Skocz do zawartości

Zdjęcie

SimCity


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
53 odpowiedzi na ten temat

#31 Danteusz Napisany 14 marca 2013 - 20:32

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

ta czesc simcity to jedna wielka kompromitacja ze srednia not 67%. jedna z najgorszych czesci jaka kiedykolwiek wyszla.

Oceny nie wynikają z jakości gameplayu, tylko ze zwalonego startu przez kiepskie serwery
  • 0

#32 117 Napisany 14 marca 2013 - 20:36

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:

Oceny nie wynikają z jakości gameplayu, tylko ze zwalonego startu przez kiepskie serwery

chyba recek nie czytales
  • 0

#33 Danteusz Napisany 14 marca 2013 - 21:51

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

chyba recek nie czytales

Te które oceniają grę w momencie gdy działa dają 8-9
  • 0

#34 117 Napisany 14 marca 2013 - 21:53

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
czyli nie czytales... po prostu na ocenki zerknales
  • 0

#35 Danteusz Napisany 14 marca 2013 - 22:00

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Czytałem ze dwie, były pozytywne
  • 0

#36 cwany-lis Napisany 14 marca 2013 - 22:21

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
pier**le te nowe giereczki na pc - trzeba na stałe być podłączonym do sieci - phi, skradnę pierwszą część na dyskietcie i wio !
  • 0

#37 Danteusz Napisany 14 marca 2013 - 22:23

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

pier**le te nowe giereczki na pc - trzeba na stałe być podłączonym do sieci - phi, skradnę pierwszą część na dyskietcie i wio !

W pierwszą nie ma sensu, ale czwórka się nie zestarzeje
  • 0

#38 Danteusz Napisany 18 marca 2013 - 10:56

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
OLO, te całe always-online to jedna linijka w JS:
kNetDownForceQuitAfterMinutes : 20,
  • 0

#39 torq314 Napisany 18 marca 2013 - 11:07

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:
znaczy bez tej linijki gra zapisuje stany gry poprawnie w chmurze ale jednocześnie nie łączy się co chwilę z serwerem żeby sprawdzić czy jesteś w sesji online?

a może tylko to drugie, a sejwy nadal nie działają?
  • 0

#40 Danteusz Napisany 18 marca 2013 - 11:10

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Nie wiem, szczegóły są tutaj:
http://www.neogaf.co...ad.php?t=525129
  • 0

#41 kubicz Napisany 18 marca 2013 - 18:06

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

Starting today, every player that has activated their copy of SimCity will receive an email that will give directions on how to redeem this offer, and you can also find more information on our FAQ. We’ll be opening up the redemption portal country-by-country so some of you may see it a little sooner than others. The portal will be live worldwide for everyone to select their game by March 22. We don’t want any of you to miss out on your free game, so please note that you must register your copy of SimCity before March 25, 2013 at 11:59 PM PDT and you must claim your free game by March 30, 2013 at 11:59PM PDT.

[...]

Here is the list of games that you will be able to choose from once you are able to redeem. It’s a great list of games across the whole EA portfolio, so pick one and add it to your Origin library on us!

  • Battlefield 3 (Standard Edition)
  • Bejeweled 3
  • Dead Space 3 (Standard Edition)
  • Mass Effect 3 (Standard Edition)
  • Medal of Honor Warfighter (Standard Edition)
  • Need For Speed Most Wanted (Standard Edition)
  • Plants vs. Zombies
  • SimCity 4 Deluxe Edition
We’re getting great feedback from our fans and know that many of you are having fun and exploring this whole new expression of SimCity. We’re humbled by your patience and passion for the game. Thanks for building something very special with us, together.

http://www.ea.com/ne...ad-from-origin-

Ten post był edytowany przez kubicz dnia: 18 marca 2013 - 18:26

  • 1

#42 117 Napisany 18 marca 2013 - 18:47

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
meh
  • 1

#43 MaxVarEmreis Napisany 19 marca 2013 - 11:17

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Dlaczego meh?? Masz 3 dobre gry z ostatniego czasu: Dead Space 3, NfS, MoH. Jeśli dodać do tego starsze pozycje jak ME i Battlefield to nie wiem na co narzekać. Szczególnie, że dostajesz to za darmo...
  • 0

#44 Druciak Napisany 19 marca 2013 - 12:06

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
MoH i NfS dobre?
Skończ waść.
  • 1

#45 MaxVarEmreis Napisany 19 marca 2013 - 12:10

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Jesteś jak Greg i grasz tylko w pozycję na 9??
  • 0

#46 Druciak Napisany 19 marca 2013 - 12:13

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
Nie, dlatego zagrałem zarówno w nowego MoH-a jak i NfS i twierdzę, że to szroty.
  • 0

#47 MaxVarEmreis Napisany 19 marca 2013 - 12:22

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Strasznie kategorycznie się wypowiadasz, ale ok. Dla mnie to bez znaczenia. Mogli nic nie dawać. Zresztą co innego powinni wrzucić. Jedynie Crysis 3 się łapie. Ja tam przyjmuje to co dają z uśmiechem na twarzy.
  • 0

#48 117 Napisany 19 marca 2013 - 13:55

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:

Dlaczego meh?? Masz 3 dobre gry z ostatniego czasu: Dead Space 3, NfS, MoH. Jeśli dodać do tego starsze pozycje jak ME i Battlefield to nie wiem na co narzekać. Szczególnie, że dostajesz to za darmo...


juz spiesze z wyjasnieniem.
  • Battlefield 3 (Standard Edition)
mialem, pogralem, sprzedalem
  • Bejeweled 3
to chyba jakas kpina z graczy
  • Dead Space 3 (Standard Edition)
ziew
  • Mass Effect 3 (Standard Edition)
calak
  • Medal of Honor Warfighter (Standard Edition)
szrot
  • Need For Speed Most Wanted (Standard Edition)
spartolony model jazdy - nikogo
  • Plants vs. Zombies
to chyba jakas kpina z graczy
  • SimCity 4 Deluxe Edition
na co mi stara gra jak kupilem nowa...


btw... bycie non stop online mi nie przeszkadza, ale czy jest w ogole szansa, ze w jakims patchu powieksza rozmiar miast?

Ten post był edytowany przez Zeratul dnia: 19 marca 2013 - 13:56

  • 0

#49 MaxVarEmreis Napisany 19 marca 2013 - 14:29

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Czyja to wina, że kupujesz wszystkie giereczki?? :cf:

Podobno pracują nad tym, żeby zwiększyć obszar miasta, ale kiedy i w jakiej formie się to pojawi (darmowe czy płatne DLC??), nie wiadomo.
  • 0

#50 Danteusz Napisany 19 marca 2013 - 14:45

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
IAP, dolar za 100 kratek
  • 0

#51 117 Napisany 19 marca 2013 - 15:00

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
a za metr kwadratowy? to moze jeszcze dowala packi i jak zabudowany to drozej itd. olo
  • 0

#52 kubicz Napisany 19 marca 2013 - 15:14

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

  • Bejeweled 3
to chyba jakas kpina z graczy
  • SimCity 4 Deluxe Edition
na co mi stara gra jak kupilem nowa...

9. I’m an underage user, how do I get my game?
Users who are beneath the minimum age required to access interactive online services will automatically be granted a copy of SimCity 4: Deluxe Edition and Bejeweled 3 instead. These games will be added directly to your My Games library over the coming days.


  • 0

#53 Aleks Napisany 04 kwietnia 2013 - 13:51

Aleks

    1

  • Forumowicze
  • 5 107 Postów:
Ile osób Electronic Arts nabiło w butelkę?

Przed chwilą otrzymałem informację prasową, z której wynika że w Polsce sprzedano już 20 000 egzemplarzy SimCity. Świetny wynik, i polski oddział EA powinien się cieszyć. Zapewne jednak mniej cieszą się osoby, które postanowiły wyłożyć kasę na tę produkcję.


Wpierw będę się kajał, ponieważ pośrednio mogłem przyczynić się do całej sytuacji. Kiedy miałem po raz pierwszy styczność z nowym SimCity byłem oczarowany. Sympatyczna grafika, przejrzysty interfejs, możliwość współpracy pomiędzy miastami. Na temat gry wypowiadałem się entuzjastycznie, swoje zauroczenie przelałem na pierwsze wrażenia z rozgrywki. Na swoje (marne) usprawiedliwienie mogę jedynie napisać, że nie byłem jedyną osobą, która została porwana przez najnowsze dzieło studia Maxis. W podobnym tonie wypowiadali się także autorzy z innych serwisów tj. gram.plPolygamia, czy Gamezilla.
 
Później nastąpił dzień sądu, ale dalej byłem ślepy…
 
Problemy z serwerami uniemożliwiały rozgrywkę. Wiele osób nie mogło zagrać w grę, na którą czekali, a za którą zapłacili. Electronic Arts tłumaczył się w różny sposób. Że nie przewidzieli tak dużego zainteresowania tytułem, że są błędy z silnikiem gry, który (ponoć) coś tam przeliczał w chmurze. Ileś z tych tłumaczeń okazywała się bzdurna, co udowodni modderzy. Jeden z nich dostał się do narzędzi zarezerwowanych dla twórców i wyłączył potrzebę ciągłego połączenia z siecią. SimCity działało dalej.
 
Dałem kredyt zaufania EA. Powtarzałem sobie, że to się zdarza, nie tylko oni zaliczyli podobne wpadki. Słynny błąd 37 z Diablo III pamięta pewnie wielu z Was. Czekając na cud zmartwychwstania serwerów odbyłem ze znajomymi kilka miłych pogawędek na Skypie. Każdy z nas chciał grać, żaden nie mógł. W końcu EA postawiło więcej serwerów i problem z podłączeniem zniknął.
 
Szybko okazało się, że nie jest tak różowo jak sobie to wyobrażałem. Obszar dostępny pod zabudowę miast okazał się zdecydowanie za mały. Tłumaczono mi wcześniej, że miasta będą rozwijać się wzwyż, w co wierzyłem. Fakt, tak się dzieje, jednak nadal przestrzeni jest za mało, aby porządnie  rozbudować metropolię. Po dwóch-trzech godzinach od rozpoczęcia zabawy nie miałem już gdzie stawiać nowych obszarów. Zaburzone zostały proporcje  budynków – czy ktoś z Was widział kiedykolwiek komisariat policji, który zajmowałby półtorej przecznicy? Lotnisko zabiera prawie 1/4 dostępnej powierzchni miasta. Oczyszczalnia ścieków jest wielkości połowy dzielnicy… Można tak długo wymieniać. Iskierką nadziei pozostawała tak bardzo reklamowana współpraca pomiędzy graczami. Zgodnie z planami nie musiałbym inwestować wcale w rozbudowę elektrowni, czy pomp dostarczających wodę. Wszystko to mógłbym kupować wedle potrzeb od sąsiadów. Brzmi jak utopia.
 
I tak samo jak utopia, jest to nierealne. Z niewiadomych powodów zdarzają się braki w dostępie do prądu, woda przestaje dochodzić do mieszkań, a ścieki nie są odprowadzane do sąsiedniej metropolii. Wpierw myślałem, że może u któregoś z moich znajomych coś szwankuje. Ale niestety nie. Oni  mają potrzebnych zasobów w bród, a gra mi ich po prostu nie dostarcza. Niedobory energii prowadzą do wyłączenia w pierwszej kolejności budynków użyteczności publicznej, co jak łatwo się domyśleć destabilizuje funkcjonowanie miasta. Rozumiem, że amerykanie nie słyszeli o czymś takim jak stopnie zasilania, które to były stałym elementem komunikatów w Polskim Radiu za czasów PRL.
 
Żeby było weselej, któregoś dnia przywitał mnie taki oto komunikat:

SimCity-2013-03-26-11-09-58-97-627x392.j

 
W ten sposób zakończyłem rozwój swojego miasta. Z niewiadomych powodów nie mogę do niego wejść, mimo że moi znajomi bez problemu tam zaglądają.
 
Podsumowując. Lista błędów i niedoróbek w nowym SimCity jest koszmarnie długa. Jeśli Maxis chce uratować ten produkt, to musi pracować nad nim bez wytchnienia. Ma on potencjał, to może być naprawdę świetna gra. Jednak na chwilę obecną jest on dla mnie prawie niegrywalny. Zamiast radości z budowy metropolii odczuwam frustrację, że w grze dzieją się rzeczy kompletnie niezrozumiałe, a ja nie mam na to najmniejszego wpływu.
 
Zaryzykuję stwierdzenie, że podobnie może czuć się wiele, spośród tych 20 000, osób, które zainwestowały w SimCity. Ilu ludzi poczuło się oszukanych, że wciśnięto im niegrywalny tytuł? Być może za pół roku Maxis naprawi grę, wyeliminuje problemy z siecią, może nawet powiększy obszar dostępny pod budowę miast. Pytanie tylko, ile osób da SimCity kolejną szansę?



  • 0

#54 117 Napisany 16 kwietnia 2013 - 15:52

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:

Kupilem gre w okazyjnej cenie na ebayu... okazalo sie, ze nawet pod koniec marca byly lekkie problemy z siecia... teraz generalnie nie ma  juz takich problemow. Dalej jednak najwieksza wada gry jest maly obszar miasta... ja rozumiem, jakies tam zalozenia dewelopera, ale gra powinna sprawiac radosc, a nie przyprawiac o bol glowy. Jak sie postawi piec budynkow uzytecznych takich jak elektrownia, oczyszczalnia, pompownia, centrum recyklingu to sie okazuje, ze polowa miasta jest juz zajeta... a druga polowe zajmuje straz pozarna, pogotowie, policja, itd... Do tej pory chyba do 70k mieszkancow udalo mi sie dobic. 


Ten post był edytowany przez 117 dnia: 16 kwietnia 2013 - 15:52

  • 0