Skocz do zawartości

Zdjęcie

Super Mario Galaxy


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
824 odpowiedzi na ten temat

#691 torq314 Napisany 06 lipca 2009 - 19:06

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 491 Postów:

Nie widzisz różnicy, bo jej nie ma, sztuczne podwyższanie rozdzielczości to ściema. Na TV to i tak lepiej wygląda przecież.


przecież renderowanie w wyższej rozdzielczości (a na to może sobie pozwolić emulator) oznacza podwyższenie rozdzielczości na etapie teksturowania, a nie postprocessingu (skalowanie gotowego obrazu).

nie możesz więc powiedzieć, ze to jest "sztuczne", bo jest jak najbardziej realne. oczywiście dużo zależy od jakości tekstur, a te są zwykle dobierane pod kątem referencyjnej rozdzielczości, tym niemniej JEST różnica między renderowaniem w 640x480 a 1024x768, jeśli kiedykolwiek zmieniałeś ustawienia renderowania w jakimś programie na PC (a robiłeś to pewnie tysiąc razy) to dobrze o tym wiesz.

To tak jak w czasach pastgenów pamiętamy gry nie takimi jakie są teraz, ale mocno upiększone,


pamięć to jedno, a obraz do którego można wrócić - to coś obiektywnego.

do zdjęć sprzed 20 lat też mogę wrócić i obraz na nich jest jak najbardziej realny, realnie ładny lub brzydki.

zmierzam do tego że oczywiście renderownie w HD daje lepszy obraz niż renderowanie w SD, możemy sobie co najwyżej subiektywnie pocieszać się, że tu nie ma to aż takiego znaczenia - w gry sprzed 20 lat nadal gram, mimo że obraz momentami jest obrzydliwy. po prostu nie o to tam chodzi.

i odwrotnie - sporo gier w HD jest zwyczajnymi kupami.
  • 0

#692 Godot Napisany 25 lipca 2009 - 07:03

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
120 na koncie. Gwiazdka na rozpikselowanym Luigim to hardcore. Ale się udało za n-tym razem :) Zacząłem grac Luigim, zobaczymy, czy uda mi się opanowac ślizganie
  • 0

#693 Krill Napisany 25 lipca 2009 - 17:53

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Gratulacje :) Gra Luigim będzie nieznacznie trudniejsza, ale nie mniej miodna. Genialna zagrywka, godna genialnej gry jaką jest SMG. I tak, przebnięcie przez Luigi's Purple Coins panem w zieleni będzie prawdziwym wyzwaniem dla każdego pretendenta do miana "hardkorowego fana platformerów". Powodzenia!

No i chyba zgodzisz się ze mną, że Galaxy wcale nie jest takie łatwe gdy chce się zdobyć wszystkie gwiazdki oboma wąsatymi hydraulikami ;)?
  • 0

#694 Godot Napisany 25 lipca 2009 - 18:13

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Tylko kilka gwiazdek było trudnych manualnie, sporo sekretnych trudno było znaleźc (lizanie ścian). Ogólnie poziom trudności mi pasuje, wyższym nie pogardzę, ale taki też może byc
  • 0

#695 Godot Napisany 25 lutego 2010 - 17:18

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
W oczekiwaniu na sequel postanowiłem zagrac w jedyneczkę i zdobyc wszystkie gwiazdki Luigim. Na razie zdobyłem 11 i znowu odczuwam ten sam zachwyt co za pierwszym razem. Fantastyczna pozycja
  • 0

#696 ramzes64 Napisany 25 lutego 2010 - 19:27

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

W oczekiwaniu na sequel postanowiłem zagrac w jedyneczkę i zdobyc wszystkie gwiazdki Luigim. Na razie zdobyłem 11 i znowu odczuwam ten sam zachwyt co za pierwszym razem. Fantastyczna pozycja


ja tez stwerdzilem, ze do 11 czerwca musze juz ogarnąć się z Luigim, aby nie miec zaleglosci ;) .. gwiazdek zielonym bratem mam cos okolo 10 ... wiec bedzie troszki zabawy.
  • 0

#697 Godot Napisany 08 kwietnia 2010 - 16:43

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ryan grał u mnie dzisiaj troszkę w Super Mario Galaxy. Przez kilka minut usiłował rozkminic jak rozwalic pierwszego bossa (piranię w jajku), aż w końcu zrezygnowany spytał o poradę ;] Może jednak wyższy poziom trudności w dwójce to pomyłka? :lol:
  • 0

#698 Ryan Napisany 08 kwietnia 2010 - 19:52

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Jako naoczny świadek dementuję te podłe plotki. SMG jest zwalone gameplayowo bo podchodziłem do ogona, kręciłem się jak tancerka Mazowii i nic się nie działo. :!:
  • 0

#699 Gość_Zero_* Napisany 08 kwietnia 2010 - 19:53

Gość_Zero_*
  • Goście
to nie to co Pasjans Ryan, nie ?
  • 0

#700 Ryan Napisany 08 kwietnia 2010 - 20:18

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Powiem Ci, że Pasjans na Win7 też jest zwalony gameplayowo w porównaniu z tym z XP. Ale takie leszczyki jak Ty nie widzą tego typu niuansów. :^^:
  • 0

#701 Gość_Zero_* Napisany 08 kwietnia 2010 - 20:39

Gość_Zero_*
  • Goście

Powiem Ci, że Pasjans na Win7 też jest zwalony gameplayowo w porównaniu z tym z XP. Ale takie leszczyki jak Ty nie widzą tego typu niuansów. :^^:


leszczyki jak ja wróciły do WinXP bo na 7 były jakieś problemy z postgrestem, a że się szykuję do obrony to wolę bazować na czymś sprawdzonym :) no i 7 pier**li baterie !!!!111
  • 0

#702 Godot Napisany 08 kwietnia 2010 - 20:55

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Biedny Ryanek :cry: Próbował pokonac bossa, ale bał się bliżej podejśc, więc wymyślił historyjkę o tym jak to nic się nie dzieje, chociaż on przecież robi dobrze :tak: No, ale już dobrze, dobrze. Najważniejsze, że się udało, prawda?
  • 0

#703 ramzes64 Napisany 09 kwietnia 2010 - 00:16

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
ja tez jak daje komus grac pierwszy raz w SMG to daje pada i radz sobie sam / preciez to gra "dla dzieci", wiec kazdy powinien sobie poradzic ;) .. po drugie nie mowie co ma robic tylko patrze... jak skacza, biegają, zastanawiaja sie gdzie no i KAZDY PRZEKRECA GLOWE W BOK - bo planetki sa do gort nogami, bokiem itd ;)

kolega za drugim lub trzecim razem w koncu pokonal Piranie
  • 0

#704 Texz Napisany 09 kwietnia 2010 - 09:17

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Coś w tym SMG jest, że nie ciągnie casuali. Już bardziej user friendly jest NSMB Wii, ale to chyba nie jest dla nikogo specjalnym zaskoczeniem.
  • 0

#705 Pious Napisany 09 kwietnia 2010 - 15:17

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Czy ja wiem, moja dziewczyna ostatnio bardzo chętnie przeszła SMG. W sumie 2 razy, bo za pierwszym razem siedziałem obok i dawałem wkurzające komentarze, bo znam grę na pamięć i nie jestem przyzwyczajony do patrzenia jak ktoś nie potrafi przejść najłatwiejszych rzeczy. Za drugim razem jednak sama przechodziła i ja siedziałem cicho i dobrze jej szło. Tyko bossów musiałem często pokonywać za nią. W NSMB natomiast zagrywała się ze mną w multi bez najmniejszego problemu, a niby gra trudniejsza od SMG.
  • 0

#706 ramzes64 Napisany 11 kwietnia 2010 - 20:15

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
ja sie zgadzam - SMG wydaje sie trudniejsze przez sterowanie, obraz do gory nogami i 3D w ktorym mozna sie pogubic... NSMB wydaje sie latwiejsze, bo idzie sie tylko w bok, ale jest chyba trudniejsze (bardziej skomplikowane).

ale tak ogolnie to i tak jak ktos nie gra a zobaczy pudelko to sie usmiechnie ze grasz w jakies gry dla dzieci kolorowe (typu HUGO itd) ;)

ale wpadlem na pomysl aby zaproponowac koledze ktory ma PS3 przejscie razem NSMB Wii, pozniej zebranie wszystkich monet - zobaczymy czy bedzie latwo ;) hhehgege ... a nie tylko Killzone 2 (ciekawe czy sie zgodzi) .. jak prezentowalem Wii to przeszlismy pierwszy swiat i bylo latwo, ale pozniej beda na 100% schody
  • 0

#707 Godot Napisany 11 kwietnia 2010 - 20:18

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Zdobyłem dzisiaj, jako Lucek, gwiazdkę za fioletowe monety na Luigim. Jako Mario męczyłem się tam chyba ze 20 razy, teraz za drugim razem poszło. Chyba kwestia odpowiedniej strategii i skupienia. Jak zdobędę tą z fioletowymi monetami na pustynnej galaktyce będzie z górki. Na razie 90 gwiazdek na koncie
  • 0

#708 ramzes64 Napisany 11 kwietnia 2010 - 20:41

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
ja Luigim dochodze do 30 gwiazdek ... wiec jeszcze troszke przedemna, ale do premiery SMG2 sie wyrobie (chyba)
  • 0

#709 Godot Napisany 11 kwietnia 2010 - 20:43

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Taki sam mam plan. Ale patrząc na to co leży mi na półce może się to opóźnic. Wiem jedno, do gry będę wracał i wracał. Genialna jest :)
  • 0

#710 Pious Napisany 11 kwietnia 2010 - 22:05

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Zdobyłem dzisiaj, jako Lucek, gwiazdkę za fioletowe monety na Luigim. Jako Mario męczyłem się tam chyba ze 20 razy, teraz za drugim razem poszło. Chyba kwestia odpowiedniej strategii i skupienia. Jak zdobędę tą z fioletowymi monetami na pustynnej galaktyce będzie z górki. Na razie 90 gwiazdek na koncie

Miałem dokładnie tak samo. Bałem się, że Luigim będę się męczył bardziej niż Mario, a okazało się, że dzięki długim skokom ta plansza jest łatwiejsza Luigim. Najgorszy jest Poltergeist na jednym kawałku życia. Czasem wychodzi od razu, a czasem obrywa się przez przypadek i od nowa.
  • 0

#711 kendzik Napisany 27 kwietnia 2010 - 08:20

kendzik

    Blanka

  • Narybek
  • 151 Postów:
Zebrałem dopiero 42 gwiazdki, ale już mogę stwierdzić, że to dla mnie najlepsza gra tej generacji na tę chwilę. Nie sądziłem, że to kiedyś powiem, bo nigdy mnie nie ciągnęło do Mariana, no ale fun płynący z tej gry pozamiatał wsie unchartedy, god of wary, gears of wary itp itd :klaszcze:
  • 0

#712 ramzes64 Napisany 29 kwietnia 2010 - 22:53

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

Zebrałem dopiero 42 gwiazdki, ale już mogę stwierdzić, że to dla mnie najlepsza gra tej generacji na tę chwilę. Nie sądziłem, że to kiedyś powiem, bo nigdy mnie nie ciągnęło do Mariana, no ale fun płynący z tej gry pozamiatał wsie unchartedy, god of wary, gears of wary itp itd :klaszcze:


no, dobrze gadasz ;)

ja wlasnie gram w Ratchet & Clank Tools of Destruction i jest fajnie, tylko fajnie ... w SMG natomiast są ahhy i ohhy z zachwytu, ciekawych pomyslow i grywalnosci.
  • 0

#713 Godot Napisany 02 maja 2010 - 11:49

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
YEAH!!!! Zdobyłem gwiazdkę na pustyni za monety! Za pierwszym razem!! Cudna gra ^_^
  • 0

#714 Godot Napisany 02 maja 2010 - 18:15

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Super Mario Galaxy ukończony na 100%! 90 godzin grania. Która gra tyle oferuje? ^_^
Dodany obrazek

Dodany obrazek
  • 0

#715 cybercotlet Napisany 02 maja 2010 - 19:12

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 600 Postów:

Super Mario Galaxy ukończony na 100%! 90 godzin grania. Która gra tyle oferuje? ^_

Jak przyjdzie Pious to Cie pewnie wyśmieje, że tyle Ci to zajeło :razz:
  • 0

#716 ramzes64 Napisany 02 maja 2010 - 22:43

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

Jak przyjdzie Pious to Cie pewnie wyśmieje, że tyle Ci to zajeło :razz:


moze nie chodzi tu o to ze tyle czasu zajelo mu przejscie gry, a raczej zabawa grą ... levele mozna przeleciec szybko i zebrac gwiazdke... no ale mozna tez zbierac wszystkie monetki, krysztalki i dopiero gwiazdke.


ja mam w Mario Kart Wii 150h / w SMG juz tylko ponad 40h (niecale 50gwiazdek Luigim), wiec jeszcze kilka godzinek mi dojdzie
  • 0

#717 cybercotlet Napisany 02 maja 2010 - 23:06

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 600 Postów:
No dobra ale musisz przyznać, że w MK Wii grałeś tak dużo bo sporo turniejów organizowałeś.

W Battlefielda BC2 na singlu się gra raptem może z 6h. A dodając do tego multiplayer robi się nagle (w moim przypadku) +60h.
  • 0

#718 ramzes64 Napisany 03 maja 2010 - 18:38

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

No dobra ale musisz przyznać, że w MK Wii grałeś tak dużo bo sporo turniejów organizowałeś.

W Battlefielda BC2 na singlu się gra raptem może z 6h. A dodając do tego multiplayer robi się nagle (w moim przypadku) +60h.


no fakt, a w SMG gra sie w singlu - wiec ta gra wygrywa.

u mnie na drugim miejscu jest World of Goo z ponad 30h na licnziku i jeszcze nie zrobilem wszedzie OCD, wiec bede sie bawil ... pozniej mam Wii Sports i Wii Play (granie z innymi w domu), New Super mario Bros Wii ciagle rośnie, ale sam jeszcze nie gralem.

Wiec i tak SMG wygrywa, i niewazne czy u mnie bedzie ponad 50h / do 60h chyba nie dojde... a u kolegi wyzej prawie 90h - to i tak to jest singiel... bo wątpie aby ktos gral w duecie cala gre (gdy druga osoba moze niewiele pomoc)
  • 0

#719 Pious Napisany 03 maja 2010 - 19:32

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
90h w SMG to bardzo dużo, ale pozytywnie ;) Mi wszystko zajęło znacznie mniej i nie rozkoszowałem się tą grą jakoś specjalnie, bo mniej więcej w tym samym czasie miałem MP3 i wiadomo co wygrało mój czas ;)
  • 0

#720 Malutki Napisany 20 maja 2010 - 08:48

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Prawie 7 minut gameplay'u .
http://www.nintendoe...hing.com/39946/
Edit : pomyliły mi się tematy :razz:
  • 0