wszystko jest. Konsola podłączona przez skrzynkę PSVR do mojego LG OLED C9.
Ktoś coś? Próbowałem coś zmieniać w ustawieniach tv, konsoli ale nie wiem o co chodzi. W grach jest w filmach BD nie ma. Mam wrażenie że to wina apki w konsoli :(
  • 0

#588 Dixi Napisany 01 listopada 2020 - 11:56

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:
Jak masz odpalony film na Blu-Ray to wciśnij przycisk od opcji i spróbuj metody nr 3.
https://appuals.com/...iovideo-issues/
  • 1

#589 Marbel Napisany 01 listopada 2020 - 18:00

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Działa, dzięki. Czułem, że to coś takiego, ale zmieniałem to w menu konsoli a nie w opcjach odtwarzacza, bo nie umiałem w nie wejść. Plusik!


  • 0

#590 Pico Napisany 11 kwietnia 2021 - 20:50

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:
Jeśli chodzi o wymianę baterii w DualShock4:

1) czy to naprawdę jest tak banalne jak wygląda na YT i czy można coś przy tym zjebać?
2) jakiej pojemności są domyślnie baterie a jaką powinno się kupić - jakąś "oryginalną Sony" czy może być jakikolwiek zamiennik i jakie pojemności są dopuszczalne?

Ten post był edytowany przez Pico dnia: 11 kwietnia 2021 - 20:50

  • 0

#591 torq314 Napisany 04 maja 2021 - 20:29

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 491 Postów:

Cyrków z wpisem do PSN ciąg dalszy, może ktoś ma jakiś pomysł.

 

Objawy: po włączeniu konsoli (obojętnie czy z trybu uśpienia czy z całkowitego wyłączenia) nie ma połączenia do sieci PSN. Ani na kablu ani na WIFI, z routera Archer C7 (sieć UPC). Od dwóch dni.

 

Sieć jest, tak w ogóle, łączy się wszystko, oprócz PSN, na karcie sprawdzania połączenia jest "Wpis do sieci PSN" - wisi, wisi i wypisuje CE-33987-0.

 

Wczoraj na chwilę pomogła zmiana ustawień DNS na Google, dzisiaj nie pomaga nic, zmiana DNS, zmiana MTU, przepinanie się między kablem a wifi. 

 

Ale jedna rzecz działa (ciekawe jak długo) - jak udostępnię WIFI w komórce (która też przez sieć idzie tę samą przecież - poprawka: nie idzie przez tę samą tylko idzie po sieci komórkowej oczywiście), to PSN się zaloguje. I potem mogę się już przepiąć i na kabel do routera, nie ma znaczenia DNS, MTU, nic, jak już raz zaskoczy (przez komórkę) to potem zawsze działa.

 

Do wyłączenia konsoli.

 

Po włączeniu konsoli zabawa się powtarza. Jakby jakiś race condition w inicjowaniu urządzenia sieciowego, nie wiem, nie mam pomysłu. Nawet się wylogowałem z PSN i zalogowałem ponownie na konsoli. nic. 

 

Żadna inna usługa sieciowa na żadnym innym urządzeniu nie ma problemów. 

 

Jakieś pomysły?


Ten post był edytowany przez torq314 dnia: 04 maja 2021 - 20:46

  • 0

#592 Danteusz Napisany 04 maja 2021 - 21:07

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Ostatnio też miałem problem z brakiem połączenia do PSN, nie pomógł restart konsoli ani routera. W końcu skonfigurowałem na nowo połączenie wifi (ta sama sieć) i od razu złapało.
  • 0

#593 torq314 Napisany 04 maja 2021 - 21:20

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 491 Postów:

Mam jakiś trop. Możliwe ze to jest tak (ale to tylko hipoteza) że PSN blokuje logowanie z jakiegoś adresu IP (nie wiem dlaczego). Jakiś hindus ma podobny problem (CE-33987-0) 
 
https://www.reddit.com/r/PS4/comments/3psgel/psa_if_you_think_your_ip_address_has_been/

Jak wchodzę na https://whatismyipad...blacklist-checkto ktośtam listuje moje IP jako podejrzane, oczywiście nie mam na nie wpływu i za jakiś czas UPC zmieni mi IP.

 

Oczywiście z internetu udostępnianego w komórce jak odpadam konsolę to jest ok.

 

Jutro zadzwonię do suportu Playstation i spróbuję podpytać czy to jest dobry trop, a potem może do UPC, może mi zmienią IP.

 

Najbardziej żal mi tego że to tak do dupy działa. Logowanie do usług przez przeglądarkę (to samo zewnętrzne IP!) działa, ale logowanie z konsoli nie. A na innym IP już tak.


  • 0

#594 torq314 Napisany 05 maja 2021 - 09:00

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 491 Postów:

Juz zacząłem pisać list do supportu playstation ale żeby zrobić ew. zrzuty ekranu włączyłem konsolę.

 

I oczywiście dzisiaj działa :fp:

 

 


  • 0

#595 lukaszSA Napisany 05 maja 2021 - 09:02

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

W sumie to możesz napisać. I tak będą musieli to przekazać dalej bo raczej nie będą mieli pojęcia o co chodzi.


  • 0

#596 Schrodinger Napisany 05 maja 2021 - 09:33

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

Już nie pamiętam, czy to mówiłem, ale próbowałeś sobie na routerze ustawić DMZ? Najlepiej w sumie wklepać tam maca PS4 i masz z głowy


  • 0

#597 Woroq Napisany 30 maja 2021 - 14:44

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 789 Postów:
Czy na PlayStation są jakieś gry z uniwersum DC? Szukam dla córki i chodzi o coś mniej mrocznego niż Injustice i Batmany. Jest Lego Batman, Villains. Coś jeszcze?
Najlepiej coś z Justice League lub Titans.
  • 0

#598 Shinigami Napisany 30 maja 2021 - 14:44

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
DC Online. Poza LEGO raczej nic innego się nie kwalifikuje.
  • 1

#599 Woroq Napisany 30 maja 2021 - 15:07

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 789 Postów:

DC Online. Poza LEGO raczej nic innego się nie kwalifikuje.

Dzięki, sprawdzę
  • 0

#600 ACZ Napisany 09 czerwca 2021 - 19:56

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:

Pytanie do rodziców.

Jak dajecie dzieciakom grać na konsoli to macie ustawione konto rodzinne?

https://www.playstat...account-set-up/

I wtedy dzieciak może sobie wbijać trofiki i grać po sieci na swoim koncie?


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 09 czerwca 2021 - 19:56

  • 0