Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pokemon HeartGold / SoulSilver

Game Freak Nintendo NDS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 funditto Napisany 19 marca 2013 - 17:26

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:

Wczoraj wylicytowałem na allegro wersję Heart Gold bez pokewalkera i chciałem się dowiedzieć czy bez tego będę mógł w to grać? Drugie pytanie do posiadających grę: jakie są dodatki w stosunku do wersji z GBC ?


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 05 lipca 2020 - 08:55

  • 0

#2 Tawotnica Napisany 19 marca 2013 - 17:59

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Bez problemu pograsz bez pokewalkera. To tylko opcjonalny krokomierz, na którego możesz przerzucać jednego poka, żeby w łatwy sposób jeden level nafarmić.
Generalnie SoulSilver to taki upgrade wersji z GBC do czwartej generacji. Oprócz widocznych na pierwszy rzut oka zmian w grafice dodano także parę elementów fabularnych z Crystal (nacisk na Suicune), Battle Tower, Pal Park, nowa Safari Zone, pokemon łazi za trenerem, są pokemony z nie-johto i oczywiście funkcje wi-fi jakie były juz w Diamond/Pearl. No dopakowane te poksy są, sam na początku roku kupiłem, bo po zapowiedzi Gen-VI miałem ochotę na trenowanie i nie żałuję - jest to chyba najlepsza jak na razie wydana odsłona kieszonkowych potworów (mimo, że remake).

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 19 marca 2013 - 18:00

  • 0

#3 funditto Napisany 19 marca 2013 - 18:35

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
W crystal nigdy nie grałem więc fajnie, że doszły elementy fabularne z tego dodatku, a te Pokemony nie z Johto są od początku ? Miasta albo trenerzy w gimach się jakoś zmienili ?
  • 0

#4 Hellmans Napisany 19 marca 2013 - 19:11

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:
Rozmieszczenie stworków jest podobne. Najfajniejsze jest to, że w tej edycji można złapać większość legend, są ptaki z red/blue, latios i latias, ptaki z gold/silver, stworki z ruby/sapphire, po zdobyciu 16 odznak można też dostać startera z red/blue. Można też ponownie pojedynkować się z liderami sal. Generalnie są to najbardziej napakowane poki (i według mnie najlepsze).
  • 0

#5 funditto Napisany 19 marca 2013 - 19:40

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
czytając to co napisaliście (ponowne pojedynki z liderami sal - extra !) coraz bardziej nie mogę się doczekać :-D w jaki sposób działa możliwośc dostania startera z red/blue? Można od nowa zaczynać takim starterem czy dostaje się go przez transfer ?
  • 0

#6 Hellmans Napisany 19 marca 2013 - 19:46

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:
od profesora oaka, nie pamiętam co trzeba zrobić, albo mieć 16 odznak, albo po pokonaniu reda, zacząć gry się z nim nie da, ot kolejny stworek w kolekcji :)
  • 0

#7 lukaszSA Napisany 19 marca 2013 - 20:32

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:
Trzeba Reda pokonać. Chociaż ja mam wszystkie startery z Kanto i Johto dzięki GTS :sir:
  • 0

#8 funditto Napisany 19 marca 2013 - 21:48

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Niby fajnie, ale już się napaliłem, że będzie coś w stylu New Game + ze starterami z pierwszej generacji..no trudno, myślę, że i tak będzie mnóstwo zabawy, a doszła jakieś dodatkowe miasto albo chociaż jaskinia (coś w stylu miejscówki z Mewtwo w FireRed/ Leaf Green)?
  • 0

#9 Hellmans Napisany 19 marca 2013 - 21:53

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:
Pojawiła się nowa miejscówka na lewo od miasta gdzie liderem jest Chuck, jest tam nowe safari zone, niektóre lokacje są też lekko przemodelowane
  • 0

#10 funditto Napisany 19 marca 2013 - 22:52

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Jeszcze 2 pytania związane z pokewalkerem: 1) czy są z nim związane jakieś ekskluzywne Poki 2) czy można dokupić jakikolwiek pokewalker do gry czy są jakoś zsynchronizowane np językami albo regionami ?
  • 0

#11 Tawotnica Napisany 20 marca 2013 - 00:38

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
1) Tak, tu masz listę: http://www.serebii.n...lker-pkmn.shtml
2) Można dokupić pokewalker, używany można zresetować. Co do regionu, to na logikę język powinien się dostosować po synchronizowaniu z kartridżem, ale to Nintendo, więc logika może tu nie mieć znaczenia.

W razie czego warto tu poczytać faq:

http://www.nintendo..../pokewalker.jsp
  • 0

#12 funditto Napisany 20 marca 2013 - 10:37

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Spojrzałem na tą listę i na szczęście poki z pierwszej i drugiej generacji nie są exami dla pokewalkera - tylko te z trzeciej, która była dla mnie najgorszą..brakować mi może najwyżej Milotica i Kekleona, więc przeżyję bez :) - możecie mi jeszcze powiedzieć czy jest szansa dalej na jakieś wymiany przez Wifi czy ludzie przerzucili się na następną generację ?

Edit: jeszcze jedno ważne pytanie: co zrobić, żeby w tej części zdobyć Alakazama i Golema? W żadnej nie używałem wymiany i niewiem jak to działa.. a zawsze chciałem ich mieć w teamie..

Ten post był edytowany przez funditto dnia: 20 marca 2013 - 11:56

  • 0

#13 Hellmans Napisany 20 marca 2013 - 19:04

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:
bez wymiany nie da rady, w tej sprawie nic się nie zmieniło
  • 0

#14 funditto Napisany 20 marca 2013 - 20:57

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
to możesz wytłumaczyć jak działa ta wymiana ? chodzi oto, że żeby mieć alakazama mam się z kimś wymienić na kadabry czy jak ?
  • 0

#15 Kradziej Napisany 15 maja 2013 - 09:43

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Rozmieszczenie stworków jest podobne. Najfajniejsze jest to, że w tej edycji można złapać większość legend, są ptaki z red/blue, latios i latias, ptaki z gold/silver, stworki z ruby/sapphire, po zdobyciu 16 odznak można też dostać startera z red/blue. Można też ponownie pojedynkować się z liderami sal. Generalnie są to najbardziej napakowane poki (i według mnie najlepsze).

Powaga? Kurde, nie miałem pojęcia. Crystal (i Gold/Silver) to moja ulubiona generacja Poków - co jak co, ale dwa kontynenty robią swoje, kurka. Do tego grałem weń akurat, kiedy w TV leciała kreskówa i wszyscy w klasie też łupali. No i to były moje pierwsze Pokemony - Yellow i Blue ogrywałem później.

 

HeartGold chciałem kupić jakoś na premierę, ale że w pierwsze Blacki dużo nie pograłem (po 10h odpadłem) to myślałem, że mi przeszła zajawka kieszonkowymi stworami. Ale ostatnio wróciła, młócę w Blacki i jak czytam takie wieści na temat HG to wiem, że muszę ją mieć! Cyndaquil górą!

 

Szkoda, że nowe kopie kosztują dużo i ciężko je znaleźć (przynajmniej mi) :(


Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 15 maja 2013 - 09:47

  • 0



Inne z tagami: